8a afloop Groot Bal. Pil. 25.000 81 Hooi. Heropening zaak op Zaterdag 11 Sept. een Bakhrsleerling, Verloting J. RUTSEN ZAAIZADEN. Marktberichten. a.s. Zaterdagmiddag GEOPEND. Zondagavond 28 September, tevens uitreiking der prijzen van de Orig. WILHELMINA TARWE, flrig. WAARD i GROET TARWE. Het bouwen van een nieuw Woonhuis. s. vis, had hij ontvangen van de familie Anegong van „Zon- nohoek" f8.61 en van de familie Bloos f8, zijnde het restant van een grootere rekening. In deze zaak opponeerde mr. A. Prins Jr. als raads man en verdediger. Volgens den President had verdachte meerdere gel den verduisterd dan hem ten laste worden gelegd. Het jongemensch erkende zelf een minnaar te zijn van uitgaan en sigaretten rooken. Hij is ter zake ver duistering al eens onvoorwaardelijk veroordeeld. De inlichtingen omtrent zijn persoon waren buitengewoon ongunstig. Hij verrookte gemiddeld f 4.per week aan sigaretten. Naar aanleiding van de inmenging van verdediger werd hekend, dat aan den slager de geldelijke schade gedeeltelijk was vergoed. En wel de verduisteringen, doch niet het geld dat verdachte uit de winkellade schijnt ontvreemd te hebben. Dit werd echter door hem ontkend. Op verzoek van verdediger werd nog gehoord de heer Bernardus Marinus Koot, slagersknecht, de 21- jarige broeder van verdachte. Zijn broeder was in zijn plaats bij den heer Bult in betrekking gekomen. Ge tuige heeft den heer Bult f45 afgestaan ten behoeve zijn broeders. Als Bult en zijn vrouw uitgingen, moest verdachte op don winkel passen. De heer Officier had in het voorgevallene op de zit ting aanleiding gevonden om in deze zaak een re- classeeringsrapport. en aanhouding der zaak te ver zoeken. De verdediger, Mr. Prins, sloot zich in beginsel bij dit requisitoir aan. zooals hij met een enkel woord nog nader toelichtte. Verdediger had evenwel ernstig be zwaar tegen de voortduring der preventieve hechtenis en vroeg alsnu onmiddellijke invrijheidstelling. Zijn vader, hi^r aanwezig, was bereid hem mee naar huis te nemen. De Officier verzette zich tegen dit verzoek, doch was bereid de zaak op de zitting van 14 October voor verdere behandeling aan de orde te stellen. In dien geest beslist de rechtbank en werd de invrijheidstel ling niet toegestaan. MISDRIJF ART. 248BIS WETB. VAN STRAFRECHT. De 66-jarige Jac. Bern. de Gr., zonder beroep en wonende tp AlkmPOr, thans gedetineerd, 'n bekende recidivist mej. betrekking tot zede-misdrijven, had zich op 8 Juli te Bakkinn, gera, Castricum, met twee min derjarige knapen aan dit euvel schuldig gemaakt. De zaak, waarin Mr. H. Prins Jr. als verdediger op trad, werd met het oog op het zedekwetsende, met gesloten deuren behandeld. Gevorderd werd 2 jaar en 6 maanden gev., doch op voorstel van verdediger be sloot de Rechtbank de zaak aan te houden tot het in stellen van een psychiatrisch onderzoek. HOOGER BEROEP OVERTREDING JACHTWET. De heeren gebroeders Anth. en Joh. K. te Heems kerk, die door den Kantonrechter te Alkmaar waren veroordeeld terzake het feit, dat zij op 25 Nov. te Uit' geest zich zonder jachtacte of vergunning hadden be vonden in het jachtveld onder de gemeente Uitgeest in gezelschap van twee zoogenaamde Lange honden, waren van dit vonnis in hooger beroep gekomen, welk hooger beroep bereids eenige malen zonder resultaat was behandeld. Thans was deze zaak opnieuw op de rol geplaatst en werd op grond van een gewijzigde samenstelling der Rechtbank, wederom geheel op nieuw uitgezocht. De verdachten bleven ook thans, evenals