SchagerCourant Tweede Blad. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Uit onze Omgeving. Stalling in de Wieringermeer. ff 1ERINGEN LANGENDIJK ANNA FAULOWNAj WARMENHUIZEN Z IJ P E HOOGWOUD HEERHUGOWAARD Dinsdag 30 September 1930 73ste Jaargang. No. 8739 De bespreking in den N.M.B. over de maatregelen ter verbetering der tuinbouw- toes tanden. De Europeesche handels conventie. Men helpe spoedig. Prijzen der aardappelen vrijwel ongewijzigd; ook die van bloemkool. Slechte prijzen voor roode, gele en witte kool. Uien ©enigs zins beter, peen en wortelen slecht. Nog belangrijke aanvoer van boonen, tomaten weinig aangevoerd. Iets betere prijzen. Lage prijzen voor witkrop. In de jongste vergadering van het Bestuur van den Noordermarktbond zijn uitvoerige besprekingen gehou den over de te nemen maatregelen, die dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de saneering van de treurige tuinbouwtoestanden. Dat men over 't een en an der verschillend dacht, is te begrijpen en dat men per slot van rekening er niets tegen had, op de provinciale vergadering ook de vraag onder de oogen te zien van represaillemaatregelen, welke beteekenis het heffen van beschermende rechten, die men van zekere zijde twenschte in te voeren, toch wel zal lebben, getuigt Lvan, we willen niet zeggen een ruimen blik, maar van [liberalen zin, die niet bevreesd is voor het aansnijden J.van dit onderwerp, ongetwijfeld overtuigd van het ge- aond verstand dergenen, die leiding hebben te geven ln 'deze ernstige crisistijden. Dat men algemeen overtuigd was van de noodzakelijkheid van het verleenen van credieten, verrast ons geenszins, daar we zelf de over- tuiging hebben, dat dit het eerste begin van steun- I verleening* moet zijn. Doch als men bedenkt, dat de verleende credieten van 1923 nog voor een groot deel onafgelost zijn en dat ongetwijfeld een deel der afge- loste met andere gemaakte schulden zijn betaald; dat zoo goed als allen, dit in 1923 provinciaal crediet kre gen, nu weer voor credietverleening in aanmerking zullen komen, dan lijkt het ons toe, dat men niet van [een te betalen rente moet spreken, doch dat de even- ftueel te verleenen credieten vóór alles renteloos moe iten zijn. We mogen intusschen verwachten, dat, moch- ten de Boerenleenbanken weer de instellingen worden, ['die deze credieten verleenen, dat de voorwaarden, door i overheidslichamen te stellen, heel wat soepeler zullen moeten zijn, willen zij hun medewerking verleenen, want uit die kringen vernamen we weinig tevreden heidsklanken, over de voorwaarde, die de Provincie stelde. Maar weten de leiders niet, dat er op't oogenblik door vele tuinders gebrek wordt geleden? Waar blijft dan de vergadering, die de maatregelen zal bespreken, welke voor hulpverleening dienstig moeten worden geoordeeld. Zoo ooit, dan is hier van toepassing: ze 'kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht, ft Met vreugde zullen vele tuinders ongetwijfeld heb- 'ben gelezen de publicatie, dat de ministers van Noor wegen, Zweden, Denemarken en Nederland een af spraak hebben gemaakt om onderling de beginselen der vEuropeesche handelsconventie in practijk te brengen. '•Er blijkt collectief niets te bereiken in den chaos der handelspolitiek; laat men dan trachten met overeen- i komsten tusschen kleine groepen landen een stapje nader tot het doel te komen, orde te brengen, waar nu de grootste wanorde heerscht. De genoemde lan den beloven elkaar onderling: ten eerste de invoerrech ten op eikaars producten niet te verhoogen; ten tweede •elkaar zooveel mogelijk verlaging van tarieven toe te staan. Nu moge het waar zijn, dat de handel tusschen Nederland en de drie andere genoemde landen niet bijzonder groot is, van eenigen invloed kan ze toch zijn, té meer, waar juist die