STER-TA Uit onze Omgeving. ANNA PAULOWNA KOEGRAS HOOGWOUD OUDE NIEDORP CALLANTSOOG WIERINGERWAARD LANGEND IJ K is aan matches, welke we zoo dikwijls zien. Het feit echter, waarom deze wedstrijd heefl plaats ge had is zoodanig, dat het gelukkig is, dat dit niet me nigmaal voorkomt. He ontmoeting tusschen bovengenoemde elftallen was ten bate van één der trouwe, sympathieke spe lers van de Nicdorper voetbalvereniging, die on langs in een wedstrijd te Westzaan op zoo noodlot tige wijze zijn linkerbeen had gebroken. De speler in kwestie, Chris Diesheuvel, was het slachtoffer en is sedert een paar weken opgenomen in het Neu trale Ziekenhuis te Alkmaar en zal daar ter ver pleging nog wel eenigen tijd moeten verblijven. Een sympathieke gedachte. l)e voetbalvereniging N.V.V. heeft door dit onge val een harer beste spelers verloren en het bestuur meende goed te doen om Chris financieel te steunen in (le kosten van verpleging en operatie. De ont vangsten van bovengenoemde ontmoeting zullen ten bate van den getroffen voetballer komen. Aan den vooravond van dezen wedstrijd zijn door een 8-tul dames reeds een aantal kaarten verkocht. Wij hoor den, dat de opbrengst van den voorverkoop ruim f50 heeft opgebracht. Over deti wedstrijd vermelden we het volgende: Tc ruim :5 uur wordt onder leiding van arbiter van Rossum begonnen. De bezoekers trekken direct ten aanval. Een ge vaarlijk schot van den midvoor, welke op een uit stekenden wedstrijd kan terugzien, gaat hard naast. Dan zien we de thuisclub in actie. Sepers gaat er met don hal vandoor, schiet door naar Faus, welke laatste reeds binnen 10 minuten aan N.V.V. de lei- ding geeft. De aanvallen der thuisclub worden steeds gevaar lijker. De N.V.V. voorhoede werkt hard, doch de backs der bezoekers zijn in goede conditie. Aan de andere zijde zien we keeper Blokker goede dingen verrichten. De beide backs van N.V.V. spelen steeds ie:s te langzaam, zoodat van eonig overwicht der wifliemden spoedig sprake is. C.rooles weet echter vele aanvallen te niet te doen. Van 't Kaar stelt in de voorhoede teleur, enkele voorzetten van dezen speler worden steeds te laag voor- doel geplaatst, zoodat succes moet uitblijven. Toch gelukt het J. Blokker om de score te vergrooten. Hoewel hij in duel kwam niet den linksback van Alcinaria, weet hij op keurige wijze 110. 2 in de touwen te jagen. Even later gaat een hard schot van Sepers naast, langzamerhand komen de bezoekers er wal in en even voor halflinie zorgt de midvoor uit een schitte rende voorzot van den rechstbuiten voor het eerste tegen punt, 2 —1. Na rust is Alcmnria in de meerderheid Reeds spoedig is de stand gelijk. Toch weet Sepers weer te hernemen, doch daarna is het woord aan de gasten. Harten van N.V.V. staat, soms raar te schutteren, ook Kaij is geheel uit vorm. We vreezen dan ook het ergste voor de gcel-zwnrten. De rechtsbuiten der bezoekende partij wet op fraaie wijze de score te verhoogen. Ten slotte komt het einde met een 53 zeere voor de bezoekers. Scheidsrechter van Rossum leidde den wedstrijd o.i. middelmatig. De wedstrijd tusschen de N.V.V. adspiranten en de Pparta-adspiranten is niet. doorgegaan, aangezien de bezoekende partij niet is opgekomen. (De advertentie en de aankondiging van dezen wed strijd konden Zaterdag niet geplaatst worden wegens te late bestelling door de pos- te r ij e n.) Seriewedstriiden te Den Oever. Do vereeniging „Flora" van den Oever, had ter ge legenheid van haar bloemententoonstelling als attractie gekozen in plaats van zooals vorige jaren lierddrave» ijon, voetbalwedstrijden. Om half twaalf blies scheidsrechter van Beek de elftallen