SchagerCourant I 1 Hoog water. De geheime Balkan-organisatie. Tl W. en H. J. El Derde Blad. Was van de groote rivieren. In het Buitenland. Binnenlandsch Nieuws. De maatregelen tegen mond- en klauwzeer. FILLETTEO HERRINGS per blik 60 cent. Het overboord werpen van drie verstekelingen. H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. Een bezoek bij D r. S t a n i s j e f. Past op voor berenleiders. Staatsloterij. Zaterdag 11 October 1930. 73ste Jaargang. No. 8746 Overstroomingen langs de IJseloevers. Verschillende buurtschappen bedreigd. De door den grooten regenval op de bovenrivieren veroorzaakte hooge IJselstand heeft noodlottige gevol gen met betrekking tot de pas ondernomen indijking van de buurtschappen de Hoven en de Steenenkamer op den linker-IJseloever, met welk werk men had ge hoopt nog voor den a.s. winter gereed te komen, om aldus deze buurtschappen voor den vervolge voor war tersnood te behoeden. Men was bezig op den rivieroever de benoodigde klei voor den te leggen dijk te graven, waarbij men dan meteen een haventje zou verkrijgen, noodig tot het opbergen van het gemeentelijk zwem bad, welke havenkom dan des zomers kon dienen tot vergrooting van het bestaande zwembassin. Gistermor gen bleek het geheele graafwerk te zijn overstroomd, zoodat de werkzaamheden moesten worden stopgezet, zonder eenig uitzicht op spoedige hervatting, aangezien van de bovenrivieren nog veel water te verwachten is. Hierdoor laat het zich aanzien, dat de bewoners der steeds ^bedreigde buurtschappen opnieuw watersnood moeten vreezen. Ook verder in de omgeving heeft het hooge water zeer ernstige gevolgen gehad. Het dicht aan den IJsel gelegen polderdistrict Veluwe is er het ergst aan toe. Bij De Teuge, tusschen Deventer en Apeldoorn, kan de Groote Wetering het water niet meer afvoeren en staan wegen en landerijen, waarop nog vele veldvruch ten, blank. De weiden zijn op vele plaatsen niet meer te gebruiken. De schade, hierdoor ontstaan, is nog niet, te overzien. Werkzaamheden aan de nieuwe Maasbrug te Maastricht stopgezet Tengevolge van de aanhoudende regens is de Maas vrij sterk gewassen. Dit heeft tot gevolg, dat de werk zaamheden aan de nieuwe Maasbrug te Maastricht met name aan den grooten pijler,d ie pas door het bezwijken der damplaten zoo groote stagnatie ondervond, zijn stopgezet. Het water stroomt over den rand der af sluiting. Hoewel dag en nacht en zelfs op Zondag gewerkt werd, bleek men oponthoud door het hooge water, dat naar een stand van drie meter stijgt, toch niet te kunnen voorkomen. De Waal onrustbarend gestegen Tengevolge van den aanhoudenden zwaren regenval is het water in de rivier De Waal onrustbarend ge stegen. Bij een was van 85 c.M. in het afgeloopen et maal bereikte de rivier voor Nijmegen Donderdag een stand vain 9.85 M. boven A.P. De uiterwaarden zijn gedeeltelijk ondergeloopen. In Friesland de landerijen overstroomd. Ook in Friesland is door den aanhoudenden zwaren regenval van de laatste dagen het water snel gestegen en vele landerijen zijn onder water geloopen. Verschei den veehouders werden door het water verrast en moes ten hun vee in pramen van het land halen en in de stallen onderbrengen. Dit beteekent voor hen een be langrijken schadepost, aangezien er nog flinke sneden gras op de weilanden aanwezig zijn en van verder wei den niets meer kan komen, daar het land \erdronken is. Op de bouwlanden worden de werkzaamheden ook ten zeerste door het water belemmerd. De aardappelen zijn nog lang niet gerooid en met de bieten is men pas begonnen. Het is thans voor het werkvolk niet moge lijk op het land te werken en met verlangen wordt naar beter weer uitgezien. Van de groenten op de on dergeloopen moestuinen zal wel