SPORT Origineele Friso en Furore. Dreigend graan-tekort. Moderne struikroorers. Tribune ingestort. Scheepsramp op het Michiganmeer. Windhoos boven Chicago. Het proces-De Rosa. Brutale inbraak te Barendrecht. Tegen de Vlootwet. Schoorl; 3e prijs Piet Flapper. Groep XII: le prijs P. Beerenpoot; 2e prijs Ton Zo merdijk; 3e prijs Janus Dankers. Meisjes van (J jaar (Muilloopen): Groep XIII: le prijs Jannie Kuiper; 2e prijs Gerda Starreveld;3e prijs Coba Heiligers. Groep XIV: le prijs Corrie Dekker; 2e prijs Dina v. Nuland; 3e prijs Tilly v. Oort. Jongens van 9 jaar (Zakloopen): Groep XV: le prijs J. Wipprecht; 2e prijs Ab de Leeuw; 3e prijs Jan Marees. Groep XVI: le prijs Siem Groot; 2e prijs Bertus Kager; 3e prijs Gert Schilder. Meisjes van 10 jaar (Etafetteloop): Groep XVII: le prijs Rensje Rong; 2e prijs Jenny Wemmenhovc; 3e prijs Nel. v. Stralen. Groep XVIII: le prijs Nelly Bakker; 2e prijs Jo v. d. Linden; 3e prijs Marietje Vlug.. Jongens van 10 jaar (Zakkruipen): Groep XIX: le prijs Joost Wit; 2e prijs G. v. Gu- lik; 3e prijs KI. v. d. Bel. Groep XX: le prijs Jan Brugman; 2e prijs C. Broek huizen; 3e prijs Piet Jonker. Groep XXI: Oudere jongens (Touwtrekken): le prijs A. Groot; 2e prijs P. Goedhart; 3e prijs Piet Buis. Kolf- en voetbalwedstrijden zijn uitgesteld tot het terrein bespeelbaar is. Afgelast. Door de Rïjvereeniging „Bucephalus" te Barsinger- horn zouden 's middags behendigheidswedstrijd, dressuurproeven en springconcours woraen gehou den op het sportterrein van den heer llartland. Maar ook dit gedeelte van het programma was des Zondags reeds afgelast, omdat de toestand van het terrein ze niet toelieten. Alle belangstelling was dus dezen dag verder ge concentreerd op den grooten Reclame-, Humoristischen en Karakte ristieken Parapluie-optocht. Konden we in ons nummer' van Zaterdag j.1. reeds melding maken van een groote deelname, de ver wachtingen werden verre overtroffen. ,De deelnemende nummers vormden een lange rij en in de verschillende afdeelingen waren juweeltjes van nummers. Hoe allerliefst waren de deelnemenden in de afdeeling karakteristiek, kleine stukken, terwijl ook de grootere stukken van deze afdeeling keurige inzendingen te zien gaven. Ook de afdeelingen re clame en humor waren uitmuntend verzorgd en ga ven veel moois en vernuftigs te zien. Het geheel vormde een zeer mooie optocht en dank zij het schitterende weer, de zon bescheen zelfs deze parapluie-optocht, kwam de fleurige stoet goed tot haar recht en werd het een groot succes. En daar toe werkte in niet geringe mate bij de rijvereeniging „Bucephalus" van Barsingerhorn, die ook aan den optocht deelnam en de muzikale opluisterihg door Schagen's Harmonie en „Winnubst". Een drom van menschen stond aan weerszijden van de Gedempte Gracht en algemeen roemde men, zoowel qualiteit als quantiteit van de .optocht. Hieronder laten we de inzendingen volgen: Afdeeling Karakteristiek. I. Kleine stukken: a. J. Keesman Sz., IJsco; b. Trijntje Kweldam, Schemerlamp; c. Marietje Prins, Waterlelie; d. Coba Heilijgers, Vlinder; e. Dina Beers, Bloemenmeisje; f. Keeltje Roggeveen, Herfst, g. P. Blaauboer, Paddestoel. II. Groote stukken: a. „Lycurgus", Damesafdee- ling; b. Ali Blaauboer e.a., de Rbgenboog; c. Club H.V.T., de 12 maanden; d. Schager Kinderzangkoor. Tafereel uit „Hans Drift"; f. Meisjes Kamp e.a., de 4 jaargetijden; g. Meisjes Vrielink e.a., Sport Staalt Spieren; h. Meisjes Koning en Klerk, Kabouters bij Paddestoel; j. Kinderen de Nijs, de Vlag; k. Familie v. d. Capelje, Zomers