landen, welke gewoon zijn onze producten af te nemen, den laatsten tijd minder uit ons land betrekken. Bovendien, de getroffen maatregel zal toch niet nalaten een aansporing te zijn voor an dere landen, om werkzaam te zijn in de richting van verlaging der tariefmuren. De aanvoer van aardappels aan de velling der L.G.C. wordt minder; verreweg het meest werd te Noordschar- woude geveild; 7 spoorwagens aan de eerste, 23 aan de tweede veiling. In de prijzen kwam niet veel veran dering. Voor Schotsche muizen van middelbare grootte werd van f 34 betaald, groote brachten f 2.508.20 op. Voor Duken werd van f 1.802.50 betaald, School meesters f 5. Drielingen waren iets lager dan de vori ge week: in 't begin werd f 4.805.70 besteed, op het eind der week f 4—5. Blauwe Eigenheimers brachten X 5.50 op. Evenmin kwam er veel verandering ln de prijzen der bloemkool. Voor mooie, groote exemplaren werd tot X 17 a f 18 per 100 stuks gemaakt; kleinere werden met f 8 a f 10 betaald. Zaterdag was de noteering echter lager: te Broek f 5.9015, te Noordscharwoude X 2.707.70. Reuzenbloemkool bracht in het begin der 'j week f 7.408.20 op, welke prijzen in f 5 en f 9.90 ver anderden. Tweede soort werd Maandag betaald met X 1.404.50, op het eind der week was de prijs onge veer de helft van de genoemde. Aan beide veilingen werden in totaal 60.000 stuks aangevoerd. Ook uit de prijzen der roode, gele en witte kool viel op te maken, dat er zeer weinig verandering komt in de marktsituatie. Het buitenland vraagt weinig. Duitschland, dat anders veel van onze groenten af nam, laat ons in den steek, zoodat enkele andere lan den, als Scandinavië, het weinigje, dat onze grenzen overtrekt, betrekt. Als dus bijna alles van de geteelde koolsoorten in het binnenland afzetgebied moet vinden, is het duidelijk, dat het verkeerd gaat met de prijzen. Roode kool in de groote sorteering bracht weer steevast f 0.60 per 100 K.G. op; 't mooiste, uitgezochte kleine goed kon het tot f 2.60 brengen. Te Noordschar woude werd Maandag bij hooge uitzondering f 3.40 be taald; na deze noteering kwam eenmaal nog f 2.80 voor, doch overigens was de hoogste prijs, die ook voor de mooiste roode kool betaald werd, ruim f 2. De totale aanvoer beliep ruim 20 spoorwagens aan beide veilin gen. De prijzen van de gele kool waren nog slechter dan verleden week; de hoogste prijs, welke nu bedongen werd, was, bij hooge uitzondering f 2.90. Overigens werd voor de kleine sorteering eerste kwaliteit gemid deld f 2.50 betaald. Groote soort bracht weer f 0.60 op; de prijzen tusschen de genoemde werden besteed voor kool van tusschenliggende grootte en hoedanigheid. De geheele aanvoer bestond uit 16 spoorwagens aan belde vellingen. Ook was de markt slap voor witte kool. Veel van deze wordt verwerkt in de fabrieken, waar het momen teel op zijn drukst is. De hoogste prijs, die aan de veiling der L.G.C. werd betaald, was f 1.70, aan die te Noordscharwoude X 1.40. De laagste noteering aan belde veilingen was f 0.80. Een gemiddelde van 1.20 voor witte kool zal niet ver van de werkelijkheid af zijn. Ook Deensche witte was weer laag in prijs: f 1.60—2.80. De aanvoer ervan is gering. Aan witte kool werden op beide markten 53 spoorwagens geveild. De eenigszins gunstiger stemming, welke de vorige week voor uien aan den dag kwam, handhaafde zich en voor nep trad zefs eenige verbetering in Voor uien werd deze week ingezet met f 2.503.50, aan de Broe- ker en X 2.903.40 aan de Noordscharwouder veiling. Veel wijziging ondervonden deze prijzen niet. Voor grove werd van X 2.503.20 betaald. Drielingen waren nog het slechtst aan prijs. Te Broek werd van f 11.30 betaald; te Noordscharwoude van f 0.501.40. Nep werd Maandag verkocht voor f 2.703.40 aan de veiling der L.G.C.. X 2.203.30 aan die van den