in vorige instanties, pertinent ontkennen zich in bedoeld jacht veld te hebben bevonden. Eenige rijwielen, die door de marechaussees onbe heerd waren aangetroffen, werden door de eigenaars, die blijkbaar nattigheid voelden, achtegelaten en dooi de politie-ambtenaren in beslag genomen. De heeren K. ontkenden beslist de eigenaars te zijn. Een der aanvankelijk van overtreding verdachte personen; don caféhouder en voormalig jachtopziener Schipper, werd indertijd door den Kantonrechter vrij gesproken cn werd thans gehoord als getuige a de charge. De 19-jarige Engelbertus Neef, landbouwer te Bus en Dam. had van het jachtgezelschap herkond Joh. K. en Schipper. Ook had hij marechaussees en rijwie len gezien. Joh. Kè beweerde en blijft beweren dat hij destijds in Velzen was. Het was misschien zijn broeder Toon, die Neef had gezien. De marechaössee-wachtrneestar Van der Meer, her kende Antoon K. aan zijn slechte tanden. Vermoed werd dat Neef bang is voor Anthonius Kuijl. Getuige Neef gaf toen toe dat het Anthoon geweest moest zijn en werd Jan K., die het opgelegde stilzwijgen niet wenschte te bewaren, tijdelijk de zaal uitgestuurd. Neef erkende eindelijk bang voor Anthoon K. te zijn. De hoer Joh. K. werd toegestaan, weer naast zijn broeder en medeverdachte plaats te nemen. De volgende getuige Noom werd vooraf krachtig ge animeerd de waarheid te spreken. Deze had Hoolwerf en Schipper herkend, maar verdachten kende hij niet. De 62-jarige mej. Margarefcha Bos, gehuwd met Ger- rit Noom, wonende Lagodijk te Uitgeest, had destijds de rijwielen van vier personen, waaronder van Schip per, in bewaring genomen. Zij had hen niot in 't veld zien gaan, hoewel zij. dit aan den Rechter-Commissaris wc] had verklaard. Daarop werd nog gehoord de'caféhouder Leonardus Schipper uit Heemskerk, die verklaarde niet bij het geselschap behoord te hebben. Dat Johannes K. bier onder behoorde, kon Schipper niet vast zeggen. Het was mogelijk dat Johannes er bij was. Toon had hij wel in het veld gezien. Ook had hij de honden ge zien. Volgens verdachten was Schipper echter beslist in de war. De Officier releveerde, dat verdachten in eerste in stantie veroordeeld werden tot f25 boete of 25 dagen en uitlevering der twee lange honden, subsidiair 2 V f 40 boete of 2 V 40 dagen. Gevorderd werd vernieti ging van dit vonnis en veroordeeling van de heeren K. ieder tot f40 boete of 40 dagen, met verbeurdver klaring der honden en uitlevering of betaling van 2 X f40 l»oete, te vervangen door 2 X dagen hechtenis. In alle zaken a.s. week uitspraak. Sluiting. SCHAGEN, 2S Sept. 12 stuks paarden f 150450. 6 stieren f 150300. 63 geldekoeien (magere) f 240365, 74 id. (vette) f 350 450, 8 kalfkoeicn f 325—430. 22 pinken f 120—250, 13 graskalveren f 65100. 15 nuchtere kalveren f 1830, 236 schapen, vette f 3843, 318 lammeren f 2630, bokken en gelten f 312, 42 varkens magere f 2834, 43 idem vette per Kg. 5663 et.. 126 oiggen f 2027.50, konijnen f 1.50. 131 kippen f 0.801, haantjes f 0.501. EIERVEILING, SCHAGEN. 25 Sept. Aangevoerd zijn 75 partijen 52460 kipcieren, 15 partijen 2039 eendeieren. 11 st. kalkocneieren. De prija liep van: kipeleren f 6.60—7, kleine f 3.804.60. bruine f 7, eend eieren f ,4.704.80. kalkoeneleren f 8.409, De velling duurt voort WARMENHITIZEN, 24 Sept. Roode kool le kw. f 0.601.50, witte kool f 1.30, nep f 3.103.20. drielingen f 1.10, slaboonen f 5.30 per 100 Kg. Aanvoer: 6900 Kg. roede keol, 15800 Kg. witte kool, 875 Kg. nep. 1150 Kg. uien, 110 Kg. slabeonen. BROEK OP LANGENDLJK. 