KIN GB Uit onze omgeving. Z IJ P E Notaris G. Vrijburg.' WINKEL KOEGRAS HOOGWOUD WIERINGEN PEPERMUNT Binnenlandsch Nieuws. SCHOORL. Voor Zelfscheerders LANGENDÏJK ANNA PAULOWNA HARENKARSPEL Vergiftiging te Rotter Jam. De moordzaak-Lans. Nsdc-rlandsche Spoorwegen. Zuiderzeevisscherijraad. herkende alleen de €weede verclaehte. Voorts hadden hel de heoren na afloop van de vechtpartij en de afgetakel de heer Visscher die niet te herkennen was van het bloed, overeind krabbelde, tot hem gezegd: Heb je nou genoeg op je donder gehad? Wat de heer Visscher daar op antwoordde is verder niet ruchtbaar geworden. De heer Officier het bewijs goleverd achtende, vorder de velgens de handleiding door den heer Plas verschaft tegen Th. S. 3 weken en tegen P. J. Gr. 1 dagen ge vangenisstraf. MISDRIJF ARTIKEL 250 BIS WETBOEK VAN STRAFRECHT. Mej. IJtje W., wonende te Helder, 29 jaar, huisvrouw van de Marinier J. C. R. stond terecht ter zake het zede- misdrijf bedoeld in artikel 250 bis en werd deze zaak met het oog op het zedekwetsende, met gesloten deuren be handeld. Mr. Belonje trad op als raadsman en verdediger als plaatsvervanger van Mr. Buiskool van Schaften. Gevorderd 6 maanden gev. Mr. Belonje bestreed be roep of gewoonte, dus alzoo hot opzet. Concludeerde vrij spraak, subsidiair een lichtere straf, liefst in den vorm eener voorwaardelijke veroordeeling, waartegen de con clusie van het reclasseeringsrapport niet Indruischte. In alle zaken a.s. Dinsdag utispraak. Sluiting. Op de algemeene begraafplaats te Sint Maartensbrug had Woensdagmiddag de begrafenis plaat3 van het stof felijk overschot van wijlen Notaris G. Vrijburg. Zeer vele vrienden en kennissen waren aanwezig om den beminden afgestorvene nog een laatste groet te brengen. Van het gemeentebesutur waren aanwezig burgemees ter De Moor, de wethouders, de heeren G. van der Sluijs en C. Nannis en de gemeentesecretaris, de heer J. A. de Boer. Ook het Dag. Bestuur van den Zijpe en Hazepolder was in de pereonen van den dijkgraaf en do heemraden aanwezig, 't Was onder groote smart van de familieleden en onder diepon indruk van de vele aanwezigen dat de kist in d« groeve neerdaalde, waarna allereerst de heer Van der Bel, vader van een schoon dochter en schoonzoon von den overledene naar voren treedt om den overledene dank te brengen voor de trou we vriendschap van hem ondervonden, en die do ont slapene echetst als een best, goed mensoh. Spr. dankt voor alles wat de overledene voor zijn kinderen die ook de kinderen van den overledene zijn geworden, heeft ge daan. Notaris S. W. Wegener Sleeswljk heeft nog maar se dert een paar jaar notaris Vrijburg mogen kennen, maar heeft in die korte spanne tijds voldoende leeren kennen diens uitstekende hoedanigheden naar hoofd en hart. Toen spr. in '28 in Zijpe kwam, heeft notaris Vrijburg hem beloofd 'n vriend voor hem te zijn, en dat is hy ten volle geworden, wat spr. hier aan de laatste rustplaats dankbaar wil getuigen. Voor de nabestaanden laat het heengaan van zulk eerlijk en trouw mensch een niet te vervullen plaats na, doeh spr. Is overtuigd dat de nage dachtenis van den overledene bij aoovelen in groote eere zal worden gehouden. Hij ruste in vrede. De heer Ds. Witkop wil na het woord in het sterfhuis gesproken, niet nalaten op deze plaats nog een enkel woord te zeggen. Ruim 8% jaar heeft spr. zijn goeden vriend Vrijburg gekend, en in 'dien tijd zijn banden van vriendschap gelegd, die niet meer verbroken zullen