Noordermarktbond. Zaterdag waren deze prijzen resp. f 44.60 en X 3.20 4.40. De aanvoer was groot; ongeveer 34 spoorwagens. Voor bieten werden lage prijzen besteed. Het meeste werd verkocht voor prijzen tusschen f 1.602.50. Peen bracht ook weer uiterst lage prijzen op. Konden ze in het begin der week nog f 1.602 bedingen. Za terdag bracht ze te Broek f 1.201.30 op, te Noord scharwoude X 0.501.60. Voor kleine werd X 0.60 be taald. Ondanks het gevorderde seizoen werden er n®g flin ke partijen slaboonen aangevoerd. Het mooiste goed kon van f 1016 opbrengen, het minder mooie f 57. Op het eind der week was de prijs lager dan in het begin. In totaal werden nog 27000 K.G. aangevoerd. Snijboonen werden verkocht voor f 1135. Witkrop of Chineesche kool is ook al faag in prijs: X 0.903.30 per 100 stuks. Ongeveer 10000 stuks werden er geveild. De tomaten-aanvoer loopt op zijn eind. De prijzen waren voor A f 15.10, voor B f 10, voor C f 9. voor CC f 3.10. De flruivensoort Allicante bracht f 39.50 44.10 op, Frankenthaler f 39.50. Uit AARTSWOUD. De arbeiders, werkzaam in de Wieringermeerpolder alhier, zijn Zaterdag in staking gegaan. De aanleiding hiertoe was n.1., dat toen Vrij dag de loonlijst inkwam, waaruit bleek dat het ta- riefwerk varieerde van 22 ct. tot 31.7 cent per uur, men tot staking besloot. In de arbeidsvoorwaarden staat vermeld, dat het uurloon bedraagt 40 cent. Ernstige p:otesten werden geuit aan het adres van de Direc tie. Alles bleef echter rustig, ook Zondag. Zaterdag belegde de Vrije Soc. Gr. (I.A.M.V.) een openbare vergadering in de zaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Als spreker trad op de heer C. Bosma, ex-godsdlenstonderwljzer, van Heerenveen, met als onderwerp: „Wie vragen een nieuwe Vlootwet? De arbeiders of de kapitalisten?" De opkomst was slecht, doch de spreker had voor zijn vlotte rede een aandachtig gehoor, zoodat de avond nog als geslaagd beschouwd kan worden. V isschersf onds. Algera. vergadering van het visschersfonds te Wieringen, op Zondagmiddag 3 uur in Hotel D. D. Lont. Aanwezig 36 personen. De voorzitter, de heer A. Zomerdijk, opende de ver gadering met hartelijk welkom en doet mededeeling, dat door de boekhoudster, mej. P. Rietvink, wegens ernstige ziekte, ontslag is aangevraagd; er zal straks tijdens de vergadering uit de sollicitanten een andere kracht worden benoemd. De voorzitter verzoekt vervolgens den secretaris de notulen te willen lezen. Na voorlezing worden de notu len zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Ook wordt nog voorgelezen de notulen van een tusschentijdsche vergadering, waar vertegenwoordigd waren eveneens de vischhandelaren. Deze notulen worden ook goed gekeurd. Vervolgens nog voorlezing van de notulen van een vergadering, waarin de boekhouder-betaalmees ter is benoemd. Ook deze notulen worden goedgekeurd. Ook worden nog gelezen de notulen van een gehouden vergadering van leden en donateurs, waarin behandeld werd, opnieuw de koninklijke goedkeuring aan te vra gen. Deze notulen worden ook zonder op- of aanmer king goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van de opnieuw aan te vragen koninklijke goedkeuring, de voorzitter, secretaris en penningmeester naar de Verze keringsbank te Amsterdam zijn geweest. Daar is gecon fereerd, doch, tot uitslag geven kwam het niet. In be gin September werd door de Verzekeringskamer ver zocht of het bestuur nogmaals te Amsterdam wilde komen om te confereeren. Dit is dan ook geschied. Het bestuur kwam ook nu niet veel wijzer thuis of liever kwam niet met meer voldoening thuis, want de ko ninklijke goedkeuring kon niet meer gegeven worden. Wel kon vrij uit gegaan worden, als de vereeniging b.v. omgezet kon worden in een liefdadige instelling. De heeren van de Verzekeringskamer gaven in