SchagerCourant 1 Op elke wond Purol Vijfde Blad. Gemengd Nieuws. Uw oude dag een lust! Plaatselijk Nieuws. Zondag a.s. SPARTA I - N.V.V. I. heeren-baai Waarnaar men luistert Bekendmakingen. Zaterdag 11 October 1930. 73ste Jaargang. No. 8746 Massamoord in de lucht Vliegers sturen op zwermen wilde eenden aan, waardoor tallooze van deze dieren een gruwelijken dood vinden. V.D. verneemt uit Stettin: Dezer dagen zagen Peenemünder visschers twee watervliegtuigen van de vliegschool Warnemünde bo ven het vogel protectoraat Peenèmünderhafen. Beide machines, die bijna iederen dag daar passeeren, we ken echter plotseling van den gebruikelijken koers af om tegen zwermen wilde eenden in te vliegen. Tal- loozen dieren vielen tengevolge van den hevigen lucht druk ontzield omlaag, vele andere werden door de propellers gedood, en men vond afgeslagen lichaams- deelen van de gruwelijk vermoorde vogels. De visschers te Peenemünde verklaren, dat het vaak voorkomt, dat de vliegers zich boven het vogel-protec toraat ophouden; ook zwanen zijn reeds meermalen door hen achtervolgd. Het staatsbureau voor natuurbescherming is van een en ander in kennis gesteld. In Rome weten ze precies den tijd. Als de kanonnier op den Janiculus ten minste op tijd aan het touwtje trekt. Sinds onheuglijke tijden klinkt 's middags om twaalf uur van den Janiculus te Rome het tijdschot. Het observatorium op het kapitool telefoneert als het tijd is en de Romeinen de enkele Romeinen althans, die iets om tijd geven zetten er hun klok op gelijk. Nu is het echter in den laatsten tijd een paar maal gebeurd, dat de telefoon haperde, met het gevolg dat het schot te laat kwam en dat de klokken van die enkele Romeinen, die iets om tijd geven dus achter liepen. Stel je nu toch eens voor, dat je je klok gelijk zet op het officieele tijdschot en dat je dan nog den heelen dag vijf minuten te laat komt, omdat me dat schot zoolang is uitgebleven. Daarin moet natuurlijk voorzien worden. Is stiptheid niet de leus van het vierde Italië? Men heeft er dan ook al iets op ge vonden. Op den toren van het kapitool wordt eer lichtsein geplaatst, dat om drie minuten voor twaa' ven aangaat en precies op het middaguur weer ui: dooft. Het sein zal ook op den Janiculus te zien zijn en het kanonschot blijft, maar zal nu voortaan stipt op tijd komen. En de Romeinen de enkele dan, die iets om tijd geven zullen nu niet alleep op ihet schot kunnen afgaan, maar tevens welk een heerlijkheid! ook zelf kunnen controleeren of de kanonnier op den Janiculus wel op tijd aan het touw tje trekt. GROOTE WELVAART IN" AMERIKA AANSTAANDE. Op het congres van de Amerikaansche Labour-federatie heeft de minister van Arbeid voorspeld dat de Ver- eenigde Staten binnenkort een tijdperk van welvaart zullen doormaken, zooals nog nooit in het verleden is voorgekomen. HEVIGE SNEEUWSTORM BIJ MOSKOU. Ten Noordwesten van Moskou woedde een hevige Sneeuwstorm. Tengevolge van het opwaaien van de sneeuw vormden zich. op de wegen, doch vooral op de spoorwegen, groote sneeuwhoopen, waardoor het trein verkeer geruimen tijd moest worden stopgezet Terug uit Indië met rheumatiek. Een lijden van 7 jaar door Kruschen beëindigd. Begint U met te lezen wat de heer W. P. te Hil versum ondervond en volgt U daarna gerust zijn voorbeeld. U zult er versteld van staan hoe spoedig ook U de zoo vurig begeerde verlichting van Uw •Reumatische kwellingen zult ondervinden. „Ruim 7 jaar leed ik aan rheumatiek, heb vele medicijnen aangewend, doch alle met weinig of geen resultaat. Uit Indië hier aangekomen hoorde ik over Kruschen Salts en ten einde raad ging ik dit ge bruiken. In kan niet anders zeggen, dan dat Kru schen het eenige middel is, waaraan ik tot nu toe te danken heb, dat mijn rheumatiek langzaam maar zeker uit mijn lichaam verdwijnt. Ik ben pas kort bezig, Kruschen Salts te gebruiken. Overal en ieder zal ik dit middel aanbevelen ais het beste, dat ik ooit heb kunnen vinden tegen de zoo ge vreesde rheumatiek. U kunt van dezen brief naar goeddunken gebruik maken, teneinde Kruschen Salts zooveel mogelijk bekend te maken." W. P Wanneer U voor de rest van Uw leven verlost wilt zijn van de vlijmscherpe urinezuurkristallen (de oorzaak van