SchagerCourant Gemengd Nieuws. De ramp te San Domingo. „Buitengewone" scheepsbrand te Kiel. Bloedige beloogingen van Koerden. Diefstal in bet groot De Landbouwtentoonstelling 1928 te Medemblik. De manoeuvres op de Veluwe gaan niet door. Vierde Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De uitbarsting van de Stromboli. Binnenlandsch Nieuws. Rijksweg Amsterdam—Den Oever. Uit den trein gevallen. Paarden op hol. wonden toe te geven, dat hij op gezegde datums Inder daad een stevig glaasje bier had verschalkt, doch dat het Jubelfeest van Alkmaarsche kermis hem, die ove rigens geen drinker was, zooals hij met benijdenswaar dig optimisme beweerde, in verleiding had gebracht. Overigens verklaarde de heer R., dat hij naar zijn meening in niet zoo ver gevorderd stadium had ver keerd, dat hij niet behoorlijk thuis had kunnen komen doch de politie had vermoedelijk omtrent dit weer standsvermogen een minder vrijzinnig standpunt inge nomen. De Kantonrechter wees den heer R. op de ernstige gevolgen, die de wet bedreigt bij herhaald drankmis bruik en geloofde niet dat verdachte een opzending naar een rijkswerkinrichting zeer aangenaam zou vin den, waarop de comparant repliceerde, dat zulks ook niet in het voordeel zou zijn van zijn ouders, die de 80 jaar beiden reeds hadden overschreden en hem als kostwinner en verzorger niet konden missen. De Ambtenaar, overwegende, dat gedurende de Alk maarsche kermis meerdere heeren de grenzen der ma tigheid hadden overschreden, wilde zulks als verzach tende omstandigheden doen gelden en vroeg veroor deeling tot 2 X f 10 boete of 2 X 10 dagen, waarop de kantonrechter, zijn welgemeende waarschuwing her halende, verdachte veroordeelde tot f 6 en f 8 boete, te vervangen door een gelijk aantal hechtenisdagen. DE HITTEGOLF, DIE DE LICHTSTRAAL DOOFDE. In den avond van 28 Aug.. toen het warm was en lekker in de lucht, bracht langs den Kanaaldijk, gem. Bergen, de 23-jarige landbouwer Jan Pieter Gr. uit Koedijk per rijwiel zijn eveneens zich op dergelijke wijze voortbewegende uitverkorene zijns harten thuis. Door de tropische hitte, nog versterkt door emoties zijner jonge liefde, had de heer Gr. zijn hoofddeksel op het stuur van zijn rijwiel gehangen en begrijpelijker wijze, waar zoo veel meer belangrijke dingen zijn aan dacht vroegen, niet opgemerkt, dat zijn pet over de lichtgevende lantaarn was gezakt en aldus het licht effect volkomen verijdelde. Een surveilleerend veldwach ter evenwel werd het gemis van de helder witte licht straal, bij art. 59 vereischt, terdege gewaar en maakte proces-verbaal op. Door verplaatsing van de pet naar de juiste bestemming werd het euvel dra verholpen, doch de overtreding was eenmaal begaan en werd oor zaak, dat de heer Gr. heden tot f 2 boete subs. 2 dagen werd veroordeeld. Dank voor de Nederlandsche hulp. Omtrent de ramp te San Domingo, zie ook elders in dit nummer, verneemt Aneta nog uit Willemstad dat de gouverneur van CuraQao, de heer tfan Slobbe, een bericht heeft ontvangen van de regeering van San Domingo, waarin deze in buitengewoon harte lijke bewoordingen den gouverneur dank brengt voor de verlenging van het verblijf van Hr. Ms. „Arend". De regeering van San Domingo noemt de presta ties van de bemanning van de „Arend" met betrek king tot voedseltransport, en andere hulpverleening bewonderenswaardig. Ook voor de hulp, door deze Nederlanders