Uit onze Omgeving. LANGEND IJ K De Gemeenschappelijke Gasfabriek. WIERINGEN Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. De Winkelweek. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. De rijksbarakken te Beilen afgebrand. Schandelijke aanranding. Ernstige vechtpartij. Het verslag over het laatste boekjaar van de Ge meenschappelijke Gas en Electriciteitsbedrijven voor den Langendijk en St. Pancras is verschenen. Gememoreerd wordt het overlijden van het Com missielid voor Broek op Langendijk, den heer R. Slot, een harer beste leden, wiens weldoordachte advie zen steeds op hoogen prijs werden gesteld. In plaats van 'het personeellid J. Witte werd aangesteld J. Gut- ter te St. Pancras. Een klerk-incasseerder werd we gens onregelmatigheden in de afdracht der geincas- seerdc gelden ontslagen en in diens plaats benoemd P. C. Goodijk te Broek op Langendijk. Het personeel bestaat uit 4 ambtenaren, 13 vaste werklieden en 1 losse. Het salaris van den directeur bedraagt 14400, met vrij woning, vuur en licht. Alle gehuwde ambtenaren en werklieden genieten boven hun loon 26 H.L. cokes per jaar. Wat het Gasbedrijf aangaat, vermeldt het verslag, steeg het verbruik door particulieren met 66213 M3. of 8.3 De financieele resultaten werden ongunstig beinvloed door de gevolgen van de strenge vorstpe riode. Om het bedrijf ongestoord gaande te houden, als mede om de verbruikers met lekke en gebroken toe- voerlcidingen zoo spoedig mogelijk aan gas te helpen, moest veel extra-personeel in dienst genomen wor den, terwijl tevens de heretelling van de vele defecte dienstleidingen een aanmerkelijk bedrag vorderde. Aan de ovens werd het gewone onderhoud besteed, de 5-kameroven werd in den zomer tijdelijk buiten gebruik gesteld en werden alle voegen in de kamers opnieuw ingevoegd. Echter is de toestand der kamers van dezen oven zoodanig geworden, dat in 1930 wel tot vernieuwing zal moeten overgegaan worden. Het aantal vuurdagen der ovens bedroeg van den 3-kamer- oven 1446 en van den 5-kameroven 1549. De kamers van den 3-kameroven verkeeren nog in goeden staat. Verschillende verbeteringen en vernieuwingen zijn uitgevoerd. De gashouders vereischten tijdens de vorstperiode veel oplettendheid, echter is wel gebleken, dat de gewone vcrwarmingskachels niet berekend zijn voor dergelijke langdurige en strenge vorst. De waterpijp- ketel van den grooten gashouder geraakte juist tegen het eind der vorstperiode defect door het springen van enkele waterpijpen. In den zomer werd deze ketel geheel gedemonteerd en in eigen beheer van nieuwe waterpijpen voorzien; ook de kleine verwar mingskachel werd grondig nagezien en van nieuwe isolatie voorzien. Bij de reparatie der gasmeters werden vele me ters geheel afgekeurd en door nieuwe vervangen. Door de fitterij werden 2141 opdrachten behandeld tegen 1593 in het vorige jaar. Het buizennet werd weer uitgebreid, zoodat op 1 Januari 1930 de lengte van het net 18905 M. bedroeg. Verwerkt werden 2.803.192 K.G. steenkolen. Per 100 K.G. kolen werd 33.8 M3. gas verkregen. De qualiteit der Engelsche kolen liet nog al te wenschen over. De gemiddelde kolenprijs was f 12.29 per ton, tegen f 12.56 het vorige jaar. Het vlet -en losloon vanaf Alk maar, franco in de kolenloods bedroeg f 1.75 per ton. De gasproductie bedroeg 944890 M3., de aflevering 944890 M3. of 70S40 M3. meer dan verleden jaar, d.i. 8.1 De gemiddelde calorische waarde bedroeg 4316 caloricn. De gaslevering was verdeeld als volgt: Licht- en kookgas 470860 M3. of 49.83 Muntgas 264011 M3. of 27.94 Industriegas 13721 M3. of 1.45% Kachelgas 112933 M3. of 11.96 Straatverlichting 747M3.of 0.08% Fabriek en