niet veel meer terecht komen. Ook in Midden-DTente is het water hoog opgestuwd, vooral in de omgeving van Dwingelo. De landerijen in de omgeving zijn herschapen in een onafzienbare watervlakte, waarboven enkele boschjes, kipkarren, hekken en kruiwagens uitsteken. In de omgeving van Meppel is het water eveneens blijven wassen, hoewel de gemalen geregeld werken. Heele stukken land langs den Rijn on der water. Er drijft veel dood groot en klein vee in de rivier. Wolff meldde Donderdag uit Keulen: De Rijn en zijn zijrivieren zijn de laatste dagen tengevolge van slagregens sterk gestegen. Sedert eergister is het water te Keulen van 2.25 tot 4.73 M. gestegen, te Duisburg bedraagt de was sedert gister 1.88 M. Bij Trier heeft de Moezel den stand van 6.10 M. bereikt en stijgt nog steeds. Op den linkerover staan tal van straten blank, de wijken op den rechter oever worden door dammen tegen overstroomingen keschermd. De veren zijn uit de vaart genomen en 4e tram langs de Moezel heeft het bedrijf tusschen Zeltingen en Andol moeten staken. In de rivier drijft veel dood groot en klein vee. Ook de Saar is sterk gestegen en in het Odenwald staan door het wassen van de Moldau heele stuk ken onder water. Volgens een nader telegram uit Frankfort a. d. Main is de Moezel Donderdagavond bijna tot den rand van de werf te Coblenz gestegen. De schipbrug te Coblenz is ook aan den kant van Coblenz ver lengd. In het Oderwald is de Molau op verschillende plaatsen buiten haar oevers getreden. Door het hoo ge water in de Kinzig zijn de plaatsjes Rückingen en Langendiebach van het station Nieder-Roden afgesneden. Het lagere stadsgedeelte van Bernheim staat go- heel onder water. Bij een poging om de sluizen te openen verdronk de zoon van den burgemeester in den stroom der rivier. Overstroomingen in het land van Pal lieter. In den nacht van Woensdag op Donderdag, aldus wordt uit Brussel gemeld, is de dijk van de rivier de Kethe te Lier bij de brug van den spoorweg Lier- Turnhout doorgebroken over een breedte van 15 me ter. Alle laag gelegen landen ter uitgestrektheid van tientallen hectaren liepen onmiddellijk onder. In vele huizen staat een halve meter water. Ook in het Zuiden der provincie Luxemburg zijn waterloopen buiten de oevers getreden. De Vire heeft bij Virton, Lamorteau en elders de wegen over stroomd. In enkele woningen moesten de bewoners gelijkvloers ontruimen. Zoowel in Vlaanderen als in Luxemburg vallen echter geen slachtoffers te be treuren. Protestvergadering van den Nederl. Bond van veehandelaren tegen de maat regelen der regeering. Dezer dagen heeft te Arnhem een vergadering plaats gehad van den Nederlandschen Bond van vee handelaars, naar aanleiding van de regeeringsmaat- regelen inzake den veeafzet in de drie zuidelijke provinciën in verband met de heerschende mond- en klauwzeerepidemie. Er werd een motie aangenomen, waarin geprotes teerd wordt tegen de genomen maatregelen, die vol gens voorstellers niet aan het doel beantwoorden, doch landbouw cn hatdel dupeeren, inzonderheid wat betreft den herfstaizet van het vee. De minis ter van binnenlandsche zaken en landbouw wordt voorts verzocht om onmiddellijke opheffing van de genomen maatregelen. Deze motie zal telegrafisch ter kennis van den mi nister worden gebracht en een delegatie zal haar persoonlijk toelichten. Fa. HARTLAND - SCHAGEN. De wreede daad van een Grleksch kapi tein. Thans ook de stuurman van het schip aangehouden, In het Huis van Bewaring te Rotterdam is opge sloten de derde stuurman van het Grieksche stoom schip Theodora Calagis, verdacht van medeplich tigheid aan, althans het toelaten van het reeds eenige maanden geleden gepleegde misdrijf van het overboord werpen van drie verstekelingen, die op dat schip gevonden waren. 