Raad Warmeahiiizen. Vit de Filmwereld Uit onze omgeving. HOOGWOUD I IJ P E Het vervolgonderwijs zal gegeven worden door den heer C. v. d. Abéele, hoofd der school en mej. E. G. Bossen. Rondvraag. De heer De Boer zou vanwege de Lichthedrijven bekend willen maken dat bij schade van het elec- triscli net onmiddellijk gewaarschuwd wordt. Bij den storm op 20 September j.1. is hier bijna een onge val ontstaan door het in aanraking komen met een lossen draad. Dc Voorzitter antwoordt, dat men zich in deze ge meente onmiddellijk tot den lijmverker Ruiter kan wenden. De heer Zaagman vraagt of het G. O. bij de Licht hedrijven al is ingevoerd. Het bevreemdt spr. dat na de raadsbesluiten hierover in de Goscommissie ge stemd is. De Voorzitter zegt, dat de commissie hierover be sluiten moet, aangezien door de Raden geadviseerd is het G. O. in te voeren. Een ontwerp inzake het G. O. zal samengesteld worden en t.z.t. aan den Raad overgelegd worden. De heer Zaagman vraagt verder of het juist is dat er verschil bestaat tusschen het loon van den baas van het gasbedrijf en dien van het clectrisch bedrijf. De Voorzitter antwoordt hiernaar te zullen infor- meeren en in de volgende vergadering mededeeling te doen. De heer Zaagman vraagt verder in welke vergade ring besloten is een lantaarn te plaatsen bij de Kromme Elleboogsteeg. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit steeds heb ben geregeld, doch geen bezwaar te hebben hierom trent overleg met den Raad te plegen. Hierna volgt sluiting. Vergadering van den Raad op Vrijdag 3 October 1930, des middags 3 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, secretaris de heer H. G. Rijs. Allo leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met eon woord van welkom de vergadering. Dc notulen zullen volgend maal worden toegezonden. Ingekomen stukken. Een verzeek van de N.H. Propagandacommissie van den algemeenen Ncd. Geheelonth. bond, om een jaarlijk- sche bijdrage. Te behandelen bij de gemeentebegrooting 1931. Tegenwoordigheid van geest. Tegenwoordigheid van geest komt in het leven meestal goed te pas en het aantal verhalen van menschen, die op een bepaald oogenblik een situatie redden door hun koelbloedigheid, is legio. In het filmbedrijf komt het natuurlijk herhaaldelijk voor. dat tegenwoordigheid van geest van groote waarde blijkt. Lon Chaney trad eenige jaren geleden in San Fran- cisco op. Hij was nog slechts enkele oogenblikken ten tooneele, toen een schok het heele gebouw op zijn grond vesten deed sidderen. Het publiek, bang voor een ern stige aardbeving, begon te roepen en wilde de zaal ver laten. Chaney bleef echter rustig staan, liet het orkest wat harder spelen en het resultaat was, dat men vrij ene! kalmeerde. Wanneer de acteur teekenen van vrees zou hebben getoond, zou het op een paniek uitgeloopen zijn. Toen Greta Garbo in een harer laatste zwijgende films optrad in een liefdesscène, viel er plotseling met luid geraas een groot stuk glas naar beneden, dat rake lings langs haar hoofd in splinters op den grond terecht kwam. Het was een lens, uit een der reflectoren, die bo ven het tooneel hing. Miss Garbo liet door niets merken, dat zij ervan schrok, deed eenige stappen opzij en wacht te toen, tot de electriclens het euvel weer verholpen hadden. Wanneer het zware stuk glas eenige centimeters meer naar rechts ware gevallen, zou een ernstig onge luk niet hebben kunnen uitblijven. Buster Keaton was eenige jaren geleden bezig