Radioprogramma MARION'S ANTWOORD. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. schutter, evenals Bouthoorn, die de kunst van flink „doorloopen" bovendien verstaat. De vleugels zijn flink snel, ziedaar wat een goed elftal tot het maken van doelpunten noodig heeft. Toch moet het ons van 't hart dat K.F.C. nogal met oude spelers speelt, Zou dat niet eens tot noodgedwongen verzwakking aan leiding geven? A.s. Zondag trekt K.F.C. naar H.V.V. Ajax speelt gelijk. Blauw Wit slaat Feijenoord. K.N.V.B.-overzicht van 28 September. Weer regen, doch thans konden do meeste velden er weerstand aan bieden. Van de eerste klasse wed strijden werde er dan ook slechts vier afgelast, waar van drie in 't Noorden en een in 't Oosten. AFDEELING L Dat Hermes—D.V.S. thuis van 't Gooi zou winnen lag volkomen in de lijn der verwachtingen (3—1). Ook het feit dat Stormvogels Ajax een puntje afhandig maakte (2—2) kon men verwachten, daar de Storm vogels in eigen home niet makkelijk te slaan zijn. (Denk aan Stormvogels—Z.F.C. verleden seizoen; de bekende 0—C wedstrijd!). Excelsior haalde een mooie 3—1 zege op D.F.C., wat ons van de Dordtcnaren geenszins meevalt. H.B.S.— H.F.C. eindigde in een 0—0 gelijk spel. waarmee H.F.C. o.i. een kostbaar punt verovert. Haar voor hoede achten we nl. zoo zwak, dat we bevreesd zijn dat H.F.C. voornamelijk op haar achterhoede zal moeten drijven, wat niet altijd gelukt! V.U.C. kon het in eigen home tegen Z.F.C. niet bolwerken (1—2). Goed zoo Zaankanters! 2e klasse A. Daar werd warempel H.R.C.'s wedstrijd voor de tweede opeen volgende maal afgelast. Thans was 't West-Frisia-terrein afgekeurd. Ook Zeeburgia's home was bezweken, weshalve ZeeburgiaT.O.G. geen doorgang vond. Alcmaria kreeg haar tweede „jas", nu van A.F.C. in eigen home voor de nieuwe tribune (2—6). De wit- hemden rekenen zeker op een strengen winter! We zijn in elk geval benieuwd hoe ze zich a.s. Zondag in Nieuwediep tegen Racing verweren. D.E.C. is waarschijnlijk niet zoo sterk meer; 2—2 was 't resultaat van D.E.C.W.F.C. Z.V.V. klopte Hollandia in Zaandam met 41. 2e klasse B. In Baarn bevocht Haarlem een lastige 32 zege op de club van dien naam. Tocht telt zij! De Spar taan en Zandvoort deelden de puntjes eerlijk (11), evenals Bloemendaal en Hercules (2—2). Velox sloeg D.W.S. met 4-1 terwijl V.V.A. tenslotte een 2—0 ne derlaag slikte in eigen huis van B.F.C. AFDEELING IL R.C.H.'s krachten zijn door de match R.C.H.—Rapid blijkbaar overschat. Tenminste, de 7—2 zege die Spar- ta uit de Spaarnestad meenam, wijst niet direct op kampioensaspiraties, vooral niet als den Zondag te voren van een nieuweling verloren wordt. K.F.C.— A.D.O. werd een verdiende 46 overwinning voor Tap c.s., die zich dus eenigszins herstelden. Hilver sum won thuis met 32 van H.V.V. E.D.O.V.S.V. werd vriendschappelijk gespeeld, omdat de arbiter niet aanwezig was. Uitslag 15. Blauw Wit—Feijen oord, de groote match, eindigde warempel in een 21 overwinning voor de Zebra's. Een prachtresul- taat voor de Stadionclub 1 AFDEELING III. Go Ahead herstelde zich volkomen, door Wagenin- gen met 5—2 (op den beruchten Wageningschen berg nog wel- te slaan. Robus—Tubantia verregende. P.E.C.