verleend bij het herstel van de ver woeste stad is de regeering van San Domingo bui tengewoon dankbaar. Zij maakt voorts in bewonde rende termen gewag van het prachtig geduld, dat door de Nederlandsche doktoren Winkel en Mellema aan den dag wordt gelegd bij de medische hulpver leening. Een leening voor den wederopbouw. V.D. verneemt nog uit San Domingo: De commissie, die belast is met den wederopbouw van de door den wervelstorm aangerichte verwoes tingen, heeft voorloopige schikkingen getroffen voor het opnemen van een leening van drie millioen dol lars in de Vereenigde Staten voor den wederopbouw. De ellende neemt af. Officieel aantal dooden 2700. werden ook op het Italiaansche vasteland waarge nomen. Gelukkig echter nam de ramp niet den omvang aan waarvoor men aanvankelijk had gevreesd. De eruptie verminderde geleidelijk in kracht en Iaat in den avond was de werking van den vulkaan tot haar normale proporties teruggekeerd. Den geheelen nacht was men evenwel nog met de blusschingswerkzaam- heden bezig. Eerst gister slaagde men er na 14 uur van ingespannen arbeid in het vuur meester te wor den. Van de vier torpedobooten die door de autoriteiten ter asistentie waren gezonden, zijn er inmiddels twee weer teruggekeerd. HEVIGE ONWEERSBUIEN IN FRANKRIJK. Groote schade Verkeer gedeeltelijk stop gezet. Naar uit Parijs wordt bericht is het ook in Frank rijk zwaar weer geweest. Vooral in het zuiden en oosten van het land. eT Marseille en Nice in het bij zonder hebben hevige onweersbuien groote schade aangericht. De kademuren zijn gedeeltelijk wegge slagen door de stormvlagen, terwijl de laaggelegen stadsdeclen onder water zijn gezet. Het spoorweg- en tramverkeer moest gedeeltelijk worden stopgezet. Een voormalige slagschip door het vuur aangetast. Donderdag is brand ontstaan op het in de nabijheid van Kiel liggende vaartuig Zahringen. een voormalig Duitsch slagschip, dat thans als schijf voor schietoefe ningen wordt gebruikt. Toen het vaartuig indertijd voor zijn nieuwe functie werd gereedgemaakt, zijn geweldige hoeveelheden kurk gebruikt voor het opvullen der ruimen. Men beweert, dat het schip den grootsten kurkvoorraad ter wereld be vat, bestaande uit den oogst van twee jaren van Spanje en dat, toen de Duitsche marine dezen opkocht, op de kurkmarkt groote bezorgdheid ontstond, daar men niet wist, waartoe al dat kurk moest dienen. Het blusschingswerk is buitengewoon moeilijk. Zes drijvende brandspuiten zijn begonnen onafgebroken ge weldige hoeveelheden water op de brandende massa te werpen, maar de scheepspompen van de „Zahringen" moeten dit er terstend weer uitpompen, daar men vreest, dat het schip anders zal omslaan. Men heeft daarom later koolzuur als bluschmiddel gebruikt Voor al de dikke witte rookwolken, waarin de geheele om geving is gehuld, bemoeilijken het blusschen buiten mate, en eenige brandweerlieden moesten zelfs onder vergiftigingsverschijnselen worden weggevoerd, Men heeft daarom ten slotte maar besloten de kurlemessa te laten uitbranden, wat vermoedelijk wel tot heden (Vrij dag) middag zou duren. De door het vuur veroorzaakte schade Is zeer aanzien lijk. 13 Dooden, 35 gewonden. Reuter seinde uit Bagdad: De ontevredenheid der oKerden naar aanleiding van het nieuwe verdrag tusschen Engeland en Irak kwam heden tot uiting in een hevige protestbetooging te gen de algemeene verkiezingen en de weigering om te