worden. Spr. schaart zich ook onder de velen die den overledene hebben lief gekregen door zijn oprechtheid, hartelijkheid en eenvoud, en spr. en zijn vrouw zien den overledene dan ook noode heengaan. Spr. dankt voor allo vriend schap en voor de vele genoeglijke avonden bij den over ledene doorgebracht Hij ruste In vrede, zijn ziel zij bij God. Amen. Diep^ ontroerd neemt dam de zoon van den overledene afscheid van den overledene, hem hulde brengende voor zijn werkzaam leven. Spr. dankte daarna do aanwezi gen voor de belangstelling. Nog een laatste» blik slaan velen op de rustplaats van wijlen Notaris Vrijburg en noode wordt afscheid geno men van hem, in wien de gemeente Zijpe een harer beste burgers verliest. Zijn nagedachtenis zal nog lange jaren bij zeer velen in herinnering blijven! Uitslag veiling. Door Notaris S. W. Wegener Sleeswijk werd Woensdag 8 October in het café van den heer P. Langedijk te Bur- gerbrug geveild huismanswoning met boeten, ierkelder, erf, water, weiland en bouwland, alles aaneengelegen In polder A te Burgerbrug, groot 15.44.30 H.A. en 2 percee- len welland aaneengelegen in polder F. nabij Burger- brug, groot 2, 55.50 H.A, Een en ander werd nagelaten door den heer G. Nleuwland Jnz. te Schagerbrug. De toewijzing was als volgt: Perceel I, huismanswoning, met boeten, erf en water tezamen groot pl.m. 61.10 aren, f 4600 aan M. Besteman, Burgerbrug; Perceel II, weiland, groot 0.97.30 M.A., f 3074.68, aan P. Tuin te 't Zand; Perceel III weiland, groot ongeveer 2.24.70 H.A., f 5662.44. aan P. Tuin, 't Zand: Perceel IV, weiland, groot 0.76.30 H.A., f 1709.12 aan A. van Twuijver, Schagen en E. Rentenaar, Schager brug; Perceel V, weiland, groot 1.92.40 H.A., f 6079.84, aan K. Borst, Alkmaar: Perceel VI, weiland, groot 0.56.60 H.A., f 1154.64, aan K. Borst. Alkmaar; Perceel VII, weiland groot 0.61.20 H.A., f 1101.60, aan K. Borst, Alkmaar; Perceel VIII, weiland, grpot 0.71.20 H.A., f 1566.40 aan M. Besteman, Burgerbrug; Perceel IX. weiland, groot 1.22.80 H.A., f 2161.28, aan G. van der Sluijs, Bohagerbrug; Perceel X, weiland, groot 1.35.30, H.A. f 3084.84, aan K. Borst. Allernaar; Perceel XI. weiland groot 2.14,40 H.A., f 3516.16 aan H. Dapper, Schoorl; Perceel XII, bouwland, groot 1.11 H.A. f 1554, aan P. Doorn, Sint Maartensbrug; Perceel XIII. bouwland, groot 1,20 H.A., f 1632, aan P. Doorn, St. Maartensbrug; Perceelen XIV en XV, weiland, groot 1.33.50 en 1.22 H.A., gecombineerd f 6249.20 aan H. Bregman, Burger brug. De totale opbrengst bedroeg f 43126.60. Hot aanbrengen van huisleiding tot en met de door het P.E.N. te plaatsen tweetal gratis liohtpunten bij de electrificatie der gemeenten Winkel en Nieuwe Nledorp, is opgedragen aan J. Blom te Winkel en P. Coops tc Nieuwe Niedorp, die dit werk met behulp der plaatselij ke installateurs zullen uitvoeren. Dinsdagavond werd omstreeks half 10 brand ontdekt in de arbeiderswoning op hot erf van de boerderij be woond door den heer A. Schenk. Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was, behoefde zij geen dienst te ver richten, waar aan behoud van het perceeltje niet meer viel te denken en de belendingen geen gevaar liepen. Deze arbeiderswoning, bewoond door don arbeider Van der Voorde, was als meerdere perceelen, verstoken ge raakt van brongas en behielp zich met een petroleum lamp. Door het omvallen van deze lamp ontstond brand en greep zoo snel om zle-h heen, dat aan redden niet viel te denken en de vrouw, die alleen thuis was, zich met haar beide jonge kinderen, genoodzaakt zag zich zoo spoedig mogelijk in veiligheid te brengen. Hies en inboedel zijn verzekerd. JUUANADORP. Kiezerslijst en tlenjaarljjlcsehe afrekening. Wegens da bepalingen van het Synodaal Reglement op de benoeming van ouderlingen en diakenen en de beroeping van predikanten in de Ned. Herv. Kerk, zullen jn het tijdperk tusschen Januari en 1 Maart 1931 de stemgerechtigde leden der verschillende gemeenten opnieuw een besluit moeten nemen over de vraag, of zij het recht tot benoeming en beroeping zichzelven willen voorbehouden dan wel aan den kerkeraad willen af staan. Waarom er nog altijd bijna vijfhonderd gemeenten in de Ned. Herv. Kerk zijn,welke bij den tienjaarlyksche stemming de machtiging aan den kerkeraad bestendi gen? Sieur, behoud- en gemakzucht zijn niet de eenige oorzaken. Ook in deze aangelegenheid doet zich de alomtegenwoordige factor van de richtingskwestie weer gelden. Een gemeente, welke eenmaal 't stemrecht zichzelf voorbehouden heeft, stemt dit moeilijk weer af aan den kerkeraad, zij het dan zelfs een geestverwanten-kerke- raad. Maar een kerkeraad, die jaren lang, zonder eeni ge inmenging van buiten de lakens heeft uitgedeeld, doet even noode afstand van dit pleizierige recht. Het heerschen over anderen zij het dan in den geest der broederlijke liefde heeft vooral In de kleine gemeen ten zulk een groote bekoring, dat men van eenmaal gemachtigde kerkeraden moeilijk propaganda voor de tienjaarlijksche stemming verwachten kan. Het op merkzaam maken op deze gelegenheid en het nemen van de reglementair vastgestelde voorbereidende maat regelen, is een der zuurste ambtsplichten voor met regentengeest bezielde ambtsdragers. In de Ned. Herv. Kerk kiezen momenteel 351 ge meenten zelf en hebben 486 benoeming en beroeping aan den kerkeraad overgelaten. De meeste groote stads gemeenten hebben het kiescollege ingevoerd. Ofschoon de eigenlijke stemming over deze aangelegenheid, geiyi: gezegd, eerst in Januari en Februari a.s. zal plaats vinden, wordt in deze maand reeds een aanvang ge maakt met de voorbereiding. Voor 1 October moeten de kerkeraden n.1. de kiezerslijsten opmaken, op grond waarvan straks de tienjaarlijksche uitspraak zal wor den gehouden. Naar wij vernemen heeft Mevr. DamstéSiegers te Huisduinen pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een dameskrans, die ten doel zal hebben verschillende artikelen te vervaardigen voor een eventueel te houden kleine verloting of bazar. Naar ons ter oore kwam, was hier nogal belangstelling voor \dat nog te meer, daar de netto saldi alsdan bestemd ifsi zijn voor noodzakelijke voorzieningen aan de Kerk, enz. Donderdagavond a.s. zal de Landbouwwintercuraus, die alhier gehouden zal worden in een der lokalen von de O.L. school no. 1, een aanvang nemen. Tot heden zich hiervoor 17 cursisten opgegeven, terwijl er wellicht nog eenige bij zullen komen. AARTSWOUD. Twee ondernemende jongelui, de heeren C. Lod der uit Nieuwe Niedorp en R. de Wit van hier, zijn van hum fietstochtje teruggekeerd. Ze maakten de volgende route: Noordlioliand, Zuidholland, Noord- Brabant naar België, het Maasdal (Dinant), Frank rijk in, Parijs, Reims, de Rhone langs over Arigan naar de Fransche Riviëra, de Middellandsche Zee langs over Monaro, Italië in, Genua, Milaan, Zwit serland in, den Gothardweg gevolgd, over Thun naar Bazel, Bovenrijnsche laagvlakte, Mainz, Frankfort nm Main, Coblens, de Rijn langs naar Arnhem en zoo vervolgens naar buis. Ze hebben bijna 4000 K.M. afgelegd en waren in het bezit van een tent, waarin ze verkeerden bij slecht weer en lichte ongesteldheid. Een enkele maal logeerden zij in jeugdherbergen. Wel een aardig nn leerrijk vacantie-uitstapjo, wat hun nog lang in het geheugen zal blijven. De najaarskermis is hi6r vroolijk en in de beste orde verloopen. Zondags ging het nog al met het weer en zag men zelfs eenige moeders met kinder wagens. 