SchagerCourant Waarnaar men luistert Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Ergerlijke dierenmishandeling. HET MEISJE UIT DE STAD. Donderdag 9 October 1930 73ste Jaargang. No. 8745 Zitting: van Dinsdag: 7 October. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Een paard met hooivork en knuppel bewerkt tot het Ln de sloot terecht kwam. Daarna het ongelukkige dier met drie paarden op den wal getrokken. Dè 28-jarige landbouwer Petrus Cornelus van S., ge boren te Haarlemmermeer en zijn 29-jarige zuster Ma ria Victoria van S., beiden wonende te Zuid- en Noord- schermer. stonden gezamenlijk terecht ter zake het zeer ergerlijk feit dat zij samen en in vereeniging op 28 Juli met gebruikmaking van een kneppel, 'n schop en 'n hooivork een paard zoodanig hebben geslagen, geran seld en gestoken, dat het mishandelde dier ten slotte in een sloot geraakte, waarop zij het paard eindelijk met drie paarden aan de pooten uit deze sloot lieten trekken. De eerste getuige Mej. Hendrika Roos, de echtgenoote van Dirk Kaaij, had Piet van S. het paard zien mishan delen. De zuster stond er bij en bracht aan haar broeder een kopje thee (zeker ter aanmoediging?) Toen het dier in sloot lag, werd het nog mishandeld en toen liet Piet van S. en zijn knecht zekeren Pieterse het paard, dat niet meer kon staan, met behulp van 3 paarden uit de sloot sleepen. Toen daarna het hulpelooze dier weer terug viel, het had intusschen een poot gebroken, werd het opnieuw uit de sloot getrokken. De verdachte Piet van S., ontkende het paard te hebben geslagen. Het was een lastig paard, dat niet voor de machine wilde trekken, trots alle pogingen. Zij had den het dier om aan te zetten, toen moegejaagd en toen was het achteruit loopende, in de sloot terecht gekomen, alwaar het vermoedelijk een poot gebroken had. Het keuringsrapport van keurmeester v. d. Wetering te Alkmaar, luidde echter heel anders. Deze heer, als as sistent van den veearts Rootzand had geconstateerd, dat het cadaver een hoeveelheid van wel 50 kilogram bloe derig en murw vleesoh bevatte, voor de consumptie on- g schikt. De heer Dirk Kaaij, echtgenoot van vorige getuige, had het paard op zeer ruwe manier uit de sloot zien trekken. Het rolde wel drie maal over den rug. Getuige achtte het geval ergerlijk, doch vond blijkbaar geen moet om tussohenbeide te treden. Hij kon niet zien wie er bij waren. Ook de zuster kon hij niet onderscheiden, daar hij slecht van gezicht is. Ten slotte werd gehoord de arbeider Adrianus Martinus Pieters, in dienst van de familie St., die o.m. verklaarde dat het paard geslagen was met een stuk hout, een z.g. ruiterstok, van een schoovenvork, waarmede geslagen of gestoken zou zijn, had hij niets gezien. Voor de politie had hij verklaard dat Piet en Maria met een schooren- vork geslagen en geprikt hadden. In de sloot is het paard opnieuw door verdachte en getuige met stokken gesla gen en er later uitgetrokken. Toen bleek dat een der achterpooten was gebroken, Daarna is het dier verder geranseld, en kwam het opnieuw in de sloot terecht en werd er weer uitgetrokken. Het was duidelijk dat op een weerzinwekkende wijze met het dier, dat niet meer tot eenige verdediging in staat was, is omgesprongen. De officier was de meening toegedaan, dat een verwij zing naar de instructie hoogst gewenscht was, aange zien op de zitting veel minder was verklaard dan voor de politie, reden waarom de officier toezending van de stukken naar den Rechter-Commissaris requireerde. De zaak werd daarop voor