Binnenlandsch Nieuws. De aanvaring van de Velzerbrug. Vrachtauto te water geraakt bij Gouda. Een inbrekersbende aan het werk. Controle op auto's. Een journalistiek jubileum. „Tafelen." De fmanrieele verhoudin? tusschen Rijk en Gemeenten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. De „Amazon" ter reparatie naar Amsterdam. Omtrent de schaderegeling na de aanvaring van de Velzerbrug, zie ook elders in dit nummer, worden nog de volgende bijzonderheden gemeld: De „Amazon", het Grieksche stoomschip, dat de aanvaring van de Velzerbrug veroorzaakte is :n den nacht van Donderdag op Vrijdag naar Amsterdam op- gestoomd en heeft ligplaats gekregen in droogdok III van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij. Daar zal het voor de schade, welke niet groot is, worden nagekeken. Het schip zal dan, nadat de verschillende borgtochten gestort zijn de reis naar New Castle kun- nen vervolgen. De regeling van een en ander is in handen van het Nederlandsoh Bevrachtingskantoor. Do cautie gestort. Naar het „Hsbl." nog verneemt, heeft de Grieksche reederij, welke eigenares is van de „Amazon" een ze kerheidsstelling gestort van 8500 pond sterling, het be drag, dat de Nederlandsche Spoorwegen hadden ge- eischt om van beslaglegging op het schip af te zien. 'Het schip is op het oogenblik vrij en zal, zoodra het 'na onderzoek in het dok en na eventueele reparaties, zeewaardig is verklaard, kunnen vertrekken, als er tenminste geen andere verwikkelingen komen. Wel hebben enkele reederijen overwogen een actie in te stellen voor vergoeding van schade ontstaan door oponthoud, maar tot beslaglegging zijn zij niet over gegaan. Wat de vordering van de Nederlandsche Spoorwegen betreft, het bedrag van 8500 pond sterling is inderdaad niet meer dan een zekerheidsstelling. De werkelijke schade aan de brug toegebracht zal nog nader moeten worden vastgesteld en over de aansprakelijkheid van de reederij zal wel een beetje worden geprocedeerd. De regeling van het treinverkeer op het baanvak HaarlemUitgeest. Een mede- dceling van de Spoorwegen. Het doorgaand treinverkeer op het baanvak Haarleni- CJitgeest is ten gevolge van de aanvaring van -Ie brug te Velsen tot nader order opgeheven. De treinen blijven rijden tusschen Haarlem en Vel6en IJmuiden Oost v.v. en tusschen Uitgeest en Beverwijk v.v. volgens de bestaande dienstregeling met uitzonde ring van de treinen 353, 2213. 2215 363, 2245 en 2267, Haarlem vertrek resp. 7.49, 8.57. 9.26. 17.05. 17.24 en 23.39 en van de treinen 2224, 2226, 2242, 362, 2262 en 2264, Velsen en IJmuiden Oost vertrek resp. 9.59, 10.52. 14.53, 17.23, 19.19 en 20.18 (op Z.F. °0.22), welke vervallen. Tusschen de stations Velsen, IJmuiden Oost en Be verwijk v.v. is een autobusdienst ingesteld ten behoeve van de plaatselijke reizigers in aansluiting op de aan komende treinen. De Nederl. Spoorwegen kunnen in verband met het afhankelijk zijn van den pontdienst over het Noordzeekanaal geen zekerheid geven, dat eventueele aansluitingen te Beverwijk of te Velsen IJmuiden Oost zullen worden gehaald. Duur van den busrit ongeveer 25 minuten. Het reizend publiek wordt in zijn eigen belang aan bevolen slechts dan over het gestremde baanvak te reizen, indien dit beslist noodig is. De omweg wer AmsterdamZaandam, over welke route de biljetten over Beverwijk, zonder bijbetaling geldig zijn, is in net algemeen sneller. - Na een botsing van den Hoogen Schie- damschen zeedijk gestort. Twee perso nen gewond; een varken verdronken. Op don Hoogen Schielandschen Zeedijk tusschen Moordrecht en Gouda, ter hoogte van de R.