Wieringerwaord I— Flcvo I in het veld. Bei de elftallen hadden invallers, en waren vrijwel tegen elkander opgewassen. De aanvallen der beide ploegen waren geweldig en even voor rust gelukte het Wie ringerwaard de leiding te nemen, spoedig daarop was het rusten. Na de rust hetzelfde spel, toch bleek Wieringer- waard de sterkste. Docfh de Flevo-mannen werkten hard voor den gelijkmaker, wat hun tenslotte geluk te; doch ze 'hadden er niet lang plezier van, want Schenk gaf met een keiharden schuiver zijn club wederom do leiding, die zij tot het einde wist te behouden. Met een 2—l overwinning kwam Wicringerwaard in de winnaarsronde. Om half een kwam Succes IB.K.C. I in liet veld. onder leiding van scheidsrechter Gcurts v. d. Helder. S. wint de loss en speelt voor don wind, die sterk over 'het veld staat. S. is steeds in den aanval, doch voor doel is zo niet gelukkig. l)e schoten gaan meest over of er naast. Na een kwartier spelen gelukt het Kooij zijn club de leiding te geven; Met dezen stand gaat de rust is. Na de rust is B.K.C. aan het woord, doch de voor hoede faalt dikwijls. Na een kwartier ruim te hebben gespeeld, gelukte het B.K.C. den gelijkmaker te sco ren. S. werkte hard voor de leiding, doch de felle te genwind is haar noodlottig, zoodat het einde komt mot don stand 1—1. Hierover word door scheidsrechter en aanvoerders beslist om 15 min. te verlengen. Weer begint S. voor den wind te spelen, doch het gelukt haar niet de leiding te nemen, zoodat het einde komt met gelijken stand. Nu moest het lot de beslissing brengen, en was S. de gelukkige, zoodat ook deze in do winnaarsronde kwam. Om 4 uur begon de verliezersrondc, n.1. Flcvo I B.K.C. I. Do heer Van Beek leidde deze wedstrijd. Flcvo speelde tegen wind, doch wist voor de rust een maal te doelpunten. Na do rust was het wat anders. Flevo wist. te winnen mot 4—1. Daarna had de wedstrijd Wicringerwaard ISuc ces I plaats. Geurls had de leiding, wat een flinke arbiter is. liet samenspel van Wicringerwaard was schitterend, vooral Schreuder en Schenk in de voor hoede, maakten een flink figuur, liet eerste doel punt maakte de S. linksback voor Wicringerwaard, zoodat zij goedkoop aan de leiding kwam, doch voor rust en togen wind wist Schreudcr er 20 van te «naken. Na do rust was Wjoringorwaard geregeld in het offensief, wat de uitslag laat blijken. Succes wist een maal te scoren, Wicringerwaard liet de S.-keeper nog 4 maal vi.-schen, zoodat Wieringcrwaard ver diend won met 61. Wicringerwaard kwam in het bezit van den len prijs, n.1. een flinken beker met 11 dra&gmedailles. Succes had den 2cn prijs, een beker; Flcvo de lauwer krans, 3e prijs en B.K.C. een lauwertak, 4en prijs. Door den voorzitter van Flora werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. Zilveren Bal. De Rotterdamsche hoop is vervuld, Sparta en Feijonoord zijn in de finale! Sparta won eerst in do morgenuren met 62 van Fortuna. Xerxes won daar na van Quick, door strafschoppen na een gelijk spel (1— 1). Go Ahead klopte nu Willem II rnet 21. waar na Feijonoord het zoo hoopvol begonnen D.F.C. met 41 sloeg. De halve finales werden toen gewonnen door Sparta en Feijonoord, die resp. Xerxes (5—2) en Go Ahead (S—1! hoe is 't mogelijk) sloegen. Go Ahead was zonder vechtlust, schrijft de Courant. AJRO .Ti.