Athletiek. Plaatselijk Nieuws. Uit onze omgeving. HARENKARSPEL LANGEND IJ K ANNA PAULOWNA W1ERIMGEN Rapld weer vertrokken. Woensdagmiddag hebben de Oostenrijksche profs het K.N.V.B.-elftal nog met 32 geslagen. Daarna zijn ze dus met 4 overwinningen en 1 gelijk spel vertrokken. Score 169. Dat wil evengoed wat zeggen als men rekent dat ze na een vermoeiende reis in 9 dagen vijf wedstrij den spelen. CALLANTSOOG. V.V. Callantsoog—Petten-combinatie, 2-8. De tweede van de door de V.V. Callantsoog uit geschreven nederlaagewedstrijden is in een groote nederlaag voor de gastheeren geëindigd. De Pette- mers, waarin vooral midvoor van Gijn een goeden wedstrijd speelde, bleken een te zware tegenstander. Petten-combinatie, waarin „slechts" negen spelers uit het eerste elftal in mede speelden, waren vanaf het begin in de meerderheid, hetgeen zij tot rust in zes doelpunten wisten uit te drukken. Callantsoog wist hiertegen slechts één doelpunt te maken, en wel doordat de back van Petten in eigen doel schoot. Na rust wogen de partijen beter tegen elkaar op. Petten wist nog tweemaal te scoren, Callantsoog nog eenmaal, zoodat met 8—2 voor Petten het einde kwam. De leiding van den scheidsrechter was be vredigend. Petten heeft hiermede ongetwijfeld een niet meer te verliezen kans op de door den heer P. Luikes Dutter, exploitant van Hotel .Duinzicha", uitgeloofde lauwerkrans, tenzij Geel-Rood van 't Zand. dat Zondag de serie nederlaagwedstrijden besluit, een grootere overwinning weet te behalen. BARSINGERHORN. Zondag speelden de beide D.E.S.-elftallen een mc- daillewedstrijd op eigen terrein. Het eerste elftal kwam uit tegen Zilvermeeuwen, een tourclub uit Oudkarspel, het tweede tegen Aartswoud 2. Te ongeveer 2 uur wordt aangevangen met den wedstrijd D.E.S. 2Aartswoud 2. De voor het groot ste gedeelte nog jonge spelers hadden veel last van den vrij sterken wind, welke dwars over het veld stond, zoodat het spel nu niet direct fraai was. Beide partijen gaven elkaar echter weinig toe, terwijl voorts de verdedigingen wel bij machte waren de voorhoe den in bedwang te houden. Het einde kwam dan ook met gelijken stand 00. Door 'liet bestuur werd besloten een beslissing te verkrijgen door het nemen van strafschoppen, wat op zichzelf wel een aardige attractie is, doch goed beschouwd in het voetbalspel niet thuis behoort. D.E.S. toonde zich hierin superieur aan Aartswoud en kwam derhalve in het bezit van de uitgeloofde medaille. Direct hierop komen D.E.S. 1 en Zilvermeeuwen in het veld. Er ontwikkelt zich reeds dadelijk een gelijk opgaande aardige strijd, waarbij de verdedigin gen beurtelings handelend moeten optreden, wat beide echter goed afgaat. Na een 20 min. spelen, neemt Z. de leiding uit een vrijen schop even buiten het strafschopgebied, wegens hands, en nog voor de rust weten zij den voorsprong tot 2—0 te vergrootcn. Na de thee, tracht D.E.S. haar achterstand in te ha len, doch vooralsnog gelukt haar dit niet, wat wel licht mede zijn oorzaak vond in het feit, dat de voor hoede veelal uit 4 man bestond. Waarom bleef de middenvoor zooveel achter? Kort voor het einde ziet de linksbinnen kans, na den bal_eerst opgebracht te hebben, met een flink schot den stand op 2—1 te brengen. Spoedig fluit de scheidsrechter, die den wed strijd op prettige wijze leidde, voor het laatst. NIEUWE NIEDORP. Tijdens den wedstrijd Westzaan IN. Niedorp I, welke wedstrijd gespeeld werd ter gelegenheid van rle heropening van het gerestaureerde sportterrein aldaar, is één der N.V.V.