BBLLENPLANTERS flinke Bakkersbediende MAGAZIJN „DE STER Roofoverval op een ouden man. Het maalgebod. Hoogwater in Gelderland. Marktberichten. Een dreigend gevaar voor den Wieringermeerpolder. Gemengd Nieuws. De ramp van de R 101. De revolutie in Brazilië. Aardschokken in Zuid-Buitschland. Zes kir-deren verdronken. Z IJ P E Advertentiën. Haver- en Groene Erwtenstroo, EFFEN en BEDRUKT FLUWEEL. K. BURGMAN, V dat van een spoediger of beter herstel dan over het algemeen bij niet behandelde dieren, door hem niets kon worden waargenomen. Wanneer het middel, dat onlangs in toepassing werd gebracht op negen kalveren door de heeren Terbeek, Van Gelder en Stuurman blijkens een artikel in Het Volk d.d. 2 October 1930 inderdaad in wezen met het thans in den handel gebrachte „Matafto" identiek is, dan zou ook uit deze proef hier te lande gebleken zijn, dat het als voorbehoedmiddel waardeloos in. Te Albergen bij Almelo. Op het ver schijnen van den knecht namen de inbre kers de vlucht. In den nacht van Dinsdag op Woensdag omstreeks half twee, hoorde de 72-jarige landbouwer J. Hilf.'it, wonende te Albergen, bij Almelo, eenige gerucht ia zijn woonkamer. Hij ontdekte daar twee personen, die bezig waren een Twentsche geldkist open te bik ken, waarin de oude man, die welgesteld heet te zijn, gewoon is zijn geld te bewaren, open te breken. Bij dien arbeid werden zij echter gestoord door den ei genaar, die door het gerucht dat de dieven maakten, ■wakker werd. Hij begaf zich naar de kamer waar hij onmiddellijk aangevallen werd door één der mannen, die hem bij de keel greep. De andere begon daarop den ouden man te bewerken met een hard voorwerp, vermoedelijk een tabaksdoos of boksbeugel, waarme de hem verschillende slagen op het hoofd en in het gelaat werden toegebracht. De man zakte ineen, doch had nog de tegenwoordigheid van geest luid om hulp te roepen. Hierop verscheen de knecht, die in een zijvertrek sliep, waarop de beide onverlaten hals over kop de vlucht namen, met achterlating van een knuppel, een gummi-jas en een pet. De indringers hebben niets kunnen stelen. De oude man scheen er aanvankelijk ernstig aan toe en kreeg een flauwte ten gevolge van de bloedende wonden aan hot hoofd. Het bleek echter naderhand dat zijn verwondingen niet van ernstigen aard waren. De dienstbode waar schuwde spoedig de buren, doch men heeft verzuimd dadelijk de politie op de hoogte te stellen. Dit ge schiedde eerst gistermorgen. Deze stelt een uitge breid onderzoek in. Het hoofdbestuur van de Holl. Mij. van Landbouw heeft zich met algemeene stemmen uitgesproken vóór een maalgebod voor tanve, doch het wenschte zlin definitief oordeel uit te stellen tot de wijze van uit voering bekend is. Opgemerkt werd o.a. dat, nu ztfk een „gebod", als het ingevoerd wordt, pas in wer king zal treden, wanneer vele boeren hun tarwe ree ls verkocht hebben, nagegaan dient te worden, of het mogelijk is, ook deze boeren er nog van te doen pro- fiteereiL (Ten overvloede zij nog eens meegedeeld, dat het maalgebod de verplichting inhoudt, om bij de brood- bereiding meel te gebruiken, waarin een bepaald per centage meel van in Nederland verbouwde tanve is opgenomen.) EEN MISSELIJKE STREEK. Dierenmishandeling na een fakkeloptocht. Na afloop van den fakkeloptocht te Oosfcburg op 5 September ter gelegenheid van de Oranjefeesten, -heeft een fakkeldrager, de 44-jarige