MOOI ONDERGOED. DE EERSTE KRANS. (Historisch). Ze waren Jasz" artisten Van 't cabaret-orkest, Ze waren met hun zessen En deden zéér hun best. Ze dansten en ze sprongen, Ook bij de saxaphoon, De oudste, als de leider, Gaf steeds den juisten toon. Ze zongen er hun liedjes, Bijzonder sympathiek, - En mochten dan ook minnen, De gunst van het publiek. En op den sluitingsavond, Als dank voor spel en dans, Ontvingen zij ten afscheid Een groote lauwerkrans. Ze waren door die hulde, Natuurlijk zeer verblijd; Ze bogen en ze kleurden, Van opgetogenheid Maar toen ontstond de quaestie, Wie of hem hebben zou De leider sprak met nadruk: „Ik breng hem naar mijn vrouw De violist vond echter, Dat hij hem hebben kon De derde wou hem hangen Ten pronk in den salon. Toen vlogen de artisten Elkaar verwoed in 't haar; De krans lag in zes stukken, Ontbladerd uit elkaar de B. L. Overgenomen uit de Meulenhof Editie „wat gij moet weten". VISCHSCHOTELTJE. Benoodigd: pl.m. 350 G. overgebleven ge kookte visch, 1 K.G. koude aardappelen, botersaus, 30 G. boter, citroen. Bereiding: Neem de visch van de graat, vermeng ze met fijn gemaakte aardappelen, de boter saus die is aangelengd met iVx d.L. water, doet alles in een vuurvast schoteltje, be strooi het met paneermeel, leg bovenop de boter, in klontjes verdeeld, en uitgetande schijfjes citroen. Laat er in den oven een korstje op komen. HARINGSLA. Benoodigd: 2 flinke haringen, 2 zure appelen, 1 kleine biet, 2 kroppen sla (hiervoor in de plaats kan men ook krulandijvie gebruiken), 2 eieren, 8 koude aardappelen, ingemaakte uitjes en augurken. 12 lepels azijn. Bereiding: Maak de aardappelen fijn, ontdoe de gekookte biet van de schil en hak ze in HOE KAN MEN EEN PATROON ZELF KNIPPEN? Wij behandelen in de 3 komende rubrie ken de japon volgens bijstaand plaatje. Ie. Lijfje, 2e. rok, 3e. pélerine. Het lijfje. Stippel het grondpatroon na op een stuk papier. Meet bij U zelf hoe laag U den onder kant der punten hebben wilt en zet een waterpaslijn in dit punt. De hoogte van de punten is 15 c.M. en zet dan ook een lijn 15 c.M. hooger. Meet op de onderste water paslijn 1/4 heupw. af (niet 1/4 h.w. 1, want hebben we een jurk met punten, dan moeten alle punten even groot zijn). In het geheel zijn er 4 punten, dus op ieder vierde gedeelte komt 1 punt. In deze japon zit een ronde- vóór en een punthals achter. Op de schouder zitten 3 plooitjes. De diepte van de hals kan geheel volgens eigen verkiezing genomen worden. Verder kunt U den voorkant geheel volgens teekening tee kenen. De achterkant levert geen moeilijk heden op, alleen moet er nu om gedacht worden dat er nu ook 1/4 heupw. afgemeten wordt. WAT VROUWEN VERGETEN. ZOETZUUR (Meloen). Eenoodigd: 1 groote meloen, 10 gr. kaneel (pijpje), 10 gr. kruidnagelen, 1 flesch inmaakazijn, suiker. Bereiding: Schep vooraf met een lepel het eetbare,! rijpe gedeelte uit den meloen; verwijderl van het overblijvende, de buitenste groene schil, snijdt de stukken in blokjes. Breng den azijn aan de kook met de suiker en de kruiden, die men in een lapje neteMoek moet binden om verspreiding in de vloei stof te voorkomen, laat daarin de stukjes meloen meekoken tot ze eenigszins glazig worden, schep ze in goed schoongemaakte potten of flesschen, bedek ze met het vocht en sluit ze af. Sinds dat ons ondérgoed tot een klein volume teruggebracht is neemt het een dubbel zoo belangrijke plaats in. Wij ge- yen hierbij eenige smaakvolle modellen. 1). De chemische culotte heeft een voordeel, hij neemt minder plaats in on der de japonnen en er is minder stof voor noodig. Maar hij kost toch even duur als een andere parure. Dit is onbegrijpelijk, maar het is nu eenmaal zoo. Ons model is van rose crêpe satin, met kant geincru- steerd. De noodige ruimte verkrijgt men door kleine plooien ter weerszijden van den pantalon. Een biais, genomen aan de matte kant, zoomt de chemise. Vervolgens eenige combinaisons, die onontbeerlijk zijn onder lichte japonnetjes, vooral voor vrouwen wier beenen niet onberispelijk zijn. 2). Een comblnalson van crêpe iath- geincrusteerd met kant. De rok is in vorm gesneden en onder het middel trapvormig EEN VERGISSING. Loom en langzaam loopen de menschen op straat. Een ware hittegolf heeft zich over ons land verspreid. Overal waar je kijkt, zie Je heeren met groote zakdoeken hun hoof den „afzeemen". Menige jaloersche blik wordt geworpen naar dames, die in luchtige toi letjes mouwloos, voorbij komen. Het sterke geslacht voelt zich zwak worden bij het zien van deze vrouwelijke schoon heden. Vooral een oud manneke kan maar niet genoeg van het schoons krijgen en vindt het noodzakelijk achter een dame aan te loopen en haar overal als een schim te vol gen, totdat booze oogen hem doen verdwijnen en hij genoodzaakt is een ander slachtoffer te kiezen. Ha wacht: een Jong, coquet melske komt aangetippeld. Ze schijnt geen last van de warmte te hebben en luchtig en licht zweeft ze over straat. Eindelijk is ze bij het manneke aangeland die haar in diepe bewondering aangaapt,. met ajours met het bovenstuk verbonden. 