BARSINGERHORN Z IJ P E ANNA PAULOWNA HOOGWOUD SCHOORL. WINKEL NIEUWE NIEDORP ALKMAAR WIERINGERWAARD WARMENHUIZEN Binnenlandsch Nieuws. Het verdwenen meisje terecht! Het conflict bij de KLM. Zware fabrieksbrand te Breda. De Koningin door Indië gehuldigd. Bedrijfsongeiukken. Het Berger Bosch. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. LANGENDIJK Zoo vernamen wij toevallig, dat zich onder de bezoe kers der laatste dagen ook bevonden hebben onze wereldvermaarde wielrenner Schlebaum, terwijl ook Evert van Dijk. wiens naam en daden niet alleen door zijn Oceaanvlucht, maar ook door de pilotenstaking bij de K.L.M. al is het dan ook in een ander opzicht zoo'n opzien gebaard heeft, tot de belangstellenden be hoord heeft. Een groote verbetering. Met groote vreugde is door velen gelezen dat in de laatst gehouden Raadsvergadering besloten is om in de toren van Oosterland een electriscb werkend uurwerk te plaatsen. Hierdoor zal een reeds lang bestaand ongerief uit de wereld geholpen worden. Immers, door de sterke uitbrei ding der bevolking van Wieringen, welke ook te Ooster land (M.U.Z.-park enz.) niet in geringe mate heeft plaats gevonden, deed meer en meer de behoefte aan een goed uurwerk zich gevoelen. Bovendien zal door deze verbetering ongetwijfeld meer eenheid in de tijdsaanwijzing op Wieringen komen. Tot nu toe is het bijna steeds, dat de klokken de Hippolytus- hoef en Den Oever niet onbelangrijk met elkaar verschil len, hetgeen uit den aard der zaak verre van prettig is te noemen. Zondag speelde Flevo H een vriendschappelijken wed strijd tegen Succes 3, te Hippolytushoef, welke na veel spanning in een 54 overwinning voor Flevo eindigde. Flevo 3 won met 32 van de Haukes en kwam daardoor in het bezit van de daarvoor beschikbaar gestelde me daille. Verjaardag H.M. de Koningin. Ter gelegenheid van de verjaardag van HM. de Ko ningin wapperde van vele gebouwen de nationale drie kleur, alsook van bijna alle werktuigen, en booten, werk zaam bij de Zuiderzeewerken. Overigens verliep deze dag hier zonder eenige feestelijkheid of uiterlijk vertoon. WIERINGEN. De veulenmarkt op j.1. Zaterdag alhier gehouden, was weer niet overvoerd. Slechts één veulen met paard was ter markt, hetwelk niet werd verkocht Zondag gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" al hier onder leiding van den heer B. C. Loevens eene uit voering in de zaal van Jb. Bruul te Hippolytushoef. Op gevoerd werd „De Hoogste Wet" tooneelspel in drie be drijven, door J. L. Walch. De opkomst was goed, en de opvoering is een succes geweest voor de vereeniging. Bo vendien was het recht gezellig, ook tijdens het bal. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer neemt weer snel toe. Deze week zijn gevallen geconstateerd onder het vee van J. Kooij Cz., (Dam), Anne van der Welle (Polder), Jb. Tijsen Mz., (Gest), en R. Kuut (Wes- teriand). De heer C. de Wit tijdelijk onderwijzer aan de school te Oosterland, behaalde dezer dagen de akte Wiskunde L. O. Naar aanleiding van de oproeping van 't gemeentebe stuur hebben zich 19 sollicitanten aangemeld voor de betrekking van onderwijzeres aan de scholen te Hippo- tytushoef en Oosterland (vacatures Duyvetter en Dek ker). Aan de Amsterdamsche Ballast Mij. en aan P. J. Ve- nema is door den Hoofdinspecteur van den Arbeid over- werkvergunning verleend, resp. voor het maken van de taluds en bijbehoorende grondwerken voor den sluisbouw en voor het maken van remmingswerken voor den schut- sluisbouw. GEMEENTE BARSINGERHORN. Loop der bevolking over de maand Augustus 1930. Ingekomen: C. S. Spaans uit Amerika; S. J. de Jong en echtg. van Oude Niedorp; F. Schaart van Amster dam; H. van den Hengel van Amsterdam; Wed. Zwlers en gez. uit