SchagerCourant SPORT VAN ZONDAG Tweede Blad. Ingezonden Stukken. Een stem uit 'de vergadering meent dat alle moei te tevergeefs zal zijn, omdat ze er absoluut niets van weten. De lieer Nieuweboer zou toch actie willen voeren hieromtrent. Op een vraag van den heer Schroevers zegt de heer Nieuweboer het op hoogen prijs te zullen stellen, wanneer de afgevaardigden op de alg. vergadering de vraag, stellen, waarom er niet meer voorlichting gegeven wordt omtrent de mond- en klauwzeer- kwestie. Aldus wordt den afgevaardigden opgedragen. Volgt bestuursverkiezing wegens aftreding van den heer J. Lont (niet herkiesbaar) en A. Winkel (herkiesbaar). De heer Winkel wordt met op 1 na algemeene stemmen herkozen. Voor den heer Lont is, na stemming gekozen de heer D. Brugman, welke afwezig is en met zijn be noeming in kennis zal worden gesteld. De heer Winkel dankt de vergadering voor het groote vertrouwen, wat een reden te meer is, om de benoeming wederom gaarne aan te nemen. Punt 5 van de agenda vermeld oprichting Coöp. Aankoopvereeniging voor pluimveehouders. Voorzitter meent spoedig van dit onderwerp te kunnen afstappen, waar we hier reeds een coöp. aankoopvereeniging hebben. Da heer Nieuweboer had gaarne de coöp. „De Toe komst" op de vergadeidng vertegenwoordigd gezien, Volgens den heer Nieuweboer is de medewerking van 't Centraal Bureau niet wat je noemt. De heer Mijts zegt, dat 3 leden van de Toekomst hier aanwezig zijn. De heer Nieuweboer had gaarne de bedrijfsleider ter vergadering gezien. De opmerking wordt gemaakt,.dat het niet van een kant kan komen. De heer Schroevers spreekt zijn bevreemding uit, dat er niet meer pluimveehouders aanwezig zijn. Spr. ziet er slechts twee. N'a gemoedelijke discussies, waarin de heer Nieu weboer de pluimveeteelt schildert, als zou het een belachelijk iets wezen in het oog van den landbouw, zal getracht worden in zoo nauw mogelijk contact te komen met de coöp. aankoopver. „De Toekomst door b.v. een bestuursvergadering uit te schrijven met de afd. Pluimveeteelt en coöp. Na bespreking zal getracht worden dezen winter een cursus voor pluimveeteelt, rundveekennis en landbouwboekhouding in het leven te roepen. Wat de landbouwboekhouding betreft, zal voorzit ter zich verder in verbinding stellen met Tuinbouw- vereeniging van Winkel, welke ook een cursus wil houden. Zeer zeker is er door combinatie ineer kans van slagen. Na bespreking wordt het bestuur volmacht gege ven, om uit de lijst van sprekers, uit te zoeken voor wat nuttig en noodzakelijk zal blijken, om a.s. winter een spreker te laten optreden. is een ellendige gemakkelijk te behulp van Foster's het ideale laxeefmi f0.65 per flaa theken en dro\ In de rondvraag spreekt de heer Blok zijn dank uit voor het huldeblijk van hedenavond en de sym pathieke woorden tot hem gesproken. Ilij stelt een en ander op hoogen prijs en het zal voor hem steeds een aangename herinnering blijven. De heer D. Wit vraagt, hoe ver men gevorderd is met het schrijven omtrent de verbreeding der we gen betreffende Gemeente, Banne en Mitld. Ver. Schagcn. Voorzitter zegt, dat er thans aan gewerkt wordt, maar dat cr weinig kans van slagen verwacht kan worden. Het wachten is in ieder gevtl wel op den provincialen weg. De heer Wit zou evengoed op verbreeding willen aandringen. Voorzitter zegt toe, dat zulks zal worden gedaan. De heer J. A. Mijts vraagt, hoe de IIoll. Mij. van Landbouw tegenover de regeering staat omtrent de vaststelling der prijzen van de stikstoffen. Nu de regeering is toegetreden tot den Bond van Stikstof- fabrikanten vindt spr. het wel