SPORT VAN ZONDAG Het Feestvarken. Wraak van smokkelaars? Uit onze Omgeving. Cocp. Bloembollenveilingvereeniging „Breezand" G.A. WIERINGEN Rrrrrrrrrr Politie Hillegersberg! Mijniheer, er zijn vermoedelijk inbrekers bezig in de voetbal keet aan den Kleiweg ik hoor ten minste verdachte geluiden. Dank u, we gaan er hoen. Rrrrrrrrrr Politie Ovcrschiel Mijnheer, er zijn inbrekers aan het werk in de voetbal keet aan den Kleiweg het is er een ge stommel! Dank u voor die mededeel! ng. We gaan terstond kijken. Een weinig tijds en een viertal IIillegcr9berg- sche en Overschiesche politiemannen, naderen stil maar doelbewust het terrein waar inbrekers trach ten hun slag te slaan. Een verdacht gestommel werd inderdaad gehoord. De keet wordt omsingeld, zoodat niets en niemand kan ontsnappen. Met mannenmoed wordt getracht de deur te forceorcn doch het mocht niet luk ken. Daar het gestommel bleef aanhouden, werd een koen Ixisluit genomen, om een der raampjes uit te snijden. Een der politie-mannen werd aangewezen om meit een geladen revolver het geheimzinnige ver trek te betreden de aanderc drie zouden hem volgen. De geladen politic-dienaar bewust van den ernst, <lie misschien te wachten stond, wrong zich tusschon dc spijlen. Zoodra li ij weer bodem onder zijn voe ten had, trachtte hij licht te ontsteken, dat na mi nuten van angstige spanning gelukte. Maar wie beschrijft dc ontsteltenis van de vier mannen, toen zij in plaats van inbrekers een groot varken zagen staan in een'der hoeken van de keet. Het dier zag er zonderling toegetakeld uit. Deszeifs stoppellijl was gehuld in een zwarte staart- jas. Ken grillige hoogohoed was met vier touwen óp den kop gebonden. Onder den staart hing een emmertje te bengolen, terwijl het krulstaartje met eenigo dhalia's tto een stil leven was gemaakt. De puzzle van het gestommel was direct opgelost. Krulstaart lvad als oen bezetene getracht zich van zijn avondtoilet te ontdoen, maar hot was niet gelukt DE NED. DAMES ATHLETTEKKA3ÏPIOEN SCHAPPEN. Een sportief succes en een fraai seizoenbe- sluit! Het „zwakke" geslacht...!! (Van onzen sportredacteur). Amsterdam, 31 Aug. De plotselinge vreemde weers- omslag stond ons niet aan. Het zag er uit naar een on afgebroken motregen, die alles in de war zou brengen. Gelukkig is 't zoover niet gekomen, ondanks de bedrei gingen. De sintelbaan van den Amsterd. Bond voor lich. oef., de A.B.L.O.. zag er door 't mistroostige weer nogal som ber uit, ook al omdat de entourage door een eentonige huizenzee wordt gevormd, en geen boompje do indruk van buiten-zijn opwekt. Toch is deze middag voor ons een onvergetelijke ge worden. Onze Ned. dames hebben zich geweerd dat 't een lieve lust was. Waarachtig, we weten niet of mooier weer wel bevorderlijk voor de prestaties zou zijn geweest Om twee uur begonnen de wedstrijden. De hoofdschotel was hot volledige kampioenschappenmenu voor dames, terwijl men voor de afwisseling enkele heeren record- nummers en een paar open nummers voor dames zoowel als voor heeren had ingevoerd. Een vrij pover hoopje toeschouwers had de prachtige sintelbaan omringd toen het eerste stortschot gelost werd. Maar dit waren dan ook de ware athletiekliefhobbers, die zich niet lieten trekken naar 't A.F.C.terrein waar de eerste ronde van den A.R.O.L.