-spelers een ernstig ongeval overkomen. Een kwartier voor het einde van dezen wedstrijd had de N.V.V, midvoor Chris Biesheuvel, het ongejuk, alleen voor den keeper staande, op zoo danige wijze met dezen in botsing te komen en te gelijkertijd in den grond te trappen, dat dit een breuk even onder de knie ten gevolge had. Natuur lijk bteekende dit het droevig einde van dezen pret tig en uiterst fair gespeelden wedstrijd. Blij zijn we dat dit ongeval niet het gevolg is geweest van ruw spel, daar het hier slechts een ongelukkige samen loop van omstandigheden betrof. Intuschen doet dit aan den aard en den ernst van een en ander niets af. liet ongeval heeft niet nagelaten op Chris zijn voetbalvrienden diepen indruk te maken. Im mers Chris verdwijnt, een der beste en meest po pulaire N.V.V.-spelers, van het groene tapijt. Chris, jongen, N.V.V. zal je niet vergeten! Dat een spoe dig volkomen herstel je deel moge zijn. Haarlem wint na den „Prins Hendrik" ook den „Te Werve-beker". Door een misverstand werd verleden week geen verslag van de Prins Hendrik-bekerwedstrijden te Hilversum opgenomen Daar er zeer bijzondere pres taties zijn geleverd, willen we de lezers een klein ver slag niet laten missen. Twaalf vereenigingen met 170 athleten namen doel. Het weer was uitstekend en de wedstrijden hadden een zeer vlot verloop. Alhoewel er geen sintelbaan is, verbeterde Charles Berger van Haarlem het Ned. record 100 M., door dezen afstand in 10.5 sec. te loopen. liet oude record van v. d. Berge was 10.6. v. d. Zee verbeterde het Ned. record polshoog wederom van 3.S1M op 3.86. Gubbels verbeterde het record 3000 M snelwandelen en bracht het op 13 min. 29.8 sec., K. Schenk (als lid van „Haarlem") werd 2 met polshoog (3.10 M.) Eijsker werd 1 op de nummers kogelstooten (12.67 M.) en dis cuswerpen (36.46 M.). Bij 't kogelstooten bracht de re cordhouder Kamerbeek het niet verder dan 12.475 M. Z n record is 13.55 M. Speerwerpen was voor Meyl (P.S.V.) met 48.96 M. 4 X 100 M. estafette voor Haarlem (43,5), De 4 X 400 M. estafette was evenals te Groningen voor A.V. 1923 in den tijd van 3 min. 37,3 sec. v. d. Berge deed weer mee op de 400 Meter. Hij werd vierde, Klaasse (Haar lem) liep ook weer eens mee. No. 2 op «de 5000 M. kon hij nog worden in 16 min. 53.4 sec. Enkele minder belangrijke uitslagen kunnen ach terwege blijven. „Haarlem" had weer de meeste pun ten. nl. 102 3 7 punt en won voor de zevende maal achtereen den Prins Hendrik-beker. Pro Patria ver overde met 47/4 punt den tweeden prijs. De Te Werve-wedstrijden worden vaak de „Record- wedstrijden" genoemd. De ideale ligging van het sportveld te Rijswijk en do prachtige sintelbaan, als mede het weer hebben de laatste jaren het record- verbeteren op dit veld tot een gewoonte gemaakt. Het weer van Zondag was wel uitstekend, maar de hinderlijke wind. waar in vele gevallen recht tegen in moest worden geloopen, belemmerde het verbeteren van records zoozeer dat slechts een athleet in z'n voornemen slaagde. Gubbels, onze populaire snel- wandelaar, haalde er nl. twee naar beneden. De 4000 Meter bracht hij van 18 min. 47,2 sec. op 1S.36.4 en de 5000 Meter van 23.25.2 op 23.6.8. Het was het 40ste re cord dat hij brak! De 100 Meter was natuurlijk voor Berger, die er echter tegen wind 11 sec. over deed. v. d. Berge werd 2 met 11.2. Bergmann van P.P. toon de zich niet alleen een uitstekend looper op de 400 Meter, maar klopte eveneens Beuz op de 100 Meter. Hij werd nu drie achter Berger en v. d. Berge. Visser won ric 400 Meter in 52.4, daar Bergmann niet meedeed. Iloogerwerf