—Z.A.C. bracht geen verrassing ten voor- deele van het verzwakte Z.A.C. De eerste klassers, die zich zoo juist hadden weten te handhaven, wonnen deze plaatselijke oerby met niet minder dan 5—0. Wat zal die Bakhuis daar ergens in de wildernissen van Java hunkeren om z'n club er weer boven op te helpen.! A.G.O.V.V. bleek voor Vitesse te sterk. Kluin c.s. wonnen met 30. Heracles-Enschedé ein digde in 1—1. AFDEELING IV. Het volledig afgewerkte program trekt allereerst de aandacht door de groote 5—1 zege van Willem II op do Valk, waarmee de kampioenen een fraai be gin maakten. De groote strijd NacP.S.V. eindigde in een draw (3—3), die ons op een hernieuwden strijd van Willem II met P.S.V. en N.A.C. doet wijzen. Longa verloot ten tweede male. Thans sleepte B.V.V. een 51 overwinning uit Tilburg mee. Eindhoven liet zich niet in eigen hol slaan. Verder dan 1—1 bracht M.V.V. het niet. WilhelminaN.O.A.D. werd 3-5. AFDEELING V. Hier slechts 2 matches! Velocitas was weer tot werkeloosheid gedoemd, daar nu het M.S.C.-terrein weer werd afgekeurd. AchillesAlcides, een strijd om den Drentschen hegemonie, werd eveneens een prooi van den keu ringsconsul. Tenslotte ging ook Be Quick—Frisia niet door. G.V.A.V. verloor op eigen terrein met 20 van Veen- dam. De plaatselijke match Friesland—Leeuwarden deed Friesland van een goede zijde zien. Het gelijke spel (3—3) valt ons nog mee. „VOETBAL", DOOR C J. GROOTHOF. Er iR een boek (geen boekje!)- over voetbal ver schenen bij onzen K.N.V.B., een boek dat, verlucht door foto's, een groote waarde voor eiken voetballer uitmaakt. De heele taak, al het doen en laten van de spelers van een elftal Htaat er uitvoerig en popu lair in beschreven. Alleen 47 bladzaden met tal van foto's wordt er aan het hoofdstuk „Doelverdediger" gewijd. De 210 bladzijden leest men met stijgende be langstelling. Werkelijk, we raden iederen voetballer aan dit mooi gebonden boekje te koopen. De prijs is belachelijk laag. Het kost nl. slechts 1 gulden. In iederen boekhandel kan men het bestellen, ook di rect aan den K.N.V.B., Van de Spiegelstraat 21, Den Haag. De titel is „Voetbal". N.H.V.B.-programma voor Zondag a.s. 1 C.: Succes 1—H.R.C. 3; Helder 3—B.K.C. 1; Zee macht 1—Sparta 1; Nieuwe Niedorp 1—Wieringer- waard 1; 2 C..: Vrone 2—Hollandia 2; Andijk 1—Alc maria 5; Berkhout 1Vitesse 1; 2 D.: B.K.C. 2— J.V.C. 1: D.O.S.K.O. 1—Helder 4; Texel 2— H.R.C. 4; Sparta 2Succes 2; 3 C.: Vitesse 3D.T.S 3; Hollan dia 4—Berkhout 2; 3 D.: Kolhorn 1—Sparta 3. Adsp. G.: Vrone a—Alcmaria c; Schoorl aD.T.S. a; Ber gen a—Alcmaria b; Adsp. K.: H.R.C. aHelder a; Sparta aSucces a; Adsp. H: Helder b—H.R.C. b; H.R.C. c—Helder c. Alg. Sportblad. K.N.V.B.-programma voor Zondag a.s. Hortus—Helder; D.T.S.—Electra (zal wel uitgesteld worden, daar Electra van 4A naar 4C is verhuisd); Spartaan 2—H.R.C. 2; Alcmaria 2—Ajax 3; Helder 2— D.E.C. 3; Z.V.V. 2—Alcmaria 3; Z.F.C.—H.B.S.; H.V.V, K.F.C.; H.R.C.—Alcmaria (11); Hollandia—Zeebur gia (I). - m- j Sportkroniek. ANNA PAULOWNA. Wij waren niet in staat den wedstrijd B.K.C. 1 Nieuwe Niedorp bij te wonen, llier volgt daarom een verslagje van bevriende zijde: Toen de scheidsrechter omstreeks twee uur de elf tallen bij elkaar floot, stonden ze als volgt opgesteld: B.K.C.: P. Post. Hendriks Blaauboer Jb. Wiggers B. Wiggérs W. Hoep. Tauber, T. Post, Rozenbroek,' Huisman, v. Wees. Kaag, Schippers Faus, Blokker, Var Kaar. Mijts Grootes 1 Barten NIeuwboer v. Herwerden. Blokker. Nieuwe Niedorp. N.N. onderneemt den eersten aanval. Doch spoe dig weet B. het spel te verplaatsen, met als gevolg, een schermutseling voor 't N.