-K. kerk onder Moordrecht, is Donderdagochtertd opnieuw een érnstig verkeersongeluk gebeurd. In de richting Moordrecht reed een zware met varkens geladen vrachtauto van den vrachtrijder Lafeber. Van den- zelfden kant naderde een personenauto die vlot pas seerde en daarachter kwam een door den 26-jarigen B. van V. bestuurde autobus van den dienst Gouda- Moereapelle. Deze laatste haalde na het voorbijgaan te vroeg naar het midden op, waardoor het achter deel tegen de voorzijde van den varkensauto reed. Deze botsing had tengevolge, dat de vrachtauto drie maal over den kop sloeg en na ongeveer 25 M. door de lucht omlaag gecirkeld te zijn, in de vier meter brcode, onder den dijk loopendo sloot geraakte, waar in de auto onmiddellijk voor drie vierde gedeelte weg zonk. De twee inzittenden, de chauffeur Lafeber cn do monteur P. Stali, beiden uit Gouda, maakten den val mee en verdwenen eveneens in het water. Da delijk schoten menschen toe, die er in slaagden de twee mannen uit het water te halen. Zij waren door liet gebeurde geheel overstuur en door glasscherven van de gebroken voorruit bloedend verwond. Het bleek dat beiden er goed waren afgekomen en de kwetsuren niet van ornstigen aard waren. Een der varkens verdronk. De verongelukte auto is vrijwel vernield. De bewuste wagen is dezelfde, die eenige weken geleden op den Gróeneweg te Gouda door de straat zakte en toen aanmerkelijke schade bekwam. Vier Inbraken te Helmond en omgeving. Vier inbraken die in een paar dagen tijds te Hel mond en eonige naburige dorpen zijn gepleegd, doen vermoeden, dat een inbrekersbende aan het werk Is. Te Helmond Is gisternacht ingebroken in het kan toor van de Gemeentegasfabriek. Door het Inslaan van een ruit aan de straatzijde heeft men zich toegang verschaft. De laden van een paar schrijfbureaux zijn ©verhoop gehaald, doch niets wordt vermist. Men heeft zich tot het doorzoeken van een enkel vertrek bepaald. Te Arlerixtel ls Dinsdagnacht Ingebroken ln het kantoor van den gemeente-ontvanger en van den vuurwerkfabrikant, den heer J. v. d. Kerkhof. Ook hier heeft men zich toegang verschaft door een ruit in te slaan. Op het geblaf van den hond zijn de be woners gewekt, die de dieven bijna op heeterdaad heb ben betrapt. Zij konden eohter ontkomen. Alle laden van een bureau waren overhoop gehaald. Een acte- tasch was gjeopend in den tuin geworpen. De dieven zijn er niét in geslaagd geld of voorwerpen van waarde te ontvreemden. De politie vermoedt, dat dc bende uit vier mannen bestaat, die er per fiets op uit trekken. In denzelfden nacht ongeveer half vier is door het uitsnijden van een ruit ingebroken bij de familie Brox te Lieshout. De bewoners werden echter wakker, zoo dat ook hier de dieven hun slag niet hebben kunnen slaan. De reeds gemelde inbraak te Llerop houdt waarschijn lijk met bovenstaande verband. DE 50STE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN. Ter gelegenheid van den óOsten verjaardag van de Koningin, zal op Zondag 31 Augustus na den Iloog- «Ilenst in alle r. k. kerken hier te lande, alsmede in kapellen, waarover een rector is aangesteld, de lof gang Te Deum Laudamus worden gezongen. HIT KON WEL WAT WACHTEN. (Passing: Show). Dienstmeisjedat is mijnheer maar. mevrouw is uit. Soms meerdere malen per dag dezelfde auto gecontroleerd, wat zeer hinderlijk is. De controle op de naleving van de voorschriften der wegenbelastingwet geschiedt herhaaldelijk op een wij ze, die voor de chauffeurs en voor het verkeer zeer hin derlijk wordt geacht. Deze controle geschiedt