met het maken van een film, toen eensklaps een neger het too neel opstormde, met een geweer in de handen. Het was een tooneelknecht, die plotseling krankzinnig was ge worden. In minder dan geen tijd was er in de studio geen sterveling meer te zien. Angstig verborgen artisten en technici zich in hoekjes en gaatjes. Buster. die het tafreel uit een der hoeken gadegeslagen had, liep toen kalm het tooneel op en ging recht op den neger aan. „Heb je misschien ook een beetje vuur?" vroeg hij. De neger legde zijn geweer neer, gaf een lucifer en Buster bleef kalm met hem praten, tot de studio-politie hem kon meenemen. Het eenige, dat Keaton zei, toen men hem prees om zijn koeloloedigheid was: „Wanneer je zoo vaak voor gek gespeeld hebt... dan weet je, hoe je met gekken moet omspringen!" Ongewenscht zonlicht. Twintig jaar geleden was Califomië de Ideale plek van de aarde om films te maken. Altijd zon in overvloed bijna nooit slecht weer... dat beteekende de opkomst van Hollywood. Maar op het oogenblik telt de factor zonlicht heelemaal niet meer mee. Integendeel: zonlioht is meestal ongewenscht voor filmopnamen. Nieuwe en betere lenzen, ander materiaal voor de film •a speciaal: beter kunstlicht, maken het mogelijk om •veral en ten alle tijde opnamen te maken. Voor buiten opnamen kiest men tegenwoordig liefst donkere dagen en een bewolkten hemel uit. De oorzaak van dit alles is: de controle op het licht. Zonlicht is prachtig om te fotografeeren, maar de kwa liteit ervan verandert ieder uur van den dag. Men kan de sterkte niet controleeren. Evenmin als men de in tensiteit van de schaduwen ieder oogenblik kan contro leeren. Kunstlicht is constanter on men kan er veel meer ef fecten mee bereiken. Al ware het slechts, dat men een scene kan belichten van do zijde, die men wenscht. En dat heeft men met de zon nog nooit klaargespeeld. Ce „Kunstafdeeling". Zij, die aan het woord „kunst" het begrip verbinden van beschilderde canvas doeken, beeldhouwwerken, boe ken enz. zullen wel vreemd opkijken, wanneer zij de „kunstafdeeling" van de Metro Goldwyn Mayer studio's betreden. Want op het eerste gezicht doet deze denken r/m een combinatie van een architecten-teekenkamer en een gewoon kantoor. De „art-departement" van een groote filmmaatschap pij vervult een belangrijke taak, die voornamelijk bestaat in het ontwerpen van decors en tooneelon en verder in het aanwijzen van meubels en requisieton voor bepaalde scenes. Zoo krijgt deze afdeeling bijvoorbeeld opdracht Een verzoek van P. Vos, om een bijdrage over 1930 voor het bezoek van zijne kinderen op de bijzondere school te Krabbedam. Voorgesteld wordt f 10 per kind en per jaar toe te staan. Wordt goedgevonden. De openbare lagere school te Schoorldam. Een schrijven van de algemeene belangenver. „Ons Belang" te Schoorldam en de ouders van schoolgaande leerlingen over de eventueele opheffing van de O. L. school, aldaar. De Voorzitter zegt dat beide adressen gelijkvormig zijn. B. en W. stellen voor de adressen te behandelen als eventueel een voorstel van B. en W. ter sprake mocht komen als waarvan in de adressen sprake is. In de adressen wordt erkend dat opheffing eenige fi- nantieele bezuiniging beteekent maar er zijn andere factoren die handhaving van de school bepleiten. Ge wezen wordt op het toezicht op de kinderen door de ouders, het gevaar van den hoogen dijk als de kinderen bij guur weer naar Warmenhulzen moeten, dat het aan tal leerlingen 21 bedraagt