won in 4 min. 13 sec. voor Kffera (4.20), Brandenburg, Du Hen en. Jan Zeegers de 1500 Meter. Baars zegevierde in de 5000 M. zonder Zeegers in 16 min. 6.3 sec. Haarlem had alles er op gezet om revanche te ne men op de 4 X 400 M. estafette voor de te Groningen en Hilversum op A.V. 1923 geleden nederlagen. En het gelukte. Paulen begon Haarlem de leiding te geven. Effern en v. d. Booren wisten den voorsprong te be houden, alhoewel Bijlstra van V. en L. zich door schitterend loopen onverwacht in den strijd mengde. V. en L. miste evenwel haar sterke Tierde man Geurts, zoodat Iloogerwerf en Sierhuis resp. voor Haarlem en A.V. 1923 om de overwinning streden, wat eerstgenoemde in 3 min. 31 sec. won. Ned. record is 3 min. 28.4 sec. voor Haarlem. A.V. 1923 maakte 3 min. 32 sec. De Olympische estafette (800, 400, 200, 100) was voor Pro Patria. Bergmann bracht zoo'n groote voorsprong tot stand, dat Berger als laatste irian van Haarlem een afstand van 20 Meter in te halen had ora met den laatsten P.P.-man gelijk te komen. Hier slaagde hij niet in, alhoewel hij er alles op zette. Toch haalde hij er 15 Meter van in. Tijd 3 min. 46.3 sec. Ned. re cord A.V. 1923 3 min. 42.6 sec. Eysker aaide met de discus, de 40 Meter eindelijk weer eens; 39.95 M. is tegenwoordig heel fraai. Se- venhuizen van Alcmaria werd twee met 37.67 M. Kraatz, een Duitscher, lid van V. en L., Den Haag, won het hoogspringen met 1.75. Tweede werd De Bruijn, Olympia (den Haag), eveneens met 1.75. Naar men ons meedeelde, sprong dezen man niet zuiver, daar z'n lichaam voor z'n beenen over de lat ging. Het maken van salto's is reglementair verboden. K. Schenk (Haarlem) ,Kamstra (V. en L.), K. Eve- leens (Olympia, Aalsmeer) en Korver (Haarlem) sprongen allen 1.70. Harmes de Boer won zonder con currentie het verspringen met 7.15 M. Van Welsenes werd twee met 8.88 M. Boot drie met 6.67 M. Klaas Schenk vier met 6.23. Onze recordhouder-kampioen J. Knol wierp de speer weer eens mooi over de 50 Meter heen. Met 53.73 won hij zonder strijd. J. v. d. Ley van Blauw Wit blonk na een paar jaar stilte uit met een worp van 49.46. v. d. Zee kan ook nog wat anders dan plosstokhoogspringen, wat hier ontbrak. Hij werd drie op 't. nummer speerwerpen, niet 49.31 achter v. d. Ley. Bovendien was hij 5 met discuswerpen. S. Visser (Haarlem) in Groningen drie met 47.42, bracht het nu niet verder dan 45.05, waarmede hij den vijfden prijs behaalde. Z'n clubge noot Coster passeerde hem nu nog met 47.07 M. De totaaluitslag plaatst „Haarlem" met 76 punten aan 't hoofd, waardoor de „Te Werve"-beker defini tief haar eigendom werd. Pro Patria werd tweede met 38 punten. Des morgens vonden nog enkele damesnummers plaats. De nieuwe Friesche ster, mej. Schuurman, verbeterde meteen het Ned. record 100 Meter door dien afstand in 12.6 sec. te loopen. Volgens experts is haar start zoowel als haar spurt nog slecht, doch de geheel baan loopt ze in een geweldig tempo. Wat moet dat worden bij nauwkeurige training! In ®elk geval behoeven we niet bang te zijn voor Praag, waar een Ned. Damesploeg aan de Internationale Vrou- wenspelen deelneemt. Mej. Giso-lf, die tuschen twee haakjes Zondag op dezelfde wedstrijden het hoog springen met haar traditioneele 1.55 M. won voor mej. Buisma (1.50 en mej. Leeksma (1.35 en mej. Schuurman, alsmede mevr. de Jong-Zondervan en mej. B. ter Horst, kunnen Nederland een goed figuur doen slaan. Eind September vinden deze spelen plaats. We zijn al benieuwd hoe de dames zich Zon dag in Amsterdam zullen verweren! De Ned. Dames