Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik. DE LANGENDIJKER GROENTEVEILINGEN. Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA KOEGRAS W1ER1NGEN Dinsdag 2 September 1930. iluntti mms- 73ste Jaargang No. 8723 COURANT. iilttttllit- LuMlll Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot s morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkornend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden (1.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. j inbegrepen). Grootere letters worden nnar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Verslag over 1929. Bij dit ziekenhuis doet zich het ongewone verschijn sel voor, dat 't aantal patiënten daalt. In 1928 was heft gemiddeld 350 en in 1929 slechts 335, of 43 bene den het maximum aantal. Het verslag weet hiervoor geen verklaring te vin den. Wij ook niet. Immers het getal geesteszieken noemt niet af. Andore ziekenhuizen zijn volledig be zet en tal van patiënten uit Noord-Holland worden buiten deze provincie, ja zelfs in België verpleegd. In die gevallen is familie-bezoek praktisch haast onmogelijk, wat het des te meer onverklaarbaar maakt, dat het jongste der Provinciale Ziekenhui zen onderbcvolkt blijft. Vergissen wij ons niet, dan werd reeds bij de over name van dit gesticht door de Provincie oon- spronkelijk was het een Rijksinrichting twijfel uitgesproken, of het wol bevolkt zou worden. Zoo als we reeds zeiden, patiënten zijn er te over, doch naar Medemblik zendt men die blijkbaar liever niet. Aan de verpleging kan dit o.i. niet liggen. Die staat zeker op hetzelfde peil als te Santpoort en Castri- cum. Weet iemand van onze lezers, waarom aan andere inrichtingen de voorkeur wordt gegeven? Ligt Me demblik te ongelegen? Bieden de plaats en de omge ving te weinig aantrekkelijks? De Directeur zegt in het Verslag: „De vraag of, en zoo ja, hoe deze achteruitgang is te koeren, zal dus ernstig moeten worden overwo gen." Oolc om finantieelc redenen: In 1929 was de ver- pleegprijs f 10S9. Indien alle plaatsen bezet waren ge weest, zouden de kosten per patiënt beneden de 11000.— zijn gebleven. Uit het Jaarverslag knippen we nog het volgende: Het personeel van het Ziekenhuis bestond op 1 Jan. 1929 uit 106 personen, op 1 Januari 1930 was het to tale aantal even groot, doch de verdeeling over de .verschillende groepen was eenigszins gewijzigd. De gezondheidstoestand van het personeel was dit jaar ongunstig. Verschillende ernstige en langdurige ziekten, welker opéénhooping in deze verslagperiode slechts aan toevallige omstandigheden kan worden toegeschreven, deden het gemiddeld aantal ziekte dagen sterk stijgen. De brandveiligheid in het ziekenhuis is voldoende verzekerd. De gezondheidstoestand der patiënten was over het algemeen goed. Het aantal overledenen bedroeg 15. Malaria deed zich ook dit jaar onder de patiënten van het ziekenhuis niet voor. Met eenige spanning wordt uitgezien naar den invloed, welke straks de drooglegging Aan de nu afgesloten Wieringermeer zal hebben op het verloop van de malaria in Medem blik en in ons ziekenhuis. Een zekere gerustheid geeft hierbij de wetenschap, dat de antilarvaire maat regelen, welke de laatste jaren onder leiding van professor Swellcngrcbel hier werden genomen, voor- loopig nog zullen worden voortgezet. Een gedrukte stemming, doch geen een* stemmigheid in de middelen tot leniging van den nood. Zijn er nog N.U.M.