en in de toekomst zal stijgen tot 23 a 24, dat een 5-tal sollicitanten zich hebben aan gemeld en dat er dus gelegenheid is om in de vacature te voorzien. Den heer Slot lijkt het toe, dat eigenlijk kleur moet worden bekend. Er is al eenigen tijd verloopen,\het be gint al met gesukkel bij de tijdelijke waarneming van de betrekking. En dan er zijn enkele sollicitanten cn als nu de benoeming wordt opgeschort, kunnen die zich wel terugtrekken. Het komt spr. dan ook beter voor om de zaak maar uit te maken, opheffen de school, of een onderwijzer benoemen. De Voorzitter zegt dat B. en W. geen voorstel hebben want zij hebben de zaak nog in onderzoek. De heer Molenaar begrijpt niet dat dusdanige verzoe ken kunnen komen. Officieel is er niets over besloten al is er wel eens over gesproken. Spr. kan zich dan ook heel goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. Zoolang duurt het ook niet eer we weer vergaderen. De Voorzitter zegt dat als eventueel een opvolger moet worden benoemd, B. en W. spoed zullen betrachten. De heer Swan had de kwestie bij de rondvraag ter sprake willen brengen. Spr. dacht dat in de laatste ver gadering van B. en W. was besloten, dat B. en W. een voorstel zouden doen. De Voorzitter zegt dat er nog een onderzoeik zou plaats vinden en de heer Swan herinnert zich dat nu. Tot den heer Molenaar zegt de heer Swan dat het geen geheim was dat de kwestie aanhangig was. De Voorzitter zegt dat B. en W. alles gedaan hebben om een spoedige oplossing te krijgen. Zoodra B. en W. klaar zijn, kan een voorstel tegemoet worden gezien. De heer Slot wijst er op dat ondanks het gebrek aan onderwijskrachten, er 5 sollicitanten zijn, en als er nu zoo'n langen tijd verloopt, en de sollicitanten hooren dat er in dezen geest wordt gesproken, dan bestaat de mo gelijkheid dat een goede kracht zich terugtrekt. Daarom wil spr. liever dat de beslissing valt. om tot in de kleinste details een kamer in het paleis te Fontainebleau te ontwerpen en in te richten, of een Turksch badkamer, een kamer voor een Amerikaanschen gevangenisdirecteur, een huiskamer In een Spaansch kasteel of een kloostertuin. Een paar cijfers illustreeren de belangrijkheid van deze afdeeling beter dan veel woorden. In het afgeloopen jaar werden door haar 1044 geheel complete tooneelen ontworpen en ingericht, waarvoor ruim 110000 vlerkante meter teekenpapier gebruikt werd. Een staf van 40 man, bestaande uit teekenaars, schil ders, modelleurs en meubelontwerpers is hier dagelijks aan het werk, onder leiding van Cedric Gibbons, den „chief-art-director", wiens naam men in den laatsten tijd eenige malen hoorde in verband met zijn huwelijk met Dolores del Rio. „Onze afdeeling moet," aldus Mrt Gibbons, „de kunst de architectuur en de binnenhuiskunst van alle landen en alle tijden beheerschen. Het valt niet moeilijk te be grijpen, dat hier heel wat voor komt kijken en dat er vaak ernstige en diepgaande studies over verschillende tijdperken en onderwerpen noodig zijn. Al mijn mede werkers zijn dan ook goed-onderlegde en bereisde men schen, die veel gezien hebben en over een flinke dosis training beschikken. Wanneer de plannen voor een film eenmaal vastgesteld zijn, gaan wij allereerst de ar tistieke details onder dc oogen zien. Samen met de cos- tuum-afdeeling bespreken wij de kleuren en vormen der costuums en met den regisseur wisselen wij van gedach ten over de aankleeding van de in het draaiboek aange geven scenes. Onze