's Mans uitlevering is gevraagd. De kapitein en de beide andere officieren van het schip zijn reeds in andere havensteden aangehouden. Indertijd zijn in ons blad eenige mededeelingen over deze ongelooflijke wreedheid gepubliceert, waar uit men zich zal herinneren, dat een kapitein van een Grieksch stoomschip, dat op weg was van Hue!- va in Spanje naar Gent, buiten de territoriale wate ren, drie onderweg ontdekte verstekelingen, zonder vorm van proces over boord heeft laten werpen. Wel verzetten de schepelingen, die met deze taak wer den belast, zich tegen dc onmenschelijke behande ling, doch de wreede kapitein, die een voorbeeld wilde stellen aan alle stow-aways, gebood zijn be velen op te volgen. Even later spartelden de drie blinde passagiers in de golven en voerden een wan- hoopsstrijd voor hun leven. De echtgenoote van den ADMINISTRATiËN BELASTINGZAKEN. Hooldkantoor: HAARLEM, Wilhelmlnastraat. Tel. 11601. Na 6 nar Tel. 14621 Bijkantoor: 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bij onzen CORRESPONDENT, den beer NIEUWE POGINGEN OM EEN GEHEIM TE DOOR GRONDEN. EEN LANGDURIG GESPREK ZONDER GROOT RESULTAAT. LIEFDE EN POLITIEK. (Van onzen reizenden correspondent). SOFIA, 5 October 1930. MIJN hoofd duizelde: dat was toch wel een zon derlinge geschiedenis in het moderne Europa van draadlooze telegrafie, luchtreizen en bios copen: een echte geheime organisatie, die dood vonnissen uitspreekt en uitvoert; die een macht in den staat vormt en zelfs den knapsten staatslieden der grootste mogendheden ernstige zorgen bereidt. Was dan toch deze geheime organisatie op de een of andere wijze verbonden met de wettelijk toegelaten organisa tie, die in de nabijheid der nationale bank openlijk haar kantoor houdt Velen hier gelooven dit Hoe het zy, de eenige mogelijkheid om met de geheime organisatie in nadere aanraking te komen, scheen eens kennis te gaan maken met de heeren van de wettelyk toegelaten organisatie. Dus trok ik er op een morgen heen. Op de eerste verdieping van het flinke gebouw bevinden zich de kantoren van het Nationale Macidoonsche Comité, zooals opschriften aangeven. Op den corridor trof ik een heer aan, die echter geen der meer bekende talen beheerschte en daarom vroeg ik hem in het ge broken Bulgaarsch, dat ik me eigen heb gemaakt naar den leider, dr. Stanlsjef. De ondervraagde keek me een weinig wantrouwend aan en zeide daarop, dat dr. Stanisjef niet aanwezig was. Wanneer ik hem dan wel op zpn bureau zou kunnen vinden? Ik kon na een half uur nog eens terug komen, klonk de raad. Na een half uur trof ik dr. Stanisjef evenmin en na nog een half uur had ik niet meer geluk. Ik liet me niet ont moedigen en kwam den volgenden morgen terug, even wel weder zonder resultaat. Eerst den vierden dag was myn moeite niet tevergeefsch. Dr. Stanisjef was aan wezig en kon me ontvangen. Men voerde mij in een groot vertrek, waarin hij zich alleen bevond, zittend aan een schryfbureau by een der vensters. Hij verwel komde me in een zeer gebrekkig Duitsch en verklaarde, dat hy deze taal slecht beheerschte en veel beter Fransoh sprak. Als vele menschen in deze streken, was hy blijkbaar van meening, dat in Nederland Duitsch wordt gesproken, en er geen Nederlandsche taal bestaat. Hy was dan ook eenigszis verwonderd te hooren, dat ik me minstens evengoed in het Fransch als in het Duitsch uitdruk. We spraken dan ook verder Fransch. Dr. Stanisjef is een man van goed zestig jaar, maar voor zijn leeftyd zeer krachtig. Onder peper-en-zout- kleurige wenkbrauwen lichten een paar sterk spreken de oogen. Deze geneesheer maakt uiterlijk meer den indruk van een zeekapitein of van een vechtgeneraal, dan van een gemoedelyke