A. K., schoenma ker te Oostburg, een poes met een brandende fakkel in brand gestoken. Het diertje moest worden afge maakt; het bleek overal brandwonden te hebben ge kregen. Wegens dierenmishandeling had K. zich Dinsdag voor den politierechter te Middelburg te verantwooi- den. De officier van justitie vond 't een meer dan erg geval en eischte 14 dagen gevangenisstraf, tot welke straf verdachte door den politierechter wird veroordeeld. AANRIJDING OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG Voerman en paard ongedeerd. Op den onbewaakten overweg bij de renbaan te Boxtel werden paard en kar van een landbouwer door oen locomotief gegrepen en totaal verbrijzeld. De land bouwer kwam in een sloot terecht doch bleef ongedeerd Ook het paard bekwam geen letsel. Apeldoornsch kanaal en de Grift bulten hun oevers. Men schrijft uit Deventer; Tengevolge van de vele aanhoudende regens is de waterstand in het Apeldoornsche Kanaal en de ri vier de Grift zoodanig gestegen, dat de beddingen het aangevoerde water niet meer kunnen verzwel gen. Het water stroomt over de dijken ver de om liggende. landerijen in en berokkent groote schade aan do te velde staande gewassen. Zelfs loopen de hooger gelegen gronden reeds ernstig gevaar voor inundatie, terwijl tal van toegangswegen tot het stroomgebied der gen-oemde waterwegen zijn onder- geloopen, zoodat de communicatie in deze streek zeer belommerd wordt. Reeds zijn maatregelen getrof fen om het bedreigde vee in veiligheid te brengen en de gemeenten Apeldoorn en Epe overwegen met het oog op verdere uitbreiding van het gevaar de slui ting van den hoofdverkeersweg tusschen deze beide plaatsen. De gevaarlijke wegen worden thans iede- ren avond na zonsondergang door speciale merk- teekenen aangeduid, in awfachting van nadere be schikkingen. Men schrijft uit Roermond: De Maas is het laatste etmaal gestegen tot M. 1.38 boven stuwpeil. Uit België wordt nog meer was ver wacht. SCHAGEN, 9 October 1930. 3 Paarden f 200400. 86 geldekoelen magere f 160 380. 116 idem vette f 300—430, 10 kalfkoeien f 270—420. 28 pinken f 150200, 21 graskalveren f 70130, 20 nuch tere kalveren f 1434, 661 idem vette f 3650, 245 overhouders f 2634, 11 bokken en geiten f 516, 16 varkens magere f 2232, 30 idem vette per Kg. 56 61 ct., 193 biggen f 1522, 22 konijnen f 1.252, 122 kip pen f 0.751.20, 15 eenden f 0.751, haantjes f 0.401. EIERVEILING. SCHAGEN, 9 Oct. Aangevoerd zijn: 74 partijen, 33546 stuks kipeleren, 10 partijen 1118 stuks eendeieren. De prijzen liepen voor kipeieren van f 7.20—8.10, kleine f 4.40—5.60, bruine f 5.60 —8.10, eendeieren f 4.805. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Oct. Schotsche muizen f 3.40, id. greote f 2.703, blauwe f 2.50, drielingen f 5, roode kool f 1.30—4.20, gele kool f 1.60—4.10, vroege witte kool f 0.601.50, Deensche wit te kool f 1.702, slabooncn f 11.9020.90, uien grove f 2.40—3.80, uien f 2.30—3.20, drielingen f 1.30—1.70, nep f 2.50—3.70, bieten f 1.80—3, peen f 2.10—2.30, tomaten A f 28.80. C f 26, CC f 11, druiven: Frankenthaler f 37.20 —43.30, Black Alicante f 43.40 per 100 Kg., bloemkool le soort f 6.5014.60, 2e soort f 0.801.40, reuzen f 8 13, witkrop f 1.30—2.80 per 100 stuks. Aanvoer: 5200 Kg. aardappelen, 6000 stuks bloemkool, 52000 Kg. roode kool. 18000 Kg. gele kool. 20000 Kg. vroege witte kool, 9800 Kg. Deensche witte kool, 19000 