Uw rheumatiek), die zich in de gewrich ten en weefsels nestelen, begin dan morgenochtend voor het ontbijt een halven theelepel Kruschen op een glas heet water of in een kop thee te nemen. Vergeet niet dit geregeld eiken dag te doen en houdt dit eenige maanden lang vol. Dan zult U beseffen waarom Kruschen het zich vastzetten van het over tollige urinezuur in Uw gewrichten verhindert en U behoedt voor de ketenen der rheumatiek. Kru schen is een combinatie van zes levenwekkende zou ten, die ons lichaam eiken dag noodig heeft en die ook Uw lichaamskracht en energie doet toenemen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Door heel Holland zijn namelijk on- ger de apothekers en drogisten duizenden flesschen Kruschen verdeeld, die verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebrui ken, zonder de gewone flesch Kruschen te openen. En indien U, na deze proefflacon opgebruikt te heb ben, met 't resultaat niet volkomen tevreden bent, brengt dan de gewone fiesch ongeschonden terug naar den leverancier, bij wien U ze gekocht hebt. Hij zal U onmiddellijk en zonder omwegen Uw (ge- heele uitgave) fl.60 terugbetalen. Maar vergeet niet dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van fl.60 en dan nog slechts voor een beperkten tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) x. Vlootbeperking in Amerika. O.a. 4800 man en 17 torpedojagers minder.' Reuter seint uit Washington: Admiraal Pratt, de leider der vlootoperaties, deel de mede, dat in overeenstemming met het vlootver- drag het personeel der vloot zal worden verminderd met 4800 man, waardoor in het loopende dienstjaar 3.420.000 wordt bespaard. Het aantal torpedojagers wordt verminderd van 109 tot 92 en de tonnenmaat der duikbooten tot bene den de 52.700 ton, die door het verdrag worden toege staan. NOODLOTTIGE AARDSTORTING. In een zandgroeve bij Lemberg zijn tijdens het werk groote aardmassa's omlaag gestort, waarbij drie werklie den en twee wagens met vier paarden bedolven werden Tot dusverre is slechts één arbeider in hopeloozen toe stand uitgegraven. Daar er nog meer instortingen heb ben plaats gehad, vreest men dat het verdere reddings werk vergeefsch zal zijn. De oude dag is niet alleen een kwestie van jaren; zooveel hangt af van den toestand der levensorganen. Doch veel kan gedaan worden om het leven van oudere menschen te veraangenamen, want aan rugpijn, urinekwalen, spit, rheumatische pijnen en blaaszwakte wordt vaak onnoodig geleden. De nieren en blaas zijn al licht de organen, die het meest hulp noodig hebben, en wel de verster kende hulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Waarom zouden oudere menschen onnoodig kwade kansen loopen? Op welken leeftijd ook, het gebruik van eenige Foster's Pillen nu en dan zal blijkens de ervaring van zoovelen van groot nut blijken te zijn. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a f 1.75 p. flacon. FOKVEEMARKT EN FOKVEE-KEURING. In eene vergadering van afgevaardigden van verschil lende Fokveevereenigingen in dezen omtrek is besloten, om dit jaar te Schagen wederom een Fokveemarkt en Fokveekeuring te houden op 30 October a.s. De keuring zal omvatten stierkalveren, kuikalveren en hokkelingen. Als keurmeesters zijn uitgenoodigd de heeren P. Schenk Dz. te Wieringerwaard; E. Koster Dz. te Berkhout, en Ir. L. de Vries te Alkmaar. Aangiften voor deelname uiterlijk 16 October bij den heer J. D. Klare te Schagen. Aanvang 2 uur. Terrein Loet, achter Café Raven. Theater Royal. Deze week draait in theater Royal het filmwerk: De hel van Rio, welk werk is vervaardigd onder protec toraat van het Internationale comité ter bestrijding van den handel in blanke slavinnen. Over het algemeen genomen heeft ieder fatsoenlijk mensch geen flauw begrip van, waar en hoe ter wereld er handel in vrouwen gedreven wordt Wordt er over vrouwenhandel gesproken, dan herinnert men z'ch misschien nog vaag verhalen of prentjes die in woord en beeld iets van het min of meer fantastisch, toege licht bedrijf van de vroegere slavenhandelaren vertel den. Doch moeilijk een voorstelling kan men zich ma ken van den blankeslavinnenhandel, die in alle deeien der beschaafde wereld zijn beoefenaars vindt en de