-ka- pitalen? Lagere prijzen voor aardap pelen. Idem voor de vroege koolsoor ten: rcode, witte en gele kool afne mende prijzen voor bloemkooL Idem voor slaboonen. Uien zakkende, onbe vredigende prijzen. Slechte uitkom sten voor bieten en peen. Tomaten weinig verandering. Druiven bevredi gend. Een gedrukte stemming, gelatenheid en berusting bij sommigen moedeloosheid, alle aanwijzingen, die den toestand demonstreeren, welke hier en in den om trek, waar de tuinbouw het voornaamste middel van bestaan is, heerscht De organisaties kunnen al zeer weinig tegen de heerschende toestanden doen, daar deze gevormd worden door factoren, die vallen buiten het kader van den strijd, waarin de bemoeiingen van tuinders- of tuinbouworganisaties vallen. Het is en blijft voor deze een berustend toezien op wat er zich op het terrein van het groote economisch wereldge beuren afspeeit. En haar inmenging strekt zich niet verder uit dan tot het beramen en bespreken van middelen, die eenige leniging zouden kunnen bren gen in den nood onzer tuinders. En bij die bespre king is eenstemmigheid nog vaak verre te zoeken. Vermelden we hier in dit verband de houding die de twee veilingsorganisaties innemen ten aanzien van den gevra igden steun voor de getroffenen door den regen- en hagelslag van 12 Juni 1.1. De Langen- dijker Groentencentrale verleent heelemaal geen steun, de Noordermarktbond, hoewel geen bepaald bedrag noemende, heeft zich in beginsel vóór steun uitgesproken. De gemeenteraden van Noordschar- woude en Oudkarspel. besloten met algemeene stem men geen cent steun te verleenen, Zuidscharwoude, in afwijking van het prae-advies van B. en W., ver klaarde zich bereid, als Rijk en Provincie zullen steunen, indien dit ook door de gemeenten geschiedt, nader op de zaak te zullen terugkomen. Zoo ziet men hoe moeilijk deze materie wel is. De tuinbouwver- eeniging „De Toekomst"' zal deze week een vergade ring houden, waarin het vraagpunt aan de orde zal worden gesteld, wat in de huidige omstandigheden kan worden gedaan. Het aan de orde stellen van de ze quaestie wijst wel op den ernst van den toestand en toch vreezen we, dat de resultaten der debatten niet groot zullen zijn. Ze kunnen hoogstens dienen, om de aandacht van regeeringskringen te vestigen op den noodtoestand, doch het leek ons voor dat doel beter, dat de centrale organisaties verzamelen blie zen en op de groote trom sloegen. We weten niet, of er van de door de tuinbouwvereeniging te Koedijk aangevraagde buitengewone algemeeno vergadering der L.G.C. nog wat komt, doch het nog steeds uit blijven daarvan wettigt de vraag, of men hier rekent met den haastigen spoed, die zelden goed is. In den laatsten tijd is er een appeltje opgeworpen over de groote rijkdommen, die nog in het bezit van de N.U.M. zouden zijn. En dit met de bedoeling, dat dit geld toch zeer nuttig zou kunnen worden besteed, zijnde bijeengebracht o.m. ook door de tuinders, om hun nood nu te lenigen. We hebben goed opgelet, of daarop ook werd gereageerd, doch we hebben niets gemerkt van eenige reactie. We houden het er dan ook voor, dat de zaak niet zoo simple comme le bonjour is, als het door de opwerpers van bedoeld appeltje is voorgesteld. Helaas moet worden geconstateerd, dat het verloop van de laatste bloembollenveiling ongunstig was. Toch schijnt het er met deze cultuur nog niet hope loos voor Je staan, daar aan de veilingen in De Streek aanmerkelijk betere prijzen werden besteed. Wij vernamen, dat eenige kweekers bollen daarheen ten verkoop hadden gezonden en vrij wat hoogere prijzen hadden bedongen dan hier. Blijkbaar ont breekt er hier nog wat aan de outillage. Het verloop der prijzen aan onze groenteveilingen was in de laatste week weer alles behalve schitte rend. Van verschillende producten was de prijs nog slechter dan de vorige week. De prijzen van de Schotsche muizen varieerden aan de Broeker veiling van f2.70f4.80. In de eerste helft der week waren ze eenigszins beter dan later. Te Noordscharwoudt werd voor de middelgroote f3.80—f4.70 besteed, voor de groote f 2.20—f3.70, zoo dat deze laatste goedkooper zijn dan de eerste in te genstelling met de bestede prijzen van eenige weken geleden. Blijkbaar