door de ambtenaren der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen, van rijks- en gemeentepolitie en marechaussee zonder eenig onder ling overleg en eenige samenwerking. Naar aanleiding daarvan heeft de Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland zich tot èen minister van fi nanciën gewend met het verzoek te bevorderen dat aan dezen overlast, den autobestuurders aangedaan, een einde komt door b.v. het verstrekken van een bewijs ter bevestiging van het motorrijtuig, ten teeken, dat de aangehouden auto reeds is gecontroleerd. Gevallen zijn bekend, dat een chauffeur op één dag met denzelfden auto op hetzelfde traject zevenmaal werd aangehouden voor onderzoek. Vooral In de grens streek is de controle op deze wijze een hinder geworden Op een reis van Hengelo via Winterswijk naar Duitsch- land werd een auto viermaal aangehouden en wel tus schen Enschede en Haaksbergen, onder Eibergen, te Groenlo en nabij de Dultsche grens. In Duitschland wordt bij aanhouding van een motor rijtuig, ter controle op de naleving van belastingbepa lingen, aan den bestuurder een gekleurd biljet verstrekt dat op de voorruit van het rijtuig op dien dag is gecon troleerd. Ditzelfde heeft de B.B.N. nu voor Nederland gevraagd waar het z.1. noodzakelijk is, zoolang tal van autoriteiten het recht van controle hebben en geen on derling overleg met elkaar plegen. De heer D. A. Klomp van de „Alkmaarsehe Courant" gehuldigd. Zooals wij reeds eerder meldden, zou de heer D. A. Klomp, redacteur-verslaggever van de „Alkmaarsehe Courant" Donderdag j.1. zijn zilveren jubileum vieren. 's Morgens werd hij op het bureau der courant ge huldigd en toegesproken door den directeur C. Krak, den hoofdredacteur Tj. N. Adema en den procuratie houder Bus, die den jubilaris geschenken en zijn echt- genoote bloemen aanboden. Des middags is de jubilaris ln „De Rustende Jager" te Bergen van particuliere zijde gehuldigd door een groot comité onder voorzitterschap van mr. W. C. Wen- delaar, burgemeester van Alkmaar, dié in een geestige rede de groote verdiensten van den heer Klomp, uiet alleen als journalist, maar ook als organisator van tal van acties in het algemeen belang in het licht stelde. Mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester van Bergen, roemde in het bijzonder het werk van den jubilaris voor Bergen, evenals de heer C. F. Zeiler, voorzitter van V.V.V. te Bergen. De heer D. Kouwenaar huldigde den jubilaris namens den Nederlandschen Journalisten kring. Voorts voerden nog het woord de heeren D. de Boer Dz., oud-voorzitter van de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw en de heer Westerhof, oud soc. dem. wethouder van Alkmaar. Zeer vele bloemen en tele grammen waren ingekomen. Een ongewenscht, maar taal gebruik ln het Brabantsche dorp Olsterwijk. De berichten omtrent de ernstige relletjes in het landelijke Olsterwijk, maken er melding van, dat door een duizendkoppige menigte een zoogenaamde „ta^pl* partij" werd in elkaar gezet. Dit vestigt weer eens de aandacht erop, aldus „De Tijd", hoe taai dit ongewenschte volksgebruik, stam mend uit over-oude tijden, ook thans nog blijft voort leven. Onder „tafelen" verstaat men onder luid spek takel een volks-serenade te brengen aan personen, die op het punt staan ln het huwelijksbootje te stappen, doch deze plannen in duigen zagen vallen. Deze „sere nades" worden des avonds gebracht en gaan gepaard met het aansjouwen vóór de woning van het wiacht- offer van allerlei karren, wagens, enz., terwijl door de organisators der „tafelpartij" allerlei