Vit de Filmwereld A n i t a Page. ten noodig zijn, 'daar de meerdere uitgaven voor 1931, die B. en W. ramen op f 4000.ook f 3000.zullen kunnen blijken te zijn. Spr. komt vervolgens tot de toelichting die B. en W. geven. Er is bij de stukken een staatje gevoegd van de verschillen in belastingdruk, maar spr. vraagt waarom begint dit staatje met een zuiver inkomen van f 1500.hoewel indien de gemeente 3e klasse wordt, de belasting reeds geheven wordt bij f600. Voorts wil spr. de aandacht vragen voor de vermo gensbelasting. Waarom hierop geen opcenten gehe ven? Het bedrag dat het vorig jaar wegens vermo gensbelasting werd opgebracht, was bijna f1500. Door het heffen van 50 opcenten kan de gemeente hieruit dus f750.putten. Terugkomende op de clas sificatie, zegt spr., dat wordt de gemeente 3e klasse, dit een meerdere opbrengst beteekent van ongeveer f 1500.Door dit wordt de financieele toestand an ders. Spr. meent dat of volstaan kan worden met iminder opcenten op de fondsbelasting of met rang schikking der gemeente in de le klasse. Spr. wil in de plaats van de voorstellen van B. en W. andere voorstellen geven. Allereerst stelt spr. voor de ge meente niet in de 3e, maar in de le klasse te rang schikken; zoo noodig 50 opcenten te heffen op de vermogensbelasting en over de heffing van opcenten op de fondsbelasting later een beslissing te nemen. Spr. zegt dat de voorstellen van B. en W. meer geld zullen brengen dan zijn voorstellen, maar spr. acht dit niet noodig en bovendien met de draagkracht der lagere inkomens moet ook rekening worden gehou den. De heer Wit zegt zich niet te kunnen vereenigen met het voorstel van den heer Van Zoonen om de gemeente in de le klasse te rangschikken, maar ook de 3e klasse acht spr. niet de aangewezene voor deze gemeente, waarom hij voorstelt de gemeente in de 2e klasse te rangschikken. De Voorzitter zegt dat het uiteraard ondoenlijk is om, waar de heer Van Zoonen den Raad voor geheel andere gezichtspunten plaatst, op diens betoog a bout portant in alle onderdeelen te antwoorden. Het was beter geweest, indien de heer Van Zoonen zijne be zwaren tegen de voorstellen van B. en W. en de inhoud van zijn eigen voorstellen een dezer dagen bij epr. had toegelicht. De heer Van Zoonen merkt bij Interruptie op dat hem dit niet mogelijk was, daar hij eerst gisterenavond zijn betoog gereed had Do Voorzitter, vervolgende, zegt, dat het uitvoerig betoog dat de heer Van Zoonen heeft voorgelezen, ver schillende punten bevat, die van verschillende gezichts hoek bezien, moeten worden. Om nu rauwelijks een be slissing te nemen, komt spr. zeer gevaarlijk voor. In- dien de heer Van Zoonen zijn op schrift gesteld uitvoe rig betoog aan spr. ter hand wil stellen, zal de Voorzit ter de daarin gedane voorstellen eens rustig bekijken. Spr. zal de materie dan beter dan thans uit den ge- zidhtskring van den voorsteller kunnen beschouwen. Wil de Raad met juistheid weten hoe de zaak in de verschil lende onderdeelen ligt, dan zullen de voorstellen moeten worden aangehouden. Spr. doet daartoe het voorstel. Nadat de Voorzitter op eenige punten, die door den heer Van Zoonen werden besproken, antwoordt, wordt overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter beslo ten; de voorstellen betreffende de classificatie der ge meente voor de fondsbelasting en tot heffing van 80 opcenten op de fondabelasting aan te houden. B. en W. zullen de voorstellen van den heer Van Zoonen onderzoeken en daarna den Raad hunne bevin dingen mededeelan. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. om de gemeente voor de heffing der personeele belasting in de 8e klasse te rangschikken. De heer Van Zoonen heeft eenige bezwaren tegen de tarieven der verordening. De Voorzitter merkt op, dat dit punt thans niet aan de orde is, maar besproken moet -vorden bij het voor stel tot vaststellen der heffingsverordening. Zonder verdere bespreking en zonder hoofdelijke •temming wordt hierna conform 't voorstel van B. en W. besloten de gemeente voor de heffing der personeele belasting in de 8e klasse te rangschikken. Thans is aan de orde het voorstel tot vaststelling «ener verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting (in de plaats tredende van de ver vallen opcenten van Rijk en provincie) en tot vaststel ling eener verordening op de invordering dier opcenten. De Voorzitter verwijst naar de den leden gezonden memorie van toelichting, zich daardoor ontslagen ach tende van de taak mondeling dit voorstel toe te lichten. De heer Van Zoonen vreest, dat van hoogerhand be zwaar zal rijzen tegen de progressie bij de opcentenhef- fing huurwaarde. Volgens art. 1 der verordening stijgt het aantal opcenten van 20 tot 40 naar gelang de huur waarde betreft minder dan f 150 tot f 350 of meer. Spr. meent dat progressie in dit geval niet geoorloofd is. Tusschen den Voorzitter en den heer Van Zoonen ontspint zich eenige discussie omtrent de toelaatbaar heid der progressie. De Voorzitter stelt voor, om indien bezwaar rijst, de opcenten te stellen op 20. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. De verordening op de invordering der in de heffings verordening vermelde belastingbedragen wordt voorts zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 4. Voorstel inzake aankoop van grond ter verkrijging van een terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefe ningen. De Voorzitter licht toe, dat overeenkomstig 's Raads besluit van 23 Juni j.1. aan mevr. de wed. Mijts is be richt, dat de gemeente bereid is van haar aan te koopen 2300 M2. weiland liggende aohter de O.L.-school te Oude Niedorp voor den prijs van f 1 per M2., mits door haar aan de geemente f 400 wordt vergoed voor het niet ver- leenen van overpad en het verleggen van den dam voor hare rekening wordt genomen. De gemeente zal te haren koste zorgdragen voor plaatsing van een scheldingshek, waarvan het onderhoud tevens voor de gemeente komt. Het terrein moet met Kerstmis 1930 zijn te aanvaarden en de lasten komen vanaf 1 Januari 1931 voor rekening der gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat de eigenaresse middels den Notaris De Boer te Hoogwoud bericht heeft inge zonden, dat zij bereid is, het terrein onder de gestelde voorwaarden aan de gemeente te verkoopen, waarom wordt voorgesteld tot aankoop te besluiten, welk besluit aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. Aldus wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten. 5. Voorstel tot aanvulling der bouw- en woningveror dening. De Voorzitter verwijst naar de sohriftelijke toelichting. De heer Van Zoonen acht de bepalingen der voorge stelde verordening meer geschikt voor de stad dan voor het platteland, en is daarom tegen het voorstel. De heer De Boer heeft bezwaar dat ook voor be staande en dus niet alleen voor nieuwe woningen ge- eischt kan worden dat die woningen een brievenbus hébben. De Voorzitter wijst er op, dat in deze gemeente tal van woningen zijn, waar geen brievenbus is, hetgeen blijkt uit een opgave die spr. vroeger eens ontving van den kantoorhouder alhier. Toen al is daarvoor de aan dacht gevraagd. Dit voorstel wordt echter gedaan op verzoek van Ged. Staten die een rondschrijven aan de gemeentebesturen hebben gericht. De wensch is uitge gaan van den Minister van Waterstaat. Men zal moeten toegeven, dat het voor de posterijen een groot ongerief is, dat aan vele woningen zich geen brievenbus bevindt Dit veroorzaakt tijdverlies bij de bestellingen der post stukken, bovendien veel last. Is de bewoner niet thuis, dan moet men da poststukken maar deponeeren bij zijn buurman of mee terugnemen. Wat de opmerking betreft van den heer De Boer, indien bestaande woningen bui ten de gebodsbepaling vallen, treft het voorschrift wei nig doel. Nieuwe woningen verrijzen zeer langzaam, zou men dus alleen het gebod voor die woningen stel len, dan is het bezwaar is geen jaren ondervangen. De Voorzitter adviseert de verordening vast te stellen zooals zij luidt volgens het den leden gezonden ontwerp. Het voorstel, In stemming gebracht, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Zonen. De Boer en Ligthart. 