onbepaalden tijd geschorst en verwezen naar de instructie. TEKORTKOMING VAN EEN SPOORWEG AMBTENAAR. De 43-jarige Blokwachter der Ned. 6p., de heer Her- bert H. te Hoorn in functie, verscheen als verdachte in de eerste strafzaak op grond van het hem ten laste ge legde feit, dat hij op 4 Maart n.m. 1.15 de door hem be FEUILLETON Uit hel Engelsch van H. A. V a c h e l l. 1L Nieuwsgierigheid maar dat wist ze niet had haar verleid om met George kennis te maken omdat hij zooveel verschilde van andere mannen. Nieuwsgierigheid had de vluchtige kennismaking in vriendschap omgezet en haar er toe gebracht om zijn invitatie aan te nemen en naar de wildernis te ko oien. Vervolgens was de nieuwsgierigheid oorzaak van 'haar liefde geweest, want ze gaf zichzelf nu einde lijk toe, dat zo verliefd was. Ten slotte stond de nieuwsgierigheid haar in den weg zijn aanzoek aan te nemen. Want wat was het geheim van de groene kist en van den zak?" Haar gedachten draaiden om de groene Wells Far- £odoos. Veronderstel dat dit geheim, dat George haar §iet onthullen wou voor ze met hem getrouwd was. eens van dien aard was dat het een huwelijk met hem onmogelijk maakte. Al worstelend met dit pro bleem, viel ze ten tweeden male in slaap en sliep verder rustig door tot diep in den morgen. II. Den volgenden morgen na het ontbijt begon juf frouw Spragge stijfjes tegen Hazel: George heeft me verteld dat hij van plan is te vragen of U zijn vrouw wilt worden. O! Hij gaf toe dat hij wel overhaast geweest was, maar ik denk toch dat je hem zult nemen, anders was je niet hierheen gekomen. Hazel voelde zich niet op haar gemak, maar ze hield zich flink tegenover George's moeder. Ik ben hierheen gekomen, begon ze, omdat George mij meer aanstond dan welken man ook, die ik ooit tevoren ontmoet heb. Maar ik ken hem nog niet genoeg om nu al te beloven dat ik zijn vrouw wordt. diende afslultboomen aan het Keern te Hoorn verzuimd had te sluiten, zooals was voorgeschreven, 3 minuten vóór het voorbijrijden van den trein, doch die afsluitboo- men eerst neerliet toen een goederentrein get no. 4575 passeerde en geheel of althans ten deele den overweg voorbij reed. De machinist van bedoelden trein ontdekte tot zijn-ontsteltenis, dat hoewel het sein op veilig stond, dat de boomen niet neergelaten waren. Door krachtig remmen gelukte het hem den trein tot stilstand te bren gen. De verdachte erkende inderdaad met de afsluiting iets te laat te zijn geweest, maar zeer zeker niet na de be doelde 3 minuten, waarvan hij de verplichting ontkende, verstreken waren. Hij had het neerlaten der boomen nog tijdig en dus vóór de trein passeerde, tot stand gebracht Op de door den president Mr. Ledeboer hem voorge lezen desbetreffende instructie, voerde de blokwachter aan, dat zulks niet op alle overwegen van toepassing is. De heer Weijland, stationsohef, te Hoorn verklaarde op 4 Maart kennis te hebben genomen uit het rapport van den hoofdconducteur en treinchef no. 4574, dat be doelde overweg aan het Keern te laat was afgesloten De verdachte had inderdaad gelijk, dat bij dezen over weg geen 3 minuten vooraf in acht behoeven te worden genomen, doch er werd hem ten laste gelegd, dat die boomen niet tijdig (dat wil zeggen, dat de trein onge hinderd binnen kon komen) gesloten waren. De machinist bleef voorts pertinent ontkennen', dat de machine den overweg vóór de afsluiting nog niet had be reikt. Aangetoond werd door den verdediger mr. Waslander, uit Utrecht, dat ingevolge een besluit van den inspecteur Generaal