Gemeente Anna Paulowna. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Raadsvoorstellen Voorzitter: Het hoofd kan blijven wonen waar hij woont, ofschoon het toch jammer zou zijn, als hij niet naast de nieuwe school kwam te wonen. Spr. deelt nog mee dat de bouwkundige inspecteur van onderwijs heeft meegedeeld, dat de schoolbouw te royaal is opgezet. Er moet vereenvoudigd. Den heer Overtoom hebben de cijfers voor het bouwen der nieuwe school gefrappeerd, waar het be treft de vergelijkingen tuschen de becijferingen voor de school op het Heerenbosch en achter de oude school. Spr. erkent dat de plaatsing achter de oude school goedkooper is dan op de plaats der oude school, eer» hulpgebouw als daarmee wordt uitge wonnen. Een nieuwe bewaarschool is becijferd op f26000, dat is voor 2 lokalen, dus f 13000 p. lokaal. In de nieuwe school is per lokaal maar berekend f 10000. Spr. vraagt welke opdracht B. en W. aan den opzichter hebben gegeven, wat de waardebepa ling van den bouwgrond enz. betreft. Hoe is de op zichter tot deze berekeningen gekomen? Spr. ziet in de berekeningen f7000 aankoop grond, f7780 voor straten en riolen. Spr. heeft dit nagerekend, maar kan er niet uit komen wat de opzichter allemaal bedoelt. Voorzitter vraagt aan den Schoorl. Deze zegt dat de opzichter geen andere opdracht heeft dan beide plannen te begrooten. Den grond en de oude onderwij zerswoning heeft de opzichter getaxeerd, maar B. en W. vonden dat bedrag wat overdreven en hebben het verlaagd. Voorzitter zegt, dat de berekeningen globaal zullen zijn. De heer I.eguit wijst er op, dat de bewaarschool 2 lokalen heeft en de woning van de directrice. De heer Overtoom wist dit laatste niet en wat dat globale betreft, begrijpt spr. volkomen, maar het moeten toch cijfers zijn waaraan men houvast heeft. Welken prijs, vraagt spr., heeft de opzichter aangenomen voor de 4200 M2. grond op het Heeren bosch, noodig voor schoolgebouw en speelplaats? Spr. meent dat de prijs van den grond is na klaar maken van straten en riolen f5.20. Dezen prijs had men ook voor den grond van de nieuwe school moeten vasthouden en niet f 1.66, zooals is geschied. Straten en riolen begroot op f7780, kan spr. niet volgen en spr. wil de cijfers kunnen controleeren of ze juist zijn. Met de opstelling der cijfers is spr. het niet eens, en spr. noemt de prijsberekening van den grond op het Heerenbosch voor de school een politiek, die zelfs B. en W. niet zullen onderschrijven. Na nog eenige bespreking, waarbij de heer Gorter den heer Overtoom bijvalt, wordt besloten dat B. en W. hun toelichting zullen terugnemen om den Ge meenteopzichter te hooren. Voorstel om niet over te gaan tot den bouw van een urinoir. B. en W. deelen den Raad mede, dat voor den bouw van een urinoir bij het station de volgende prijsopgaven zijn ontvangen 1. G. Koning te Schagen voor f521. 2. D. Koning te Schagen voor f538.— 3. M. Schoen te Schagen voor f552.50 De begrooting van den Gemeente-Opzichter luidde f420.—. Daar de prijsopgaaf van den laagsten inschrijver de raming van den Gemeente-Opzichter met onge veer 29 overschrijdt, achten B. en W. zich niet gerechtigd den bouw te gunnen. Zonder opdracht van B. en W. te hebben, heeft de Gemeente-Opzichter zich tot den laagsten inschrij ver gewend, ten einde te trachten het werk voor een lagere bouwsom te doen uitvoeren. Indien de tegelvloer zou worden vervangen door een gekleurde en geschuurde betonvloer en de afwer king van het. betondak werd gewijzigd, was^ deze laagste inschrijver bereid het werk voor f435.uit te voeren. B. en W. achten deze handelwijze tegenover de andere inschrijvers onjuist en stellen den Raad voor in verband met de hooge kosten niet over te gaan tot den bouw van een urinoir nabij het station. Mocht de Raad zich hiermede niet kunnen vereeni gen, dan wenschen B. en W. over te gaan tot het hou den van een nieuwe onderhandsche aanbesteding. De heer