-doel, waaruit Rozen broek weet te scoren (1—0). Tauber kogelde even later van de vleugel af in (2—0).. Dan weet N.N. door haar snellen midvoor te scoren (2—1). Gelijk ging toen het spel op; dan zet B.K.C. weer even op. Huis man zet goed door en stelt Rozenbroek in staat in eens in te schieten (3—1-. Met dezen stand gaat de rust in. Na half-time nam N. het spel geheel in handen en verkleint den stand in 32, wat even later door Faus 3—3 wordt. De linksbuiten zorgt dan nog voor de leiding (34), doch dan zet B.K.C. weer op, wat meestal op buitenspel strandt, waarmee het publiek het niet steeds eens is. Er wordt hevig geappeleerd. Een scène doet zich tusschen Huismètn en Blokker voor en Huisman gaat voor de zooveelste maal 't veld uit. Nu is 't mooi er af en 't spel wordt saai. Na dat de linksbuiten van N. er nog 3—5 van gemaakt had, was 't uit. Dit was het treurige einde van een wedstrijd die B.K.C. zoo vlot en sterk begonnen was. De adspiranten gingen met 9 man naar Helder A en verloren met 29—0, hetgeen ons nog meevalt. Het eerste gaat a.s. Zondag naar Helder 3. Aan vang 10 uur. 't Tweede krijgt een zware wedstrijd op eigen terrein, n.1. J.V.C. "t Derde wacht nog steeds op indeeling. De adspiranten a en b hebben a.s. Zondag beiden een wedstrijden. Tegen wie zal nog nader bekend worden gemaakt. Voor de competitie is A echter vrij. HELDER IWATERGRAAFSMEER I, 2L Het is Helder eindelijk gelukt weer eens een over winning te behalen. Er is goed en met veel vuur ge speeld en toen de Amsterdammers de leiding namen, verdween het enthousiasme niet, zooals zoo dikwijls gebeurd is, maar werd er integendeel nog een schepje opgegooid en dit volhouden is tenslotte met een over winning beloond geworden. Indien de withemden zoo voort gaan, is er wel kans dat op een goede en mis schien wel op de eerste plaats geëindigd wordt. Helder bracht het vol^^pde elftal in het veld: P. Meilink. Mulder. Bodenstaff. J. Bak. H. de Boer. B. de Boer. D. Bak. W. H. Reinders. J. Burger. L. de Jongh. W, Bakker. Deze opstelling heeft goed voldaan en de omzetting van B. de Boer en Burger is beslist een verbetering. Meilink in doel was zoo goed als wij hem zelden ge zien hébben. Hij heeft weliswaar een enkele maal wel gevaarlijk gedaan, maar hiertegenover staat zooveel goeds, dat wij dit wel door de vingers kunnen zien. Speciale vermelding verdient het stoppen van een strafschop en eenige fraaie reddingen in het laatste gedeelte van den strijd. Het backstel is nog altijd niet betrouwbaar en het zal voorlooplg nog wel het zwakste deel der ploeg blijven. De middenllnle was aanmerkelijk beter dan tegen Kinheim, zoowel verdedigend als aanvallend. B. de Boer is hier beter op zijn plaats dan in de voorhoede. Zoowel het onderscheppen van aanvallen als het steu nen der voorhoede ging hem goed af. Hij stelde zich goed op en liet den buitenspeler niet vrij. Dezen mid dag was hij de beste speler in de middenlinie. Het is te hopen, dat de elftal-commissie hem hier handhaaft De spil was aanvallend goed, verdedigend minder, waardoor er nog al eens een opening in de Helder- vesting ontstond. Hij zit flink achter de voorhoede en gaf enkele malen een zeer fraaie through-pass. De rechtshalf was veel beter dan tegen Kinheim, maar toch nog de minste in deze linie. ïn de voorhoede sta ken Burger en De Jongh ver boven de anderen uit, wat spel betreft dan altijd. Beiden waren een voort durend gevaar voor de Watergraafsmeer-verdediging. Jammer dat Reinders er zoo geheel uit was en ook Bakker was niet zooals anders, want dan was het niet bij deze twee doelpunten gebleven. Dirk Bak