-beker werd verspeeld, 't Publiek werd uit stekend ingelicht door den heer Mumzert, „de" megafo- nlst van den tegenwoordigen tijd. Hij schept door z'n uitvoerige inlichtingen een gezellige wedstrijdsfeer die hierdoor het medeleven van het publiek bevordert Wij schromen niet met te verklaren, dat alles tot in de punt jes geregeld was, wat organisatie betreft. En daarbij wa ren de prestaties van dien aard, dat de heer Moorman ongetwijfeld, zoo hij aanwezig geweest was, tot z'n groote voldoening verklaard zou hebben dat z'n ideaal het samengaan van de organisatoren en athleten in 't vervol maken van hun taak op magnifieke wijze wordt ver wezenlijkt. Het was een dag van recordverbeteringen! Niet minder dan 5 dames- en 3 heerenrecords gingen er aan. En niet met minimaal verschil, nee, de meeste ver beteringen betroffen flinke stappen, op de internatio nale sportladder. Mej. Schuurman was, wo zullen 't maar ronduit zeg, gen, de vooruitgcstelde clou. En we zijn niet teleurge steld. Deze athlete, enkele weken geleden door toeval tot het hardloopen gebracht trok het Ned. record 100 M. da mes, dat al zoo uiterst scherp stond (12.7 seconde) in een ruk omlaag tot 12 sec., een prestatie, die de eve naring van het wereldrecord beteekent. En dan dat loo- pen! Meinge heer zou nog heel wat moeite met haar hebben. En dan to weten, dat ze nog nooit deskundig is getraind, een start heeft die alle techniek tart! In haar serie tippelde ze haar baantje al in 12.5. Dflunzert maakte toen reeds gewag van het heugelijke feit, Mej. Martin die in haar serie zat probeerde haar zoo goed mogelijk bij te' houden en ook zij liep binnen re cordtijd n.1. 12.6. In de eerste serie werden Mej. Aenge- nendt en Ant Smit een en twee( tijden 12.9 en 13.3). De derde serie was voor onze kampioene-recordhoudster E. ter Horst, in 12.8. Mej. Kips was twee (13.4). En toen d« finale: vijf, zes meter was de Friezin voor op de tot dusver ongenaakbare tor Horst, die tweede werd in 12.7. Mej. Martin werd In 12.8. Mej. Aengenendt vier en Ana Smit vijf. Ant Smit liep weer goed! Kips kwam als laat ste aan. Berger moet met alle geweld met Mej. Schuurman op de kiek! Cor Bronder (Olympia, Wieringerwaard) hield zich uitstekend in de 100 Meter, open nummer. Ze werd no. 2 in 13.8 seconde. Mevr. de JongZondervan was weer ongenaakbaar op de 80 meter horden. Haars erle volbracht ze in re cordtijd (12.6), de finale won ze in 12.8. 't Was jammer dat Mej. Gisolf ontbrak. Het hoogspringen was toen lang niet zoo'lnteressant meer. Mej. Buisma haalde nu den prijs weg met 1.45. Mej. Leeksma pikte de tweede prijs mee met 1.40, na overspringen met Bets Bakker (eveneens 1.40), Olympia, Wieringerwaard. Mej. Munnikes verbeterde het record kogelstooten eventjes van 8.90 meter op 9.66'4 M.! Ook Mej. de Koek kwam boven 't record uit. n.1. 9.34. Drie werd een Duit- sche uit Amsterdam (8.65). Bets Bakker was vijf met 8.40, waarbij ze Mevr. PolmanSchagen en Mej. J. v. d. Berg uit Hoorn klopte. Mej. Rombout won zonder strijd het speerwerpen met 31.73. Het discuswerpen bracht een nieuwe verbetering. Mej. Wevers verbeterde haar eigen record van 31.71 op 33 86. Mej. Polman—Schagen werd drie met 27.96 M. Rie Briejer (Brunhilde), Leiden) onze verspring-re- cordhoudster (5.56) nam ook thas weer het kampi oenschap voor haar rekening met 5.32 M. Mej. ter Horst (5.13), cn Mevr. de Jong (4.86%) volgden. tenslotte heeft da gezamelijke politiemacht het dier bevrijd. Hot feestvarken werd