BANNE HOOGWOUD EN AARTSWOUD. Uit onze omgeving. LANGENDIJK ANNA PAULOWNA WIERINGEN CAL LA NTSOOG BARS1NGERH0RN OUDE NIEDORP WARMENHUIZEN V/1ER1NGERWAARD Vóór hei inzeepen PUROL. Binnenlandsch Nieuws. De aanvaring van de Velser brug. Spreker: G. Spit, Chef Technisöhcn Dienst KLM., Schiphol. Onderwerp: „Modern Snelverkeer". Met mede werking van het Chr. Radio-Orkest; pl.m. 10.00 Pers berichten Vsz Dias; 10.4511.30 Gramofoonplaten. Zaterdag 23 Augustus. Hilversum (1875 M.) V.A.RA. 8.00 Orgelconcert; 9.00—10.00 Gramofoonplaten. V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. V.A. RA IO.15 Mevrouw E. de VriesKeilersman, voordracht; 10 30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonplaten; 12.00 Politiebe richten; 12.15 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Gramofoonplaten; 2.00 VARA-liedjes voor de kinderen, 2 45 Paedagogisch concert van het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 4.15 Voor onze amateurfotografen; 4.45 Ons huis een Tehuis door Landré; 6.00 Kinderuurtje. „De familie Mulder"; 7.00 VARA-Varia; 7.10 Medede lingen van het reissecretariaat van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling; 7.20 Gramofoonplaten; 7.30 Bij de pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman; 7.45 Politieberichten; 8.00 Populair Concert door bat VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 Hoorspel „Die duivelsche Koelies" van Fan Kwae, op te voeren door het VARA-tooneel; 9.15 Vervolg Populair concert; 0.45 Persberichten van Vaz Dias; 10.00 Optreden van de Mond-accordeonvereenlging „De Ster"; 10.20 Vervo'g Populair Concert; 10.55 Vervolg optreden van de Mond- accordeonvereeniging; 11.15 Gramofoonplaten; 12.00 Slui ting. Huizen (298 M., na 1 uur 1071 M.) K.B.O. 8.159.30 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Tijdsein, 12.151.15 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio, 1.152.00 Gramofoonmuziek, 2.003.15 Kin deruurtje, 5.006.00 Gramofoonmuziek, 6.016.15 Sport- praatje, 6.156.55 Gramofoonmuziek, 6.557.15 Jour nalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 7.157.30 Gramofoonmuziek, 7.308.00 Spreekster: Charlotte Kohier. Onderwerp: „Iets over voordragen"; 8.0111.00 Concert door het K.R.O.-Orkest; pl.m. 9.30 Nieuwsbe richten van Vaz Dias; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. OUDKARSPEL. De kermis. De laatste dag van dc kermis kenmerkte zich niet door veel drukte. Het was wel drukker dan Maandag, doch het haal de niet. Onze meening is, dat de slechte toestand in den tuinbouw hier in de eerste plaats debet aan is. 's Avonds had op het D.T.S.-terrein een voetbalwed strijd plaats, waarover men in dit nummer een ver slag aantreft. Voor zoover ons bekend is, is alles in de beste orde verloopen. NOORDSCHARWOUDE. Tot korpskolvers voor de Nationale Kolfwedstrijden te Koog aan de Zaan, zijn voor de Sociëteit „Ons Ge noegen" aangewezen dc heeren P. Jes, A. Moeijes en F. Muileboom. Kolfwedstrijden. In hot lokaal „Het Bonte Paard", van den heer J. de Bakker, heeft Zondag, Maandag en Dinsdag een 25 slagen kolfwedstrijd plaats gevonden, waar van de uitslagen als volgt zijn: 1ste klasse: le prijs C. Langedijk Pz. Noordschar- woude, 225 p.; 2e prijs W. Kostelijk, Oudkarspel, 253 p.; 3e prijs K. Quant, Warmenhuizen, 250 p.; Se- rieprijs P. Molenaar, Zuidscharwoude 55 p. 2e klasse: le prijs C. Balder, Noordscharwoude, 239 p.; 2e prijs L. Dekker, Ou^karspel 227 p.; 3e prijs Jb. Zijp, Zuidscharwoude 223 p.; Serieprijs C. Goed, Nieuwe Niedorp, 55 p. 3e klasse; le prijs D. Plakman, Oudkarspel, 206 p.; 2e prijs S. Ton, Oudkarspel, 197 p.; 3e prijs Pool land, Heerhugowaard, 184 p.; Serieprijs K. Boot Jz., Noordscharwoude, 50 p. ZUIDSCHARWOUDE. Het