-h ek er. Blamv-Wit sloeg, zooals verwacht werd H.B.S. in de halve finale. De uitslag was 1—0, een betrekkelijk magere zege dus. Wat men evenwel niet verwacht had was, dat Robur er in zou slagen N.A.C. te klop pen. En mot 5—3 nog wel. In de finale toonde Robus zich zoo sterk dat Blauw Wit er slechts met groote moeite na verlenging in slaagde de Apeldoorners van zich af te houden. (2 -1). Jan Elfring maakte Robur's doelpunt in de finale. Dorenbos ten slotte schonk z'n club de zege. De Vrouwenspelen te Praag. Mej. Schuurman heeft zich voor de finale 100 Me ter weten te plaatsen. Ook in de finale 200.Meter komt zc uit. Mej. Ter Horst wist zich hiervoor eveneens te plaatsen. Mej. Gisolf werd no. 2 (evenhoog als no. 1 evenwel) met 1.57 M. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden. Aartswoud I speelde op eigen terrein tegen Ben- ningbroek toerclub en verloor met 14. Volgende keer vlugger spelen, hoor jongens. Aartswoud II ging op bezoek naar Hoogwoud en verloor met 1<5. BARSINGERHORN. Zondag jl. speelden de beide elftallen van D.E.S. een medaillewedstrijd te Benningbroek tegen D.E.S. I en II uit Sijbekarspel. liet mocht beiden gelukken de overwinning in de wacht te sleepen. Het Ilde op het kantje af met 2—1. liet eerste met 9—0. Wij vermoeden, dat het eerste elftal, zooals het thans de laatste weken speelt, met gerustheid de komende competitie tegemoet kan gaan. 'T ZAND. Jl.Z ondag werd op het Geel Rood-terrein alhier een vriendschappelijke" wedstrijd tusschen Dosko III en Geel Rood If gespeeld. Dosko kwam rnet 8 man uit, terwijl Geel Rood voltallig was. Dosko wint den toss en verkiest tegen wind te spelen. Na korten tijd spelen gaat G. R. tot den aan val over en neemt hierna de leiding met 14, ter wijl even daarna het tweede doelpunt wordt ge maakt. De scheidsrechter moest hierbij verscheidene keeren afseit blazen. Hierna rust met 2—0 voor G. R. Even na de rust weet Dosko den achterstand te verkleinen tot 1 —2; even hierna krijgt Dosko een penalty te nemen, welke door den G. R.-keeper cor ner wordt gestopt. Hierna volgt weder een aanval van G. R. met. gevolg dat de stand word^opgevoerd tot 3—1. Nu komt echter Dosko pas goed los, wat blijkt uit het feit. dat door hen in den nog volgenden tijd 3 maal wordt gedoelpunt. liet einde van dezen goed gespeelden wedstrijd kwam alzoo met 43 voor Dosko. Geel Rood T was op bezoek bij J.V.C. te Julianadorp, waar zij van J.V.C. wist te winnen met 2—1. Sportlust=F eesten. Paarden keuring. Bij de Zaterdagmiddag gehouden paardenkeuring ken den de keurmeesters, de heeren C. C. Blaauboer, E. v. d. Horst. J. Lindenbergh, D. Schenk, D. Stammes en R. van, Wieringen, als volgt de prijzen toe: Afdeeling Warmbloed: Rubriek: Het beste paard van 5 jaar en ouder: le prijs Jn. Geerligs Dz„ Anna Paulowna; 2e prijs H. K. Koster, Wicringerwaard; 3e prijs J. Zijp, Moerbeek. Rubriek: Het beste paard van 3—4',fc jaay: le prijs H. K. Koster, Wicringerwaard; 2e prijs D. J. Mulder. Wieringen; 3e prijs G. Baken, Anna Paulowna. Rubriek: Het beste paard van 2 li jaar: Alleen een 2e prijs toegekend aan J. Brak, Zijpe. Rubriek: Het beste paard van V,i jaar: le prijs H. K. Koster, Wieringerwaard; 2e prijs Jb. Geerligs Jz., Anna Paulowna; 3e prijs H. K. Koster, Wieringerwaard. Rubriek: Het beste veulen: le prijs H. K. Koster, Wieringerwaard; 2. J. Brak, Zijpe; 3. G. Baken A.-P. Rubriek: De beste merrie met veulen: 1. H. K. Kos ter, Wieringerwaard; 2. J. Brak, Zijpe; 3. M. C. de Graaf, Anna Paulowna. Afdeeling Koudbloed: Rubriek: Het beste paard van 5 jaar en ouder: 1. K. J. Kaan, Anna Paulowna; 2. C. Geerligs Jr., Anna Pau lowna; 3. K. J. Kaan, Anna Paulowna. Rubriek: Het beste paard van 34'.2 jaar: 1. K. J. Kaan, Anna Paulowna; 2. A. de Graaf, Anna Paulow na; 3. C. Geerligs Jr., Ana Paulowna. Rubriek: Het beste paard van 2\i jaar: 1. G. H. Geer ligs, Anna Paulowna; 2. K. J. Kaan, Anna Paulowna; 3. H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard. Rubriek: Het beste paard van 1M jaar: 1. C. Berk houwer, Schagen; 2. Jb. Geerlig3 Jz.. Anna Paulowna. Rubriek: Het beste veulen: 1. A. de Graaf, Anna Paulowna; 2. K. J. Kaan, Anna Paulowna; 3. C. Berk- houwer, Schagen. Rubriek: De beste merrie met veulen: 1. K. J. Kaan, Anna Paulowna; 2. A. de Graaf, Anna Paulowna. De tentoonstelling. Op den avond van denzelfden dag opende de voor zitter van „Sportlust", de heer Stammes, de door deze vereeniging in de zaal van den heer Slikker georgani seerde tentoonstelling, die eigenlijk uitsluitend een ex positie was van dc neringdoenden uit Anna Paulowna en omgeving. Voorzitter vond het jammer, dat slecht.^ weinigen om een plaats in de zaal hadden gevraagd. Men had gehoopt, dat het aantal stands dat van vorige jaren ver zou overtreffen. Dat was echter niet het ge val en op dit punt was het bestuur dus teleurgesteld. Spr. wilde echter zijn vreugde uiten over de goede ma nier waarop de standhouders voor den dag kwamen. Hij hoopte, dat zij eer mochten hebben van hun keurig werk; dat het publiek, dat nu kwam kijken, later ook kooper zou worden, en tevens dat deze tentoonstelling een spoorslag voor de andere neringdoenden moch£ zijn om in de volgende jaren ook een plaats te vinden. Met den wensch, dat de tentoonstelling in alle opzichten mocht slagen, verklaarde hij haar voor geopend. Behalve de stands van de heeren C. Breet, Schagen. Peereboom, Nieuwe Nicdorp, en D. v. d. Waal, Anna Paulowna, die meer rechtstreeks betrekking hadden op de paardensport of het paard in het bedrijf en waarbij laatstgenoemde daarnevens nog een keurige collectie lederwaren tentoonstelde, waren er ook stands, die met do paardensport geen verband hielden. De Gebr. Kos uit Anna Paulowna waren er met mooie naaimachi nes. kleeden, enz. De heer A. Dekker, met huishoude lijke artikelen en speelgoed, trok. vooral de dames-kijk- lustigcn tot zich. De heer G. Visser exposeerde rijwie len, waschmachines, auto-onderdeelen, stofzuigers en huishoudelijke artikelen. De heer A. Huiberts toonde, welk een flinke keuze men bij hem heeft in land- en tuinbouwgereedschap, in het bijzonder voor het bloem- bollenbedrijf. Voor uurwerken, Gero, Gromalca en zil verwerk kon men bij den stand van N. J. C. van Geelen uit Schagen terecht en tenslotte willen we wijzen, op hetgeen de heer P. Smit uit Anna Paulowna exposeer de. Zijn collectie kachels en haarden van de firma E. M. Jaarsma trok veler aandacht. Weinig ingezetenen zullen vermoed hebben, dat men in eigen gemeente in dit artikel zooveel keus heeft. Trouwens, het was de opzet, dat de neringdoenden nu eens zouden toonen, wat zij kunnen leveren en daardoor zouden bewijzen, dat men voor zijn inltoopen niet naar elders behoeft te trekken. Daar zij. die een stand hadden, hierin naar onze meening zeker geslaagd zyn, en er ook profijt van zul len tremten, geiooven we. oax oe TreeTrrame een voTgenn maal ook wel grooter zal zijn. Do Wielerwedstrijden. Voor de, eveneens door „Sportlust" .uitgeschreven nationale wielerwedstrijden op het sportterrein van den heer Slikker, hadden 24 deelnemers ingeschreven. Dit aantal was voor het bestuur aanleiding om naast de drie vastgestelde prijzen, ook nog drie troostprijzen be schikbaar te stellen. Na verscheidene spannende races won S. Willemse uit Schagen den len prijs; J. H. Schene, Schagen den 2en en Ivens, Anna Paulowna den 3en. De troostprijzen vielen ten deel aan: le. P. Kwant, Warmhuizen, 2e J. Pronk, Warmenhuizen, 3e Verkoote- ren, Anna Paulowna. Als slot van dezen wedstrijd reed de eerste prijswin naar, de heer Willemse, die in den beslissingswedstrijd de 