de overweg bij het Keern riiet val onder de bedoelde 3 minuten. De president verbaasde er zioh over, dat verdachte, die bereids werd veroordeeld door den kantonrechter te Hoorn, in eersten aanleg dit verweer niet had gevoerd, waarop de verdediger er de aandacht op vestigde, dat ook dit punt voorkwam in het procesverbaal van den verballseerenden hoofdagent De kantonrechter scheen echter aan deze belangrijke aangelegenheid niet de noodige aandacht te hebben ge schonken. De heer Rond, broodbakker, gehoord als getuige, a decharge op verzoek van verdediger, deelde mede als oog getuige te hebben geconstateerd dat de boomen op be doelden 4 Maart waren gesloten op het moment dat de trein aan den overweg toe was. Wel gaf getuige toe, dat de boomen gewoonlijk vroeger worden gesloten en juist deze omstandigheid vestigde meer dan gewoonlijk zijn interesse op het sluiten dezer boomen. De heer Officier kon zich vereenigen met dagvaarding en kantonreohterlijk vonnis, en achtte het feit niet straf baar, en requireerde met last tot vernietiging van het vonnis, ontslag van alle rechtsvervolging. De verdedigingsrede van den verdediger mr. Was lander uit Utrecht had natuurlijk tot conclusie: aan sluiting bij het requisitoir van den officier. MET HET OPEN KNIPMES GEWERKT De niet verschenen arbeider Koos de V., op Zondag 22 Juli keetbewoner te Wervershoof had op dien dag in een aan alcohol ontleenden opgewonden toestand zijn mede keetlogé Daniël Wijtma. Zuiderzeewerker uit Stadskanaal met een geopend knipmes 'n steek of snode in hoofd en rug toegebracht. De aangevallene keetbe woner verdedigde zich krachtig met een ledig bierflesch- je. Kars de Vr., een uiterst lastige en twistzieke kerel, had aan Wijtman willen beletten zijn Zondagsche klee- ren te grijpen, omdat deze fraai uitgedoscht de Enk- huizer kermis wenschte te bezoeken. De getuige Wijtman deelde ter nadere illustratie van het gevaarlijk karakter van verdachte nog mede, dat deze hem dezer dagen bij een toevallige ontmoeting in Amsterdam, opnieuw met een mes bedreigde, ook al weer zonder eenige aanleiding. De heer v. d. Gulik, tuinder en caféhouder, had ln laatstgemelde waardigheid de vechtpartij bijgewoond en legde dienaangaande de gevraagde verklaringen af. Verdachte had verklaard dronken geweest te zijn, en zich niets meer van. het gebeide te herinneren. H|j werd ettelijke malen voor diversé misdrijven veroor deeld. De heer Officier,- lettende op de ernst van het feit, en den gevaarlijken aard van verdachte, vorderde 1 jaar gevangenisstraf. OVERTREDING DER ARBEIDSWET IN HOOGER BEROEP. De heer Aleld Johan K. A., uitvoerder te Baarn, was door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld ter zake overtreding der arbeidswet, gepleegd op 1 Mei te Hoog- karspel bij gelegenheid van het graven van grondsleu- ven ten behoeve van electrioiteitskabeis. Veroordeelde had bij die gelegenheid eenige arbeiders langer dan 8 uur doen arbeiden. Van dit vonnis kwam de heer K. A. in hooger beroep en werd heden verdedigd door mr. Korthals Altes uit Baarn. De officier aohtte de opvatting van den minister van waterstaat niet juist en requireerde bevestiging van het door den kantonrechter te Hoorn gewezen vonnis. Mr. Korthals Altes, neef van den veroordeelde, die niet verschenen was, pleitte op verschillende gronden, en na uitvoerige becritiseering van het vonnis des kanton rechters ontslag van rechtsvervolging. De officier bleek niet overtuigd door pleiters argumenten en verzuimde Juist Je hebt meer verstand