stemmen, welke ontaardde in een gevecht tusschen ^^manifestanten en de politie nabij de regeerings- •^«reaux van Soelaimani. ï>e hetoogers waren gewapend met revolver, dolken en wandelstokken en de autoriteiten moesten de po litie te hulp roepen om de woedende Koerden, die de regeeringsgebouwen hadden omsingeld, tot rede te brengen. Dertien personen, o.w. een Irakeesch soldaat, wer den gedood, 35 gewond, o.w. vier soldaten en negen politieagenten. Negen al te ijverige sloopers gearresteerd. De Haarlemsche en de Arasterdamsche politie heb ben aangehouden zeven sloopers en twee chauffeurs, allen wonende te Amsterdam, verdacht van diefstal ten nadeele van de firma Vroom en Dreesman te Haarlem. Zij waren daar werkzaam bij den bouw van het nieuwe gebouw en hebben bekend, geduren de ongeveer een half jaar diefstallen te hebben ge pleegd. Een aantal goederen ter waarde van f200, is in beslag genomen. De diefstal was als volgt in zijn werk gegaan: In hun slooperswoede hakten zij ook een gat in den muur, die moest blijven staan. Toevallig was dit juist een muur van h.et magazijn der firma. Gelei delijk verdwenen nu heel wat goederen door de ge maakte opening, die na afloop van de dagtaak weer netjes met steenen werd dichtgemaakt. Op die wijze konden de daders hun bedrijf geruimen tijd voort zetten. Toen echter bemerkt werd, dat de voorraden in het magazijn buitengewoon snel minderden, cn soms groote coupons stof verdwenen, stelde de poli tie een onderzoek in met het gevolg, dat de al te ijverige sloopers konden worden aangehouden. Een droevige eindrekening. Behalve de geheele waarborgsom nog 1275 te kort. Uit de eindrekening van de in September 1928 te Medemblik gehouden groote land- en tuinbouwten toonstelling van de afdeeling der Holl. Mij. van Landbouw blijkt, dat de geheele waarborgsom werd geïnd en er dan nog een tekort is van f1275. TRIBUNE TE BRUMMEN INGESTORT. Goed afgeloopen. Tijdens het défilé voor de Koningin op de land bouwtentoonstelling te Brummen, had op de tribune een ongeluk plaats. Ongeveer tweehonderd personen stortten naar beneden. Aanvankdijk leek het ongeluk van ernstigen aard te zijn, doch het viel nogal mee. Met enkele kwetsuren en schrammen kwamen de ge vallenen er af. H. M. informeerde belangstellend naar den aard van het ongeval. DE HERV. KERK EN DE ZUIDERZEE. Classis Nijmegen. Donderdag heeft de classis Nijmegen der Herv. Kerk een buitengewone classicale vergadering gehou den, onder leiding van ds. Pierson uit Ressen. De eerste spreker was prof. Slotemaker de Bruine, die niededeeling deed over het Ztiiderzeefonds, waarvan hij voorzitter is, en vertelde van het initiatief van de Ver. van Kerkvoogdijen enz. Spr. kondigde de oprich ting van een bureau aan. waar gegadigden voor plaats in de a.s. polders zich kunnen aangeven. Spr. beantwoordde voorts eenige hem gestelde vragen. Hierna hield ds. J. R. Lofvers een lezing over zijn werk onder de Zuiderzee-arbeiders in dienst van de evangcliesaticvereeniging „Land in Zicht". DIEFSTAL VAN GEWEREN. Het. onderzoek heeft uitgewezen, dat bij de afbraak op de schietbanen te Zwolle drie karabijnen en 160 scherpe patronen zijn gestolen. Van de daders heeft men nog geen spoor. MAN DOOR TREIN OVERREDEN. Donderdagmiddag wilde de 65-jarige J. Prent, uit Amstelveen den onbewaakten overweg a. d. Molen weg passceren. Hij lette niet op den van Amsterdam komenden