Neg steeds Ernstige treinramp te Parijs. Hevige ontploffing te Lemberg. De ijdelheid der Amerikaansche vrouw. Drama inde lucht. Tusschen een brug bekneld geraakt G. ANNEVELDT. Dorpen, Laan, Schagen. Stresemann herdacht. Ontploffing in het Londensche hoofdpostkantoor. Mr. W. C. Wendelaar naar Den Haag? Onter e°n b:cteiwa?en. Na den overval op Cura?ao. Aanklacht tegen het schrikbewind in Rusland. Nagekomen Berichten. VROUWELIJKE ZENDELINGEN IN CHINA VERMOORD. Reuter seint uit Peking: Men vreest dat twee vrouwelijke Britsche zende lingen, die begin Juli door Chineesche roovers wer den ontvoerd, zijn vermoord. Een telegram uit Kion- jang aan den Britschen consul te Kienning zegt n.1., dat de roovers de vrouwen hebben gefusilleerd. Tot dusver zes dooden en dertig gewon den. Vrees, dat nog slachtoffers onder de vernielde wagens liggen. Het B.T.A. seinde gisteravond uit Parijs: De trein, die te 19.51 uit het station Saint Lazare naar Nant.es vertrekt, is onder de pont Cardinet in botsing gekomen met eén rangeerenden triin uil Dieppe, die op weg was naar het depot van Clichy. Een tweede klas rijtuig reed bovenop een goederen wagen. Beide wagens werden geheel vernield. Het ongeluk werd nog ernstiger door het feit, dat ide reizigers, door een paniek bevangen, uitstapten op do spoorbaan, juist toen er een andere trein na derde. Het aantal gedooden bedraagt voor zoover bekend zes, dat der gewonden dertig. Men vreest dat er nog slachtoffers onder de vernielde wagens liggen. Wee ween bomaanslag? Uit Warschau wordt gemeld: Het gebouw van de Oekralneche cooperatieve-organi- satle (Centrosojus) te Lemberg Is door een hevige ont ploffing verwoest, waarbij groote voorraden goederen verloren zijn gegaan. Volgens sommige berichten zou de ontploffing moed willig door het leggen van bommen veroorzaakt zijn, volgens andere berichten zouden zich in het gebouw ook ontplofbare stoffen hebben bevonden en zou de ontplof fing door zelfontbranding veroorzaakt zijn. De conciërge verklaart, dat hij het gebouw des avonds op den gewonen tijd heeft gesloten en sedert niemand meer Is binnen gekomen, daarentegen willen enkele getuigen twee verdachte gestalten hebben gezien. De ontploffing was zoo hevig, dat de conciërge en de leden van zijn gezin uit hun bedden werden geslingerd en van de belendende hulzen ruim 300 ruiten vernield zijn. In een aan den overkant gelegen café werden ver scheidene bezoekers door glasscherven gewond. DE VERMISTE FRANSCHE VLSSCHERS- VAARTUIGEN. Zeven terecht; nog vier vermist. Uit Concarneau wordt gemeld: Zeven vlsschersvaartuigen, waaromtrent men zonder bericht was sedert den storm die onlangs woedde, zijn in de haven teruggekeerd of teruggevonden door oorlogs schepen. Er ontbreken er nog vier. „LUCHTGEVECHT" MET NOODLOTTIGEN AFLOOP Twee Fransehe vliegtuigen vernield. Het B.T.A. meldt uit Le Bourget (het vliegveld bij Parijs): Twee Fransche legervliegtuigen zijn bij het doen van •en schijnaanval, op elkaar gebotst en neergestort. Een der piloten wist zich met een parachute te redden, de ander kon zich evenwel niet van zijn toestel vrij maken en is omgekomen. Zijn lichaam werd verkoold onder de fragmenten van het vliegtuig gevonden. MUIiocnen geeft zij jaarlijks ten behoeve van haar schoonheid uit. De leiedrs van de Amerikaansche schoonheidsinstitu ten, die dezer dagen te New York in conferentie bijeen kwamen, hebben cijfers overgelegd, waaruit blijkt dat de Amerikaansche vrouwen tegenwoordig een som van niet minder dan 1.540.000.000 gulden per jaar uitgeven ten behoeve