verhalen daarvan acht men overdreven, opgesmukt of zelfs onwaarschijnlijk, ook al, omdat men in zijn eigen kleine wereldje oog en oor mist voor de verrichtingen der internationale meesters op het gebied van opiich- terije bedriegerij en geldklopperij uit andermans wan daden. Het gilde van lieden, die er op uit zijn, onbedorven jonge meisjes tot voor de wereld en het leven ver loren vrouwen te maken, reist in D-treinen van hoofd stad naar hoofdstad, reist op luxe-stoomer3 van haven tot haven, woont in eerste-rangs-hotels en verbergt de gemeenste streken achter het correcte optreden. Door middel van een eenvoudige advertentie, in alle bladen der wereld als het moet, komen zij in relatie met de jonge dames, die meenen gesolliciteerd te hebben naar ECHTE FR1ESCHE -Jé 'iumnilllUIUIritÊ 20-50ct. per ons een betrekking als gouvernante, als dame van gezel* schap, als danseresje of als mannequin en die, op de een of andere manier „los" van het ouderlijk huis ge raakt, vol goeden moed meegegaan met den zoo uiterst voorkomenden heer of zoo uiterst vriendelijke dame, naarVeen onbekend adres in een onbekende wereld, om dan voor goed te verdwijnen achter de muren van verdachte établissementen, rijk gemeubileerd, doch riet getraliede vensters en onverbreekbaar gesloten deuren. Boeken zijn er ovej- geschreven en in een tijd, dat met de filmtechniek nog lang niet bereikt werd, als wat nu op het witte doek valt te aanschouwen, waagde men zich reeds aan een verfilming van de handelaren en de trucs der handelaars in vrouwen, uit den aard van de zaak zorgend tevens voor een sensationeel verhaal, waardoor weer veel van het waarschuwend karakter verloren ging. Thans, nu met het filmtooneel weer zoo veel is te bereiken, heeft men wederom een poging gedaan tegen den handelaar in vrouwen te waarschu wen en wel door middel van de film, waardoor de werkwijze van dit minderwaardig soort zakenlieden in allerduidelijkst beeld wordt gebracht. Men deed de rollen der hoofdpersonen spelen door uiterst bekwame acteurs en actrices en zorgde ook nu voor een „verhaal", dat echter niet de eigenlijke be doeling vaagde, doch de strekking van deze film nog scherper omlijnde. -j Men maakte daardoor de film mede tot een boeien*, de geschiedenis en week in zooverre van de werke lijkheid af. dat men aan het slot van de historie de zoo listig meegetroonde meisjes doet bevrijden uit de handen der cosmopolitische bende, die heel Europa als arbeidsveld benut en in Rio de overrijpe vruchten plukt van een in de oude wereld oogenschijnlijk niets-betee- kenenden, doch inderdaad zwaar-misdadigen arbeid. En ook al zou men de waarde van een tendenzfilm, als deze bedoelt te zijn, onderschatten, toch zal men met groote interesse naar dit crimineel film-verhaal blijven kijken, omdat door het voortreffelijk spel der hoofd personen, geen moment aan een zekere geforceerd heid behoeft te worden gedacht, ook al kon dan, uit den aard der zaak het zeer breede gebaar van het inter nationale schurkendom slechts binnen de décors van de brandpunten der slavinnen-handelarij gehouden worden. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Donderdag jl. groot, prijzen minder; een best beest kon gelden hoogop 55 ets. De menschen willen minder geven voor de kalf- en geldekoeien, ofschoon de prijzen nog hoog genoeg zijn. De handel in pinken was kalm. De graskalveren werden vlug en duur verkocht. De duurste kwam op naam hier van een bekend slager, voor f130; dat wil wat zeggen. Nuchtere kal veren vlug, duur, tot f34, heele prijzen. In bokken en geiten niets te doen. Paarden stug. Griezelige ontmoeting. Panter in de badkamer. Dat ontmoetingen met tijgers, panters en andere wilde dieren in druk bewoonde Europeesche wijken van Indische steden lachend naar „tempo doeloe" worden verwezen, en, dat zij in dezen modernen tijd met druk verkeek als iets onbestaanbaars worden aangemerkt, blijkt toch nog niet steeds op te gaan. De ontmoeting, die de heer Ferman, die in de Tas manstraat te Batavia een groot hoekhuis bewoont, welk huis aan de grens der stad in de nabijheid van gouvernementsbedrijven is gelegen onlangs op een vroegen ochtend had, wijst hier wel op. De heer Ferman, zoo lezen wij