Wieringerwaard; Jb. van Geijl van Doorn; A. Everts en gez. van SteenwijikerwoldO. Leenstra en gez. van Vlissingen; M. C, Faber van Schagen; M. M. Smit van Poortugaal. Vertrokken: J. Brands en echtg. naar Medemiblik; M. P. Janmaat naar Dordrecht; G. J. Brugman naar Zutphen; A. J. Bruin naar Anna Paulowna; W. van den Bosch en gez. naar Winkel; B. ten Have naar Hattem; A. de Vries en echtg. naar Wieringerwaard; J. W. Hinrichs en gez. naar Medemiblik; H. Meijer naar Schagen; M. B. Oosterkamp en gez. naar Zijpe; P. Liefhebber en echtg. naar Andijk; H. Hofman en echtg. naar Winkel; J. C. Bood en gez. naar 's-Gravenhage; Wed. Joh. Janmaat en gez. naar Medemblik; R. de Wilde en echtg. naar Achtkarspelen. Burgerlijke Stand over de maand Augustus. Geboren: Rutger, zoon van Teunis Mandemaker en van Jantje Miggels. Johannes, zoon van Berend Vink en van Geertje Harms. Ondertrouwd: Arie Jan Cornelis Willem Vader, oud 27 jaren, ambtenaar 'ter secretarie, wonende te Barsinger- horn, binnen de laatste 6 maanden te Schagen en Anna Boom, oud 24 jaren, zonder beroep, wonende te Bar- singerhorn. Getrouwd: Willem Jan Blaauboer en Klasina Braaf. Overleden: Cornelis Moeliker, echtgenoot van Elisa- beth Molenaar. Hesterdina Kwant, oud 78 jaren, we duwe van Ailke Westerdijk. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze ge meente begint zich steeds meer uit te breiden. Thans werden ter secretarie weer 3 gevallen aangegeven. KOLHORN. De heer G. Lampers alhier ontving de eere-medaille in bitons van de Oranje-Nassau-orde, wegens langjarige trouwe dienstbetrekking. Gister is hier gearriveerd de Hollandsohe Aannemers- Mij. „De Ham" met haar materiaal en woonark voor uitvoerder. Een nog grooter graafmachine arriveerde' hier voor de firma Van der Valk, die ook werd getransporteerd fcaar den Wieringermeerpolder bij Lambertschaag. De heer W. L. Correljé te Sint Maarten, heeft zijn benoeming tot 1ste ambtenaar ter secretarie van Zijpe aangenomen. BURGERBRUG. Zondag jl. hadden alhier op het land van den heer G. Boontjes gymnastiek- en atletiekwedstrijden plaats door onze plaatselijke gymnastiekvereeniging ,Zijper Sportclub'Ondanks 't minder gunstige weer en tevens de diverse kermissen in dezen omtrek, was het. publiek tamelijk goed vertegenwoordigd, of schoon aanvankelijk meer verwacht was. Het doel van „Z.S.C." om nl. een propaganda-middag op touw te zetten is in ieder geval bereikt en we kunnen ge rust zeggen, dat de demonstratie goed geslaagd is. De wedstrijden liepen best van stapel cn de uitslag luidde aldus: Jongens tweekamp (verspringen en 60 M. hardloo- pen): 1. A. Struijf; 2. J. Schotvanger; 3. A. Boontjes; 4. A. v. Oudenaarden; 5. G. Schoorl. MeisjeS tweekamp (hoogspringen en 60 M. hardloo- pen): 1. A. Dekker; 2. G. Eriks; 3. T. Langendijk; 4. S. M. Eriks; 5. A. Rijs. Dames drickamp( brug- en verspringen en 80 M. hardloopen): 1. M. Delver; 2. M. S. Eriks; 3. G. de Boc-r; 4. M. Schotvanger en N. de Boer. Ileeren vierkamp (hoogsfftingen en hink-stap- sprong): 1. A. Nottelman; 2. K. Kossen; 3. A. Eriks. De estafette dames 4 X 80 M. en heeren 4 X 100 M. met keerpunten, werd door de dames gewonnen. In 't bijzonder hartelijk dank aan den heer Boon tjes voor de beschikbaarstelling van het terrein en overigens aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van dezen propaganda-sportdag. Naar ons uit betrouwbare bron werd medegedeeld, zal a.s. kermis-Maandag de beroemde Kees Pruis wederom op de planken bij Langendijk verschijnen. De roep die verleden jaar van hern uitging, doet ons eenigszins vreezen dat Langendijk's zaaltje te klein GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Spekje, dochter van .T. P. Mo&k en van M. Minnoma. Forra Petronellae dochter van