buiten 1930; 1. Mevr. De Nijs en Jansen.'Volendammer gezin; m. Kinderen Bel en Rank, Indische Kindertjes; n. Kinderen Dekker, de Babies; o. Annie Krapman en T. Bregman, Holl. groente; p. Kinderen Boonacker, Twee Javaantjes; q. G. Band en G. Ruig, Volendammer paar; r Kin deren Slikker en Blaauboer, Rietdekker en Boerderij; s. Kinderen Koning, Elfje en Kabouter bij Paddestoel; t. Schager boksclub; v. J. Kossen en D. Kossen, Ro- zenmeisjes; w. Grietje Slikker e.a., Theeroosje enz.; x. L. Kossen en A. Kossen, Kaboutertjes; y. Kinderen Wijngaard, Trekkar. Afdeeling Reclame. 1. Kleine Stukken: a. Van Geelen, Gero Gromal- ca; b. Mevr. Swakman, Vollenhoven's Stout; d. Jb. Molenaar Cz., De tabaksplant. II. Groote stukken: a. C. van Stralen en G. Boon, Ho-Ha Tafelbeschuit; b. Th. Kéét e.a., Bakkertjes; c. J. de Nijs, Heineken's Bierbrouwerij; d. A. Deute- kom, Fijffer Bananen; e. J. Jansen, Paardenslachterij; f. M. Wissekerkc, Alva-Laval. Afdeeling Humor. a. C. Neefkes en A. Neefkes, Kermisreizigers; b. L. van Rijswijk e.a., 2 Gouden Bruidsparen; d. Meisjes Schaaf en Kok en W. Schaaf, Naar de markt; e. D. Oosterveld en M. Komreij, de Ridders; f. mej. Linde boom en v. d. Graaf, Bezoek aan de Schager Win kelweek; g. Jb. Brugman, De verstrooide professor; h. A. Brantenaar, De Clown. De jury, bestaande uit den heer en mevrouw J. Cornelissen-IIouwing, den heer eh mevrouw A. C. Roggeveen-Stammes en den heer en mevrouw Mr. J. A. E. Buiskool-Smit, had een moeilijke taak. Ook de geïllumineerde reclame-, humoristische- en karakteristieke parapluie-optocht, zij het dan al dat het aantal deelnemende nummers niet zoo groot was als 's middags, uitmuntend en trok weer veel bezoekers. Het was schitterend weer en een groote menschen- raassa, waaronder zeer vele bezoekers van buiten was nu zelfs aanwezig. Het was 'n groote voldoening voor de commisie, dat deze dag nu eens zoo goed mocht slagen. In „do Posthoorn" van den heer Peetoom, waar het tjokvol was, had de prijsuitreiking plaats, De jury werd met applaus begroet, door het publiek, dat reikhalzend naar haar komst had uitgezien, want in plaats van 9 uur, het uur waarop de uitreiking zou plaats hebben, was het inmiddels ongeveer half elf. Door Burgemeester Cornelissen werd hulde ge bracht aan de Commissie voor de Winkelweekfees ten, voor de prachtige organisatie. In een ruime straat heeft de bcoordeeling kunnen plaats vinden en spr. wijst op het buitengewoon goed slagen, zoowel van den middagoptocht als van het avondfeest. De uitspraak van de jury was als volgt: Middag. z Karakteristiek, kleine stukken: le prijs Schemer lamp, f7.50, Tr. Kweldam; 2e prijs Waterlelie f5, Marietje Prins; 3e prijs J. Keesman Szn., f2.50. Idem, groote stukken: le prijs Regenboog f 17.50, Ali Blaauboer e.a.; 2e prijs Vlag f 12.50, kinderen Do Nijs; 3e prijs H.V.T., 12 maanden f7.50; 4e prijs Ly curgus f5; 5e prijs: Kindereri Dekker, Kinderzang koor, Kinderen Boonacker, Kossen en Kossen, bloemen meisjes, allen f2.50. Reclame, 1. kleine stukken: le prijs v. Geelen f5; le prijs Molenaar, tafcak f5; 2e prijs Vollenhoven f2.50, mevr. Swakman; 2e prijs Holl. Groenten f2.50, A. Krapman en T. Bregman. 