huisdokter of van een ge leerde. Zijn schryfbureau met de weinige papieren, de sobere meubileering van het groote vertrek deden me denken aan een bezoek, dat ik gedurende den wereld oorlog eens bracht by een der groote Russische leger aanvoerders aan het front De manieren van dezen chef van het „legale" Macedoonsche comité waren volkomen Europeesch en de ontvangst was hoffelijk. Naar Oos- tersohe gewoonte werden me natuurlyk Turksche koffie en sigaretten aangeboden. Ik vroeg hem naar het streven zyner organisatie en hy vertelde: „Het wette- ïyk toegelaten comité behartigt de belangen der Mace- doonsche immigranten, wier aantal meer dan een half millioen bedraagt Onvermogenden worden gesteund, weezen verzorgd, studiebeurzen worden verstrekt Het is zuiver maatschappelyk werk, dat het comité ver richt" Een opmerking mynerzyds, dat ik het boek van den Nederlander Wurfbain over de uitwisseling van Macedoniërs had gelezen (over dit boek schreef ik enkele weken geleden), viel blykbaar in minder goede aarde. Eenigszins scherp viel dr. Stanisjef uit: „O, dat is een boek." Ik antwoordde: „Het is nog geen zes maanden geleden uitgekomen." Het duurde daarna eenige oogenblikken eer het gesprek weder vlotte. De uiteenzettingen van dr. Wurfbain zyn namelijk niet geheel in overeenstemming met de beweringen van het Macedoonsche comité. Zeer zeker was mijn opmerking een diplomatieke fout, die er niet toe kon bydragen, op deze plaats sympathie te verwei*ven. Nader ging dr. Stanisjef evenwel op de zaak niet in en in het verdere onderhoud spraken we er niet meer over. „Waarnaar we streven, is naar een vrij, onafhanke- lyk Macedonië, betoogde dr. Stanisjef. Ik vroeg wat men, indien dit ideaal bereikt zou hebben, dacht te doen met de meer dan millioen Grieken, die zich na den wereldoorlog in Grieksch-Macedonië hebben gevestigd en het antwoord luidde: „Die zullen zioh dan in den nieuwen toestand hebben te schikken en kunnen er dan als Macedoonsche onderdanen, verder leven." Een min der in het openbaar optredende Macedoniër gaf mij later op dezelfde vraag een antwoord, dat niet zoc ge- moedelyk klonk en meer in overeenstemming was met de tot nu toe door de Macedoniërs gevolgde methoden My interesseerde dit alles evenwel minder. De hoofd zaak voor my was het geheime comité, dat zoo'n groo ten invloed uitoefent in Bulgarye en ook op de Ev.ro- peesche politiek. Ik vroeg er dr. Stanisjef naar en weder zag ik in zyn oogen zooiets als verstoordheid. Na een oogenblik zeide hy: „Het geheime comité heeft hetzelfde ideaal als wij, een onafhankelyk Mace donië, maar Verder hebben wy met die geheime orga nisatie niets te maken. Die organisatie is illegaal, wy zyn volkomen legaal en wy kennen elkander niet.' Tegen den mij gegeven raad vroeg ik op den man af of er geen kans zou zyn op de een of andere wijze met het illegale comité in aanraking te komen, maar dr. Stanisjef ging hierop niet Sn: „Van de gehe'me organisatie weten we hier niets. We zijn elkander vol komen vreemd. Het is heel moeilyk met die organisatie in aanraking te komen en ik kan u onmogelijk eenige aanwyzing hiervoor geven." Het is mogelyk, dat hij de waarheid sprak. By mijn afscheid liet hy me op myn verzoek een aantal propa- ganda-brochuren verstrekken. Eén dezer brochuren handelt echter voornamelyk over de actie er. de kracht van het geheime comité en er wordt uitvoerig in uit eengezet, dat de Bulgaarsche regeering niet in staat is, werkelijk doorgrypende maatregelen te nemen tegen het geheime comité, dat uitstekend is georganiseerd en vertakking heeft in de hoogste regeeringskringen. in alle overheidsorganen, in alle regeeringsbureaux. Wat volkomen waar is. Niet alleen de Bulgaarsche regee ring, ook