6. Voorstel tot uitzending voor rekening der gemeente van Antonia de Jong, dochter van P. de Jong te Zijde wind in een R.K. Vacantiehuis. De Voorzitter licht het voorstel toe. De heer Wit vraagt of de ouders zelf niets kunnen bijdragen. De Voorzitter vreest dat dit niet zal gelukken. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten, bedoeld kind voor rekening der gemeente voor den tijd van 6 weken uit te zenden naar een R.K. Vacantiehuis en wel na 1 October a.s., in welk geval de verpleegprijs 70 ets. per dag bedraagt. 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 23 Juni j.1. tot onderhandsche verpachting van de sluis aan het Oude Niedorperverlaat. De Voorzitter licht toe. dat het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp later den wensch heeft te kennen ge geven de sluis voorloopig tot 1 Januari a.s. ondershands aan den tegenwoordlgen sluiswachter te verpachten. Daarom wordt voorgesteld het raadsbesluit dienover eenkomstig te wijzigen. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 8. Aanbieding; der gemeenterekening dienst 1929 en der rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1929. De rekeningen wordt ter onderzoek in handen gesteld van een commissie uit den Raad. De Voorzitter benoemt daartoe de heeren Ligthart, De Boer en Van Zoonen, die deze benoeming verklaren aan te nemen. 9. Rondvraag. De heer Van Zoonen vestigt er de aandacht op. dat door de wegverbreeding en wegverharding de stoep bij de kerk te Oude Niedorp hooger is komen te liggen dan voorheen. Daardoor zal het bij brand misschien moeilijk heden opleveren om de brandspuit, die staat in het brandspuithuisje achter de kerk, op den weg te krijgen. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Niemand meer het woord verlangende, sluit hierna de Voorzitter de vergadering om pl.m. elf uur. Een der nieuwe sterren, welke in Filmland in opkomst zijn, is ongetwijfeld Anita Page. Deze Spaansche schoo- ne, met haar mooie goud-blonde lokken, werd wel is waar te Murray Hill, Flushing, Long Island, nabij New York geboren, maar is geenszins van Noord-Amerikaan- sche afkomst. Integendeel, haar uiterlijk, maar vooral haar Innerlijk, haar temperament, getuigen van den zuidelijken gloed, welke haar karakter toont. Anlta Page tooh, die voor den bur gerlijken stand Ani ta Pomares heet, heeft een Spaan- schen vader en moeder gehad, die zich vanuit Zuid- Amerika in de na bijheid van New- York hebben ge vestigd. Het jonge, vroolijke meisje, le venslustig van aard kreeg de kans een goede opleiding te ontvangen, want reeds vroegtijdig werd zij naar Was hington gezonden om daar de Irving High School te be zoeken. In den be ginne volgde zij trouw de lessen, of schoon niet dan met den grootsten tegenzin; haar ijver begon dan ook langzamerhand te verslappen, tot zij op een goeden dag, pas 15 jaar oud, aan haar ouders meedeelde, dat zij actrice zou willen worden. Buiten ver wachting boden haar ouders geen tegenstand, op voor waarde dat Anita eerst haar school af zou maken. In derdaad behaalde het meisje het diploma en trachtte toen af en toe een klein rolletje te spelen te krijgen, hetgeen haar dra gelukte, terwijl zij ook een enkele maal, waartie daartoe gelegenheid bestond, kon mede- dansen in een chorus. Daarop kwam zij in nauwer con tact met de filmwereld; zij kreeg een klein contract voor eenige minder belangrijke rolletjes, maarTiad geen vooruitzichten, daar de firma spoedig failliet ging. Eerst Sr. Clair wist haar te ontdekken; hij stelde haar voor aan Sam Wood, die toen juist iemand zocht voor het spelen van de hoofdrol met William Haines in „Draadlooze Telegrafie". Een proef, welke daarop volg de, slaagde zoo goed, dat Anita een contract kreeg voor langen tijd. Hieraan is het misschien voor een groot deel te danken, dat zij in zoo betrekkelijk korten tijd zich een naam wist te verwerven en zoo niet tot den rang van „ster", dan toch tot dien van „featured players" wist