luidruchtig mis baar wordt gemaakt, bijvoorkeur door het „blazen" op lampenglazen. Zoowel ln het gebruik (lees: misbruik) zelf, als In «Ie beweegredenen, welke er toe lelden, is nogal afwijking. Zoo was in het geval te Olsterwijk een Interne huise lijke aangelegenheid, waarbij het volk de zijde van sen der betrokkenen koos, de aanleiding tot de tafelparty, al schijnt de diepere oorzaak in een arbeidskwestle te liggen. „Tafelen" leidt niet zelden tot verstoring der open bare orde. Het slotbedrijf van menige „tafelpartij" speelt voor de rechtbank. Daarvandaan treedt sinds vele jaren de politie ernstig tegen het volksgebruik op. Niet zonder succes. Het ongewenschte aanhangsel eener oude folklore is grootendeels uitgeroeid. Het tafelen komt nog slechts vrij sporadisch voor, maar het leeft nog en leidt 'n enkele maal nog tot ernstige excessen. VRACHTAUTO GESLIPT. Bakkerskar omgegooid. Donderdagmiddag ongeveer drie uur is in de Raad huisstraat te Amsterdam bij de Keizersgracht een vrachtauto geslipt De auto botste tegen een bakkers kar aan. Deze kar werd over het trottoir geslingerd en het brood rolde er uit. De knecht, die de kar duwde, vloog eveneens over het trottoir. Hij liep vrij zware inwendige kneuzingen op en is naar een dor gasthuizen vervoerd. DE INBRAAK BIJ DE FIRMA BERKEMEYER TE AMSTERDAM. D© verdachten op vrije voeten gesteld, we gens gebrek aan bewijs. De beide mannen H. J. B. en van Z„ die Dinsdag dc de politie zijn gearresteerd, verdacht te zijn be- n bij de inbraak bij de firma Berkemcyer, op IV: kin te Amsterdam, zijn gisteren weer op vrije voeten gesteld, wegens gebrek aan voldoende bewijzen. IN ZEE VERDRONKEN. Te Noordwijk ls Donderdag op het stille strand een 34-jarige kaashandelaar verdronken. Een badmeester, die het ongeluk gebeuren zag, begaf zich te paard in zee en slaagde er in drenkeling bij zijn badpak te grij pen. Dit scheurde echter en de man spoelde weg. Even later kwam hij door den golfslag onder het paard te liggen, zoodat hij ook ditmaal niet gegrepen kon wor den. Toen men er eindelijk ln slaagde hem op het droge te brengen, was hij reeds dermate uitgeput, dat hij, ondanks het toepassen van kunstmatige ademha- Ung, kort daarop is overleden. DE UITREERING AAN DE GEMEENTEN. De minister van financiën, gelet op art. 263 van de Gemeentewet, zooals dit ls gewijzigd bij det wet van 14 Juni 1930 (St.bl. no. 245) en op jirt 1 tweede lid. van de Wet op de Personeele Belasting 1896. zooals deze bepa ling luidt krachtens de wet van 15 Juli 1929 (St.bl. no. 338). de rijkscommissie van advies voor de gemeente- financiën gehoord, heeft bepaald: 5 1. De uitkeering aan de gemeenten van de zuivere opbrengst van: a. de gemeentelijke opcenten op de grondbelasting: b. de hoofdsom van de personeele belasting; c. de gemeentelijke opcenten op de personeele belasting vindt plaats op denzelfden voet als de uitkeering van het gemeentelijke aandeel in de hoofdsom van de grond belasting. 8 2. De uit'.' ^ring aan de gemeenten van de zuivere opbrengst van: a. de gemeentelijke opcenten op de gemeentefondsbe lasting: b. de gemeentelijke opcenten op de vermogensbelas ting, vindt plaats op denzelfden voet als do uitkeering van het gemeentelijk aandeel in de hoofdsom van de gemeen tefondsbelasting. Is de gemeente voor de heffing van de gemeentefondsbelasting niet gerangschikt in de tweede of de derde klasse, dan vindt de uitkeering volgens deze paragraaf plaats op denzelfden voet als ware de ge meente in een andere dan de eerste klasse gerangschikt. 