wenschclijk dat de Maatschappij hierover een actie zal voeren. Het be treft hier een groot landbouwbelang. Spr. noemt hier een prijsverschil van wel 30 .Na bespreking wordt de afgevaardigden opgedra gen, hieromtrent vragen te stellen op de algemeene vergadering. Hierna gaat voorzitter over tot sluiting der ver gadering en noemt dit een aangename taak, waar de besprekingen en discussies allen weer van bezadig- den en kalmen aard waren. Waar dit zeer waar schijnlijk de laatste vergadering is, welke onder zijn leiding wordt gehouden, dankt voorzitter de heeren voor het vertrouwen dat hij heeft genoten als zoo danig. Tevens met een woord van dank voor de te genwoordigheid van de pers, sluit voorzitter de ver gadering. Dinsdag 9 September 1930. 73ste Jaargang. No. 8727 L.S., De ondergeteekende, de N.V. Bouw- en Administratie- Mij. „De Lichtstraal", Koningin Emmakade 175, 's-Gra- venhage, deelt hierdoor mede, in verband met verschil lende mededeelingen in de pers: ten eerste: dat zij alle obligaties, uitgegeven door de N.V. Bebomij ten volle garandeert en met alle hare bezittingen hiervoor borg blijft. Dat zij zelve thans Obli gaties uitgeeft, die volkomen in waarde en strekking hiermede in overeenstemming zijn; dat daarvoor elke maand op den 22sten een amortisatietrekking plaats vindt ten overstaan van Notaris de Hoog te Amster dam; dat in het proces-verbaal van den Notaris over deze trekkingen steeds wordt opgenomen, dat deze trekkingen ook gelden voor reeds uitgegeven Bebomij- Obligaties; ten tweede: dat in de pers is opgenomen een bericht, waarin vermeld wordt, dat tegen de Directeuren een aanklacht is ingediend door een zekeren J. J. Debets, zich noemende J. J. Debets van Loon; dat J. J. Debets het doet voorkomen in dat bericht alsof deze aanklacht zou zijn op verzoek van den heer Officier van Justitie te Rotterdam; dat deze mededeeling absoluut onwaar is en slechts gedaan is uit haat wegens het mislukken van een handig opgezette poging tot chantage; dat zij steeds al hare zaken correct behandelt en behandeld heeft en dan ook het bericht over een aanklacht voor kennisgeving aanneemt Hare zaken zijn volkomen in orde, hetgeen hare boeken en bescheiden, die voor iederen bevoegde ter inzage liggen, aantoonen. De Di rectie, die in principe van dergelijke valsche aantij gingen en lasterpraatjes geen notitie neemt, meent ech ter thaïtó, dat het publiek, dat haar steeds het ver trouwen schenkt en geschonken heeft, recht heef op een antwoord van haar zelf, hetgeen zij hiermede dan ook heeft gegeven. Hoogachtend, N.V. „Bouw- en Administratie-Mij." „De Lichtstraal". De Directie: BLOKLANDER. SCHOONDERBEEK. 's-Gravenhage, September 1930. AFD. WINKEL, NIEUWE NIEDORP EN OMSTREKEN DER HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De heer Blok ontvangt het diploma voor 40-jarigen trouwen dienst. Algemeene vergadering van de Afdeeling Winkel, Nieuwe Niedorp en Omstreken, der Hollandsche Mij. van Landbouw, in de Prins Maurits alhier. Aanwezig 13 leden, benevens de heer K. Blok, welke als gast ^tegenwoordig is, in verband met het aan hem uit te reiken diploma voor 40-jarigen trou-, tven dienst. De voorzitter, de heer .T. Lont, opent de vergade ring met een hartelijk welkomstwoord, in het bij zonder heet spreker welkom de heer Blok en de Fan). Mijts, welke wel een reden te meer hebben hier hedenavond aanwezig te zijn. Spr. noemt het dan ook een zeer heugelijk feit, een diploma te mogen ont vangen voor 40 jaren trouwen dienst. Waar dit punt op rle agenda staat vermeld, wijdt voorzitter hier niet verder over uit en verzoekt