Lookman had niet een soort landhuisje ge- wenscht, het kan wel wat minder. Na eenige deliberatie wordt het voorstel van B. en W. om geen urinoir te bouwen, verworpen met 4 tegen 6 stemmen. Er voor stemden de heeren Van Nuland, Schoorl, Overtoom en Legult. B. en W. zullen een nieuwe onderhandsche aanbeste ding houden. Aanbieding rekeningen. Aangeboden worden de diverse rekeningen over 1929. De gemeenterekening sluit met een batig slot, wat den gewonen dienst betreft, van f 6588.81, terwijl de kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf sluit op een bedrag van f28255.07. De rekening van het G.E.B. geeft aan: totaal der baten f46603.90, totaal der lasten f39721.00V£, ba tig saldo flS82.89V2- Het totaal der kapitaalsinkomsten bedraagt f 29758.36, der kapitaalsuitgaven f 19968.26, batig saldo f9790.10. Die van het gasbedrijf geeft aan: totaal der baten f 52518.571/2, totaal der lasten f50270.69, batig saldo f 2247.SSV2» totaal der kapitaalsinkomsten f 31928.7SV2, der kapitaalsuitgaven f 15579.16, batig saldo f 16349.62V2. De rekening van het Grondbedrijf vermeldt aan baten en lasten f 4081.97, aan kapitaalsinkomsten f 19920.08, aan kapitaalsuitgaven f 15131.94, batig saldo f4788.14. Het saldo-verlies te dekken door de gemeente, is blijkens de balans f 1427.46y2. De rekening van de Eierveiling vermeldt aan ba ten en lasten een bedrag van f7842.81; waaronder een bedrag van f 1972.30 voor afschrijving wegens waa rdevermindering. Het totaal der kapitaalsinkomsten en der -uitga ven bedroeg f 1972.30. Tot commissieleden voor het nazien worden in twee stemmingen benoemd de heeren Jb. de Vries, C. Kooij en L. van Rijswijk, die dit aanvaarden. Ter vaststelling wordt aangeboden een suppletoire begrooting 1929, in ontvangst tot een verhooging van f 11607.18, jot een verlaging van f 1937.67, in uit gaaf tot een verhooging van f 13724.93, tot een ver laging van f 4055.42. Spoedeischende ingekomen stukken. Aankoop perceel grond. Van den heer G. Anneveldt is het verzoek ingeko men om het door hem gekochte perceel in het Hee- renbosch te mogen ruilen tegen een perceel aan die zelfde straat, zijnde een hoekperceel, of wel het N.O. perceel tegenover het plantsoen bij de Stille Laan. Bij de onderhandelingen over den aankoop van grond werd door hem als eerste eisch gesteld dat zijn perceel zou komen grootendeels vóór de ontwor pen straat naar den Slottoren en met vrij uitzicht langs de ie stichten garage van den heer C. de Moor te Schagerbrug. Deze eisch werd ingewilligd en later meermalen door den administrateur bevestigd. Door dat aan den heer De Moor, volgens verkregen in lichtingen, toegestaan is dichter aan den weg te bou wen dan oorspronkelijk vastgesteld was, kan aan dezen eisch niet meer worden voldaan. Hierdoor heeft de gekochte grond voor adressant grootendeels zijn waarde verloren, omdat het zijn plan was een woon- en winkelhuis te bouwen en in williging van den gestelden eisch dus voor hem van het grootste belang was. Bovendien blijkt thans, dat de ligging van het ge kochte perceel zoodanig is. dat het door hem te bou wen huis daarop niet geplaatst kan worden, zonder dat opnieuw grond bijgekocht wordt. B. en W. antwoordden dat zij na onderzoek ter plaatse de bezwaren van adressant niet kunnen dee len, doch dat zij bereid zijn den Raad voor te stel len deze koop ongedaan te maken indien schriftelijk wordt verklaard voor het thans bedoelde perceel na bij de Stille Laan over de volle diepte den prijs van f8.50 per M2. te willen betalen, terwijl de kosten van overschrijving voor rekening van adressant komen. In een op 15 Augustus gedateerd schrijven ant woordt de heer Anneveldt, dat hij genegen is voor bedoeld hoekperceel, over de volle diepte, den prijs van f8.50 per M2. te willen betalen en de overschrij- vingskosten voor zijn rekening te nemen. De heer v. Erp verklaart zich hier tegen, In de eerste plaats vreest