in het A. I. D., be gaf zich om 6 uur door de slaapkamer van zijn zoontje naar de mandikamer (de badkamer). Toen hij de deur van dit vertrek, waar in den hoek te vens de W.C. is, had geopend, ontwaarde hij in den rechterhoek, half verscholen achter het toilet, een paar gloeiende kolen. Tevens zag hij een gedaante met een tamelijk diV I ken staart. Verschrikt sprong hij terug, sloot onm; 4 dellijk de deur en liep de kamers door om ook (I andere deur van de mandikamer, welke deur op den tuin uitkomt, dicht te maken. Meteen waarschuwde de heer Ferman zijn vrouw en begaf zich nogmaals naar de mandikamer, ten einde voorzichtig te weten te komen, wat voor dier daar onderdak had gekozen. Men meende eerst dat het een loewak was. Intusschen werd de politie ge waarschuwd en spoedig was een opziener met een geweer ter plaatse. Deze, ook meenende, met een ongevaarlijken loe wak te doen te hebben, ging de mandikamer binnen, waar hij werd begroet door een gebrom van een panter, die zich dreigend in een hoek had opgesteld De politieman vond het toen maar veiliger zich niet samen met het dier langer in het vertrek op te hou den en langs een kier van de deur werd op het dier geschoten. Na het vijfde schot pas was het taaie dier, dat naar alle waarschijnlijkheid 2 jaar oud was, dood. Het is naar den Dierentuin van den heer Vogel poel opgezonden om te worden opgezet. Het dier is vermoedelijk van de bergen gekomen, ongeveer anderhalf uur gaans van deze woning. HELAN SILD per blik 59 cent. Fa. HARTLAND - SCHAGEN. O N D E R W IJ S. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen maken bekend, dat de gelegenheid bestaat tot het volgen van een cursus voor de schoolvrije jeugd. Aanmelding tot deelname kan geschieden vóór 27 Oc tober a.s. bij het Hoofd der O. L. school. Schagen, 9 October 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. Leguti, l.-B. De Secretaris, Roggeveen* Zondag 12 October. Hilversu m (298 M.) V.A.RA. 9.00 Postduivenberichten; 9.05 Gramofoonmuziek; 915 Mededeeïing in het Esperanto; 9.30 Tuinbouwhalfuurtje o.l.v. S. S. Lantinga. Onderwerp: Bloembakken in den winter... 10.00 Ochtendconcert door het Besier Trio, af gewisseld door voordracht van Martlen Beversluis A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volks-Universiteit. Cur sus: Vlaamsche Cultuur; 12.302.00 Middag-Concert door het AVRO-Octet; 2.002.30 Boekenhalfuur; 2.30 3.30 Concert door de Amsterdamsche Postharmonie (Directeur: D. Speets) met medewerking van het Po- litie-Mannenkoor „Euterpe" (Directeur: Jacob Hamel); 3.304.00 Volksliederen-les door P. de Nobel; 4 00 5.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet In de rust poos Sportberichten van Vaz Dias. V.A.R.A. 5.15 Bij de Pomp. Wekelijksch nieuws van „Teun de Klepperman"; 5.25 De VARA-Jubileum propaganda; 5 35 „D? Rattenvanger van Hameien" van Robert Browning, voor te dragen door Willem van Cappellen. V.P.B.O. 6.00 Ziekenhalfuur; 7.00 Kerkdienst uit de Doopsge zinde Kerk te Amersfoort. Spreker: Ds. J. Bleeker van Dronrijp. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.10 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Concert te geven door het Concertgebouw-Orkest; 9.00 9.15 Piano-voordracht door Geza Frid, 9.159.45 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.4510.00 Vervolg piano-voordracht; 10.0011.00 Voort zetting Concert Omroep-Orkest; 11.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) N C.R.V. 8.25—9.20 Morgenwijding door Ds. S. P. Vermeer. K.R.O. 9.2511.00 Uitzending van de Hoogmis uit de Parochie kerk van de H. Liduina te Haarlem; 12.001.30 Lunch- muziek door het KR.O.-Sextet; 1.30—2.00 Gramofoon muziek; 2002.30 Literair halfuurtje; 2.303 00 Gramo foonmuziek; 3.004.30 Concert door de Muziek- en Zangvereenigingen der Staatsmijn „Wilhelmina"; 4.30 5.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Ellewouts- dtfk (Z.). Voorganger: Ds. W. H. Kelder Jr. OO. 7.458.00 Lezing over „Katholieke Kerk en Beschaving"; 8.109.00 Concert door het K.R.O.-Orkest; 9.0010.45 Populair concert door het K.R.O.-Orkest; 10.40—11.00 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 13 October. Hilversu m (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.55 Gramofoonmuziek: 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30-12.