teekenaars ontwerpen een paar de cors en eenige anderen zijn belast met het koopen, doen vervaardigen of uit onze magazijnen leenen van stoelen, tafels, schilderijen en andere requlsleten, die voor de verschillende tafreelen noodig zijn. Is alles gereed, dan houden wij een inspectie, tesamen met den regisseur, den productieleider en de hoofdpersonen, om alles definitief vast te stellen. Daarna gaan de decors, meubels etc. in bewerking. Bij de besprekingen van den regisseur, den scenarioschrijver en de voornaamste artisten, de z.g. „story-conferences" is steeds iemand van onze afdeeling aanwezig en ook gedurende de opnamen staan wij voort durend in contact met den regisseur, omdat soms op het laatste oogenblik nog wel eens veranderingen noodig blijken. Eenige weken geleden moesten we bijvoorbeeld plotseling een der grootste tooneelen voor MADAME SA TAN, de nieuwe film van De Mille geheel ombouwen, omdat men de deur, door welke de hoofdpersoon moest binnenkomen, op een andere plaats wilde hebben. In twee dagen tijd werden niet minder dan tien ontwerpen ge maakt en een daarvan werd tenslotte geaccepteerd. Uit de aanteekeningen van deze afdeeling blijkt, dat een film gemiddeld 22 decors noodig heeft. Als men be denkt, dat deze eerst in schets, dan in kleuren getee- kend worden en dat alle details apart op papier gezet worden, dan baart het geen verwondering, als men hoort, dat er voor iedere film minstens 250 teekeningen gemaakt worden. Een paar medewerkers van de kunst-afdeeling hou den zich alleen bezig met het vervaardigen van bordpa pieren modellen der tooneelen, die door den regisseur gebruikt worden om de actrices en acteurs een idee te geven van de gang van zaken. Het ontwerpen van details verelscht meestal heel wat meer moeite dan men zoo oppervlakkig zou denken. Vooral, wanneer van scenes closeups gemaakt worden, Is het noodig. dat de details volkomen kloppen. Als een gravin uit den Napoleontlschen tijd een brief schrijft en van dezen brief wordt een close-up gemaakt, dan moet aan het monogram en het wapen op het papier na tuurlijk extra-zorg besteed worden. En zoo zijn er bij iedere film honderden kleinigheden, die men als van zelfsprekend accepteert, maar die heel wat hoofdbre kens gekost hebben. De veelzijdigheid van de Metro kunst-afdeeling wordt misschien het beste gedemonstreerd door een opgave van dc opdrachten, die zij in eenige maanden tijd te ver vullen kreeg. Uit Cedric Gibbons boek schrijven wij over: „Interieur van een New Yorksche music hall in 1880 (voor The March of time): „Commando-kamer van een Zeppelin" (voor Studentenliefde); „Detective-hoofdkwar tier van Scotland Yard" (voor The bishop murder case); „Tooneel van dc New Yorksche Opera in 1868" (voor Romance); „Een goedkoop eethuis in San Francisco" (voor Die Sehnsucht jeder Frau); „Een douchekamer voor een base-ball ploeg" (voor Take it big); „Een Fran- sche hondententoonstelling" (voor De Kus); „Een mijn gang" (voor Dynamiet); „Een troonzaal" (voor Olym- pia)de reeks zou tot in het oneindige voort te zet ten zijn. De kunstafdeeling is voor het filmbedrijf even belang rijk, als het servies en het tafelzilver voor een gast vrouw. Heerlijke spijzen verliezen haar bekoring, wan neer zij met ijzeren vorken van leelijke borden gegeten moeten worden. Onverzorgde filmdecors kunnen de mooiste film bederven! De Voorziter zegt dat óe quaestie die B. en W. onder de oogen zien, een quaestie is van dagen. Zoo