het land ingejaagd waar het waarschijnlijk nog ligt te knorren over deze bel- hanielstreek ..dc politie trok met lood in dc schoe nen postwaarts met het vaste besluit een ernstig onderzoek in te stellen naar dit onhcusch optreden, dat ongetwijfeld in strijd met dc dierenbescherming zal wordlfri geacht Msb. Men schrijft uit Kerkrnde aan de N.R.Crt.: In den nacht van Donderdag op Vrijdag is op een huis, gelegen in het gehucht. Worm, gem. Merkstein, op 1000 M. afstand van Kerkrade, een aanslag ge pleegd met ontpiofbaro stoffen. Deze aanslag is zeer waarschijnlijk als een wraak van smokkelaars te be schouwen tegen beambten en hun helpers. Surveilleerende douanebeambten hadden kort vóór de ontploffingen een Nederlandschen auto aange houden en den chauffeur, een bekend Duitsch smok kelaar, gearresteerd. In dezen auto bevond zich geen smokkelwaar. De smokkelaar verklaarde op een „bierreis" te zijn. De auto heeft vermoedelijk gediend om de baan te ver kennen. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Den zelfden nacht «s met een politiehond naar een spoor gezocht. Het spoor leidde tot over de grens op het gebied van Kerkrade, tot voor een huis, waar, zoo als bekend is, auto's van smokkelwaar worden voor zien. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Te Wijk bij Duurstede is de 18-jnrige zoon van den heer van B. bij het baden in de Lek verdronken. AUTO ONDER DEN TREIN. Vrijdagavond geraakte bij den onbewaakten over weg te Dokkum een vrachtauto der Mij. Wegenbouw Utrecht onder den trein. De auto werd gedeeltelijk verpletterd. Wonder boven wonder kwam de chauf feur er met slechts kleine verwondingen af. Nu Mej. Schuurman, alhoewel niet ingeschreven, op de 200 meter startte, verwachtte men een nieuwe record- verbetering, en ziedaar, het geschiedde ook; met reuze voorsprong won ze in 25.6 (oud record 26.6). De record houdster, Mej. N. Grooss, liep den afstand in 27.7. Toch werd ze kampioene, doordat Mej. Schuurman buiten mededinging liep. De 800 meter kan men beter van het program afvoe ren. Zoo afgemat als die dames de finish bereikten, zal dit zeker niet tot propaganda van de athletiek kunnen meewerken. Tijd van de winnares. Mej. A. J. Mallon was 2 min. 38.2 sec... De 4 keer 80 meter was voor Olympia, Aalsmeer in 46.1 Het Ned. record 4 keer 100 meter werd door het Haag- sche Hygiéa van 53.2 op 53.1 gebracht in de eerste serie Quick Huizum was in deze serie twee met 54.5. De A. V. Twenthe, drie. In de tweede serie werd de Amster- damsche dames-athl. club de A.D.A., één in 54.5. De A.T.B. twee in 55.2, Olympia, Wieringerwaard werd als derde eveneens in de finale geplaatst, welke het resul taat had dat Hygiéa één werd in 53.4, vervolgens Quick. A.D.A., Twente,, Olympia en de A.T.B. De heeren nummers waren ook aantrekkelijk. Haarlem verbeterde twee estafetterecords. De 3 keer 1000 meter werd door Effern, Brandenburg en Hoogerwerf geloopen in 8 min. 6.2 (oud record 8.17.8.) Eveneens verging het de H.A.V. in de Olympische es tafette (800—400—200—200). Het record werd van 3 min. 42.6 sec. op 3 min. 37 sec. gebracht. De loopers waren: Hoogerwerf, v. d. Booren, Benz, Berger. Gubbels verbeterde (we zijn al niet anders gewoon!) het record 1000 M. snelwandelen van 4 min. 4.4 sec. op 3 min. 55.1 sec. P. Engelman, de eeuwige tweede liep even eens binnen recordtijd n.1. 4.33. 