8 3. De uitkeering van ae in deze resolutie genoemde hoofdsomaandeelen en opcenten geschiedt op den voet van het Kon. besluit van 28 Maart 1925 (Stbl. no. 125) door tusschenkomst van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 4. Deze resolutie vindt voor de eerste maal toepas sing ten aanzien van het boekingstijdvak van 1931/1932. ONDER EEN AUTO. Een heer te Haarlem doodgereden. Gistermorgen elf uur reed een heer uit de Bosch en Hovenstraat te Haarlem per fiets op den. Wagenweg. Blijkbaar wilde hij den Eindenhoutstraat ingaan. Hij. deed dit echter zonder zijn hand uit te steken en werd door een auto, die van de andere zijde kwam, gegrepen. Hij was onmiddellijk dood. RIJTOER MET DE OUDEN VAN DAGEN. De Commissie verzoekt ons mede te deelen dat de rij toer voor de ouden van dagen is bepaald op Woensdag 3 Sept. a.s. De bedoeling is den tocht op den namiddag van dien dag te doen, en het doel zal zijn langs Aarts woud, en Medemblik, waar reeds een heel stuk droogge malen Zuiderzee is te aanschouwen, langs den Proef- poldër te Andijk, naar Enkhuizen; dan door de mooie Streekdorpen naar Hoorn en dan misschien als de tijd het toelaat, via Alkmaar, Bergen en Schoorl naar huis. Ouden van dagen, vrouwen zoowel als mannen, die voor het autoritje in aanmerking willen komen, en die meenen er wel voor ln de termen te vallen, kunnen zich voor 29 Augustus aanmelden bij den heer S. A. Bos, Huismeester van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis al hier. BOUWEN. Het Prov. Electr. Bedrijf zal aan den Grootewallerweg nabij de Witte Paal te Schagen, een paar dienstwonin gen bouwen. Het werk wordt verricht door eene aan besteding bij uitnoodigjng. Het is gegund aan den aan nemer Hes te St.-Pancras voor f 19.800. OPRICHTING BOND VAN POLITIEHONDEN. Eenige bezitters van politiehonden te Schagen, zullen trachten eene afdeeling op te richten van den Nederl. Bond. Waarschijnlijk zullen eenige personen te St Maar tensbrug zich daarbij aansluiten. Het plan bestaat de oprichting door een demonstratie vooraf te laten gaan. Die zal dan te Schagen worden gehouden. „TURF IN JE RANSEL". Wat wij voorspeld hebben komt in alle opzichten uit: drie avonden is het Theater Royal „vol" en „vol" met enthousiaste bezoekers. Er wordt in alle opzichten volop genoten en het applaus is niet van de lucht. Voor ons is het hoogtepunt van deze revue natuur lijk Buziau met zijn onafscheidelijken partner Nieu- wénhuizen. Buziau isBuziau, dat wil zeggen dat is iets aparts, hij staat geheel op zichzelf, hoog boven allos uit. Buziau is een kunstenaar met een uitbeel dingskracht zonder weerga. Zeker, wij lachen graag om zijn fratsen en grollen, maar onze bewondering gaat toch uit naar zijn uitbeeldingskunst. Wie Bu ziau gezien heeft als de kellner, die al die fijne trek jes heeft kunnen bewonderen, die pracht-mimiek, zal met ons moeten erkennen dat het zonder weerga is. Keurig verzorgd, zeker gechargeerd, maar toch blijft het zoo fijntjes, echte rake humor, En datzelfde te bewonderen spel vindt ge in al zijn zoo leuk en vernuftig uitgedachte scènes. Nieuwenhuizen was ditmaal a) bijzonder op dreef en zijn verschillende moppen en rake zetten gin gen er als koek in. Dat minister Reijraer gaat ver huizen omdat hij last van vocht (Vogt) heeft sloeg geweldig in. De zaal was blijkbaar bezet met Avroïsten. De andere artisten, een te lange rij om op te noe men, waren allen in hun genre goed, zeer goed en best, een apart pluimpje voor de pittige danseresjes, daar was veel moois bij. De aankleeding van de revue is subliem van een ongekende pracht