van haar schoonheid. Met „de" Ameri kaansche vrouwen is dan nog maar dertig percent harer gemoeid, die deze schoonheidsinstituten regel matig bezoeken en per hoofd Jaarlijks 380 gulden uit geven. De conferentieleden waren het erover eens, dat de schoonheidsdrift door de heerschende financieele malaise niet werd getemperd. Het haar bleef nog steeds kort; de lippenstift werd door zestig percent der vrouwen gebruikt; zeventig percent der vrouwen liet geregeld haar wenkbrauwen opwerken. De kunstmatige brulning van de huid was echter aan het tanen. Indien de ongeloofelijke voorspelling, die de leiders der schoonheidsinstituten doen juist ls, dan zullen de Amerikanen in de eerstvolgende tien jaren baarden dragen, terwijl de vrouwen zullen terugkeeren tot den tijd van de pompadours en langer krullen. De conferentie heeft in allen ernst wij leven nu eenmaal in den tijd der dictatuur de benoeming be sproken van een Amerlkaanschen schoonheidsdictator, die de massa- psychologie verstaat en schier in een nacht tljds de diagnose kan stellen van de richting der mede, doch zij heeft geen beslissing genomen. Passagier springt uit een vliegtuig, blijk baar met de bedoeling zelfmoord te plegen. Wolff meldt uit Hannover: Na do landing te Hannover van het vliegtuig, dat den dienst tusschen Hamburg en Hannover onder houdt, deelde de passagier Riidle mede, dat tegen 12.10 uur een tweede passagier Pipier, blijkbaar met de bedoeling zelfmoord te plegen, uit de machine was gesprongen. Beide passagiers zaten naast elkander en Itadler keek vol belangstelling naar het land schap beneden hom, toen bij plotseling een sterken luchtstroom voelde. Op dit oogenblik zag hij, hoe Pipier naar beneden sprong, zonder dot hij hem zijn noodlottig voornemen kon verhinderen. De politie begon na deze mededeeling direct haar nasporingen en slaagde er in, het totaal verminkte lijk in de buurt van Sottorf (district Harburg) te vinden. Uit do papieren bleek, dat het slachtoffer een 3i-jarige chauffeur is uit Sehmollwitz in Silezië, die zijn woonplaats in Hamburg had. De piloot verklaarde nog, dat hij door het schommelen van het vliegtuig op het gebeurde opmerkzaam werd gemaakt; hij moest echter naar Hannover doorvliegen. Kind op slag gedood. Toen de brugwachter bij de electrische hefbrug nr. 0 over de Dedemsvaart in den Hulst Woensdag de brug opendraaide, hoorde hij een kind gillen. Onmid dellijk zette hij de brug stop en zag, dat het zesjarig kindje B. in de Dedemsvaart viel. Het kind werd spoedig op het droge gebracht, doch bleek reeds overleden. Het had een ernstige hoofdwonde en is waarschijnlijk tusschen de brug beklemd geraakt, waardoor het oen schedelfractuur bekwam; do dood is vermoedelijk onmiddellijk ingetreden. De burgemeester heeft het lijkje in beslag genomen, daar schuld van den brugwachter niet is uitgeslo ten. Het parket te Zwolle werd gewaarschuwd. bieden wij U aan: RIJWIELEN, geheel crmnlcet, met prima buiten -en binnenbanden, vanaf HO.—. BÜI- TENEANDEN f 1.25; BINNENBANDEN f0.75. Groet: keuze Electrische en Carbidlampen, lage prijzen. Enz. Monument onthuld. Op het kerkhof te Berlijn is op plechtige wijze onder het luiden der klokken op het graf van den grooten Duitschen staatsman Stresemann, een ge- denkteeken onthuld, door prof. Ilugo Ledcrer ontwor pen, en waarop slechts een enkel woord staat gegrift: Stresemann. Minister Wirth hield een rede. Een telegram van Briand aan de weduwe van Stresemann. Briand heeft naar liet N.T.A. meldt het volgende telegram gezonden aan mevrouw Stresemann: Met eerbiedige hoogachting zend ik u de betui ging van mijn ontroerde deelneming ter gelegenheid van den smartelijken jaardag dien de vrienden van Gustav Stresemann lieden herdenken en verzoek ik mij te mogen aansluiten bij al degenen die in diepen rouw het onherstelbare verlies heseffen, dat Europa geleden heeft door het overlijden van den man dien gij betreurt. VREESELIJKE TERECHTSTELLING TE CHICAGO. Door drie honderd personen bijgewoond. Reuter seint uit Chicago: .Drie honderd personen hebben gister de electrocutie van twee negers bijgewoond, die ter dood waren veroor deeld wegens moord, gepleegd bij een poging om in een bank in te breken. Een der negers, die ten deele ver lamd en tuberculoos was, stierf eerst na verloop van drie minuten. Vele toeschouwers vielen in zwijm ten gevolge van het afgrijselijk schouwspel, dat door het ontzettende lijden van den neger werd opgeleverd. Twee postbeambten gewond. Reuter seint uit Londen: Bij het lossen van een zak met postpakketten uit Ierland aan het hoofdpostkantoor ontstond een out ploffing, waardoor twee postbeambten gewond wer den en het postrijtuig vernield werd. In de mailzak had zich, naar later bleek, een bom bevonden. Naar nog verluidt, zou er zich in den zak, die de bom bevatte, post voor Buckinglïam Palace, het ko ninklijk paleis te Londen, hebben bevonden. Onmid dellijk zijn detectives van Scotland Yard gewaar schuwd en een grondig onderzoek wordt ingesteld. Er wordt aangenomen, dat er zich een bom met een uurwerk in den zak l^eft bevonden. Zijn benoeminig tot burgemeester zou te wachten zijn. Ofschoon reeds eerder do geruchten gingen, dat mii. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar, op volger zou worden van den heer Patijn als burge meester van 's Gravenliage, wordt thans opnieuw gemeld, dat hij zeer ernstig voor het burgemeester schap van de Residentie in aanmerking zou komen. Zijn benoeming zou weldra te wachten zijn. Indertijd is ook als candidaat genoemd de heer P. de Bordes, burgemeester van Bussum. Ook het „Haagsche Volk" maakt melding van dit gerucht, maar deelt mede, dat ook mr. Wendelaar ernstig in aanmerking komt, die, naar het blad schrijft, „bovendien dit voor heeft op den heer De Bordes, dat hij particulier over ruime financiën be schikt en zich financieel de weelde kan veroorloven om het burgemeestersambt van Den Haag te ver vullen. Mr. Wendelaar is oud-reserve-officier van de cava lerie en was hoofdcommies aan de juridische afdee- ling van het Departement van Oorlog, waar hij als een zeer bekwaam hoofdambtenaar en scherpzinnig jurist staat aangeschreven. Hij is ook een vlot spreker en in Alkmaar zeer ge zien. Mr. Wendelaar is de vrijzinnige beginselen toege daan." DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Het eerste postvliegtuig te Medan aange komen. Het eerste postvliegtuig op weg naar Ned.-Indië, is gisterochtend 5.47 uit Bangkok vertrokken en gister middag 12.47 te Medan aangekomen. Alles was wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. Het tweede toestel te Sofia. De P.H.A.R.O., het tweede postvliegtuig, dat Don derdag jl. vanuit Amsterdam is vertrokken, is gis termorgen te 6 u. 35 (plaatselijke tijd) te Boedapest gestart en te 11 uur (pl. t.) te Sofia geland. BIJ HET EINDE VAN DEM ZOMERTIJD. Draai uw klok niet terug! In den komenden nacht eindigt in ons land de zo mertijd. Wij zullen dan, voor wij ons vanavond ter ruste begeven, de klok in overeenstemming dienen te brengen met den zonnetijd. Daarbij geven wij den volgenden raad: Draai de