SchagerCourant SPORT VAN ZONDAG Derde Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. HET MEISJE UIT DE STAD. HOOFDPIJN FOSTFR'S MAAGPILLEN Dinsdag 30 September 1930 73ste Jaargang. No. 8739 Straf zitting van Vrijdag 26 September 1930. DE OPPOSANTEN BLEKEN ABSENT TE ZLJN. De openbare zitting werd geopend met de aange houden zaken contra de heeren Jan S. en Jan B. te Limmen, die bij de behandeling op 19 September had den ontkend zich aan visschen met den hengel zonder vergunning in het vischwater van den heer Dirkson te hebben schuldig gemaakt. Thans echter, nu de verbalisant, brigadier Koekkoek werd gehoord, bleken de heeren verdachten te schitteren door afwezigheid. De brigadier, die zich destijds in gezelschap van den eigenaar bevond, had de overtreding op pl.m. 200 meter geconstateerd. Hij vermeende dat op baars werd ge- vischt. Aanvankelijk hadden de visschers den brigadier, die niet in uniform gekleed was, niet in de gaten, doch na de herkenning gingen zij verschrikt op de vlucht. 'Jan S. vloog door de sloot en Jan B. door een riet schoot, waarin hij zijn hengel achterliet. De brigadier had geen animo de heeren te achtervolgen. Hun kwaad geweten bleek reeds ten duidelijkste De waarn. ambte naar vorderde tegen ieder f 5 boete of 5 dagen, met welke strafoplegging de kantonrechter zich vereenigde. DE VERBLINDENDE VERLICHTING. DIE WETTE LIJK NOG DUISTER WAS. THANS GEHEEL OPGEHELDERD. Voortgezet werd het strafproces tegen den heer Cor- nelis Sm., commissionnair te Broek op Langendijk, die een strafvervolging had bekomen op grond van het feit, dat hij in den voornacht vna 23 Juli te Zuid- en Noord-Schermer op den dorpsweg een verblindende verliclfting had gevoerd. De edelachtb. heer C. de Groot, burgemeester der gemeente Gr .-Schermer, die niet zijn veldwachter Waterdrinker als getuige werden gehoord, verklaarde zich te hebben bevonden in gezel schap van den heer H. Kreb, theologisch student. Hij had den he'er Sm. aangehouden en hem op de overtre ding attent gemaakt. Even later was de veldwachter, die reeds te voren de auto in zijn woning had opge merkt, gearriveerd en had deze proces-verbaal opge maakt. Getuige gaf overigens toe, dat het dien avond zeer donker was en de electrische straatlantaarns niet waren ontstoken, waarover de kantonrechter zich eeni- germate verbaasde. Nadat de heer Sm. nog eens de redenen had ont vouwd, die hem noopten tot gebruikmaking zijner lam pen op volle sterkte, vorderde mr. de Groot, wel ver oordeeling, doch geen straftoepassing. De kantonrechter was het echter met deze conclusie niet eens en veroordeelde den teleurgestelden heer Sm. tot f 3 boete of 3 dagen. DE VROOLIJKE KOSTGANGERS. Een Alkmaarache dame. mej. Christina Schoon, die In den avond van 6 op 7 Augustus in gezelschap van een knaapje van de avondfeesten te Bergen terug kwam, werd, toen zij te Alkmaar de Spoorstraat door liep, onthaald op een stortbad vuil water, dat uit de bovenramen van perceel no. 30 werd neergegoten. De juffrouw bemerkte dat haar hoed en mantel waren be- sausd en gaf, toen zij bemerkte dat vuile vlekken op haar mantel achterbleven, het gebeurde aan bij de po litie, die een onderzoek instelde en tot de wetenschap kwam, dat twee levenslustige chauffeurs, Albert Jan G. en Jurriaan J. uit louter baldadigheid zich hadden onledig gehouden met het uitgieten van gootwater op de voorbijgangers. Het scheen echter dat het bezoek de politie hun geweten had wakker geschud, althans werd aan de juffrouw excuus en