24 Sept. Schoteehe muizen f 3.103.40, id. gTOote f 3.10, due f 2.30, schoolmeestevs f 5.10, drielingen f 4.104.70, roo de kool f 1.702.80, gele kool f 0.602.30, vroege witte kool f 0.901.60, Deensche witte kool f 1.70, slaboonen f 4.2010.30, snijboonen (kas) f 32.90, uien grove f 2.90 —3.10, uien f 3.10—3.40, drielingen f 1—1.30, nep f 3.30, —3.50, bleten f 1.4P-2.60, peen f 1—1.30, kleine peen f 0.70—0.80. tomaten A f 15.10, B f 10, O f 9, CC f 8.10, druiven BI. Alle. f 39.50—44,30 per 100 Kg., bloemkool le soort f 6—17.30, 2e soort f 1.40—4, rauzen f 7,10—7.40, witkrop f 0t70 per 100 stuks. Aanvoer: 6500 Kg. aardappelen, 7500 st. bloemkool, 28000 Kg. roede kool, 20000 Kg. gele kool, 32000 Kg. vroege witte kool, 175 Kg. Deensche witte kool, 1800 Kg. slaboonen, 25 Kg. snijboonen, 3200 Kg. uien, 4500 Kg. bieten, 1600 Kg. peen, 400 st witkrop, 950 Kg. tomaten, 165 Kg. druiven. ALKMAAR. 24 Sepember. Andijvie f 0.802.60, bloemkool I f 12.6016, II f 2.60 4.90, groene kool f 36, kropsla f 0.501.90, komkom mers f 16.10, Chineesehe kool f 0.906.10, per 100 stuks appelen f 111, druiven f 1523, snijboonen f 5.6016, D. spercieboonen f 1.107.40, tomaten A f 8.80, B f 6.70, C f 6.40, CC f 2.30 per 100 pond, augurken f 228, roode kool f 26, per 100 Kg., postelein f 0.560.72, spinazie f 0.300.68 per bakje, rabarber f 4.205.80, selderie f 1.90 4.20, wortelen f 1.807.40 per 100 bos. AMSTERDAM, 24 Sept Ter veemarkt waren heden aangevoerd: vette kalve ren (markt morgen in verband met de Israëlietisehe feestdagen); 40 nuchtere kalveren f 1623, 500 varkens vleeschvarkens 90110 Kg. f 0.750.76, zwa.ro varkens f 0.73—0.75, vette varkens f 0.70^-0.72, per Kg. slachtge- wicht Verschillende berichten. Verkeersongelukken. Auto-botsing bg IJmulden. Twee gewon den. Op den rijksstraatweg nabij Vechtburg te Muiden re den gistermiddag ongeveer 5 uur twee auto's, toen plot seling een dezer auto's komend van de richting Naar- den door de gladheid van den weg slipte en schuin over den weg kwam te staan. De tegenkomer, een vrachtau to reed den wagen precies in de flank, waardoor de laatste totaal vernield werd. De bestuurder, wiens naam niet bekend is geworden, werd vrij ernstig gewond. Hg is per particulieren auto naar Amsterdam overgebracht De bestuurder van den vrachtauto, zekere Boon uit Amsterdam, is licht gewond. De politie stelt een onder zoek in. Jongen door een vrachtauto overreden. Zgn belde boenen verbrijzeld. V.D. verneemt uit Grave: Nabij het vliegterrein bg de Gravesche Stuwbrug, aan gelegd in verband met de groote manoeuvres, is heden middag een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 16- jarige zoon van slager Laurent uit Wychen, stak per fiets plotseling den zeer drukken verkeersweg Nijmegen Grave over. Hij werd daarbij door een zware vrachtauto uit Oss aangereden. Beide beenen werden den jongen verbrij zeld. Dr. Kanters uit Grave was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. De jongen werd per auto naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd, waar een der beenen geamputeerd werd. Zijn toestand is zorgwekkend. Auto door een trein gegrepen. Nog goed afgeloopen. Op den onbewaakten overweg Attelaken bij het Lies bosch tusschen Beek en Leur, in de provincie Noord- Brabant, heeft wederom een aanrijding plaats gehad die ditmaal gelukkig nog goed is afgeloopen. Een per sonen-auto, bestuurd door den wethouder A. P. Luijkx uR Leur en waarin gezeten was rector Melder van het Gasthuis te Leur, is door een goederentrein, komende uit de richting Roosendaal, gegrepen en ernstig be schadigd. De inzittenden" wisten den auto nog op het laatste nippertje te verlaten. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt gemeld, dat de bestuurder, die den trein In de verte zag aankomen, toch nog trachtte de spoorbaan te passeeren. Geen bezuiniging op ons onderwijs. De staatseommissie-Rutgers zou geen be langrijke voorstellen tot kostenverminde ring doen. Naar „De Tijd" verneemt zal het rapport vah de staatseommissie-Rutgers, betreffende het algemeen vormend- en het buitengewoon lager onderwijs, over enkele weken verschijnen. Belangrijke objecten van bezuiniging heeft, aldus het blad, de commissie niet gevonden. Op de rijksuitgaven voor hot lager onderwijs is be sparing slechts mogelijk door beperking van het aan tal leerkrachten, doch na het royale gebaar van het kabinet-De Geer, waarbij de thans geldende difforen- tieele leerlingenschaal opnieuw werd ingevoerd, zou een eventueel voorstel van de staatscommissie tot vergrooting der klassen, om een ietwat belangrijke besparing te krijgen, geen redelijke kans hebben, te worden aangenomen. De wijziging der lager onderwijswet, die in de Troonrede is aangekondigd, zal derhalve niet zijn een ontwerp bczuinigingswet, doch slechts een tech nische herziening van enkel belangrijke onderdeelen, welke echter de rijksuitgaven voor het gewoon lager onderwijs onverminderd laat, terwijl de kosten van het buitengewoon lager onderwijs vermoedelijk zul len stijgen. (Naar ons bij informatie bleek, (aldus voegt de „Tel." hieraan toe), zal het waarschijnlijk nog wel eenigen tijd duren alvorens het rapport verschijnt Zeker is, dat er op het oogenblik met het oog op de aangekondigde herziening der lager ondenvijswet hard aan gewerkt wordt De mcdedeeling dat er geen belangrijke objecten van bezuiniging zouden gevon den zijn, wilde men ons nóch bevestigen, nóch ont kennen. Aardbevingsramp in C e n t r a a I-A z i 175 dooden, 300 gewonden. Zeven dor pen totaal verwoest. Wolff sei-nt uit Moskou: In de Sovjet-republiek Tadzjikistan (onmiddellijk ten Noorden van Afghanistan) zijn in de nabijheid van Stalinabad zeven dorpen door een aardbeving totaal verwoest, terwijl in tien andere dorpen groote schade werd aangericht. Tot dusver werden 175 doo den en meer dan 300 gewonden geteld. Ongeveer twaalfhonderd gezinnen zijn dakloos. Tot organisee ring van de hulpactie is een regeringscommissie naar het geteisterde gebied vertrokken. VERLAGING BROODPRIJS LONDEN. Tot het laagste peil sedert 1914. De „News Chronicle" meldt dat de broodprijs te Londen de volgende week met een halve penny zal worden verlaagd tot 7X pence per „qunrtern loaf" (vier Engelsche ponden of ongeveer 1.8 kg.). Dit is de laagste prijs sedert het begin van den oorlog. De hoogste prgs werd bereikt in October 1920 toen bij 1 sh. 3 pence 1 sh. 4 pence was. ^.OBERAMMERGAU IS TEVREDEN. Volgens de „Bayerische Kurier" is Oberammergau tevreden, daar het getal bezoekers de verwachting overtroffen heeft. Men telde ver over de 350.000 gas ten, onder wie ongeveer 100.000 buitenlanders. Neemt men aan, wat zeker niet te hoog geschat is, dat elke bezoekei gemiddeld ongeveer 60 Mark in Oberam mergau achtergelaten heeft en 'trekt men de werke lijke onkosten daar van af, dan is duidelijk dat de spelen te Oberammergau voor de plaats zeer voor- deelig geweest zijn. Landbouwtentoonstelling te Alkmaar. Voor den 49sten keer heeft Woensdag de