trein, met het gevolg, dat hij werd gegre pen. De man werd naar het station tc Amstelveen ver voerd, waar een geneesheer den man, die ernstige been- cn hoofdwonden had bekomen, verbond. Daar na werd naar een der ziekenhuizen te Amsterdam overgebracht. Wegens het mond- en klauwzeer ter plaatse. De in de streek van Barneveld, Leusden, Amersfoort op 23 en 24 September voorgenomen legeroefening onder leiding van den commandant van het Veldle ger, gaat niet door. Gebleken is, dat te veel terreinen nog besmet zul len zijn, waardoor onoverkomelijke bezwaren het hou den der oefening in den weg zouden staan. Het staat nog niet vast, welke oefening (oefenin gen) hiervoor in de plaats zullen treden. Hieromtrent is echter zeer spoedig een beslissing te verwachten. OCTROOI VERLEEND IN OOSTENRIJK VOOR EEN NEDERLANDSCHE UITVINDING. Naar wij vernemen is aan Bertels' Oliefabrieken N.V. Amsterdam, octrooi verleend voor „Werkwijze tot het vervaardigen van een volledig pluimveevoe der in korrelvorm", in den voederhandel bekend on der den naam van Beitels' „Kunstkorrel", volledig pluimveevoeder. Op dit product is thans octrooi verkregen in 10 staten, nl.: in België, Canada, Engeland, Frankrijk, Italië, Hongarije, Polen, Spanje, Zuid-Afrika cn Oostenrijk. BRUG OVER DE WAAL BIJ ZALTBOMMEL. Aanbesteed voor f 1.098.000. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Re Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het maken van den onderbouw en het uitvoeren van grondwerken voor de brug over de Waal bij Zaltbommel. De ra ming was f 1.300.000. Laagste inschrijfster was de N.V. Internationale Betonbouw te Breda voor f 1.008.000. Zaterdag 13 September 1930. 73ste Jaargang. No. 8730 Zitting van Vrijdag 12 September 1930. EEN WELVERDIEND EERBETOON. Bij den aanvang van dit verslag lijkt het ons gepast den edelaehb. heer Kantonrechter. Mr. D. Bastert, die ook de pers steeds zeer welwillend bejegent, onzen wel- gemeenden gelukwensch aan te bieden met de hem ten deel gevallen benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederlandsehen Leeuw. Een onderscheiding zeer zeker ■welverdiend, waar het geldt een magistraat die niet alleen met prijzenswaardige ambitie zijn altijd méér van zijn werkkracht vragend ambt waarnam, doch ook nu nog, ondanks zijn meergevorderden leeftijd, onmisken bare blijken geeft van onverminderde vitaliteit en werk zaamheid. Het moge mr. Bastert vergund zijn, nog vele jaren het hem verleende Ridderkruis als blijk van zijn verdiensten als kantonrechter, te mogen dragen. DE VEILIGHEID DER WANDELAARS IN GEVAAR GEBRACHT. Ongeveer 10 zaken waren bestemd op deze zitting, alwaar mr de Groot fungeerde als waarnemend Ambte naar van het Openb. Ministerie en mr. A. Prins Jr. het griffierschap waarnam, behandeld te worden, dooh slechts een zeer klein deel der opgeroepen verdachten had aan de invitatie gehoor gegeven. In de eerste plaats was niet verschenen de heer A. H., gedomicilieerd in de bekende Residentie van Bac- chus, Schiedam, welke heer zich op Zondag 3 Augustus te Alkmaar bevond en aldaar als bestuurder van een luxe auto in den laten namiddag op den Kennemer- straatweg, 'n wandelaarster, mej. Rijswijk, die zich in ge zelschap van haar gehuwden broeder bevond,als .gevolg van zijn verminderde activiteit had aangereden, zulks met het minder aangename gevolg dat mej. Rijswijk, I getroffen door (bumper of