klok niet terug, waardoor men de kans beloopt het uurwerk grondig te beder ven, doch zet haar een uur stil! PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Begrooting Wegenfonds. Verschenen is de begrooting van het Wegenfonds voor 1931. Zij vermeldt een totaal bedrag voor gewone inkom sten en uitgaven van f 11.534.000 en voor buitenge wone inkomsten en uitgaven van f4286.000. Geraamd is een saldo van f7.400.000, vermeerderd met een be drag van f2.000.000, dat uit het fonds voor reservee ring van batige saldi in het Wegenfonds is gestort. MET HET HOOFD IN EEN MACHINE. Vreeselijk ongeluk in ecen bierbrouwerij. Te Hengelo had gisterenmiddag zekere B., werk zaam op de Hengelosche bierbrouwerij, het ongeluk, doordat hij uitgleed, met het hoofd tusschen een va- tenwaschmachine te vallen. De schedel van den on gelukkige werd geheel verbrijzeld en de man was terstond dood. Het lijk is door de politie in beslag genomen en overgebracht naar het lijkenhuis op de algemeene begraafplaats. Een 14-jarige jongen in da Haarlemmer meer overreden ou gedood. Donderdagmiddag had in het land van den hoe. B. aan den Sloterweg in Haarlemmermeer e'-:i ern stig ongeluk plaats, dat aan den 14-jarigen jacob Ouwerkerk het leven heeft gekost. De jongen wilde op oen mei keten hpladcn wagen springen, doch had liet ongeluk mis te stappen en te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij door een dei- wielen overreden werd. In zorgwekken len toestand werd hij opgenomen en naar de ouderlijke woning go kracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen die echter niet meer mocht baten. Kort daarna is de knaap aan 'le bekomen inwendige ernstige verwon dingen overleden. T5E GOOI EXPRESS GAAT LIQUIDEEREN. Tekort van eenige duizenden. Aandeelhouders en commissarissen van den Gooi- Express Autobusdienst hebben thans besloten, tot li quidatie over te gaan. De beschikking van de Kroon inzake de aanvrage voor een dienst Amsterdam— Baarn zal niet worden afgewacht. Deze aanvrage is reeds docr Gedeputeerden geweigerd en men heeft dus niet veel hoop op een gunstige beschikking. De directeur, de heer W. Kroezen, is tot liquidateur be- soemd. Hot deficit, dat door den slechten zomer is ontstaan en dat eenige duizenden beloopt, zal uit eigen middelen worden gedekt. (Zie ook de fotopagina.) Tegen kapitein Borren voor het Hoog Mi litair Gerechtshof 5 dagen gevangenis straf gcëischt. Donderdagochten heeft het Hoog Militair Gerechts hof te 's-Gravenhage een aanvang gemaakt met de behandeling van de strafzaak togen den kapitein der Infanterie A. F. Borren, destijds commandant van de troepen op Curagao, thans dienende bij het 14e regiment infanterie, in garnizoen te Middelburg. Aan kapitein Borren wordt o.m. ten laste gelegd, dat hij als miiitair commandant te Willemstad op Curagao gelegerde militaire troepen, verzuimd heeft doeltreffende maatregelen te treffen ter verdediging van het fort tengevolge van welke ernstige nalatig heid het fort in den avond van 8 Juni 1929 door op standelingen uit Venezuela is overrompeld. Nadat een langdurig getuigenverhoor had plaats gehad, waarbij ook de veelbesproken oud-gouver neur, Fruytier werd gehoord, heeft de advocaat-fis caal, jhr. mr. P. A. J. van den Brandeler, een uit voerig requisitoir gehouden, dat bijna VA uur duur de, waarin hij ten aanzien van verdachte verschillen de verzachtende omstandigheden in aanmerking nam, maar welke toch niet wegnamen, dat kapitein Borren aansprakelijk bleef voor de veiligheid der aan hem toevertrouwde belangen. De