Oranje-Comité vergaderde ten Raadhuize. Als voorzitter leidt de heer S. de Boer deze bijeenkomst, verwelkomt de leden en zegt allen, die met de inteeken- lijsten gcloopen hebben, hartelijk dank. De heer Jn. Kroon, die wegens gevorderden leeftijd zich niet meer zoo geven kan, en voorheen altijd op sympathieke en gemoedelijke wijze als voorzitter fun geerde, werd in waardeerende woorden door den voor zitter gememoreerd. De heer H. Metselaar stelde voor, den heer Kroon als eere-lld te benoemen, wat door den voorzitter werd De Dechenhöhle is een zeer mooie grot, kleiner dan die van Han of Remouchamp, maar heel mooi ingericht. Op elke bezienswaardige plek is electrisoh licht aange bracht, op sommige plaatsen, rood, paars of blauw licht. De „Orgelgrot" vond lk wel het mooiste gedeelte. In het witte licht heeft de eigenaardig gevormde druip steen veel weg van een orgel, maar door blauw licht beschenen, is het gelijk een diamanten waterval. Een schitterende, grootsche aanblik. Blijkbaar hadden zeer veel Duitschers deze grot nog niet gezien, want het was er zeer druk. We voelden ons wel een beetje schooierachtig in onze reisplunje tus- Hchen al die op-hun-Zondagsch uitgedoste menschen. In een autobus, die voor achttien personen berekend was, maar nu diende voor ons gezelschap van twintig man plus den chauffeur en meisje (twee dikkers!) wer den we een eindje den weg naar Westhofen opgebracht. Er waren geen nooduitgangen in dat „blikkle"; de be kwaamheid van den chauffeur moest alles goedmaken... Midden op een onbegaanbaren weg bleven we steken. Hier moesten we uitstappen, de bestuurder was bang voor zijn banden. We gingen verder te voet naar West hofen aan de Ruhr. Onderweg raakten we vijf jongens kwijt, die voorop liepen en een anderen weg ingegaan waren, dan aan gegeven was. Ze waren niet meer te beroepen. In het dal aaji de oevers van de Ruhr hebben we op ze ge wacht Later, toen we op weg waren naar den Hohensy- burg, ontmoetten wij ze halverwege op den berg, slapen de in het malsche gras. Daar lagen ze al anderhalf uur! Prachtige breede auto- en mooie wandelwegen gaan den berg op. het hoogste en het mooiste punt van West- falen. Het is ook het hoogtepunt van onzen reis ge weest. Het vergezicht vanaf den boulevard boven op den berg. den Hohensyburg, is onbeschrijflijk mooi. Het pa norama ls één groote, levendige, kleurige kaart van Westfalen. Het is zoo mooi, dat men er van duizelt. Heel in de diepte, onder aan den steilen rotswand ligt het „Tnselgasthof" op een landtong in het stuwmeer. Van den boulevard af gezien is het een fantastlsch- kleurig prentje.De ondergrond ls rood. bedekt met mooie op regels geplante groene boompjes, waartusschen witte tafeltjes en stoelen staan, met een groote helroode parasol er boven, 's Avonds was het verlicht in den vorm van een reusachtig schip. Sprookjesachtig! Boven op den Hohensyburg staat het Kalser-Wllhelm- Denkmal, een geweldig gedenkteeken aan den Duitsch- Franschen Oorlog. De 5 reuzen, die daar staan, zijn Kai- ■or Friedrich III, Kaiser Wilhelm I, op een groot strijd ros gezeten, Prinz Frlederich Karl, Bismarck en Moltke. Boven op het groote, steenen gevaarte zitten de vor stelijke adelaars. In de Wlttekinds-Ruïne, eveneens op den Hohensy burg, is nog een gedenkteeken aan den Wereldoorlog. Een soldaat, die met gesloten oogen daar terneder ligt. onderstreept en door de aanwezigen onder applaus be vestigd. De bedragen der lijsten werden nu opgeteld: er bleek een totaal bedrag van f 229.775 bijeengebracht te zijn. Dit bedrag wordt verhoogd met een subsidie uit de ge meentekas van f 100. Wel is het geteekende bedrag niet zoo groot al vorige jaren, maar toch gezien de slech te bedrijfsuitkomsten der bevolking