het Bulgaarsche volk is machteloos en het is zonder eenige practlsche beteekenis, dat onder dat volk honderdduizenden morren tegen het geheime co mité. Men mort, maar heeft tegeiyk angst. Intusschen had myn bezoek by het legale comité me weder niet veel verder gebracht, doch mijn pogingen zijn nog niet ten einde. De publieke opinie ir. Bulgarije, die zich in verband met de mysterieuse gebeurtenissen der laatste weken verdwijningen van personen, zelf moorden, vreemde, later weer tegengesproken geruch ten over een spionnage-affaire. sterk had bezig gehou den met de geheime organisatie, is sedert giste-en af geleid door een nieuwe groote gebeurtenis: de verloving van de koning met een dochter van den Italiaanschen koning. In een automobiel gezeten naast den chauf feur, heeft de koning een tocht gemaakt door de be- vlagde stad. Langzaam is hy gereden door een duizend koppige menigte, ontelbare handen heeft hij gedrukt, die hem uit het publiek werden toegestoken. Het Is een verloving uit liefde, zegt men. Het is mo gelijk, maar zeker is er ook een politieke zijde aan deze verloving, die den koning uit zyn eenzaamheid zal verlossen: dat deel der kust van de Adriatische Zee, dat thans in handen is van Zuid-Slavlë en waar naar bet fascistische Italië begeerige blikken werpt. J. K, BREDERODE. kapitein kon dit niet aanzien; met een geladen re volver- in de hand posteerde zij zich tegenover haar man en sommeerde hem den steven te wenden ten einde de drie slachtoffers weer op te pikken. Inder daad keerde men terug Men stelde ijverige pogin gen in het werk de drenkelingen te redden, maar het gelukte slechts om twee van hen aan boord terug te brengen, de derde verdronk. Met verontwaardiging nam men overal kennis van deze gruwelijke daad. De Grieksche regeering liet niets onbeproefd om de schuldigen op te sporen.- De kapitein en enkele medeplichtigen zijn eenigen tijd geleden in andere havens aangehouden, doch de'j eerste stuurman C. G. werd nog steeds gezocht. Het] is de Rotterdamsche rivierpolitie thans gelukt hem] te arresteeren. De man antwoordde bij zijn verhoor in zeer slecht en onbegrijpelijk Engelsch en vulde' zijn gebrekkige talenkennis aan met onduidelijke gebaren. Zoo veel is de politie wel duidelijk gewor den, dat hij beweert tijdens het overboord werpen: van de verstekelingen geslapen te hebben. Hij is er., niet bij geweest, zoo verklaart hij, cn heeft dus aan het geheele voorval part noch deel. Dit nam even-: wel niet weg, dat de politie hem naar het Huis van Bewaring heeft overgebracht, waar hij thans in af wachting van zijn eventueele uitlevering wordt vask GEZONDHEIDSCOMMISSIE GEZETELD TE HOORN, Wegens a.s. vertrek uit de Gemeente heeft de heer Dr. A. H. van den Berg, arts te Hoorn, bedankt als lid; en voorzitter der Gezondheidscommissie gezeteld te Hoorn, sedert 1905 was hy lid dezer commissie, tot wier voorzitter hy werd benoemd in 1917. In beide kwaliteit ten heeft de afgetredene veel en nuttig werk verricht ten bate der Volksgezondheid. In verband met de vele mutaties die den laatsten tyd hebben plaats gevonden lykt het gewenscht de huidige samenstelling der Commissie hieronder te laten volgen: C. A Meijer, ontvanger der Directe Belastingen te Me- demblik, lid en voorzitter; Ir. F. W. Boekhout, Scheu kundig-ingenleur, ohef der Bacteriogische afdeeling van het rijkslandbouw,proefstation te Hoorn; G. Glas, land man te Hoogwoud; K. Bennemeer, Bouwkundige te Op perdoes; Dr. C. J. Keijser, arts te Hoorn; J. G. A. Bosch,' arts te Winkel; P. Kostelyk, landbouwer te Heerhugo- waard; H. van der Linden, arts te Berkhout; J. C. Klop penburg, apotheker te Hoorn; Dr. P. Stapel, dierenarts te Spanbroek; J. Wonder Cz., particulier te