schadevergoeding geboden. Toen zij dit laatste niet wenschte te aanvaar den, ontving het jongetje, 'n logeetje, 'n gulden in zijn spaarpot Met deze nobele houding werd heden, toen de grap pige jongelui, die echter niet waren verschenen, moes ten terecht staan, rekening gehouden en werden zij FEUILLETON Uit het Engelsch van H. A. V a c h e l l. Een jonge dame, herhaalde juffrouw Spragge kalm pjes. Jong en knap, heel deftig, miss Hazel Goodrich. Zijn moeder herhaalde den naam alsof zij den fijnen smaak ervan met haar tong genoot. Zij heeft, ging George voort, een prachtig huis op de Magnolia Avenue, de witte marmeren stoep er voor kost meer dan dit heele huis met de schuur erbij. Genade, riep Samantha uit. I Ik was er ook eerst verbaasd over, vervolgde George. haar vader was kersenkweeker en had maar één dochter, geen zoons. Juffrouw Goodrich zit er warmpjes bij. Waar heb je haar ontmoet? In de tram, het was heel eenvoudig om met haar in aanraking te komen. Niets geen kunsten, begrijpt U, maar een echte dame, goed ontwikkeld en zoo knap als een engel. Iedere stembuiging, ieder woord drong diep in den geest van de luisterende vrouwen. Samantha's brei naalden klikten vlugger, juffrouw Spragge knikte met haar dik hoofd. Knap, maar met een spits, bleek snoetje, ging George voort. Ik liet haar mijn condor zien en ze vroeg mij haar eens te komen opzoeken. Dat deed ik. Ze woont met een oude tante samen, een mager oud portret, die haar mond haast niet opendoet. Ik vertel de over hier. Juffrouw Goodnioh leek nogal belangstel lend. Eergisteren heb ik haar gezegd dit tegen zijn moeder dat U haar graag eens hier zoudt willen hebben. Hoe kon je dat weten, jongen, terwijl de jonge dame een volslagen vreemde voor me is? Ik dacht dat u wel schik in haar zoudt krijgen net als ik. Ze heeft een beetje frissche lucht hoog noodiig. Haar zenuwen zijn een beetje van streek. Ik laat me hangen als ze niet bijna flauw viel toen ze mijn slangen in de gaten kreeg. Ik zou haar dolgraag eens een tijdje hier hebben, als jullie het goed vinden. Wat een aardigen naam, Hazel Goodrich, zei Samantha haastig. is vaak tc wijten aan constipatie. Alle spijsverterings stoornissen verdwij nen na gebruik van Foster's Maagpillen, het ideale laxeermiddel. Alom aangeprezen. f0.65 per flacon. door den heer Kantonrechter veroordeeld tot f 1.50 boete of 1 dag hechtenis. DE DUIN- OF ZILVERDISTELS ONGEMOEID. Een nette dame, mevrouw Cornelia W. te Alkmaar, bevond zich op 25 Juli, omstreeks half 2 in den mid dag te Bergen aan Zee en nam alstoen de vrijheid een door zijn bijzondere schoonheid zoo aantrekkelijke zil verdistel te plukken, op welke overtreding zij op heeterdaad werd betrapt. De dame stond heden terecht en gelukkig was de kantonrechter zoo welwillend aan te nemen, dat mevrouw Cornelia onbekend was met de strafbaarheid, zoodat slechts een boete van f 1 of 1 dag werd opgelegd. Niettemin kan deze veroordeeling gel den als waarschuwing voor andere ondoordachte dis telminnaars. ONGEOORLOOFDE WIJZE VAN MELK- UITREIKING. De jeugdige juffrouw Afra v. G. te Alkmaar, melk- slijtster en haar collega, de heer A. J. v. Str. uit Hei- loo, die ook in hoofdzaak zijn klantenverzameling in Alkmaar heeft, hadden aldaar afnemers bediend, door met een melkmaat uit een emmertje te scheppen, wat volgens de warenwet en ministerieel melkbesluit niet is toegestaan in de openlucht, wel in het perceel, waar in de melkhandel wordt uitgeoefend. Geruimen tijd werd deze overtreding door