1500 Meter hardloopen (klassen B. C en D) was een aantrekkelijke race met Van Linge (A.V.A.C.) als win naar in 4 min. 25 sec. Klaas Schenk won tenslotte het polsstokhoogspringen met een sprong van 3.10 M. Aan het slot van deze prachtige wedstrijden willen we nog even wijzen op het prachtige figuur, dat Olym pia steeds slaat. Deze athletiekclub, uit een zoo kleine plaats, houdt de naam van ons Noorderkwartier toch maar kranig in de hoogte. Een woord van hulde is hier zeer zeker op z'n plaats! De ploeg bestond uit: Klaas Schenk, A. Smit, B. Bakker, C. Rol, L. Butter en C. Bron der. De estafetteploeg werd gevormd door: C. Rol, L. Butter, C. Bronder, A. Smit Zooals we Donderdag j.1. reeds meldden gaat de dames- athletlekploeg bestaande uit Ter Horst, Schuurman, Gi solf, Rombouts en Wevers onder geleide van den heer en mevr. Verwaal van 68 September naar Praag. Good luck! VOETBAL. Zooals we reeds voorspelden, zou er een groote belang stelling heerschen voor de twee groote tournooien, die Zondag begonnen zijn. Zoo waren wij bijvoorbeeld ge tuige van de eerste wedstrijden om den A.R.O.L.-beker. Ter zake is 't misschien wel wenschelijk even te ver klaren wat die initialen beteekenen. Wel. de beker Is ingesteld ter nagedachtenis aan een in 1922 overleden lid, van A.F.C., den heer A. R. Onslow van Zierop, die door z'n aanstekelijk enthousiasme en onverwoestbaar optimisme het oude A.F.C.-vuur op onverbeterlijke wijze wist aan te wakkeren", zooals het voorwoord in 't pro gramma zegt, na de malaisejaren van 19191921. - Het doel is de mededingende clubs de gewenschte gelegen heid te bieden om zich behoorlijk voor de competitie te kunnen oefenen. Om tien uur 's morgens waren de tribunes rondom al fllnlc bezet toen D.E.C. en H.F.C. begonnen. De strijd was aantrekkelijk; dat stevige forsche spel van D.E.C. deed denken aan de competitie. De einduitslag was 11, een resultaat waarmee het totaal ongeoefende H.F.C. nog tevreden kan zijn. Slechts dank zij het slechte schot van Scheeres en de manier waarop R. Jongencel Roeg. de gevaarlijke linksbuiten van D.E.C., afhield en het keurige keepwerk wat de invaller voor Van der Meulen geheel in denzelfden stijl als deze verrichtte, voorkwa men een Haarlemsche nederlaag. De loting bracht D.E.C. de overwinning. Hierna kregen we Zeeburgia, de andere sterke Amster- damsche tweede klasser in 't veld tegen H.B.S. Een eeresaluut voor de wijze waarop de Zeeburgianen van zich afbeten. De voorhoede van H.B.S. had gewoonweg niets in te brengen tegen de backs van Zeeburgia. Door jammerlijk missen van vele opgelegde kansen ontging ook Zeeb. de overwinning. De eindstand was 1—1. De Vries, de razendsnelle Z.-rechtsbuiten (eenzelfde type als Roeg van D.E.C.) gaf al spoedig, nadat hij Vermetten royaal voorbij was. een prachtvoorzct. die door de links binnen onhoudbaar werd ingekogeld. Rambounet hield daarna z'n doel schoon, met de hulp van Fortuna, de palen en do meerdere malen opduikende Vermetten. De Z.