Woensdagavond bereikte ons uit Kolhorn de tij ding dat een doorbraak dreigde, welke groote scha de zou kunnen veroorzaken aan de pas drooggeleg de gronden van de Wieringer Meer. Het betrof hier de stuwen, welke bij Kolhorn gelegd zijn in het nieuwe uitwateringskanaal, waarop het gemaal te Aartswoud het water van Geestmer Ambacht uit slaat. Deze stuwen dreigden geen weerstand te kun nen bieden aan het hoog opgemalen water in het genoemde uitwateringskanaal en ernstig werd het gevaar, dat zij zouden bezwijken, waardoor een groote massa water over de nieuwe gronden zou loopen. Met een grooten ploeg volk, ls men Woensdag krachtdadig aan het werk getrokken om het gevaar zoo mogelijk te bezweren. Wel een bewijs, van hoe groot belang het behou den der stuwen wordt geacht voor de beveiliging van den Wieringermeerpolder. Ditmaal is het dus niet de vijand van het bui- t e nwater, die dreigt, maar die van het binnen water. 't Is wèl een eigenaardige speling van het lot, dat de Wieringermeerpolder, die beveiliging bracht vöor de binnenpolders, thans op zijn beurt wordt bedreigd door het water dier binnenpolders. Hedenmorgen telefoneerde men ons uit Kolhorn, dat men de stuwen heeft weten te behouden. Nadat vannacht om 11 uur de storm ging liggen, is ook het dreigende watergevaar verminderd. Hedenmor gen was het gevaar voor doorbraak en overstroo ming geweken. Kg. uien, 1575 Kg. bieten, 2200 Kg. peen, 810 stuks wit krop, 150 Kg. tomaten, 240 Kg. druiven. NOORDSCHARWOUDE, 8 Oct. Schotsche muizen f 3.70—4.10, groote muizen f 2.70— 2.90, r. duken f 2.70, drielingen f 4.80—5.30, uien f 1.70 —2.80, drielingen f 1.10—1.40, grove f 2.30—2.50, gele nap f 2.30—3.20, spercieboonen f 13.20—19.30, roode kool f 1.10 —4.40, -witte kool f 1.10—1.50, gele kool f 1.30—3.80, per 100 Kg., witkrop f 1.50—2.20, bloemkool f 5.8011 per 100 stuks. Aanvoer: 18200 Kg. aardappelen, 21400 Kg. uien, 400 Kg. spercieboonen, 12200 Kg. roode kool, 17400 lig. witte kool, 12200 Kg. gele kool, 1500 stuks witkrop, 1600 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 8 Oct Roode kool le kw. f 1.70, gele kool f 1.20—1.30, witte kool f 0.90—1.20 per 100 Kg. Aanvoer: 1050 Kg. roode kool, 1050 Kg. gele kool, 10400 Kg. witte kool. AMSTERDAM, 8 Oct. Zeeuwsche bonten f 4.204.60, id. blauwen f 4.204.50, id. eigenheimers f 3.103.50, di. Beevelanders f 3.10 3.20, Vlaamsche zand-Industries f 2.502.75, IJpolder eigenheimers f 33.10, id. Bevelanders f 2.903.10, An dijker blauwen f 2.502.75, Noordholl. f 2.502.75, Hille- gommer zandaardappelen f 2.803.50, Drentsche eigen heimers f 2.803.50, Flakkeesche eigenheimers f 3.50 3.60, Spulsche eigenheimers f 3.503.60, Friesche Bor- gers f 3.103.30 alles per H.L. AMSTERDAM, 8 Oct. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 197 vette kal veren, le kw. f 1.051.12, 2e kw. f 0.901.03, 3e kw. f 0.82 0.90, per Kg. levend gewicht, 130 nuchtere kalveren f 1721, 560 varkens vleeschvarkens 90110 Kg., f 0.70 —0.71, f 0.680.70, f 0.65—0.67, per Kg. slachtgewicht De slachtofers In het vaderland terug. Aankomst van den doodentrein op het Vio- toria-station te Londen. De ontvangst van den trein met de overblijfselen van de verongelukten te Londen is zeer sober geweest. Dit schijnt zijn oorzaak te vinden in de overweging der auto riteiten, dat Ieder openbaar vertoon van sympathie uitge steld moet worden tot de wettelijke