spr. dat het terug te nemen perceel den prijs wellicht niet meer kan gelden. Nu wordt voor het nieuwe perceel wel meer betaald, maar dat is een hoek grond, dat altijd de waarde wel bezit De heer Leguit is 't niet met den heer v. Erp eens. Voor woonhuis is 't eerste perceel van Anneveldt z.i. mooier dan bij het Plantsoen. De heer v. Rijswijk meent dat er niets tegen is An neveldt het plezier te doen. Aangenomen. De heer Van Erp tegen. Nieuwe belastingregeling. In verband met de aan Ged. Staten toegezonden besluiten inzake de nieuwe belastingregeling, deelt dit college merle, dat een regeling gelijk in de inge zonden verordeningen op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en op de personeele belasting getroffen is, bij den Minister v. Staat, Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, be zwaar ontmoet. De Minister is van oordeel, dat ingevolge art. 232 der gemeentewet elk besluit tot vaststelling van een opcentental de Koninklijke goedkeuring behoeft en acht blijkbaar op dien grond een besluit, waarbij slechts een maximum voor de opcenten vastgesteld is, niet voor goedkeuring vatbaar. Verzocht wordt daarom de verordeningen in te trekken en te doen vervangen door zoodanige, waar bij het aantal te heffen opcenten uitdrukkelijk wordt bepaald. In een tweede schrijven herinneren Ged. Staten aan den termijn waarbinnen verordeningen betreffen de de heffing van de personeele belasting behooren te worden ingezonden. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten dat jaarlijks, met ingang van het belastingjaar 1931 op de hoofdsom der personeele belasting zullen worden ge heven 80 opcenten. B. en W. nemen tevens deze gelegenheid te baat om voor te stellen de belastingbedragen v. automo bielen, waarvoor de opcenten bij de oude regeling 180 bedroegen en die bij de nieuwe regeling dus een te sterke ontheffing zouden krijgen, als volgt te re gelen. De belastingbedragen, voorkomende in artikel 31bis onder par. 4 en par. 5, letter c der wet op de personeele belasting 1896, worden voor deze gemeente als volgt door andere vervangen: f6, onder par. 4, a, lo wordt vervangen door f8. f8 onder par. 4, a, 2o. wordt f 11. f2 onder par. 4, b, wordt f2.50. f40 f2.25 onder par. 4, b wordt f55 f3 f85 -f f2.50 wordt f115 f3.50. f160 -f f2.75 wordt f225 f4.—. f 242.50 -f f 3 wordt f 340 f 4.50. f 15 onder par. 4, c wordt f21. f 10 onder par. 5, c wordt f 14. De motorrijtuigen worden dus zwaarder belast dan oorspronkelijk was vastgesteld. De voorstellen worden goedgekeurd. De heer Van Erp verlaat de vergadering, ofschoon hij verklaart, eigenlijk voor de rondvraag nog het een en ander te hebben. Rondvraag. De heer Lookman vraagt wanneer de asfalteering van den Stationsweg zal gebeuren. Voorzitter zegt, dit straks al te hebben verteld en als hij dit wil herhalen, zegt de heer Overtoom, ook weg te willen. Het blijkt dat comité-zitting moet gehouden worden, die op deze wijze te onvoltallig wordt. De heer Overtoom, mopperende over het onbelang rijke rondvraagpunt, blijft nu weer. De Voorzitter geeft nu zijn toelichting over den tcer- ketel, die nog niet gehuurd is, omdat het almaar regent. De heer Kooij heeft niets meer gehoord over de ont eigening van het perceel-Hoogland. Is daar nog niet meer aan gewerkt? Het komt spr. voor, dat het de bebouwing in het Heerenbosch zal bevorderen, als het perceel-Hoogland weg is. Voorzitter antwoordt, dat er nog niets meer aan ge daan is. Hierna sluiting en de raad gaat in comité. Zitting van Vrijdag 22 Augustus. HET VERKEER BIJ DE VLOTBRUG IN DE WAR GESTUURD? Als eerste comparant ter zitting van Vrijdag pre senteerde zich de 49-jarige heer W. H. O., een huizer.