-backs volgden de tactiek van steeds ver op te dringen en steeds op keeper Geelhuizen terug te spelen. De rechtsback Bijlsma was voor een speler als v. Kes- teren zelfs niet te genaken! Jammer dat v. Wagenlngen er niet meer ln zit, anders was de voorhoede nog ge vaarlijker. Midvoor v. Bochove was een voortdurend ge vaar. H.B.S. maakte nog voor rust, nadat haar rechts buiten door do linkshalf was gesneld en magnifiek had voorgezet, gelijk. Bij loting won H.B.S. Zoo hadden wed us de favorieten van 2 A in een klap gezien. De indruk die we van ze gekregen hebben is, dat ze heel wat beter spelen dan Racing in doorsnee vertoont Of ze elkaar veel zullen ontloopen, moet worden afge wacht. maar Zondagmorgen speelde Zeeburgia beslist beter dan D.E.C. Misschien ligt het hem daarin dat Zee burgia al veel heeft geoefend en D.E.C. niet. Maar waarom zouden Racing en Alcmaria ook eigenlijk niet kunnen winnen. Voetbal is daar wispelturig genoeg voor. Tenslotte hebben we nog de eerste helft van A.F.C. Robur gezien. Die Oostelijken maakten, in weerwil van het feit dat ze maar zwakke eerste klassers zijn, toch in een tijd van een kwartier drie zulke magnifieke goals, vliegende schoten uit opgevangen voorzetten van rechts, waar een invaller voor Jan Elfring stond. De club van de gebr. Kres heeft ten slotte met 50 gewon nen. A.F.C. zal 't wel weer net zoo verloopen als verleden jaar. N.A.C. won daarna met 51 van V.V.A., terwijl Blauw Wit in een spannende match met 10 over Z.A.C. zegevierde. Als laatste nummer van den dag werd nog een wedstrijd gespeeld die de tusschenronde vormde, n.1. D.E.C.N.A.C. De eerste klassers, met Kools op de spilplaats sloegen de roodwitten met 40, zoodat a.s. Zondag de volgende clubs den strijd uitvechten: Blauw Wit, N.A.C., H.B.S. en Robur. Zou dit niet meteen de volgorde in krachtsverhouding zijn? Het komt ons voor van wel.. Het zilveren Bal-tournooi is ook begonnen; de uitsla gen zijn soms nogal verrassend, men lezen slechts: VOC- Quik (Haag), 02; FortunaExcelsior 30; H.V.V. Xerxes 02; BeerschotD.F.C. 01(1); Feijenoord—Ve- locitas 30(!) cn SpartaHercules D.V.S. 42. De Antwerpenaren ziji4 er dus al heel gauw uit. D.F.C. schijnt heel wat van plan te zijn. Velocitas kreeg gede cideerd klop van Feijenoord met 3—0. Laat die Rotter dammers hun gang maar gaan. 't Zou ons niet verwon deren als ze den bal voor een jaar wonnen. Sparta ten slotte klopte naar verwachting Hermes met 42. De volgende clubs komen dus in de tweede ronde voor volgende week Sparta, Feijenoord, D.F.C., Xerxes, For tuna, Quik (Haag) Go Ahead (vrijgeloot le ronde), Wil lem 2 (idem). Programma: FortunaSparta: Xerxes— Quick (H.); Willem IIGo-Ahead; FeijenoordD.F.C.; winnaar FortunaSparta, tegen winnaar Xeres— Quick (H.); winnaar Willem IIGo Ahead tegen winnaar Feijenoord—D.F.C. De finale vindt 21 September plaats, eveneens in 't Sparta-stadion te Rotterdam. Baarn—H.R.C. 6L Ook haar tweede oefenwedstrijd (de eerste thuis te gen Zandvoort werd met 3—0 verloren) is in een neder laag uitgeloopen. Men moet zich evenwel met een groot aantal reserves behelpen, aldus verzekerde ons trajner Reitsma. Bouke Prins scoorde het tegenpunt. Do Helder-adspiranten naar Hoorn. Onder leiding van C. Kelder trokkeh Helder A en B naar Hollandia A en B. Hollandia A zegevierde over Helder A met 4—2, terwijl Helder B het Hollandia B- team met 40 klopte. Do N.H.V.B.-vergadering. De heer Vlam werd, als eenig gestelde candidaat ge kozen in plaats van den heer Kort, die z'n bestuursambt wegens vertrek beschikbaar stelde. De overschrijvings bepalingen Volkema werden op voorstel van Z.F.C. over genomen. Vrone's voorstel inzake algemeene reserves werd verworpen evenals dat van Z.V.V., dat het afschaf fen van dubbel wedstrijdformulieren invullen (voor den N.H.V.B. en den K.N.V.B.) behelsde verworpen. WIERINGEN. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes DL een vriendschappelijken wedstrijd tegen Flevo II. Om 2 uur liet scheidsrechter beginnen. De Successers pakken flink aan en het duur de niet lang of de rechtsbuiten gaf zijn club de leiding. Spoedig daarna wist hij no. 2 in het net te deponeeren. De groote Flevomannen schenen tegen de kleine Suec- cessex-s niet opgewassen. Van een mooie voorzet wist D. Kuiper spoedig no. 3 te maken. Daarna zorgde J. Kuiper voor no. 4. Nu was het Flevo te bar en wist den ach terstand te verkleinen door met een goed schot de eer te redden. Kort daarop trapte de S.-linksback no. 2 voor F. in eigen doel. Na de rust was F. het meest in den aanval en toen de S.-spil den bal wilde wegtrappen verdween hij voor de tweede maal in eigen doel. De Flevomannen wisten voor het einde zelfs de overwinning te behalen, zoodat S. Hl verloor met 54. De Heldersche elftallen II en IV hadden Zaterdags al afbericht gezonden, door de warmte, zoodat S. I en II weer rust hadden. LANGEREIS—VEENHUIZEN. De voetbalvereeniging L.V.C. 2 speelde Zondagmorgen op 't gemeentelijke sportterrein te Hoogwoud tegen Ab- bekerk en verloor met 3—2. L.V.C. I was des namiddags gelukkiger en won tegen Twisk 2 met 70. Vrijdagavond 29 Augustus 1930 hield deze vereeniging haar jaarlijksche ledenvergadering in de zaal van den heer Jb. Borst te Breezand, De v.ergadering was goed bezocht. In zijn openingswoord vermeldde de Voorzitter, dat de vereeniging een moeilijk jaar achter den rug had. Geluk kig had de vereeniging dit goed doorstaan. De secretaris las de notulen van de twee laatste ver gaderingen voor, waarna uit het voorloopig verslag van den heer Keesom werd medegedeeld, dat na ruime af schrijving op de Dubieuze Debiteuren, een klein nadeelig saldo te boeken was. Punt 4. Voorstel tot verhooging van het kapitaal werd van de agenda afgevoerd. Voor de behandeling van dit punt zal een extra vergadering worden uitgeschreven. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan, be sprak de voorzitter het feit, dat op de laatste veilingen niet zooveel werd aangevoerd als zou mogen worden ver wacht. Uit de bespreking naar de oorzaak daarvan, bleek dat de meening dat op andere veilingen hoogere prij zen te behalen zouden zijn, hierop van invloed is ge weest. De een sleept den ander mee, zonder dat op de andere veilingen veel meer bereikt wordt. Daardoor echter blijven de goede partijen van Breezand weg en is het voor de koopers tenslotte niet zoo loonend, om naar het Noorden te komen, de door hen zeer gewilde Bree- zandsche bollen vinden zij toch in de Zuid terug. Ook ecnige andere punten werden naar voren ge bracht, die door het bestuur nader onder het oog zullen worden gezien. Als resultaat van deze bespreking is te verwachten, dat de leden hun eigen veiling weer meer gaan steunen. Door samenwerking is de Breezandsche veiling onmisbaar te maken en zal deze dan ook door de koopers goed bezocht worden. Na deze besprekingen werd de heer D. Lubbert met 36 van de 40 stemmen, waaronder 2 blanco, opnieuw tot voorzitter gekozen. Deze uitslag is voor onzen sympa thieken voorzitter wel een bewijs, hoezeer zijn onver moeid werken door de leden gewaardeerd wordt. Bij de benoeming der veilingmeesters werden de heer D. Lubbert met 36 en de heer H. Timmer met 37 stem men herbenoemd. Als