's Maandags den geheelen dag en nacht re gen en onweder. Desondanks was de achterzaal van Visser doorloopend met danslustigen gevuld, die zich uitstekend vermaakten onder de opgewekte muziek van de Batavier Jazzband. In de voorzaal de liefhebbers van het biljartspel, terwijl weer an deren zaten te praten. Volksvermaak was wederom present en ondanks het ongunstige weer, wist men de kinderspelen tot een goed einde te brengen. Het koppensnellen kon echter 's avonds niet doorgaan, waarvoor men in de plaats prijsdansen hield. Buiten eenige kramen en de zweef van Oudejans er. de kermis was compleet. De uitslag van de verschillende spelen volgt hier onder: Jongens beneden 10 jaar, Houtjesrapen, aantal deelnemers 17: le prijs G. Zwaag, 2e prijs P. Schok ker-man, 3e prijs P. van Peenen, 4e prijs A. Grootes, Jongens boven 10 jaar, mand ophangen en jas aantrekken, 14 deelnemers: le prijs Jb. de Beurs, 2e prijs Joh. Casthoek, 3e prijs Jb. Best. Meisjes beneden 10 jaar, kleeren ophangen, aan tal deelneemsters 17: le prijs G. Best, 2e prijs L. Kriek, 3e prijs J. Sweep. Meisjes boven 10 jaar, bal op een lepel dragen, 32 deelneemsters: le prijs A. Kriek, 2e prijs L. Best, 3e prijs B. van Peenen, 4e prijs C. Kriek. Prijsdansen: le prijs Jb. Bos en F. L. Bakker; 2e prijs I. Grootes en P. Pijper. De heer J. Bakker te Oosterklief heeft van zijn land aan de Belt een dubbel bouwterrein'verkocht aan den heer P. Jongkind. DSN OEVER. Het vischreeht in de Wieringermeer. Wij vernemen dat door do vier samenwerkende visschersverecnigingen te Wieringen, Van Ewijck- sluis, Kolhorn en Medemblik, welke er in het afge- loopen voorjaar in waren geslaagd het vischreeht in de Wieringermeer, tijdens de uitmaling hiervan, uitsluitend aan de gedupeerde Zuiderzeevisschers uit de omliggende visschersplaatsen te doen toeko men, in den afgeloopen zomer opnieuw pogingen in het werk werden gesteld, om dit vischreeht ook na de uitmaling der Wieringermeer in de dan over blijvende kanalen en vaarten weer aan de omwo nends gedupeerde vissehers te verstrekken. Deze laatste pogingen hebben er toe geleid, meldt „Het Volk", t met ingang van 1 October jl. het visch reeht in de kanalen, vaarten, enz. in de Wieringer meer en in het afwateringskanaal van Aartswoud tot het Amstelmeer wederom aan de vier samen werkende visschersvereenigingen is toegekend voor een termijn van hoogstens twee jaren en tegen een pachtsom van f 100 per jaar, zoodat tot 1 October 1932 de leden dezer vereenigingen, die in de uit oefening van hun bedrijf zijn gedupeerd, nog in staat zijn gesteld hun oude bedrijf ten deele in be doelde wateren te blijven uitoefenen. Personalia. De heer K. Pluis, thans werkzaam bij de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, is benoemd tot buitengewoon-opzichter bij den Rijkswaterstaat voor de werkzaamheden voor de verbreeding van het Noordzeekanaal (zijkanaal F.) Het boste daaelijksche middel ter opwekking en verfrissching. Bewening pastorie Oosterland. Naar wij vernemen zal de heer R. C. Franck, werkzaam voor de geestelijke verzorging van de Zuiderzecarbeiders, binnenkort de pastorie te Oos terland betrekken. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. Woensdag bracht een gezelschap van den Rijks waterstaat uit 'sGravenhage een bezoek aan de Zuiderzeewerken. De diverse dames en heeren moes ten zich ten gevolge van het slechte weer een nat pak getroosten. Jeugdbond voor onthouding. De J.V.O. heeft voor a.s. Zondag een samenkomst in het gebouw „de Vonk" op het programma staan, met zang, dans, declamatie enz. Wij stellen belanghebbenden hiermee in kennis, dat het kinderuurtje voorloopig niet gehouden wordt in „Land in Zicht". In het lokaal van den heer Louwe vergaderde Dins dagavond de Rij wiel padverecniging Schoorl. De voorzitter, de heer Kriller, motiveerde in d.:n breede het standpunt"*van het bestuur, hetwelk op deze vergadering met een voorstel ter tafel kwam om deze zelfstandige vereeniging om te zetten in een af dceiing van de Rijwielpad vereeniging „Noord-Kenr.e- merland". Een plan voor een rijwielpad langs bijna de geheole gemeente is gemaakt; door het Staatsboschbeheer zi;n op billijke wijze de noodige gronden toegezegd, doch waar thans met meer kans op succes gelden bij de Provincie kunnen worden aangevraagd door Noord-Kennemorland, zoodat aansluiting van deze ver eeniging de gemeente korter zal brengen bij de tot standkoming van een rijwielpad, achtte het bostuur het beter om afdeeling van deze groote centrale ver eeniging te worden. Algemeen keurde men het standpunt van het Be stuur goed en ging men tot aansluiting over. Het bestuur van de oude vereeniging werd in zijn f;eheel bestendigd als bestuur van de nieuwe afdec- ing, terwijl de heer Kriller werd benoemd als afge vaardigde in het bestuur van Noord-Kennemerlai d. Nadat nog de noodige huishoudelijke zaken werden vastgesteld, inzonderheid dat het bestuur persoonlijk de leden zal bezoeken inzake hun lidmaatschap en contributie, sloot de voorzitter de vergadering. Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos NOORDSCHARWOUDE. Wij vernemen, d<a.t ook dezen winter vanwege de Tuinbouwvereenigingen eenige lezingen zullen wor- 'rlen gehouden op tuinbouwgebied. De vorige winter bestond hier groote belangstelling voor. Hoog water. Door den velen regenval der laatste dagen is de stand van het water in het Geestmerambacht zeer hoog. Daar de Zuiderzee al het water niet hebben kan, staat de Ringvaart reeds eenige dagen op peil. Ons werd medegedeeld dat er gevaar voor over strooming bestaat van den vroegeren polder, genaamd Reel nabij de Kerk- en Dergmeer te Oudkarspe:. Woensdag heeft men de noodige maatregelen hier tegen reeds getroffen. LANGENDÏJK. Bijzonder hoog staat het water hier in de slooten. Wij herinneren ons 'n zoo hoogen waterstand slechts op 12 Juni van dit jaar. Bij den Waarddijk is 't wa ter tot in de huizen gedrongen en loopen sommige bewoners op hun klompen door het water in de woonkamer. Het is op het oogenbiik weer bijzonder druk in de inmaakfabriek. Gelukkig maar, daar nu velen in deze inrichtingen werk vinden en alzoo nog een goed weekloon verdienen. Vooral in dezen tegenwoor- digen tijd, waar er weinig particulier werk is, is het voor verschillenden nog een uitkomst. We vernemen, dat de omzetten aan de veilingen de laatste maanden nog niet de helft bedragen van die in het overeenkomstige tijdvak van verleden jaar. Aan de afdeeling Anna Paulowna van den Bond voor