en praal en dat ontlokt menige be zoekster en bezoeker een o! van bewondering. Er zijn werkelijk geen kosten in dit opzicht gespaard en al les ziet er fleurig en keurig uit. De muziek is volkomen paraat en de zang van een zeer goed gehalte. Alles is dus wel zóó dat het als op rolletjes moet loopen en inslaan moet. Nu dat is dan ook het geval en zooals gezegd, is het steeds ap plaus, daverend applaus op alle rangen. Jammer i» 't dat het slot van deze revue, die toch zoo ver dienstelijk in elkaar is gezet, een pakkend slot mist. Dat werkte wat ontnuchterend en dat behoefde toch niet. Met wat moeite had dat wel anders gekund en met een sterker gevoel van bevrediging zouden de bezoekers naar huis gaan. MUZIEKTUIN-NIEUWS. Zondagavond is het programma: Symphonie- muziek door het Symphonie-orkest „Scherzando" van Zaandam. Als we het programma zoo eens na- Taan, en dan gedachtig zijn aan de ervaring: wat, op muzikaal gebied, van „de Zaan" komt is goed dan wacht ons Zondagavond een mooi concert. Men verzuime dit niet. Woensdagavond komt de Stafmuziek van Den Hel der. Men reserveere dezen avond, en late deze gele enheid om van een extra on mooi concert te ge- rieten niet voorbijgaan! VERKOCHT. Het woonhuis op de Laan, bewoond door den heer P. Verduin en eigendom van burgemeester Koster van Winkel, is gekocht door den heer A. Ranke, alhier. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.1. lang niet gering. Het was een aardige markt; alles werd .©rkocht, hoogste prijs 61 ets Kalf- en geldekoeien naar omstandigheden werden 'luur verkocht. De handel in stieren was stug. tot 40 ets. Pinken waren niet aangevoerd. De handel in nuchtere kalveren was duur en vlug. Veel paarden werden er aangevoerd; de handel wes goed. De aanvoer van vette schapen wordt beter, handel zeer matig. Zoo was ook de handel ln oude slacht schapen. Lammeren stug. Dus over het algemeen was de handel ln schapen niet zoo rooskleurig. De handel in biggen en schrammen was vlug, duur, wel te zien dat de vette varkens de hoogte ingingen. Deze golden 35 ets., wat in lang niet genoteerd Is; de handel was dan ook vlug. Op de klnpenmarkt was het in gewonen doen. Kan nog vermeld worden, dat jonge kippen f 1.802 golden, dat zijn beste prijzen. De botermarkt is zeer ziek. Wanneer zal dat beter worden NAAR ALKMAAR. De heer n. Verduin gaat onze gemeente verlaten. Door hem '>vergenomen de Zuiderzeebank, thans te Hoorn, die n eveneens te Alkmaar wordt gevestigd. EIERVEILING. SCHAGEN, 21 Aug. Aangevoerd 84007 kipeieren. 5254 Kg. f 5.30, 5557 Kg. f 5.50—5.60, 58—60 Kg. f 5.50—5.90, 61—63 Kg. f 5.60 —6.10, 6467 Kg. f 6—6.20. ongewogen wit f 5.40—5.80, ongewogen bruin f 5.806.20, klein f 34.80. 1720 eend- eieren f 4.204.40, 18 kalkoeneieren f 7.407.80. WARMENHUIZEN, 21 Aug. Schotsche muizen f 3.904.40, grove f 3.303.50, drie lingen f 4.405, eigenheimers 4.405.80, bl. aardapp. 5-r6.10, slaboonen 5.106.50, roode kool 0.70-3.10, gele 1.50 2.20, nep f 4.605, uien f 2.202.50, drielingen f 1.60 —2, zllvernep f 4.607.50, zilverdrielingen f 1.101.30 per 100 Kg. Aanvoer: 23300 Kg. aardappelen, 5500 Kg. roode kool, 2600 Kg. gele kool, 11575 Kg. nep, 6825 Kg. uien, 1550 Kg. zilveruien, 540 Kg. slaboonen. HOORN. 21 Aug. 22 stapels kleine fabriekskaas f 42.50, 12 stapels kleine boerenkaas f 42, 2 stapels fabrieks comm. kaas f 44. 