politie-reorganisatie, hoe goed opgezet, deugde niet, als in den tijd van een kwartier alles kon worden omgezet. Spreker hoopte dat het gebeurde een gevoelige les geweest zal zijn. In aanrnerkiing genomen de zeer verzachtende om standigheden, vroeg de advocaat-fiscaal ten slotte veroordeeling van beklaagde tot een gevangenisstraf voor den tijd van vijf dagen. Nadat de verdediger een niet minder langdurig plei. dooi had gehouden, werd de uitspraak bepaald op 14 October. KONING BORIS VAN BULGARIJE VERLOOFD. Met prinses Johanna van Italië. Uit Rome wordt gemeld: De Koning en Koningin van Italië geven kennis van de verloving van hun dochter, prinses Johanna met Koning Boris van Bulgarije. De schande van de massa^terechtstellingen en van de doodstraf. Naar aanleiding van de Jongste gebeurtenissen in Rus land heeft de te Berlijn zetelende vertegenwoordiging der Russische S.D.A.P. een schrijven gericht tot alle socialistische partijen, welk schrijven een sterke aan klacht is tegen de golf van terreur van ongehoorde wreedheid, die opnieuw over Rusland is gevaren. Massa-arrestaties van arbeiders en intellectueelen, opsluiting, folteringen, deportaties en terechtstellingen zijn dagelijksche verschijnselen geworden. Ware massa offers van lijken scharen zich achter die van de tien duizenden koelakken, die verleden winter zijn neerge schoten en achter de honderdduizenden arbeiders en boeren die zijn verbannen en waarvan er naar de offici eele opgaven nog meer dan 166.000 de concentratiekam pen der Sovjet-Unie bevolken. Hoe wankeler de basis wordt van de dictatuur, hoe duidelijker de ineenstorting van de fantastische econo mische plannen aan den dag treedt, hoe grooter de nood wordt der bevolking, de honger in de steden en dorpen, des te krampachtiger woedt het monster der terreur. Steeds nieuwe „samenzweringen", aldus gaat het schrijven verder, moeten door de agents provoca teurs van de Gepeoe worden „ontmaskerd". Het leven van de gevangenen loopt gevaar: het gaat er om, nieuwe massa-moorden to verhinderen! Het is duidelijk, dat deze sprookjes moeten dienen om de Russische intellectueelen, wier Invloed op de Partij zelf en op de arbeiders door Stalin werd gevreesd, te maken tot zondenbok voor de misdadige lichtzinnigheid van den „koers van Stalin", voor het mislukken van de fantastische „plannen". Dit staat echter vast: hoe dwaas deze sprookjes ook zijn, zij bewezen, dat de kliek van Stalin besloten ls, de laatste bruggen achter zich af te breken, de laatste ban den door te snijden, die de dictatuur nog met zekere kringen van de Russische socialistische en democrati sche intellectueelen verbonden. Na er op gewezen te hebben, dat de tragische finale van de bolsjewistische dictatuur, die onweerstaanbaar een „Bonapartisme" tegemoet rent, steeds dichter bij komt. eindigt het schrijven met een beroep op alle zus- ter-partijen om met alle tot haar beschikking staande middelen een beslisten strijd te voeren tegen dit ware schrikbewind In de Sovjet-Unie. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Wouter van der Wal, 28 jaren, tuin bouwer, te Zuidscharwoude, en A Iriaantje Hoogscha- gen, 24 jaren, zonder beroep te Schagen. Adrianus Christophorus Ranke, 44 jaren, ijzerhandelaar en 'lhecla Wilhelmina Rosalia Bolte, 33 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. Getrouwd: Bauke Hoekema en Ella Elise Piszczol- ka. Aria Bakker en Guurtje Mar ij t je Roggtveen. POLITIE. Verloren: Een slei: Itje van een melkbus. Gevonden: een muts; een rijwielplaatje. ALKMAAR, 2 Oct. Andijvie