mag dit gunstig genoemd worden. Met de beschikbare gelden heeft men het toch zoo weten te regelen, dat een gecostumeerden optocht zal gehouden worden en des morgens een rond gang der kinderen van de openbare sohool en de kin deren van Zuidscharwoude die de R.K. school te Noori- scharwoude bezoeken. Des morgens en middags hebben er kinderfeesten plaats op het terrein nabij de Herv. Kerk. De com missie van voorbereiding en verdere regeling der kin derspelen bestaat uit de heeren J. Renaud en Wilmink, resp. hoofd der Openbare en R.K. school en de heeren Jn. Kramer, Jb. Bakker, Jb. Kroon en H. Metselaar. De beoordeelings-jury van den gecostumeerden optocht bestaat uit de heeren S. de Boer Kz., Jb. Bakker, A. Kist, H. Metselaar en J. Kramer. Getracht zal worden de medewerking van het fanfare corps „Kwnst na Arbeid" te verkrijgen. A.s. Maandag vergadert het comité weer ter verdere afdoening, wijl inmiddels weer dezelfde jongedames van verleden jaar voor medewerking zullen worden aange zocht- De feesten zullen plaats hebben op Dinsdag 2 Sep tember a.s. LANGENDIJK. De tuinbouwvereen. „De West" te Koedijk heeft een druk bezochte vergadering gehouden, waarin de nood toestand der tuinders is besproken. Na uitvoerige dis cussies is besloten de andere, bij de L.G.C. aangesloten vereenigingen te verzoeken, adhaesie te willen betuigen aan het verzoek om door de L.G.C. een buitengewone Algemeene Vergadering te doen houden, waarin de treu rige toestanden in de heele tuinbouwstreek zullen wor den belicht en getracht middelen te vinden, daarin ver betering te brengen. Politie. Verloren: een belastingplaatje en een huissleutel. Gevonden: een lot en een schort. Inlichtingen ter secretarie. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan J. Mosch, te Breezand, vergunning verleend arbeid te laten verrichten in zijn timmerbedrijf tot en met 11 Octobcr 1930. door 4 mannen van 18 jaar of ouder tot maximaal 9K uur per dag. Aan den dienstplichtige der lichting 1925, C. Blaau- hoer, is door den Minister van Defensie uitstel ver leend van het vervullen der herhalingsoefeningen tot 12 Februari 1931. BREEZAND. De heer De Vries te Haringhuizen, is tot tijdelijk onderwijzer aan school II benoemd. M. v. d. W., leerling van de o. 1. s., die zich op de fiets van school naar huis begaf, is, waarschijnlijk door een plotselinge ongesteldheid, van de fiets ge slagen en bekwam een lichte hersenschudding. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jan Johannes, zoon van J. de Boe en van J. van Koeveringe; Marien, zoon van A. Voorthuijzen en van A. de Rooij. DEN OEVER. In de schutsluis bij den Oever zijn thans 6 zware deuren geplaatst. Er komen o.a. nog 2 reservedeuren bij die dienst moeten doen als met verloop van tijd reparatiewerk aan de deuren moet verricht worden. Z.K.H. Prins Hendrik naar de Zuiderzee werken. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van Z. K. H. Prins Hendrik om op 29 Augustus a.s. de Zuiderzee werken ln oogenschouw te komen nemen. Naar de Zuiderzeewerken. Dat ook in tourlstenkringen het feit dat duizenden en nog eens duizenden de Zuiderzeewerken gaan bezich tigen niet onopgemerkt is gebleven blijkt wel uit de bordjes die de A.N.W.B. sinds eenige dagen op verschil lende handwijzers langs den weg heeft geplaatst waarop de woorden: „Naar de Zuiderzeewerken". De bordjes die door hun eenigszins helle kleur goed in het oog loopen geven zeer zeker veel gemak aan ontel bare bewonderaars van deze grootsche werken die voor al na Alkmaar vaak veel moeite hebben om den weg daarheen te vinden. klemt ln zijn rechterhand het geweer, in zijn linker houdt hij de Vaderlandsche Vlag, terwijl de adelaar beschermend zijn vleugels over hem