i WIE 1 Raad St. Maarten. Is een moeder verplicht haar kind te voeden. Sensationeele vondst Overstroomingen te Bombay. Cholera op de Philippijnen. Een misdadigerscoöperatie. Woelige tooneelen in een Hongaarsche rechtzaal. De ramp in San Domingo. Uit onze omgeving. ANNA PAULOWNA GRATIS. HARENKARSPEL BARSINGERHORN OUDE NIEDORP Een Interessant proces in Doitschland, dat veel opzien baart. Eenigen tijd geleden werd In Neukölln een arbeid ster, Jenny Bohn, wegens schending van den wette- lijken onderhoudsplicht, daarin bestaande, dat zij geweigerd had haar pasgeboren kind zelf te voeden, tot twee weken hechtenis veroordeeld. Na haar bevalling in de gemeentelijke kliniek had zij, naar het „Berl. Tag." meldt, verklaard te zwak te zijn om haar kind te voeden, waarmede de dokter en de pleegzuster het niet eens waren. Deze wezen haar erop, dat voor het kind bij kunstmatige voeding schadelijke gevolgen zouden kunnen optreden. Te vens verzekerden zij de jonge moeder, dat zij zich aan een strafbaar feit schuldig maakte, indien zij weigerde het kind te voeden. Zij volhardde echter bij haar standpunt. De moe der werd na eenigen tijd uit de kliniek ontslagen en het kind in het weeshuis opgenomen, waar het een min kreeg en vervolgens met koemelk werd opge kweekt. Het kreeg longontsteking, maar werd weer beter en groeide daarna als kool. Hoewel de moeder voor het levensonderhoud bleef zorgen, werd een vervolging ingesteld, welke ein digde met de veroordeeling tot twee weken. Het O.M. in Neukölln ging in hooger beroep en eischte bestraffing van beklaagde wegens het toe- brengen van lichamelijk letsel, daar volgens de mee- 1 ning van het O.M. een kind, hetwelk niet met moe- I dermelk wordt gevoed, schade moet lijden. Thans is een wending gekomen in deze geschiede nis, welke nogal opzien heeft gebaard. Het O.M. van het, „Landgericht" nl. is het niet eens met den offi cier te Neukölln en meent, dat beklaagde niet schul dig is aan het ten laste gelegde feit. De advocaat van de moeder staat op het stand punt, dat de strafbepaling inzake onderhoudsplicht slechts betrekking heeft op die gevallen, waarin fi nancieel onderhoud wordt geweigerd. Tevens wil hij door medische deskundigen doen bewijzen, dat bij den huidigen stand van de wetenschap kinderen door voeding met andere middelen dan moedermelk niet benadeeld worden in de gezondheid. De vraag of een moeder gedwongen kan worden haar kind zelf te voeden, zal dus thans in beginsel door de rechtbank worden beslist. 1500 kostbare teekeningen van beroemde meesters. Uit de nalatenschap van een particulier uit de omgeving van Dusseldorf kwamen een tiental lede ren mappen in het bezit van een Dusseldorfer kunst handelaar, die de verrassende ontdekking deed dat zij een kostbare verzameling teekeningen bevatten van oude Duitsche, Italiaansche, Nederlandsche en Fransche meesters. O.a. vier teekeningen van Michelangelo, en wel een ontwerp voor een grafmonument, waarschijnlijk voor Lorenzo id Medici, benevens naaktstudies, vermoe delijk voor de fresco's der Sixtijnsche kapel. Voorts een honderdtal teekeningen van Praeraffaelieten, o.a. Perugino, Filippino Lippi, Signorelli, Boticelli. Van de Barokmeesters zijn er een 20-tal studies van Tintoretto, o.m. van zijn reusachtige muurschilde ring het Paradijs (1590) en zeer interessante por- tretschetsen. De Nederlandsche schilderkunst der 17e eeuw is o.m. vertegenwoordigd door 42 kostbare penteeke- ningen van Rembrandt en studies van Seeghers, Ka- rel en Barend Fabritius, Aart v. Gelder, e.a. Ook de Vlamingen Rubens, van Dijck en Jordaens ontbreken niet. Van eerstgenoemde zijn er schetsen voor het bekende Ildefonso-altaar te Weenen. De 18e