W. M. Schouwenaar en van J. Lobbezoo. Margareilha Odilla, dodhter van G. A. Preijde en van A. C. Komen. Ondertrouwd: Bernardus Zwirs, oud 25 jaar, bloc- mistkneöht en Fhilomena Petronella Maria van Loon, oud 25 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Anton Moolenaar, oud 23 jaar, bloembol- lenkweeker en Maria Jansen, oud 19 jaar, zonder be roep, beiden wonende te Anna Paulowna. Ovwle>den: Pietcr van Eeten, oud 43 jaar, echtge noot van J. Blaauboer. Ingekomen: Mej. A. M. C. Komen uit 's-Graven- hage; P. de Jong uit Den Helder; C. van Nieuwkoop uit BloemendaalH. Viersen uit Tietjerksteradeel; mej. A. ten Bokkel uit Wieringen; D. van de Straat uit Eygelsfhoven; mej. Deelstra—Douma en gezin uit Dantumadeel; C. K. Hamelink uit Voorburg; mej. H. Boerse uit Nieuwe Peke'la; W. Langedonk uit Hil versum; A. Prop uit Twisk; mej. S. C. Lubbers uit Vlagtwedde; G. Leij uit Wervershoof; H. van Twuij- ver en gezin uit Wieringerwaard; R. A. Roos uit Alphen aan den Rijn; A. J. van Oudenaarde uit Sint Annaland; G. Korthuis en gezin uit Gieten; H. J. van Niekerk en geizin uit Dreumei. Vertrokken: J. de Hoop naar Amsterdam; J. G. Zo mer en G. J. Boot naar Den Helder; J. Hooiveld en gezin naar Wieringen; C. Kooiman en cöhtgenoote naar Haarlem. Politie. Verloren: een hooivork. Gevonden: een bruin lederen portemonnaie met eenig geld, een bos sleutels en een rijwielplaatje. Inlichtingen ter Secretarie. Naar wij vernemen zal deze week de jaarlijk- sche Roode Kruiseollecte in deze gemeente worden gehouden. Onze vroegere plaatsgenoot de heer H. van Ekeren, H. der Sch. te Obdam, legde met goed gevolg het exa men Handenarbeid af. AARTSWOUD. Zondag speelde Aartswoud II tegen Barsingertiorn om een medaille. Onze jongens wisten te winnen met 31 en dus behielden ze den prijs. Aartswoud I speelde tegen Barsingerhom I. Doch mede doordat Aartswoud met vier invallers uitkwam, verloren ze met 51. Ze boden hardnekkig weer stand. De scheidsrechters Schoonewil en Van der Bel vol deden goed. Wederom klonk Zondagavond tegen twaalf uur het brandsignaal door ons dorp. Het bleek een ver schrikkelijke uitslaande brand te zijn in de huismans woning van den heer C. Raa. De brandweer was spoe dig ter plaatse en bestreed het vuur met twee stralen op de waterleiding en een op de brandspuit. Het stond cr voor een oogenblik hachelijk voor, daar de belendende boerenwoning van den heer J. Koorn ook reeds vlam vatte en de daarop volgende ook last kroeg. Toch wist men erger tc voorkomen en binnen een uur was men den brand moester. De bewoners wisten zich met moeite te redden. Een hit kwam in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Ver zekering dekt de schade. Buitengewoon veel publiek was van heinde en verre gekomen om een kijkje te nemen, vooral het kermisvolk van Nieuwe Niedorp was goed vertegen woordigd. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven over de maand Augustus 1930. Geboren: Catharina Anthonia, dochter van Fekke de Vries en van Johanna Jonker. Hermanus, zoon van Jacob Bootsma en van Lina Jeensma. Petrus Joseph, zoon van Franciscus Kaandorp en van Hendrika Ory. Catharina Maria, dochter van Simon Wever en van Cornelia Zwagerman. Ondertrouwd: Theodorus Veldboer te De Rijp en Catharina Stam. Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelis Greeuw, 26 jaren, echtgenoot van Johanna Blokdijk. Grietje Dekker, 41 jaren, echtgenoo- te van Hendrik Belie. Grietje Geertsma, 72 jaren, we duwe van Gijsbertus Molenaar. Zondagmiddag gaf Winkel's Harmonie een matinée, in de muziektent in den tuin van den heer R. Laan. Het weer dat de afgeloopen week zoo schitterend was ge weest, was nu iets veranderlijker, bij een betrokken lucht dreigde het tot regen, en hierdoor zullen misschien ve len zich hebben laten weerhouden dit concert, bij te wo nen. Voorts kermis in de naaste omgeving, waar voorna melijk de jonge lui op aftrekken; zoo het een met het ander, was oorzaak, dat de belangstelling al zeer gering was. Winkel's Harmonie heeft zich door dit geringe be zoek echter niet laten ontmoedigen en haar program ma afgewerkt op een wijze zooals we dat van haar ge wend zijn, correct LANGENDIJK. Drie tuinbouwvereenigingen aan Langendijk, n.1. die te Zuidscharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel zullen weer trachten cursussen in tuinbouwkunde te ope nen. Nu dit door 3 vereenigingen geschiedt, is de kans groot, dat er voldoende deelname zal zijn. Als deze er ook is voor de teelt van bloembollen, zal ook daarin les worden z jeven. De bekende Voorzitter van de Kamer van Koophan del, de heer S. W. Arntz, is benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer H. K. Koster, Voorzitter van den Bond van Coop. Zuivelfabrieken in N.H., is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. KRABBENDAM. Ds. Oussoorn te Broek (bij Dokkum), heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk te Krabbendam. Geen ontvoering. De daad van een „zielszieke". Het onrustverwekkende geval van het verdwenen meisje J., uit Noordscharwoude, dat door een man zou zijn ontvoerd, heeft een snelle oplossing gekregen, niet zoo tragisch als eerst werd gevreesd. Het geval is niet temin ernstig genoeg en bevat voor ouders, voor auto riteiten en voor de politie wel eenige harde lessen, 't Is te hopen dat men uit 't gebeurde leering zal trekken. In samenwerking met de politie te Bergen werd de man met het meisje 's avonds te ongeveer half elf door de Alkmaarsche recherche gearresteerd in het restaurant „Onder de Linden" te Bergen, waar zij van Donderdag middag af hadden vertoefd. Gewaarschuwd door het radiobericht had een kellner van het restaurant de politie ermede in kennis gesteld, dat de man zich met het meisje in het restaurant be vond. Na op het politiebureau te zijn gehoord, werd de man in arrest gesteld. Het meisje werd naar haar ouders te Noordscharwoude teruggebracht. De man had nog geen gulden in contanten in zijn be zit en schijnt het idéé fixe te hebben, dat hij zeer rijk is. Zoo verbleef hü onlangs ook eenigen tijd in hotel Ameri can in Amsterdam, zonder geld bij zich te hebben. Zooals men weet, is hier dus geen sprake van handel in blanke slavinnen, dch is een al te goed geloovig meis je het slachtoffer geworden van een geestelijk ontoe rekenbare. De man is naar het asyl te Heiloo teruggebracht Het meisje vertoeft nu weer bij haar ouders, die na tuurlijk overgelukkig zijn, dat zij hun dochter terugheb ben. Vóór a.s. Donderdag geen beslissing. De rijksbemiuwiuiir inr. o. vues e.z.i., iux.i inzake het confldct bij de K.L.M. inlichtingen aan beide partijen gevraagd. Naar de directeur der K.L.M., de heer A. Plesman, mededeelde, zal de Raad van Bestuur der K.L.M. eerst Woensdag 3 September a.s. beslissen, of de be middeling van den rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn. zal worden aanvaard. Vóór Donderdag 4 Sep tember a.s. is er dus geen sprake van dat de staking zal worden opgdheven. Afwachtende houding der KJLM.