stond weer op de redhtsbuitenplaats en hij bleek het nog lang niet verleerd te zijn. Het is nog steeds Helders beste rechtsbuiten en hij zal voorloopig nog wel niet van zijn plaats verdrongen worden. Watergraafsmeer bezit een forsche ploeg, wat wel een voordeel is tegenover een veel lichter elftal als dat van Helder, maar wat spel betreft, waren ze minder dan de withemden en dit is dan ook de oorzaak der neder- laag. De verdediging was goed, in 't bijzonder de rechts back, de middenlinie ging ook wel. In de voorhoede werd af en toe heel aardig gecombineerd, maar het schot was niet zuiver genoeg om Meilink te passeeren. Wat den wedstrijd zelf betreft het volgende: Om even over half drie trapt Helder tegen den schuin over het veld staanden wind in, af en er ontwikkelt zich onmiddellijk een snelle partij voetbal. De eerste kans is voor Helder. De Jongh plaatst handig naar den vrijstaanden linksbuiten. Deze loopt naar binnen en schiet... juist in de handen van den keeper. Maar ook voor het Helder-doel ontstaat een gevaarlijke situatie, als Mulder over den bal maalt Meilink stopt echter het harde schot. Helder is iets meer in den aanval en Bakker krijgt nog een tweetal kansen die hij echter onbenut laat. Het heiligdom der gasten wordt steeds weer van dichfcbfj bedreigd door de witte voorhoede, maar door taai verdedigen wordt scoren voorloopig belet Inmiddels worden de aanvallen van Watergraafs meer talrijker en gevaarlijker en tenslotte neemt zij zelfs de leiding met een schot van vlakbij, watde keeper slechts vla de paal in eigen doel kan slaan. Helder geeft den moed niet op. Bak probeert het eens alleen, zijn schot gaat evenwel over. Ook Burger, Bakker en De Jongh lossen een aantal schoten, zonder evenwel succes te hebben. Eindelijk heeft De Jongh succes. Uit een prachtige through-pass van den spil, schiet hij langs den keeper In het net (11). Een mooi doelpunt! Er is dan nog ongeveer een kwartier te spelen, gedurende welke periode Watergraafsmeer tweemaal bijna de leiding genomen had. Bij een aan val der gasten staat Meilink den bal uit den hoek. Deze stuit voor den middenvoor die hem in doel loopt. Maar hij had den bal met den arm aangeraakt, zoodat dit doelpunt geannuleerd werd. Even later kaakt Mul der een tegenstander en Helder krijgt een strafschop tegen zich. Meilink haalt den bal op schitterende wijze uit den hoek, zoodat dit gevaar ook al weer bezworen is. Ondertusschen heeft Helder ook verscheidene aan vallen gedaan. Eens passeert Burger de backs fraai. Op het beslissende moment wordt hij eohter gekaakt wat den scheidsrechter ontgaat. Alweer een mooie kans verkeken. De rust komt dus met 11. Na de pauze speelt Watergraafsmeer iets beter dan er voor en er is dan ook niets te bespeuren van een Helder-overwlcht. De aanvallen der gastheeren zijn iets gevaarlijker. Bak forceert een paar maal een corner, waarvan één zeer mooi genomen wordt doch juist overgekopt. Als ongeveer de helft van den speel tijd verstreken is, geeft H. de Boer een geweldige knel op doel. De keeper stopt wel, maar laat den bal voor de voeten van Burger vallen en Helder heeft de lei ding (21). De Witten blijven nu In den aanval. Bakker schiet nog eens naast. Reinders krijgt een pracht kans, maar sohiet in de handen van den keeper. Burger en De Jongh probeeren de backs te passeeren, maar zonder succes. De laatste tien minuten zijn voor Watergraafs meer. Het Helder-doel wordt bekogeld en Meilink krijgt ten volle