2. Groote stukken: le prijs Ho-Ha tafelbeschuit f 12.50; 2e prijs M. Wissekerke f7.50; 3e prijs Keet, bakkers f2.50. Humor: le prijs L. v. Rijswijk e.a. f7.50; 2e prijs Jb. Brugman, prof. f5; 3e prijs Neefkes en Neefkes f2.50, kermisreizigers. Avond. Karakteristiek, kleine stukken: le prijs Waterle lie f5, M. Prins; 2e prijs Bloemenmeisje f3, Dina Beers; 3e prijs Tr. Kweldam, schemerlamp f2. Idem groote stukken: le prijs Vlag (de Nijs) f10; 2e prijs Kabouters met paddestoel f7.50, meisjes Ko ning en Klerjv; 3e prijs Lycurgus f4; 4e prijs: Zo mers buiten, Fam. v. d. Capelle, f 2.50; 4e prijs Vo lendammer paar, G. Band en G. Ruig, f2.50; 4e prijs Volendammer gezin, f2.50, mevr. De Nijs en Jansen. Reclame, kleine stukken: le prijs v. Geelen f5; 2e prijs Vollenhoven, mevr.. Swakman f3; 3e prijs Holl. groente, f2, A. Kqapman en T. Bregman. Idem groote stukken: le prijs J. Jansen f7.50; 2e prijs A. Deutekom, bananen f5; 3e prijs Wissekerke f4.—. Humor: le prijs meisjes Schaaf en Kok f4; le prijs Lindeboom, v. d. Graaf, f4; 2e prijs L. v. Rijswijk e.a. f2.50; 2e prijs Jb. Brugmèn, professor f2.50. De Voorzitter van de Winkelweekcommissie, de heer C. Blaauboer, bracht dank aan de dames- en hee renleden van de jury en aan de Rijvereeniging.„Bu cephalus" voor de verleende medewerking. Een bij zonder woord van dank brengt spr. aan Schagen's Harmonie en aan „Winnubst". Maar niet minder dank, zegt spr., is verschuldigd aan hen die aan den optocht hebben delegenomen en die daarvoor kosten noch moeite hebben gespaard. Bij monde van den heer L. v. Rijswijk wordt hulde gebracht aan de Winkelweekcommissie en aan de jury. De heer K. Breebaart Dz. van Kolhorn voerde het woord namens de rijvereeniging, zijn spijt uitdruk kende over het feit dat geen demonstratie kon plaats vinden, maar toch de hoop uitsprekende dat een goede propaganda was gemaakt. Het bleef nog een geruimen tijd gezellig druk op straat, terwijl in de verschillende lokaliteiten het feest werd voortgezet. Jn het Friesch Landbouwblad van 27 September 1.1. wordt medegedeeld, dat bestellingen voor bovenge noemde nieuwe aardappelsoorten worden aangeno men door Dr. J. C. Dorst te Leeuwarden. De vastgestelde prijzen zijn voor Furore f7.00 per 50 K. G., maat 3270 m.M.; voor Friso f5.00 per 50 K.G., maat 32—60 m.M., beide incl. zak. Bovengenoemde soorten werden verleden jaar in beperkte mate voor 't eerst in den handel gebracht; ze behooren tot de veelopbrcngende rassen, geschikt voor consumptie en resistent te gen de gewone aardappelziekte en wrat ziekte. Vooral dit laatste kan voor bouwers In gebieden, waar de Bravo verboden is, een aanleiding zijn, om hel eens met deze rassen te probeeren. De Furore is rood en de Friso wit van schil. In verband met den beperkten voorraad zal de moge lijkheid niet uitgesloten zijn, dat de partij spoedig is uitverkocht, VEENSTRA, Wnd. R. L. Consulent Verschillende berichten. In graan-oitvoerend Rusland. V.D. verneemt uit Kowno: Naar uit Moskou wordt gemeld, wordt in een nieu wen order van het centraal comité der communisti sche partij gezegd, dat het huidige resultaat v der graan inleveringen nog Steeds onvoldoende is. - Indien geen krachtige maatregelen genomen worden is het gevaar voor een te kort aan graan in den komenden winter niet uitgesloten. D6 hoeren houden zich niet aan den vastgestelden levertijd. Uit de vertegenwoordigers der industrie-arbeiders en der communistische jeugdgroepen, worden bijzon dere ploegen gevormd, die in de dorpen den graan- opslag zullen helpen bevorderen en de uitvoering vdn het „herfstzaai-schema' zullen controleeren. Diefstal uit een rijdende vrachtauto. Een Duitscher, die met zijn vracht-auto volgeladen met boter en eieren huiswaarts keerde, passeerde onderweg, in de buurt van Elmpt bij Roermond, 'een naast den weg staanden luxe-auto, waarvan de be stuurder oogenschijnlijk bezig was met de