den penningmeester, den heer A. Winkel, de notulen te willen voorlezen, welke hierna zonder op- of aanmerkingen onder dank voor de keurige samenstelling worden goed gekeurd en onderteekend. Hierna volgen een reeks mededeelingen van inge komen stukken, alles van meer of minder belang rijken aard. Een verzoek is ingekomen van de Floralia Ver- om een geldelijke bijdrage. Het bestuur stelt voor, voor dit goede doel een bedrag van f5 disponibel te stellen, met dien verstande dat dit bedrag speciaal voor de afdeeling pluimvee zal worden aangewend. Als de ingekomen stukken zijn afgehandeld, wordt overgegaan tot punt 2 der agenda: Uitreiking van een diploma voor 40-jarigen trouwen dienst, aan d.en heer K. Blok. Voorzitter noemt, het een buitengewone gelegen heid dat we hier den heer Blok aanwezig zien. De reden is wel dat hij heden een herinnering zal ont vangen voor 40-jarigen trouwen dienst. Een dienst tijd van 40 jaar is iets buitengewoons. Om het ge heel uit vrijen wil tot 40-jarigen dienst te brengen moet hier aanwezig zijn wederzijdsche sympathie en moet. hier fusschen de Fam. Mijts en Blok een band bestaan, die een voorbeeld geeft aan onzegeheele omgeving. Te veel verandering en van jaar op jaar verplaat sen is altijd lang geen verbetering. Het is ongetwijfeld een goed voorbeeld wat de fam Mijts en Blok hier geeft. Voorzitter memoreert dat het nog maar slechts 2 maal is gebeurd dat pen diploma door de Maatschap pij is uitgereikt en dat was dan nog voor 25-jarigen dienst. Voor 40-jarigen trouwen dienst is tot heden nog niet voorgekomen. Met zeer sympathieke woorden aan het adres van den heer Blok gaat voorzitter dan over tot overrei king van het diploma, bestaande uit een schilderij, geheel betrekking hebbende op den landbouw en speciaal voor dit doel vervaardigd. Het diploma is geteekend door het. Hoofdbestuur Dr. H. J. T.ovink, voorz., Ir. T. P. Huisman, secr. en door voorzitter en secretaris van de Afd., de heeren J. Lont en A. Winkel. De heer .1. A. Mijts dankt voorzitter voor diens woorden en schetst den heer Blok als een huisge noot eerste klas. Er is in die 40 jaar nooi t geen woord van ongenoegen tusschen hen gevallen. Hierna volgt behandeling van den beschrijvings brief der algemeene vergadering der Maatschappij. Als punt 1. de openingsrede van den voorzitter, den heer Lovink, waarin een overzicht van de akker- bouwcrisis zal worden gegeven, wordt door voor zitter voor een belangrijk mint gehouden, deze rede zal wel de moeite waard zijn. Na bespreking krijgen de afgevaardigden voor zoo ver het hen toegezegd wordt, vrij mandaat. De heer Nieuweboer spreekt zijn ongenoegen uit, dat we in den voorlichtingsdienst nooit iets kunnen lezen hoe de beesten lijdende aan mond- en klauw zeer moeten worden behandeld. Op het gebied van bouwerij valt zooveel uit den voorlichtingsdienst te leeren. Waarom wordt hierdoor ook geen bekend heid gegeven hoe je het best je beesten kan behan delen. Voorzitter licht een en ander toe, wat hier mis schien de oorzaak van kan zijn. Overigens verwijzen ze je onmiddellijk naar den Veeartsenijkundigen dienst. „Spart a"-n i e u w s. Zondag 7 September. Onder begunstiging van goed voetbalweer werd dezen dag begonnen met de plaatselijke wedstrijd tusschen Sparta 3S.R.C., 3—5. Het Sparta-elftal begint met een aantal reserves in hun elftal op te nemen, wat dus het begin van een tegenslag genoemd kan worden. De heer W. Watertor was scheidsrechter van den wedstrijd, die een zeer vriendschappelijk karakter droeg. De rust ging in met 20 in het voordeel van Sparta 3. Na rust waren de S.R.C.