g. II. en W. tot overeenstemming zijn gekomen, wat geil moet worden, zal spoedig de raad bijeen worden geroe pen. Met deze toezegging neemt de heer Slot genoegen. Proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ont vanger en den administrateur van het tuinbouwbedrijf. Boeken en kas worden in orde bevonden. Bij den gemeente-ontvanger was in kas f 5384.53%, en bij den administrateur van het tuinbouwbedrijf f 461.69. Een schrijven van het Algem. Burgerl. Armbestuur in zake de vergoeding aan de leden. Het Armbestuur vraagt de beslissing van den raad in te trekken en het verzoek van het Armbestuur in te willigen. Het schrijven is na de laatste vergadering van B. en W. ingekomen en de Voorzitter stelt daarom voor het schrijven bij de begrooting te behandelen. Aldus wordt besloten. Verwaarloosde banken. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool om de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor het aanschaffen van 24 nieuwe school banken ter vervanging van de oude ten bedrage van on geveer f 500, stellen B. en W. voor, de gelden beschikbaar to stellen. De heer Slot gelooft wel dat de banken noodig zijn, maar de opmerking in het advies van den Inspecteur, over verwaarloozing van de banken, doet spr. niet pret tig aan. De Voorzitter geeft toe dat het in het advies van den Inspecteur staat; het zijn echter in ieder geval oude banken. De heer Slot merkt op, dat er toch iets verkeerds is gebeurd. Is het de schuld van den onderwijzer of van het schoolbestuur of van wie ook? De Voorzitter zegt dat in het advies ook staat dat de banken versleten zijn. De heer Slot zegt dat als ze verwaarloosd zijn, ze ook versleten zijn. Den heer Swan heeft ook deze opmerking getroffen, het bewijst dat er iets aan hapert, het wijst op een te kortkoming. De Voorzitter zegt, dat het schoolbestuur er op gewe zen kan worden, dat de Inspecteur zich aldus heeft uit gelaten. De heer Slot zegt dat als de verwaarloozing oorzaak is van deze aanschaffing, er wel degelijk naar de ban ken dient te worden gekeken, want anders loopen we gevaar dat het ook met de nieuwe banken gebeurt. Den heer Molenaar lijkt het een beetje onwaarschijn lijk en spr. denkt dat het eerder een verkeerd gekozen woord van den Inspecteur is. Banken zijn, gelooft spr., niet te verwaarloozen, ze kunnen uit haar verband ge raken. Men kan niet veel anders doen dan dc banken schilderen. Maar spr. kan er niet over oordeelen, 't beste is het te onderzoeken. Als er werkelijk van verwaarloo zing sprake is, mag het euvel niet meer voorkomen. Maar op 't oogenblik komt het spr. onwaarschijnlijk voor. De Voorzitter zegt dat gevraagd zal worden in welk opzicht de banken verwaarloosd zijn. De heer Slot herinnert zich zijn jeugd, ook toen werd wel in de banken met een mes gekorven. Besloten wordt de geleden beschikbaar te stellen. Aanbieding begrootingen. Aangeboden wordt de begrooting van de gemeente, van het gas- en tuinbouwbedrijf en het algemeen burgerl. armbestuur over 1931. In verband met de aanbieding deelen B. en W. mede, dat in de gemeentebegrooting komt te vervallen 50 op centen op de vermogensbelasting en wordt verder voor gesteld, de gemeente te plaatsen in de 3e klasse der Gemeentefondsbelasting. De gemeentebegrooting sluib In ontvangst en uitgaaf op den gewonen dienst op f 112.923.07, op den kapitaal- dienst op f 26.835.20. Die van het gasbedrijf in ontvangst en uitgaaf op f 69.432.12 en die van het Algem. Burgerl. Armbestuur