liefje, dan ik had gedacht. Ik moet toegeven dat ik niet al te verrukt was toen George me over je sprak. Ik dacht dat hij bekoord was door een lief snoetje. Wel, wat ik van je gezien heb, bevalt me uitstekend, maar het is nu aan jou te bewijzen dat je de geschikte vrouw voor hem bent. Meer nog, het is nu mijn plicht je ronduit van mijn jongen te vertellen wat ik kan. Hij is een voudig, George, maar sterk. Er zijn vrouwen ik zeg niet dat jij er toe behoort die eenvoud voor zwakheid aanzien. George is niet zwak. Zou hij zoo'n indruk op mij maken als hij dat niet was, juffrouw Spragge? Misschien wel niet? Wat u me over uw zoon zou vertellen zou zoo interessant zijn! Het begin en het eind ervan is, dat hij er den man niet naar is om van inzicht te veranderen. Als hij je niet past zooals hij nu is, dan zul je niet in staat, zijn hem te veranderen. Een oogenblik van zwijgen volgde. Toen zei Hazel voorzichtig: George is toch niet van plan u bent toch niet van plan, wel dat hij stil zal blijven staan? Hij moet toch vooruitgaan, zich ontwikkelen? Juffrouw Spragge schudde het hoofd. Lieve kind, de zaken staan zoo: Hij zal wel vooruitgaan, maar het moet met zijn eigen snelheid gebeuren en langs zijn eigen weg. Dank u! zei Hazel. Juffrouw Spragge stond op en kwam om de tafel heen tot ze naast Hazel stond. Een glimlach kwam op haar goedig gezicht. Ze legde haar hand op den schouder van het meisje en drukte die zacht. Toen ze sprak, was de strenghuid uit haar stem verdwenen. - Als je mij zoo gelukkig kunt maken, zal ik heel veel van je houden, lieve Hazel. Dien middag ging ze uit zeilen met George en ter wijl ze weg was, had juffrouw Spragge een vertrou welijk gesprek met Samantha, dat Hazel zeer ver baasd zou hebben, wanneer ze er naar had kunnen luisteren. Terwijl de beide vrouwen op de waranda zaten te naaien zei juffrouw Spragge plechtig: Samanthie, ze heeft zichzelf vanmorgen absoluut verraden. Werkelijk? - Ja, werkelijk, 't Is een snoesje en erg hij de hand ook. maar ze denkt dat ik een domme, ouden kletskous ben. Ik vind het best dat ze dat denkt. Maar ondertusschen kan ik er niets aan doen, ik houd van het kind. Zoo gaat het mij ook, zei Samantha. En ze heeft zich vast in het hoofd gehaald dat Vrijdag 10 October. Hilversum (1071 M., van 12.006.00 n.m. 298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. P.E.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht van Mevr. E. de -..ei:rsmann; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein: 12.012.00 Concert door het AVRO- Orkest o.l.v. Nico. Treep; Accordeon-soli door C. F. Losscher; 2.05—2.30 Uitzending voor Scholen: „De ver zorging der Huisdieren"; 2.303.00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet V.A.R.A. 4.00 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 4.45 Na School tijd. Wie voor kinderen verhalen schrijven; 5.45 Popu lair concert door het VARA-Orkest o.l.v'. Hugo de Groot; 6.50 Actueel alelrlei uit de Arbeidersbeweging; 7.05 Orgelspel door Johan Jong; 7.15 Literair Half uurtje door A. M. de Jong. V.P.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01 Catechisatie. Spreker: Ds. F. W. J. van den Kieboom; 8.30 Concert; 9.00 Spreker. Mr. Roel Houwink. Onderwerp: De beteekenis van de biografie voor onzen tijd; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.03 Vaz Dias; 10.15 Voordracht uit eigen werk door Jan H. de Groot; 10.40 Concert. VARA. pl.m. 