eeuw is vertegenwoordigd door talrijke stu dies van Watteau, Fragonard, Lanoret en Boucher. De kostbare collectie werd door bemiddeling van een Amsterdamschen kunsthandel voor ongeveer 350.000 gulden naar Londen verkocht. Wat de herkomst der teekeningen betreft, gelooft men te doen te hebben met brokstukken van de vroegere keurvorstelijke Dusseldorfer Galerij, in hoofdzaak door keurvorst Johann Wilhelm aangelegd en die haars gelijke in heel de wereld niet vond. Msb. VLIEGTUIGONGELUK. In de nabijheid van het dorp Grastow in Meoklen- burg is Donderdagochtend een vliegtuig van de Deut- eche Verkehrsflugsohule te Brunswijk van een hoogte van ongeveer duizend meter naar omlaag gestort. Het toestel werd geheel vernield en de bestuurder, die al leen in he vliegtuig zat, was op slag dood. De oor zaak van liet ongeluk is nog niet vastgesteld. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LfiBECK. De font te Lübeck en niet te Parijs gemaakt. Men meldde Donderdagavond uit Berlijn: De sinds geruimen tijd verwachte officieels verkla ring over het resultaat van het door den rijksgezond heidsdienst gevoerd onderzoek naar aanleiding van het sterven van een zeer groot aantal zuigelingen te Lübeck, is heden verschenen. De verklaring bevat wel is waar geen positieve gegevens aangaande de eigenlijke oorzaak van het overlijden, maar er wordt uitdrukkelijk in bevestigd, dat de noodlottige, fout bij de behandeling van het serum niet te Parijs, maar te Lübeck werd gemaakt. De culturen van Calmette waren geiheel in orde, toen men ze uit Parijs ontving. TRAMONGELUK TE ODESSA. Te Odessa in Rusland heeft een ernstig tramonge luk plaats gehad, waarbij 5 passagiers gedood zijn en 50 gewond. De remmen van een vollen tramwagen weigerden en de tram reed in razende vaart een heu vel af. Daarop ontspoorde de wagen en de passagiers kwamen er onder terecht. DE JALOERSCHE OLIFANT. Een merkwaardig voorval heeft plaats gehad te Kerteminde,,in Denemarken, waar met den trein een circus was aangekomen. Een tien-jarig meisje wilde een olifant 'n stuk brood geven, dat door 'n anderen olifant werd weggekaapt. De eerste olifant greep daarop het meisje met zijn slurf beet en trok haar in den wagen, terwijl hij met zulk een geweld van woede stampte, dat de bodem van den wagen inzakte. Als door een wonder bleef het meisje ongedeerd. Enorme regenval. Reuter meldt nog nader omtrent de overstroomin gen te Bombay, dat de daar gevallen regen een hoogte van 55 m.M. heeft bereikt, maar dat het regenen thans heeft opgehouden. De voorsteden zijn van de stad gescheiden, onge veer 100 inwoners der voorsteden zijn geisoleerd. Een aantal huizen zijn ingestort, waarbij een per- soon werd gedood en drie zijn gekwetst. Daar het gebouw, waar de stembussen voor de pro vinciale verkiezingen zich bevinden, in het water staat, moesten deze verkiezingen worden uitgesteld. Een epidemie die in hevigheid toeneemt. Derer dagen maakte een telegram melding van een pest-epidemie op Luzon, het voornaamste eiland der Phillippijnen. Thans brengen de bladen uit Manilla van 29 Juli jJ. berichten omtrent een in hevigheid toene mende cholera-epidemie in de provincie Ilo-Ilo van het zuidelijker gelegen eiland Panay, eveneens tot den Phi- lippijnschen archipel behoorende. Gendarmen zijn afgezonden om het handhaven van de quarantaine-maatregelen te waarborgen. Reeds heerschte de epidemie in dertien plaatsen, terwijl ver dere uitbreiding dreigde. De gezondheids-commissie te Manilla nam een motie aan, houdende verzoek aan den gouvernements-gezond heidsdlenst om de ernstige-epidemie op den Philippijnen door buitenlandsdhe deskundigen te doen bestudeeren. Organisatie in de boevenwereld