ST. PANCRAS WINKEL WIERINGEN S C H 0 0 R L WARMENHU'ZEN LANGENDIJK OUDE NIEDORP HARENKARSPEL CALLANTSOOG ANNA PAULOWNA Callantsoog" van Het Witte Kruis een subsidie van f 439.— heeft toegekend ten behoeve van de tubercu losebestrijding. Bestuursverkiezing. De op 31 December 1930 aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren H. Jippes en C. Smit, ■worden herkozen. Eerstgenoemde, ter vergadering aanwezig, verklaart zijne herbenoeming aan te nemen. Roken in gscommissie. Wordt goedgevonden, dat het aanwijzen van een Commissie van 3 leden voor het nazien van de reke ning van den Penningmeester over het jaar 1930 ge schiedt door den Voorzitter. Beschrijvingsbrief Alg. Vergadering. Ter tafel wordt gebracht de beschrijvingsbrief (met bijlagen) voor de 73ste Algemeene Vergadering van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", wel ke op Dinsdag 7 October 1930 te Haarlem zal worden gehouden. De beschrijvingsbrief geeft geen aanleiding tot be sprekingen. Benoeming afgevaardigde en plaatsvervanger. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar genoem de algemeene vergadering worden na eenige stem mingen respectievelijk benoemd de heeren J. A. de Boer en A. F. Meijer. Beide heeren nemen de benoeming aan. Rondvraag. De heer Van der Sluijs geeft het Bestuur in over weging, om, indien het weer mocht overgaan tot aan schaffing van een nieuwe ligtent. deze van best draai- werk te voorzien, n.1. van dezelfde constructie als dat van de laatstelijk aangeschafte tent. Zuster Kuilman wijst er op. dat de bedlichter, welke het vorige jaar is aangeschaft, niet op alle ledikanten past en geeft daarom in overweging een wel daarbij passend ledikant voor de bedlichter te reserveeren. De Voorzilter zegt, hierover met den Magazijnhouder te zullen spreken. Hierna sluiting, waarbij de Voorzitter de vergadering dankt voor de aangename besprekingen. ZIJPE. Voor het vervolgonderwijs, cursus 19301931, heeft zich een voldoend aantal leerlingen aangegeven om den cursus in de O. L. School te Schagerbrug, Bule gerbrug, St Maartensbrug, Oudesluis en Petten te kunnen laten doorgaan. In de afgcloopen week zijn 24 nieuwe gevallen van mond -en klauwzeer aangegeven. BURGERWEG. Tijdens de alhier gevierde kermis werden Maandag- mi drlag en -avond feesten georganiseerd, waarvan de uitslagen hieronder volgen: Vlaggesteken, kinderen 35 jaar: 1. Stientje Groot, 2. .T. Verduin, 3. G. Hooijinga.. Grabbelton, kinderen 68 jaar: 1. K. Raat, 2. P. Hooijing 3. Jb. Groot. Langzaam fietsen, kinderen 912 jaar: 1. Rieka de Heer, 2. Pietertje Delver, 3. Vr. Zeeman. Ezel-prikken, dames: 1. Anna Bakker, 2. Ma Rens, 3. mej. Kamperde Boer. Ringsteken, heeren: 1. C. Schrijver, 2. D. Pool, 3. W. Boontjes. Begunstigd door goed weder en opgeluisterd door flinke dansmuziek, afgewisseld met accordion-solo's, welke bijzonder in den smaak vielen, kunnen we zeg gen, dat de kermis dit jaar een waar succes was. Gedurende de geheele kermis werden zeer veel ge noegens geboden en er heerschtc een prettige stem ming en zien volgaarne met vreugde 't volgend jaar alvast tegemoet. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 27 September tot en met 2 Oct. '30. Geboren: Picter Nicolaas, zoon van Mattheus van Westerop en Johanna Maria Hommert. Cornelis, zoon van Jacob de Groot en Anna de Boer. Geertje, dochter van Aric Zeeman en Dirkje de Wit Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: Gecnc. GEMEENTE SINT PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand September 1930. Geboren: Alexander, zoon van Marinus Jacobus Snoep en van Helena Pieternella van den Dorpel. Gehuwd en overleden: Geene. De lotenverkoop voor de tentoonstelling van Floralla Is thans van dien aard, dat de verloting Zondag aan staande zal plaats*hebben. De Noordhollandsche pluim- veevereeniging had verzocht bij die gelegenheid een kor te inleiding te mogen houden over het nut der pluimvee houderij, welke inleiding aan de verloting vooraf gaat. Daarna wordt deze tentoonstelling besloten met een bal. Alles in de tooneelzaal van den heer R. Laan. Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp bedankt als Dijkgraaf van het Heem raadschap der Strijkmolens in de Niedorper Kogge. DEN OEVER. Het met zand volpereen van de Sluisput nabij de vanghoofden is dezer dagen voltooid en heeft men reeds een aanvang gemaakt met het maken van de glooiing daarvan. Naar men ons mededeelde zal spoedig begon nen worden met het volpersen van de caissons bij de schutsluis. Er wordt aan een en ander zeer hard ge werkt, omdat men zooals bekend 1 November a.s. de schutsluis in gebruik wil nemen. Woensdag bracht een zeer groot aantal leerlingen van het Konnemer Lyceum uit Haarleta met hun leeraressen en leeraren een bezoek aan de Zuiderzeewerken. De dansclub „Spessalutus" heeft Woensdagavond haar dansavonden in het lokaal van den heer Wemmenhove weer aangevangen en daarmede het winterseizoen In geluid. Blijkens de één dezer dagen uitgekomen lijst van te lefoonaansluitingen op den Oever blijkt dat dit thans 41 bedraagt. Een paar jaar geleden voor de Zuiderzee werken hier waren, bedroeg dit aantal ongeveer 5. zoo dat een achtvoudige uitbreiding heeft plaats gevonden. De Jeugdbond voor Onthouding heeft voor a.s. Zondag wederom een sportmiddag georganiseerd. Om half drie is de samenkomst in het gebouw „De Vonk". Bij slecht weer wordt de bijeenkomst in bovengenoemd gebouw gehouden. Vrijdag j.1. is voor de beteugeling van de z.g. „VUeter" het laatste zinlcstuk (kopstuk) voordit seizoen gezonken Bij deze gelegenheid werd het personeel dat steeds aan dit onderdeel gewerkt heeft, op een tractatie ont haald. WIERINGEN. Wegens bedanken van den heer Blom, de tegenwoor dige bezorger van de coöperatieve verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" voor het Westdeel van Wieringen, is als zoodanig aangesteld H. v. Eekeren. De ln de op j.1. Zondag gehouden vergadering van het vïsschersfonds benoemde boekhouder, betaalmeester, de heer J. Tijsen Nz., had die benoeming aangenomen, doch heeft bij nader inzien voor de betrekking bedankt. Zondag a.s. zal wederom een vergadering worden be legd, en uit d« nieuwe sollicitanten een benoeming wor den gedaan. De mandolineclub O.K.K. geeft a.s. Zondag een open bare uitvoering in „Concc:dia". Eehalve het muzikale gedeelte, zal medewerking worde^ verleend door den Humorist Louis Contran, uit Amsterdam. Al reeds heden komt hier werkloosheid voor onder de grondarbeiders. Velen kregen reeds ontslag bij de Zui derzeewerken, en zoo wij vernemen zullen meerderen hun ontslag krijgen, wegens gevorderd werk. A.s. Zondag zullen gespeeld worden de volgendfe wed strijden: Succes IH.R.C. III; Schagen IISucces II; Schagen asp.Succes asp. De in scheepvaartkringen welbekende heer Schuttevaer welke met zyn onzinkbare reddingsboot „Schuttevaer" tijdens een hevigen Z.W. sterm