formaliteiten achter den rug zijn. De trein kwam aan het Victoria Station te Londen veel te laat binnen, doordat de verscheping der kisten aanzienlijk vertraagd was als gevolg van een defect aan de schroef van een der beide torpedojagers. Ook de aan komst van het schip waarmede de kisten naar Engeland gebracht werden was trouwens nog zeer vertraagd door een hevige deining In de haven van Dover. Lang na mid dernacht pas kwam de trein het station binnen. Het eenige wat dezen van andere treinen onderscheidde, was een purperen krans op den schoorsteen. Bij de droevige aankomst te Londen, waren eenige ministers aanwezig, o.m. MacDonald en eenige vertegen woordigers van het ministerie van luchtvaart, met wie de met denzelfden trein aankomende drié licht gewon de overlevenden een kort gesprek voerden. In de auto's achter den lijkwagon namen Mac Donald, de overlevenden en de andere autoriteiten plaats. Door een dichte menschenmenigte ging de droeve stoet onder doodsche stilte door de straten van Londen naar de Westmlnster-abdij, waar de kisten werden opgebaard. Na de opbaring speelde een kapel een treurmarsch en betrokken soldaten de eerewacht De nabestaanden der slachtofers werden toen tot de kathedraal toegelaten. Vrijdag a.s. zal de bevolking gelegenheid hebben de dooden de laatste eer te bewijzen. Zaterdag zal de ter aardebestelling te Cardington plaats hebben. Verscheidene lijken herkend. Nog een doode. V.D. verneemt uit Londen: In de doodenhal van Westminster zijn 12 lijken door de nagelaten betrekkingen herkend, aan de hand van allerlei kleine persoonlijke bezittingen. Geïdentificeerd werden op deze wijze Sir Sefton Brancker, de comman dant van het luchtschip, lt Irwin, de constructeur Rick- mond en de meteoroloog Geblett, benevens een aantal anderen. De zeilmaker Church is intusschen te Beauvals over leden. De drie lichtgewonden, die den overtocht aan boord van de kruiser „Tempest" hebben medegemaakt, zijn te Cardington aangekomen. De toestand van de overige drie gekwetsten is vooruitgaande. Aanteekeningen in het wrak. Reuter meldt uit Beauvals, dat In de overblijfselen van do machinekamer van de R 101 aanteekeningen gevonden zijn, die met potlood op een tafel geschreven waren. Men weet niet, in welke volgorde de aanteeke ningen geschreven zijn en welke beteekenis men er aan moet hechten. Eén van de aanteekeningen luidt: Het lijkt net, of er Iets brandt alles vol rook. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Het aantal werkloozen beliep op 29 September J.1. 2.161.698, wat een record-cijfer was. Het bedroeg 52.031 meer dan Sn de voorafgegane week en 979.827 meer dan op denzelfdeu tijd in het vorige jaar. Een vice-presidcnt vermoord. Nieuwo successen der opstandelingen. Men meldt uit Montevideo, dat Braziliaansche op standelingen den vicc-prccidcnt van den staat Paia- hyba, een volgeling van de bondsregeering, hebben go- dood. De moordenaar, een kleurling werd door liet volk gedood in de gevangenis. Een manifest van generaal Miguel Coste deelt me de, dat hij de leiding heeft op zich genomen van de opstandige legers en dat hij thans naar Rio de Ja neiro oprukt. De havensteden Katal en Recife zijn door de revo- lutionnairen bezet. Pernambuco in handen der revolutionnairen. Uit Buenos Aires wordt gemeld: In het communiqué, dat de Braziliaansche rebel lenleider over de verovering van Pernambuco