overweging in dien geest te werken. Daarom heeft voorzitter gesproken met Notaris Obreen en deze is al dadelijk bereid gevonden om een conferentie aan te vragen bij de Verzekeringskamer te Amsterdam. Dit is reeds geschied... en naar aanleiding daarvan wordt het bestuur verzocht na deze vergade ring even bij den Notaris te komen. Zoodra mogelijk zal dan bij een uitkomst weer een leden- en donateurs vergadering worden uitgeschreven. Vervolgens stelt voorzitter voor, om over te gaan tot stemming van een boekhouder-betaalmeester. Er zijn slechts drie sollicitaties binnengekomen en wel van P. Kaleveld, M. Kat en Jb. Tijsen Nz. De heer A. Kaptein vraagt of er aan gedacht wordt, dat alleen mede stemmen leden en donateurs en geen niet-leden. Voorzitter deelt mede, dat vooreerst geen nieuwe leden tot de vereeniging mogen toetreden. De secretaris, de heer S. P. de Vries, leest de ontslag- aanvraagbrief voor van Mej. P. Rietvink. De voorzit ter stelt voor, dit ontslag eervol te verleenen, waar mede de vergadering aocoord gaat Voorzitter hoopt, dat haar ziekte een gunstig verloop mag hebben. Volgt nog eenige bespreking over den oproep van de sollicitanten en deelt de secretaris ten slotte mede. dat zoo het gedaan is, het 't beste werd geacht met het oog op niet-leden. Allen vinden dit dan ook goed. Het stembureau wordt gevormd door de heeren D. Takes en G. Dirks. Alzoo wordt tot stemming overge gaan en komen 34 biljetten in. De eerste stemming heeft tot uitslag: M. Kat 14, Jb. Tijsen Nz. 13, P. Kale veld 7 stemmen. Er is geen meerderheid van stemmen, dus volgt een tweede vrije stemming, met uitslag: M. Kat 17 stemmen, Jb. Tijsen Nz. 14 stemmen, P. Kaleveld 4 stemmen. Volgt herstemming tusschen M. Kat en Jb. Tijsen Nz. De eerste verkrijgt 16 en de tweede 18 stemmen; alzoo ls de heer-Jb. Tijsen Nz. gekozen. Deze is ter vergadering aanwezig en neemt deze benoeming aan. De voorzitter feliciteert hem met de benoeming. De rondvraag volgt. De heer J. Russelman zou wil len, dat de monsterzak in de afslag aanwezig was, met 1 i ïl 3 2) I* wordt zacht, blijft keurig zitten, krijgt mooier glans en valt niet uit. indien U 1 of 2 maal per week een weinig Purol in het haar weg- wrijft, zoodat het daarin wordt opnomen bewijs van herkomst er aan. Enkele aanwezigen zeg gen, dat de monsters veel door onbevoegden worden medegenomen. Dit doet echter voor het aanwezig zijn niets ter zake. Er zal gezorgd worden, dat na 1 Octo- ber de monsters steeds aanwezig zijn. De heer J. J. Tijsen zegt, dat op 21 Nov. a.s. onze voorzitter zijn 50-jarig huwelijksfeest herdenkt en vraagt of de vergadering er zich mede kan vereenigen, den voorzitter ter dien gelegenheid een souvenir aan te bieden. Allen zijn hiervoor. Ook het bedrag wordt genoemd. (Zeer guitig zegt de heer J. Koorn: was ik ook maar in functie, want op den 29sten November herdenken wij ook ons 50-jarig huwelijk). De heer Jn. Lont zou bij groote drukte in de afslag een beteren uitgang willen hebben. Het binnenkomen en uitgaan geschiedt door één deur. Er is een tweede deur aanwezig, maar die blijft gesloten. Algemeen wordt goedgevonden, dat de verbetering tot stand zal komen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst en aangename besprekingen. „Het Witte Kruis". Algemeene vergadering van de afd. Wieringen van „Het Witte Kruis" op jJ. Zaterdagavond in café Veer- dig te Hippolytushoef. Aanwezig zijn 18 leden, waar onder 1 dame. Voorzitter, de heer P. Kaan, heet allen hartelijk welkom en doet de mededeeling, dat verschillende leden in de meening verkeeren, dat de ontsmettingskosten door „Het Witte Kruis" worden betaald. Dit is echter niet zoo. „Het Witte Kruis" betaalt wel, doch de leden moeten dit terugbetalen aan de vereeniging. De leden hebben dan alleen dit voordeel, dat