-menschen bij tusschenpoozen steeds in de meerderheid en weten dit ook uit te druk ken in een 5-tal goals waartegen Sparta 3 eenmaal scoorde. De eindstand was dan ook 53 in het voor deel van S.R.C. I, die dezen wedstrijd zeer verdiend heeft gewonnen. Hierna kregen we volgens d« biljetten Sparta 2 Helder 3, maar door een misverstand tusschen Van Ketel en Het Sportnieuws, wat tegenwoordig meer van die buien heeft, kwam Sparta I nu uit tegen Helder 3. Wat te laat werd bemerkt om dit te verhinderen. Zoo doende moest Sparta 2 tegen Helder 2 reserve 3de klas, K.N.V.B., maar hierover straks. Eerst krijgen we dus Sparta I—Helder 3, 2—3. Scheidsrechter Watertor blaast de elftallen binnen de lijnen en zien we, dat Sparta het zonder Boon, Lutjeharms, Houtlosser en Schlamilch moet stellen, dus met 4 invallers tegen Helder uitkomt. Het Sparta-elftal ziet er dus als volgt uit: C. Prins. V. Vlottes. Middelbeek. Molenaar. A. Plakman. G. Bos. W. Rus. De Vries. A. Watertor. R. Rus. J. Paulusma. De eerste aanvallen zijn voor Sparta. doch Helder neemt een paar krachtige tegenaanvallen, welke echter op niets uitloopen. Sparta neemt het spel stelselmatig over. maar door knoeien in de voorhoede van Sparta komt het niet tot doelpunten. 5 minuten na het begin kopt de Helder-midvoor keurig in, doch zijn kopbal beland tegen het kruispunt van lat en paal. Sparta zit geregeld voor het Helder-doel, waar de keeper (het was feitelijk geen keeper." maar een gewone speler), zijn heiligdom trappende en stompende schoon weet te houden. Bij Sparta zien we P. de Vries in de voorhoede, welke speler voor vriendschappelijke wedstrijden goed genoeg is, maar voor de competitie is hij veel te licht en zal de E.-C. goed doen een ander te probeeren. En kele Sparta- en Helder-aanvallen loopen op buitenspel uit. De beide achterhoeden blijken dit buitenspel-zetten goed te verstaan, want herhaaldelijk stranden de aan vallen op buitenspel, wat veel afbreuk aan het mooie van het spel doet. Dan een Helder-aanval, de spil van Helder lost een schot op de Sparta-veste. Keeper Prins verwacht echter geen schot en staat veel te ver voor zijn doel; een poging van hem om den bal nog te houden, mislukt en Helder neemt de leiding met 10. Na 10 minuten spelens breekt Watertor keurig door en geeft prachtig af aan R. Rus, die zich geen oogen- blik bedenkt en den gelijkmaker in de Helder-touwen knalt, 11. De linksbuiten van Sparta, J. Paulusma, staat steeds veel te veel naar binnen toe, waardoor mooie kansen om den bal vrij te spelen en voorzetten voor Sparta verloren gaan. Bij een Helder-aanval weet de Helder-midvoor alleen voor keeper Prins staande, niets anders te doen dan huizenhoog over te kogelen. Een beetje meef kalmte en Helder had de leiding weer kunnen hebben. Helder zit er nu geweldig op, maar Vlottes en Middelbeek hebben het weliswaar met den wind te kwaad, maar de Helder-aanvallen worden toch steeds door hen onderbroken. Het meerendeel van hun schoten gaan echter nog voor de helft over den uitlijn. W. Rus houdt z'n lijn niet genoeg, toch doet hij dit beter dan Paulusma, waardoor 't voorzetten hem ook beter afgaat dan zijn linksche collega. W. Rus neemt nu een corner, welke door hem keurig voor de Helder-veste wordt geschoten, maar z'n broer Rens weet niets beters te doen dan hem keihard naast te knallen. Aan den anderen kant is keeper Prins niet bijzonder vast, hü laat menige bal als hij hem vangt, weer vallen, overigens weert hij zich goed. Helder neemt nog voor rust weder de leiding, 21, waarmede de rust ingaat. Na rust heeft Sparta den wind mee en neemt