het Engelsche Kanaal overstak, en verder op den grooten Atlantischen Oceaan 68 dagen heeft verkeerd in den barren winter van het jaar 1929, zal op a.s. Zaterdagavond in Concordia de be zoekers toespreken over zijn tocht en lotgevallen van dien reis. Voor belanghebbenden uit onze omgeving zij het ver meldenswaard, dat de arbeidsbeurs te Hippolytushoef dagelijks geopend is des morgens van 7 tot 8 uur en namiddags van 12.30 tot 1.30 en van 7 tot 8 uur. Zij die kostgangers (ongehuwde landarbeiders in de Wieringermeer) kunnen plaatsen, kunnen 2ich aldaar ook aanmelden. DEN OEVER. De vergadering der Jongel. Ver. wordt Dinsdagavond in „Land in Zicht" gehouden om 8 uur. Bijbelinleiding: K. O. Finkensieper. Huishoudelijke vergadering. De kerkeraad der Geref. kerk van Wieringen zou gaarne is kennis gesteld worden met personen die zich op Wieringen en in het bijzonder in de Wieringer meer gaan vestigen en teven3 met het verzoek hun at testatie op te willen zenden naar de kerk van Hippoly tushoef of te Den Oever. Naar wij vernemen, hebben alhier ruim 800 perso nen op de lijsten van het volkspetitionnement tegen de Vlootwet, geteekend. Op Kornwerderzand had j.1. Donderdag een doo delijk ongeval plaats, doordat een timmerman van den muur der schutsluis naar beneden stortte en met zijn hoofd op den betonnen vloer terecht kwam. De onge lukkige was onmiddellijk dood. De man is gehuwd en afkomstig uit Friesland. Ongeveer 300 scholieren uit Den Haag afkomstig, brachten Donderdag een bezoek aan de sluisbouw- werken, onder leiding van een ingenieur, Na afloop werd een bezoek aan het ontspanningslokaal gebracht. Donderdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Huiberts te Groet, de afdeeling Schóorl van Het Witte Kruis. Naast de vijf bestuursleden waren nog vijf gewone leden ter vergadering opgekomen, wat den waarnemen- den voorzitter, den heer Baron van Fridagh bij zijne opening tevreden deed stemmen, aangezien meer dan eens de ledenopkomst bijna nihil was. De secretaris, de heer Tromp, las de uitvoerige en bijzonder juist samengestelde notulen, welke onveran derd werden vastgesteld en een compliment van den Voorzitter tot loon kregen. Hierna werd van de Bestuurstafel medegedeeld, dat de magazijn-artikelen niet worden gemerkt, slechts de ligtenten zijn gewaarmerkt. Het Bestuur achtte zulks, naar aanleiding van een opmerking in de voorgaande vergadering, niet bepaald noodig, doordat alle artikelen altijd goed terug worden gebracht. Verder werd medegedeeld, dat de onderafdeeling „Huisverzorging" reeds daadwerkelijk heeft getoond, bestaansrecht te hebben. Er hebben zich enKele geval len voorgedaan, waar met succes ingegrepen Js. Het ledental Is bevredigend. Tevens werd medegedeeld, dat, waar enkele lichte verschijnselen van roodvonk zich in de gemeente had den voorgedaan, het Bestuur zich in verbinding had gesteld met Dr. Doijer, welke heer genegen is, om in de tweede helft van October in Schoorldam een lezing te komen houden met als onderwerp: Inenting tegen Roodvonk en Diphteritis. De vergadering keurt dit goed en zal in overleg met Dr. Heringa deze aangele genheid verder worden afgehandeld. De propaganda werd vastgesteld, de lezing zal worden gehouden in het lokaal van den heer Schuijt en waar de onkosten zeer laag zijn voor deze lezing, besloot men om met den heer De Jong in onderhandeling te treden, teneinde een gratis bus van en naar Groet te doen gaan, ten