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Een halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Tijdsein; 12.01 12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Kwintet; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.00 2.30 Spreker: Dr. B. van den Bergh. Onderwerp: „Ver zorging van onze kleine huisdieren"; 2.303.30 Gra mofoonmuziek; 3.30—6.30 Populair Concert door het K.R.O.-Salon-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 6.30 7.15 Oranje Nassau-Concert uit Heerlen. De zang- en muziekvereenigingen der Oranje-Nassau Mijnen; 7.15 7,45 Spreker: Mr. J. P. Windhausen Onderwerp: „De niet daarvan blijk te geven. Bleef dan ook onwrikbaar op zijn standpunt staan en werd daarna nog door pleiter van dupliek gediend, v/aarin hij den hoop uitsprak op een vonnis, dat uitzicht bood op een beroep in cassatie. Uitlokking dus op een principieele beslissing in hoogs'e instantie. BEHANDELING EENER KINDERZAAK Een strafrechterlijke aangelegenheid contra de 16-ja- rige Adrianus Cornelis Zw., geboren te Amsterdam en wonende te Egmond aan Zee. werd op grond van diens kinderlijken leeftijd, buiten tegenwoordigheid van pu bliek behandeld. EEN BLOEDIGE MISHANDELING. De 42-jarige arbeider en caféhouder in de Langestraat te Helder, wonende Willem Jac. H.. stond terecht naar aanleiding van die niet geringe bijzonderheid, dat hij in den avond van Zondag 27 Juli in zijn café aldaar -ijn 38-jarigen begunstiger, medearbeider en stadgenoot Pau- lus Muijen op het hoofd had geslagen ter afwisseling met een bierfleschje en een steenen aschbak, tengevolge waarvan de schedel van den heer P. Muijen niet onbe langrijk werd beschadigd en bloedend verwond. De heer Muijen, die ln gezelschap van zijn broeder Klaas per taxi was gearriveerd, mengde zich in een twist met zijn broeder Klaas over de betaling der consumptie. Volgens verdachte bestreed Klaas Muijen het bedrag van de gevraagde consumptie van de H.H. gebroeders Muijen en den taxichauffeur. De kastelein, die pas een maagoperatie had ondergaan, had nog niet veel lust in vechten, doch was door de aggressieve gedragingen van de gebroeders Muijen verplicht geweest krachtdadig op te treden. Het was een geweldige herrie, waarvan ook de schoonmoeder van den caféhouder haar deel kreeg. De voornaamste getuige Pauw Muijen (zijn broer Klaas had goedgevonden thuis te blijven), waarvan de rechtbank de noodige acte nam), kon zich blijkbaar maar vaag de verschillende episodes In het conflict her inneren. Hij wist ook niet, waarom zijn broer geen zin had mee te komen, hoewel hij met dezen heer te samen woont. ze George hier vandaan wil hebben. Tantelief, wat bedoelt U? Ze heeft een hekel aan de hoeve. Dat kan ik haar niet kwalijk nemen. Een hekel aan Spragge's vallei? Een doodelijken hekel. Heeft ze u dat gezegd? Natuurlijk niet, maar ik weet het. Nu vraag ik maar: zal ze winnen, zal ze de baas worden over mij en jou en George? Misschien wel, zei Samantha. En zenuwachtig voegde ze er aan toe: George heeft het zwaar te pakken! We zouden niet wijs zijn als we het ontkenden! Kunnen we er niets aan doen? Niets anders dan wakenl En in waken heb ik vertrouwen! Bovendien, ik ken George en zij kent hem niet. Ze heeft verschrikkelijke aantrekkelijke manie ren. Dat heeft ze! Als ze echt van George houdt. Je kunt van mij aannemen, dat ze meer van Hazel Goodrich dan van Georgo houdt. Daarmee zal ze tegen de lamp loopen. Daarmee loopen veel vrou wen tegen de lamp, wanneer ze met een sterken man te doen hebben. Ik reken op George's kracht. Intusschen zwierven Geoi^re en zijn aangebedene over een zomersche