plaatsvervanger van den heer P. Rozenbroek, die zich wegens te drukke werkzaamheden niet meer her kiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer F. Nijscon. Hierna bedankte de voorzitter onder algeheele instem ming van de vergadering den heer P. Rozenbroek voor zijn vele bemoeiingen als veilingmeester. De heer F. Nijssen dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen, en benutte deze gelegenheid om de principalen erop te wijzen vooral door goed sor- teeren en afleveren de kwaliteit der veiling op te voe ren. Tenslotte werd besloten collectief deel te nemen aan de in Maart 1931 te houden tentoonstelling „Donkere Duinen" waarvoor het bestuur de verdere regeling op zich zal nemen. Van de rondvraag maakte de directeur-boekhouder ge bruik om de leden dank te zeggen voor het groote ver trouwen in hem gesteld en de hoop uit te spreken, dat hij aan dit vertrouwen zal beantwoorden, zich steeds bereid verklarend mejt de wenschen der leden rekening te houden. Wijzigingen voorbehouden, zullen op Woensdag 17, Donderdag 18, Zaterdag 20 en Zondag 21 Sept. a.s. de Landbouw- en Middenstandstentoonstelling en Winkel weekfeesten worden gehouden. En wel al deze genoem de dagen tentoonstelling in de oude school te Hippo- lytushoef; 17 Sept. Landbouwtentoonstelling; 18 Sept. Paardensport; 20 Sept. Reclame-optocht; 21 Sept. Ring steken met paard en kaf. Onder de leden van de Mid- denstandsvereeniglng wordt tevens een etalage-wed strijd gehouden, en voor het publiek een wedstrijd, door een spreuk samen te stellen van in de etalages geplaat ste letters. Voor het ringsteken e.d. te paard, tijdens de Land bouwtentoonstelling en Winkelweekfeesten op 18 Sept. a.s. hebben zich twee-en-twintig dames en heeren aan gemeld. Vrijdag j.1. heeft een watervliegtuig van „de Mok" op Texel, de W. 69 een noodlanding moeten maken in zee aan den Noorddijk te Westerland, wegens een motor defect Getracht werd nog op eigen kracht huiswaarts te keeren. Dit is echter niet gelukt. Zaterdagmorgen is het vliegtuig door een boot op sleeptouw genomen en naar Texel gebracht. Algemeene vergadering van de afd. Wieringen der Holl. My. van Landbouw, op Zaterdag 30 Aug. 1930 ten lokale van D. D. Lont te Hippolytushoef. Aanwezig 25 leden. De waarn. voorzitter, de heer O. J. Bosker, opent de vergadering en heet de aanwezigen van harte wel kom. De secretaris leest hierna de notulen der .vorig© vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. De penningmeester, de heer C. Kooijman, doet ver volgens rekening en verantwoording. Als Commissie van onderzoek der rekening worden aangewezen de heeren J. Veerdig Sz„ Jt>. Tijsen Cz. en J. Lont Dz. De rekening wordt inmiddels nagezien en blijkt in orde bevonden te zijn. Hiervan wordt mede- deeling gedaan aan de vergadering. Voorzitter dankt den heer Kooijman voor zijn gedar- ne werkzaamheden. Wordt overgegaan tot de bestuursverkiezing. Aftre denden zijn de heeren L. C. Kolff, C. Mulder Mz. en P. F. Kuut Uit de stembriefjes blijkt, dat alle afgetredenen met meerderheid van stemmen zijn herbenoemd. De heeren Mulder en Kuut nemen hunne benoeming aan, terwijl de heer Kolff, die niet ter vergadering aanwezig is, van zy'n benoeming in kennis zal worden gesteld. Hierna worden gelezen eenige ingekomen stukken, o.a. een schrijven van het Hoofdbestuur der Holl. Mij. van Landbouw, waarbij een agenda voor de