- verhuurder uit Bergen, aan wien was ten laste gelegd dat hij op 24 Juni te Alkmaar In een door hem be stuurde automobiel, afkomende van het Heiligland, ter wijl het doorgaand verkeer wegens de opengedraaide vlotbrug was stopgezet, niettegenstaande het door den brugwachter van Meeteren gegeven stopsein en laat om terug te rijden, voor de wachtende auto's, was voort gereden, niettegenstaande ook een auto naderde vanaf de inmiddels dichtgedraaide vlotbrug. Gehoord worden in deze zaak de heeren Van Meeteren, brugwachter en Robber, adj.-keurmeester bij den Keuringsdienst, als getuigen. De heer H. ontkende persé alle schuld. In dien er fouten gemaakt waren, dan was het door den brugwachter en niet door hem. Waarom bleef u niet in de file, vroeg de ambtenaar. Maar meneer, ik moest niet over de vlotbrug, ik moest den Kanaaldijk op, dus behoefde ik niet op het ver keer over de vlotbrug te wachten, repliceerde verdach te, voorts overleggende een situatie-teekenlng om een en ander duidelijk te maken. De brugwachter Van Meeteren verklaarde, belast te zijn met de regeling van het verkeer over de brug en overlegde als zoodanig zijn instructie. In 't belang van het verkeer gelastte hij verdachte die doorreed, te stoppen en achteruit te gaan, waaraan deze slechts een oogenblik voldeed. Toen stak hij eensklaps zijn rich ting-aanwijzer uit en reed door, zoodat een van den Kanaaldijk komenden auto gedwongen was, Ünks van den weg te stoppen, teneinde verdachte doortocht te verleenen. De heer Robbers, daarop gehoord, verklaarde in denzelfden geest De kantonrechter achtte de verklaring van den brug wachter afdoende. Diens volmacht als verkeersregelaar bij de vlotbrug stelt zelfs de politie achter. Verdachte had zich dus naar diens aanwijzingen moeten gedragen, en daarmede was de zaak uit De ambtenaar noemde het optreden van verdachte onhebbelijk en zou de politie verzoeken, speciaal np hem te letten, requireerde ten slotte f 25 boete of 25 dg. Verdachte noemde het gebeurde overdreven voorge steld. Hij rijdt reeds 7 jaar en is in dien tijd slechts 4 maal voor onbeduidende overtredingen bekeurd. De kantonrechter waarschuwt verdachte voor ont zegging van rijbevoegdheid, die bij herhaling dreigde en veroordeelde hem tot f 15 boete of 15 dagen. AAN HET KORTSTE EINDJE GETROKKEN Ingevolge het op de voorgaande zitting genomen be sluit, werd heden de zaak tegen den heer Cornelis R., particulier te Heiloo, die op 1 Juli aldaar, tijdens de huldiging van den jubileerden burgemeester zou heb ben verkeerd in kennelijken staat, voortgezet met het hooren van den verbalisant, brig.-titulair A. Bergsma van Egmond aan Zee. Deze ambtenaar bleef pertinent bij zijn proces-verbaal volharden en vulde zulks aan met de mededeeling, dat verdachte slingerde, lastig cn vervelend was tegenover andere personen. De heer R. bleef een en ander ontkennen en schreef zijn niet vasten gang toe aan de omstandigheid dat hij gerui- men tijd op een stoel had gezeten en van dit zitten stijf was geworden. Dat hij op zijn weg naar huis was gevolgd is door een afdeeling baldadige jongens,had niet tot oorzaak zijn dronkenschap, doch wordt hij meer malen door de jeugd op een dergelijke ongepaste wijze bejegend en zelfs met steenen gegooid. Hij was voorts van meening, dat men steeds op hem een pik heeft en deze attentie hoofdzakelijk in verband gebracht r.ioet worden met zijn ongewenscht vertoeven in het Heiloo- er-bosch. Nadat de heer R. er door ambtenaar en kan tonrechter op was gewezen, dat bij een volgende over treding ter zake art. 453, opzending naar een rijkswerk inrichting kan worden opgelegd, werd verdachte schul dig verklaard en veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. EEN GEVAARLIJK HOEKJE BIJ NIEUWESLOOT EN SCHOOLSTRAAT. Uit de naburige gemeente Koedijk versoheen de 23- jarlge werkster mej. Petronella van D., welke dame op 11 Juli op haar rijwiel vanaf de N.