de korting, welke wordt gegeven aan de vereeniging, den leden ten goede komt. Verder verzoekt voorzitter den secretaris, den heer Van 't Hof, de notulen te willen lezen, welke na gele zen te zijn, zonder op- of aanmerking worden goedge keurd. De voorzitter zegt secretaris dank voor de keu rige notuleering. De heeren W. Mostert, L. Noorden en R. Post worden verzocht de commissie te willen vormen voor het na zien van de rekening en verantwoording van^den pen ningmeester. Deze nemen dit aan. Volgt bespreking van den beschrijvingsbrief voor de a.s. Algemeene Vergadering. Bij de verkiezing der candidaten op deze vergadering wordt door het bestuur voorgesteld den afgevaardigde vrij mandaat te geven. Allen vinden dit goed. Verdere bijzonderheden vallen niet voor bij de. be spreking van den beschrijvingsbrief. Volgt benoeming van twee afgevaardigden ter alge meene vergadering en twee plaatsvervangers. Bij de eerste stemming verkrijgt de heer P. Kaan Cz. 10 stemmen en bij de tweede vrije stemming Mevr. de HaanBosker 9 stemmen. Dus beiden met meerder heid van stemmen gekozen en nemen de benoeming aan. Als plaatsvervangers worden gekozen de heeren J. Bosker en D. Minnes. Ook deze nemen hunne be noeming aan. De voorzitter deelt mede, dat in de vorige vergade ring door den heer H. Wilms is gevraagd, of hier een consultatiebureau voor zuigelingen levensvatbaarheid zou hebben en of het bestuur de noodige onderzoekin gen zou willen doen. Naar aanleiding van de onderzoekingen is het be stuur voor de stichting. Als de beide plaatselijke ge neesheren willen medewerken, zijn de kosten voor de vereeniging zeer gering, en wel die, welke voortvloeien uit de beschikbaarstelling van een lokaal met verwar ming en verlichting. De overige kosten worden door het hoofdbestuur gedragen. Wanneer een of beide plaatselijke geneesheeren er tegen zijn, dan moet een andere geneesheer hier heen komen en dan kost het de afdeeling Wieringen f 200. per jaar. Dr. Beeker is ter vergadering aanwezig en deelt mede, zijii medewerking te willen verleenen. Dr. de Groot zal tevens worden gevraagd. Elk der gen^fe- heeren houdt dan om de 14 dagen zitting, dus dro is er elke week zitting. Voorzitter wordt gevraagd, of Dr. de Groot zijn mede werking zou willen verleenen. Deze antwoordt daarop, dat Dr. de Groot in beginsel de stichting overbodig vond, wat op de vergadering geen instemming vindt. Dè heer A. Vroone is van meening, dat Dr. de Groot nu toch niet tegen stichting zal zijn, nu de vergadering er voor is. De secretaris heeft verschillende inlichtingen ge vraagd bij de Commissie van zuigelingenverzorging en kraamverpleglng, omtrent de werking der consultatie- bureaux voor zuigelingenverzorging in andere plaatsen. Dan wordt genoemd Schagen met 3800 inwoners plus de omgeving, welke plaats gelijk gesteld kan worden met Wieringen met 5100 inwoners. In Schagen is het aantal geboorten ongeveer 80 en daar blijkt het in ge bruik genomen bureau te klein. Wieringen had het vorig jaar 112 geboorten, dus wordt verondersteld, dat oprichting geen bezwaar is. Ook wordt genoemd Wer- vershoof met 3100 inwoners, waar wekelijks gemiddeld 10 zuigelingen aan het bureau ter onderzoek werden gebracht. En zoo werden meerdere gegevens verstrekt. Verder wordt over dit punt van behandeling nog veel gesproken, o.a. ook dat verschillende ouders met hun kinderen naar elders gaan en dat levert buitengewoon veel bezwaar op. Tenslotte zijn allen voor stichting van een bureau, mits de plaatselijke geneesheeren hun medewerking verleenen. Mocht dit niet het geval zijn. dan wordt voorgesteld eerst te beginnen met één proef jaar. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en dan blijkt, dat de meerderheid er voor is, met een proef jaar te beginnen. Alzoo krijgen we dan op Wieringen een consultatiebureau voor zuigelingen. Bij de rondvraag informeert de heer Schouwvlieger of een schoollokaal beschikbaar gesteld zou kunnen worden voor consultatiebureau. Het bestuur had dit bok al reeds in overweging genomen. De rondvraag verder niets opleverende, sluit voorzit ter deze vergadering met dank voor de besprekingen en de genomen besluiten en hoopt dat deze mogen dienen tot bloei van de vereeniging. NOORDSCHARWOUDE. Wegens verbouwing van de Geref. Kerk alhier, zullen de kerkdiensten tijdelijk gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk. Het Kleine TooneeL Naar ,Ons Weekblad" meldt, heeft de bekende vereeniging „Hei Kleine Toóneel" alhier een nieuw stuk in studie genomen, nl. het prachtige tooneel- stuk „Blanke Ballast" van Leon Gordon. Door het Nederlandse!» Toone®!, Directie Louis Saalborn, is dit aangrijpende stuk reeds met succes opgevoerd. De rol van Tondelnjjv, waarmede Julia de Gruijter zooveel succes oogstte, zal bij het Kleine Tooneel worden vertolkt door mevr. J. Deutekom- Berkhout. Wij vernemen, dat de Spoorstraat spoedig verbeterd zal worden. De bewoners zullen dit oogenblik met ge noegen tegemoet zien, daar bij iedéren regenval zoo wij den laatsten tijd gewoon zijn, groote plassen orftstaan. De toestand in den tuinbouw. A.s. Donderdag zal ln het „Gulden Vlies" te Alkmaar een vergadering worden gehouden vanwege de Provin ciale commissie uit de veilingen ln Noord-Holland, waar de tegenwoordige toestand van den tuinbouw besproken zal worden. Onze plaatsgenoot Hendrik Schenk ls toegelaten als leerling van de Radio-School „Holland" te Amsterdam* Door den velen regenvalder laatste dagen is de toestand van de Oosterstraat van dien aard. dat groote plassen ontstaan voor de huizen der bewoners. Daar een goede rioleering ontbreekt kan het water geen uitweg vinden. Wij vernemen thans dat onderhandelingen gaande zijn tusschen de woningbouwvereniging in wiens belteer de straat is, en het gemeentebestuur voor overname. De bedoeling is dan de straat goed op te leveren en een goede rioleering aan te brengen. Binnen niet te langen tijd kan dus een groote verbe tering tegemoet worden voor de bewoners dezer straat, waar ongeveer een tiende van het aantal inwoners de zer gemeente bij betrokken is. Het voornemen van de tuinbouwvereeniging te Oud karspel, Noordscharwoude en Zuidscharwoude om een tuinbouwcursus te houden, kan wegens gebrek aan be langstelling niet doorgaan. Dit valt ten zeerste te betreuren, daar goede vakvoor- llchting een eisoh van den tegenwoordlgen tijd is. Voor den te houden cursus in Bollenteelt bestaat veel belangstelling. Niet minder dan 37 deelnemers hebben zich opgegeven. De cursus zal waarschijnlijk ^gehouden worden in een der lokalen der O. L. school te Oudkarspel. Leider van den cursus is de heer P. Band van Nieuwe Niedorp. De tuinbouwvereenigingen hebben hiermede succes. OUDKARSPEL. De Raad dezer gemeente is door den Burgemeester bijeengeroepen tegen Donderdag, 2 October 1930, de« nam. 8 uur. Het weiland nabij de sluis alhier wat aan de Ned. Herv. Kerk toebehoart zal beschikbaar gesteld worden voor bouwterrein. Een groote ijzeren brug is reeds ge bouw. zoodat eerstdaags begonnen kan worden. Het besluit van het Kerkbestuur om hiertoe over te gaan, kan niet anders dan toegejuicht worden, daar ook in deze gemeente weinig terrein over was om te bouwen* 1 De levering van brandstoffen voor het a.s. wintersei-1 zoen, ten behoeve van de o. 1. scholen en het ge-j meentehuis, is opgedragen aan den laagstcn inschrij- i ver, de heer J. Muntjewerf, alhier. Ten bate dezer gemeente is een bedrag van f55.