Raad Schoorl. Uit onze Omgeving. WARMENHUIZEN BARSINGERHORN CALLANTSOOG Z IJ P E Vergadering van den Raad, op Maandag 25 Augus tus 1930, de3 middags half 3 uur. Voorzitter de heer Baron van Fridagh, secretaris de heer Smits. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering, doch wenscht een uitzondering te maken met den gewonen gang van za ken, n.1. door een woord van hulde te spreken tot den verslaggever van de Alkmaarsche Courant, den heer D. A. Klomp, van wiens 25-jarig jubileum men ook in Schoorl zoo bijzonder had genoten. Spr. vertrouwde, dat de heer Klomp ook in de tóe komst op dezelfde objectieve wijze als tot nog toe de raadsvergaderingen zou verslaan en bracht hem na mens den raad een bloemenhulde en toen de heer Klomp dankte voor deze bijzonder aardige attentie, volgde hier op felicitatie door de raadsleden. De notulen worden door den secretaris gelezen, waar na ze onder dankzegging werden ogedgekeurd. Ingekomen stukken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeenterekening over 1927. Bij de kasopname bij gemeenteontvanger en admini strateur G.E.B. bleek dat de kassen in orde waren en respectievelijk de inhoud was f 1055.90% en f 750.29. Ged. Staten hebben verdaagd de beslissing over de raadsbesluiten t.a.v. geldleening f 120.000 voor de wegen f 96000 voor gasbedrijf, verordening gasbedrijf en gewij zigde verordening zomerwoningen. Van den Commissaris der Koningin kwam bericht in flat de heer Van Fridagh opnieuw was benoemd tot bur gmeester. Ingekomen is het jaarverslag 1929 van de Noorder ütoomtram, het dividend is bepaald op 2.9 pet. B. en W. stellen voor evenals vorig jaar voor den Leg- wedstrijd te Beemster een subsidie van f 10 te verleenen De heer Stam zegt dat dit geen nationale legwedsrijd ls en wijst op de weinige belangstelling bij de belang hebbenden slechts 4 toornen namen aan den wedstrijd deel. De heer Kaag wijst er op dat die weinige belangstel ling veroorzaakt werd door het gebrek aan beesten en nu dat die eindelijk goed kan worden, wil spr. wel steun verleenen. Besloten werd in beginsel f 10 subsidie toe te staan, maar af te wachten hoe de deelname aan den legwed- strijd zal zijn. Ingekomen is een nota van aanmerkingen op de be grooting 1930, hoofdzakelijk van administratieven aard en B. en W. krijgen dan ook machtiging deze zaak af te wikkelen. De Voorzitter deelt mede dat op 1 September met de bestrating van den Damweg zal worden begonnen en dat er nog onderhandeld wordt over het dempen van de beek. Bij B. en W. is verschil van meening over het voorzien van gas van de ambtswoningen. Sommige bewoners dier ambtswoningen willen voor eigen rekening de gas leiding doen aanleggen, anderen oordeelen dat de ge meente dit behoort te doen. De meerderheid van B. en W. wil, ook al zijn de woningeft van de hoofden der scholen geen ambtswoningen, de kosten van aanleg voor rekening der gemeente nemen.. De heer Schermer is het met deze zienswijze eens, een eigenaar van woningen behoort voor den aanleg te zor gen. De heer Van Lienen evenwel betoogt dat ook parti culiere huiseigenaren de kosten voor rekening van de huurders doen komen of de huishuur verhoogen. De heer Gutter verklaart, zeer verwonderd te zijn, dat dit punt ter sprake komt, het is heel logisch dat de ge- Aieente voor den aanleg zorgt, de waarde der woningen verhoogt er door. De heer Duin vindt het ver gezocht dat de gemeente er voor moet zorgen, vooral waar het hier personen be treft, die het best kunnen betalen. Spr. vindt het een min geluid. De Voorzitter meent deze uitdrukking te mbfeten cor- rigeeren en oordeelt dat het om het beginsel gaat. De heer Duin: Ja, dat is een mooi motief om er mee voor den dag te komen. D« heer Schermer wijst op het standpunt dat de wo ningbouw