vraagt het buitenland, waar deze groote aardappels vooral afzet moeten vinden, min der van deze soort. En in het binnenland bestaat er weinig interesse voor. Voor Schoolmeesters werd van f2.30—f3.90 betaald. Duken brachten aan de Broeker veiling f 3.30f 3.90 op. Eigenheimers zijn nog het best in prijs, alhoewel in het laatst der weck deze ook achteruit, liep. Men besteedde te Broek aanvankelijk nog van f5—f6 per 100 K.G., later min der. Te Noordscharwoude waren de prijzen ongeveer f4—f5, van blauwe Eigenheimers f4.30—f5.40. Blauwe aardappelen brachten f4.70f5.30 op. Voor drielingen werden redelijke prijzen besteed. In totaal werden aan beide veilingen 32 spoorwagons aange voerd. Werden er in den aanvang voor bloemkool al wei nig bevredigende prijzen besteed, later werd dit nog slechter. Maandag werd aan de Broeker veiling f5.80—f 11.20 voor eerste soort betaald, Donderdag niet meer dan f2.70—f8, Zaterdag slechts f 1.20 tot f2.50. De tweede soort bracht zoo goed als niets op: soms nog geen cent per stuk. De aanvoer beliep on geveer 45000 stuks. De vroege koolsoorten maakten op onze veilingen weer een slechte week door en zij zijn het de laatste weken vooral, die de uitspraak wettigen, dat het nog nooit zoo'n beroerde toestand voor de tuinbouwers is geweest. Als we de noteeringen van de roode kool nagaan, dan vinden we aan de veiling der L.G.C. de 3 eerste dagen de hoogste prijzen liggen tusschen f2.90 en f3.50, de laatste 3 tusschen f 1.60—f2. Op alle 6 marktdagen komt helaas de laagste noteering van 60 cent voor, gezwegen nog van die partijen, waarbij de wijzer doorloopt en ze dus nog geen 60 cent kun nen bedingen. We vernamen, dat verschillende bou wers de kool op het land stuk hakken, omdat het veilen de kosten, daaraan besteed, niet loont. Te Noordscharwoude werd Dinsdag van fO.GOf2.70, Za terdag f 0.60—f 0.80 besteed. De totale aanvoer beliep ongeveer 30 spoorwagens. Droevig was het ook gesteld met de gele kool. Kon die in het begin der week voor de kleine exem plaren nog een prijs bedingen van f3f i.50, aan de Broeker veiling, en kwamen de eerste twee dagen geen noteeringen van f 0.60 voor, later doen deze weer hun intree en dalen de prijzen voor het klein goed ook aanmerkelijk. Zoo werd Zaterdag aan de Broeker veiling f 0.60—f 0.80 besteed en aan die te Noordscharwoude f 0.60—f 1.30. De aanvoer bedroeg 24 spoorwagens. Hetzelfde ongunstige verloop had ook de witte kool: de prijzen waren belangrijk ongunstiger dan de vo rige week. De eerste twee dagen ging het nog: de prijzen varieerden te Broek van f 1.60f3.40, te Noordscharwoude van f 0.90—f 1.80. De hoogste prijs, die aan de Broeker veiling later gegeven werd. was f 1.90. Zaterdag gold deze kool te Broek van f 0.60 fl.30, te Noordscharwoude van fO.SOf 1.G0. De to tale aanvoer bedroeg 27 spoorwagens te Broek op Langendijk, 12 te Noordscharwoude De aanvoer van slaboonen was, in het bijzonder aan de veiling te Noordscharwoude, nog vrij groot, nl. meer dan 20000 K.G. tegen 4000 K.G. te Broek. De prijzen waren zeer afwisselend; zoo werd Maandag aan de veiling der L.G.C. f4.30—f6.50, Vrijdag f 1— f4.80 besteed. Tusschen deze uitersten bewogen zich de heele week de prijzen. Te Noordscharwoude lagen de prijzen tusschen fl en f8.20, een groot verschil aus. De kwaliteit spreekt hier echter een stevig woordje mee. Snijboonen werden verkocht voor f 4.10f 7.20. Uien brachten van f2.20f3.80 op; drielingen fl.30—f2.40, nep f2.80—5.30. Op het laatst der week waren de prijzen aanmerkelijk lager dan in het begin. Hetzelfde geldt voor zilvernep en drielingen. De eerste werden Dinsdag te Broek nog voor f 8.70 ver kocht. Vrijdag brachten ze te Noordscharwoude f 1 f 3.20 op. Zilveruien zijn zoo goed als onverkoopbaar. Bieten brachten f0.90f2.40 op; peen fl—f2. In de tomatenprijzen