afdeeling Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een tentoonstelling gehouden, en evenals andere jaren, was er zeer veel publiek uit de buiten gemeenten naar do kaasstad gekomen. De opening van de tentoonstelling geschiedde door een bestuurs lid der afdeeling (den heer J. Swaag), wegens ziekte van den voorzitter en den vice-voorzitter. Spreker verontschuldigde het betrekkelijk geringe aantal in zendingen met te wijzen op het heerschende mond- en klauwzeer, en ten aanzien van den huidigen slech ten toestand in het land- en tuinbouwbedrijf, herinner de hij aan het woord van den grooten Westfries Jan Pietersz. Coen: „Ende despereert niet". Het mond- en klauwzeer dat oorzaak was van het aflasten van de groote tentoonstellingen, o.a. te Hoorn en Arnhem deed vreezen dat de inzendin gen voor do Alkmaarsche tentoonstelling miniem zouden zijn, maar zoo erg is het niet geworden. Wel zijn er niet zooveel stuks vee gekomen als anders, maar de kwaliteit was bijzonder goed, vooral die van de vette kalveren. Een collectie schapen, zooals gisteren bijeen was, is zelden vertoond. Tegen buiten sporig hooge prijzen werden verscheidene exempla ren verkocht naar Noord-Brabant en ten behoeve van een gemeentelijk veebedrijf in België. Voor Geldersche rekening werden vier ooilammen verkocht f80 per stuk. Verscheidene rammen brachten f200 op. Hooge prijzen werden ook besteed voor varkens- Een jonge beer bracht b.v. f 160 op. De inzendingen waren van uitstekende kwaliteit en vrij groot in aantal. Dit jaar voor het eerst was een collectieve inzen ding aanwezig van den Provincialen bond van gei- tenfokvereenigingen in Noord-Holland. Deze dieren bewezen wel, dat er veel aan het ras van de „koe van den werkman" is verbeterd. Het waren alle gepri meerde dieren. De tentoonstelling werd gehouden op verschillende pleinen en in eenige gebouwen der gemeente. In den namiddag werd een harddraverij-handicap gehouden. 's Avonds trok eqp groot vuurwerk, afgestoken aan de Kanaalkade, duizenden belangstellenden. Turati afgetreden. De secretaris van de fascistische partij be dankt. Giuriati zijn opvolger. Het N.T.A. seint uit Rome: Turati, de secretaris der fascistisohe partij, heeft zijn functie neergelegd. Zijn opvolger zal Giuriati zijn, de president van de Kamer van Afgevaardigden. Augusto Turati niet te verwarren met Fillppo, den leider van de socialisten, die een der leiders is van de emigranten te Parijs is oud-strijder en van den be ginne af fascist geweest. Den len April 1924 is hij Fari- naccl, wiens naam gecompromitteerd was door de zaak- Matteotti, opgevolgd als secretaris (toen nog secreta ris-generaal genoemd) van de partij. Hij was reeds on der-secretaris. Met hem kwam een behoedzaam, sluw en berekend man aan het hoofd van de partij te staan. Giovanni Giuriati, zijn opvolger, is een Venetiaan en is een der leiders geweest van de Irredentische bewe ging. Ook hij heeft aan den oorlog deelgenomen en is twee maal gewond geweest. Hg is chef van d'Annuzio's ka binet te Fiume geweest en heeft te Parijs bij de vredes onderhandelingen propaganda voor Fiume's aanhechting bij Italië gemaakt. Giuriati is geruimen tgd minister ge weest Met Giuriati's benoeming wijkt Mussolinl af van zijn gedragslijn liefst jonge menschen te kiezen voor de voornaamste functies. Giuriati is n.1. al 54 jaar oud. Turati nog slechts 40. Zooals gebruikelijk komt het bericht van Turatl's ver vanging geheel onverwachts. Wat er de reden toe is, weten wij vooralsnog niet. Den laatsten tijd steekt