inneemt. Als b.v. het hoofd der school de wo ning over een jaar vertrok, zou het toch niet opgaan thans van hem te verlangen dat hij die f 70 f 80 voor den aanelg van gasleiding betaalde. De heer Van Lienen zegt dat het trouwens geen ambtswoningen zijn en dat er dan andere woningen voor aanleg van gemeentewege in aanmerking zouden komen. Spr. gelooftwerkelijk dat het hier om de cen ten gaat. De heer Kaag vindt het billijk dat de gemeente die kosten betaalt. Dat het goed-gesitueerden betreft, daar heeft de gemeente niet mee te maken. De huurders mo gen anders ook niets aan de huizen vertimmeren. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten de kosten voor rekening der gemeente te nemen, tegen stemden de hee- ren Duin en van Lienen. Van de heeren Marees en Schuit was een verzoek In gekomen om waar de Paardenmarkt gemeenteterrein is de kosten van den gasaanleg door de Paardenmarkt gedeeltelijk voor rekening der gemeente te nemen. Het advies van den heer Rijpma luidt om f 60 en f 75 bij te dragen. De heer Duin kan er zich wel mee vereenigen, maar wijst er op dat het een uitbreiding van het net is. want het gedeelte was niet op het plan geprojecteerd. Overeenkomstig het advies van den directeur der gas fabriek wordt besloten. Op een verzoek om aansluiting aan het gasbuizennet van Wed. Dapper wordt afwijzend beschikt. Adressante zal evenals in andere dergelijke gevallen, de kosten die nen te garandeeren. De Voorzitter brengt vervolgens In bespreking de ge wijzigde verordening voor de zomerwoningen en wel in verband met het rapport van den Inspecteur der Volks gezondheid. De inspecteur kan zich met enkele bepalin gen niet vereenigingen, acht het gewenscht dat de hou ders van de zomerwoningen, er zijn er In onze gemeente reeds ruim 50, ieder jaar vergunning tot bewoning vra gen en oordeelt het voorts niet goed dat de gewijzigde verordening in 1935 zou ingaan. Ged. Staten geven in overweging de verordening te wijzigen volgens het rap port van den Inspecteur. De heer Van Lienen wil den bestaanden toestand hand haven en desnoods in beroep gaan bij den Kroon. De heer Bijl wil aan de bezwaren van den Inspecteur tegemoet komen, maar tracht gedaan te krijgen dat de oude toestand tot 1932 gehandhaafd blijft. De Voorzitter wil aan de opmerkingen van den Inspec teur tegemoet komen. De heeren Kaag en Gutter °°K volgens het rapport van den Inspecteur besluiten. De heer Duin houdt zich aan het eerder Ingenomen standpunt, en wil ook desnoods in hooger beroep gaan hoewel dat wel niet zal geven. De Voorzitter wijst er op dat B. en W. steeds mee gaande zijn geweest ,maar de heer Duin weerspreekt dat, De heer Schermer wijst er op dat noch ds Inspecteur, noch Ged. Staten de stroomingen kennen, zooals de raad die kennen. Spr. had daarom deze quaestie graag met den Commissaris der Koningin willen bespreken, toen deze de gemeente bezocht, en het spijt hem daarom dat de raadsleden niet met dat bezoek op de hoogte zijn ge steld. Als de bepalingen dan worden opgelegd, moeten Ged. Staten dat maar doen. Het gaat om de centen voor sommige inwoners en spr. zou wel iets gevoelen voor een regeling waarbij de gemeente hielp met een voor schotje. De heer Van Lienen wijst op het oordeel In de gemeen te dat de wethouders, ook al beschikt de Voorzitter af wijzend, alle zomerwoningen kunnen laten bewonen. En als nu de verordening wordt gewijzigd als wordt vor- langd, grijpen de wethouders er naast. De heer Duin merkt op dat wat de heer Bijl wil, prac- tisch slechts één jaar uitstel beteekent. De heer Gutter oordeelt dat allen wel overtuigd zul len zijn, dat beroep geen resultaat zal hebben. Spr. wil dat zij die onmogelijk de bouwkosten van een zomerwo ning kunnen betalen, een voorschot krijgen van de ge meente. De