gelegenheid zijn talenten te toonen, wat hij dan ook doet en hij weet zijn doel verder schoon te houden. Het einde komt dus met een 21-overwinning voor Helder. TOURCLUB T.O.G.S. Nu het competitierad weer is gaan draalen, is de Tourclub zijn winterslaap begonnen. De Nederlaag wedstrijden door haar dit jaar gehouden, zijn nog lang niet ten einde, daarom is in beginsel besloten om het volgend jaar deze nederlaagwedstrijden voort te zet ten. De voetbalvereeniging P.S.V. van Petten heeft de Tourclub nog haar eenige nederlaag toegebracht en wel met 41. Weliswaar speelden de T.O.G.S.-ers met 8 man, maar verloren hebben ze het eervol. De andere vereenigingen hebben allen verloren, zoodat deze ge voegelijk buiten beschouwing kunnen worden gelaten. Vlak na het seizoen 19301931 zullen de nederlaagwed strijden hervat worden. De vereenigingen, welke hier mede iets te maken hebben, zullen hiervan nog mede- deeling ontvangen. SPARTA-NIEUWS. Met een 51-overwinning ging Oudesluis naar... Oudesluis. De uitslag geeft o.i. niet geheel de ver houding weer, al zij het, dat Sparta wel meer dan 1 tegenpuntje verdiend had, hoofdzakelijk door haar on vermoeid volhouden. Pas toen het 51 stond en Sparta de nederlaag reeds voelde, lieten zij den moed zakken, doch toen was ook het einde al zeer nabij. De doel punten waren duur, eensdeels door het goede verdedi gen der Spartalui, anderdeels door het te weinig en bovendien nog onzuiver aangeven der S.-halflinie. Ech ter diene in aanmerking genomen te worden, dat het veld moeilijk bespeelbaar was. Het veld was door den piassenden regen van Zondagmorgen tamelijk nat ge worden en de bal maakte daardoor de zonderlingste effecten. Het spel der Oudesluis-menschen is ons te gengevallen, maar destemeer van Sparta H. Oudesluis was in het verdedigen het sterkst, doch wanneer de aanval aan haar eischen niet voldoet, blijft winnen een moeilijk geval. De Sparta-menschen wisten zich het moeilijkst aan de omstandigheden aan te passen; slechts eenige malen wisten zij werkelijk gevaarlijk te zijn en in die weinige gevallen wisten de D.-verdedigers door resoluut ingrijpen, doelpunten te voorkomen. C. Stam mes op de rechtsbuitenplaats heeft een besten wedstrijd gespeeld, in het bijzonder voor de rust. De Sparta- aanvallen waren over het geheel genomen talrijker, doch het schieten liet nogal te wenschen over. Stam mes brak menigmaal door, doch zijn voorzetten waren niet altijd te benutten. Het binnentrio miste ten eenen- male zijn noodige schotvaardigheid. Ook van Geelen, Schagen's tweede „kanon" heeft niet bijzonder goed ge speeld. Een beetje bang voor water, Yellow? Keepertje Dekker was niet voor zijn taak berekend. Het is toch jammer, dat onze vereeniging met een 80-tal leden, niet over voldoende keepers beschikt. Wij zouden willen voorstellen, te adverteeren als volgt: „Keepers ge vraagd; zich op te geven bij den secretaris". Over den wedstrijd, die het aanzien bijna niet waard was, zwij gen we maar liever. Woensdag 1 October. (Wij maken de luisteraars attent op de golflengte wisseling tusschen de stations Hilversum en Hulzen, met ingang van heden). Hilversum (298 M., na 6 uur 1071 M.) VARA 8.00 Gramofoonplaten. V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht; 10.30 Ziekenuurtje; 11.80 Graraofoon- rauziek; 12.15 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Toespraak voor de vrouwen; 3.00 „Maak het zelf" door Céline Schaake—Verkozen; 4.