te Chicago. Een „kabinet" van bendeleiders. Ernstige berichten In ernstige Engelsohe bladen mel den dat Al Capone, de bekende Chicagosche gentelman- bandiet, waardig collega (of concurrent?) -van Jack Diamond, een soort van... coalitie-regeering heeft ge vormd om aldus zijn tegenstanders in de boevenwereld tot medestanders te maken. Een maatregel van zelf verdediging. De misdadigersbenden zijn zóó talrijk te genwoordig in Chicago, dat de winsten zeer zijn gedaald en het arbeidsveld te veel wordt afgegraasd. Vandaar dat Al Capone het verstandig heeft geacht om een reusachtige misdadigers-coöperatie te vormen, bestuurd door een „kabinet" van „ministers" gekozen uit de voornaamste bendeleiders. Het kabinet is als volgt samengesteld: Minister voor drankvervaardiging: Joe Saltis; minister van distribu tie: „Klondyke" O'Donnell; ministers van oorlog: Ted Newberry en „machinegeweer Jack" McGurn; minister voor het dobbelen: Ralph Capone (de broeder van Al); ministers van misdaad: Jaca Guzick en Hymie Weiss. Communistische beklaagden maken een hevig lawaai. Te Boedapest stonden gisteren 22 jeugdige communis ten terecht in verband met het voeren van commu nistische propaganda, hetgeen in Hongarije verboden is. Er zijn meer dan honderd communisten bij het proces betrokken; zij worden in groepen berecht Thans staat de tweede groep voor den reohter. Al dadelijk bij het begin van de zitting zetten de beklaagden luidkeels de Internationale in. Ook gejuich voor de communistische pers weerklonk. Den rechters werd toegeschreeuwd, dat zij zich weg moesten pakken. Verder werd door de beklaagden hulde gebracht aan een hunner partijgenooten, die tijdens een voedselwei- gerlng in de gevangenis gestorven is en van wien zij riepen, dat hij vermoord was. Toen eindelijk de president aan het woord kon komen en de gewone vragen omtrent naam, leeftijd enz. aan de beklaagden stelde, begonnen deze communistische redevoeringen te houden. Het tumult werd nu zoo hevig, dat de zitting geschorst moest worden. De president ge lastte, de beklaagden In ketenen te slaan. Niettegen staande dezen maatregel begon het tumult bij hervatting van de zitting, welke met gesloten deuren plaas heeft, opnieuw. Waarschijnlijk zal het proces twee dagen du ren. Gewaardeerde hulp der Nederlanders. De stad biedt een allerdroevigsten aanblik. Aneta meldt uit Willemstad, dat ln het zrwaargetrof- fen San Domingo de assistentie, welke wordt verleend door Hr. Ms. „Arend", die 7 dezer vertrok met levens middelen en verbandmiddelen, terwijl zich ook twee doktoren aan boord bevinden, zeer wordt gewaardeerd. Het schip blijft op verzoek van den president der re publiek San Domingo, Trujillo, tot 20 September aldaar. Hierdoor is de reis, welke de gouverneur van Curaqao aan boord van den torpedobootjager „Van Galen" naar de Boven-Wlndsche Eilanden zou maken, uitgesteld tot 22 September. De „Arend" zond aan den commandant van de „Van Galen" een telegram, waarin werd gemeld, dat de stad San Domingo bijna geheel werd verwoest, tengevolge van den wervelstorm, welke het land heeft geteisterd. Alleen het centrum der stad en de moderne gehouwen bleven gespaard. Het aantal dooden bedraagt 3000, terwijl 23.000 personen werden gewond. Stapels lijken werden verbrand. De kerken worden ingericht voor hen, die dakloos zijn en voor de gewonden. De stad biedt een allerdroevigsten aanblik. Overal liggen stukken van de gegolfd ijzeren dakbedekkingen verspreid, welke als scheermessen door de lucht zijn gevlogen. Door deze stukken ijzer zijn de meeste slachtoffers gevallen. Landbouwongevallenverzekerlng. De Afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hield, zooals reeds eerder