treeplank van de niet vol- I doende uitwijkende auto tegen de motorkast viel en jtoen op straat werd geslingerd. Zij ontving een niet I onbelangrijke hoofdwonde en werd nog gevaarlijk aan de kuit gekwetst, zoodat zij niet in staat was om haar jweg te vervolgen en per auto moest worden wegge- jvoerd. De automobilist, die aanvankelijk doorreed, keerde evenwel terug, toen de omvang van het ongeval ,'tot hem was doorgedrongen en toonde alle mogelijke (belangstelling. De schade, pl.m. f 75 was door zijn ver zekering vergoed, doch mej. Rijswijk, die in betrekking is bij Dr. Wolff te Amsterdam, was nog altijd niet geheel genezen en werd nog steeds door Dr. Wolf me disch behandeld. Als getuigen waren gedagvaard de heer C. A. Rijswijk, broeder van de aangereden juffrouw en de heer van Tiel, 'n timmerman en ooggetuige van de aanrijding, welke heer welwillend assistentie had verleend bij het vervoer van dè gewonde wandelaarster. Mr. de Groot, waarnemend ambtenaar, noemde het schandelijk, dat een automobilist op een drukken wan delweg zich zoo onoplettend had getoond. Het was zijn plicht geweest te stoppen, toen hij zag dat doorrijden gevaar bracht voor de wandelaars, die toch zeer zeker recht hebben op veiligheid. In verband met den ernst van het feit requireerde Z.Ed. f 40 boete of 40 dagen. De Kantonrechter liet echter de feiten, dat de ver dachte zich niet onverschillig had betoond, de materi- eele schade vergoed en voorts niets ongunstigs van den automobilist bekend geraakt was, aan als verzachtende omstandigheden én veroordeelde hem bij verstek tot f 25 boete subsidiair 25 dagen. ZE WAREN BEZIG WORMEN TE VERDRINKEN. In den avond van Maandag 21 Juli, omstreeks 7 uur 30 constateerde brigadier de Koekkoek, gestationneerd te Limmen, dat een viertal personen aldaar zich onledig hielde met visschen in het vischwater van den heer ,Th. J. Derkson, waarvoor zij geen vergunning van den eigenaar hadden. Op de nadering van de martiale fi guur des brigadiers wachtten de vissohers het toebijten ■van eventueele geschubde pancandidaten niet af, maar haalden onverwijld hun vischtuig op en kozen het hazenpad, welke sauve qui peut evenwel niet kon belet ten, dat de brigadier tegen het visschers-kwartet plicht matig proces-verbaal opmaakte en bedoelde heeren he- 'den ter verantwoording waren uitgenoodigd. Slechts een tweetal dezer hengelsport-liefhebbers waren aan wezig en wel de 24-jarige Jan S. en zijn mede-verdachte Nic. B. Door den heer S. werd met overtuiging beweerd, dat er niet was gevisoht en hij slechts een stok, die gelijke nis toonde met een hengelstok, doch zonder tuig, bij zich had. Hij moest echter wel toegeven, dat hij was iweggeloopen, wat nu juist niet pleitte voor een blanco geweten. De kantonrechter toonde zich niet gesticht over de houding der verdachten en beloofde, dat die hun niet voordeelig zou zijn. Daarop werden de zaken aangehouden tot 26 Sept., ten einde den brigadier als getuige te hooren. j WIE VERGEZELDE DEN BURGEMEESTER? i Dit probleem, in de volgende rechtzaak naar voren gebracht, zal hopelijk op 26 September tot oplossing rorden gebracht. Het betrof hier een overtreding van artikel 19 Motor en Rijwielwet, gepleegd te Zuid- en Noord-Schermer, omtrent 10.30 des avonds en welke overtreding betrof het voeren van een verblindende verlichting op een weg, tde Dorpsstraat, gelegen binnen de bebouwde kom van het dorp, voor welk feit de heer Cornelis Sm., commis- 6ionnair te Broek op Langendijk heden terecht stond. J Verdachte erkende het ten laste gelegde, doch naar zijn meening was deze verlichting noodzakelijk voor Jeigen veiligheid, daar gemeld dorp al zeer onvoldoende (wordt verlicht. Voorts vroeg de heer Sm., wie het pro- •es-verbaal had opgemaakt, waarop bleek dat de ver- ifcallsant was de gemeente-veldwachter Waterdrinker. ,Deze heer was door verdachte echter niet opgemerkt. 