-sloot te Alkmaax de Schoolstraat In willende rijden, te veel links hield met gevolg dat eena anrijding ontstond tusschcn een van de andere zijde de rechterzijde van de Schoolstraat houdende wielrijder, de 24-jarige heer G. Kaper, kan toorbediende te Alkmaar. Gelukkig vloeide geen bloed, doch de wielrijder geraakte tegen de vlakte en werd zijn rijwiel beschadigd. Onverstandig genoeg, weigerde de juffrouw een minnelijke schikking door betaling van f 7 en smaakte zij het dubieus genoegen, heden wegens overtreding van art. 6 der Motor- en Rijwielwet ierccht te moeten staan. Hoewel werd toegegeven, dat het hoekje aldaar zeer gevaarlijk is en omzichtig rijden vereischt, kon toch niet worden uitgeschakeld de schuld van het meisje door haar links rijden, al deed zij dit dan ook, volgensh aar opgaaf, uit vrees links- houdende voetgangers te zullen ontmoeten en werd ver dachte veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen, plus beta ling van f 12 schadevergoeding aan den heer Kaper. De Kantonrechter merkte in verband met deze zaak op, dat het aanbeveling zou verdienen, Indien In dc Schoolstraat één-richtlng-verkeer werd voorgeschreven. NIET ALLEEN VRIJGESPROKEN. MAAR ZELFS ONTSLAGEN VAN ALLE RECHTSVERVOLGING. De heer C. M. van L., aannemer, aan den Schermcr- weg te Alkmaar, die vorige week terecht stond ter zake overtreding der Arbeidswet, welke zaak in ver band met het door verdachte gevoerde verweer, dat de in de dagvaarding genoemde arbeiders, belast niet de bedekking, niet waren in zijn dienst, doch onderaanne mers tegen een vastgestelde som, had alle reden tevre den te zijn over het verloop der voortgezette behan deling. Gehoord toch als getuige werd de heer Zacha- dias Schreuve uit den Haag. een van de ter sprake ge brachte dakwerkers, die geheel overeenkomstig de op gaaf van den aannemer verklaarde en zulks door overlegging der schriftelijk aangegane overeenkomsten kon bekrachtigen. Hij noch zijn collega Boere bevon den zich in loondienst van den heer Van L. en hun namen kwamen op de arbeidslijst niet voor. Waar de zaak zóó zwak stond, kon de heer Ambtenaar niet anders dan vrijspraak requireeren, doch de kanton rechter ging zelfs nog 'n stapje verder en ontsloeg den heer Van L. van alle rechtsvervolging. HET GAAT NIET AAN EEN WIELRIJDER A TORT ET A TRAVERS IN HET MULLE ZAND TE JAKKEREN. Op den 22 Juli reed op den slecht onderhouden duin weg onder Schoorl, een groote touring autobus beladen met leden van het Luther3Che mannenkoor uit Amster dam, welke bus werd bestuurd door chauffeur H. W. L., werkzaam bij den garagehouder Menius Bakker te Am sterdam. Voor de bus uit reden een tweetal wielrijders, de heer Cornelis Mol, bakkersgezel te Schoorl, en de los arbeider Jan Beeldman, eveneens aldaar woonach tig. De twee wielrijders reden uiterst rechts op den nog berijdbaren rand van den slecht onderhouden weg. door een strook mul zand gegarneerd. De chauffeur van de touringsbus probeerde met zijn geweldig vehikel de wielrijders te passeeren, doch haalde niet voldoende uit naar links, waardoor de bakker Mol werd aangereden, van zijn fiets geraakte en met zijn arm tegen het achter wiel van de bus kwam, waardoor zijn arm zoodanig letsel bekwam, dat geneeskundige hulp bij Dr. Heringa moest worden ingeroepen. Aangezien geen poging werd gedaan deze zaak onderling te regelen, volgde aangifte en stond heden terecht genoemde chauffeur wegens overtreding van artikel 3 van de moor- en rijwielwet De verdachte, In persoon aanwezig, ontkende beslist iemand te hebben aangereden en had als getuige a de charge medegebracht zijn patroon, die verklaarde dat L. bekend stond als een voorzichtig en gewild chauffeur. Volgens meening van verdachte, was de aangeredene zelf de schuld van het gebeurde. Hij was met zijn rijwiel in het mulle zand terecht gekomen toen verdachte, die niet voornemens was, voortdurend achter de wielrijders aan te rijden, hem voorbij reed. Inzittenden uit de bus hadden hem ook toegeroepen, dat er niets van beteekenis was gebeurd 'en de wielrijder zelf de schuld droeg. Ver dachte noemde het een opgeschroefde zaak en de re chercheur in Amsterdam