de vingers gezien, doch op 14 Juli was er een controleur op uitgetrokken met bovenomschreven nadeelig gevolg. Aan ieder werd op gelegd een geldboete van 3 gulden, subsidiair 3 dagen hechtenis. OP EEN KONIJNTJE GECHARMEERD. Een 20-jarig chauffeur uit Egmond aan Zee, Pieter de G., bevond zich op 17 Augustus in gezelschap van een meer jeugdige dorpsgenoot, J. E., te Egmond-Bin- nen in de door den heer C. J. v. d. Vliet gepachte duinen, alwaar zij met gebruikmaking van twee afge richte honden probeerden een konijntje te verschalken. Dat werd opgemerkt door den jachtopziener Holz, op volger van den overleden heer Jaape, die waarnam dat de twee jongelieden hun snuffelende honden niet terug riepen, zooals de wet voorsohrijft. Deze zaak werd echter aangehouden, omdat de min derjarige niet aanwezig was en zal worden voortgezet op 17 October, terwijl alsdan ook zal worden gehoord de verbalisant. NOG JONG, MAAR REEDS BEDENKELIJK AFGEDWAALD. De 19-jarige stoker Lodewijk Frans van St., wo nende te Oudkarspel, is een inderdaad bijzonder flink uit de kluiten gewassen jongmensch, met een aantrek kelijk voorkomen, doch die jammer genoeg veel meer drinkt en vecht dan goed voor hem kan worden ge acht. Hij is dan ook reeds meermalen veroordeeld en stond ook nu terecht wegens ordeverstoring en dron kenschap door vechten en rumoermaken in het café van den heer de Vries te Oterleek ln den nacht van 17 op 18 Augustus ter gelegenheid van de kermis in die gemeente. Verdachte, in persoon aanwezig, werd door den Kantonrechter ontvangen met de woorden: Zoo, ben jij die bekende vechtersbaas. Deze ontkende echter dronkenschap en noemde de dagvaarding: Tutti frutti. Hij was met een meisje aan 't peren plukken geweest in den boomgaard en werd in het café lastig gevallen door personen, die wilden beletten, dat hij met zijn perenplukstertje op stap ging. Hij kreeg een klap en liet zich natuurlijk toen ook niet onbetuigd. De heer Kantonrechter waarschuwde het jonge mensch voor de rijkswerkinrichting te Hoorn en hoewel principale hech tenis thans aan de orde was, kwam Lodewijk er heden nog af met f 12 boete of 8 dagen. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Ze zal zich hiier vast erg gelukkig voelen, verze kerde George. Maar ik wou hier geen vreemd meisje naar toe halen zonder dat ik wist of jullie het goed vonden. Nu moet je maar eens zeggen wat je ervan denkt? Als je haar al gevraagd hebt... Dat heb ik niet, als jullie haar niet hebben wilt, ga ik naar Oakland terug. Is het in orde, moeder? Juffrouw Spragge aarzelde, maar dat duurde maar een oogemblik. Toen zei ze stijfjes: We zullen doen wat we kunnen, mijn jongen. We zijn maar eenvoudige menschen en we wonen op een eenvoudige boerenplaats. Ik ben bang dat juffrouw Hazel Goodrich Spragge's Hoeve wel wat vervelend zal vinden. Hij barstte in lachen uit. Zou er iemand ter wereld te vinden zijn, die Spragge's Hoeve vervelend zou vonden?. IV. Twee dagen later klom George 'met een stralend gezicht de marmeren stoep van den huize Goodrich op met een hart vol hoop. Zijn moeder en Samantha waren echt lief geweest in het bedenken voor atten ties voor de onwelkome gast. Maar men moet niet uit het oog verliezen dat er geheime verstandhou ding tusschen de beide vrouwen bestond! Lang na dat George naar bed was gegaan, zaten de goede zielen te praten en na te denken. Ze moet komen Samantha, we zullen extra lief voor haar zijn, maar Samantha knikte met een flauw glimlachje. Juffrouw Spragge ging voort: Als ze niet van het goede soort is liefje, zal zo zich door kleinig heden verraden. En wij zullen het; er op moeten toe leggen dat ze zich verraadt, onherroepelijk verraadt waar hij bij is. Ik verzeker je dat de wereld er anders zou uitzien als de moeders de vrouwen voor haar zoons eens mochten uitzoeken! Samantha zuchtte. Ze wist maar al te goed dat George's wil bijna even sterk was als die van zijn moeder. En de liefde voor de onbekende schoone straalde van alle kanten van hem af. De man, die steile rotsen beklom om een jongen condor machtig te worden, zou zeker eiken hinderpaal overwinnen om zoo'n volmaakte dame te krijgen! Er is nog wat, zei juffrouw Spragge na een lange pauze, we weten niet of ze om hem geeft. Dit is misschien voor haar alleen maar een mop. Misschien krijgt ze wel gauw genoeg van wilde ho ning. Samantha knikte. U denkt, dat als juffrouw Goodrich een poosje hier is, hun allebei de oogen wel open zullen gaan, dat ze niet bij elkaar passen. Dat hoop ik, bevestigde juffrouw Spragge. George beklom de marmeren trap zonder 't flauwste Voetbal. K.F.C.—A.D.O. 3—4. (Van onzen Sportredacteur.) Vele voorbeschouwingen zijn gemaakt, doch niet vele zullen aan een nederlaag van de zoo goed be gonnen nieuwe eerste klassers hebben gedacht. De zege die de rood-groene Hagenaars behaald hebben is meer een goed gebruik maken van opgelegde kan sen geweest, dan een doelpuntenfabricatie in perio des van overwegende, meerderheid. Voornamelijk dank zij het handige spel van Willem Ta door zijn stevig doorloopen alleen twee doelpunu naak te en daarna met een voortreffelijk genomen straf schop de hattrick verrichte en tenslotte doordat van Soldt een door van 't Hof slecht gevangen kogel van den voet van W. Tap in de touwen rende, zijn de vier doelpunten verkregen. K.F.C. stelde daar in de eerste helft niets anders dan een zoo goed mogelijk volgehouden afbrekende spelmethode tegenover, die in vele gevallen toch nog het ontstaan gaf aan gevaarlijke aanvallen die het anders zoo productieve binnentrio niet vermocht te benutten. Daarbij moet nog gezegd worden dat Quacks een eminent partijtje keepwerk liet zien, dat een lust voor de oogen was. We kregen den indruk dat een gevoelige dosis eerste klasse-routine die de Hagenaars aan den dag legden ook niet voor een ge ring deel invloed op den eindstand zal gehad heb ben. Want vele K.-spelers vervielen nog maar al te vaak in het langzame tweede klassetempo. Het terrein was vrij glad, vooral, in de tweede helft, toen de glijpartijene niet van de lucht waren. Te c.a half drie nam de wedstrijd een aanvang, nadat W. Tap voor A.D.O. den toss had gewonnen. De elftallen stelden zich als volgt op: K.F.C.: v. 't Hof. W. Mol Ko Veen J.Veen P. Nieuwenhuisen P. Timmer. F. v. Wensveen, Bouthoorn, Jb. Mol, M. Visser, Kruiver. Scheidsrechter Wey. Van Soldt, G. Tap, W. Tap, Van Oosch, Van der Meer. Breitner Ramakers Van Maren. De Groot Van Es. Quacks. Direct neemt A. het spel in handen of tracht dit te doen. K. biedt heftigen tegenstand. Toch is de wed strijd niet zooals we gedacht hadden, een van het begin af ingezette fantieke strijd. Integendeel neemt de match een eenigszins slap karakter aan, totdat Tap ineens op de rechtervleugel plaatst, waar v. d. Meer er snel van doorgaat., overgeeft via v. Osch aan Tap, die precies in v. h. Hofs handen kogelt. Het is alsof alle spelers een tecken krijgen om aan te pak ken. Het is alsof ze wakker geschud worden: het is ernst! K. zet nu ook een aantal aanvallen op, die evenwel meestal op buitenspel standen of hun einde vinden in de veilige armen van Quacks, die met elan zijn doel verdedigd. Dit spelletje van onproductief voorhoedespel (dit kunnen we beter zeggen, dan pro ductief achterhoedespel!) duurt voort, totdat K.F.C. ecir corner krijgt te nemen, die Bouthoorn juist over kopt. A.D.O. zet krachtig op. Toch maakt de K.