heer Schermer wil in dat geval, dat de gemeente zich garant stelt. Voorzitter vindt het dan beter dat B. en W. het ge ven van voorschot in studie nemen. De heer Kaag oordeelt dat de raad zich dan op ge vaarlijk terrein begeeft, immers het houden van pen sion is ook een bedrijf. De heer Stam merkt tenslotte op dat de besprekingen reeds te ver voeren, immers Ged. Staten hebben de ge wijzigde verordening nog niet afgekeurd, maar geven alleen in overweging overeenkomstig het rapport van den Inspecteur te handelen. De Voorzitter brengt dan in stemming of de verorde ning al dan niet gewijzigd zal worden en met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten niet aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen. Tegen de verlangde wijziging stemden de heeren Stam, Duin, Schermer en Van le nen. De nieuwe belasting-verordeningen. B. en W. stellen voor de volgende belastingverorde ningen vast te stellen: a. Verordening betreffende classificatie der gemeen te voor de heffing van de Personeele Belasting. (Voor gesteld wordt de gemeente in de 6e klasse te rang schikken) b. Verordeningen tot heffing en invordering van 25 opcenten op de hoofdsom der vermogenbelasting; c. Verordeningen tot heffing en invordering van op centen op de Grondbelasting. (Voorgesteld wordt te heffen 10 opcenten op de ongebouwde- en 50 opcenten op de gebouwde eigendommen); d. Verordening betreffende de classificatie der ge meente voor de heffing der Gemeentefondsbelasting. (Voorgesteld wordt de gemeente in de 2e klasse te rangschikken); e. Verordeningen tot heffing en invordering van 50 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting; f. Voorzooveel noodig, de bestaande belastingveror deningen in te trekken. Omtrent clen nieuwen en ouden toestand licht de Voorzitter het volgende toe: Oude toestand: Uitkcering „per inwoner" ingevolge de 21 Mei 1897 Idem in de salarissen van Burgemeester en Secretaris 50 opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting Gemeentelijke inkomstenbelasting 1920- 1930 na aftrek van f300.aan kwade posten wet van f 2795.— f 600.— f 1500.— Nieuwe toestand: Rijksbijdrage in de jaarwedden van Bur gemeester en Secretaris ingevolge art. 3 lett. a der wet van 15 Juni 1929, Stbl. 3S8 Idem uit het Gemeentefonds ingevolge art. 5 der wet Uitkeering van 75 van de opbrengst der Grondbelasting, gerekend naar 1929 Opbrengst van 10 extra opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigendommen Uitkeering wegens rangschikking der ge meente in de 2e klasse Ier Gemeente fondsbelasting, naar schatting Uitkeering van de hoofdsom der Perso neele Belasting, gerekend naar plaatsing in de 6e klasse (derving door die plaatsang f 1480. Opcenten op de hoofdsom der Gemeente fondsbelasting, bij plaatsing in de 2e klasse en naar 50 opcenten (verminderd met 10 wegens kwade posten) 25 Opcenten extra op de hoofdsom der Vermogensbelasting f 3000.— f 15245.17 f 5062.50 f 275.— f 1165.— f 7520.— f42017.67 meerdere opbrengst naar nieuwen toe- f38895.— stand f 3122.67. f 3122.67 Indien de Gemeente, die tot nu toe 40 opcenten op de Personeele Belasting heft dit getal verhoogt tot 70, wegens het feit dat Rijk en Provincie voortaan geen opcenten meer zullen heffen, geeft dit een meeïxlere opbrengst van f2632.het- f 2632.— geen de totaal vooruitgang verhoogt op f5754.67. f 5754.67 Wat het onder d. voorgestelde betreft, merkt de Voorzitter op, dat dit een verhooging met f 100 be teekent; begon de belasting voorheen met f500.in komen ongehuwd en f 600.