had er ook om gelachen en zich verwonderd dat zoo'n onbenullig zaakje was ver volgd. Indien hij werd veroordeeld, zou verdachte met niet minder dan 30 getuigen a décharge terugkomen. De heer ambtenaar bekeek echter de kwestie uit een meer bedenkelijk oogpunt en was van meening dat het niet aanging om maar op een wielrijder In te rijden, ook dezen hebben recht op den weg. Gevorderd werd f 20 boete of 20 dagen en de heer Kantonrechter het volmaakt eens zijnde met de opvatting van het O. M. zwichtte ook niet voor de bedreiging met 30 getuigen en veroordeelde den tourlngbusbestuurder tot f 15 boete of 15 dagen, met toewijzing der billijke civiele vordering ad f 5 aan den heer Mol, wegens kosten voor genees kundige behandeling door Dr. Heringa. EEN NIET ONVERDEELD VOLDAAN GEMEENTENAAR. De 48-jarige heer J. P. B. directeur eener Zuivelfa briek te Castricum verscheen als verdachte voor den kantonrechter, naar aanleiding van het hem bij dag vaarding ten laste gelegde feit, dat hij op 2 Juli in strijd met de verordening een 9 a 10 PK. motor in werking zou hebben gehouden. De heer B. zeide zich grootelijks over deze vervolging te verbazen. Bedoelde motor had slechts een caplciteit van 3/10 P.K., waarmede b.v. een stofzuiger in werking wordt gesteld. Hij had daarom trent een onderhoud gehad met burgemeester Lommen, die hem had toegezegd, dat deze zaak geen verdere ge volgen zou hebben. Later had de heer B. bedankt als bestuurslid en lid van „Castricum Vooruit" en bracht h\j dit feit in verband met het voortzetten der strafver volging. Hij insinueerde voorts.dat in Castricum wel wat met gunsten werd gewerkt en merkte voorts op, dat hij van de motor een nogal kostbare teekening had doen vervaardigen en dat er geen overeenkomst bestond tus- schen de respectieve datums, waarop de overtreding zou zijn geconstateerd. In verband met het door comparant gevoerde verweer, vermeende de kantonrechter dat het onderzoek niet volledig was geweest en werd besloten dat deze zaak meer uitvoerig zou worden onderzocht en derhalve voor onbepaalden tijd zou worden aangehouden EEN NIET TOELAATBARE FACILITEIT. Een werknemer, in dienst van den heer C. M. v. L.. aannemer te Alkmaar, had tengevolge van een heuglijk familiefeest een vrijen dag genomen en aan den patroon verzocht, den verloren arbeidstijd door overwerk te rao- Vader, wat beteekent dat: failliet zijn? Dat beteekent, m'n jongen, dal je al je geld in je vestjeszakken steekt en dan je schuld- eischer* je broekzakken laat inspecteeren (Life). gen inhalen, zoodat hij geen loonverlies zou behoeven te lijden. De heer van L. had daartegen persoonlijk gee nerlei bezwaar, doch wees er zijn knecht op. welk risico door hem kon worden beloopen. Niettemin werkte be doeld werknemer in den nacht van 14 Juli naastiglijk door doch deze ongewone nachtarbeid ontging niet der politiecontrole, zoodat procesverbaal volgde en de heer van L. als verantwoordelijk werkgever, heden tot f 4 boete of 4 dagen werd veroordeeld. EEN GEVAARLIJKE OOGGETUIGE. De 18-jarige melkventer Slmon Sch. uit Heiloo, had zich den 23 Juli op zijn rijwiel met onverantwoordelijke snelheid voortbewogen in de steeds druk bezochte Lan- gestraat te Alkmaar en was door deze roekeloosheid oor zaak dat een tweede andere wielrijder werd aangereden. De jeugdige wielrijder, heden ter verantwoording geroe pen, erkende wel een overmatige snelheid te hebben ontwikkeld, doch de aanrijding achtte hij van weinig beteekenis. Het bleek echter dat niemand minder dan de inspecteur van politie het gebeurde had gadegeslagen en bracht zijn verweer hem weinig voordeel. Hij werd dan ook vermaand en veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen, terwijl de kantonrechter de hoop uit sprak, dat het toezicht op het snelle racen ter plaatse, met onverminderde scherpte zou worden voortgezet. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Woensdag 27 Augustus 1930, des nuamiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. bij beschikking van Z.E. den Minister van Financiën dd. 7 Aug. jl., no. 118, is aan deze gemeente een voorschot verleend uit 's Rijks kas van f 10.775.— ter uitbetaling aan Mo lenkamp, Breider en van Oudenaarde ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswct; b. het besluit tot verkoop van grond aan A. van Oudenaarde is door Ged. Staten goedge keurd bij besluit dd. 13 Aug. jl. no. 113; c. het besluit tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting 1929 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 6 Aug. jl. no 9. d. de heer C. Iv. Hamelink heeft zijne benoe ming tot onderwijzer aan de 0. 1. school I aangenomen en is bereids in functie ge treden; e. tot tijd. onderwijzer aan de o. 1. school II ia benoemd D. Vries te Barsingerhorn; in ver band met het door den heer C. Kooiman ge vraagd eervol ontslag; f. het aanleggen van wegen cn rioleeringen op het bouwtererin „Cérès"' is bij aanbesteding gegund aan de laagste inschrijfster N.V. P. Daalder's aannemersbedrijf te Alkmaar; g. B. en W. gevoelen er voor, alsnog niet voor om over te gaan tot invoering van een straat- en rioolbelasting. 3. Voorstel tot wijziging van den pensioensgrond slag van J. Baken, als gemeente-ontvanger. 4. Voorstel tot verlaging van den aanslag in het schoolgeld van B. Jeeninga. 5. Voorstel tot terugbetaling der ontvangen be lasting op publieke vermakelijkheden aan de Landelijke Rijvereeniging. bij het gehouden con cours-hippiqué in verband met het nadeelig sal do der rekening van dit concours. 6. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot het sluiten van een nieuw stroomleveringscon- tract met het P.E.N. De inhoud van dit contract is gelijk aan het vorige. 7. Verzoek om eervol ontslag met ingang van 1 September a.s. van den heer C. Kooiman, als on derwijzer aan de 0. 1. school II. 8. Verzoek om ontslag van den heer C. Kooiman als lid der plaatselijke commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 9. Benoeming van een lid der Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. Aanbevolen wor den: 1. G. *t Hart: 2. B. de Vries. 10. Verzoek om ontslag van den heer S. Speets als lid van het Burgerlijk Armbestuur. 11. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Voorgedragen worden: 1. Jb. Jonker Hz., 2. C. Kossen Kz. 12. Verzoek van het Burgerlijk Armbestuur om het presentiegeld te willen bepalen op f3 per bijge woonde vergadering. 13. Verzoek van de Commissie voor Wijkverpleging om verhooging der bijdrage voor 1931 met f 100. en tot toekenning van een bijdrage van f 181.70 in het tekort over 1929. Voorgesteld wordt gun stig te beschikken. 14. Verzoek van de Commissie voor den Legwedstrijd te Beemster om voor 1931 wederom eene bijdrage te mogen ontvangen. Voorgesteld wordt evenals voor 1930 f 15— toe te kennen. 15. Voorstel om op 31 December a.s. af te lossen de volgende restanten van goldleeningen: 1. f700.— der leening ad 4 gesloten voor aan deel en renteloos voorschot in de N.V. Spoor- tramweg WieringenSchagen. 2. f860.— der leening ad 4V2 gesloten voor aankoop woning agent van politie Tcutelink. 3. f 1800— der leening ad 5 gesloten voor aankoop terrein naast het raadhuis. 16. Voorstel om met ingang van 1 September a.s., voorloopig voor den tijd van 1 jaar, den heer Chr. Dekker te Schagen tc belasten met het bouw- en woningtoezicht in deze gemeente, inbegrepen de voor de Landarbeiderswct gebouwde woningen, tegen eene belooning van f750. 17. Voorstel tot intrekking der wijkindceling der ge meente, tot het opnieuw nummeren der huizen en tot het aanbrengen van naamborden aan de wegen. 18. Vaststelling van een suppletoire begrooting voor 1930. 19. Vaststelling der gemeenterekening 1929, met de daarbij behoorende rekeningen van het Burger lijk Armbestuur en het G.E.B. Zie ommezijde.

Schager Courant | 1930 | | pagina 11