Staatspensionneering is vergunning verleend tot het houden van een verloting. De trekking zal in November plaats hebben Huisvesting voor werklieden in den Wierin- germeerpolder. Men deelt ons mede, dat zij die in de omgeving van de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder wonen en genegen zijn personen, die daar bij arbeidzaam zijn, als commensaal in huis te nemen, zich kunnen opgeven bij den correspondent der arbeidsbemiddeling, den heer H. Crum, Molenvaart, alhier, die 's morgens van 912 uur zitting houdt. VAN EWIJCKSLUIS. De brandstoffenauto van de Coöperatie „De Tijdgeest" te Winkel, filiaal Van Ewijcksluls, kwam Woensdagmor gen op den Balgweg, hoek Zwarteweg te Breezand, In ernstige botsing met de luxe auto van den heer P. V. te Den Oever. De bestuurder der brandstoffenauto poogde nog de aanrijding te voorkomen, doch reed daar bij tegen een telefoonpaal, die hierdoor bij den grond afbrak. Beide wagens werden ernstig beschadigd, de luxe wa gen wel het meest. Deze kon ook niet meer op eigen kracht zijn weg vervolgen, hetgeen met de brandstof fenauto nog wel het geval was. Alles liep wonder boven wonder, zonder persoonlijke letsel af. DIRKSHORN. Watersnood In West-Friesland. Door den aanhoudenden, overvloedigen regen staan in verschillende polders in deze omgeving verscheidene weiden en akkers geheel of gedeeltelijk blank. Daar de machine te Aartswoud het overtollige water blijkbaar niet vlug genoeg kan verwerken, moeten de gemalen der polders soms uren aaneen worden stopge zet met 't oog op het peil. Dat de kaden weder veel hebben te doorstaan, bleek reeds in de Schagerwaard, waar enkele gaten ontstonden, welke slechts met groote inspanning konden worden ge dicht en aldus de polder voor overstrooming werd be waard. Moge in het belang van zéér vele landbouwers die dezen zomer reeds zoo zwaar werden bezecht, het weder spoedig omslaan. Een 50-jarige man aan de gevolgen over leden. Nog 5 zieken, waarvan 4 heel ernstig. Ondeugdelijke melk ds oorzaak. Zondagavond hebben zich in het gezin van den heer Hogendijlc, dat in de Letostraat te Rotterdam woent, vergiftigingsverschijnselen voorgedaan na het gebruiken van een diner dat uit vleesch, visch, aard appelen, groenten en een maizenapudding bestond. Aan dezen maaltijd had deelgenomen de 50-jarige heer des huizes, zijn 80-jarige moeder, zijn vier kin deren, de IG-jarige Clasina, de. 19-jarige 'Nelly, de 20- jarige Willem en de 21-jarige Arie en een gast, zekere A. van Heusden. Aanvankelijk liet deze vergiftiging zich niet zoo ernstig aanzien, Dr. J. G. Veenenbos, die ontboden was, gaf het advies om maar in béd te blijven. Dinsdag is de toestand van al deze menschen plotse ling ernstiger geworden. Op advies van don dokter zrijn zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg ge bracht, waar de vader gister overleden is. De toestand van de andere in het ziekenhuis op genomen patiënten was toen ernstig; die van den 10-jarigen V-an Heusden, die thuis kon worden ver pleegd, is redelijk wel. De politie heeft in samenwerking met dr. A. W. Holsen, Hygiënist-Quaranlainearts van den Genees kundigen Dienst een onderzoek ingesteld, waarbij ge bleken is dat de Maizcna-pudding vermoedelijk de oorzaak der vergiftiging is geweest. Waarschijnlijk is bij de bereiding daarvan ondeugdelijke melk ge bruikt. Ds mogelijkheid dat de vergiftiging door het src- bruik van dc andere spijzen ontstaan zou zijn, kan met vrij groote stelligheid verworpen worden, om