-vliegers. Naar wij vernemen hebben de vliegers der Kon. Luchtvaart Maatschappij besloten in den huidigen stand van het conflict een afwachtende houding aan te nemen tot tijd en wijle van de kopstukken der K.L.M. een uitnoodiging wordt ontvangen voor een onderlinge bespreking. Geen extra diensten der buitenlandsche maatschappijen. Gevraagd of de buitenlandsche maatschappijen, die diensten op ons land onderhouden, op hun lijnen extra vliegtuigen zullen inzetten, deelde de K.L.M. mede, dat dit niet het geval zal zijn. Alleen zullen de vliegtuigen der buitenlandsche maatschappijen meer bezet zijn dan in normale gevallen. De grond dienst cn wecrberichtendienst op Waalhaven en Schiphol blijven normaal voor de buitenlandsche maatschappijen werken. EEN RADIOTOESTEL MET GELD TOE. Tn een winkel aan den Schiedamschen weg te Rot terdam hebben 2 Duitsóhers een radiotoestel van f 250 gekocht, dat zij hebben betaald met een waardeloos biljet van 1000 mark. Zij vroegen en kregen van de winkeljuffrouw f 40 wisselgeld terug, waarna zfj met het toestel en het geld zijn verdwenen. Dus een radio-toestel voor niemendal en nog geld toe. De winkeljuffrouw behoorde blijkbaar ook niet de slimsten. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Zondagmiddag was de 24-jarige J. Zonneveld, woon achtig te Beverwijk, nabij de noordpier ter hoogte van het wrak van de „Shonga", in zee gaan zwemmen. Vermoedelijk heeft hij zich te ver in zee gewaagd, met het gevolg, dat hij jammerlijk is verdronken. Men werd op het ongeval opmerkzaam gemaakt door de kleeren en het rijwiel van het slachtoffer, welke op het strand lagen. Eenige uren later is het lijk nabij Wijk aan Zee aan gespoeld. Vrijdagavond is in de Maas te Stein (L.) de 35-jarige mijnwerker J. Scheepers bij het baden verdronken. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. Te Velsen is het 7-jarig zoontje van N. K. In het Noordzeekanaal geraakt en verdronken. VECHTPARTIJ TE ZAANDAM. Te Zaandam Is Zaterdagavond de kermis begonnen met een hevige vechtpartij, op den hoek van de West zijde en de Ged. Gracht, waabbij de politie zich genood zaakt zag, van de blanke sabel gebruik te maken. De aanleiding was de arrestatie van zekeren J. B„ die zich daarbij met geweld verzette. Toen ook en kelen uit het publiek tegen de politie partij kozen, ontstond een vechtpartij, waarbij rake klappen werden uitgedeeld en zelfs bloed vloeide. De politie, die inmiddels versterking had ontvangen, bleef meester van het terrein. Zaterdagavond omstreeks acht uur is een brand uit gebroken in de suikerfabriek van de firma Wittouck en Co. te Breda, die zich aanvankelijk reeds ernstig liet aanzien. De brand is vermoedelijk ontstaan in de her stellingswerkplaats der drijfriemen, waarbij veel licht brandbaar materiaal aanwezig was. De brand heeft zich onmiddellijk uitgebreid tot de kantoorgebouwen en de magazijnen waar een ontzaglijke hoeveelheid materi aal voor de komende campagne was opgeslagen. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en heeft met drie motorspuiten den brand bestreden. Van alle kanten was het gebouw bereikbaar zoodat met twaalf stralen water kon worden gegeven. Omstreeks half tien was men den brand meester. Het geheele gebouw is uitgebrand. De schade wordt op anderhalve ton geschat. Deze suikerfabriek is een dochteronderneming van de centrale suiker-maatschappij. Indien de schade niet voor 1 October is hersteld zal er gedurende deze cam pagne niet worden gewerkt en de bietenvoor raden bij zustermaatschappijen worden verwerkt. Dit brengt een belangrijke schade mede voor 110 Bredasche arbeiders, die gedurende de campagne daar werk vonden. De fa briek is niet tegen bedrijfsschade verzekerd. Het ge bouw is verzekerd tegen bedrijfsschade voor een kwart millioen. De oorzaak van den brand is onbekend. Zaterdag heeft H. M. de huldiging van Indië per radio in ontvangst genomen. De versterking-inrichting in het palels op Het Loo was aangebracht in de werkkamer van den prins, terwijl in de salon van den prins de microfoon was aange bracht, waardoor H. M. gesproken heeft In een daar naast gelegen vertrek was de luidspreker opgesteld en daar heeft het koninklijk gezelschap de uitzending aan