— aan gewètensgekl gestort. Onder het vee van den heer A. Keppel, Kleiweg, den heer J. Bas, Stoomweg, den heer D. Stammes, Boermansweg en van den heer K. Koopman, Midden weg, is mond- en klauwzeer geconstateerd. De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft f 132.90 opgebracht. Politie. Verloren: een heerenportemonnaie, in-' houdende een bankbiljet van f 10 en 2 dubbeltjes. Gevonden: een kindarportemonnaie met eenig geld. Inlichtingen ter Secretarie. Aan den heer Ohr. de Vries, te Breezand, is ver gunning verleend geilurende een half jaar in zijn bakkerij bakkersarbeid te verrichten tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Gerrit, zoon van C. Wiggers en van Z. Ainels. Jacob Cornelis, zoon van J. Waiboer en van J. R. Kistemaker. Cornelia Maria Theresia, dochter van A. M. J. Braam en van S. M. Zwirs. Cornelis, zoon van J. de Vries en van A. Heijblok. Getrouwd: Jan Hendrik 't Hart en Johanna van der Leek. Vrijdagavond Ki^ld 0c vereeniging tot Nut van;.' 't Algémee», een ledenveagadering in het lokaal van den heer Slikker, De voorzitter, D&. Molenaar, opende de vergadering met een woord van welkom en verzocht tevens aan.1 den penningmeester, den heer S. G. Rijpma, de notu- len van de laatste algemeene vergadering te willen voorlozen. Zonder aanmerking werden deze onder dankzegging goedgekeurd. i Door den heer Jb. Swan Sr., die als afgevaardigde de algemeene vergadering te Amsterdam had bezocht, werd verslag uitgebracht en spreker vermoedde dat de leden, over hetgeen daar is verhandeld, wel op de hoogte waren, daar een uitgebreid verslag in het Nuts» werk heeft gestaan. De bibliothecaris deelde mede, dat voor het be drag welke de vereeniging ten deel was gevallen van de fancy fair, boeken waren gekocht en nog een be drag van f 6.was overgebleven. Wegens periodiek aftreden van den heer P. Klant, als bestuurslid, werd deze wederom herkozen. Vervolgens bespreking winterseizoen. Besloten is vier Nutsavonden te geven en getracht zal worden, evenals andere jaren, de laatste avond te vullen door eigen krachten. Tevens kan worden \ermeld, dat Dr. van der Steen uit Haarlem een lezing zal houden over de reis naar Nieuw Gulnea, waarover wij al zulke mooie reisbrie ven van hem hebben gelezen. Over de twee overige avonden kunnen we nog geen juistheid vermelden. Daar de rondvraag geen bijzonders opleverde, volg de sluiting. PETTEN. Zaterdagavond vergaderde het z.g. kermis-comité, ten einde een programma van feestelijkheden vast te stellen voor de a.s. kermis. Volks- en kinderspelen worden als van ouds gehouden op Maandag, terwijl men hoopt financieel in staat te zijn Dinsdags de harddraverij in eer te herstellen. Deze dag zal met een vuurwerk worden besloten. Nadere bijzonderheden worden te gelegener tijd per advertentie bekend gemaakt. Petten zette Zondag de competitfe goed in, door met 7—0 van Kolhorn te winnen, dat weinig tegen het slui tende samenspel van F. had in te brengen. We zijn zeer benieuwd of ze dit spel ook tegen een sterkeren tegenstander zal weten te ontplooien. De achterhoede, inzonderheid de keeper, kreeg weinig werk, temeer daar de middenlinie verdedigend uitstekend op dreef was. Zij dient echter 't aanvallend deel harer taak. niet uit 't oog te verliezen. Bij K. traden naar onze meening 't meest op oen voorgrond keeper en links buiten. DE GOUW, HOOGWOUND. j Onze plaatsgenoot, J. Maij, leerling der Politie school te Hilversum, slaagde vorige weck voor het diploma van den Politiebond. Door het Statenlid, den heer P. Kostelijk, alhier, zijn bij Ged. Staten de volgende vragen ingediend: Zijn Ged. Staten voornemens te overwegen, of heb ben zij bereids overwogen, welke maatregelen naar aanleiding van de in den land- en tuinbouw heer» schende crisis door de provincie zouden kunnen wor den genomen? Zijn Ged. Staten bereid, het resultaat van die even- tueele overwegingen aan de Staten mede te deelen?

Schager Courant | 1930 | | pagina 5