— gehuwd, nu zal dat wor den met f600.ongehuwd en f700.gehuwd. Dit voorstel wordt goedgevonden. Het voorstel onder punt a heeft tot gevolg dat zij die een woning van een huurwaarde van f2.50 per week bewonen, niet meer zullen worden aangesla gen. De heer Stam spreekt over dit voorstel zijn tevre denheid uit, terwijl de heer Gutter nog graag verder gegaan zou zijn, maar gezien den finantieelen toe stand der gemeente, kan spr. zich met het voorstel vereenigen. Algemeen goedgevonden. De heer Kaag wil de belasting van paarden doen vervallen, doch de Voorzitter geeft in overweging dit nog 5 jaar te laten rusten. De lieer Bijl heeft hetzelfde in de vergadering van B. en W. gezegd als de heer Kaag, maar wil 't voor- loopig onveranderd laten, temeer omdat de thans be paalde belasting tamelijk wat minder wordt. De heer Duin zal er zich voor de eerstkomende 5 jaren bij neerleggen, maar acht de belasting ook onbillijk. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Kaag en Van Lienen, wordt besloten tot handhaving van dezen grondslag. De punten b en e worden na toelichting even eens aangenomen. Tenslotte komt dan in bespreking om nu de rijks- en provinciale opcenten op de personeele belasting komen te vervallen, de gemeente opcenten zal hef fen. De Voorzitter bepleit zulks uit voorzichtigheids- oogpunt. De heer Schermer meent dat de voorzichtigheid ook te ver doorgedreven kan worden. De ecnigst juiste manier is het heffen van opcenten op de ge meentefondsbelasting. De heer Stam meent evenwel dat het voorzichtiger is wel opcenten te heffen en waar er nu 30 opcenten vervallen, wil spr. 20 gemeentelijke opcenten heffen. De heer Stam acht dit ook veiliger. De heer Duin stelt voor de opcenten dan op 50 te bepalen en niet zooals de lieer Stam wil op Dit wordt goedgevonden. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het cre- diet voor ordening van het oud archief, met f Blijkens opgave van den Rijks-Archivaris is Pet werk zeer tegengevallen, terwijl 70 deelen opgeknapt moeten worden en 100 portefeuilles ter berging dienen te worden aangemaakt Wordt goedgevonden. De verrolling van het oude raadhu's. Volgt het voorstel van B. en W., om het crediet, verleend in de kosten van verrolling en restauratie van het Oude Raadhuis, wegens nadere hoogere kosten berekening te verhoogen met f 500 op f 750. De Voorzitter wijst op de meerdere bijdrage van de Vereeniging „Hendrik de Keijser' cn wijst op de tegemoetkomende houding der Kerkvoogdij, waar die 140 meter grond afslaat voor totaal f 1 en wat we wel te danken hebben aan den president-kerk voogd den heer Van Lienen. De heer Kaag is tegen deze verhooging. De heer Schermer betreurt het dat door de» ver rolling een zware boom geofferd moet worden. De heer Duin vindt het meer zonde van de hon derd rijksdaalders dan van een boom. De Voorzitter deelt mede, dat de boomen die ver vallen, door nieuwen zullen worden vervangen. De heer Bijl vindt een bijdrage van f 500 al genoeg en is niet voor verhooging. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkom stig het voorstel van B. cn W. besloten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, dienst 1929. De rekeningen 1929. Aan de orde is de vaststelling der rekeningen, dienst jaar 1929, van het Burgerlijk Armbestuur, het Electri- citeitsbedrijf, de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Schoorl" en den Vleeschkeuringsdienst, alsmede tot voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1929. De heer Schermer rapporteert cn merkt namens de commisie op, dat de geraamde bedragen voor onder houd schoolgebouw niet besteed worden, terwijl het schoolgebouw toch in verfloozen toestand verkeert. De Voorzitter zegt. dat met deze opmerking reke ning zal worden gehouden, ook het raadhuis moet noodig geschilderd worden. Op de volgende cijfers worden de rekeningen goedge keurd. Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten f 4742.71, uitga ven f 4577,43. batig saldo f 165.28; Vleeschkeuringsdienst in den Keuringskring „Schoorl": ontvangsten (gewone) f 2814.43, uitgaven (gewone) f 2789.13, batig saldo f 25.30; Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, balans, winst- en ver liesrekening. Balans: bezittingen en schulden f 127696.79% winstr en verliesrekening: winst en verlies f 241S9.98, met een boeking van winst naar f 3983.55. De kapitaal rekening bedroeg nihil. Rekening Woningbouwvereeniging. Balans. Bezittin gen en schulden f 84512.27, exploitatierekening Bouw blok A, lasten en baten f 3644.63, met een nadeelig saldo van f 1395.90. Exploitatierekening bouwblok B, lasten en baten f 1653.45, met een nadeelig saldo van f 742.30. Gemeente rekening: ontvangsten (gewone dienst) f 99845.54, uitgaven (gewone dienst) f 89478.40%, batig saldo f 1367.13%. Ontvangsten (kapitaaldienst) f 18294.61, uitgaven (kapitaaldienst) f 17100.batig saldo f 1194.61. De commissie advieseert om de winst van het G.E.B. aan de reserve toe te voegen, en brengt verder dank aan de administrateurs voor hun gehouden beheer. De Voorzitter wijst op de mogelijkheid die nu nog be staat om van de winst bijv. f 2000 in de gemeentekas te storten. Door het vervallen van het vastrechttarief zal in de komende jaren wel geen belangrijke winst meer worden gemaakt. De heer Schermer zegt dat de commissie oordeelt dat de winst ten bate van het bedrijf dient te worden aan gewend. want dat anders een degressieve belasting wordt geheven. De heef Gutter vindt voor een klein bedrijf een winst van bijna f 4000 veel te veel. De menschen betalen te veel De Voorzitter zegt niet anders dan een waarschuwend woord te kunnen doen hooren. Besloten wordt dus de winst aan de reserve toe te voegen. De Voorzitter dankt de. heeren Schermer en Stam voor het onderzoek. B. en W. stellen voor tot onttrekking aan den open baren dienst, van een stuk grond aan den Damweg, ter grootte van pl.m. 37 M2. fgrenzende aan de Dam- sloot, wegens inruiling van een strook gronds langs de werkplaats van C. Koel aldaar. Aldus wordt besloten. Het maximum aantal vergunningen. Tenslotte komt aan de orde de voordracht van B. en W. om ingevolge artikel 4. 2e lid, 2o. der Drankwet aan den Kroon te verzoeken het maximum-aantal ver gunningen ook bij vermeerdering van het aantal in woners te bepalen op acht. De Voorzitter zegt, dat B. en W. het aantal nog liever op 6 wilden bepalen, maar zij willen daar niet toe overgaan, omdat anders menschen worden te leurgesteld die op de lijst voorkomen. De heer Gutter vindt 8 ook meer dan genoeg. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. De ijk en herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op Vrijdag 29 Aug. a.s. van 1012 uur en van 1315)4 uur n.t. in de kolfbaan van den heer Slikker. Onder het vee van mej. Wed. E. Paarlberg te Krabbendam is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. De inlevering van goederen van Militieplichtigen, lichting 1915, zal plaats hebben op Dinsdag 21 Oct. a.s. in het Beursgebouw aan het Luttikoudorp te Alkmaar, om 11.45 uur. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is onder bepaalde voorwaarden aan de Coöperatieve Malerij „De Ster" vergunning verleend om door 3 mannen boven 18 jaar in 3 ploegen, elke ploeg bestaande uit 1 man, gedu rende 8% uur per dag of nacht en 48 uur per week, ar beid te doen verrichten en wel tusschen 25 Augustus, voorm. 