zee, een blauwen gloed boven en beneden. Daarin en daaruit flitsten de witte meeuwen. De man leerde het meisje hoe ze moest sturen en vond haar een flinke leerling. Hou je ervan, vroeg hij. Het is zalig. We boffen. Het is niet altijd zoo kalm om dezen tijd van het jaar. Het is gewoonlijk kalmer in den laten herfst en in den winter. Ook minder mist. Maar die mist is goed voor het gras. Beter dan dauw. Onze vallei houdt de mist vast en haalt er het vocht uit. Je komt altijd weer op de Canyon terecht! Dat is waar, maar het is heel natuurlijk ook. Het is heerlijk, is het niet, om een tehuis te heb ben, dat je na aan het hart ligt. Ze fluisterde onderzoekend: Heb je nooit het gevoel dat er iets meer fs, dan je boerderij je geven kan? Voor den drommel, als ik naar jou kijk, dan wel! Ik bedoel wat anders. Verlang je niet naar wat meer omgang met menschen, naar wrijving met an dere geesten? We gaan om met onze huren. Er wonen aardige menschen in Aguila. Ik zou je graag in kennis bren gen met professor Bungard en zijn vrouw. Ze is vroe- bestrljding der beroeps- en gewoontemisdadigheid"; 7.45 Politieberichten; 8.00—11.00 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 9.30 Persberichten Vaz Dias; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Zaterdag 11 October. Hilversum (1071 M., van 10.001.00 n.m. 298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Mevr. van VeenWilson; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middag concert door het VARA-Septet; 1.45 VARA-liedjes voor de kinderen; 2.45 Paedagogisch Concert; 4.15 Radio cursus Duitsch; 4.45 Ons Huis een Tehuis door T. Landré; 5.30 De Arbeiders-Radio-Internationale, lezing door G. J. Zwertbroek... 5.50 Onderbreking ter verzor ging van den zender; 6.05 I£inderuurtje „De Familie Mulder"; 7.00 Uurtje voor de Visschers op Zee; 8.00 Populair Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 „Student en Maatschappij", lezing door B. W. Schaper; 9.15 Vocaal en Instrumentaal Concert, met medewerking van het VARA-Orkest. Solisten: Ellse de Haas (sopraan). Jan v. d. Meulen (bariton); 9.45 Pers berichten Vaz Dias; 10.00 Vervolg Concert; 10.30 „Bij de Pomp", Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman; 10.45 Vervolg Concert; 11.15 Muzikale attractie; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.45 Muzikale attractie; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje door Pastoor L. H. Perquin; 12.00 Tijdsein; 12.01 —12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.452.30 Gramofoonplaten; 2.30— 3.00 Vragenhalfuurtje voor jeugdige personen; 3.00— 4.15 Kinderuurtje; 5.006.00 Gramofoonmuziek; 6.01 6.15 Sportpraatje; 6.156.35 Journalistiek Weekover zicht door Paul de Waart; 6.356.45 Gramofoonmuziek; 6.457.15 Esperanto-eursus; 7.157.45 Prof. Dr. A. Weve spreekt over: Rechtvaardigheid; 7.45—8.00 Politieberich ten; 8.00—11.00 Populair Concert door het K.R.O.-Salon- Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 9.30 Persberichten Vaz Dias; 11.0012.00 Vroolijk gramofoonplatenpro- gramma. Mej. Hermina Oppenhuis. de 60-jarlge schoonmoeder van den heer H., gaf een uitvoerig relaas van het ru moerig gebeurde in het cafétje en de ontstane vernie ling, als gevolg van de woestheid der heeren gebroeders Muijen. De officier noer.ide het proces een zweefmolen en vorderde vrijspraak, omdat niets duidelijks naar voren ':wam, 'n conclusie, waartegen de caféhouder niet de minste bedenkingen koesterde. EEN TAMELIJK ERNSTIGE MISHANDELING. Na de gebruikelijke pauze