dienstwoningen 34857 M3. of 3.69 Verlies 47761M3. of 5.05% Het aantal gasverbruikers vermeerderde met 51 en steeg tot 2498, waarvan 1541 van licht- en kookgas, 824 van muntgas, 10 voor industriegas en 128 voor kachelgas. De gasprijzen bedroegen 11 cent voor licht- en kook gas, 12 cent voor muntgas, 9 voor industriegas en 5 voor kachelgas. Aan cokes werd geproduceerd 2004177 K.G., waarvan 1638010 K.G. werden verkocht voor I48S2.10 of 50'ct. per II.L., tegen 47.3 cent in 't vorige jaar. Geproduceerd werd 11225CL K.G. kool teer, waarvan 108492 K.G. werd verkocht voor f4752.35 of f4.37 per 100 K.G., tegen f6.95 in 1928. Het netto-winstsaldo van het Gasbedrijf bedroeg f764.54, waarbij opgemerkt moet worden, dat de vol gende bedragen besteed zijn voor uitbreidingen en op genomen onder het gewone onderhoud f 865.35 voor aanleg nieuwe aansluitingen; f1761 voor aankoop nieuwe gasmeters, f 140 idem muntmeters. Het totaal der voor uitbreiding bestede bedragen beloopt thans tot en met 1929 een som van f 13773.64. Op 't oogenblik staat ter beschikking voor de ge meenten f6922.54. Voorgesteld wordt, dit saldo ge heel te reserveeren voor de betaling van de vernieu wing der 5-kamerovens. De totale kostprijs bedroeg per verkochte M3. gas 10.39 cent, tegen 10.9 cent het vorige jaar. Wat het electriciteitsbedrijf aangaat, het stroomver bruik bewoog zich dit jaar wederom in sterk stijgen de lijn; de totale vermeerdering bedroeg 65109 K.W.U. of 14.6 terwijl enkel het stroomverbruik van par ticulieren met 49047 K.W.U. of 14.8 steeg. Tengevol ge van de voortdurende stijging van het stroomver bruik, is het bestaande bovcngrondsche net niet meer in staat een voldoende spanning te behouden, zoodat er in de laatste maanden van het jaar van verschil lende zijden klachten binnenkwamen over onvoldoend licht. Hoewel de tarieven aanmerkelijk verlaagd waren, zijn de financieele uitkomsten toch zeer gunstig, zoo- dat met de begrooting voor 1930 wederom een flinke verlaging kon voorgesteld worden. Het net werd met 620 M. uitgebreid, zoodat de to tale lengte 57774 M. bedraagt. De transformatoren bleken in bijna alle huisjes te sterk belast, zoodat tot uit- en omwisseling werd overgegaan. Plet aantal is 5 met een totale capaci teit van 270 K.V.A. Dit jaar zal door het P.E.N. te Üt. Pancras een nieuw transformatorhuisjo gebouwd Worden, ter vervanging van de bestaande zuil. De hoogste belasting kwam voor in de maand De cember en bedroeg 231.621 K.W. Het aantal lantaarns bedraagt 289, alle voorzien van 100-kaars lampen. Ten einde een betere verlichting der Dorpsstraat te verkrijgen, werd besloten, de bestaande lantaarnpa len te vervangen door overspanningen. Van de in 1929 van het P.E.N. ingekochte 551399% K.W.U., werden nuttig afgeleverd voor licht 214819 K.W.U. of 38.9 voor huish. doeleinden 19168 K.W.U. of 3.5 voor kracht 43196 K.W.U. of 7.8 voor grootst room 102452 K.W.U. of 18.6 en voor straat verlichting 84149 K.W.U. of 15.3 samen 463784 K.W.U. of 84,1 Het verlies bedroeg alzoo 87615% K.W.U. of 15.9 waarvan 41188 K.W.U. door het P.E.N. berekende transformatieverliezen, zoodat het net- en meterverlies 46427% K.W.U. of 8.4 bedroeg. De opbrengst van de nuttig verkochte K.W.U. bedroeg f70196.68 of per K.W.U. 15.13 cent. Het aantal stroomverbruikers vermeerderde met 160 en bedroeg 2100, verdeeld als volgt: Licht Kracht Breek op Langendijk 531 36 Zuidscharwoude 312 27 Noordscharwoude 377 31 Oudkarepel 374 31 St. Pancras 349 32 De stroomt&rieven waren voor licht op alle uren GEEN BELEEDIGING! (Gutievrez.) Hoe kwam u erbij den dokter te be- leedlgen Ik beleedlgde hem nietik zei alleen maar, dat hij een afzetter