op f 9475. De belastingverlaging. De Voorzitter zegt dat als de begrooting wordt be handeld, tevens de hierboven genoemde voorstellen behandeld zullen worden. Volgens deze begrooting zullen opcenten op de ge meentefondsbelasting niet geheven behoeven worden. In de begrooting van het tuinbouwbedrijf is het ver lies op f 500 begroot. De begrootingen zullen onderzocht worden door de raadsleden, die geen wethouder zijn. De heer Slot informeert wat de bedoeling is van de plaatsing in de derde klas. De Voorzitter zegt dat bij de gemeentefondsbelasting de belasting begint bij een belastbaar inkomen van f 800. De mogelijkheid bestaat dit te verlagen en dan is bij jplaatsing in de eerste klas f 800 belastbaar, tweede klas f 700, derde klas f 600. De meerdere op brengst die daardoor wordt verkregen, komt recht streeks in de gemeentekas. B. en W. hebben bij hun voorstel overwogen, dat zelfs als de gemeente in de derde klas wordt geplaatst, een zeer belangrijke belastingverlaging voor alle categorieën zal plaats hebben. De heer Molenaar zegt, dat de steden wel komen in de eerste klas, het platteland in de derde klas. De heer De Groot zegt dat de meer-opbrengst ten goede zal komen aan de personeele belasting. De Voorzitter beaamt, dat het meerdere bedrag, vol gens deze begrooting niet noodig is, maar de opzet van B. en W. is, omd an volgend jaar de andere belastingen te verlagen. Om het belastingverschil aan te geven, geeft spr. de volgende cijfers: Een gezin zonder kinde ren, met een inkomen van f 800, betaalde in de laatste 3 belastingjaren volgens den ouden toestand respectie velijk f 1.30, f 1.43 en f 1.82, volgens den nieuwen toe stand zal dat worden f 1.Hetzelfde gezin met een inkomen van f 2000 betaalde resp. f 36.43, f 40.07 en f 51.nieuwe toestand f 30. Een gezin met 2 kinde ren, inkomen f 900, oude toestand f 1.30, f 1.43 en f 1.82, nieuwe toestand vrij. Idem met f 1000, f 3, f 3.30, f4.20, nieuwe toestand f 1.idem met f 4000 inkomen f 114.95, f 126.44, f 160.93. nieuwe toestand f 78. Een gezin met 4 kinderen, f 1300 inkomen, zal bij den nieu wen toestand vrij zijn om belasting te betalen. Een gezin met 5 kinderen, f 4000 inkomen, in de laatste 3 belastingjaren f 106.47, f 117.11, f 149.06 en volgens den nieuwen toestand f 51. Spr. zegt dat deze cijfers vol doende demonstreeren, dat de belasting zeer belangrijk wordt verlaagd. De rondvraag. De heer Swan informeert naar de tijdelijke onderwijs kracht te Schoorldam. De Voorzitter deelt mede, dat de Insepcteur niet per telefoon was te bereiken cn alleen de broer van den tweeden sollicitant. Deze tweede sollicitant zal zich nu In verbinding stellen met den inspecteur. De heer Swan vindt het wel goed, dat de Voorzitter mededeelt hoe het met de benoeming van den eersten tijdelijken onderwijzer is gegaan. De menschen in Sfehoorldam zijn in spanning en misschien zijn er men schen die meenen dat het niet goed gegaan is. De Voorziter deelt dan mede, dat voor tijdelijke leer kracht 2 sollicitanten zich aanmeldden, dat des Vrij dags de eerste sollicitant werd benoemd en getelegra feerd werd, maar dat deze des Zondags pas antwoordde dat hij elders tijdelijk was aangesteld. De Secretaris Is 's Maandagsavonds naar den Inspecteur gegaan, maar de tweede sollicitant had geen schriftelijke sollicitatie Ingediend. Informaties zijn nu ingewonnen, maar we hebben er nog niets van gehoord. Vanavond hopen we resultaat te zullen hebben. De heer Swan