3). Een combinaison van rose crêpe de chine en van crêpe de chine geborduurd met blauwe moezen met biais van blauwe crêpe de chine. 4). Een combinaison van witte triple voile met een rok met fijne plooitjes, het bovenlijf met driehoekvormige kant gegar neerd. Over het algemeen wordt tegenwoordig veel meer in vorm gesneden ondergoed ge dragen dan geplisseerd. Dit doet men niet uit spaarzaamheid, want- een snit in biai- kost heel wat meer stof, maaj- de ronde snit geeft een veel grootere slankheid aan onze figuur. Maar vele vrouwen vinden dat deze snit in vorm uitzakt en afhangt c dat het zeer moeilijk is om bij het was- schen den goeden vorm er in te houden. Dit is inderdaad een bezwaar en uit dat oogpunt verdienen de plissés den voorkeur. wat evenwel voor haar verloren gaat, door dat ze in een etalage een paar beeldige schoentjes ziet staan. Ze is geheel verdiept in het bekijken hiervan en staat in gedach ten haar zakgeld na te tellen. Dan draait ze zich bruusk om, nog één maandje wach ten. Nu is ze bijna platzak. Het kleine man neke, die juist den moed gevonden heeft het meisje vriendelijk toe te spreken, schrikt door haar beweging. Blijft doodstil met open mond staan en zet het dan op een holletje achter haar aan Eindelijk heeft hij haar ingehaald. Hij is buiten adem Het is ook niet alles als je al op leeftijd bent, zoo hard te moeten loopen. Hij murmelt: „Moet U nog ver? Mag ik U begeleiden?" Het meisje kijkt om, grijpt in haar taschje en drukt den verbluften man een geldstukje in de hand,met de woorden: „Daar man, voor Je pleizier zal Je ook niet bedelen"! Booze tongen beweren wel eens, dat vrouwen vergeetachtig zijn on inderdaad bevat deze uitlating een kern van waarheid Vele dames hebben een bijzonder slecht geheugen. Men dient echter in het oog te houden, wat de vrouw vergeet en wat zij niet vergeet. Een vrouwelijke dokter uit Praag zegt hierover het volgende „Gewoonlijk vergeten de vrouwen heel gauw den prijs van haar kleeren. Maar dikwijls is het nuttig dit te vergeten vooral wanneer van den echtgenoot al spoedig toestemming voor nieuwe kleeren moet worden verkregen. Zoo zijn er meer dingen, die de vrouw wil vergeten; maar deze vergeetachtigheid is eerder een bewijs van tactiek dan van een slecht geheugen. Er zijn ook dingen, die de vrouw inder daad vergeet; en dat pleit vóór haar. Zij vergeet: de vervelende uren, waarin stapels verstelgoed en een berg kapotte kousen bewerkt moeten worden Zij vergeet: de lange nachten van waken bij het ziekbed van haar kind Zij vergeet: ontelbare daden van zelf opoffering, die zij verricht voor man en kroost. Zij vergeet: eigen leed en herinnert zich dat van anderen. WAT MANNEN NIET BEGRIJPEN. De meeste mannen kunnen maar niet begrijpen dat een vrouw nog zoo veel te doen heeft, wanneer zij beweert klaar te zijn dat een vrouw ook weieens huishoudgeld tc kort kan komen; dat een vrouw ontstemd is, wanneer ze sukkelt met haar personeel dat de beste keukenmeid ook eens min der gelukkig koken kan; dat een huismoeder zoo graag eens uit eten gaat; dat een vrouw toch niet overal denzelf den hoed bij opzetten kan; dat een vrouw, wanneer ze door de stad wandelt, behoefte gevoelt om voor de win kels te blijven staan; dat hij ondanks de tekortkomingen van het huishoudgeld toch zulke mooie ca- deaux op zijn verjaardag ontvangt van zijn vrouw; dat de regeling der huishodulng aan de vrouwen moet worden overgelaten. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mantels en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice Mejuffr. L Berendes. Joan Maetsuyckerstraat 96, Den Haag De patronen voor dames kosten t 1. die voor kinderen f 0.80. Het duurt onge veer 10 dagen alvorens ze in het bezit komen van degenen die patronen aanvragen Aan de lezeressen die een patroon bestel len, wordt beleefd verzocht bij de aanvrage het verschuldigde bedrag In te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten. kleine stukjes. Snipper de geschilde aard appelen. Neem uit de geweekte haringen, na ze schoon gemaakt te hebben, de gra ten en snijd de visch in stukjes. Kook de eieren hard en snijdt ze in vierde partjes Meng dan alles met de olie en azijn dooi elkaar maar bewaar de eieren en een klein gedeelte van de biet. Leg de dooreen ge mengde massa op een vleeschschotel. Gar neer den schotel met partjes hard gekookt ei en stukjes biet.

Schager Courant | 1930 | | pagina 20