al spoedig het spel in handen. Het spel wordt nu door Watertor veel te kort gehouden en probeert weer eens veel te veel alleen. Had hij even meer ballen aan zijn buurman R. Rus gegeven, deze had waarlijk wel en kele goals gemaakt. Helder weet weer het eerst het net te vinden; uit een mooi opgezetten aanval maken zij hun derde goal, 31 voor Helder. Sparta zet nu alle zeilen bij om gelijk te maken, maar de Helder-verde- digjng wc !t alles nog te keeren. Sparta staat zoowat bij Helder doei te schieten, maai: tot-goals brengen zij hèt; nftet. Plotseling lost P. Molenaar een ver schot. De Helder-keeper, hierdoor verrast, laat hem kalm gaan en het is 32. Nu gaat het spel meer over en weer met Sparta iets in de meerderheid. Nu beleven wij langs den lijn nog een leuk incident, althans voor de supporters, een der Helder-spelers komt te vallen en komt mid denin een koemolshoop te zitten, wat een onbedarend gelach der supporters te weeg bracht. Het was echter beter als deze incidenten zich op het S.-veld niet voor deeden. Waar is nu een terreinknecht voor? Laat deze zorgen, dat voor de wedstrijd deze overbodige luxe dingen verdwenen zijn. Het zal bij spelers en supporters welkom zijn. A. Watertor vertoont dezen middag op lang na niet het spel wat hy verleden jaar vertoonde. Een beetje meer samenspelen zal hem werkelijk ten goede komen. Met 32 in het voordeel van Helder komt het einde van dezen vooral aan de Sparta-zijde keurig gespeelden wedstrijd. Na afloop van dezen wedstrijd vernamen we. dat de Sparta-adspiranten het wenschelijk achtten om niet naar Nieuwe Niedorp te gaan. Jongens, laat jullie ge zegd zijn, dat een dergelijke handelwijze werkelijk je vereeniging niet ten goede komt. Zijn er spelers te kort, ga dan naar de bestuursleden, die werkelijk wel niet zoo ongenaakbaar zullen zijn, om een volledig elf tal voor jullie in elkaar te flansen. Dus we spreken af, dat zulks niet meer voorkomt hel. Afgesproken? Nu krijgen we den wedstrijd van den dag en wel Sparta II—Helder H (8de kl. K.N.V.B.) Door het bovenstaand misverstand krijgen we nu Schagen 2 tegen Helder 2 inplaats van Sparta I— Helder 2. Scheidsrechter Van Ketel blaast beginnen en zien we, dat Sparta 2 zich met het volgende elftal opstelt: Prins.' K. Rempt. R. Rempt. P. Molenaar. S. Breebaart. C. Roggeveen. D. Leeuwenkamp. Weeland. Houtlosser. Kronenburg. Stammes. Wat we niet verwachtten, was dat de eerste aanval len voor S. 2 waren en wel waren deze aanvallen van dien aard, dat Helder 2 alle zeilen moest bijzetten om hun veste voor een doorboring te bewaren. Bij een dezer mooi opgezette aanvallen schiet Weeland hard in en de Helder-keeper vangt den bal achter den lijn. wat Van Ketel niet Is ontgaan en terecht naar de bekende middenstip wijst, 10 voor Sparta. Dit onverwacht suc ces maakt de Sparta-leden wild en onophoudelijk kee ren zij voor de Helder-veste terug en menig keertje doorkomt het Helder-doel nauwelijks aan een door- horing. Enkele Helder-aanvallen leveren niets op. want de Gebr. Rempt weten voorloopig nog van geen wijken. Dan een keurig opgezette Helder-aanval. Een hard schot van de Jong weet Prins keurig te stoppen. Doch dit is uitstel van executie, want de mooi genomen corner wordt door Helder keurig ingekopt. 