dienste van de bezoekers dezer lezing. De le den van het Witte Kruis hebben vrijen toegang, de niet-leden zullen een kleine entrée hebben te betalen. Daarna volgden de Bestuursverkiezingen. De heeren Van Fridagh en Tromp werden bij eerste stemming herbenoemd. Voor de vacature-Heringa (bedankt) moest een tweede steming plaats hebben, daar verschil lende aanwezigen zich niet beschikbaar stelden. Be noemd werd de heer Zuurbier, welke de benoeming aanvaardder Vervolgens werd de heer Van Fridagh door de vergadering tot Voorzitter aangewezen. Tot afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van de Noordholl. Vereeniging Het Witte Kruis werd de heer F. Mosk aangewezen; tot plaatsvervanger de heer Zuurbier. De agenda dezer vergadering kwam vervolgens in bespreking en ofschoon 45 of 46 punten bevattende, lifep deze bespreking vlug van stapel. De afgevaardigde kreeg vrij mandaat Mededeeling werd gedaan van de verschillende eind cijfers van diverse jaarrekeningen van het Witte Kruis, de diverse herstellingsoorden en ontsmettingsinrichtin gen, alsook van de begrootingen voor 1931. In de vacature-Prins van het hoofdbestuur voelde men ervoor om de candidatuur-Spierings te steunen, terwijl ook de wenschelijkheid van 't hebben van dames in 't hoofdbestuur werd besproken. Bij de rondvraag werd door den heer Tromp gewezen of 't feit, dat de premie-kwitantie voor de brandverze kering magazijn goederen van de afdeeling op tijd dient te worden aangeboden aan den penningmeester. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven gedurende de maand September 1930: Geboren: Johannes, zoon van Cornelis Johannes Hoed jes en var. Dieuwertje Laan; Jan, zoon van Simon Kaan dorp en Maria Berkhout; Jacob. zoon v. Nicolaas Kroo- ne en van Alberdina van der Ham. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Theodorus Veldboer te De Rijp en Catha- rina Stam. Overleden: Geene. Algemeene Vergadering Witte Krnis. Donderdagavond hield de vereeniging Het Witte Kruis, afd. Warmenhuizen, een algemeene ledenver gadering in het lokaal van den heer Slikker. De op komst \yas zeer gering te noemen, gezien het ledental. Voorzitter opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris, den heer Rijs voorgelezen en door de vergadering onveranderd goedgekeurd. Ter bespreking kwam een aanvraag om uitzen ding naar het Sanatorium. De voorzitter deelde daaromtrent mede, dat alles in het werk was gesteld om goedgunstig op die aanvraag te beschikken. Eerst bleek dat er geen gelden beschikbaar waren, doch door een extra-subsidie van de zijde der gemeente kwam men tenslotte tot het benoodigde geld. Niet tegenstaande do critiek van verschillende zijden welke het bestuur ontvangen heeft, heeft bet toch al reeds 6 Jaren goed werk verricht, t w. het bestrijden der tuberculose en het lijden der menschen verzacht. liet volgende puilt der agenda was bespreking va cature lid Hoofdbestuur. Vastgesteld is candidaat Spierings te steunen. Punt 4 der agenda: Verkiezing afgevaardigde voor de Algemeene Vergadering op Dinsdag 7 October a.s. Bij stemming worden gekozen de heeren P. Klant en II. G. Rijs en tot plaatsvervangers de heeren P. Slot en II. Slikker. Voorzitter bracht nog ter sprake of wij dezen win ter nog een spreker voor de afdeeling zouden laten komen. Algemeen werd besloten om Dr. Bronkhorst, ge neesheer-directeur van Berg en Bosch eens uit te nóodigen. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maan September 1930. Geboren: Pietertje, dochter van H. Duijnmeijcr en Tr. Mink. Petrus, zoon van M. J. de Nijs en A. Castricum. Jannetje Dieuwertje, dochter van G. J. Jonker en J. D. van Dijk. Aiida, dochter van J. Tes- selaar en M. Dekker. Johanna Adriana, dochter van M. M. Hoogeboom en C. Vlugt. Quirinus, zoon van J. Meijer cn J. Jonker. Geertruida Maria, dochter van P. Hoogeboom en G. Blom. Johanna, dochter van P. Ligthart en A. Konijn. Ondertrouwd: B. Ootcman, 25 jaren, tuinbouwer te Bovenkarspel en C. Meijer, 24 jaren, alhier. P. Slij- kerman. 34 jaren, tuinbouwer en C. Blankendaal, 28 jaren, beiden alhier. Getrouwd: .1. II. Eilers, 26 jaren, arbeider en J. F. van der Heide, 22 jaren, beiden alhier. Overleden: Klaasje dc Ridder, wed. W. F. Dil, 86 jaren, alhier. Jacob Slot, gehuwd met M. de Rapper, 78 jaren, alhier. NOORDSCHARWOUDE. Men is ook hier begonnen één der molens van het Geestmcrambacht te sloopen, n.1. die nabij de sluis. Het landschap wordt hier wel door ontsiert GEMEENTE OUDKARSPEL. Geboren: Adrianus, zoon van J. Stoop en E. Gouds blom. Overleden: Klaas Bakker, oud 66 jaar, echtgenoot van E. Roozing. Cornelis Langedijk, oud 20 jaar. Trijntje Butler, oud 61 jan'-, echtgenoote van J. Stam Gehuwd: F. Bekkor, oud 24 jaar en L. C. Tromp, oud 21 jaar. N. P. Dirkmaat, oud 22 jaar en N. Eccen oud 21 jaar. D. Peetoom, oud 25 jaar en D. Drost, oud 23 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen personen: J. Beenken van Zaandam; T. Plakman van .JBergen (N.H.); E. A. Beerse van Castricum. Vertrokken personen: L. C. Tromp naar Noord- scharwoude; N. Eecen naar Oudorp N.-H.; C. Nan naar Baarn; D. Drost naar Noordscharwoude: j. Schoon naar Heemstede; D. Hart naar Barsingerhorn. De heer G. C. Sloof, ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente, is met ingang van 8 October 1930 als zoodanig benoemd te Sint Maarten. BROEK OP LANGENDIJK. In het lokaal van den heer De Boer vergaderde het comité, dat den autotooht voor de Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude had georganiseerd. Besloten werd het comité permanent te verklaren, zoodat de bedoeling is,- cllc jaar zoo'n tocht te organiseeren. Het dagelijksch bestuur werd met 2 leden uit Broek uitgebreid, n.1. de heeren H. Wagenaar en C. Wit, terwijl de drie leden uit Zuidscharwoude, de heeren J. du Burck, J. Kramer en J. de Ruiter bij acclamatie werden verkozen verklaard. De penningmeester, de heer Du Burck, deed rekening en verantwoording. De ontvangsten hadden bedragen f 488.75, de uitgaven f 475.72, zoodat er een batig saldo jraji f 13.03 was. De bescheiden werden gecontroleerd 'door de heeren C. Wit en J. v. d. Welle, die alles in de beste orde bevonden. Overtollige kasgelden zullen worden belegd bij de Coop. Boerenleenbank te Zuidscharwoude (kassier do heer Du Burck). Den autohouders, die gratis hun wagen beschikbaar stelden, zal een dankbetuiging worden gezonden. Eenige technische wenken voor een vlot verloop wer den nog besproken om bij een volgenden tocht in toe passing gebracht te worden. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand September 1930. Geboren: Jan, zoon van R. Wever en van M. Hoofd. Johannes Theodorus, zoon van Th. Eilander en van M. Ch. Douwma. Trijntje, dochter van P. Jong en van T. G. F. Bult. Maartje Cornelia, dochter van J. Vreeken en van S. van Herwijnen. Jan, zoon van K. Kruk en van A. Plugboer. Jacob, zoon van J. Ver- heus en van S. Bakker. Klaas, zoon van P. den Ilartigh en van G. Riedel. Ma, dochter van K. Pas terkamp en van M. Slot. Jacob Pieter, zoon van W. Bruin en van W. van Duijn. Cornelis, zoon van J. Bak en van R. ten Bruggencate. Heinrich August, zoon van S. W. de Boer en van J. K. Brune. Ondertrouwd: A. Boon, oud 23 jaar, tuinbouwer en M. Balder, oud 23 jaar. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand September 1930. Geboren: Johanna, dochter van "Willem Duijs en van Johanna van Kleef; Adrianus Theodorus Johannes, zoon van Jacobus Molenaar en van Anna Catharina Bruin; Pieter Maarten, zoon van Jan Smit en Neeltje Zee; Wikke, dochter van Jacob Johan van der Hoek en Sara Hartog. Ondertrouwd en getrouwd: Johannes Adrianus Adri anus Loef, 28 jaar, boekhouder te Boskoop, en Suzanna Rachel du Burck, 30 jaar, z. b. alhier. Overleden: Elizabeth Stieltjes, 18 jaar> dochter van Jacob Stieltjes en Grietje Zwagerman. Ingekomen personen: J. Vink en gezin van Broek op Langendijk; H. van der Hurk van Broek op Langendijk; S. Commandeur van Amsterdam; C. M. Grootjes van St. Pancras; J. Wester van Noordscharwoude; H. van Duin van Noordscharwoude; A. Commandeur—geb. Ekhart van Amsterdam; G. Engcringh van Helloo. Vertrokken personen: J. H. Dekker en echtgen. naar Wieringen; J. Pluister naar Noordscharwoude; F. Bek- ker naar Noordscharwoude; C. P. de Nijs naar Hooge en Lage Zwaluwe; M. Roorda naar Alkmaar; J. Mul naar Noordscharwoude; J. J. Spijker naar Noordscharwoude; G. J. Groen naar Heeswijk; T. van Duin naar Texel; P. du Burck naar Wageningen; S. R. du Burck nanr Boskoop. ZIJDEWIND. R.K. Coop. Boerenleenbank. Overzicht over het derde kwartaal 1930. Gedurende het derde kwartaal werd aan spaargel den ingelegd f45485.56 (f84437.37), spaargelden terug betaald f 49543.44 (f84436,47), aan voorschotten ver strekt f1800.(f 46650.aan voorschotten terugbe taald f2958.(f2579.terugontvangen van elders gedeponeerde gelden f14000.— (f50000.—), in deposito geplaatst f9000.— (nihil). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die over het derde kwartaal, 1929. Binnenkort zullen ten behoeve van kinderen die wensohen te sparen, spaarbusscn worden beschik bar gesteld door de bank, terwijl deze bussen niet anders geopend kunnen worden als ten kantore der bank, waar de sleutels in bewaring zullen blijven. Waar deze maatregel is getroffen om de* spaarzaam heid te bevorderen, willen wij hopen dat oudei's en overheden van hunnen kant ook de noodige mede werking zullen betrachten om deze deugd welke helaas in zoo ernstige mate is verwaarloosd, weer in cere te herstellen, wat zeker in den tegenwoor- digen tijd niet genoeg kan worden aanbevolen. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand September 1930. Geboren: Simon Jacobus, zoon van Wilhelmus Jo- hannis Quax en van Anna Jansen. Anna Cornelia, dochter van Embertus Cornelis van Oorschot en van Antonia Martha Maria Bierman. Hendrikus, zoon van Hendrik Tamis cn van Maria Jonker. Wilhelmus Cornelis, zoon van Willem Blankendaal en van Mar- garctha Ooteman. Getrouwd: Johannes Petrus Komen, smid te Wog- num en Johanna Burgmeijer, zonder beroep cn wo nende alhier. Overleden: Nicolaas Mekken, oud 10 jaar, zoon van Adrianus Mekken en van Geertruida Put. Cornelis Jong, oud 70 jaar, weduwnaar van Pietertje Groen, eerder van Maria Stam. Bevolking. Ingekomen: Adrianus Groen, R.K., van Harcnkar- spcl naar Zijdewind 198; Karei van Helden en gezin, geen, van Heerhugowaard naar Oude Niedorp no. 75; Emma Maria Jong, R.K., van Bergen N.H-., naar 't Veld no. 305; Klaas Slagter, N.