kwam weinig verandering. f9 a f 10 voor A, ongeveer f7 voor B, f4 k f7 voor C en f 1.40 tot ruim f2 voor CC. De prijzen der druiven waren (55 voor Franken- thale en f 53f 02 voor Alicante. De a.s. tentoonstelling en de neringdoenden. In verband met de door „Sportlust" te organiseeren tentoonstelling, die op Zaterdag 8 September en Zondag daarop volgend, in de zaal van den heer C. Slikker ge houden zal worden, heeft het bestuur een vergadering belegd, waarop een 50-tal neringdoenden uit onze ge meente waren genoodigd. De Voorzitter van „Sportlust" de heer D. Stammes toonde in een inleiding het nut aan van de tentoonstel ling, ook voor de neringdoenden. Zij hebben dan n.1. ge legenheid aan het publiek te laten zien. wat elk op zijn gebied heeft aan te bieden, en dat zij zaken ten ver koop presenteeren, die vaak buiten Anna Paulowna ge kocht werden, terwyl men ze in eigen gemeente voor hetzelfde bedrag of voor minder en in dezelfde kwali teiten kan verkrijgen. Nadat hierover van gedachten was gewisseld, gaven zich verschillende zakenlieden op dien een stand op de tentoonstelling wenschten te huren. BREEZAND. Uitvoering D.O.K.E.V. Elk jaar geeft de gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. den Zondag vóór koninginnedag een uitvoering op het voor 't feest bestemde terrein. Ook nu weer heeft zij die gewoonte gevolgd, al was het niet meer in samenwer king met het koninginnefeest-comité. Nadat alle deelnemers zich bij café Borst opgesteld hadden, ging het, met de muziek van Concordia voorop, naar het terrein. Dames, meisjes en jongens lieten hier aan een vrij talrijk publiek een serie goeduitgevoerde vrije- en toe steloefeningen zien en toen de dames ook nog met mooie stokoefeningen hun bedrevenheid hadden getoond, gaven de heeren een slingerbaldemonstratie, waarbij de groene partij de meerderheid van de witte moest erken nen. Een dans, eerder al eens door de damesafdeeling in de zaal van den heer Borst vertoond, werd nu op het groe ne veld gedemonstreerd, waarbij de sierlijke bewegingen werden uitgevoerd op de muziek van Concordia. Weer volgden nu eenige toesteloefeningen voor meisjes en tenslotte bekampten de dames elkaar nog op een hindernisbaan. De uitslag van dezen wedstrijd was: le pr mej. C. v. Eeten, 2e pr. mej. A. Gijsbertsen, 3o pr. Mej. KI. Vader. Na afloop werd weer op de tonen van de muziek naar de zaal van den heer Borst gemarcheerd, waar velen tot besluit nog een dansje maakten. Coop. Land- en Tuinbouw-aankoopvereen. De Zaterdagavond door bovengenoemde vereeniging gehouden algemeene vergadering werd geleid door haar voorzitter, den heer K. Daalder, die bij de opening z'n leedwezen betuigde, dat hij twee personen miste, die hij vroeger mede een welkom kon toeroepen; de heeren D. Hoogschagen, commissaris der vereeniging en P. Visser, de vroegere verslaggever, beiden zijn ze door den dood uit ons moidden gerukt. Voorzitter merkte verder op, dat de opkomst niet bijs ter groot was. Hij wist echter niet of hij hierover zijn spijt moest betuigen, of niet. Was toch op vorige verga deringen een grooter aantal leden aanwezig, dan was dat meestal als er iets niet naar den zin ging en de geringe opkomst kon er dus op wijzen, dat men nu met den gang van zaken tevreden was. De notulen werden hierop gelezen en onveranderd goedgekeurd. Besloten werd de controle van den accoun tant te laten zooals ze is en dus twee maal per jaar te laten geschieden en niet zooals voorzitter indertijd had voorgesteld om het vier keer per jaar te doen. Men wil de de exploitatiekosten zoo gering mogelijk houden. De secretaris, de heer Schilderman, las nu het jaar verslag en het rapport van den accountant voor. Een paar, door den accountant gevonden abuizen werden door dezen hersteld en alles was in goede orde bevonden. Er was een