11. Vlak hierna maakt Helder weer goal, maar dit doelpunt wordt niet toegekend wegens buitenspel. Steeds gaat het spel van doel tot doel en Is deze wedstrijd dan ook meer het aanzien waard dan de vorige wedstrijd van Sparta I. Helder neemt weder een corner, maar wordt door Breebaart op meesterlijke wijze weggekopt. De Gebr. Rempt spelen een keurig partijtje voetbal. Kl. Rempt is echter iets te voorbarig met zijn opdringen. Doet hij dit minder dan zal dit backstcl In de a.s. compe titie voor vele vereenigingen een geducht struikelblok zijn. De nieuw spelende linksbuiten Kronenburg kan ons nog niet bekoren, maar dit is zyn eerste wedstrijd en kunnen nog niet veel van hem zeggen. Onophoudelijk keert Helder nu voor het Sparta-doel terug, maar Gebr. Rempt keeren voorloopig alle gevaar. C. Roggeveen, de beste halfspeler van dezen middag, kopt een paar maal schitterend weg als het S.-doel in nood verkeert. De H.-menschen kogelen nu nog een paar maal huizen hoog over, maar aan den anderen kant ontkomt de Helder-veste ook nauwelijks aan een doorboring, als Weeland. alleen voor den Helder-keeper staand, juist naast schiet. Prins, die nu ook weer keept, is beter dan in den eersten wedstrijd en herstelt al z'n fouten van dien wedstrijd nu dubbel en dwars. Een goede corner, door Leeuwenkamp genomen, kan door Stammes niet genoegzaam weggewerkt worden en maakt hands, waar door een mooie kans om de leiding weer te nemen, verloren gaat. Weder een goede voorzet van Leeuwen kamp, doch Weeland mist jammerlijk. Leeuwenkamp en Weeland spelen vanmiddag keurig. Rust gaat in met stand 1—1. Na rust is Helder eerst overwegend sterker, maar langzamerhand werken de Sparta-menschen zich los en komen ze ook weer eens voor het Helder-doel. Een ver schot van den Heldcr-rechtsbinnen wordt door Prins verkeerd beoordeeld en het is 21 voor Helder. Helder weet dit stelselmatig op te voeren tot 52. Sparta scoorde door Weeland zijn tweede goal. Zoodat Helder 2 verdiend heeft gewonnen met 52 en In het bezit kwam van de door den heer P. Bontes beschik baar gestelde medaille. Wat betreft het misverstand op dezen middag, zullen we verder maar zwijgen, de hoop uitsprekende, dat zulks niet meer zal voorkomen. Naar wij vernemen, speelt a.s. Zondag alhier Sparta I Andjjk I. Als Sparta volledig uitkomt, zal het een mooien wedstrijd worden. Dus allen a.s. Zondag eens naar het Sparta-terrein. Het Ned. Elftal voor Zondag a.s. Zooals men weet speelt, ons Ned. Elftal 14 Septem ber a.s. een wedstrijd in Brussel tegen Belgie ter eere van de Eeuwfeesten, liet elftal is na den oefen wedstrijd van verleden Woensdag, die met 12—1 van een slappe Noord-Hollandsche combinatie is ge wonnen, Zaterdag d.a.v. samengesteld: v. d. Meu- ien, doel, Vermetten (aanv.) en Van Kol, achter; lvools, v. d. Wildt en Van Heel, midden; Landaa!, Tap, Van Reencn, Strijbosch en Van der Heiden, voor. Reserves: J. de Boei' (Ajax). doel; De Bruin (H.D.V.S.), back; Van Kcstcren (H.B.S.) midden en voor.» Puck van Heel van Feijenoord is dus na een af wezigheid van een jaar weer opgenomen. Door een blessure was hij destijds langen tijd gedoemd tot uit scheiden. In plaats van Van der Broek, die pas een knie-operatie heeft ondergaan, is de Ajax-speler Strijbosch opgenomen. Naast z'n clubgenoot Piet vim Reencn voelt hij zich mischien wel thuis. Het Bel gische eiftal wordt zwak genoemd, Het werd reeds in ons Zaterdagnuinmer opgenomen. Een sappige voetbal-disch! De eerste weken dat wc weer voetballen leveren, althans voor den K.N.V.B., een aantal aantrekkelijke wedstrijden. Het programma voor de eerste weken luidt volgens de Sportkroniek: 2e klasse A. 14 Sept.: Z.V.V.West Frisia, D.E.C.— A.F.C.; Zeeburgia—H.R.C.(!) en T.U.G.W.F.C., 21 Sept.: Z.V.V.Alcmuria; A.F.C.West Frisia; II.R.C.D.E.C.(ü), W.F.C.—Zeeburgia en Hollandia T.U.G.; 28 Sept.: Z.V.V.Hollandia; Alcmaria A.F.C.West l risia—II.R.C.; D.li.C.