f 0.70—2.70, bloemkool I f 6.50—17, II f 2.20— -1.90, gele kool f 36, greene kool f 28, kropsla f 0.50 -2.10. komkommers f 3.C0—9.90, Chineesche kool f 0.50 -3. roode kool f 3 0 per 100 stuks, appelen f 67. au- gurken f 21, peren f 5 -19, spruiten f 3—11, snijbocnen f 12.CC 27, D. spercirbomrn f 2.G014.20, tomaten A f 14.20, B f 15.20, C f 13.40, CC f 2.80 per 100 pond. drui- cn f 5—23, uien f 1.10--2 80 per 100 Kg., postelein f 0.680.72, spinazie f 0.32 0.S2 per bakje, rabarber 'f 39. wortelen f 3.60- 7.50 per 100 bos. WINKEL. 2 Oct. Appelen f G16, peren f 517, slaboonen f 610, snii- booncn f 78. kool f 12, aardappelen f 12. bleten f 1.40, uien f 12 per 100 pond. bloemkool f 26, aadij- vief 12, komkommers f 13, wortelen f 44.50 per 100 stuks. WINKEL. yrijdagavond vergaderde de afd. Wirfkel van de Noord- Holl. Ver. Het Witte Kruis, ten huize van den heer R. Laan. De opkomst was gering. Met een woord van welkom opende de Voorzitter <le vergadering, waarna do secretaris de notulen, der vo-rige vergadering leest, welke zonder opmerkingen worden goedgekeurd. In verband met een ingekomen circulaire van het overlijden van den algemeencn secretaris den heer Dïb- bets, spreekt de Voorzitetr woorden van waardeering voor het vele dat de overledene voor het Witte Kruis heeft gedaan. Het hoofdbestuur is in de gelegenheid gesteld om door middel van de assuradeuren ICncgt en Zoon een collec tieve verzekering tegen brandschade te sluiten, voor de bezittingen der afdeelingen tegen een zeer laag tarief. Aangezien de afdeellng nog tot 1932 gebonden Is aan haar tegenwoordige verzekering wordt deze circulaire voorloopig voor kennisgeving aangenomen. In verband met het gelezene ten opzichte van een cursus voor eerste hulp bij ongelukken hoopt het be stuur daarin het volgend jaar te zullen slagen. De secretaris heeft daarover een onderhoud gehad met Dr. Bosch en die zou er iets voor kunnen voelen om aan een kleine kring van serieuze personen een zoodanige cursus te geven. Aangezien Dr. Bosch thans echter ongesteld is, wordt besloten deze zaak op te schorten tot hij hersteld is. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Breebaart Kzn., die echter te kennen heeft gegeven niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. De Voorzitter brengt den heer Breebaart een woord van dank voor hetgeen hij als bestuurslid voor de afdeellng heeft gedaan. Tot stemming overgaande, wordt in deze vacature ge kozen, de heer H. B. Wilken, Groetpolder. Ter bepaling van het getal afgevaardigden naar de te Haarlem te houden algemeene vergadering, stelt het bestuur voor, om gezien, de uitgebreidheid der ageaida, twoe afgevaardigden te benoemen. Aldus besloten. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren G. Kamp en L. van Wijk en tot plaatsvervangend afge vaardigde, de heer G. J. van Leersum. Daarna komt de beschrijvingsbrief voor de algemee ne vergadering aan de orde, doch geeft geen aanleiding tot het doen van voorstellen of het geven van opdrach ten, zoodat de afgevaardigden vrij mandaat krijgen. Ten opzichte van de verkiezing van bestuursleden, wordt door het bestuur voorgesteld, te stemmen op Dr. Spiering te Heerhugowaard. De Voorzitter deelt mede, dat deze bestuursplaats was bezet door een Roomsch Katholiek lid en waar in deze vereeniging een goede samenwerking bestaat tus schen katholieken en andersdenkenden, meent het be stuur die verhouding niet te moet breken en een ka tholieken candidaat te moeten steunen Besloten wordt de afgevaardigden op te dragen, bij eerste