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen; 4.30 Kindervertellingen; 5.15 Orgelspel door Johan Jong, afgewisseld door gramofoonmuziek; 6.30 Vaz Dias: Koersen; 7.00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.45 Graimofoonmuzlek; 8.00 Uitzending voor de Vereeniging xan Geheelonthouders onder Spoor- en Tramwegpersoneel, met medewerking van het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot, het Groot Volkstooneel en G. Dumont, chansonnier; 9.15 „Het huisje aan den overweg", dramatisch hoorspel naar het leven, door Martien Beversluis, op te voeren door het Groot Volks tooneel; 10.15 Persberichten Vaz Dias; 10.30 VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.150.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zleken- dienst; 11.0011.30 Gramofoonplaten; 11.30—12.80 Har moniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Politie berichten; 12.302.00 Middagconcert; 2.002.45 Concert door Mevr. Joh. van Heiomavan Nieuwenhoven (so praan), Hendrik Kubblnga (bas), Ferd. Kloek (orgel en piano);'2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur; 3.154.15 Vervolg concert; 4.15—5.00 Gramofoonmuziek; 5.00—6.00 Kinderuurtje; 6.006.45 Uurtje voor de Landbouwers; 6.457.15 Lezing door Dr. G. Esselink, over „Ons be staan, een worsteling om het leven"; 7.157.45 Cursus Electroteohniek; 8.00 Tijdsein; 8.0010.00 Concert door de Christ. Oratoriumvereeniging „Con Amore"; 10.00 '11.00 Persberichten Vaz Dias; 10.1011.30 Spreker: Ds. A. D. Meeter. Onderwerp: „Wat Leiden overmorgen weer herdenkt"; Gramofoonplaten. Toen Marion hem weer zoo hulpeloos zag zitten met een blauwe pantalon op zijn knieën, vond ze dat er maatregelen genomen moesten worden. Juffrouw Bels was niet kwaad, als hospita hield zc er zekere principes op na, die tenminste getuigden van rechtschapenheid. Alle commensalen hadden de zelfde rechten (zeer weinig) en dezelfde plichten (zeer vele). Ook voor de anderen had juffrouw Mels nog nooit een broek gemaakt. Maar die schenen dat niet noodig te hebben. Of ze hadden moeders, verloofden en naaisters, die al die dingen opknapten. Prcntice deed het zelf. En afschuwelijk, niet om aan te zien. Marion was hoegenaamd geen nieuws gierig meisje, dat gauw haar neus in andermans za ken stak. Maar alles heeft zijn grenzen. Ze woonde al jaren bij juffrouw Bels in.en had er een flinke ka mer, hetgeen haar ruim salaris als secretaresse haar tocslond. Wanneer ze de trap opging kwam ze langs de kamer van mijnheer Prentice. Twee keer had zijn deur opengestaan en beide keeren had zij hem aan. het verstellen gezien. Zij haatte het een man vrou wenwerk te zien doen. Zij kende Prentice alleen van de weinige malen, dat ze hem toevallig in het huis voorbij geloopen was, maar dat was genoeg om zich een oordeel over hem te vormen. Marion kwam tot de overtuiging, dat ze moest ingrijpen. Ze deed het de eerste de beste maal dat ze hem weer bezig zag. „Hallo, mijnheer Prentice!" Hij keek op, als een sohuldige. „Het is een beetje gek misschien, maar ik kom u helpen". „Vreeselijk aardig", zei Prentice, „maar het is wer kelijk niet noodig." „Het is ontzettend hard noodig", deelde Marion mede. Ze greep de broek, die op Prentice's knieën lag en hield die omhoog. Er zat een groot gat in de pijp, een winkelhaak van ongeveer 5 c.M. Er was een poging ondernomen om de ramp te herstellen, maar het was schromelijk mislukt. Met een paar draden waren de twee zijden bijeen gehaald en een groote stopnaald bengelde er