het anti-fascisme meer en meer het hoofd op, misschien is men van meening, dat Turati daar niet krachtig genoeg tegen optrad. Doch het is ook heel goed mogelijk, dat andere «redenen tot zijn vervanging geleid hebben. De anti-Duitsche relletjes te Praag. Nieuwe demonstraties van bedenkelijke afmetingen. De politie volkomen over rompeld. In aansluiting op het bericht elders in dit nummer over de anti-Duitsche relletjes in de Tsjechische hoofdstad Praag, naar aanleiding van het vertoonen van Duitsche geluidsfilms, kan nog nader gemeld worden, dat het Dinsdagavond tot nieuwe demonstra ties gekomen, die nu echter zeer bedenkelijke afme tingen hebben aangenomen. Mogen zij dan ook voor het grootste gedeelte op rekening worden gesteld van de fascisten en van de boulevard-pers van Stribrny, welke voortdurend heeft gestookt, niet uit het oog mag worden verloren, dat de bodem voor de door hem gevoerde agitatie tegen de Duitsche geluidfilms door de Karadjordje-affaire, de zaak-Mayer, enz. zeer vruchtbaar was geworden en de nationalistische gol ven dezer dagen zeer hoog sloegen. Duizenden jonge kerels hadden voor dien avond een volkomen georganiseerden aanval op het Duit sche element in Praag op touw gezet. Op de boule vard begon het tegen half tien onrustig te worden en weldra waren de ongeregeldheden in vollen gang. Lastauto's kwamen aangereden, waarin belhamels met steenen; ruiten werden ingegooid, men trok langs de Duitsche café's, joolde zoogenaamde pa triottische liederen en molesteerde voorbijgangersé De politie was ditmaal volkomen overrompeld; zij kwam vrijwel overal te laat. Een tramwagen, waarin politiemanschappen naar het district Wijnbergen trokken, werd van achteren door het gepeupel besprongen, dat het koord van den trolleystang doorsneed, zoodat de wagen niet verder kon en de kameraden kans kregen in de bioscoop Maceska en bij de uitgeverij Orbis, een staatsbedrijf, waarbij ook het blad de Prager Presse annex is, de ruiten in te slaan. In dit district werden ook de rui ten van het Duitsch-Joodsche café Nizza verbrijzeld. Hetzelfde geschiedde in de binnenstad in het Jood- sche café Roxy en bij het bekende Duitsche koffie huis Kontinental op de Graben. Voor de bureelen van de Ceske Slovo werd een ketelconcert ten beste gegeven; van den Duitschen schouwburg, waar de Rheinhartbühne een voorstelling gaf, werden bijna alle ruiten stukgeslagen. Het publiek in het theater werd onrustig cn het doek moest zakken. Toen later een sterk cordon politie om het gebouw was getrok ken en dit als het ware hadden ontzet, werd de voor stelling voortgezet. Eenige Duitsche naamplaten werden van den muur gerukt en vertrapt. Ongeveer 100 menschen zijn gearresteerd, maar de meeste belhamels konden uit de handen van de politie blijven. EEN BIJENDORP IN SILEZIë. In de heide van Beneden-Silezië, ten Noorden van da spoorlijn LiegnitzSagan, bevindt zich een bijendorp. Elk jaar als de heide bloeit, wordt het weer opgebouwd, Ditdorp wordt alleen bewoond door bijen. Dit jaar be vonden zich hier, verscholen tusschen de loeiende erica, meer dan 3000 bijenkorven. EEN PORTUGEES VAN 127 JAAR. De „Diario de ëoticias" heeft te Sanjedrosul een man ontdekt, zekeren Francisco Antinio Arauja Lima, die 127 jaar oud is. Ofschoon in Kaap Verde geboren, was hij van 1803 af in Portugal. Op zestig-jarigen leeftijd werd hij ge doopt. Peter was daarbij koning Carlos. DE PARIJSCHE POLITIE. Dertienduizend agenten. Het toenemend aantal moorden, inbraken, en nachte lijke