- voorhoede, die goed door Nieuwenhuisen gesteund wordt, dikwijls een uitstapje naar Quacks' veste. Door gepingel van de K.-achterhoede krijgt W. Tap na 25 minuten den bal even buiten 't strafschopge bied en geeft een schitterende schuiver, die, ondanks een noodsprong van Van 't Hof in den hoek ver dwijnt. Een prachtig staaltje van berekend voetbal (01). Verscheidehe pialen weet Tap de niet al te safe achterhoede te verschalken, doch v. "t Hof is niet voor de poes. Aan de andere zijde komt Van Wensveten vrij op den uitersten hoek van het straf schopgebied, doch faalt. Jb. Mol kogelt nog over en plaatst het leer dan even later keurig in den hoek. Quacks hield hem evenwel op buitengewoon fraaie wijze. Dan raakt Ko Veen een voorzet naar Tap ge heel onnoodig1 met de hand aan. Penalty! W. Tap! Goal (0—2). De K.F.C.-supporters zijn niets te spreken. Vijf mi nuten voor de rust valt Ramakers dan uit en wordt vervangen door een invaller. Bouthoorn vindt een- idee van deze vrouwelijk-slimme strategie. Integen deel, hij was overtuigd dat zijn moeder even vu rig verlangde om de schoone Hazel in dc armen te sluiten als hij zelf! Hazel ontving hem een tikje op een afstand. Maar hij merkte het niet en riep enthousiast: Het is voor elkaar! Wat is voor elkaar, meneer Spragge? Thuis. Moeder zal het eenig vinden als U bij ons komt en ze hoopt dat U een heelen tijd zult blij ven, als U het kunt uithouden. Er is een rijpaard voor U, een telganger, en ik heb nieuwe matrassen gekocht voor het logeerbed: Kunt U morgen mee op reis gaan? O, ik weet wat U bedoelt, U bent naar huis geweest! Waar zou ik anders hebben kunnen zijn? Ik ik dacht ook al! Haar oogen werden zachter, want het stof van de reis lag dik op zijn blauw pak. Klaarblijkelijk was hij zoo vlug mogelijk op en neer gereisd. Hoe ver ip Uw plaats van den trein? Meer dart twintig mijl. O, hoe lijef! Wat bedfeelt U? U hebt e<^n spöorreis van meer dan vierhonderd mijl gemaakt:en dan nog veertig mijl gereden om alles in orde te maken voor een gast, die nog niet eens beloofd heeft te zullen komen. Zijn gezicht betrok. Ik heb er geen oogenblik aan getwijfeld1 dat U zoudt komen, als ik tenminste den boel met het vrouwvolk in orde kon krijgen. We zullen een schitterenden tijd samen hebben, we gaan visschen, rijdtjn in dc heuvels, en u zult den geur van heidekruid, de wilde salie en seringen in bloei krijgen. We gaan zeilen in mijn hoot. Ik zal u lee- ren sturen. Hebt U nooit verlangd zulke dingen te doen? Hebt U niet schoon genoeg van al dat ge klungel hier? Kunt u goed diep adem halen hier in Oakland? Hazel keek hem strak in zijn verlangend gezicht, dat straalde van gezondheid en geestdrift. Wilbur P. Stocking sprak nooit op deze wijze. Voor de twee de maal speelden die pleizierige kleine rillinkjes over haar rug heen en weer. Ze antwoordde oprecht, maar met een aarzeling die hij aanbiddelijk vond. Ik kan me niet herinneren dat ik ooit echt diep adem gehaald heb. Dan zal ik het U loeren, er is een grasvlakte achter onze weide, van bijna een mijl lang. Die zul len we samen op en neer galoppeeren zonder de paarden in te