is gemeld, Donderdag 4 dezer een ledenvergadering, waarin de heer Dorresteyn, ambtenaar van Centraal Beheer, een uiteenzetting gaf over de Landbouw Onderlinge, speciaal in verband met de propaganda, welke Land en Tuinbouwbelang vroeger geadministreerd door de verzekeringsmaatschappij „Fatum" in deze streek voert Spr. behandelde eerst de oprichting van de Land- bouw-Onderlinge en het doel dat de oprichters zich hierbij voor oogen stelden. Toen de Industrieele On gevallenwet in 1903 werd iingevoerd, stond vast, dat ook voor de land- en tuinbouwbedrijven een wettelijke ongevallenverzekering niet zou uitblijven. Tegen een uitvoering dezer verzekering door de Rijksverzeke ringsbank bestonden in landbouwkringen ernstige bezwaren. Vrij algemeen was men het over eens, dat de uitvoerinig van de sociale verzekering door eigen onderlinge organisaties moest geschieden. In dien ge- dachtengang is toen door de samenwerking van de verschillende maatschappijen van landbouw de Land- bouw-Onderlinge opgericht. Bij den opzet dezer or ganisatie stond op den voorgrond, dat de uitvoering der ongevallenverzekering zou geschieden met ge bruikmaking van plaatselijke organen, de zgn. Plaat selijke Ongevallen Commissie, waardoor in elke streek de belanghebbenden zelf aan de uitvoering zouden kunnen meewerken. De inrichting van de Plaatselijke Ongevallen Commissie maakte het mo gelijk niet voor enkele, maar voor alle bedrijven niet alleen de ongevallenverzekering, maar later ook de ziekteverzekering uit te voeren. Zoo kon de Land- bouw-Onderlinge werkzaam zijn voor den geheelen landbouw. Het is bekend, dat het inzonderheid aan de wijze, waarop de Landbouw-Onderlinge en de Tuinbouw-Onderlinge hebben gewerkt, te danken is dat de bedrijfsvereenigingen voor de uitvoering der wettelijke verzekering erkenning vonden. Uit de tot- ZICH MET INGANG VAN 1 OCT. 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN SEPT. standkominig van de Land- en tuinbouwongevallen- wet en nog beter uit die van de Ziektewet kan blij ken, dat de wetgever daarbij alleen voor oogen heeft gehad de organisaties, die uit het bedrijfsleven z<?lf zijn voortgekomen. Dit laatste kan van Land- en Tuinbouwbelang niet worden gezegd. Opgericht on der leiding van de verzekeringsmaatschappij „Fa tum", heeft, zooals spr. nader aantoonde, Land- en Tuinbouwbelang tegen de bedoeling van den wetge ver in ten slotte invloed op de uitvoering van de wet gekregen. Van eenige medewerking door de belang hebbenden zelf in plaatselijke organen is hierbij geen sprake. Steeds was Land- en Tuinbouwbelang er op uit hier en daar de groote risico's uit te zoeken zonder zich om het geheel te bekommeren.. Van een uilvoering, zooals de wetgever die heeft bedoeld, is nimmer iets gebleken en hetgeen Land- en Tuinbouw belang doet is dan ook niets anders dan parasiteeren op hetgeen de Nederlandsche landbouw tot stand heeft gebracht. Als de landbouwers dit goed overwe gen, zullen zij begrijpen, dat samenwerking met Land- en Tuinbouwbelang niet op hun program kan staan. Zoo oordeelde in 1929 ook het Nederlandsch Landbouw Comité, toen het elke samenwerking met Land- en Tuinbouwbelang voor de uitvoering van de Ziektewet zonder meer afwees. Komende tot de kosten van de ongevallenverzeke ring wees Inl. er op, dat de aangeslotenen bij de Landbouw-Onderlinge niet meer betalen dan de wer kelijke kosten van de voorgekomen ongevallen ver hoogd met de noodzakelijke administratiekosten. Ontkend kan niet worden, dat Noordholland wat het aantal en den aard der ongevallen betreft, niet tot de gunstigste provincies behoort, hetgeen natuur lijk in de afrekeningen tot uitdrukking komt. Daar naast moet er