zggt dat de inwoners van Schoorldam overtuigd kunnen zijn, dat alles voor een goede rege ling is gedaan. Spr. deelt dan verder mede, dat in de laatste poldervergadering weer geklaagd is over het werpen van vuilnis in de slooten,- wat grooten omvang aanneemt De Voorzitter wijst er op, dat de menschen dat niet doen als de veldwachter er bij staat en het eenigste middel om het tegen te gaan, zal zijn dat een ieder die het ziet, aangifte doet, al is het wel onaange naam zijn mede-ingezetene aan te brengen. De heer Swan acht het wel gcwenscht door deze be spreking het euvel ter kennis van het publiek te bren gen. De heer Slot dacht dat het laatsten tijd nogal ging. De heer Swan wijst nog verder op het ongemak, dat als de koeien de boel in de sloot zien drijven, ze leeren zwemmen. De heer Slot begrijpt het niet, maar oordeelt dat de dader dan wel is op te sporen. De Voorzitter zegt dat medewerking noodig is van een groot deel der ingezetenen. Deo heer Van Rijn bepleit het bijplaatsert van een paar straatlantaarns en heeft geconstateerd dat men 's avonds den ingang van het postkantoor niet kon vin den. De Voorzitter erkent dat de avondvei-ychting wel wat laat is begonnen, maar overigens bereiken spr. geen klachten. En de late ontsteking is veroorzaakt door den overgang van de nachtverlichting. Het is noodig geble ken dat half September de volledige avondverlichting wordt ontstoken. Het is na te gaan of bij postkantoor cn bij don dokter een lantaarn dient te worden géplaatst De heer Slot zegt dat het zoo goed mogelijk wordt ge regeld, maar heelemaal goed wordt het toch niet. Er kun nen wel meer lantaarns worden geplaatst maar het kost geld. De nachtverlichting is gebleken een uitstekende maatregel te zijn. De Voorzitter is het hiermee eens. De heer De Groot denkt dat nergens de straatverlich ting zoo goed is geregeld als te Warmenhuizen. Hierna sluiting. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven van 1 tot en met 30 September 1930. Geboren: Theodorus Hendrikus, zoon van Roelof op den Kelder en van Margaretha Maria Beers. Cornelis, zoon van Jacob Klomp en van Antje Blokker. Ondertrouwd: Pieter Poland, oud 42 jaren te Hoog woud met Marijtje Koeman, oud 38 jaren te Venhuizen: Jacob Met, oud 42 jaren met Maria Cornelis Tromp, oud 45 jaren, beiden alhier; Pieter de Boer, oud 28 jaren te Hoogwoud met Neeltje Johanne Becker, oud 25 jareq te Krommenie. Getrouwd: Pieter Cornelis Groot, oud 34 jaren te Soest met Cornelia Johanna van Zadelhoff, oud 36 jaren te Hoogwoud; Pieter Poland. oud 42 jaren te Hoogwoud met Marijtje Koeman, oud 38 jaren te Venhuizen; Ja cob Met, oud 42 jaren met Maria Cornelia Tromp, oud 45 jaren, beiden alhier; Pieter de Boer, oud 28 jaren te Hoogwoud met Neeltje Becker, oud 25 jaren te Krom menie. Overleden: Geene. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 30 September 1£30. Cornelia Johanna van Zadelhoff, N.H., van Aartswoud E 52 naar Soest; Johannes Klaver, R.K. van Lambert- schaag L 15 naar Zijpe (N.H.); Gerardus Johannes Tulp, R.K., van Zuidend D 26 naar Spanbroek; Geraadus Jo- zeph^ Besseling, R.K. van Weere K 37 naar Heerhugo- waard; Dirk Breebaart, N.H. van Kerkelaan C 9 naar Oostzaan All; Jacques Johan Teunis Spaargaren ën echtgenoote, N.H. van Aartswoud E 51 naar Terschelling (Pastorie Midsland); Cornelis Manshanden, R.K., van Lambertschaag L 11 naar Heiloo; Joannes Gerardu3 Verlaat, R.K., van Weere K 18 naar Nieuwkoop; Maria Beers, R.K., van