houden, het is een zachte, gemakke lijke helling. Op den top kan men den Oceaan zien. I' zult met mij staan tusschen de bergen en de zee. En dan zult U diep ademhalen en ik zal onder de hand naar U kijken. En ik zweer U, U zult nog driemaal mooeier zijn dan nu. maal nog Quacks op de goede plaats, als hij van vlak bij inkogelt. Dan krijgen we voor rust nog een maal een voortreffelijk moment als een hooge voor zet van Van Soldt door W. Tap in de vlucht van 15 meter afstand in den bovenhoek wordt gekopt, 03. De stemming in 't K.-kamp is beneden het vriespunt, zooals te verwachten is. Als Jb. Mol Quacks nog een maal beproeft is 't rust. A.D.O. neemt bijna direct het heft in handen en doelpunt zoowaar ook bijna, als v. 't Hof een schot via zijn handen tegen de bovenlat het veld in ziet springen. Een mooie snelle Iv.-aanval besluit Kruiver met een zeer hard schot in den benedenhoek, doch weer heeft Quacks zich goed opgesteld. Tap loopt en kele malen stevig door en maakt door z'n kalmte hun den bal nog al eens afhandig. Zoo ging een zijner schoten rakeling langs de paal, waar een goal werd verwacht. Een algemeene aanval brengt K. dan de goal, als v. Wensveen naar binnen zwenkt en in schermutseling met. ed backs inschiet (13). Nu ko men de kelen los. K.F.C. wordt aangemoedigd en K. wordt na een minuut of twintig fanatiek. Op dezelfde wijze als no. 1 scoort, v. Wensveen weer (23). Nu wordt het meenens. De gelijkmaker zit in de lucht, 't Is dan ook een ontgoocheling van de Koogers als v. Soldt den bal, die v. 't Hof uit een scheef in 't doel gekogeld schot van Tap heeft laten vallen, inloopt (24). De achterstand lijkt niet meer in te halen. Afwisselend kan men van eenK.- cn een A.-meerder- heid spreken. Jb. Mol is met z'n schieten niet geluk kig. Quacks houdt er weer een van hem. De hieruit ontstane corner wordt na eenig gewirwar door Jb. Mol onder de lat gemikt, waar geen keeper iets aan doen kan. (3-4-. No twee minuten zijn te spelen. Hierin weet geen van beiden te doelpunten. Als K. een corner zal nemen, fluit scheidsrechter ter Wey, die altijd even kalm en strak leidde, einde. Het spel. Over het spel en de spelers het volgende. A.D.O. speelde met een zeer sterk erftal. De radicale wijzi ging die men in de voorhoede heeft aangebracht, heeft betrekkelijk goed voldaan, doch voorop gesteld dient te worden, dat de K.-achterhoede niet zoo bij zonder sterk speelde. W. Tap was in de voorhoede de speler. Zoo tactisch en handig als hij nu speelde, behoort hij zeker tot de beste voetballers van ons land. Zon der eenige inspanning (gedraaf en gesjouw ziet men nooit vnn hem!) weet hij evengoed te doelpunten of gevaarlijke situaties te scheppen. Het eerste goal dat hij maakte was een juweeltje, terwijl de kopbal-goal niet te beschrijven is! Hoe Nieuwenhuisen hem ook. op de huid zat, geregeld ontsnapte hij aan z'n bewa king. V. d. Meer was zeer bewegelijk en deed veel nuttig werk. v. Soldt was eveneens behoorlijk. G. Tnp viel minder op dan v. Osch,-die niet zeer bewe gelijk was. De halflinie was van matig eerste klns gehalte. Breitner was de beste afnemer, de snelste en de handigste, doch z'n afgeven is slecht. Iemand met dergelijke capaciteiten behoeft toch niet zoo maar in 't wilde weg naar voren te schieten. Ove rigens een klein, zeer vlug, jong spelertje. Ramaker was meer de tacticus. De achterhoede is wel passeer- baar. Quacks is een zeer goed keeper, die niet ver achter v. d. Meulen staat! Zooals we al zeiden, 't A.D.O.