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01-- 2.00 Concert door de Stafmuziek van Eet 5e Regiment Infanterie o.l.v. J. R. v. d. Glas; Zangvoordracht door Jan Hensen (tenor); 2.002.30 Rustpoos voor het ver- eargen van den zender; 2.303.00 Optreden van „The Columbia Three"; 3.004.00 Orgel-Concert door Frans Hasselaar met medewerking van Marcus Plooyer (tenor); 4.004.30 Gramofoonmuziek 4.305.30 Kinder uurtje door A. D. Hildebrand; 5.30—7.15 Concert door het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest In de rust poos: Optreden van „The two CavelH's" (accordeon virtuozen); 7.15—7.45 Boekenhalfuur 7.458.00 Gramo foonmuziek; 8.00 Tijdsein; 8.018.45 AVRO-P.adio-Too* neel. Studio-opvoering van „De Groenteboer uit Chica- go", vroolijk spel in 2 bedrijven door Mark Twain- 8.45 10.00 Concert met medewerking van Ross. Snier (harp), Willem van Hoek (fluit) en het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz D-..s; 1&J.510.30 Gramofoonmuziek; 10.3011.00 Populo ir Concert door het Omroep- door het Omroep-Orkestg 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.)(' N.C.R.V. 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Ziekendienst; 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur door. Mej. J. C. M. Doyen; 11.3012.30 Gramofoonplaten; 12.00 Politieberichten; 12.301.45 Orfelconcert uit de Herst Evang. Luth. Kerk te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuizk; 2.002.35 Uitzen ding voor scholen; 2.353.15 Gramofoonmuziek; 3.15— 3.45 Cursus knippen en stofversieren; 3.454.00 Gramo foonmuziek; 4.CK)5.00 Ziekenuurtje; 5.006.30 Concert; 6.306.45 Gramofoonmuziek; 6.457.00 Inleidend woordi over de komende feesten ter gelegenheid van het 50- jarig jubileum der Vrije Universiteit te Amsterdam, door Prof. Dr. J. Waterink; 7.00—7.45 Christelijk Filo sofische Cursus; 7.458.00 Politieberichten; 8.008.20 Concert door het .Draper-Kwartet"; 8.208.40 Spreker: W. van der Eist. Onderwerp: „De zichtbaarheid van sterren bij daglicht"; 8.409.10 Vervolg Concert; 9.10—» 9.30 Dr. W. v. d. Eist vervolgt zijn rede; 9.30—11.00 Ver volg Concert; 10.00 Persberichten Vaz Dias; 11.00—» 11.30 Gramofoonmuziek. Dinsdag 14 October. Hilversu m (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—9.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein, 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01—» 2.00 Concert door het Orkest van het Asta Theater ta Den Haag. Zangvoordracht door A. F. Smoorenburg; 2.002.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knip-' cursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.305.00 Piano-Studie-Muziek door, Egbert Veen en Louis Schmidt; 5.005.30 Radio-Klnder- Koorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.306.4£ Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Amsterdam; 6.457.00 Gramofoonmuziek; 7.007.30 Engelsche los beginners door Fred Fry; 7.308.00 Radio-Volks-Uni versiteit Muziekhalfuur; 8.00 Tijdsein; 8.018.45 Studio uitzending van de zingende en musiceerende film „The Golddiggers of Broadway"; 8.4510.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. Optreden van Jeanna Horsten en Louis Noiret met vroolijke liedjes; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Aansluiting van „Carré" te Amsterdam. Nieuwe scènes uit Stapper's Revue: ,."t Is voor de Bakker". Medewerkenden: Fien- tje de la Mar. Louis Davids en anderen; 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.)' KR. O, 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.151.45 Luchmuziek door het K.R.O.-Trlo; 1.452.00 Gramofoonplaten; 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; 3.003.15 Praatje ter voorbereiding van een knipcursus; 5.00— 6.00 Gramofoonplaten; 6.00 Tijdsein; 6.01—6.15 Sport- kwartiertje; 6.156.45 Spreker: Prof. P. J. M. Heskes over: „God en het kwaad in de wereld"; 6.4510.00 Uitzending van de Opera „Der Freischütz" van C. M. von Weber, uit Aken; 10.0010.40 Populair concert door het K.R.O.-Salon-orkest; 10.4011.00 Gramofoonmuziek; 1100—12.00 Een bal omstreeks 1900; 12.00 Sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 17