alg. ver gadering op 10 September a.s. De heer P. Veerdig wil gaarne, dat een afgevaar- digde op kosten van de afdeellng deze vergadering bijwoont. De heer D. Minnes vindt de agenda van zoodanig belang, dat hij het wenschelijk acht 2 afgevaardigden voor die vergadering te benoemen. Wordt besloten afgevaardigden te zenden. Als le afgevaardigde wordt benoemd de heer P. Veerdig, als 2de de heer O. J. Bosker. Beide heeren nemen hunne benoeming aan en danken de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Voorzitter deelt mede, dat naar verschillende licka- men is geschreven voor expositie tijdens de a.s. ten toonstelling, o.a. naar de Ned. Heide-Maatschappij en de Directie van dey Proefpolder bij Andijk. Spr. dringt verder aan op een groot aantal Inzendin gen. Hierna volgen eenige besprekingen meer op het ge bied van de Pluimveeteelt. Rondvraag. De heer P. Kuut acht het wenschelijk, dat een terrein-commissie wordt benoemd. De vergade ring is het met spr. eens. Reeds geven een 8-tal leden zich hiervoor op. De heer D. Minnes vindt de plaats voor het Pluim vee niet geschikt. Wordt besloten het Pluimvee op het terrein onder te brengen. Hierna worden op verzoek nog eenige wijzigingen in het programma aangebracht Na nog eenige besprekingen, meer van huishoude- lijken aard, wordt de vergadering gesloten. DEN OEVER. Nieuwe zaak. Zaterdag heeft de firma Spaander haar hernieuwde zaak in electriciteitsbenoodigdheden, radio-artikelen enz. geopend. Zooals bekend, werd eenige maanden geleden dit pand door brand geheel verwoest Zoodra het mogelijk was, heeft de heer Spaender een aanvang laten maken met het opnieuw laten opbou wen van zijn perceel. Thans is daar een perceel verre zen, dat er wezen mag en waarbij het oude niet in de schaduw kan staan. Het was dan ook geen wonder, dat er belangstelling genoeg was Zaterdag j.1. Heropening „Land- en Zeezicht". Eenigen tijd geleden vermeldden wij, dat de heer Koster, eigenaar van het café „Land- en Zeezicht" te Oosterland, zijn zaak aan den heer A. Klein had over gedaan. De heer Klein, die schijnbaar niet van halve maatregelen houdt heeft gemeend de overname van deze zaak niet onopgemerkt te doen geschieden. Daarom was door hem een feestavond voor deze gelegenheid in elkaar gezet, waarvoor zeer veel belang stelling was. De muziekvereeniging „Apollo" gaf ter eere van dit heuglijke feit een concert er werd op den ouden en nieuwen eigenaar gespeech, terwijl ter afwisseling voor drachten werden gegeven. Tot slot werd de gelegenheid tot dansen gegeven, waarvan door velen een dankbaar gebruik werd ge maakt Er heerschte een prettige stemming en toen het sluitingsuur daar was, kon men merken dat men noode huistoe ging. Aanrijding. Zaterdagmorgen geraakte het dochtertje van den heer A. nabij Oosterland onder de passeerende autobus van den heer M. Geel. Hoewel de kleine daarbij vrij ernstig bezeerd werd, liep een en ander wonder boven wonder nog goed af. Naar men ons mededeelde, trof den chauffeur geen schuld. Het meisje maakt het naar omstandigheden goed. Bezoeken aan de Zuiderzeewerken. Onze beweringen in het nummer van eenige dagen geleden dat er tengevolge van het overgroote aantal bezoekers van de Zuiderzeewrken geen oog meer op te houden is wie en wat deze menschen zijn en van waar zij komen, zijn wel bewaarheid geworden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6