-H., van Schoorl naar Verlaat 110. Vertrokken: Cornelis Theodorus Jozef Bruin, R. K., naar Hoorn (Missiehuis); Johanna Burgmeijer, naar Wognum (Wadway E 24), R.-K.; Wilhclmina Maria Bakker, naar Bergen N.-H., SL Augustinus (Huis houdschool) Loudelsweg, R.K.; Johannes Blanken daal naar Harenkarspel, p.a. Jb. Barsingerhorn, Schagerwaard; Elisabeth Berkhout, naar Hoorn, Ra men 7. Bij de op 3 Oct gehouden rekening van het onderlinge paardenfonds alhier bleek dat er over het 3e kwartaal verzekerd waren 270 stuks paarden. Verloren of afge keurd waren 4 stuks. De omslag werd bepaald op f 0.60 per f 100 verzekerde waarde. Hotel-pension „Duinzicht", eigenaar dc heer R. P. Jansen te Bergen, is thans gekocht door den heer P. Lui<kes Butter te Amsterdam. Zondag a.s. spelen de Callantsoog-juniorcs een voetbalwedstrijd tegen de juniores van do voetbal- vereeniging 'tZand: Geel-Rood. Voor rekening van den autobushouder H. Naastepad, alhier, zal aan de Spoorbuurt, naast het veilinggebouw, een woonhuis met garage's worden gebouwd. Onder den veestapel van den heer J. Lindenbergh, Boermansweg, is mond- en klauwzeer geconstateerd. In de maand September zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan het Geref. Kerkbestuur, tot het bouwen van een pastorie, een Kerkeraadkamer en een vergaderlokaal; aan C. Wuis tot het bouwen van ccn sohuur. Gevonden: een slinger van een auto. Inlichtingen ter secretarie. Loop der bevolking. Ingekomen: J. H. Hazenberg, uit Winschoten; S. van den Oosterkamp uit Rhenen; J. J. W. Prangergeb. Engel en gezin uit Alkmaar; J. G. Boere uit Leimuiden; A. van der Laan uit Den Helder; Mej. A. E._ Oudshoorn uit Noordwijk; L. Wiggers uit Nieuwe Niedorp; Mej. A. C. M. Huijg uit Hulst; Mej. A. Naber uit Zijpe; W. C.J. van der Salm uit Lisse en R. Veen uit Steenwijkerwold Vertrokken: J. C. Beusekom naar Zijpe; A. Jongman naar Den Hejder; J. Raap naar Haarlem; J. Bartels en gezin naar Den Helder; J. Blotendal en gezin naar Don Helder; F. BonenkampBossen naar Spanbroek; Mej. C. van Bostelen naar Sassenheim; J. D. Blaauboer naar Velsen; D. van der Wal en M. Kuipers naar Lemsterland; J. Doef naar And ijk; Mej. J. Simons naar Den Helder; M. de Schipper—Traas naar Den Helder. In de op 2 dezer gehouden ledenvergadering van de woningbouwvereeniging „Anna Paulowna" zijn 31 van de 36 nieuwgebouwde woningen op „Cérès" verhuurd. Naar wij vernemen is onze plaatsgenoot, de heer J. Muntjewerf Jzn., benoemd tot slager van de Verwerkings inrichting te Schagen. BREEZAND. Een strooklamp op het land van de wed. van IJ. ge raakte Vrijdagmiddag, waarschijnlijk door vonken uit een pijp, in brand. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was en het vuur met twee stralen aanpakte, bleef er van het stroo niet veel over, dat nog geschikt zal z(jn voor gebruik. Vijftien zak bollen en een zak kunst mest, die er voord en regen onder geborgen waren, gin gen mede verloren. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Hendrica. dochter van A. Buning en van G. Zuidema; Maartje Guda Alberta, dochter van C. Wuis en van J. van Leuwen; Johannes Bartholomeus, zoon van C. Duineveld en van A. H. A. Prins. Hallo! WaHlef? Jawel; uwes spreekt met de Prins a es. (Passing Show).

Schager Courant | 1930 | | pagina 11