op te klimmen. Wij laten hier enkele filmen vol gen, waarin zij met min of meer succes is opgetreden; op de eerste plaats noemen wij vroegere werken als „De Luchtvloot", „Opstandige Jeugd", en „Als New York slaapt"; met Buster Keaton speelde zij in „Free en Easy'' en in diens eerste talkie „On the Set". Naar aan leiding van deze film vroeg een Amerikaansch journa list haar of zij ook moest zingen. Met een glimlach ant woordde zij: „O, neen,... ik zing heelemaal niet... ik ben een gewoon actrice". Met Joan Crawford trad zij nog op in „Our Blushing Brides". Anita Page is een nog jonge actrice, en een charmante verschijning van mid delmatige grootte en postuur. Zij is een gevoelig kuns tenares en houdt van literatuur en schilderen, maar toch is ook het gevoel voor sport bij haar niet geh|el verloren gegaan, want bij tijd en gelegenheid toont zij zich een groote liefhebster van zwemmen en schaatsen rijden. John D. Rockefeller en de film. Een groep kapitalisten onder leiding van Owen D. Young is met een plan bij John D. Rockefeller gekomen dat te New York buitengewoon opzien baarde. Het be treft een reusachtig blok theaters, aan de Fifth Avenue, dat van nu af aan, de Amerikaansche radiozenders van voorstellingen en accoustischen en binnenkort ook van optischen aard voorzien zal. Het televisietheater of -bi oscoop «ou dan verwezenlijkt zijn. Het werkprogramma vermeldt den bouw van 5 a 7 nieuwe theaters ter waar de van 250.000.000, op een terrein, dat dezelfde waarde vertegenwoordigt. Naar verluidt staat John D. Rocke feller sympathiek tegenover het plan. De tien beste regisseurs. Te Hollywood heeft men een prijsvraag uitgesohre- ven, wie de 10 beste regisseurs bleken in het afgeloo- pen filmjaar. Ernst Lubitsch stond voorop, daarna volg den Richard Wallace, William K. Howard, Clarence Brown, Wesley Ruggles, King Vidor, John Cromwell, Rouben Mamoulian, Victor Schertzniger en Robert Z. Leonard. Een eervolle vermelding was erbij voor Doro- thy Arzher, die de film „Sahara and Son" regisseerde. Greta Garbo favoriet. Greta Garbo is de meest populaire ster onder de stu denten. Een enquête zette haar boven aan den lijst, daar na volgden Ruth Chatterton, Norma Shearer en Joan. Crawford. Joan was de favoriet van het vorig jaar, dit jaar kreeg ze echter vier maal zoo weinig stemmen als Greta Garbo. Moeilijkheden bjj de klankfilms. De groote moeilijkheden met het opnemen va.n sound films is de weergave van de verschillende geluiden zoo natuurgetrouw mogelijk te geven. Vooral de geluids weergave van het straatrumoer brengt veel moeilijkhe den. Nu heeft men op dit gebied iets nieuws bedacht. Men heeft de straat waar opnamen moeten geschieden, bestrooid met een soort vermenging van bont en wol, daarover legde men een laag cement. Dit dempt nu het geluid sterk, toch blijft het geluid natuurlijk. Gewoon plaveisel doet een voetstap klinken gelijk de hoefslag van een paArd, zelfs het geluld van banden klinkt te haard, te onwerkelijk voor de microfoon. WAAR HIJ T GEVONDEN HAD. (Pages Gales.) Ik heb juist dit gouden horloge gevon den. Op den grond? Idioot 1 In een vestjeszak natuurlijk. ANITA PAGE. VOOR HET KLEINE VOLKJE. Hoe Mimi Kat, mijnheer Joko en den boer willen helpen. Op een nacht, toen weer de maan zoo prachtig scheen, dacht Mimi Kat: „Ik zou Mop van den slager wel eens kunnen vragen, om een wandeling in den maneschijn te doen!" En zoo deed ze. „Mop, word eens wakker"! bij het hondenhok komend. „Wat is er?" gromde Mop. „Laat me toch slapen". „Kom, ga mee een wandeling door de tuinen maken," hield Mimi Kat aan. „De maan schijnt zoo prachtig, en we kunnen zoo fijn veldmuisjes en ratten vangen..." Op '*t hooren van het woord „ratten" spitste Mop zijn ooren en was in een wip uit zijn hok, want hij was een echte rattenvanger. Hij greep toen met zijn rechtervoorpoot Mimi's linkervoorpoot, zette met den linkervoorpoot zijn "oed op en zoo gingen Mimi Kat en Mop op weg, allebei loopend op hun achterpootjes. „Ik zie nog geen enkele rat", gromde Mop, nadat ze al