echter nadrukkelijk aan worden her innerd, dat de Landbouw-Onderlinge er vooral naar gestreefd heeft een afdoende verzekering tot stand te brengen. Geheel in overeenstemming met den wensch der aangeslotenen gaf zij ook schadeloosstelling voor tal van bedrijfsziekten, waarmede zooals b.v. in het jaar 1923 wegens de talrijke zonnesteekgevallen aan zienlijke offers gemoeid waren. Bij de beoordeeling van hetgeen de leden betaalden moet dit nimmer uit het oog worden verloren, evenmin als mag wor den voorbij gezien, dat Land- en Tuinbouwbelang noch wat de verzekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid betreft, noch wat die van de bedrijfsziekten aangaat met de Landbouw-Onderlinge op één lijn kan worden gesteld. Sterke afkeuring verdient het verder, dat de uitkomsten van Land- en Tuinbouw belang over de jaren 1923—1929 worden gebruikt om de leden van de Landbouw-Onderlinge te bewegen hun organisatie te verlaten. De omstandigheden, waaronder Land- en Tuinbouwbelang vroeger werk te, hebben zich met ingang van 1 Januari 1930 aan zienlijk gewijzigd. De garantie vroeger door de maatschappij „Fatum" gegeven, dat niet meer dan 90 van de Rijksbankpremie betaald zou worden, is met ingang van genoemden datum komen te ver vallen, zoodat de leden van Land- en Tuinbouwbe lang voortaan ook in ongunstige jaren de volle kos ten van de verzekering zullen moeten opbrengen. Uit de vergadering werden na deze inleiding ver schillende vragen gesteld, terwijl de heer Bakker er nog eens op wees, hoe in 1923 /ie ledenvergadering te Amsterdam spontaan besliste om voor de gevallen van zonnesteek volledige schadeloosstelling te ver- leenen. Aangezien het komen van Texel 1 en 2 zeer duJMeus Is, doet het oude B.K.C. a Zondag a.s. mee aan de seriewedstrijden van Oud-Helder a mee. Andere deel nemers zijn: H.R.C. a, Sparta a, Texel a en Helder a. Het elftal is zeer sterk: J. Cornelissen, doel; M. van Teulingen Jz. en H. Tauber, achter; M. Bakker, C. Hollander en J. de Schipper, midden; J. Klerk, H. Blom, P. Harder, H. Jonker Hz. en J. Visser voor! Bij den heer M. A. G. Vorstman, alhier is een postduif aan komen vliegen, gemerkt: gummiring 694 B, aluminiumring 2464.29*. Door den heer J. G. Logemann, wonende in de ge meente Den Helder, is een aanvraag ingediend in gevolge de Landarbeiderswet ter bekoming van een plaatsje. Hiervoor is door hem een perceel land gekocht gelegen aan den Schorweg van den heer J. Keijzer, alhier. Politie. Verloren: een regenjas en een belastingplaatje. Gevonden: een* belastingplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Ingevolge de Hinderwet is door den heer J. Beerse Czn., te Breezand, vergunning gevraagd tot het op richten en in werking brengen van een bakkerij met heete-lucht-oven, aldaar. BREEZAND. Naar wij vernemen is door den heer E.. Sloothaak alhier, 1 H.A. land, gelegen aan den Balgweg, uit de hand gekocht van den heer M. Cornelissen. Op dit perceel zal een woonhuis worden gebouwd. Aannemer Dienaar te Den Helder, is met den bouw van het huis belast. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacob. zoon van K. Boonacker en van C. Govers. Johannes Petrus, zoon van J. P. de Goede en van A. A. Timmer. Adrianus, zoon van C. Borst en van D. Hoep. Getrouwd: Anton Moolenaar en Maria Jansen. DIRKSHORN. De Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" alhier heeft ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een Too- neelwcdstrijd uitgeschreven, te houden op 2 en 23 November a.s., in de tooneelzaal van den dieer D. Bruin te Dirkshorn. Uit te loven prijzen voor iederen avond: Eerste prijs verguld zilveren medaille; tweede prijs zilveren me daille; derde prijs bronzen medaille. We achten dit een uitstekend idéé van „Nieuw Le ven". Altijd nog met genoegen terugdenkend aan de hier vroeger gehouden wedstrijden, houden wij ons overtuigd, dat ons weder een paar genoeglijke en leer zame avonden te wachten staan. Bij Koninklijk Besluit van 5 Augustus 1930, No. 54, is goedgekeurd de verordening op de heffing van personeele belasting, vastgesteld door den Raad in zijn vergadering van 2 Mei 1930. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in deze gemeente is aangegroeid tot 29. Thans is weer onder het vee van 5 veehouders mond- en klauwzeer geconstateerd. KOLHORN. De keeten, die alhier en te Nieuwesluis vanwege de Nederlandsche Heidemaatschappij zijn gebouwd, zijn in den loop van deze week door ongeveer 200 arbeiders, voornamelijk uit Drenthe en Friesland af komstig, betrokken. Bij de op 9 September plaats gehad hebbende aan besteding te Breezand in de lunchroom van den heer J. Th. Schipper, tot het bouwen van een R.K. kerk en pastorie, bleken de Gebrs. Boekei uit deze gemeente de laagste inschrijvers te zijn voor de som van f 11900, De definitieve gunning zal nog nader worden be kend gemaakt. Vergaderifig van den Raad op Vrijdag 12 Septem ber 1930, des morgens 10 uur, Afwezig met kennisgeving van verhindering we gens een lichte ongesteldheid, de heer Gootjes. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester-secre taris. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen ongewijzigd wor den vastgesteld. Ingekomen stnkken en mededeelingen. Ingekomen is: a. Goedkeuring besluit aanvulling bouw- en'wo ningverordening. b. Goedkeuring besluit vaststelling vermenigvul- digingscijfer inkomstenbelasting en goedkeuring geldleening. c. Goedkeuring besluit aanvaarding schenking van P Bas onderhoud graf. En medegedeeld wordt: d. Dat eervol ontslag is verleend door B. en W. aan W. L. Correljé wegens zijne benoeming als le ambtenaar ter Secretarie te Zijpe. c. Dat een oproep van sollicitanten is geplaatst in het Bondsblad op een salaris van f500 in het jaar; 11 sollicitanten hebben zich aangemeld. f. Dat van de geldleeningen zijn uitgeloot 2 aan- deelen, ad f500, no. 26 en 43 en 1 f300 no. 20. De rekeningen over 1929. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der ge meenterekening over den dienst 1929. De ontvang sten van den gewonen dienst bedragen f50311.45, de uitgaven f 44092.09, het batig saldo f6219.36 en van den kapitaaldienst de ontvangsten f 40.55, de uitga ven nihil, het batig saldo f40.55. Tevens is aan de orde de vaststelling der armeni- rekening, waarvan de ontvangsten bedragen f 14946.65, de uitgaven f 13420.94, het batig saldo f 1525.91. De rekeningen zijn onderzocht door de heeren K. Wit Dz. en D. A. Blom. De heer K. Wit Dz. rapporteert, dat de commissie geen bemerkingen had op de armenrekening en ge adviseerd wordt deze rekening onder dankzegging voor het accurate werk goed te keuren. Wat de gemeenterekening betreft, wijst de commis sie op de zeer hooge rente voor de bijzondere scholen, nl. 6H Reeds 2 jaar geleden is op die hooge rente gewezen en misschien is er ook wel niets aan te doen. Voorts heeft de commissie opgemerkt dat de tarie ven van de doktoren voor het inenten tegen alastrim tamelijk hoog zijn geweest. Overigens heeft de com missie geen op- of aanmerkingen en wordt tot voor loopige vaststelling geadviseerd. De Voorzitter antwoordt, wat de eerste bemerking betreft, dat zoolang de wet in dat opzicht niet is ge wijzigd, de rente blijft bestaan. Spr. hoopt dat bij eventueele wetswijziging de rentevoet zal verande ren. Ook B. en W. vinden het onbillijk dat een ren tetype die in 1920 is vastgesteld, na den tijd waarin de rentestandaard