stemming, te stemmen op Dr. Spiering, en voorts naar bevind van zaken te handelen. De benoeming van een commissie voor het nazien van de rekening 1930, wordt opgedragen aan den voor zitter. De Voorzitter merkt op, dat het bestuur met hem van meening was, dat het goed kan zijn, met het oog op het bezoeken der vergaderingen, een drietal nieuwe leden daarvoor aan te wijzen. Door den voorzitter worden voor dit onaerzoek aan gewezen de heeren J. Deker Jbz., J. F. Hannema en T. J. Posthumus. Voorts wordt nog medegedeeld, dat aan subsidie van het Rijk voor de tuberculosebestrijding is toegezegd f113. Eén patiënt wordt thans nog, met toepassing van de Provinciale en Gemeentelijke regeling verpleegd in een Sanatorium. De rondvraag levert .niets op. Sluiting volgt GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand September. Geboren: Anna Marie, dochter van I. van Peenen en van Sophie C. Stramann. Huwelijken: Geene. Overleden: Dirk Kort oud 63 jaren, echtgenoot van Antje Hollenberg; Grietje Kossen, oud 79 jaren, we duwe van Klaas Bart GEMEENTE NIET WE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand September. Geboren: Maarten, zoon van Abraham Aalbregtse en Niesje Sterk. Gehuwd: Dirk Pieter Arkenbout oud 25 jaren te Alk maar en Hillegonda le Clercq, oud 23 jaren, alhier. Overleden: Pieter Dekker, oud 48 jaren, echtgenoot van Sophia Bakker (overleden te Alkmaar); Geertj|e Schardam, oud 72 jaren, echtgenoote van Simon Wit ZUIDSCHARWOUDE. Vergadering „Volksonderwijs'. De afdeellng Langendijk van de vereeniging „Volks onderwijs" vergaderde Vrijdagavond ten lokale van den heer P. Kramer. Aanwezig 15 leden. De w.n. voorziter, de heer Janssonius, opende met een woord van welkom,daarbij zijn genoegen uitspreken de over de opkomst De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van het Hoofdbestuur ls een schrijven ingekomen met verzoek om bij de gemeente raden een adres in te dienen voor geneeskundig school toezicht Besloten wordt om een adres in te dienen. Van den heer J. Zaal, oud-voorzitter, ls een dank betuiging ingekomen voor de hem als blijk van waar deering aangeboden wandelstok. Van den heer P. Zeeman een schrijven, dat hij be dankt als bestuurslid wegens gezondheidsredenen. Be- lotcn werd den heer Zeeman dank te zeggen voor hetgeen hij voor de afdeeling heeft gedaan. De rekening van den penningmeester vermeldt een batig saldo van f 174.10. Nagezien door de heeren C. Keeman Cz. en J. Keizer, wordt tot goedkeuring ge adviseerd. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren C. Keeman Cz., J. Kuiper (herkiesbaar) en als vacatures J. Dirkmaat, J. Zaal, P. Zeeman en P. v. d. Molen. Gekozen worden de heeren De Graaf. M. Wagenaar en J. Smak te Broek op Langendijk, J. Doets te Ztöd- scharwoude en J. Heidsma en C. Keeman Cz. te Noord- scharwoude. Hierna wordt de beschrijvingsbrief van de alge meene vergadering, welke op 1 en 2 November te Utrecht wordt gehouden, voorgelezen. Als afgevaardigden worden gekozen de heeren De Graaf en Mallekote. Besloten werd dit Jaar weder geen collecte te hou den voor het fonds tot steun dei O.L.-school, maar in eens f 25.te geven. Rondvraag. Ccvraagd wordt de afdeellng te ver tegenwoordigen bij het 30-jar!g bestaan van de vereeni- rring „Hot belang der jeugd" te Broek op Langendijk. Aldus besloten. Na eenige béspreklngen over de 7-Jarige grondschool •r v or! ridlng van het U.L O.-onderwijs. volgt stall ing. met oen woord van dank voor de aangename besprekingen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6