dat niet allen daarvan gegeten hebben. Het feit dat de eerste verschijnselen reeds eenige dagen geleden optraden, bemoeilijkt het onderzoek wel eenigszins. Nader wordt medegedeeld, dat de toestand van de overige slachtoffers naar omstandigheden redelijk wel is. Verdachte Van O. in cassatie. De vroegere procurak'ohouder J. G. van O., die Maandag jl. door het Haagsche Gerechtshof is ver oordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf wegens dood slag op zijn patroon den heer Lans, in diens kantoor aan-den Oostzeedijk te Rotterdam, en wegens valsch- heicl in geschrifte en verduistering, meermalen ge pleegd, heeft gistermorgen tegen dit arrest cassatie aangeteekend. Uitstel der herziening Dienstvoorv/aarden. Naar wij vernemen, zijn in de gisteren gehouden conferentie tusschen de directie der N. S. en den Per- soneelraad uitvoerige besprekingen gevoerd over het al of niet uitstellen der herziening van de Dienst- voorwa&rden. De directie verklaarde, met het oog op de minder gunstige bedrijfsresultaten, geen enkele verbetering in de loonregeling in overweging te kunnen nemen. Evenmin zal er van een cxtra-uitkcéring, als door d°n Personeel raad gevraagd, iets kunnen komen, al was de directie bereid, deze zaak in December a.s. nog eens nader te bezien. Een verbeterde standplaats-aftrek. Als uiterste concessie verklaarde de directie zich bereid om, indien tot uitstel van de herziening van rle Dienstvoorwaarden besloten werd, met ingang van 1 Januari a.s. de verbetorde standplaats-aftrek in te voeren, waarvan dc kosten ongeveer f800.000 zullen bedragen. Na afloop der conferentie is in een gecombineerde hoofdbestuursvergadering der vijf erkende spoorweg vakbonden eenstemmig besloten om aan de leden te adviseeren in verband met de toezeggingen van d*.; directie het uitstel der herziening van dc Dienst-' voorwaarden voor een jaar te aanvaarden. Teleurstelling onder da visschersbevol- king. De Zuiderzeevisscherijraad heeft dezer dagen te Enkhuizen vergaderd, onder voorzitterschap van het hoofd in het 2de en 3de visscherij-district, ter be spreking van de meihorie van,antwoord betreffende het wetsontwerp tot wijziging van de Zuiderzeesteun- wet. De inhoud der memorie van antwoord heeft onder de visschersbevolking der Zuiderzee algemeen te leurstelling verwekt. Aangezien de minister van wa terstaat afwijzend blijkt te staan tegenover tegemoet koming aan door den Zuiderzeevisscherijraad ken baar gemaakte bezwaren. Er werd besloten, nogmaals aan eenige leden der Tweede Kamer de bezwaren tegen het wetsontwerp uiteen te zetten. De voornaamste van deze bezwaren zijn, dat de te gemoetkomingen in geld, welke volgons het gewij zigde art. 6, tweede lid, aan belanghebbenden kun nen worden uitgekeerd, niet nader in de wet worden vastgesteld, en dat de vissehers, die geen ander be drijf ter hand nemen of kunnen nemen en die even eens moeilijkheden ondervinden in verhand met de liquidatie van een eigen bedrijf, van elke tegemoet koming in geld volgons het gewijzigde art. 6 zijn uitgesloten. Ook werd de wcnschelijkheid uitgesproken, dat m de wet bij art. 13 wordt vastgelegd, dat bij hot vast stellen van de inkomsten van een belanghebbende in geval van toepassing van art. 1.3 slechts rekening wordt gehouden met de inkomsten uit eigen bedrijf of door eigen arbeid. De medelij JendeIk geef haar niet. De arme ziel zou teleurgesteld zijn, als de valuta weer daalde. (Simpl.)

Schager Courant | 1930 | | pagina 6