—W.F.C.; Zee burgia—T.O.G 5 Uctober o.a. II.R.C.Alcmaria en HollandiaZeeburgia. 3e klasse A: 14 Sept.: HelderKinheim o.a.; 28 Sept. o.a. HelderWatergraafsmeer. Terloops willen we hier even mededeelen dat „Helder" weer spelen mag! Gelyjikig maar. 4e klasse A o.a.; li Sept; D.T.S.Zaandijk; 21 Sept. o.a. Uitgeest—"D.T.S.2ïT Sêpt." o.a. RivuleiT- - D.T.S.; 5 October: D.T.S.—Plectra. En dan komt ook de N.H.V.B. weer! ANNA PAULOWNA. Na langen tijd verneemt men thans weer eens wat uit JLK.C.-kringen. Eerstens dat de club met vier elftallen de com petitie ingaat, een weelde die zich een Poldersche club nog nooit heeft kunnen veroorloven. Hier vol gen ze: B.K.C. 1: doel P. Post; achter i. Hendriks en R. Blaauboer: midden A. Harder, 15. Wiggers en W. Hoep; voor IL Tnuber. T. Post, P. Rozenbroek, J. Huisman en Jb. v. Wees. Aanvoerder is Rozenbroek. Zooals men ziet, probeert men .thans Rozenbroek als mid-voor. B.K.C. 2: doel J. Mulder; achter W. en R. Pijnak ker midden Maatjes, P. v. d. Burg (aanv.) en Jac. Wiggers; voor J. Klerk. II. Blom, M. v. Teulingen Hz., Angevare cn Van Loon. Dit elftal zal 't ook een eind schoppen. De achter hoede zla o.i. weinig voor die van 't eerste onder doen. Het derde tenslotte: doel M. Koster; achter M. v. Teulingen Jz. en Sasburg; half linie is nog niet definitief vastgesteld. Vermoedelijk bezet C. Hollan der de spilplaats. De voorhoede wordt waarschijn lijk: 1'. Blaauboer, II. Jonker Hz. (aanv.). P. Harder, O. v. d. Weide en J. Visser. Zondag is er al weer druk gevoetbald! Alle vier elf tallen moesten spelen. Het tweede evenwel, dat te vergeefs op een bus uit Breezand wachtte, kon zoo doende niet naar Kolhorn vertrekken. Het derde speelde uit tegen Zwaluwen 2 van de Spoorbuurt. Met drie invallers, adspiranten. die net een wedstrijd hadden gespeeld, werd de strijd aange bonden. Een groote 11—3 overwinning werd behaald. De 0 a-adspiranten die aanwezig waren, waren ge dwongen om met 3 aanwezige b-adspiranten Zwa luwen 2 partij te geven, hetgeen met negen man niet gelukte. Laten do jongens a.s. Zondagmorgen om half elf aan de Kleine Sluis beter hun best doen. Dan moeten ze in den selectiewedstrijd toonen wat ze waard zijn. Twee elftallen gevormd uit onze adspi ranten spelen dan nl. tegen elkaar en het oficieele competitie-elftal zal gekozen worden! B.K.C. 1 toog met 10 man door een misverstand naar den Oever voor het spelen van seriewedstrij- den. De eerste match werd gelijk gespeeld tegen Succes (11). Door loting verloren onze jongens. De strijd die daarna tegen Flevo werd gestreden werd met 4—1 verloren, zoodat de terugtocht met leege handen kon worden aanvaard. Een compliment voor Wieringerwaard, dat in de finale Succes 1 met 6—1 klopte! A.s. Zondag komen waarschijnlijk Teexl 1 en 2 de nederlaagwedstrijdenreeks van B.K.C. 1 en 2 beslui ten. Succes 1 en 2 zijn tot nog toe de grootste over winnaars. resp. met 50 en 4—0. Volgens reglement van den K.N.V.B. telt nl. 4—0 voor meer dan 61. wat door Helder 5 is behaald, daar van den stand 11 moet worden uitgegaan en vervolgens het quo tiënt van voor- en tegen punten de prijswinnaar be paald; zoodoende is 51 beter dan 7—2. N.V.V. I—Alcmaria II, 3—5. Zondagmiddag had te Nieuwe Niedorp een voet balwedstrijd plaats, welke we. laten we het eerlijk bekennen, niet dikwijls meemaken. Men zou geneigd zijn te zeggen, wanneer men bo venstaande leest, wat de reden is, dat we dit. neer schrijven. Om Uw nieuwsgierigheid niet langer op de proef te stellen, dient direct vermeld te worden, dat de gehouden wedstrijd op zichzelf beschouwd gelijk

Schager Courant | 1930 | | pagina 7