was. 26 c. per K.W.U.: voor huish. doeleinden b. d. sper- uren 10 cent, voor kracht op alle uren 20 cent, voor kracht buiten de speruren 12 cent. Grootstroomverbruikcre afzonderlijk tarief. Deze tarieven zijn intusschen verlaagd voor licht en huish. doeleinden op alle uren 23 cent, idem bui ten de speruren 10 cent, voor kracht b. d. speruren 10 cent. Het netto-winstsaldo bedraagt f 8091.59%, waarbij nog moet worden opgemerkt, dat alle uitbreidingen onder gewoon onderhoud zijn opgenomen en wel tot een bedrag van f3469.15, zoodat het feitelijk exploi tatiesaldo f 11560.69% heeft bedragen. Het totaal der voor uitbreiding bestede bedragen, welke op onderhoud gebracht zijn, bedraagt f32067. Het winstsaldo ad f 8091.54%, met inbegrip van de saldi van vorige jaren ad f2297.65, staat ter beschik king f 10389.19%. Voorgesteld wordt van dit saldo f 10.000 te bestemmen voor extra-afsclirijving op het net, in verband met de plannen tot kabileering en het restant ad f 389.19% naar nieuwe rekening over te brengen. De voorraden van het Gasbedrijf komen met f 22028.39 voor op de Balans, de Gebouwen met f30090, de kamerovens met f77770, de gashouders met f25090, het buizennet met f49000, de aansluitin gen met f 17865, de muntmeters met f 11110. Het eind cijfer der Balans is f299.297.39y2, met een kapitaal van f274.485,80. Het eindcijfer der Balans van het Electriciteitsbe drijf is f 126.524.34. Onder de activa komen voor de vaste goederen met f63495, N.-H. Landbouwcrediet met f?278.Sl en deposito u.g. N.-H. L.Crediet f30.000. Het kapitaal bedraagt f97400, vertegenwoordigende het restant der leeningen. Als gewoonlijk zal ter gelegenheid van de te houden landbouwtentoonstelling een ringrijderij met paard en kar plaats hebben. Tevens zal getracht worden een rui terfeest te organiseeren. Een en ander zal in een op 23 Aug. a.6. te houden vergadering worden besproken. DEN OEVER. Zeer velen hebben gister het werk met een bezoek vereerd; het aantal auto's was legio. Wij bemerkten bij de zeer vele bezoekers ook een groot gezelschap uit het buitenland afkomstig die met groote auto's waren geko men. Zij bezochten na afloop het ontspanningslokaal. Het opspuiten van het terrein aan de Oostzijde van Wieringen, dit Is bij de nieuwe bruggen, vordert snel, dank zij den vluggen aanvoer van het zand. Dit wordt buiten de haven opgezogen door een groote zand zuiger, de „Port Said". Deze heeft een capaciteit van 1000 M3. per uur. De sleepbooten voeren de zandbakken af en aan, hetgeen een bedrijvig gezicht oplevert Per dag wordt ongeveer 9000 M3. zand aangevoerd. De zui ger heeft veel last van zware keisteenen. Dit zijn eeuwen oude zwerfsteenen uit het Scandinavische diluvium. Naar wij vernamen, kwamen gistermiddag eenige vertegenwoordigers van de groote dagbladpers ln de slulsput om een overzicht van het werk te krijgen. Een groot gezelschap dames en heeren kwamen met een der booten van den dienst StavorenEnkhui zen om het werk alhier in oogenschouw te nemen, met als begeleider den heer eVrkerk. Naar men ons in lichtte, bleken het Amerikanen te zijn. Van deskundige zijde vernamen wij, dat er nog 15 zinkstukken moeten gelegd worden, ter beteugeling van de geulen, zoodat deze tak van arbeid al in een heel ver gevorderd stadium ls gekomen. De afmetingen der stukken zijn 107 bij 33 M. De Secretaris-Generaal van Waterstaat bracht Dinsdagmiddag met gevolg een bezoek aan de sluisbouw- werken. De leiding berustte bij den ingenieur Ringeling, die de hooge bezoekers de noodige inlichtingen verstrek te. Naar men ons mededeelde, werd ook een rondvaart per sleepboot langs het werk gemaakt. De heeren waren met de auto's van Boersen gekomen, en hebben voor het werk bezichtigd werd, in het ontspanningslokaal ge luncht. Maandag kwam alhier bij het Zuiderzeewerk de ge zant van Peru (Zuid-Amerika) bij het Nederlandscne hof. De gezant en nog eenige dames en heeren hebben met het stoomschip „De Vlieter" een bezoek aan den afsluitdijk gebracht De ingenieur Ringeling was ter hunner beschikking aanwezig. Voor het te Utrecht gehouden examen Fransch L O. slaagde de heer J. A. Winter, alhier. ZONDAG 17 AUGUSTUS 1980. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Huisduinen, voorm. 9 uur, Ds. Damsté. Jullanadorp, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Callantsoog, voorm. 1014 uur, Ds. G. J. van der Burgrt, van Giethoorn. Valkkoog, voorm. 1014 uur, Ds. Tinholt. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluls, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluls. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Hoogwoud, geen dienst Winkel, geen dienst Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Warmenhuizen, geen dienst. Oudkarspel, voorm. 1014 uur, Ds. Boeke. Oude Niedorp, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Jellema. Heerhugowaard en Veenhuizen, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 1014 uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 214 uur, Ds. Van Beek. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Roeping. Den Oever, nam. 214 uur, de heer Frank. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, geen dienst, vacature. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Kal van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Van der Walle, van Sassenheim. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. Nam. 5 uur, geen dienst. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. De Waard, van Rijnsburg. Nam. 214 uur, Ds. De Waard. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Goedhuis van Haarlem. Bediening H. Avondmaal. Nam. 3 uur, Ds. Goedhuis. Nabetrachting. THE STAR OF HOPE MISSION. Jullanadorp, nam. 8 uur, de heer L. Brasser, van Den Helder. UITSLAG VERKOOPING. Uitslag verkooping huizen te Schagen door Notaris Van den Bergh. Perceel 1. Een huis en erf, groot 2.87 aren, aan de Oosterstraat, eigendom van de gemeente Schagen. In gezet door den heer K. Engel op f 2920. Niet gemijnd. Perceel 2. Een huis. erf en tuin ,aan den Stationsweg, groot 1.60 aren, eigendm van de erven van nu wljl'?n mej. Liekeltje Atema. Ingezet door den heer Van Kal ken op f 3310. Niet gemijnd. Perceel 3. Een huis, erf en tuin aan den Lagedijk, groot 5.49 aren, eigendom van wijlen den heer Teunls Bakker. Ingezet door den heer A. Bakker op f 1625 en op 170 daarboven door denzelfde, opgehouden. Perceel 4, Een nieuw huis met erf en tuin aan het Noord, groot 2.10 aren, ingezet door den heer J. de Wit op f 5010 en op f 1 daarboven door denzelfde afge mijnd. Perceel 5. Een huis met schurtje, erfen tuin aan de Regentenstraat, groot 1.38 aren, in bod gebracht ioor den heer G. Glastra op f 2600 en f 100 daarboven door denzelfde afgemijnd, alzoo f 2700. Naar wij vernemen wil de Winkelweekcommissie ook dit jaar weer gaarne kinderfeesten organiseeren. Echter ontstond finantieel ondanks een zuinig beheer vorig jaar een niet onbelangrijk te kort. Veronderstellende dat een deel der ouders cn verdere kindervrienden met genoegen voor dit kinderfeest een bijdrage willen verlee- nen, stelt de commissie zich daarom voor hiertoe de gelegenheid te openen door dezer dagen een inteekenlijst te doen circuleeren. Als nu in totaal voor oen flink be drag wordt geteekend kan dit de commissie helpen zich voor een eventueel tekort te