drie tuinen hadden door gewandeld, „Ik ga niet verder, ik wil naar huis, ik wil slapen, 'k Ben doodop van dat wandelen." „Wees toch niet zoo flauw en ga mee", zei Mimi Kat. „Wij zijn bijna in den tuin van Boer Japlks, daar zullen we wel wat ratten zien!" Meneer Mop liet zich bepraten. Maar toen ze in boer Japiks tuin kwamen, zagen ze daar ook geen ratten, doch wel heel veel boomen met half rijpe kersen er aan. „Als kersen rijp zijn," begon toen Mimi Kat heel wijs, „dan komen de spreeuwen en pikken ze weg. O, ik zie al een paar rijpe!" riep ze. „O, ik zie er al veel meer," gromde Mop. „Weet je wat," stelde Mimi Kat voor, la ten wij ze afplukken en onder de boomen neerleggen. Ik zal wel In den boom klimmen en plukken, en jij vangt ze voorzichtig op en legt ze netjes neer." Zoo klom Mimi Kat toen in een hoogen kersenboom. Maar toen ze probeerde de rijpe kersen af te plukken, ging dit niet. „Ach, Mop het gaat niet", klaagde zij. „Met mijn klauwtjes kan ik geen kersen afplukken. Ach, had ik toch maar handen zooals mijn vriend Joko". „Waar om zullen wij Joko niet vragen om ons te helpen," grom de Mop. „Hij woont hier toch vlak bij? Wacht, ik zal hem even gaan halen!" Zoo stond al heel gauw Mop voor het huis van den boer en riep „Waf-waf-kom bui ten Joko, ik weet wat grappigs!" „Kom mee. Mimi Kat wacht op ons!" ,,'t Is tooh weer geen zangles?" vroeg Joko. „Daar moet lk niets meer van hebben, hoor! Daar heb ik genoeg van." „Het is heelemaal niet voor een zangles", grompe Mop. „Het Is voor rijpe, roode ker sen! Kom, ga vlug mee! Voordat de spreeuwen wakker worden moeten zij geplukt zijn. De kersen bedoel lk." Joko begreep niets van het heele verhaal. „Wat heb ik met kersen te maken?" vroeg hij, maar hij ging toch mee den tuin in en daar vertelde hem Mimi Kat, die nog in den boom zat, wat hij te doen had." „Maar het zijn de kersen van mijn baas"! riep Joko. „Dat weten wij wel", zei Mimi Kat, en wy willen je baas een genoegen doen. Wij willen hem verrassen met de kersen voor hem af te plukken, voordat de spreeuwen ze komen stelen. En jij hebt handen dus jij moet ze plukken en wij. Mop en ik, vangen ze voorzichtig op en leggen ze onder den boom." „Kersen behooren in een mand", bromde Joko. „Wacht, ik ga er een uit de schuur halen." Niet lang duurde het of Joko kwam aanslepen met een groote mand en toen hij die had neergezet onder den boom, ging hij aan het kersen plukken. Maar Joko kon in het donker niet zoo goed zien als Mimi Kat. en omdat hij niet zag, wat rood of groen was, zoo plukte hij maar alle kersen af, die hij grijpen kon. En hij plukte zoolang, boom na boom, totdat Mimi Kat riep: „Houdt op, Joko, de mand is vol en ik hoor, dat de vogels wakker wor den!" Toen eerst klom Joko uit den boom. „Wat grap pig. zoo'n mand vol kersen", zei toen Mimi Kat. „En wat zullen de spreeuwen op hun neus kijken, als ze straks hier komen." blafte mijnheer Mop. „Wat een grap toch" „En wat zal mijn baas blij zijn, dat we een heele mand vol rijpe, roode kersen voor hem hebben geplukt", zei Joko. „Nou, ze zijn lang niet allemaal rood," sprak Mimi Kat. „Het is wel waar, het zijn allemaal rijpe, roode kersen", hield Joko vol. „En laat die mand maar staan, dan ziet de baas haar dadelijk, als hij in den tuin komt O, wat zal hij blij zijn!" Met deze woorden ging Joko weer naar huis terug en kroop weer in zijn mand. Ook Mimi Kat en mijnheer Mop liepen weer naar hun hok en mand, en dien nacht droomden zij alle drie van kersen, en van de spreeuwen, die heel boos waren. Maar veel boozer dan de spreeuwen was boer Japiks, toen die den volgenden morgen in zijn tuin kwam. „Wie heeft al die halfrijpe en groene kersen afgeplukt!" schreeuwde hij woedend tot zyn knechts, maar toen niemand er iets van af wist, nam de boer Joko eens onderhanden, hij zag dan ook dadelijk, aan eenlgé kersenblaadjes, die in Joko's lange haren zaten, dat niemand anders dan hy den schuldige kon zijn. Ach, wat kreeg toen de arme Joko er van langs! En drie weken lang kreeg hy geen enkele banaan en