h-oft uitgegeven, zegt hij, dat generaal Tavora aan het hoofd van achtduizend man de stad heeft ingeno men ondersteund door de bevolking van Parahyba. Een uit honderd automobielen en vrachtwagens be staande afdeeling verliet Pernambuco in noordelijke richting om den opmarsch voort te zetten. De strijd duurde 24 uur. De bevolking trekt juichend en zui gend door de straten. De regeering van Parahyba heeft alle particuliere transportmiddelen gerequireerd, w.o. 400 vrachtauto's, om de uit soldaten en politie bestaande strijdmacht daarheen te vervoeren. De bureaux van de bladen „Jornal" en „Provin- cia", evenals do fabrieken en woonhuizen der farr i- lies van de parlementsleden Pessoa en Quarnz, dc bezitters van „Jornal", werden in brand gestoken. Een Reuterbericht meldt dat er te Pernambuco verscheidene lynchpartijen hebben plaats gehad. Het verzet der regeeringstroepen. De regeering van Rio heeft 400.000 reservisten on der de wapens geroepen, van wie er 100.000 binnen li dagen gereed zullen zijn voor den opmarsch. Reuter meldt uit Rio de Janeiro, dat de fedcra'o troepen de stad Palmyra in den staat Minas Geries hebben heroverd en op Barbacena aanrukken. De sterkte der opstandelingen. Uit Porto Alegre wordt gemeld, dat het aantal op standige soldaten alleen in den staat Rio Grande do Sul 100.000 bedraagt. De bondsregeering bereidt in Sao Paolo tegenstand voor. Berichten uit Brazilië melden, dat de voorhoede der revolutionnairen halt heeft gemaakt te Harare, in den staat Sao Paolo. Een sterke strijdmacht dir bondsregeering uit Sao Paolo bereidt zich op tegen stand voor. De regeering te Rio de Janeiro heeft een beroep ge daan op 400.000 reservisten, waarvan 100.000 b n- nen veertien dagen zullen worden gewapend. Een buit van twee millioen dollar. Reutqr seint uit Parnambuco. Toen de opstandelingen Pernambuco innamen, maakten zij zich meester van twee millioen dollar, evenals van wapenen en munitie. In den staat Bahia namen de opstandelingen San Vincente en verscheidene andere steden. Te Pernambuco organiscercn zij revolutionnaire junta's. Uitbreiding van den opstand in het Noorden. De revolutionnairen verklaren, dat de opstand zich uitbreidt in alle staten ten noorden van Per nambuco. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Over de 8 millioen werkloozen. Op 30 September stonden bij de Duitsche arbeidsbeur zen 3.088.000 werkzoekenden ingeschreven. FORD BIJ DEN PRINS VAN WALES. Henry Ford ls Dinsdag in het paleis van St. James door den prins van Wales ontvangen. GEZWOLLEN RIVIEREN. Door de hevige regens van de laatste dagen zijn de Moezel, Maas, Saone en Doubs zoo gezwollen, dat er ge vaar voor overstrooming bestaat DE NOODLOTTIGE OVERSTROOMING IN MEXICO. Vermoedelijk 70 dooden. Volgens een Reuter-bericht uit Mexico is de stad Pachuca, zooals we reeds gister meldden, door een overstrooming geteisterd, waardoor naar men vreest 70 menschen om bet leven zijn gekomen. De schade wordt op een millioen peso's geraamd. Het water stroomde door de straten en sleepte tal van lichtgebouwde hui zen mede, waarvan de bewoners verdronken. Tal van zakengebouwen zijn beschadigd en de daarin aanwezige voorraden vernietigd. Het parlement heeft een crediet van 20.000 peso's toe gestaan voor steunverleening. TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Essen heeft den 22-jarigen smid Haar- mann en den 