vrijwaren, en is daarmede tevens het bewijs geleverd dat deze kinderfeesten op het programma niet mogen ontbreken. TYFOON IN HET Z.O. VAN JAPAN. Verbindingen verbroken; huizen beschadigd Reuter seint uit Osaka: Een tyfoon die een snelheid bereikte van bijna 94 K.M. per uur heeft gisteravond het Z.O. van Japan ge teisterd. De verbindingen werden verbroken, gebouwen werden beschadigd en het water drong de huizen bin nen. Vervolgens trok de tyfoon naar de Japansche Zes. De verbindingen zijn thans hersteld. TEKORT AAN PASMUNT. In Rusland heerscht nu nijpend gebrek aan pasmunt, hetgeen tot veel moeilijkheden leidt. Onder het volk cir culeert het gerucht, als zou de sovjet-regeering van plan zijn het geld af te schaffen en de bankbiljetten waarde loos te verklaren. Wie wat zilvergeld of zelfs wat kope ren munten krijgt, verstopt ze. De bankbiljetten worden daarentegen onmiddellijk omgezet in waren. Het gevolg van dezen toestand is een steeds toenemende paniek. Zelfs sommige sovjet-ambtenaren doen aan dat oppot ten mee. 500 GEVANGENEN IN HONGERSTAKING. Als protest tegen dwangarbeid. Uit Kowno wordt gemeld, dat 500 politieke gevangenen tot hongerstaking overgaan, om te protesteeren tegen een nieuwe verordening der Litausche overheid, dat ook politieke gevangenen tot dwangarbeid verplicht kunnen worden. De nieuwe verordening is nog wel niet van kracht, doch werd in de gevangenissen reeds toegepast DOODVONNIS UITGESPROKEN. Tegen den moordenaar van Boris Dynine. Aneta seint uit Medan: De Landraad te Tebingtinggi veroordeelde Djasman, den moordenaar van den assistent der onderneming Li ma Poeloeh, den Rus Boris Dynine, tot de doodstraf. In het vonnis werd voorbedachte raad aangenomen. JACHT ON EEN WALVISCH. Maar zonder resultaat. Bewoners van Sydney hebben een heelen dag jacht gemaakt op een ouden walvisch ter lengte van ruim 13 M. en met eendemossels bedekt, die tusschen de veer- booten in^de haven ronddartelde en het dek van een barkas stuksloeg. Men trachtte hem te harpoeneeren, er werd zonder uitwerking een schot op hem gelost en het eind was dat de walvisch, vervolgd door een heele flotielje barkassen onderdook en weer verdween. GEVECHT TUSSCHEN HONGAARSCHE EN ROEMEENSCHE BOEREN. Met zeisen en hooivorken. In het Zevenbergsche dorp Fejér lieten de betrekkin gen tusschen de Hongaarsche en de Roemeensche inwo ners reeds lang te wenschen over. Dit heeft dezer dagen tot een geregeld gevecht geleid. Met zeisen en hooivor ken gingen de boeren elkander te lijf, met het resultaat dat vier boeren ernstig en vele anderen lichter gewond werden. PARIJS EET JAARLIJKS 50.000 PAARDEN. DE CHOLERA IN AFGHANISTAN. Voortdurende uitbreiding. Volgens berichten uit Kaboel breidt de cholera zich in Afghanistan nog steeds uit. Vooral in de in het Z.O. des lands gelegen stad Kandahar is het aantal sterfgeval len zeer groot. De stad is door de bevolking bijna geheel verlaten, zoodat zij uitgestorven schijnt, V.D verneem.t uit Parijs: Volgens een plaatselijk blad stijgt het gebruik van paardevleesch te Parijs meer en meer. Er worden in de lichtstad dagelijks 300 paarden geslacht; jaarlijks worden hier 50.000 paarden opgegeten. Als gevolg van dit feit worden steeds meer slagerijen geopend, waar alleen paardevleesch wordt verkocht. SPRINKHANENREGEN. Uit Parijs wordt gemeld: Te Dijon zijn Dinsdag geheel onverwacht groote zwer men van een soort mieren neergestreken, die de daken der huizen en de straten bedekten. Men moest de dieren met bezems bij elkaar vegen en met schoppen opschep pen, om zich van de plaag te bevrijden. De mieren blijken intusschen sprinkhanen te zijn, die in groote zwermen neerkwamen. DE STERFGEVALLEN TE LUBECK. 