uitspreidt. Bovenaan in een grooten steen staande treffende woorden: Und setzet ihr nicht das Leben ein, Nie wird euch das Leben gewonnen sein. Het is opgericht ter gedachtenis aan de in den We reldoorlog gevallen zonen van de gemeente Syburg. De „Provlnzial-Jugendherberge" is een lieflijk wit huis tusschen de boomen op het plateau van den Hohensy burg. Wij waren de eenigen, dien dag, die er gebruik van maakten. Het besluit van df reis is geweest, zooals het hoort: „Lest, best". Den achtsten dag gingen wij weer terug naar het Hollandsch polderland. Langs den in aanleg zijnden breeden verkeersweg, in groote bochten kronkelend den Hohensyburg op, kwa men we beneden over de groote brug. die over het stuwmeer en het mooie eilandje ligt. We liepen in flink tempo in de richting van Hagen, een stad van ongeveer 150.000 inwoners. Na een uur geloopen te hebben, .zijn we maar op de tram gestapt; we hadden toch nog een beetje geld over. Uit Hagen bracht de trein ons in ruim anderhalf uur naar Dusseldorf, waar we ons laatste middagmaal genuttigd hebben. Het smaakte voortreffelijk, maar het was op echt Duitsche wijze toebereid; daar bedoel ik mee, dat het sterk naar uien. zout en peper smaakte. Wel een beetje te „uiig" voor ons! We zijn na den eten nog even Dusseldorf, een der mooiste steden van Duitsóhland, In geweest, om enze laatste Marken en Pfennigen op te maken. Om 3.20 verlieten we Dusseldorf en na een treinreis van bijna acht uur. was ieder weer thuis en vertelde daar opgewonden en verward, hoeveel hij genoten had. De reis is één prachtig sprookje geweest, één droom, een roes! De heele tocht was levendig en vol afwisseling. Aan de Duitsche Jeugdherbergen niets dan lof. Deze instellingen zijn een ware zegen voor de jeugd; ze be vorderen het dagenlange rondtrekken van jongens zoo wel als meisjes van alle standen. Het leven ln de jeugd herbergen is eenvoudig en goedkoop, maar zindelijk en netjes. Het trekken van de Duitsche jeugd van de eene jeugd herberg naar de andere mag als een degelijke opvoed kundige factor worden beschouwd; het verdient navol ging. Het ls een bron van de Volkskracht en de Volks gezondheid. Het geeft flinke, stevige menschen aan de Maat schappij. En die heeft ze noodig. G. H. v. d. M. De afsluitdijk WierlngenFriesland. Het gaat met het aanleggen van dezen grooten dijk wel voorspoedig. Van het reeds in aanbouw zijnde gedeelte nabij Wieringen is men thans reeds zoover dat dat stuk hetgeen dit jaar voltooid zou worden, geheel boven water is en men bezig is de z.g. winterkop daarvan te maken. Ook het gedeelte in het „Gaatje" vordert zienderoogen. Aan beide kanten is ook reeds een flink stuk boven water. In het midden is een vaargeul open gelaten waar in een zeer sterke stroom staat. :Dinsdagavond had alhier een vrij ernstig auto-onge luk plaats, dat betrekkelijk goed ls afgeloopen. Ter hoogte van den Schinkeldijk kwam van de richting Schagen een auto van een pensiongast uit Caliantsoog in het grint terecht. Door een te snelle zwenking van het stuur kwam de auto op de helling van den weg, die daar ter plaatse zeer slecht is, te kantelen. De drie in zittenden kwamen er zonder eenig letsel af. De auto was deerlijk beschadigd. Naar wjj later vernamen bleek een lekke achterband de oorzaak van het ongeval. HARINGHUIZEN. Ter gelegenheid van de kermis had Maandagavond j.1. n de zaal van den heer H. Zwagerman alhier een bal- ":aL!quc plaats. Ofschoon er weinig deelname wa3, hai- 'c:i de deelnemers buitengewoon veel werk van hun cos- .umes gemaakt Nadat de gemaskerden enkele malen hadden gedanst vond het démasqué plaats .waarna de heer W. J. Blaauboer de prijzen uitreikte, den wensch uitspreken de, dat bij een volgende gelegenheid de deelname grooter zou zijn. De jury bestond uit de dames Peper, Bosma en den heer W. J. Blaauboer. De uitslag luidt als volgt: Groepen: le prijs Neder- landsche vlag; 2e prijs Propaganda Staatspensioen; 3e prijs Modern huwelijk. Enkelingen: le prijs Stalenboek; 2e prijs Serpentine-koningin; 3e prijs Harten zeven. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer H. B. Helle man Jr., thans onderwijzer te Den Helder, slaagde te Haarlem voor de hoofdakte. De kermis hier behoort weer tot het verleden en met genoegen kunnen we hierop terug zien vanwege haar vredig verloop. Te bespeuren was het, dat het bezoek niet zoo groot was als andere .jaren, waarvan de malaise in het tuinbouwbedrijf natuurlijk de oor zaak zal wezen. Ondanks dit alles kunnen we toch zeggen, dat er een aangename stemming heerschte. Dinsdagavond werd er door de familie Hofman een uitvoering ge geven in de zaal van den heer Slikker. De zaal was flink bezet, wat wij trouwens evenals andere jaren gewoon zijn wanneer Duo Ilofman optreedt en zulk een schitterend succes achter liet. Duo Hofman heeft zich nu ontplooid onder den naam van Familie Hof man, vader, moeder en twee dochters De twee laatst genoemde nog jeugdige sterren hebben op muzikaal- gebied een buitengewoon talent, en de bespeling op harmonica en viool was prachtig. Vooral raögen wij hieruit even aanstippen het nummertje „Iloe de koe koek zingt", dit werd keurig gespeeld. Het geheel vormde een mooi programma en een genotvollen avond. Een gezellig bal tot slot en laat keerde men huiswaarts. Dinsdagemorgen 19 Augustus 1930 werd door het Bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „De Volharding" te Wieringenvaard aanbesteed het verbouwen en uit breiden van hare fabriek. Architect: D. S. de Boer te Alkmaar. Begrooting architect f54.620. Er werd als volgt ingeschreven: N.V. v. h. Matser on Hamstra, de Rijp, f53.875; v. d. Sluis en v. d. Vel de, Langweer, Balk, f54.230; S. Schoppen, Akkrum, f58.885; L. Breuker, Menaldum, f59.480; Gebr. Boer- sen, Wieringen, f59.500; R. K. Koppen, Alkmaar, f61.300; P. Doorn. St. Maartensbrug, f62.000; Pik, Barsingerhorn, f63.400. Het werk is gegund aan de N.V. v. h. Matser en Ilamstra te de Rijp. Onze plaatsgenoote mej. A. C. Jansen heeft te Haarlem met gunstig gevolg examen afgelegd voor acte Handenarbeid. Begunstigd door heel mooi weer, werd gisteren met een vijftigtal ouden van dagen een plezierritje ge maakt met een paar welverzorgde bussen van den heer Keetman van Winkel, 's Morgens ten 9 uur werd afgereden in de Groote Buurt, onder veel belangstel ling van veel vrienden en kennissen. Van hier werd gereden via Heerhugowaard naar Purmerend, waar de eerste vcrverschingen werden genuttigd, om van daar verder te gaan naar Amsterdam, waar Artis zou worden bezocht. Begrijpelijk is hier zoo door de oudjes genoten dat het inderdaad veel moeite kostte daar op tijd vandaan te komen. Te 4 uur werd weder afgereden naar Hotel Kesting, Damrak, waar de oudjes een warm maal werd aan geboden. Een en ander was fijn verzorgd en getuige de dankbare en vroolijke gezichten der oudjes, gc- looven wij wel, dat ieder zeer voldaan de terugreis aanvaardde. Ongeveer te half zeven van Amsterdam vertrokken, werd via Haarlem naar Alkmaar gereden, waar in Hotel Bretanje nog even werd gepauzeerd. Ongeveer half tien werd de plaats van bestemming onder ge juich en zonder ongelukken of verrassingen weder be reikt. Uitvoerders en schenkers van de finantiën kunnen met de meeste voldoening op dezen goed geslaagden dag terugzien, die bij de oudjes nog lang in aange name herinnering zal worden herdacht. Vergadering van het College van Dag. Bestuur en van Hoofdingelanden van de Banne Hoogwoud en Aarts woud op Woensdag den 20 Augustus 1930, des voormid dags half elf ten raadhuize. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter, voorzitter, C. Ursem en P. Donker Jz., leden van dag. bestuur, D. Koorn Jz., Jb. Helder, A. Zijp Cz. en A. Rood Kz., hoofd ingelanden, L. Glas penningmeester en J. Breebaart Dz. secretaris. Voorzitter Slagter heet de heeren welkom en opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen. Ze worden met een woord van dank aan den samensteller onveranderd goedgekeurd. Mcdedeelingen. Naar aanleiding der notulen wordt meegedeeld: a. door den heer A. Zijp Cz., dat de schotwal aan den Boekeiweg nog niet ls weggeruimd. Voorzitter zegt toe hiervoor opdracht te geven. b. Door den secretaris, dat omtrent den voormaligen stoomtram SchagenWognum—Hoorn geen nieuws is te vermelden, van betaling der rentelooze voorschotten en van bestemming van de baan is van de zijde, der directie nog niets naders gehoord. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Algemeen worden in de vergadering klachten geuit over den verwaarloosden toestand van de trambaan, waaraan wel niets te doen zal zijn. Tevens wordt nog meegedeeld, dat de draden van de afscheiding hier en daar tengevolge van het niet meer onderhouden daarvan, stuk gaan. Het gevolg is, dat het vee vanuit de landerijen de trambaan en soms den weg opgaat. Tot vóór de opheffing der tram onderhield de Holl. IJzeren Spoorweg Mij. bovengenoemde afscheidin gen. Besloten wordt om bovengenoemde maatschappij hier over te schrijven, Ingekomen stukken. Een schrijven van den Commissaris der Koningin, d.d. 23 Juli j.1., afdeeling 2a, no. 6/14244, waarin de aandacht wordt gevestigd, dat binnenkort bij deAlg. Landsdruk kerij zal verschijnen het boekwerk: „Wetten, decreten, besluiten, tractaten en andere bescheiden betreffende den Waterstaat in Nederland", jaargang 1928. De prijs van deze uitgave bedraagt f 30 per twee deelen. Voor aanschaffing van deze uitgave wordt niet gevoeld Van het Ministerie van Waterstaat een schrijven, d.d. 28 Juni j.1., betreffende toepassing Ambtenarenwet 1929. Een schrijven van het bestuur der Rijksverzekerings bank te Amsterdam, d.d. 11 Augustus 1930, waarin het bedrijf, dat de Banne Hoogwoud en Aartswoud ingevol ge artikel 3, 2e lid, der Ongevallenwet 1921 ten aanzien van de in haar dienst te Hoogwoud en Aartswoud ver richte werkzaamheden van openbare straatreiniging ge acht wordt uit te oefenen, vanaf 1 Juli j.1. nader wordt ingedeeld in gevarenklasse 10, met toewijzing van geva- rencijfer 10. De premie per één gulden loon bedraagt vanaf bovengencemden datum f 0.01. Een schrijven van den Voorzitter van Ged. Staten, d.d. 15 Augustus j.1. 11a, no. 136/15505 betreffende het door de Banne ingezonden besluit Inzake verhooging der jaar wedden. In dit besluit wordt gesproken over emolumen ten, welke aan den secretaris en den penningmeester worden uitgekeerd. Zulks is volgens art. 57 van het Alg. Reglement van bestuur voor de waterschappen in deze provincie verboden. Na voorlezing van het destijds genomen besluit is de vergadering het eens, dat deze uitdrukking abusievelijk Is gebezigd, zoodat terzake nadere inlichtingen aan Ged. Staten zullen worden verstrekt. Bovenstaande mededeelingen en ingekomen stukken worden alle voor zooveel niet behandeld voor kennis geving aangenomen. Verslag schouw. Verslag wordt uitgebracht omtrent de wilde karwij- en stelcelenschouw. Behoudens kleine bemerkingen wordt alles in orde bevonden. Voorzitter uit zijn tevredenheid hierover. Vaststelling lijst stemgerechtigden. Vervolgens wordt de lijst van stemgerechtigden tot benoeming van leden van het bestuur vastgesteld. H°t aantal leden bedraagt 236. Sloot langs de Zuiderpade. Aangezien deze