300 M. in 27H sec. had gereden, een rit tegen de bekende harddraafster „Catharine Spier", gereden door den heer E. v. d. Horst. In het begin was het paard wat voor, doch spoedig werd het door den wielrijder gepasseerd en tenslotte moest de draafster het met een verschil van ongeveer 10 M. tegen de sterke beenen van den renner afleggen. De verloting. Voor de verloting, die Dinsdagavond zal plaats heb ben, zijn als hoofdprijzen aangekocht een paard van den heer J. Zijp te Moerbeek en één van den heer C. Berk houwer te Schagen. De heeren L. Vader van de Stolpen (Zijpe) en M. de Graaf, Anna Paulowna leverden elk een veulen, terwijl de andere prijzen gekocht zijn bij de standhouders van de tentoonstelling. Een succes voor de R.A.P. Het achttal van de landelijke rijvcreeniging behaalde te Texel den eersten prijs voor de dressuurproef No. 3, met 43 punten (West-Friesland 37 p., Texel 36 p.) De instructeur der vereeniging, de heer J. C. Vethman, verwierf een vierden prijs in het concours-hippique open klasse met „Mimosa" en de heer N. Kaan in hetzelfde nummer een eervolle vermelding met „Frits". Wielrijders opgepast! De politie deelde ons medé. dat de vorige week twee rijwielen in Breezand zijn ontvreemd. Het is dus za^ik den zwijntjesjagers geen kans te geven en bij uitvoe ringen enz., z'n fiets niet onbeheer neer te zetten, doch in bewaring te geven. Diuvensport. Zondag j.1. hield de postduivenvereeniging „Altijd Ver der" een wedvlucht vanaf Vilvoorde (afstand 220 K.M.) De duiven werden om 8 u. 15 losgelaten. De eerste duif werd om 11 u. 19 m. 29 sec. geconstateerd; de laatste om 11 u. 32 m. 59 sec. G. de Boe behaalde den Isten, 2en, 3en, 6en en 8sten prijs; N. Spigt den 4en, R. Geerings den 5den en llden; Jb. Cornelissen den 7den; M. Vrone den 9den en W. Blaauboer den lCden prijs. Aan den dienstplichtige D. Blaauboer is door den Minister van Defensie uitstel van het vervullen der herhalingsoefeningen verleend, tot 1 December 1930. Mot ingang van 1 September j.1. is het vischrecht in het Amstel- en Boezemmeer verpacht aan de Visschersvereenigingen te Wieringen en van Ewijck- sluis, alhier. De verordening op den keuringsdienst van vee- en vloesch in verband met do Vlaeschkeuringswet is bij besluit van 27 Augustus 1930, door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Dc inlevering van goederen van dc betrokken dienstplichtigen, zal voor deze gemeente op 7 October 1930 te Schagen in de gemeentebewaarschool plaats hebben. Politie. Verlorcn:een ketting van motorrijwiel en een rijwielplaatje. Gevonden: twee kinderportemonnaies met eonig geld, con rij wiel plaatje, een vulpen en een ketting. Inlichtingen ter secretarie. I11 de maand Augustus werden door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend: aan A. Raven, A. van Oudenaarde en B. Bcrbee tot het bouwen van een woonhuis; aan J. Dekker, tot het bouwen van een woon- en winkelhuis; aan J. Beers-e, tot liet bouwen van een woonhuis met bak kerij; aan A. J. Bijwaard tot het bouwen van een woonhuis met pakplaats; aan II. A. van IJzendoorn tut het bouwen van een woonhuis met bloembollen- schuur; aan G. A. Preijdc tot het verhouwen van een woonhuis; aan de N.V. Gebr. Nieuwenhuizen en aan L. van Waggendorff van Rijn tot het bouwen van een schuur. BREEZAND. De heer W. Tiel, die met een auto, geladen met stroo, moest uitwijken voor de autobus van den heer Prins, reed in den Schorweg een paal van het lichtnet aan. die bij den grond afknapte. De auto bekwam geen schade. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Hendrica Maria, dochter van J. W. Stolte en van M. A. Staal. Felix Adrianus Josepbus, zoon van J. B. hemmens en van C. van Diepen. Johannes Petrus, zoon van C. W. Kuijs en van M. Meijne. Overleden: Gerritjc Tiel, oud 49 jaar, eohtgenoote van G. Wiggers. JULIANADORP. Het optreden yan Daan Pcol. Zooals reeds met een enkel woord door ons was aangekondigd, trad Zondagavond in de zaal van he café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman alhier, op de in een grooten omtrek zoo welbekende voorrdachtkunstenaar Daan Pool van Oudesluis. Ve len waren de meening toegedaan, dat het bezoek voor dezen avond wel wat te wo.nschcn zou overlaten, im mers hot weer was niet bijzonder fraai, er was ker mis te Ca|lantsoog, feest hier en feest daar, en dan Daan Pool is hier al zooveel keer geweest, dat zal wc', oud nieuws wezen. En al deze pessimistische opmer kingen kon men zoo hier en daar waarnemen. Maai er is er geen een van uitgekomen, de zaal van Beu neman was niettegenstaande het minder gunstige weer en de kermissen in dc buurt, geheel met be zoekers gevuld, hetwelk in de eerste plaats de gezel ligheid, bevordert en ten andere een bewijs was dat Daan Pool hier nog niet heeft afgedaan, al was hot dezen avond dan voor dc elfde maal, 0, neen niet de elfde keer, dat is immers zulk oen gek getal, he! was nu <le twaalfde keer, want eenmaal is hij voor een besloten gezelschap opgetreden. (En als hij nu weer komt, dan is het de veertiende keer, want num mer dertien hoeft immers ook reden tot bedenkingen, let maar op de nummering van onze gemeentepolitie. (Corr.) Maar wij keeren tot Daan Pool terug, zijn program ma voor dezen avond was welvoorzien en het bood voor elk wat wils, en het was geenszins verouderd, neen, het wierp somwijlen wel degelijk een duidelijk heek! op de maatschappelijke en particuliere toestan den, zoodat er ook wel iets uit zulk een avond valt te loeren, hetzij voor het eerst., hetzij bij vernieuwing. Door een defect aan de lichtinstallatie word de aan vang iets vertraagd, maar gelukkig was Jan Smit er, andere had je nog in het donker gezeten, zeide Daan bij den aanvang. In een versneld tempo werd een groot aantal nummers van ernst en luim ton beste gegeven, en met groot enthousiasme door het publick ontvangen. Een commentaar op de diverse nummers zullen wij niet geven, maar eénige titels hij name noe men willen wij toch doen, als daar zijn: „Moeders Brief" en „Verhoogd", en dan die schets uit dc oor logsjaren: „Dc Muur", die als slot de flonkerend lich tende ster met „Vrede" had. Wij twijfelen er geens zins aan, of velen zullen hierbij v.el even verder ge dacht hebben dan zij daar op het tooneel oppervlak kig te zien en le hooren kregen. Ook het overige ge deelte van het programma deed li best. het was up to date. En tot slot ging de dolle klucht: „Kees naar Zes mij, weifee tabak gij rookt, en ik zal U zeggen, wie gij zijt. Rookt gij dan zijt gij van smaak, een kennen, het beste rerlangt.1 de Jubileumfeesten" en dat was dan het laatste num mer, maar er scheen geen scheiding tusschen publiek en den conferencier te kunnen komen. Tusschen. de voordrachten door trad tweemaal Klaas Frans op, die cenige handige goocheltoeren ten beste gaf, en daar voor ook geestdriftig beloond werd. Voor de begelei ding met piano en viool, zorgden de hoeren Stipriaan en Prins, en toen kwam toch het einde hoor: „Aju, wij moeten, enz.", werd spontaan aangeheven met als slot „Tot wederziens". Dat wederziens en weder- hooren onderschrijven wij bij deze gaarne. Een gezellig bal tot slot. De inlevering van rijksgoederen van de dienstplich tigen van de lichting 1915 dezer gemeente is bepaald op Woensdag 29 October a.s. en zal voor deze ge meente gehouden worden te Winkel, gymnastieklo kaal O. L. S. Tot onderwijzeres aan de R.K. Bijzondere Lagere School dn het Zuidend alhier is benoemd mejuffrouw A. P. Klaver, onderwijzeres te Opmeer. Uit een sloot in de Moerbeek in deze gemeente werd door den heer M. aldaar, zijn tienjarig zhoinje levenloos uit het water opgehaald.' Bedoeld zoontje, leed aan vallende ziekte, wat de oorzaak hiervan was. De inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateercn. 