'Hij was aangehouden door burgemeester Groot, die hem Jop de verlichting had gewezen en hem verzocht had die jlichten te dempen. De burgemeester bevond zich niet [in gezelschap van den gem.-veldwaohter, doch van een (persoon, deer andere inzittenden in den wagen van 'verdachte als „De jongen van Kreb" betiteld. Verdach te betwijfelde dus of de heer Waterdrinker persoonlijk het feit had geconstateerd. Teneinde zulks nader te onderzoeken, werd de zaak aangehouden tot 26 Sept. en ;zullen burgemeester en veldwachter als getuigen ge hoord worden. DE KERMIS WAS DE REDDENDE ENGEL. r De 52-jarige heer Cornelis R., particulier te Heiloo, [die den laatster, tijd weer met vele ambtelijke oproepln- ,gen wordt lastig gevallen, verscheen heden, keurig ge- "sohoren en van 'n gloednieuwe pet voorzien, ter terecht zitting ter zake van twee hem ten laste gelegde over tredingen van artikel 453 wetboek van strafrecht, waar in wordt strafbaar gesteld het verkeeren in kennelijken staat van dronkenschap, gepleegd te Alkmaar op 24 en 25 Augustus. De heer R. was zoo vriendelijk, onom Het laatste bericht meldt, dat de door den wervel storm veroorzaakte nood thans iets is verminderd. Groote hoeveelheden levensmiddelen zijn aangeko men, zoodat de vrees voor een hongersnood is ver dwenen. Ook zijn hoeveelheden geneesmiddelen aan gevoerd, waardoor het gevaar voor het ontstaan en uitbreiden van epidemieën niet meer te vreezen is. De meeste inwoners der stad zijn ingeënt. De water leiding is wederom in orde gebracht. Naar van officieele zijde wordt medegedeeld, wer den dopr den wervelstorm 2700 menschen gedood en thans bevinden zich nog 8000 gewonden in de hospi talen en barakken. Vtjf dooden. Verschillende dorpen zwaar beschadigd. Het N.T.A. seint uit Rome: -c^- Volgens de laatste berichten zijn bij de uitbarsting van de Stromboli (zie ook elders in dit nummer) in totaal vijf personen gedood en talrijke inwoners ge wond. De in de nabijheid van den vulkaan gelegen dorpen zijn door de uitstroomende lava en de met de uit barsting gepaard gaande aardbeving, zwaar be schadigd. Eenige huizen zijn ingestort. De groep der Liparische eilanden, waarvan ook Stromboli deel uitmaakt, is ten Noorden van het eiland Sicilië in de Tyrrheensche Zee gelegen. Zij bestaat uit zeven groote en tien kleine eilanden, met een totale oppervlakte van slechts 117 vierkante ki lometers en 12.700 inwoners. Al deze eilanden zijn van vulcanischen oorsprong en bestaan dan ook uit lava en tufsteen. De eilanden Stromboli, Lipari en Vulcano bevatten nog werkzame vulkanen. Die van Stromboli is zelfs voortdurend in werking, doch uit- bastingen als die van oDnderdag zijn zeer zeldzaam Ernstig waren de uitbarstingen van 1889, 1801 en 1907, waarbij een groot aantal mcnschenlevens verloren ging. Paniek onder de bevolking. Nadere bijoznderheden over de uitbarsting vermel den nog, dat deze om 9 uur 45 begon en