7 uur en 30 Augustus, nam. 1 uur. KOLHORN. Het metselwerk van de schuur van den heer Jn. Bakker Cz. te Barsingerhorn, is opgedragen aan den heer F. Rutsen te Kolhorn. De eerste graafmachine van den heer v. d. Valk is alhier gearriveerd, die waarschijnlijk Woensdag bij Aartswoud in den Wicringermeerpolder in het werk zal worden gesteld. Op den dijk van 't Zand naar de Groote Keeten had Zondag jl. een ongeluk plaats, dat vrij goed is afgeloopen. De wielrijder A. B., die zich aan een auto vasthield, kwam in het grint aan den kant van den weg te slippen, waardoor hij tegen den grond werd gegooid. Hoewel hif er met lichte ontvellingen aan armen cn beonen goed afkwam, blijkt een waar schuwing tegen het vasthouden aan auto's nog steeds niet overbodig, vooral op de vele grintwegen hier in Noordholland. T ZAND. J.l. Zaterdag heeft de heer G. C. Slijkerman zijn nieuw gebouwde bakkerij en brood-, koek- en banketbakkers winkel geopend. We hadden het genoegen een kijkje te kunnen nemen en constateerden bij den entrée al direct dat het interieur van den winkel met zijn geëtaleerde banket, chocolade, fijne suikerwerken enz. enz., met daarbij de werkelijk schitterende bloemstukken, er prachtig uitzag. We wenschen den heer Slijkerman van deze plaats goede zaken. Zaterdagmiddag had op den hoek bij de Melk fabriek „Hollandia" een aanrijding plaats welke wonder best afliep. De vrachtauto van L. Schilder kwam van de richting Groote Keeten, terwijl de vrachtauto van A. A. Schouten, bestuurd door den chauffeur De Croos van richting Stolpervlotbrug komende, beiden precies op denzelfden tijd voor voornoemde brug kwamen. Door handig manoeuvreeren, remmen, enz., kon de aanrijding zoodanig worden ontkomen, dat slechts de voorbumper van Schilder's wagen werd verbogen en aan één kant werd afgerukt. Donderdag j.l. werd door de Coop. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier aan haar leveranciers voor de aan haar over het tijdvak 29 Juni26 Juli '30 gele verde melk gem. f 6 72 per 100 K.G. bij een gem. vet gehalte van 2.93 betaald, hetgeen neerkomt op f 2.29 per K.G. vet. - Zaterdagmorgen is de heer A. Kruijer, melkrijder te Stolpervlotbrug bij het draaien voor de Zuivelfabriek aldaar, met zijn Chevrolet-auto vooruit in de Egale- mentssloot terecht gekomen. Evenals de vorige keer, toen K. te water zat, is ook thans weer niets gebroken. De wagen is door de fa. C. de Moor te Schagerbrug op het droge gebracht. - De uitslag der op Zondag 24 deze door de hard- draverijvereeniging „de Toekomst" alhier gehouden wedstrijd is als volgt. Meeliepen 6 paarden, t.w. „Bobby" van J. Broersen, Zijpe; „Fientje" van P. Voorthuizen, 't Wad. Schagen; Kompas" van J. Strooper, 't Zand; „Koosje W" van T. Vos, Midwoud; „Nottelman B" van N. Spaans, Scha gen en „Quinester King" van Gebr. Koning, Wieringer- waard. Beschikbaar waren prijzen van f 40. f 25. f 15, f 10, f 5 en f 2.50, zoodat ieder een prijs kon halen. No. 1 werd Nottelman B; no. 2 Kompas; no. 3 Qui nester King; no. 4 Koosje W; no. 5 Bobby en no. 6 Fientje. Een geanimeerd bal bij Schrieken was het slot van dezen dag. Jl. Zondagmiddag te pl.m. half zes heeft op den Noord-Schinkeldijk onder de gemeente Callantsoog, een vrij ernstig ongeval plaats gehad. Door het zich vast grijpen aan een hem achterop rijdende melkauto, is de 21-jarige A. Bakker van Anna Paulowna, na in de aan den kant van den weg liggende losse basaltslag te zijn geslipt, van zijn rijwiel geslingerd. De jongeman werd in bewusteloozen toestand, met bloedend hoofd en he vig brakend, onder leiding van Dr. Oterdoom. die toe vallig dicht in de buurt en zoodoende direct ter plaatse was, bij den heer P. Strooper binnengedragen. In de loop van den avond kon de geneesheer vaststellen, dat geen hersenschudding was veroorzaakt, zoodat de jon gen naar de ouderlijke woning kon worden vervoerd. SCHAGERBRUG. Aan den dienstplichtige, G. Molenaar, lichting 1929, is" voor een jaar uitstel van eerste oefening ver leend. Ook. bij het vee van den heer D. Marees alhier is mond- cn klauwzeer uitgebroken. In het „Zijper Veerhuis" treden op Kenrnr-Maanaag op Kees Pruis. Stella Seemer en Willem Ciere, zoodat ook hier den