motor-re paratie. Aangezien dii niets ongewoons is, sloeg hij daar geen acht op. Een eind verder stond iemand op den weg, die hem door teekens beduidde te stoppen. De chauffeur, die meende, dat deze persoon mee wilde rijden, maar er niet erg op gesteld was, reed door. Tn het volgend dorp had hij nog al wat oponthoud en na een tijdje voegde zich de man, die hem had willen doen stoppen, bij hem. Deze verhaalde, aldus de „Msb.", dat het niet enkel zijn bedoeling was geweest om mee te rijden, maar vooral om hem te waarschuwen. Hij had n.1. gezien hoe de quasi-dcfccte luxcauto achter den vrachtwa gen aangereden was en een der inzittenden daarvan over de motorkap achter in den vrachtwagen gekro pen was en daaruit ecnigc kisten op den weg gegooid had', waarna hij zich langs den zelfden weg in zijn eigen wagen had begeven. Bij onderzoek bleken uit den vrachtauto inderdaad twee vaatjes boter en drie kisten eieren verdwenen te zijn. De man op den weg had het nummer van den luxe-wagen opgenomen, maar hij navraag bij de politie bleek, dat ze daardoor geen stap verder kwa men. De wagen was een week vroeger ergens gesto len. 75 personen gewond. Volgens een bericht uit New York is tijdens een voetbalwedstrijd te Columbus (Ohio) een tribune in gestort, waarop zich 2500 toeschouwers bevonden. Ruim 75 personen worden gewond, van wie 35 zóó ernstig, dat zij in een ziekenhuis moesten worden op genomen. Elf menschen verdronken. Het N.T.A. seint uit New York: Uit Grand Haven. (Michigan) wordt gemeld, dat op twee mijl afstand van die plaats tijdens een vreesc- hjken storm een schip op het meer van Michigan is gezonken, waarbij elf opvarenden om het leven zijn gekomen. Nadere bizonderheden ontbreken nog. Groote schade. Een windhoos met een snelheid van 90 KM. per uur, heeft boven Chicago gewoed, boomen vellende, palen omverwerpend en lichtreclames en uithangbor den afrukkend. De storm richtte veel matcrieele schade aan en ver oorzaakte belangrijke verkeers-venragingen. De temperatuur daalde in zeten uur tijd met 18 graden. Veroordeeld tot vijf jaar gevangenis. Zaterdag is in het proces-De Rosa, dat de vorige week onder groote belangstelling te Brussel is ge veerd, vonnis gewezen. Zooals bekend was De Rosa, een anti-fascist, die het vorige jaar een aanslag pleegde op prins Humberto uit Italië, die te Brussel vertoefde ter viering van het verlovingsfeest met de Belgische prinses. Na het pleidooi van den verdediger Spaak en en kele korte replieken van den procureur-generaal en den verdediger, trok de jury zich terug, om te beraad slagen. Het resultaat was een bevestigend antwoord op de vier volgende vragen: Heeft beklaagde zich schuldig gemaakt aan poging tot moord? Met voorbedachten rade? Was beklaagde in 't bezit van een vaischen pas? Is de Rosa in Bel gië in 't openbaar opgetreden onder een vaischen naam? Daarop begaven -het hof en de jury zich naar de raadskamer, om de straf vast te stellen. Het vonnis luidde: vijf jaar gevangenisstraf. Er hebben geen incidenten plaats gehad. fnon werd de burgemeester van Barendrecht gewaar schuwd, waarop de Barendrechtsche politie, geassis teerd door Rotterdamsche politie, den inbreker ar- rcsicerde. Bij verhoor door rlen burgemeester legde de man belangwekkende verklaringen af, die vermoedelijk het noodige licht zullen werpen op de inbraken, die den laatsten tijd te Barendrecht hebben plaats gehad. Nog meer arrestaties. Naar aanleiding van de mededeelingen van den ge arresteerden inbreker, waarbij deze 4 kameraden noemde, heeft de