stonden broederlijk terecht de 25-jarige landbouwer Theodorus Sch. en zijn 27-ja- rige ambtgenoot Pieter Joh. Gr., beiden geboren en wo nende te Wervershoof. welke heeren in den nacht van 13 op 14 Juli op den dijkweg te Andijk, den 18-jarigen timmermansknecht W. T. Visscher uit Enkhuizen duch- ;.ig hadden mishandeld zonder eenige ernstige reden. De aanval werd begonnen na een ontmoeting op gemelden Dijkweg door den heer Theodorus, die Visscher schopte en sloeg, later geassisteerd door zijn vriend Gr. Visscher die geen kans had op eenige overwicht, nam de bjeenen doch werd achtervolgd, door de heeren S. en G., waarop hij opnieuw werd overweldigd en onder meer door The odorus Sch. in de lip werd gebeten. Volgens de heeren verdachten zou Visscher Theodorus hebben uitgedaagd en hem een gemeenen trap tegen het onderlijf hebben gegeven. Visscher had hem ln zijn keel te grazen en om zich te bevrijden achtte verdachte Gr. het mogelijk, dat hij had gebeten. De tweede verdachte erkende wel geslagen te hebben, doch hij wilde de vechtenden scheiden en begon h|j er maar op los te slaan, gedachtig aan de romeinsche spreuk; Si vis pecem, para Bellum zoo gij den vredr wilt. bereidt u ten oorlog. Behalve, het slachtoffer werden ook nog gehoord als getuige de heeren Bakker en Plas. die den overval bij fragmenten hadden bijgewoond. Het bijten in Visschers lip had onder meer de heer Bakker waargenomen. Mijnheer Plas. arbeider te Wervershoof eveneens ter assistentie geroepen om dit justitleraadsel te ontwarren ger onderwijzeres geweest. Ze heeft mij ook nog les gegeven. Ik moet eens een pic-nic op touw zetten. Dan zal ik je eens in aanraking brengen met mevrouw Geldenheimer, de vrouw van den winkelier, een erg bij de hand dametje. Ze is vol spirit. Natuurlijk is je Canyon een aardig klein plekje. Klein? Is hij niet klein, soms? Zoo heb je hem al eens meer genoemd en toen heb ik gezegd, dat het al mijn tijd kostte, om haar naar bchooren te bestudeeren. Hij sprak een beetje kortaf. Hazel kon niet aan de overtuiging ontkomen, dat George vond dat ze onnoo- zel praatte over dingen die ze niet begreep en niet kon begrijpen. Dat prikkelde haar strijdlust. Spragge's hoeve is in elk geval te klein voor jou. Ilazel glimlachte toen ze zag dat ze hem geraakt had. Hij herhaalde de laatste woorden: Klein voor mij, waarom voor mij? Misschien, herhaalde Hazel langzaam, terwijl haar oogen vrij en open zijn verbaasde blik ontmoet ten. Misschien heb ik een te groot oordeel over je. Ben je ben je even klein als je bezitting? Lieve help, nog aan toe! Neem alsjeblieft het roer, ik moet al mijn aandacht aan jou geven. Hij nam het roer over, keek naar boven naar het zeil, lette op den koers van de boot en keek het meisje toen recht in het gezicht. Weet je het grondverschil tusschen een groot man een een klein man? Ik denk het wel, maar zeg eens wat je bedoelt? De woorden kwamen heel langzaam, één voor één over haar lippen, terwijl ze achterover lag en hem aankeek: Een groot man drijft zijn zaken, wat die dan ook zijn mogen. Een klein man wordt door zijn zaken ge dreven. 11e begreep onmiddellijk wat ze bedoelde. Je denkt dat Spragge's Canyon mij drijft! Nog niet, maar het kan zoover kora— Waarom? Ik voel het zoo, maar luister. Je moeder is voor de helft geïnteresseerd, hé? Natuurlijk. En zo is een baas van een vrouw? En of! Je zei dat Samantha de boerderij aan den gang kan houden in jouw afwezigheid? Bij wijze van spreken, ja! Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5