-elftal speelde met meer rust. Het positie-spel is weer gebaseerd op ja renlange eerste klas-routine. Bij K.F.C. voelt men nog te veel dat ongewone. Alles gaat nog te gedwon gen. Maximale inspanning is steeds noodig voor de roeesten. Het werk van de verdedigers gaat nog niet zeker genoeg. De halfspelers (uitgezonderd misschien Xieuwenhuis, al kon men hem ook aanzien dat hiji 't zwaar had) hadden geen capaciteiten en snelheid cenoeg om hun spel wat doeltreffender te maken. Dat gewent echter wel. Op deze wijze doorgaande is K.F.C. mits er geen fatale reactie intreedt wel goed genoeg om zich van de laatste plaats af te houden. De achterhoede, anders zoo trapvast, miste nop al eens, of maakte grove fouten. Ko Veen veroor zaakte de strafschop. W. Mol de eerste goal cn v. 't Ilof de laatste. Zooiets gebeurt in de tweede klasse niet zoo spoedig, doch in het voetbal-dorado zal K.F.C. nog heel wat harde pillen hebben te slikken, v. 't TT of speelde overigen weer zeer kalm en met dezelfde zekerheid. De voorhoede is snel tot schieten in staat. Resultaat was dan ook drie punten, een ge tal wat zeer zeker grooter geweest zou zijn als Van Wensveen voor rust die enkele opgelegde kansen niet had gemist. De midvoor Jb. Mol is een prima Zijn stem beefde en hij bleef in zijn woorden ste ken. Toen zei ze zacht: Ik ga mee HOOFDSTUK IV. Eerste indrukken van Spragge's Hoeve. Hazel had enkele dingen als een uitgemaakte zaak beschouwd. Een boerderij in de wilde veedistricten voor haar een onmetelijk grondgebied, een herders oord, waar tallooze kudden rondzwierven. Ze stelde zich een groot gepleisterd huis voor, boven op een heuvel, omgeven door een park, een boomgaard, een druiventuin, schuren vol geurig hooi, veel omheinde weiden, om kort te gaan, een aartsvaderlijk paradijs, vol vrede en overvloed. Zoo was Spragge's hoeve niet precies George reed met haar van San Lorenzo naar de vallei. Hij reed goed, met meesterschap over de paar den. Maar op een oogenblik, gedurende dien langen rit, was ze bang, toen ze van een steile helling daal den met een rotsmuur aan de eene zijde en een af- grond aan den anderen kant, slipte de rem en de wa gen begon sneller te loopen dan de paarden. Houd u vast, riep George vroolijk. Hij gaf zijn span dc zweep. Hazel zag het land schap voorbij vliegen als een benauwden droom, van ealoppeerende rotsen, struiken en boomen; ze deed haar oogen dicht, omdat ze wist dat ze anders zou gaan gillen, als ze ze open hield. Het rijtuig scheen door de lucht te springen en in een bodemloozen af- grond te storten. Ze kon George tegen de paarden hooren spreken, ze vroeg zich vagelijk af. hoe hij toch zoo rustig praten kon, want hij moest toch ook eng geschrokken zijn. Ze greep hem wanhopig beet. Ze bereikten den voet van den heuvel, met een schok, die het tuig losmaakte en een dissel deed breken. George lachte toen hij naar beneden sprong om naar zijn gebroken tuig te kijken. Dat was op zijn kantje af, zei hij, Maar was U niet bang? Hazel lachte; het lag op haar tong om te zeggen: Ik was doodsbenauwd. De uitdrukking op George's gezicht weerhield haar echter dit te zeggen. Ze be sefte dat hij haar aankeek met een niet te mis kennen uitdrukking in zijn oogen, een blik, die zou verdwijnen als ze hem de waarheid zei. Ze zag de gelegenheid schoon om indruk op George te maken. Ze lachte weer, nu echt vroolijk. U was niet bang? herhaalde George. Ze redde haar geweten met een ontwijkend ant woord. .(Wordt vervolgd).

Schager Courant | 1930 | | pagina 9