26-jarigen mijnwerker Vaupel uit Llnden- Dahlhausen ter dood veroordeeld. Zij hebben den dag voor Pinksteren den 17-jarigen Tybussén een kennis van hen doodgeslagen en beroofd. Zij hadden gedacht dat hun slachtoffer 30 mark bij zich had en wilden zich daarvan meester maken om naar de kermis te gaan. T. had echter maar vijf mark. De moordenaars hebben hem die afgenomen, doch kregen na hun daad wroeging en hebben zich toen bij de politie aangemeld. DE AARDBEVINGEN IN PERZIë. Uit Teheran wordt gemeld: Gisternacht is in veertien dagen tijds de derde aard schok gevoeld. Er werd geen schade aangericht het lokaal van den heer Kossen. Geen schade aangericht. Gisternacht even na middernacht, werd te Mun- schen een krachtige aardschok waargenomen. Over al in de stad gingen de lichten uit, terwijl de bewo ners bijna allen uit den slaap werden opgeschrikt. Ongeveer een kwartier later volgde een tweede, lich tere schok. Ook uit Innsbruck, Kempten en Garmisch komen berichten over krachtige aardschokken. Ook te Stuttgart werd op denzelfden tijd een aard schok waargenomen. Schade is niet aangericht. Droevig ongeluk in een beek in Tsjecho- Siowaktje. V.D. verneemt uit Bratislava: In de gemeente Zubrohlava, bij Sillein, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Aan den oever van een heek speelden verscheidene kinderen, toen op een gegeven oogenblik een gedeelte van de schoeiing losscheurde, en de kinderen te water geraakten. Twee jongens en twee meisjes werden door het waterrad van een dichtbij gelegen molen gegrepen; de lijkjes werden later deerlijk verminkt teruggevonden. Twee andere meisjes verdronken. De moeder van één der kinderen sprong in vertwijfeling eveneens te water, doch men slaagde erin, haar bijtijds op het droge te brengen. ST. MAARTENSBRUG. Maandagavond trad de overbekende Kees Pruis op In het lokaal van den heer Kossen. Was de opkomst tamelijk goed te noemen, toch was deze niet zoo groot als wij dit voornamelijk bij een ker- misuitvoering, wel gewoon zijn. Dit vond o.i. niet al leen zijn oorzaak in het slechte weer, maar ook omdat velen liever de opvoering van een mooi tooneelstuk hadden gezien, dan het optreden van Kees Pruis, van wiens kunst men herhaalde malen kan genieten door de radio. Wij hebben echter te aanvaarden het gerecht dat ons wordt opgediend en daarmede moet men dan ook maar tevreden zijn. En dit is trouwens ook zoo erg niet. want ook van moeder krijgen wij niet alle dagen datgeno wat ons het beste smaakt. Vol goeden moed togen wij des avonds naar do zaal van den heer Kossen in do hoop, waar een geheel nieuw programma zou worden gegeven, wij een avond zouden doorbrengen van hoog staand kunstgenot. Gemakshalve had men echter het programma zelf maar achterwege gelaten. We kregen een opsomming, van hetgeen ten beste zou worden gegeven, op dezelfdo wijze, zooala een ceremoniemeester dit op een bruiloft- partij gewoonlijk doet. En wanneer wij nu iets willen zeggen van hetgeen wij gezien en gehoord hebben, dan willen wij in de eerste plaats een woord van lof brengen aan het strijkje dat ons bij de opening vergastte op een tweetal schitterend uitgevoerde muziekstukjes. Verder, om nu het beste maar het eerst te noemen, kregen wij een éénactertje te zien waarin Kees Pruis. Piet Hesse en Stella Seemer optraden en waarin voornamelijk de heer Hesse, zonder aan de anderen maar iets te