burgemeester van Barendrecht de Rotterdamsche politie gewaarschuwd, omdat bleek dat deze mannen in de Maasstad thuis hoorden. Het is de Rotterdamsche politie gelukt in den vorigen nacht de vier mannen te. arresteeren en gisterenmorgen zijn zij op transport gesteld naar Barendrecht, waar de burgemeester een verhoor heeft afgenomen. Een van deze inbrekers heeft voor den burgemeester een bekentenis afgelegd. Het verhoor met de drie an deren duurt nog voort. Een der inbrekers als in een val gevangen. Zaterdagnacht is te Barendrecht aan den Puinweg bij den heer De IC inbraak gepleegd. Omstreeks 12 uur hoorde de heer De K. onraad in zijn huis. Met zijn revolver gewapend, doorzocht hij zijn woning en ir de woonkamer vond hij twee inbrekers, die door liet geforceerde rolluik waren binnengekomen. De een wist te ontvluchten, doch den ander werd, doordat het rolluik omlaag viel, de weg afgesneden; hij zat als in een val gevangen. De heer De K. wist den in breker geruimen tijd in bedwang te houden. Ter tele- Door het bestuur der federatie van Vrijz. Dem. kiesvereenigingen in den Kamerkieskring Den Hel der zal in samenwerking met het bestuur der af deeling Alkmaar aldaar een protestvergadering te gen het ontwerp-Vlootwet worden uitgeschreven. Als spreker zal optreden Mr. P. J. Oud, terwijl voor dit'' doel reeds beslag is gelegd op de groote zaal van „Harmonie" voor den avond van 11 Oct. In verband' met deze protestvergadering zal de algemeene verga-! dering der federatie in den middag van 11 Oct. wor den gehouden, waarvoor de agenda werd samenge steld. Naar ons werd meegedeeld, zal te Alkmaar in den loop van Oct. mede een protestvergadering worden uitgeschreven door „Kerk en Vrede". (Zie voor rest dezer rubriek 3e blad.) N.H.V.B.-UITSLAGEN. le klasse C. B.K.C. 1Nieuwe Niedorp 1 Texel 1Succes 1 H.R.C. 3Zeemacht 1 (ongeldig) Wieringerwaard 1Helder 3 2e klasse C. Helder 4—B.K.C. 2 J.V.C. 1—H.R.C. 4 Sparta 2—D.O.S.K.O. 1 Texel 2Succes 3e klasse D. D.E.% 1—Helder 5 Petten 1Kolhorn 1 Adspiranten IC Sparta aH.R.C. a Helder a—B.K.C. a Adspiranten L. Helder cHelder d H.R.C. c—H.R.C. d 3-5 3—1 2—1 11-3 uitgesteld 5—2 1—5 5-8 9-0 7-0 1-0 29-0 9—1 5—1 OVERZICHT. IC. De nieuwe eerste klassers hebben het er niet slecht afgebracht. Zoo wist B.K.C. tot de rust een 3—1 voorsprong te handhaven tegen Nieuwe Niedorp. Nadien was 't evenwel uit en de meer-geroutineer- den wonnen met 53. Wieringerwaard trof het dat Helder 3, door den feestavond, die den vorigen avond gehouden werd en vele slachtoffers (hoofdpijn, och tendziekte e.d.!) gedwongen was met negen invallers te verschijnen. Een 113 overwinning, een aardige kanonnade dus, ontliepen ze dan ook niet. Een goede inzet derhalve. Texel 1 kreeg bezoek van Succes 1. Volkomen vol gens verwachting wonnen de a.s. kampioenen(?) met 3—1. H.R.C. 3 won op eigen térrein van Zeemacht 1, dat alsnog was toegevoegd. Zeemacht zit er even wel geweldig in, daar er twee ongerechtigde spelers meededen, nl. Groen en Hilker, beiden oud-Helder- spelers. Volgens reglement wordt dat 60 voor H.R.C. 3 en 20 gulden boete voor Z.! Ondertusschen een aardige afdeeling van 9 clubs. 2C. Helder 9B.K.C. 2 werd wegens den feestavond uitgesteld. J.V.C. 1 sloeg 't lichte H.R.C. 4 met 5—2, alhoewel H.R.C. technisch misschien wel iets hooger stond. D.O.S.K.O 1 had niet veel moeite met Sparta 2, dat zich met 5—1 geslagen zag. Texel 2Succes 2 was een doelpunten rijke macht, 't Werd 8—5 in het voordeel van Succes. 