Berkhout; J. B. Wiiken, assuradeur te Nieuwe Niedorp. Leden. P. C. A. de Glaay, candidaat notaris te Hoorn, secre taris. Waarschuwing tegen Zigeuners. Het Algemeen Politieblad bevat eeu circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw aan de burgemeesters, waarin herinnerd wordt aan vorige circulaires betreffende den overlast van Zigeuners voor de bevolking en waarin verzocht werd aan Zigeuners geen vergunningen meer te ver leunen voor het houden van vertooningen. In het bij zonder wordt, gewezen op een Zigeuner Jona Navicks, die naar België zou zijn gegaan en wiens beer in ons land een kind heeft gedood en\een ander kind ge wond. Er bevinden zich nog meer berenleiders in ons land, o.a. een zekere Giovanni Nadill, wiens beer ook een kind heeft gewond. Mede ter voldoening aan een verzoek van den Mi nister van Justitie roept de Minister van Binnenland sche Zaken en Landbouw de medewerking in van de burgemeesters, opdat in ieder geval aan de genoem de berenleiders nooit meer een vergunning worde verleend en dat, bij een eventueel aantroffen van deze personen hun uitwijzing worde bevorderd. CENTRIFUGE UIT ELKAAR GESPRONGEN. Twee personen gewond. Donderdagmiddag is op de weverij van de firma Wittock-Landeghem te Goirle een centrifuge uit el kaar gesprongen. De bedrijfsleider de heer F. de Jong, wonende te Goirle en de arbeider Kuiper uit Poppel (België) werden door wegvliegende stukken metaal getroffen en gewond. De G. G. en G. D. uit Tilburg werd onmiddellijk gewaarschuwd, waarna do overbrenging der gewonden naar het St. Elisageth's ziekenhuis te Tilburg plaats vond. Hun toestaand is niet levensgevaarlijk. VAN EEN 14 M. HOOG DAK GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Donderdagmiddag was een 22-jarige leidêkkers- knerht werkzaam op het dak van het stadhuis te Cu- lom borg. Op een gegeven oogenblik verloor hij het evenwicht, waardoor hij van het 14 Meter hooge dak viel. Vreeselijk verminkt opgenomen, overleed hij eeiï uur later aan de bekomen verwondingen. Het slachtoffer was ongehuwd. Trekking van Donderdag 9 October. 5e klasse 16e lUst. No. 3648 f 100.000 en premie f 30.000. No. 16406 f 1000. Nos. 3297 5630 6755 7924 8039 12126 13035 ieder f 400. Nos. 1775 6634 8894 9490 13719 ieder f 200. Nos. 79 1344 1872 3409 4676 5056 6933 6972 12341 13248 13366 13402 13444 13821 14731 17710 19279 20196 ieder f 100. Prijzen van f 70. 26 86 91 220 263 436 507 511 527 651 679 743 801 802 861 929 940 1046 1343 1438 1463 1498 1719 1784 8121 1844 2044 2094 2201 2236 2340 2398 2518 2533 2552 2581 2635 2713 2968 3340 3352 3455 3480 3598 3624 3999 4007 4022 4052 4179 4454 4649 4679 4821 5178 5197 5378 5440 5456 5519 5609 5670 5672 5691 5753 6026 6288 6317 6341 6579 6621 6655 6922 7057 7209 7242 7246 7267 7273 7357 7364 7419 7453 7460 7484 7593 7620 7667 7772 7856 7914 7964 8023 8197 8382 8635 8732 8743 8901 8912 9130 9207 9264 9292 9403 9114 9465 9472 9498 9501 9534 9576 9619 9756 9900 9942 9960 10097 10262 10302 10343 10482 10484 10536 10564 10598 10635 10738 10757 10839 10927 11025 11232 11311 11412 11-184 11553 11598 11841 11843 11918 11926 11947 119# 12075 12270 12274 12625 12752 12835 12868 12Slt 13038 13100 13107 13208 13408 13433 13451 13795 13809 138-14 13912 13926 14006 14152 14405 14507 14509 14553 14638 14775 14834 14863 14933 15009 15252 15273 15452 15600 15615 15670 15731 15811 15860 16002 16098 16728 16752 16753 16884 16886 17021 17128 17165 17247 17252 17380 17385 17402 17464 17484 17565 17596 17637 17708 17846 17931 17968 18149 18185 18230 18238 18601 18774 18816 18963 19067 19131 19232 19285 19396 19449 19649 19823 19836 19944 20004 20050 20110 20117 20187 20212 20253 20323 20423 20720 20817

Schager Courant | 1930 | | pagina 9