zóó hevig was, dat de geheele koepel van den vulkaan hoog de lucht werd ingeslingerd. Op hetzelfde oogenblik braakte de krater vele duizenden tonnen lava, stee nen en asch uit, die rondom dc velden en huizen in lichtelaaie zette. Onder de 3000 zielen tellende be volking van het eilandje ontstond een ontzettende paniek, die nog verergerd werd door het gevoel, dat men rondom door de zee was ingesloten en dus ner gens een uitweg uit de lava-hel aanwezig was. De uit den Stromboli opstijgende vlammen cn rook wa ren tot op verren afstand te zien en verwekten ook op de omliggende eilanden groote ontsteltenis. De met de uitbarsting gepaard gaande aardschokken De weg langs Lambertschaag en niet langs Medemblik. Van den Minister van Waterstaat werd te Me demblik bericht ontvangen (in antwoord van een adres uit naam van een aantal gemeentebesturen en bonden) dat het tracé van den rijksweg Amsterdam- LambertschaagDen Oever zal loopen van Amster dam langs de westzijde van het N.-Holl. Kanaal westelijk van Purmerend langs Oostersloot in de Beemster, over Bobeldijk en Wognum naar Lam bertschaag en dus niet langs Medemblik. Met groot leedwezen is hiervan kennis genomen, omdat men vrij algemeen te Medemblik de eenige toegang is tot den nieuwen Wieringermeerpolder, waar spoorwegen, binnen- en buitenscheepvaart el kaar treffen en dus verwacht werd, dat de primaire weg Amsterdam—Friesland langs Medemblik zou ko men. Waarom voor de nijvere streek tusschen Hoorn en Medemblik een omweg, vraagt men daar, als men daar veel meer gebaat is door een rechtstreeksche verbinding? Het slachtoffer overleden. In den trein niets van het ongeval bemerkt. Donderdagmiddag is uit den trein, die ongeveer half twee van Eerbeek in de richting Apeldoorn ver trekt, tusschen Eerbeek en I.oenen een man geval len, wien beide beenen werden afgereden. In den trein heeft men van het ongeval niets bemerkt. Men vond op het lijk, dat naar het lijkenhuisje op de Al gemeene Begraafplaats te Hall werd gebracht, een plaatsbewijs van Laag-Soeren naar Amsterdam. De voerman van den bok gevallen en le vensgevaarlijk gewond. Op den provincialen weg te Oostwold. gem. Leek, in de provincie Groningen, zijn Donderdagavond twee paarden, die voor een melkwagen waren ge spannen, op hol geslagen. De 34-jarige voerman G. Kuiper, gehuwd en vader van zes kinderen, kwam te gallen en geraakte onder den wagen. In zwaar ge wonden toestand is hij naar het Academisch zieken huis te Groningen overgebracht. De paarden wer den tot stilstand gebracht, toen zij tegen een boom aanliepen. -f UIT EEN AUTO GEVALLEN. Gistermorgen reed op den Boulevard de Favauge te Zand voort in snelle vaart een vrachtauto van de Haarlemsche Jaloezieënfabrick. Door het breken van oen ketting vielen twee werklieden uit de auto en sloegen met het hoofd tegen de straat. Per zieken auto zijn de beide mannen, die zware hoofdwonden hebben bekomen, naar de Maria-stichting te Haar lem overgebracht. ONDER EEN TRACTOR. De 21-jarige Jurgene, die in de nachtploeg met een tractor het land had bewerkt, keerde in den morgen naar zijn woning in Ganzendijk (Gr.) terug. Vermoe delijk heeft hij te dicht langs den kant van de sloot gereden, waardoor de grond verzakte en de tractor over den kop in de sloot sloeg. Arbeiders die naar liet werk gingen, vonden den ongelukkige dood on der den tractor.

Schager Courant | 1930 | | pagina 13