zoo gewijzigd is, gehandhaafd blijft. Wat de rekeningen van de doktoren betreft, toen B. en W. het gewenscht vonden gelegenheid tot re- vaccineeren tegen alastrim te geven, is geen tarief met de doktoren overeengekomen. De doktoren heb ben het gewone tarief voor het vaccineeren, nl. f 1 per kind, ook in toepassing gebracht voor de groote massa bij revaccinatie en beide doktoren waren daarbij homogeen. Spr. vindt het echter een groot verschil of er 30 kinderen gevaccineerd worden of dat er 500 k 600 gerevaccineerd worden. We zullen hopen, dat het voorloopig niet meer zal voorkomen en mocht het wel het geval zijn, dan hebben B. en W. wat geleerd en zullen zij eerst een bespreking met de doktoren houden. De rekeningen worden voorloopig vastgesteld. De Voorzitter dankt de commissie voor haar se rieus onderzoek en dankt gemeente-ontvanger en ad- ministreerend armvoogd voor hun geleverden ar beid. Begrootingen 1931. B. en W. bieden aan de gemeentebegrooting, dienst 1931. De ontvangsten en uitgaven bedragen f 51846.45, met een voorloopigen post voor onvoorziene uitga ven, groot f3683.47 en de armenbegrooting, in ont vangst en uitgaaf groot f16508, met een post voor onvoorziene uitgaven van f68. Door het Armbestuur wordt een subsidie aange vraagd van f2000, dat is f400 minder dan over 1930. Een toeslag op salaris. B. en W. stellen voor aan den ambtenaar ter Se cretarie, den heer W. L. Correljé, over 1930 weder een toeslag op zijn salaris te verleenen van f 100. Hoewel de heer Correljé niet het geheele jaar de functie alhier vervult, komt deze toeslag, in verband met het vele en goede werk, dat hij voor de ge meente heeft gepresteerd, in zijn geheel wel ge wenscht voor. Algemeen goedgevonden. Waardeerende woorden, Bij de rondvraag wil de heer Stoop nog een enkel woord richten tot den vertrekkenden ambtenaar ter secretarie. Spr. wil den heer Correljé persoonlijk dank brengen voor de accurate werkzaamheden voor de gemeente verricht, hoewel de Voorzitter daarover wel het best kan oordeelen. Maar ais raadslid wil spr. er ook in openbare vergadering op wijzen, en den heer Correljé dank zeggen voor de welwillendheid die hij steeds tegenover de raadsle den heeft betracht, Spr. hoopt dat het den heer Cor reljé in zijn nieuwe betrekking goed moge gaan en dat hij steeds een goede promotie zal maken. Teeke nen van instemming. De heer A. Wit zegt, zich gaarne bij deze woorden te willen aansluiten. De Voorzitter verwacht ook wel dat dit de laatste raadsvergadering is, die de heer Correljé bijwoont en hoewel spr. reeds in de vergadering van B. en W. den heer Correljé dank heeft gebracht voor al het geen hij voor de gemeente heeft gedaan, wil ook spr. die woorden graag herhalen en spr. doet dat met volle overtuiging. Het doet spr. zeer veel genoegen dat een dergelijk geluid van een der raadsleden en uit het applaus bleek wel. met instemming van de overige raadsleden, wordt vernomen. Het spijt spr. een uitstekend ambtenaar als de heer Correljé te moe ten verliezen, maar de benoeming doet spr. voor den heer Correljé ontzettend veel genoegen, hij heeft deze prachtige promotie over en over verdiend. Spr. sluit zich gaarne bij de woorden van den heer Stoop ïan en betuigt zijn blijdschap dat den heer Correljé deze benoeming te beurt is gevallen. Zijn sollicitatie heeft spr. met hart bij de gemeente Zijpe gesteund en spr. twijfelt er niet aan. of de gemeente Zijpe zal van deze benoeming nooit berouw hebben. Spr. dankt den heer Correljé nogmaals hartelijk voor alles wat hij voor de gemeente Sint Maarten heeft gedaan. De heer Correljé dankt voor de vriendelijke woor den. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 12