bij. „Een schandaal", zei Marion boos en keek Prentice bestraffend aan. Hij zuchtte droevig en knikte. „Is u van plan zoo verder te gaan en in dit vod over straat te loopen?" Prentice keek hulpeloos naar het meisje en zweeg. „Geef eens antwoord als u durft". „Het ziet er wat akelig uit", merkte hij op. „U had uw mond open kunnen doen. Als u het vervelend vindt, juffrouw Bels zooiets te vragen, wel, dan ben ik er ook nog." „Ik wist niet begon Prentice. „U wist het niet, dat is waar", zei Marion iets vriendelijker. In elk geval weet u het nu) U krijgt dit gerepareerd weer terug. Goeden middag". Toen ze de deur achter zioh had gesloten, stond Prentice op en begon hartelijk te lachen. Sinds dit voorval liepen Prentice en het meisje el kaar niet steeds meer voorbij; wanneer ze een oogen blikje den tijd hadden, praatten ze eens wat. Het had Marion op kunnen vallen, dat hij een knappen jonge man was, maar als dat al het geval was, dan ver anderde dit aan haar houding hoegenaamd niets. Ze verbaasde zich alleen over zijn keurige kleeding. Het lag haar vaak op de lippen te vragen waar de blau we broek gebleven was, die ze zelf voor hem gestopt had. Maar ze deed het niet. Toen ze de kennismaking met het kleedingstuk her nieuwde, stampvoette ze. Prentice's kamerdeur stond open. Hij zelf was er niet, maar op de tafel zag ze een kleine koffer met goed open liggen. De blauwe broek was er ook bij. Hoe ze er toe kwam, wist Ma rion niet, maar ze liep de kamer binnen en greep de broek. Vlak onder de plek, die zij zoo zorgvuldig ge stopt had, was opnieuw een groot gat. En het was hersteld op Prentice's manier, met grove steken, on gelooflijk leelijk. De beide andere kleedingstukken, een colbert en een kamerjasje, hadden ook ieder een breede scheur. Ook zij waren op een afschuwelijke ma nier hersteld. Marion kon niet uitmaken, welke van de drie als reparatie het slechtst geslaagd was. Woe dend liep ze de kamer uit. „Nee", zei Marion. Ze zei het eerder dan ze eigenlijk gewild had, maar ze meende het en aan duidelijkheid liet het niets te wenschen over. Voor Prentice was het een onprettig antwoord. Want hij had haar ernstig gevraagd, zijn vrouw te worden. „Ik wensch dien kerel geluk", zei hij bijna luchtig. „Wie?" vroeg Marion snel. „Er is toch zeker een ander?" „Nee". „Maar waarom Prentice zweeg hulpeloos. „Ik haat een man met manieren zooals jij". Marion keek naar haar schoenen." Ik haat een man, die vrouwenwerk doet. En dat is nog het ergste niet, maar als tenslotte iemand hem aanbiedt dat werk voor hem op te knappen, blijft hij het toch zelf doen. En hoe! Vreeselijk! Geen woorden voor te vinden". Prentice's gelaat werd een en al glimlach. „Als dat alles is," begon hij. „Heb je nooit gehoord van de firma Bandon, Prentice en Bandon, de goed- koope kleermakers- en reparatie-zaak. Wel ik ben een der firmanten. De blauwe broek en die andere rom mel? Niets dan liefhebberij van me. En reclame. We hebben er een étalage voor ingericht: „Vrijgezellen, doe het niet zelf, breng het bij ons!" „Oh!" „En dus vroeg Prentice, „wat heb je nu te zeg gen?" „Dan is het wat anders", zei Marion. (Nadruk verboden.) Of - viame, vreeselijk geschrokken, Schreeuwde dadelijk moord en brand, Wlm wist daarom weer te ontsnappen, Met den luchtballon in den hand, De koopman schrok zich zoo geweldig. Hij had den verkeerde voor. De dame begon hem te dreigen, Hij wilde er stil van door.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10