3D. D.E.S. won in sterkste formatie van Helder 5 (dat met 9 man speelde) met 9—0. Petten behaalde even eens een groote overwinning op Kolhorn (70). Tus- schen D.E.S. en Petten kan 't nog spannen. Adspiranten. In afd. K. verloor Sparta a. met 61 van H.R.C. a, terwijl 't vel te lichte B.K.C. a met een 29—0 neder laag van Helder a terug kwam. 't Is te wenschen dat de N.H.V.B. alsnog op de door B.K.C. voorge stelde omzetting met Helder b ingaat. In L. wonnen Helder c. en H.R.C. c. resp. van Hel der d. en H.R.C. d. met 91 en 51. K.N.V.B. 3e klasse: K.V.V. koestert waarsohijnHjk kaomploens- aspiraties, voorzoover men daar nu al van spreken kan. 't Toch ook niet zwakke Kinheim ging er met 50 aan. Oranje-Zwart maakte D.S.V. met 80 in! Helder behaalde een verdienstelijke overwinning op Watergraafsmeer binnen, terwijl Oosterpark van Hor tus won. (20). 4e klasse: AhrendsS.L.T.O. eindigde ln een 2—0-over winning voor eerstgenoemde. Reserve-klassen: 2 A: Blauw Wit 3Alcmarla 2, 12; H.R.C. 2—K.F.C..2, 2—1; 8 A: Spartaan 3—Helder 2, 2—3. KOLHORN. Zondagmiddag om half een vertrokken de Kolhorners per bus om de reis naar Petten te aanvaarden. Te twee uur waren de spelers van beide elftallen op 't ter rein aanwezig, maar de scheidsrechter had verstek laten gaan. Hij was niet aanwezig. Te half3 werd dan maar na wederzijds goedvinden onder leiding van den chauffeur van de bus P. Deutekom begonnen. Kolhorn wint den toss en stelt zloh als volgt op: doel: C. Liefhebber; C. Groet en J. Halfweg achter; C. Her man, P. Kistemaker en J. de Vries midden: G. Bijpost, W. Ertsen, H. Kistemaker, C. Droog en P. Molenaar, voor. Petten trapt dus tegen wind af. In het begin gaat het gelijk op met Kolhorn iets in de meerderheid, doch de uitvallen van Petten zijn aanmerkelijk gevaarlijker. Na ongeveer een kwartier spelen maakte Petten door een hoekschop haar eerste goal. Later voert Petten den stand tot 2—0 op. Bij Kolhorn wil het nog niet vlotten en even voor rust maakt Petten er nog 30 van. Na half-time pakken belde partijen weer flink aan, doch Petten is het meest in den aanval en met 70 komt het einde. P. heeft verdiend gewonnen en was verreweg de meerdere van Kolhorn. De cijfers zijn eenigszins geflatteerd, daar een tweetal goals Q j in buitenspelpo» sitie zijn gescoord. Bij P. kan de heele voorhoede op een goeden wedstrijd terugzien. Het spel van. Kolhorn was te langzaam, 't vindt misschien z'n oorzaak in het niet spelen van wedstrijden in de laatste weken of zit de kermis de hee- ren nog in de beenen. Kolhorn 2 speelde thuis tegen Aartswoud 2 een vriend- sohappelijken match, en dolf met 4—2 't onderspit. A.s. Zondag komt Sparta 3 voor de competitie. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelden S. I en II beiden uit en wel te Texel. Om tien uur waren allen aan den Oever aan wezig met een aantal supporters. De stoomboot „Enk huizen" was door de Directie-van de M.U.Z. disponi bel gesteld en weldra voeren we de haven uit. Na on derweg eert kleine oponthoud, arriveerden wij te ruim half twaalf te Texel. Per bus naar den Burg, en om 12.15 blies scheidsrechter Dol de 2e elftallen bijeen. Het liet zich Spoedig aanzien, dat S. II de meerdere was. Ze wisten al spoedig een 2—0 voor sprong te behalen, doch Texel niet ontmoedigd, pakte flink aan en wisten na goede aanvallen gelijk te maken. Voor rust had S. weer de leiding. Na. wist zij spoedig 42 te maken en Texel goalde nog maals 43. Het beste van het spel was voor S., die den stand wist op te voeren tot 85. Met dezen stand kwam het einde. Precies 2 uur blies Dol Texel I en Succes I bijeen. S. wint den toss en verkiest de wind in den rug. Het spel was vlug en de aanvallen van beide kanten werden schitterend door de beide achterhoeden af geslagen. Wanneer Texel een punt maakte, anuleerde de scheidsrechter terecht deze voor buitenspel. Kort daarop maakte de S.