nadeelig saldo van f 465.64, daar van het vorige jaar f 1.27% winst was geboekt, was er dus een tekort van f 464.36%, die verrekend zal worden op de ledenrekening. Uit het overzicht van den omzet over 1 Juli 1929—30 Juni 1929 bleek, dat deze bedroeg: fourage 438306 Kg., kunstmest 499879 Kg., diversen 8767 Kg., totaal 946952 Kg. tot een bedrag van f 79797.73. Voorzitter merkte naar aanleiding van dit rapport op. dat de vorige jaren zeer gunstig waren geweest en men steeds winst maakte. Daarom werd besloten de winst marge te verkleinen. Nu echter is het door verschillende omstandigheden dit jaar minder goed. De daling van de markt en het feit, dat op 30 Juni, den datum waarop het boekjaar sluit en de voorraden dus worden opgenomen, de prijzen al zeer laag waren, zijn de oorzaken van het nadeelig saldo. De bespreking over voorkoop van koeken en kunst mest. waarbij vooropgesteld werd, dat contant betaald zou moeten worden, had tot resultaat dat men geen animo voor koopen toonde. Bij de volgende verkiezingen werd de heer J. M. Kep- pel met op één na algemeene stemmen als bestuurslid herkozen en werd de heer H. A. van IJzendoorn In de plaats van wijlen den heer D. Hoogschagen tot com missaris benoemd. De heer Daalder sloot hierop de vergadering, dankend voor de aangename samenwerking. K on Inginnef eest. Met groote opgewektheid en onder buitengewone be langstelling bij de verschillende vermakelijkheden is Maandag de verjaardag van H.M. gevierd. Het feest be gon reeds 's morgens toen de kinderen in optocht naar de beide speelterreinen gingen, om elkaar in verschil lende wedstrijden te bekampen en die daar tusschen- door en erna getracteerd werden. De uitslagen van de ze spelen zullen we evenals die van de kinderfeesten der andere scholen uit onzen polder, hieronder laten volgen. In den middag waren op het terrein van den heer G. Keijzer volksspelen, die zeer in den smaak vielen van het talrijk publiek. Het nummer tobbetjesteken was wel het glanspunt. Eenige honderden liters water waren over de deelnemers uitgestort eer de beslissing geval len was. Met enkele woorden werden door den voorzitter van het Oranje-oomité, den heer C. v. d. Linden, in de zaal van den heer Borst de mooie prijzen uitgereikt De ge- lukkigen waren: Ballen gooien voor meisjes: 1. Fle Broers. 2. A. v. cL Klooster, 3. C. Blom. Hardloopen met hindernissen voor jongens: 1. A. Schouten, 2. Tr. Post, 3. J. Jenega. Kinderwagenrijden voor dames: 1. C. Blom, 2. H. Straathof, 3. A. v. d. Berg. Waschophangen voor dames: 1. C. v. Eeten, 2. M. L. Straathof, 3. B. Blaauboer. Wedloop „Naar den Trein" voor jongens. 1. 3. de Jong, 2. M. v. d. Werken, 3. C. Oudshoorn. Fietsen met hindernis voor heeren: 1. G. de Kroos, 2. Fr. van Steyn, 3. L. Harms. Tobbetjesteken voor heeren: L J. Blauwbroek, 2. Jb. Wiggers, 3. Jan Blaauboer. Ook de concerten, gegeven door de muziekkorpsen Soli Deo Gloria en Concordia. trokken veel belangstel ling, doch buitengewoon groot was het aantal toe schouwers by het vuurwerk, dat dit jaar werkelijk heel mooi was. De leverancier, de heer C. A. Horsten van Den Helder, had er veel werk van gemaakt, 't Is moei lijk te zeggen, wat, buiten het slotstuk, wel het mooiste was'van de twaalf groote nummers, die afgewisseld werden door luchtwerk en bengaalsch vuur. Het koniginnefeest-comité kan met tevredenheid op dezen dag terugzien en de Burgemeester, die met zijn echtgenoote de verschillende vermakelijkheden bijwoon de, complimenteerde den voorzitter dan ook met het succes van dezen dag. Uitslagen Kinderspelen. O.L.S. II te Breezand. Meisjes 67 jaar Aardappelrapen: 1. C. Langereis, 2. M. Voorthuijsen, 3. A. Blaauboer. 