Athletiekkampioenschappen worden Zondag a.s. op de Sintelbaan bij het stadion te Amster dam gehouden. Het athletiekseizoen is dan ook al weer zoo goed als voorbij. TIJDELIJKE BETREKKING. De heer J. Deutekom, tijdelijk onderwijzer te Wie- ringerwaard, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer tc 11 pen dam. RADIO. Onze vroegere plaatsgenoote, mevr. Joh. v. d. Veen- Wilson, thans tc Alkmaar, zal Woensdagavond op uitnoodiging van de „V.A.R.A." deelameeren, in de pauze en na afloop van het Kurhausconcert te Scbe- veningen. MUZIEKTUIN. De Muziektuincommissie is dit jaar gelukkig in de keuze der muziekgezelschappen, die ze geënga geerd heeft; meerendeels toch zijn de concerten, welke tot nu toe gegeven zijn, van een uitmuntend gehalte geweest. Ook Zondagavond was 't weer een keurig mooi concert, dat door het Symphonic-orkest „Scherzando" van Zaandam gegeven werd. Niet al leen dat de lieflijker strijkmuziek wel eens een aan gename afwisseling bracht in de reeks van fanfare- en harmonie-uitvoeringen, die we gehoord hebben, maar ook de uitvoering zelf stond op een hoog peil. Daar „Schezando" een groot aantal uitvoerende le den telt en cene volledige bezetting der instrumenten heeft, konden de composities van het programma de vertolking deelachtig worden welke ze vereischen en onder de bekwame leiding van den dirigent den heer Bank, werden dan ook resultaten bereikt, die bij de opgekomen muziekliefhebbers echte voldoe ning verschaften. Het programma bevatte mooie be kende concertn»mmers als Troubadour, Der Zigeu ner-baron, Ungarische Lustspiel Ouverture, enz. en daarbij eenige populaire nummers. Al met al was hel, Zondagavond dan ook een avond van echt muzikaal kunstgenot. Een aardige afwisseling waren de solo-nummers van den heer W. de Mie op de tubafoon (een soort slagwerk-instrument). Door de virtuositeit van den bespeler werden verrassende en aangenaam klinken de effecten verkregen, wat een hartelijk welverdiend applaus verwierf. Do Tuin was vrij goed bezet. Woensdagavond komt de Stafmuziek van Den Hel der in den Tuin. Dit concert behoort al jaar op jaar tto een der hoogtepunten van het seizoen-program ma en trekt telkens groote belangstelling! Zeer terecht! Bij mooi weer moet de Tuin Woensdagavond eens vol zijn. „VODJES PAPIER". Oud papier en opgerolde, gedeeltelijk gekreukelde bankbiljetten zijn gevaarlijke naburen. Die ondervin ding deed Mej D. in de Magnusstraat alhier ook op. Zij wierp wat oud papier met enkele bankbiljetten, totaal f 45, in het fornuis. Gelukkig bemerkte zij hare vergissing en zoo wist zy de kostbare „vodjes papier", hoewel wat verschrogid en gedeeltelijk verbrand, toch nog te redden. I. AN DBOU WHUISHOUDONDERWIJS. Voor den nieuwen landbouwhulshoudcursus te Scha- gen die 2 September begint, bestaat zeer goed belang stelling. want 22 meisjes, die aan de bepalingen van de leerplichtwet hebben voldaan, hebben zich aangegeven; toch ontbreken er twee leerlingen om een parallelklasse te mogen beginnen; zijn er nog een paar die willen deel nemen? dan spoedig aangeven bij juffrouw Piet, of ju frouw Wijnia, landbouwhuishoudschool, Schagen. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouw: Jacob Snijders en Catharina de Jong. POLITIE. Gevonden: een schapenhuid; een stel keurmerken; een rywielplaatje; een autosleuteltje. Verloren: een kindermanteltje. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Te Dirkshorn zuiien wat kleine huisjes met centrale verwarming voor ouden van dagen worden gebouwd Het Kerkbestuur nam voor dit welkome plan het Initiatief. NOORDSCHARWOUDE. Voor den etalagewedstrijd, welke georganiseerd wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Langen- dijker Winkeliersvereeniging, bestaat reeds groote be langstelling. Niet minder dan een 50-tal winkeliers heeft zich hiervoor opgegeven, zoodat de ingezetenen van de 4 gemeenten wel in de gelegenheid zijn om winkels te kijken. A-s. Woensdag moeten de etalages gereed zijn in ver band met de bevordering der jury, die gezien het aantal deelnemers, wel geen gemakkelijke taak zal hebben. Donderdag verschijnt een winkelweek-courant, die spe ciaal gewijd zal zijn aan dezen etalagewedstrijd. Ondanks de ongunstige uitkomsten van den tuinbouw gaan onze winkeliers toch door. Dat zij succes mogen hebben! De kruidenierszaak van den heer K. Slikker aan de Oosterstraat is in handen overgegaan van den heer G. van Rijn. De gemeenteraad komt Woensdagavond te 8 uur in openbare vergadering bijeen. De Floralia-tentoonstelling. De Floralia-tentoonstelling, welke in de groote zaal van „Concordia" gehouden zal worden, is definitief vastgesteld op 17 en 18 September a.s. De secretaresse van het comité, mevr. P. Deutekom- Berkhout, tot wie wij ons vervoegd hadden om eenige inlichtingen, deelde ons mede dat behalve het inzen den van opgekweekte plantjes, ook vrije inzendingen, als bloemenmanden en bouquetten worden toegelaten. De deelname is zoowel voor volwassenen als jongeren. Van laatstgenoemden zijn er al heel wat reeds gerui- men tijd met het opkweeken van plantjes bezig. Met mooi weer kan hier dus nog de noodige zorg aan be steed worden. Als attractie zal op de tentoonstelliing een sjoelbak aanwezig zijn, terwijl verder een theetuin ingericht zal worden, waar men voor niet te veel geld een smakelijk kopje thee kan drinken. Ten bate van de tentoonstelling is een verloting georganiseerd, waarvoor door B. en W. bereids toe stemming is verleend. Wij hopen dat een en ander goed mag slagen. ZUIDSCHARWOUDE. Het Instituut Ziekenhuisverpleging is nog nieuw en als gevolg daarvan komen voor en na gevallen voor, waarbij de vraag wordt gesteld: moet dat betaald worden of wie moet dat betalen? Het laatste doet zich hier voor. Iemand uit Hugowaard, lid van een gezin, dat daar lid was, trouwt en vestigt zich metterwoon in Zuid- scharwoude. Het reglement van de Federatie, waarbij beide vereenigingen voor Ziekenhuisverpieging zijn aan gesloten, schrijft voor, dat bij verhuizing de leden wor den overgeschreven. Dit werd in dit betreffende geval door Hugowaard niet gedaan. Het betrokken lid werd in het Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen, terwijl het niet als lid te Zuidscharwoude stond ingeschreven. Hu gowaard had zelfs nog contributie geind over een tijd vak no het vertrek uit Hugowaard. De kosten voor ver pleging enz. in het Ziekenhuis wenscht Hugowaard niet te betalen, omdat de persoon niet meer in die gemeente woonde en dus geen lid meer was. Zuidscharwoude be taalt ook niet, want, redeneert men daar, bij ons is de betrokken persoon niet als lid ingeschreven. Als men nu van den kant der beide vereenigingen, bij de oplossing dezer quaestie, maar goed in het oog houdt, dat de fa milie van de verpleegde, die helaas In het Ziekenhuis is overleden, niet de dupe van informaliteiten mag wor den. Zondag maakten de kinderen van de leden der Coöpe ratie een boottocht naar Kamperduin en omstreken. Het weer was goed, zoodat daardoor al veel gewonnen was. Een aantal geleiders zorgde voor de orde en de uitrei-* lting der consumptie. Alles bijeen genomen kan worden vastgesteld, dat dit tochtje goed is geslaagd. Tijdens de Zondag gehouden godsdienstoefening in de Ned. Herv, Kerk trad het Christelijk Zangkoor uit Noordscharwoude op. Het optreden van dit koor werd ten zeerste op prijs gesteld, wat wel bleek uit het dankwoord van ds. Staal. Deze sprak daarbij nog den wensch uit, dat ook in Zuidscharwoude een der gelijk koor zou worden opgericht, dat van beteekenis kon zijn voor een meer opgewekt kerkelijk leven. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor te besluiten tot plaatsing der gemeente in de 3e klasse der fondsbelasting en tot klassificatie der gemeente in de personeele belasting (7e klasse). LANGENDIJK. Aan de veiling va.n de L.G.C. zal een speciale veiling voor druiven worden ingesteld. Voor rekening van het Gereformeerd Kerkbestuur, alhier, wordt aan den Zuider Molenvaartsweg, op de plaats waar het oude kerkje nog staat, een pastorie gebouwd. Tevens gaat men over tot den bouw van een Kerkeraadkamer en een vergaderzaal. Door B. en W. is aan de Vereeniging voor Be- waarschoolondenvijs te Breezand, toestemming ver leend om dit jaar een verloting ten bate dier ver eeniging te houden. Aan den heer J. van der Molen, broodbakker te Breezand, is ingevolge de Hinderwet vergunning ver leend om den bestaanden oven te vervangen door een heeten-lucht-oven. Politie. Gevonden: een schort, een autoband en een zak mesje. Verloren: een bruin lederen portemonnaie, inhou dende pl.m. f35. inlichtingen ter Secretarie. Vereeniging Ziekenzorg. Zaterdag j.1. hield de vereeniging Ziekenzorg haar algemeene vergadering in de zaal van den heer C. Slikker. De voorzitter, de heer K. Keuris, opende de verga dering, de hoop uitsprekende, dat de agenda vlot af gewerkt mocht worden en de besprekingen van dezen avond in het belang van de vereeniging zouden zijn. Toen daarna de notulen, gelezen door den secretaris, den heer P. Crum, ongewijzigd waren goedgekeurd, bracht de voorzitter verslag uit over het afgeloopen jaar en den toestand op heden. Financieel was het vorige jaar veel. ongunstiger clan de voorafgaande jaren. Meestal toch had men overschotten of slechts kleine tekorten, zoodat over het geheel de reserve-kas steeds sterker werd. Nu ech ter heeft men meer kosten gehad dan gewoonlijk. Uit het verslag van den penningmeester, dat later aan de orde kwam. bleek, dat voor operaties alleen f 4105,?2 was betaald, dat is ongeveer f2600 meer dan het voorafgaande jaar. Het tekort van het afgeloopen jaar bedroeg, f 1228.17, dat men gelukkig uit de re servekas kon bestrijden, doch deze heeft daardoor een geduchten knauw gehad. Om verderen achteruitgang tegen te gaan, achtte het bestuur dan ook enkele maatregelen noodzakelijk. De contributie voor een gezin werd van 33 X 60 ct. gebracht op 33 X 63 ct., terwijl voor dc eerste drie kinderen beneden 17 jaar, waarvoor vroeger geen pre mie betaald behoefde te worden, nu 6 ct. per weck ge ind wordt. liet bodeloon werd van 10 op 8 gebracht. Verheugend echter was, dat het ledental steeds stij gend was en van 1870 in Augustus 1929, gestegen was tot 2081 op 1 Juli 1930. Een vooruitgang dus van 211 leden. Voorzitter meende dan ook dat men vol moed de toekomst in kan gaan. Hij bracht nog even in herin nering, dat in Nov. 1929 de vereeniging 15 jaar had bestaan. Op de vorige algemeene vergadering had men zich tegen feestviering uitgesproken, doch het bestuur opgedragen, te zien hoe men met niet al te groote kosten, dit feit herdenken kon. Het bestuur be sloot als fecstj&ve f 