-midvoor een goal, doch deze werd door hands geannuleerd wat ons inziens geen juiste opmerking was. Voor rust. wist Texel de leiding te nemen, 10. Na de thee had Tex'el het windvoordeel, doch de S.- verdediging hield stand, eindelijk moest ze de meer dere in T. erkennen, daar deze nog tweemaal scoor de. In de laatste minuten maakte S de eerste goal. Een penalty, door Homan genomen, ging naast. Texel speelde een goede wedstrijd en had verdiend gewonnen. Volgende week krijgt S. I bezoek van H.R.C. III, wat ook geen gemakkelijke tegenstan der is. AARTSWOUD. Aartswoud I speelde op eigen terrein tegen Blauw Wit uit Winkel en won met. niet minder dan 10—1. Aartswoud II ging op visite naar Kolhorn en wist eveneens een overwinning te behalen. 42. Het veld was zeer nat en het weer niet aanlokke lijk, toch was het voor onze jongens een goeden dag. JULIANADORP. Zondag j.1. speelde J.V.C. I haar eerste competitie wedstrijd tegen H.R.C. IV van Den Helder. Om kwart over twee floot scheidsrechter Metselaar, die goed vol deed, de elftallen in het veld. J.V.C. heeft éen invaller en speelt tegen den wind in. H.R.C. is in het begin sterker, doch spoedig maakt Wijker zijn eerste goal voor J.V.C. H.R.C. blijft evenwel sterker, doch dit is gebroken als de rechtsbinnen van J.V.C. een corner van links inkopt. Met de rust is de stand 4—1 voor J.V.C. Na de rust speelt J.V.C, voor den wind een gewon nen partij. Beide partijen doelpunten nog eenmaal, zoodat het einde kwam met een 5—2 overwinning voor J.V.C. Gaat zoo door, jongens. Wieringerwaard I—Helder 3. Zoo l|teft Wieringerwaard dan haar eerste wed strijd in de hoogste afdeeling van den Bond met een klinkende overwinning beëindigd. Wanneer scheidsrechter Jonker beginnen laat, heb- en beide elftallen één invaller. Reeds direct na het begin blijkt dat Weringerwaard op het vette klei- veld beter thuis is dan de Helder-spelers. Wieringer waard tegen wind spelend, heeft het beste van het spel, hoewel Helder's aanvallen niet van gevaar ont bloot zijn. Bij een der W.waard aanvallen is het Schenk die. met een hard schot de score opent 10. Spoedig daarna benut Bakker een fraaie kans. 2—0. Dan is het woord even aan Helder. Na keurig samen spel tusschen midvoor en rechtsbinnen, is het harde schot van laatstgenoemde, keeper Jimmink te mach tig. 21. Het blijft nu tot rust een strijd met gelijke kansen. Wieringerwaard benut echter iedere kans, terwijl bij Helder geen schutter aanwezig blijkt te zijn. Voor rust wist het W.waard binnentrio er nog 7—1 van te maken. Na rust neemt W.waard het kal mer op. Toch komen er nog een viertal doelpunten Dij, terwijl Helder kans zag nog tweemaal een glad den bal langs den W.waard keeper te kógelen, 113. Speelt Wieringerwaard zoo door als Zondag voor rust, dan zullen ze nog wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Alleen nog een paar aanwijzingen. De linksbuiten moet nog steeds probeeren zoo snel mogelijk te handelen, terwijl de rechtsbuiten, die het voetbal genoeg machtig is, om een goed partij te spelen, ook iets vlugge»* moet zijn. Volgende week zal de wedstrijd tegen Nieuwe Nie dorp waarschijnlijk niet doorgaan, in verband met de atletiekwedstrijden te Schagcn.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2