bezoekers een gezelligen kermisavond wacht PETTEN. Zaterdag vergaderde in café Vriesman de vereeniging Ziekenhuisverpleging. In zijn openingswoord merkt de Voorzitter, de heer J. Blom op, dat de finantieele toestand der vereeniging oorzaak is van de vergadering op dit ongewoon tijdstip. Ondanks de verhoogde contributie en de weliswaar te geringe subsidie van de gemeente, wordt de schulden last immer grooter, wat nader bleek uit het kort ver slag van den secretaris-penningmeester. Na ampele discussies wordt tenslotte een voorstel aan genomen, waardoor de leden verplicht worden elke nieu we verpleging gezamenlijk te betalen, terwijl daarnaast de contributie blijft, die uitsluitend dient tot saneering van de kas. Voorloopig zal deze regeling werken tot de eerstvolgende algemeene vergadering. ST. MAARTENSBRUG. Velen zullen zich nog hirinneren, dat het huis naast de graanmalerij van den heer Dekker vroeger bewoond werd door den ijverigen en speciaal met pikdraad wer kenden schoenmaker S. Kok. De tegenwoordige eigenaar, de heer M. Swarthof heeft dit huis gedeeltelijk laten verbouwen, door den timmer man D. de Leeuw, die het voorgedeelte heeft herscha pen in een winkel die er wezen mag. Zaterdag j.l. had de opening plaats. Wij. en velen met ons, hebben eens een kijkje genomen, en moeten eerlijk bekennen, dat rijwielen, onderdeelen, electrische artike len enz. er keurig netjes uitzagen en dat de verschillende artikelen die uitgestald lagen, den kooplustigen als het ware uitnoodigen tot bezoek. Wij wenschen den heer Swarthof veel succes in deze zaak. Moge de talrijk ontvangen bloemstukken, tele grammen en felicitaties voor hem even zooveel bewijzen zijn van waardeering en sympathie met de opening van dezen nieuwen winkel. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan werd Zondag door de turnvereenigingen „S.S.S." en „D.I.N.D.U.A.", directeur de heer H. Pennekamp, een groote openlucht uitvoering en wedstrijddag gehouden op het terrein van den heer K. Kossen. Reeds een paar dagen van te voeren waren vele han den ijverig bezig het feestterrein in orde te maken, ten ten, banken, enz., alles wat er noodig is voor zulk een feest, werden door geschoolde en ongeschoolde timmer lieden in elkaar gezet of het maar niets was. Niet altijd werd de spijker op den kop geslagen en menige duim zal het hebben moeten ontgelden, maar het gevolg van al dit zwoegen was toch, dat het terrein op tijd voor de ontvangst van de gasten gereed kwam. Aan de heeren, die ons Zaterdag zoo terloops er naar hebben gevraagd, willen wij gaarne een woord van lof toekennen voor hun ijverig werk aan het feestterrein besteed. Maar laten wij, nu de gasten naar de danszaal zijn getogen, voortgaan met te vermelden wat er Zon dag gepasseerd is. Voor den middag werd een wedstrijd gehouden voor adspiranten. De prijzen die bestonden uit kunstvoorwer pen, werden gewonnen als volgt: Blokjes rapen voor meisjes: le pr. H. Schenk, 2e pr. G. Tromp, 3e pr. J. Schenk. Verspringen voor meisjes: le pr. L. Kossen, 2e pr. N. Veuger, 3e pr. C. Zeeman. Hindernisbaan voor meisjes: le pr. G. Appel, 2e pr. G. Tromp, 3e pr. J. Schenk. Hoogspringen voor jongens: le pr. C. Nierop, 2e pr. D. Manneveld, 3e pr. T. Bloothooft. Tremplin hoogsprin gen voor jongens: le pr. P. Nierop, 2e pr. A. Veuger, 3e pr. P. de Leeuw. Hindernisbaan voor jongens: le pr. A. Veuger, 2e pr. P. Schager, 3e pr. L. Schouten. Het was kranig werk hoor meisjes en jongens en wij wenschen jullie van harte geluk met de behaalde prijzen Des middags had de groote wedstrijd plaats waaraan door een 7-tal vereenigingen werd deelgenomen. Nadat de Voorzitter, de heer C. Nierop, den aanwezi gen hartelijk welkom had geheeten, in het bijzonder den

Schager Courant | 1930 | | pagina 2