Weere K 2a naar Heerhugowaard, (Veenhuizen Noord); Jan Koeten, N.H. van Groningen naar Aartswoud, Zeebuurt G 11; Lollre Btn^rrw. N.H., van Hennaarderadeel naar Gouwe H 35; Gerardus Mattheus Bak, R.K., van Vinkeveen en Waverveen naar Kerkelaan C 52; Petronella Anna Maria Gilde- meijer, R.K. van Obdam naar Weere K 18a; Willem van Dijke en gezin, N.H. van Oud-Vossemeer naar Aartswoud G 13; Fedde van der Veen, N.H., van Opsterland naar Aartswoud, Kerkebuurt E 54; Jacobus Willem Cashoek en gezin, N.H. van Zierikzee naar Aartswoud F 20; Ma rijtje Koeman, R.K., van Venhuizen naar Weere I< 2a. Het vakonderwijs in deze gemeente is op Maandag 29 September' j.1. begonnen met 21 leerlingen. SCHAGERBRUG. „HET WITTE KRUIS". Algemeene vergadering van de afd. „ZypeCallants- oog" van „Het Witte Kruis", op Woensdag 1 October 1930, des avonds te 8 uur, ten huize van de wed. J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoordig 11 leden. ♦Voorzitter de heer J. de Moor. Secretaris de heer J. A. de Boer. Opening. Notulen. Na opening der vergadering door den Voorzitter, volgt lezing en goedkeuring van de notulen van het ver handelde in de vorige vergadering. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Circulaire van het Hoofdbestuur van Het Witte Kruis, d.d. 5 Augustus j.1., waarbij wordt medegedeeld, dat in plaats van wijlen den heer Dibbits, met ingang van 1 Augustus 1930 tot Algemeen Secretaris is geko zen de heer B. S. H. Stieler, arts te Hilversum, thans Voorzitter van de Verecniging. Voor kennisgeving aangenomen. b. Circulaire van de Noordholl. Vereen, tot bestrij ding van de Tuberculose d.d. 16 Septemebr 1930 betref fende tentoonstelling van het geheel vernieuwde Tuber- culose-Museum. Mogelijk willen afdeelingen al of niet gecombineerd met eventueele buren, het Tuberculose» Museum ter tentoonstelling aanvragen. Het Bestuur is van oordeel, dat het meer op den weg ligt van een afdeeling in een centrum-plaats, b.v. Schagen, bedoeld Museum ter tentoonstelling aan te vragen. Het Bestuur stelt dan ook voor, de circulaire voor kennisgeving aan te nemen. De heer Dr. Oterdoom zegt, dat het wellicht ge- wenscht is, hierover eens met de besturen van zuster» vereenigingen te spreken. Zoo'n museum is heel aar dig. Na eenige bespreking wordt goedgevonden, dat de Voorzitter deze zaak te gelegener tijd eens met den voorzitter van de afd. Schagen bespreekt. c. Schrijven van de afd. „Petten" van Het Witte Kruis, d.d. 15 April j.1., waaruit blijkt, dat genoemde afdeeling bereid is zich te doen vereenigen met de afd. „ZijpeCallantsoog", mits het magazijn te Petten blijft bestaan. Het Bestuur stelt voor in dit geval niet tot vereenl- ging vano beide afdeelingen over te gaan, doch het Hoofdbestuur te verzoeken, te willen toestaan, dat beide afdeelingen in deze gemeente blijven bestaan. De Voorzitter deelt nog mede, dat de voorziter van de afd. „Petten" zeer sympathiek tegenover dit voor stel staat. Na eenige bespreking wordt het voorstel met alge meene stemmen aangenomen. d. Wordt medegedeeld, dat door het Bestuur is besloten gedurende den a.s. winter bij voldoende deel name te 't Zand een cursus te geven in de verband leer en in het verleenen van de eerste hulp bij onge lukken en dat Dr. Oterdoom zich weer bereid ver klaard heeft de leiding op zich te nemen. e. Wordt medegedeeld, dat de Minister van Arbeid. Handel en Nijverheid voor 19S0 aan de afd. „Zypc

Schager Courant | 1930 | | pagina 10