gehoord. Met de Kóningin waren aanwezig de koningin- moeder en prinses Juliana, de hofmaarschalk, baron De Smeth, baron Van Geen, particulier secretaris van de Koningin, en mevrouw Van Geen, kapitein O. T. van Kesteren, adjudant van de Koningin, kapitein Phaff, ordonnansofficier, jhr. Van Suchtclen van den Haere, Intendant van de paleizen, en eenige genoodig- den, in totaal 17 personen. De plechtigheid te Batavia. Aneta 6eint uit Batavia: Ruim 60.000 enthousiaste bezoekers van de Pasar Gambir woonden voor een groot gedeelte door middel van over het uitgestrekte terrein verspreide loudspea- kers de indrukwekkende serenade bij, welke voor de Koningin werd uitgezonden. - Op de eere-tribune hadden plaats genomen alle leden in den Raad van Nederlandsch-Indië, de algemeen secretaris, de hoofden der departementen en kopstuk ken uit den handel, terwijl de landvoogd, ter voorko ming van verkeersopstoppingen als gevolg van de af zettingen van den weg, welke er bij een tocht van den landvoogd naar het Pasar Gambir zou zijn goweest, de demonstratie te zijnen paleize door middel van een koptelefoon volgde. Een diepe ontroering maakte zich van de menschen- massa meester, toen de koninklijke stem doorkwam, als ware de landsvorstinne in haar midden. De hoorders waren innig dankbaar, dat de Koningin de serenade en de ovaties uitstekend had verstaan. Direct na de beëindiging van de indrukwekkende plechtigheid barstte een reeds uren dreigende regenbui los. Toen de 21-jarige G. Gankema, terwijl hij melk ver voerde naar de zuivelfabriek te Bathmen, op den Rijks weg met zijn melkwagen reed, sloeg zijn paard op hol. Gankema viel van zijn wagen, die hem over de borstkas reed. Hij wa3 onmiddellijk dood. De landbouwer Aupperlee te Middelburg is uitgegleden en terecht gekomen in het ronsel van een stoommachine, waardoor zijn eene voet werd verbrijzeld. Hij is naar een der ziekenhuizen te Rotterdam gebracht. In een buitengewone zitting van den Berger Gemeente raad, bijgewoond door eenige autoriteiten, werd Zater dagmiddag de akte gepasseerd voor den aanleg van het Berger bosch. Er werden eenige hartelijke speeches ge houden. Voorafgegaan door Bergens Harmonie werd hierna een wandeling door het bosch gemaakt. In den tuin van „Duinvermaak" en in dien van „De Rustende Jager", werden ververschingen aangeboden. Des avonds werd, eveneens begeleid door Bergens Harmonie, een wandeling door het bosch gemaakt. On der de hooge boomen werd, belicht door Bengaalsch vuur, een tableau vertoond, waarbij de boschgeest dach bracht voor het behoud van het Berger Bosch. Na afloop hiervan werd een vuurwerk afgestoken. Het was een echt feestelijk besluit ter voering van een heugelijk feit PLEZIERTREIN. 10 September laat de H.SM. weer een pleziertrein loo- pen van Den Helder, Anna Paulowna, Schagen, Noord scharwoude, Heerhugowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam. Er is een gratis bezoek aan het Koloni aal Museum te Amsterdam aan verbonden. Inllohtingen aan de stations. HERBENOEMDE BURGEMEESTERS. Tot Burgemeester van Hoogkarspel is herbenoemd de heer S. M. Middelhoff, tot idem van Ursem de heer D. F. C. F. van den Heuvel. of BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot B. J. de Waard is toegelaten tot de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam, en W. v. d. Ameide voor de Kweekschool voor Onderwijzers te Alkmaar. Toen Wim met het meisje stond te praten, Kwam de koopman op een draf, Razend, dreigend, tierend, schreeuwend, Op Wim en het meisje af. Wim zag den man, dien hij had bestolen, Dacht aan het kwaad, door hem verricht. Hij sprong op, botste tegen 't meisje, De lievert verloor haar evenwicht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7