100 aan het Witte Kruis te schen ken, onder voorwaarde, dat dit geld besteed zou wor den voor vervoerkosten van de wijkzuster, indien het weer haar noodzaakte van een auto gebruik te ma ken. Dit verslag was voor den heer G. Kuiken aanlei ding oili nog eens in herinnering te brengen met welke moeilijkheden men te kampen had bij de op richting der vereeniging. Hij bracht hulde aan het bestuur, vooral aan den heer Crum, voor het flinke werken, waaraan hij meende te mogen toeschrijven, dat men nu, wat ledental aangaat, zoo'n sterke ver eeniging had. Voorzitter bedankte den heer Kuiken voor de waar- deerende woorden en zei, dat het bestuur zeker alles in het werk zal stellen om die waardccring waardig te blijvèn. De heer T. Jongejan, penningmeester der vereeni ging, deed hierop rekening en verantwoording van de beheerde gelden cn nadat dc commissie van toe zicht, hij monde van den heer O. Klein, meegedeeld had, dat bij de controle alles in orde bleek te zijn, werd de penningmeester bedankt voor zijn accuraat beheer. De bestuursleden de heeren S. Hoogmoed en K. Keu ris, beiden periodiek aftredend, werden herkozen en na stemming en herstemming werd in de plaats van den heer K. Daalder, die als aftrend commissaris niet herkiesbaar was, de heer G. Kuiken aangewezen. Allen namen hun benoeming aan en zoo was dan de rondvraag aan de orde. De heer Gijsbertsen vroeg hoe het kwam, dat hij, die toch reeds lang lid is, nog nooit een reglement had ontvangen? De heer Keuris vertelde, dat reeds het vorige jaar besloten is een nieuw reglement te laten drukken. Het ontwerp is toen voor op- of aanmerkingen naar dc landelijke federatie gestuurd en teruggekomen met de mededeeling, dat het verstandig was tc wachten met de samenstelling van een nieuw reglement, tot de Ziektefondswet in behandeling zou zijn geweest. Het bestuur heeft dien raad opgevolgd en zoodoende zijn ze nog steeds niet gereed. De heer Crum voegde hier nog bij, dat men voor in lichtingen altijd bij hem terecht kan. De rondvraag leverde verder niet veel belangrijks op en voorzitter kon dan ook, na een woord van dank aan den afgetreden commissaris, den heer Iv. Daal der, die altijd zeer actief is geweest, de vergadering sluiten. Duivensport. Zondag j.1. hield de Postduivenvereniging „Altijd Verder", een wedvlucht vanaf Bergen op Zoom af stand 158 K.M.). De duiven werden om 8 uur losge laten. De eerste duif arriveerde om 9 u. 18 m., 13 soc.; dc laatste om 9 u. 29 m. 44 sec. De prijzen vielen als volgt ten deel: le, 2e, 3e en 4e G. de Boe, 5e cn 10e N. Spigt, 6e, e7 en 8e Jb. Cornelisscn, 9e Gebr. van Steijn. BREEZAND. Geen gelukkige rijder. De heer C. Kooi-mans, die verleden week een aan rijding had op den Balgweg, is in den nacht van Zondag op Maandag met z'n auto in de sloot langs den Schorweg terecht gekomen, na eerst een paal van het electrisch net omvergereden te hebben.'Daar de draden gevaar opleverden, werd dadelijk de lijn- werker gewaarschuwd, die 's morgens om vier uur het net reeds hersteld had. Dc heer C. K. en zijn pas sagier bekwamen geen letsel. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Willebrordus Gerardus, zoon van J. van Grieken en van C. J. van der Pijl. Charle Franciscus, zoon van F. van Overmeire en van E. M. de Jonghe. George, zoon van J. Th. Schippers en van M. J. Schoenmaker. Getrouwd: Jacobus Johannes Bonenkamp en Feitje Bossen. Jannes Pieter Borgo en Jannctha Cornelia van der Hoeven. Zoo wij reeds eerder meldden, zal tijdens de land bouwtentoonstelling en winkelweekfeesten alhier, een ruiterfeest worden gehouden. De commissie hiervoor heeft daarom besloten een oefenterrein ter beschikking te krijgen, en dit is welwillend afgestaan door mej. wed. D. N. Mulder. Op dat terrein, het welk gelegen is ach ter haar boerderij in de Elft, zal heden Dinsdag de eerste samenkomst plaats hebben. Zij die wenschen mede te doen aan de ruitersport gelieven zich ten spoedigste aan te melden bij de commissie, bestaande uit de heeren N. Bakker, Jb. Dekker, H. Smit. N. Mulder, of ten kan tore van den secretaris van de Holl. Mij. v. Landbouw, den heer O. J. Bosker. De leden van de Holl. Mij. v. Landbouw en bezitters van paarden gelieven in deze hun volle medewerking te verleenen door hun paarden voor deze sport zoo veel mogelijk af te staan en een ieder er toe te bewegen aan dit feest mede te doen. We verwach ten dan ook dat vele dames en heeren met paard, pre sent zullen zijn. De proeven van rijkunst zijn zeer gemakkelijk door beginnelingen uit te voeren, en staan onder leiding van één aan de commissie toegevoegd lid. Uitbreiding mond- en klauwzeer. Onder het vee van D. Klein en C. Koorn Sz. in den Polder Waard Nieuwland, zijn gevallen van mond en klauwzeer geconstateerd. Aan den heer C. Cornielje is op zijn verzoek ont slag verleend als tijdelijk onderwijzer aan de school te Oosterland, wegens dienstplicht. In zijn plaats is aangesteld mej. A. N. Lind te Alkmaar. Vculenmarkt. Op 30 Augustus a.s. zal alhier de jaarlijksche vcu lenmarkt worden gehouden. Inlevering militaire goederen. Voor de dienstplichtigen der lichting 1915 zal de inlevering van militaire goederen geschieden op 27 October a.s., in het oude schoolgebouw te Hippolytus- hoef. De dienstplichtigen der lichting 1918 S. Bakker, E. Lont en P. Wiegman Jz., zijn opgeroepen om op 27 October a.s. aan het najaarsonderzoek deel te ne men, dat in het oude schoolgebouw te Hippolytushoef wordt gehouden. Immnniseering tegen diphtherie. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben bij circu laire aan de ouders van schoolgaande kinderen mede gedeeld, dat na overleg met Dr. Doyer, den Inspecteur van de Volksgezondheid, is besloten de gelegenheid open te stellen voor de actieve onvatbaarmaking te gen diphtherie. De methode bestaat hierin, dat de kin deren 3 maal, telkens met een week tusschenruimte, een zeer kleine inspuiting wordt toegediend. De ou ders of verzorgers worden verzocht om te verklaren of zij al dan niet toestemming geven, om hun kinde ren op deze wijze te behandelen. DEN OEVER. Dat de hoofdweg van Wieringen in een erbarmelijken toestand verkeert, is algemeen bekend, maar nu er de vorige week veel regen is gevallen, was de drukke ver keersweg letterlijk in een modderpoel herschapen, zoo dat het haast niet doenlijk is, den weg behoorlijk te pas- seeren. Voornamelijk als men in het donker rijdt, als verscheidene auto's passeeren, met hun verblindende lichten, mag het wel een groot wonder heeten, dat er niet meer ongelukken voorkomen. We zouden in de gegeven omstandigheden willen ad- viseeren, per fiets den polderweg te berijden. Deze weg verkeert in een gunstige conditie, en men rijdt tevens veiliger, omreden het drukke verkeer hier niet langs gaat Het was Zaterdagavond wederom erg rumoerig op do straten te Den Oever, hetwelk hoofdzakelijk werd ver oorzaakt door verschillende personen, die onder den in vloed van sterken drank verkeerden. Een euvel -dat meest onder de Zuiderzeewerkers voorkomt. Ook in het café van den heer Wemmenhoven ging het er luid-

Schager Courant | 1930 | | pagina 6