10_- stapels boeren comm. kaas f 44, Aanvoer 46 stapels, wegende 50916 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN, 22 Augustus 1930. Schotsche muizen f 4.204.40, grove f 2.903.50, sla boonen f 44.60, roode kool f 0.602.20, gele kool f 0.702.10, nep f 4.805.50, uien f 22.50, drielingen fl.501.90, zilvernep f 3.404.20, zilverdrielingen f 1.10 —1.60. Aanvoer: 3200 Kg. aardappelen, 3100 Kg. roode kool, 6400 Kg. gele kool, 3500 Kg. nep, 2450 Kg. uien, 1075 Kg. zilveruien, 650 Kg. slaboonen. NOORDSCHARWOUDE. 21 Aug. Schotsche muizen f 3.704.40, groote f 33.70, ronde Duken f 3.80, eigenheimers f 4.805.10, bl. dito f 5.10 5.50, bl. aardappelen f 4.70, drielingen f 4.104.80, uien f 1.40—2.70, drielingen f 1.40—2.30, grove f 3.20—3.80, gele nep f 44.50, drielingen f 0.401.30, zilvernep f 5.10 8.50, peen f 1.40, spercieboonen f 4.508.50, roode kool f 0.60—4.20, witte kool f 1.50—3.30, gele kool f 2.60— 4.50 per 100 Kg. Aanvoer: 61200 Kg. aardappelen, 33600 Kg. uien, 16400 Kg. zllveruien, 600 Kg. peen, 4600 Kg. spercieboonen, 20800 Kg. roode kool, 31200 Kg. witte kool, 5400 Kg. gele kool. NOORDSCHARWOUDE, 22 Augustus 1930. Schotsche muizen f 3.204.40, groote ronde f 2.60 3.50, duken f 3.403.80, bl. eigenheimers f 4.505.30, bl. aardappelen f 5, drielingen f 4.504.70, uien f 1.70 —2.30, drielingen f 1.902.50, grove f 3.303.70, gele nep f 3.105.50, zilverdriellngen f 0.201.30, zilvernep f 0.803.90, peen f 1.50, spercieboonen f 3.306, kroten f 2, roode kool f 0.603.50, witte kool f 1.402.90, gele kool f 1.10—3.30, alles per 100 K.G. Aanvoer: 34800 Kg. aardappelen. 22800 Kg. uien, 2600 Kg. zilverulen, 650 Kg. peen, 5200 Kg. spercieboonen, 400 Kg. kroten, 19200 Kg. roode kool, 14200 Kg. witte kool, 13000 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDLJK, 22 Augustus 1930. Aardappelen: Schoolmeesters f 3.80, Schotsche mui zen f 4,104.60, duken f 3.503,60, drielingen f 5.10 5.60, per 100 KG. Bloemkool: le soort f 6.10—10.50, 2e soort f 1.201.50 per 100 stuks. Roode kool f 0-603.30, gele kool f 1.503.70, vroege witte kool f 1.502.90, slaboonen f 3.507.50. snijboonen f 8, uien f 2.80—3.50, drielingen f 1.90—2.10. nep f 4.80—5 30, zilvernep f 3 60 6.00, tomaten: A f 8.50, B f 7.80, C f 7.20, CC f 3.1<J, bieten f 1.602.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 25000 K.G. aardappelen, 2100 stuks bloem kool, 35000 Kg. roode kool, 30000 Kg. gele kool, 60000 Kg. vroege witte kool, 1400 Kg. slaboonen, 200 Kg. snij boonen, 9500 Kg. uien, 600 Kg. zllvernep, 4600 Kg. to maten, 700 Kg. bieten. AMSTERDAM, 22 Augustus 1930. Aardappelen. (Berloht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 4.204.50, id. blauwen f 44.20, id. bl. eigenheimers f 3.253.50, ld. eigenheimers f 310 3.20, pr H.L. IJpolder eigenheimers f 34. Id. nlauwe eigenheimers f 3—4, id. eigenheimer poters f 1.502, Andijker blauwen f 55.50, id. bonten f 55.50. Noord- Holl. eigenheimers f 34, id. blauwe eigenheimers f3 4, per 100 KG. Anna Paulowna zand f 56 per H.L., Hillegomer zandaardappelen f 3.504.20, id. drielingen f 2.16—2.45, id. bonten f 2.10—2.80; Drentsche eigen heimers f 4.305 per H.L. ALKMAAR, 22 Augustus 1930. Granen. Aanvoer totaal 2431 H.L.; 787 H.L. tarwe f 8—12; 5 H.L. rogge, 980 H.L. gerst chevalier f 6—7.75, 416 H.L. haver f 5.75—8.25, 12 H.L. boonen, witte f 35, bruine boonen f 16—20, citroen- f 30, 1 H.L. karwijzaad 230 H.L. erwten, groote groene f 24—34. kleine groene f 911, grauwe (nieuwe) f 50, vale f 2940, alles per 100 KG. Handel stug. ALKMAAR, 22 Augustus 1930. Kaas. Aangevoerd 112 stapels wegende 173.000 K.G., 52 stapels fabriekskaas. kleine met merk f 42.50. 6 st. fabriekscommissie f 41, 8 st kleine boerenkaas f 42, 46 at boerencommissie f 45 Handel matig

Schager Courant | 1930 | | pagina 6