4. A. van IJzen doorn, 5. A. Koster. Meisjes 89 jaar. Vlaggetjes plaatsen: 1. G. Ha ver- kom, 2. M. Moeijes, 3. B. Muntjewerf, 4. Tr. Muntje- werf. 5. G. Smit Meisjes 10—11 jaar, Touwtjespringen op muilen: 1. P. Walraven, 2. N. v. d. Goes, 3. D. Broers, 4. M. Heili genberg, 5. H. Molanus. Meisjes 1213 jaar, Korfballen met wedloop: 1. A. Koster, 2. A. Smit, 3. A. Borst, 4. M. Kouseband, 5. M. Wagemaker. Jongens 67 jaar. Zakloopen: 1. Th. Ligtendag, 2. D. Voorthuijsen, 3. G. Borst 4. J. v. Stipriaan. 5. N. Wage maker. Jongens 89 jaar, Zakloopen met hindernissen: 1. H. Koster, 2. C. Muntjswerf, G. Post, 4. P. Landman, 5. J. Nieuwenhulzen. Jongens 1011 jaar, Korfballen: 1. A. Tie), 2. J. Hoexum, 3. T. Borgo, 4. C. v. d. Klooster, 5. P. Koster. Jongens 1213 jaar. Wedloop met hindernissen: 1. J. v. d. Goes. 2. H. van Wilsum, 3. W. Post, 4. A. de Vries, 5. J. Glasbergen, Voor de R.K school aan de Spoorbuurt waren de uitslagen, zonder vermelding van de winnaars der troostprijzen: Hardloopen zonder hindernis voor meisjes: 1 J. Hul- berts, 2. N. Vrone, 3. A. Kuis, 4. M. Leek. Hardloopen zonder hindernis voor jongens: 1. H. v. Bragt, 2. P. Smit, 3. S. v. Nuland, 4. C. v. d. Berg. Houtjesrapen voor meisjes: 1. A. Alkemade, 2. M. van Dijk, 3. B. Neuvel, 4. M. Kuijs. Touwtrekken voor jongens: 1. C. Schrama, 2. H. van Lierop, 3. P. Neuvel, 4. B. Faase. Balloopen voor meisjes: 1. L. v. d. Kroon, 2. A. Smiers, 3. A. de Wit, 4. B. van Koelen. Zakloopen voor jongens: 1. P. Jansen, 2. A. Ruiten- burg, 3. S. de Goede, 4. J. Krom. Hindernisloopen voor meisjes: L G. Ruitenburg. 2. M. v. d. Berg, 3. A. v. Egmond, 4. A. Noppen. Hindernisloopen voor jongens: 1. B. v. d. Kroon, 2. P. Verver, 3. W. v. Dijk, 4. J. v. Nuland Daar de uitslagen der andere scholen ons niet vol ledig verstrekt konden worden, hopen we die in een volgend nummer te geven Duivensport. Zondag j.1. hield de Postdulvenvereeniging „Altijd Verder" een wedvlucht vanaf Lier (afstand 196 K.M.) De duiven werden om 8 uur losgelaten. De eerste duif arriveerde om 1 u. 30 m. 5 sec.; de laatste om 2 u. 47 m. 16 sec. De prijzen werden gewonnen door R. Geerigs le en 10e; L. Hoogewoning 2e en 6e; Gebr. van Steijn 3e en 5e; Jb. Cornelissen 4e en 9e; N. Spigt 7e en 8e. JULIANADORP. Zondagmiddag gaf de Muziokvereeniging „Kunst zin" onder leiding van haar directeur den heer J. van Glabbeek, ter eere van den 50en verjaardag van H.M. de Koningin, een concert op de muziektent in het Plantsoentje. De buitengewone warmte van de laatste dagen had weer plaats gemaakt voor wat koeler temperatuur, want zelfs het zonnetje wilde niet te voorschijn komen., wel dreigde het weer te gaan regenen, hetwelk het dan ook van tijd tot tijd deed, zoodat het aantal luisteraars naar het concert onder deze omstandigheden niet zoo groot was. als men in werkelijkheid had mogen verwachten. Maar tegenwoordig heeft men de monschen ook niet aan een touwtje, on daarom heeft „Kunstzin" dan ook geen oogenblik er aan getwijfeld om ook maar iet» van haar programma af te voeren en heeft haar voor dezen dag zoo populair mogelijk repertoire np vlotte wijze aan het publiek ten beste gegeven, het welk van zijn kant met een en ander zijn instem ming betuigde. Na afloop van dit concert werd in de zaal van het café „Prins Hendrik" eveneens muziek voor den dans gegeven, en deze tot het sluitingsuur voortgezet, zoodat .Kunstzin" zich weer niet onbe tuigd heeft gelaten op dezen dag. DEN OEVER. Mede begunstigd door het mooie zomerweer kun nen de bouwers in den polder op Wieringen volop hun graanvruchten dorschen, hetwelk door eenige ondernemers voor verschillende bouwers wordt afge-^ dorscht. met eenige dorschmachines. Naar men ons» mededeelde, is de kwaliteit van de tarwe on de haver niet zoo goed als verleden jaar. maar de gunstige weersgesteldheid van den laatsten tijd heeft toch een goeden invloed gehad op de zomergewassen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 1