1234-jarig beslaan V.V.V. Zondag jl. werden de feesten, ter gelegenheid van het 1234-jarig bestaan der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer, irjgezet met een voetbalwedstrijd voor getrouwde paren. De wedstrijd, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond, werd een groot succes; in het bijzonder hadden de voetballende da mes verschillende malen ovaties van" het publiek in ontvangst te nemen. De eindstand werd -43. 's Maandags werd het feest voortgezet voor de klei nen, welke hestonden uit verschillende wedstrijden, waarvoor groote animo bestond. Een draaimolen, waarvan de kinderen gratis gebruik konden maken, zorgde voor de noodige afwisseling. Winnaars van de wedstrijden waren in groep I, meisjes van 6—8 jaar: 1. Trien Roos; 2. Trijntje Weij; 3. Alida de Groot. Van groep II waren winnaars: Jongens van 0^-S jaar: 1. Dirk van Kgrnond: 2. Anton Swaerts; 3. Jan van Honschooten. Groep III. meisjes van 910 jaar: 1. Corrie Mooij; 2. Engeltje Weij; 4. Nellie Tho- masz. Groep IV, jongens van 10 jaar: 1. Jan Breed; 2. Jan Hoog vorst; 3. Simon Kruit. Groep V, meisjes van 11—13 jaar: 1. Gré Hoogvorst; 2. Trien Kater; 3. Keeltje Weij. Groep VI. jongens van 1113 jaar: 1. Jaap van Rossem; 2. Simon Weij; 3. Simon Baken. De wedstrijden bestonden respectievelijk uit halloo pen op een lepel, blokjes rapen, koekhappen, maak- dat-je-den-trein-haalt, halloopen. en sprietboksen. De prijzen, welke in llotel „Duinzicht" v.erden uit gereikt, door den voorzitter van de feestcommissie, den Edelachtb. Heer Mr. D. Breebaart, bestonden voornamelijk uit kinderspeelgoed, leesboeken, kunst voorwerpen, enz. De feesten worden morgen voortgezet met wedstrij den voor de grooteren, bestaande uit fietsen met hin dernissen en sprietboksen voor heeren én hardloo- pen met kinderwagens voor dames. De wedstrijden van Maandag trokken, mede door het minder goede weer, matige belangstelling. Alhoewel 't lang heeft geduurd, is de Noordzijde isi de kom onzer gemeente jl. Maandag voor het ver keer opengesteld. Het lange uitblijven van materieel was de oorzaak. Thans is de Zuidzijde afgesloten. De brug bij de tram is er uit, terwijl men in de Kleine Buurt een begin heeft gemaakt met het opbreken en onder profiel brengen van den weg. Wc zullen hopen dat de aanvoer nu wat beter opschiet, zoodat het van niet al te langen duur is, want liet is een zeer groot ongerief. Wanneer alles afgewerkt is, zullen we hier prachtige wegen hebben. De afd. Lanscndijk van den A.N.G.O.B. zal een spre ker laten optreden op den Ouderavond der 0 1. .-.chool te Si. Pancras, om over den alcohol en het kind te spreken. Inplaats van den heer Dijken is tot secretaris van de Federatie van Verecnigiugen voor Ziekcnhuisver- pleging gekozen de heer J. H. Keizer te Oudkarspel. Inzake de quaestie Ilugowaard-Zuidscharwoudc, waarover we do vorige weck schreven, werd een be middelingsvoorstel aanvaard, inhoud -nue dat én de betrokken personen, èn de betrokken verecnigiugen een de. 1 van de kosten zullen betalen. Afgewacht moet worden, of de betrokkenen dit accepteeren.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8