apenootjes! „O, ik arme aap!" kermde toen Joko. „Wat hebben ze mij er leeiyk laten inloopen! Eerst met de zangles, en nu weer met die kersenplukke- ry! Neen, nooit pluk lk weer rype roode kersen af! Nooit van myn leven, hoorl" 1 Het Chineesche jongetje. Cung doopte zyn bloote teentjes in het water van het kleine riviertje, dat voorby zyn huis stroomde en dacht er over na, hoe frisch dit water was. Weldra stond hy tot zyn enkels in den stroom en plaste naar hartelust. De zon Bcheen fel, doch hy was beschut door de scha duw van een paar rubber boomen. De droogte had reeds lang aan gehouden en de weg zag wit van de stof. Maar Cung had geen last van stof en zon en kon net zoo lang van het frissche water genieten als hy zelf wilde, want ln de kampong waar Cung woonde, was geen school. Nadat hy een eindje door de rivier had geloopen, kwam hy aan een bocht. Naast de rivier liep een weg, welke eveneens een bocht maakte. Al spelende ontdekte Cung iets op den weg, dat hy daar nog nooit tevoren had gezien. En toen hij wat beter keek, zag hy dat een dikke boomtak dwars over den weg gewaaid was. Vlug sprong hy uit het water en rende naar de plaats des onheils. Hy trachtte den tak te verwyderen, doch hoe hy zyn krachten ook inspande, het gelukte hem zelfs niet er beweging in te brengen. Een oogenblik stond hy ln diep nadenken verzonken. Wat moest hy doen? Zyn vader en moeder waren ver over het veld en ieder oogenblik kon er een auto om den hoek heen komen suizen. Opeens kreeg hy een schit terenden inval. Hy ging in de bocht van den weg staan en bleef eenvoudig wachten, tot er een auto zou pas- seeren. Na ongeveer tien minuten zag hy heel ln de verte een kleine donkere vlek, die met de seconde grooter werden al spoedig een auto bleek te zyn. Toen de auto nog ver genoeg van hem verwyderd was ging hy mid den op den weg staan, zwaaide met zyn armen om op deze manier de aandacht van den bestuurder te trekken. In de auto zaten blanken. Een heer en twee dames. Toen de man achter het stuurrad het kleine Chineesje gewaar wehd, beduidde hy hem van den weg af te gaan omdat hy veronderstelde dat de kleine jongen voor ver keersagente speelde, doch Cung week geen centjfeneter en al spoedig stond de auto stil. Nu riep Cung: Er is een gevaar, toean, om den hoek, toean, is er een groote boom op den weg, toean. Toean kom mee, dan zal Cung laten zien. Half aarzelend, of hy niet voor den gek gehouden werd, stapte de heer uit de auto en volgde den kleinen jongen. Wy zullen veel te laat komen als hy zich niet haast, zeide de eene dame tegen de andere. Laten wij eens kyken, wat hy toch doet. Ze stapten uit, Hepen de bocht om en wat zij nu zagen vervulde haar met ver wondering, daar de man glimlachend op den kleinen Jon gen neerkeek. „Jy bent een beste jongen" hoorden zy hem zeggen. „En hier zijn twee guldens voor jou, daar mag je nu mee doen wat je wilt. Heb je het begrepen? Ik ben je erg dankbaar." Twee gulden! Beste jongen? wat zou dat beteekenen? Doch al spoedig kregen de dames een uitleg. Er lag een zware tak dwars over den weg, deelde de man haar mede, dien ik byna niet uit den weg kon ruimen, en de kleine jongen heeft ons voor een groot ongeluk behoed. Toen de auto in de verte verdwenen was, liep Cung terug onder de schaduwen van de rubberboomen en danste van pleizier in het rond. Twee gulden! Wat voel de hy zich rijk! Wat zou hy daar niet allemaal voor kunnen koopen. Lekkers! Vruchten! Een spelletje voor zyn kleine zusje. Een paar nieuwe roode sandalen voor zyn broertje. Nogmaaès keek Cung naar de twee gulden in zyn kleine bruine vuist, duikelde -een paar keer kop peltje en holde toen naar huis zoo vlug zyn tenger# beentjes hem dragan konden. Clrkelpuzzle. Op een goeden dag was iemand z4cu L.g aan het ver velen en trok toen met zyn pen steeds maar cirkeltjes op een stukje papier, dat juist voor hem lag. Hoeveel cirkeltejs denken jullie, dat deze man wel ge trokken heeft? jsjdad do g[e]{j|3 9g uftz ja :9i'zznd[snap sp u-ba Sujssoido

Schager Courant | 1930 | | pagina 6