kort te doen, uitstekend spel te zien gaf. En het andere ge deelte van het programma waarvan wij enkele nummer tjes reeds de vorige maal hadden gehoord, och, laten wij de beoordeeling daarvan maar overlaten aan het publiek, dat van dergelijke voordrachten gediend ls. Ze ker, de heer Pruis en Mej. Seemer hebben enkele num mertjes heel aardig naar voren gebracht, maar o.l. was er te veel, dat beter geschikt was bij de stamtafel en voor jongelui onder elkaar. Na afloop van het laatste stukje werd er in opgewekte stemming kermis gevierd. Heeren muzikanten, die den geheelen kermis uitstekende dansmuziek hebben gege ven, hebben er slag van den moed er bij het publiek in t« houden. Op 21 Oct. a.s. zal in de openbare lagere school alhier, onder leiding van den heer van der Beidt een aanvang gemaakt worden met den cursus in bedrijfscontrole (boekhoudcursus) georganiseerd door dc afd. Zijpe van de Holl. Mij. van Landbouw. Voor dezen cursus bestemd voor volwassenen en oud leerlingen van landbouwwintercur9UHsen hebben zich 17 deelnemers opgegeven. Men deelde ons mede dat de aan gifte deze week gesloten wordt. ST.-MAARTENSBRUG. Maandagavond traden de beroemde Volendammers op in het lokaal van den heer Bruin. Hoewel de zaal niet tot achter toe bezet was, waren toch velen opgekomen, niet alleen om te genieten van de harmonicamuziok, maar ook om eens persoonlijk kennis te maken met deze heeren, waarvan men al zoo menigmaal gehoord had. Wat deze heeren op hun Instrumenten ten beste gaven, was de moeite over waard, uitstekend als ieder stukje verzorgd was. Menig mooi nummertje werd ten gehoore gebracht en het publiek luisterde met de meeste aandacht Moge het hartelijk en dankbaar applaus voor den spelenden een bewijs zijn, dat de aanwezigen volop hebben genoten. Het was een uitstekend geslaagde avond die met een prettig kermlsbal besloten werd. ST.-MAARTENS VLOTBRUG. Maandagavond trad de heer Daan Pool op in het lokaal van den heer Homan. Dat do heer Pool hier in een goed blaadje staat bewees wel de groote op komst; de zaal was tot achter toe dicht bezet met be langstellenden. Zooals te verwachten was, werd het pu bliek ook nu weer niet teleurgesteld. Geen grapjasserij of moppen die men onder elkaar vertelt maar stukken die getuigden van ernstige studie, werden door hem ten beste gegeven. Bovendien was de aankleeding, zooals wij dit van hem gewoon zijn, tot In de uiterste puntjes uitstekend verzorgd. Het gevolg was, 't spreekt bijna vanzelf, dat het aandachtig luisterende publiek volop heeft genoten, zoowel van de ernstige als luimige stuk jes. Na afloop van leder nummertje viel hem een har telijk en welverdiend applaus ten deel. Ook hier was een prettig kermisbal het besluit van een uitstekend geslaagden avond. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Jochem, zoon van Jan Willem Blaau- boer en. van Catharina Jansen. POLITIE. Gevonden: een vulpenhouder. gevraagd, bij A. WEIJERS, Oostpolder, Anna Paulowna. p* m Oranqe Cu-apao Gevraagd: Een om terstond in dienst te treden. J. KRUIT, Bakker, Winkel. TE KOOP: franco huis of afgehaaM^ bij Th. LIST, Stolpe. SS heeft voor den winter een reuzen sorteering PULLOVERS voor Dames, Heeren, Jongens en Meisjes. JONGENSTRUIEN. DAMES-, HEEREN. en KINDER-SLOBKOUSEN. Beleefd aanbevelend, Nieuwe Laagzijde B 91 - SCHAGEN.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3