sloot drin gend gebaggerd dient te worden, zal hierover geschreven worden aan het bestuur der Vier Noorder Koggen. Kroosschouw. De kroosschouw wordt bepaald op Vrijdag 24 October 1930, terwijl als datum van de eerstvolgende vergadering wordt vastgesteld 27 October a.s. Rondvraag. De heer Koorn heeft geconstateerd, dat hier en daar sedert geruimen tijd palen voor de radiodistributie zijn nedergelegd. Dit heeft tengevolge, dat het gras over de palen heengroeit, waardoor gevaar voor het verkeer ls ontstaan. Z.i. hadden de palen reeds lang geplaatst kunnen worden. Besloten wordt om de radiodistribuante, de wed. Nispenhagen, hierop te wijzen, op spoedige plaat sing zal worden aangedrongen. De heer Rood deelt mede, dat hij een kuil in den weg in de Tropweere heeft laten ophalen. Tevens heeft spre ker een zinkput in de Weere, waarvan het slot vernield was, met een stuk draad afgesloten. Voorzitter dankt den heer Rood voor diens bemoei ingen. De Secretaris wijst op de gelegenheid om voor het Groene Paadje halve steenen te bekomen, aangezien stratenmakers in dienst van de Vier Noorder Koggen onlangs bezig zijn geweest met straatwerk aan de Lan- gerels. De vergadering vindt goed, dat aan het bestuur der Vier Noorder Koggen 25 M3. halve steenen zal ge vraagd worden voor onderhoud van het Groene Paadje. Niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting der ver gadering met een woord van dank voor de aangename samenwerking. Pogingen om de brug op haar plaats te krijgen, maar tot nu toe zonder succes. De gevolgen van de aanvaring van de Velser brug en de versperring daardoor van onzen waterweg naar zee, doen zich reeds sterk gevoelen. Ter weerszijden van de brug liggen al een heel aantal schepen, maar wanneer of 't vaarwater vrij zal zijn is nog moei lijk te zeggen. De brug is, naar bij het nadere onderzoek is ge bleken, ongeveer 20 c.M. verschoven. Zij draait op rollen die in 'n breeden cirkelvormigen schijf loopen. De rollen staan nu niet precies meer op de schijf, maar steken er iets uit. liet zou misschien mogelijk zijn de brug in dien toestand toch te draaien, maar dan is er gevaar, omdat het evenwichtspunt iets is verplaatst, dat de brug zou dom pen. En een derge lijk risico wil en mag men niet loopen. Vanochtend heeft men langs hydraulischen weg getracht de brug weer op haar quadrant te krijgen. Een druk van 1000 ton is hiervoor gebruikt, doch zonder succes. Vanmiddag zal nog een poging gedaan worden, dan zal nog 700 ton uit Amsterdam, van de Ned. Scheepsbouw-Mij. zijn gerequireerd. Gelukt de poging ook dan niet, dan znl de brug met bokken moeten worden gelicht. Het oponthoud voor de scheepvaart zal in het laatste geval nog eenige dagen duren. Stremming van de scheepvaart Gistermorgen is de order afgekomen dat geen enkel schip meer van Amsterdam of van IJmuiden mag opstoomen. Aan kleinere schepen raadt het Haven kantoor te Amsterdam de oude route langs liet Noordliollandsch Kanaal aan. Volgens de opgave van den sluismeester van de Willemssluis is le grootste lengte 64 M., de grootste breedte 15 M. en de grootste diepte, die met zekerheid gevaren kan wor den 4.20 M. Vaart over de Zuiderzee wordt voorloopig nog niet aangeraden, daar hieromtrent geen offi- cieele opgaven zijn ontvangen. Voor de haven van Amsterdam, die pas in het be zit kwam van de grootste sluis ter wereld, als toe gangsdeur, is het ongeval wel zeer noodlottig. Het spoorwegverkeer. Voor het vervoer van reizigers en goederen heeft de spoorweginspectie van het district Alkmaar, waar onder de Velser brug ressorteert, speciale maatrege len genomen. I)e treinen tusschen Beverwijk en Vel- zen zijn alle opgeheven. Tusschen deze beide plaat-

Schager Courant | 1930 | | pagina 6