overvallen in Parijs heeft onder de bevolking eeni ge ongerustheid teweeggebracht. Worden wij wel vol doende bewaakt? luidt de algemeene vraag. De heer Guiohard, directeur der gemeentelijke politie, heeft verzekerd, dat de Parijzenaars gerust kunnen slapen. Er zijn op het oogemblik 13.000 politieagenten, over tachtig secties verdeeld. New York, dat een dub bel zoo groote bevolking bezit, heeft maar 18.000 agen ten. Vóór den oorlog beschikte Parijs over 8000 politie beambten. In den loop der laatste jaren zijn dus 5000 agenten in dienst gesteld en opgeleid. Tooh blijft men volhouden, dat ondanks het voldoen de aantal agenten het aantal nachtelijke overvallen nog steeds buitensporig is. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Bij de gehouden kolfwedstrijden alhier in de 2 be staande banen was de uitslag: le klasse, baan Rijper, le prijs C. Langedijk, Noord- scharwoude, 129 p., 2e pr. P. Molenaar, Zuidscharwoude 125 p., 3e prijs G. Mettes, Zuidscharwoude, 123 p. 2e klasse: le prijs F. Muileboom, Noordscharwoude, 121 p.; 2e prijs J. Bakker, Noordscharwoude, 120 p.; 3e prijs A. v. Kleef, Zuidscharwoude, j.13 p. Serïeprijs J. Bergen, Zuidscharwoude. 46 p. 3e klasse: le prijs C. Kraakman, Hugowaard, 125 p.; 2e prijs K. Pijper Dz., Zuidscharwoude, 121 p.; 3e prijs G. Deutekom, Noordscharwoude, 111 p. Serieprijs K. Langedijk, Noordsoharwoude, 40 p. le Klasse, baan Kramer: le prijs P. Molenaar, Zuidscharwoude 144 p., 2e pr. C. Langedijk, Noordscharwoude 139 p., serieprijs A. Berk hout, Zuidscharwoude 51 p. 2e Klasse: le pr. P. Goet 143 p., 2e pr. P. Glas 128 p., 3e pr. P. Boon 117 p., serieprijs K. de Boer 51 p., allen te Zuidscharwoude. 3e Klasse: le pr. C. Berkhout, Zuidscharwoude 149 p., 2e pr. G. Deutekom, Noordscharwoude 131 p., 3e pr. K. Langendijk, Noordscharwoude 120 p., serieprijs J. de Geus, Zuidscharwoude 50 p. Een groot aantal kolvers nam aan deze wedstrijden deel. POLITIE. Gevonden: 1 parapluie. PER TELEFOON. Geregelde postvluchten Holland—Indië. Het eerste vliegtuig van den heden gcopenden ge- regelden postvliegdienst op de lijn Amsterdam—Ba tavia is hedenmorgen 6.40 gestart van Schiphol. De bemanning bestond uit den len bestuurder Evert van Dijk, den 2en bestuurder Theo Wiersma en als werktuigkundige M. C. H. Buitenhuis. Indien alles goed gaat, is de le landing heden te Neurenberg, terwijl de bedoeling is vandaag Boeda pest te bereiken. Het vliegtuig heeft 43000 poststukken mee en 15 K.G. luchtvracht. De Meubelfabriek „EIK EN LINDEN" Lindegracht 10—16 - Alkmaar, is met het oog op den buiten gewonen UITVERKOOP (Zie Adv. 4e pag.) Nieuwe Niedorp. Tooneelzaal H. J. KOSSEN. 7 uur n.t., TE KOOP: EX H. BOUWSMA, P.H. polder, Texel. in Tabak, Sigaren en Sigaretten, Beleefd aanbevelend. N. NIEDORP. De Zaaizaadvereeniging (Z.W.G.) te Kolhorn, heeft aan te bieden: EERSTELINGEN, maat 27-33 m.M. en 33-55 m.M. Aanbevelend, De Dir.: ALB. VIS, Tel. 21 Kolhorn N.H. Terstond gevraagd: bij Wed. GRAAFF, Schoorl. Het Bestuur der Coöperatieve Maal derij „De Toekomst" te Nieuwe Niedorp, is voornemens op Vrijdag 3 Oct. 1930, (en niet op 30 Sept. als eerst aangekondigd) des nam. 3 uur, in café van den heer H. j. KOSSEN, aldaar, aan te besteden De biljetten in te leveren voor of op bovengenoemd tijdstip, bij den Voorzitter den Heer |b. KOOIJ Czn., aldaar of in genoemd Café. Bestek en teekening verkrijgbaar tegen f 2.50 bij ondergeteekende. - Bouwkundige. Oudkarspcl, September 1930.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2