65 do oden. Nadat sedert eenigen tijd het kindersterftecijfer te Lubeok niet verder was verhoogd, is thans weer een kind overleden, zoodat het aantal slachtoffers nu reeds tot 65 is gestegen. Volgens mededeelingen van den stedelijken gezond heidsdienst zijn er nog 55 kinderen ziek, 73 zijn er ge nezen, terwijl er nog 58 onder observatie zijn. IN 6 WEKEN 23 MENSCHEN OM HET LEVEN GEKOMEN. Weer een ongeluk in de Fransche Alpen. Uit Parijs wordt gemeld: In de Fransche Alpen is gisteren een toerist uit Parijs van een 80 meter hooge berg afgestort en op slag ge dood. Volgens een gepubliceerde statistiek zijn in het tijdvak tusschen 1 Juli en 10 Augustus in de Fransche Alpen, ten gevolge van ongelukken 23 personen om het leven ge komen. Dit is het hoogste aantal ongelukken, dat totnogtoe in de Fransche Alpen is voorgekomen. VERKEERD BEGREPEN. (Passing" Show). U zegt, dat dit scheermes niet goed is? Maar, mijnheer, dat mes wordt wel door duizend man gebruikt. Geef mij dan een ander mes, dal minder vaak gebruikt is. Waarin de Amsterdamsche waren ondergebracht. werkloozen Gisterochtend omstreeks half vier is brand ont staan in de rijksbarakken voor Amsterdamsche werk loozen, die te werk waren gesteld aan het Linthorst Horaankanaal te Beilen. Er sliepen maar twee ar beiders en het gezin van den kok in; de andere ar beiders waren eergisteren vertrokken in verhand met een klacht over de aanwezigheid van wandluizen. De brand is door een der arbeiders ontdekt, die de andere bewoners werkte. Een motorspuit, welke spoe dig ter plaatse was, kon het vuur niet keeren. In kor ten tijd waren de barakken geheel afgebrand. De kok heeft zijn kas en administratie in veiligheid kun nen brengen, maar zijn inboedel ging verloren. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Het meisje naar een zenuwlijdersgesticht. In Warfstermolen, een dorpje in het Noord.Oosten van Friesland, is een jong dienstmeisje, dat 's avonds van haar dienst door het land huiswaarts keerde, door twee jongemannen, die zich haden verscholen, opge wacht en overweldigd. Het meisje moest in zeer over spannen toestand naar de inrichting voor krankzinnigen en zenuwzieken te Groningèn worden overgebracht. De daders zijn tot nu toe niet gevonden. Nog een aanranding. In de omgeving van den Bijtel, onder de gemeente Heerlen, zijn een dame en haar dochter, afkomstig uit Sintelveld, door een man aangerand, De beide dames traden kordaat op, wat den man op de vlucht deed slaan. Op de kermis te Egmond aan den Hoef. Op de kermis te Egmond aan den Hoef is Dins^ dagavond ongeveer half tien een érnstige vechtpartij ontstaan, waarhij enkele personen steekwonden heb ben gekregen. Bij het dansen in een danstent wa ren sommigen tegen elkaar gebotst, waarover C. G., uit Egmond aan Zee, die dronken was, zich boos maakte. Met een mes zwaaiend, liep hij dc zaal uit, en buiten is toen een vechtpartij ontstaan, waarbij Br. te Egmond aan den Hoef cn S. en Z. van Egmond aan Zee, steekwonden kregen in rug. hals, arm, schouder en hoofd. De politie was spoedig ter plaatse cn bracht de gewonden naar dr. Fischer, Br. ver loor veel bloed. Op den Egmonderstraatweg werd de dader achter haald en gearresteerd. Het bebloede mes was nog in zijn bezit en werd in beslag genomen. Hij werd in het arrestantenlokaal ondergebracht en is gister naar Alkmaar vervoerd. De kermis werd een uur vroeger gesloten. De dader was juist teruggekeerd uit een sanato- ruim. Zondag was hij te Egmond aan Zee reeds weer geverbaliseerd wegens dronkenschap. De toestand van Br. was gistermorgen gunstig.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2