SchagerCourant SPORT Vrouwenhanden Tweede Blad. Ingezonden Stukken. HET MEISJE UIT DE STAD. Dinsdag 14 October 1930 73ste Jaargang. No. 8747 Callantsoog, 12 Oct. 1930. Aan de Red. van de Schager Courant, Schagen. M. H.! Hiermede vraag ik een kleine plaatsruimte in Uw [veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. DE TONGBLAAR EN HAAR BESTRIJDING. Het is ongeveer een week geleden, dat ik in een [van de dagbladen een foto zag uit Noord-Brabant, voorstellende een politie aan het hek van een lande- rij, met een lvsolspuit om de menschen te ontsmet ten, die uit het door tongblaar besmette terrein kwa- imen. Hier in Callantsoog is dat niet het geval, hier [komt aan het hek of iets dergelijks een plaat waarop [vermeld staat dat het terrein besmet is. Wat natuurlijk heel goed is, dan kunnen de men- Bchen zich waken. Maar daartegenover ziet men hier Sederen dag tweemaal daags koeien die met tong- iblaar besmet zijn, langs den openbaren weg hoeden, !dit omdat de beesten des avonds op stal kunnen Etaan.Waarvoor de veehouder permissie heeft gekre gen van de districtsveearts. Nu lijkt mij dat contrast iwel wat heel groot van die foto en wat men hier ziet gebeuren. Ik kan mij niet indenken dat dit de be strijding van de toch al zoo diep ingewortelde ziekte bevordert. Jb. MOOIJ Mz., Callantsoog. Schagen, 13 Oct. 1930. M. de Rad. Mag ondergeteekencie- z.v.p nogmaals een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat dankend. Nu het de heeren Bloklander en Schoonderbeek nog maals heeft mogen behagen een stukje aan mijn adres te wijden, acht ik me verplicht nogmaals voor het front te komen. Eerstens wil ik Sch. en B. dit zeggen, U geeft weer een bewijs in het liegen mees ters te zijn. Het eenige wat waar is, is dit, dat ik U f 135.40 heb gezonden. Dit giing behoorlijk gepaard met een schrijven alsdat ik f120 salaris in hield, wat ÖJ me contractueel verplicht was te betalen. Wat nu •bijgaande staatjes over Juni betreft zijn geheel tegen strijdig, ik zal het aan de hand van mijn girostor- •tingsbewijzen en afrekeningen aantqonen. Verder schrijft U dat ik op eigen gemaakte kwitanties ge ïncasseerd heb en de gelden niet verantwoord heb. pat zult U me voor den Off. van Justitie bewijzen. .Waarom schrijft U niet dat de justitie U steeds op de hielen zit? Waarom schrijft U niet dat uw ijverige correspondenten zelf persoonlijk door den Proc.-Gen. gewaarschuwd zijn de uiterste voorzichtigheid te be trachten met den verderen verkoop uwer obilgaties? (Waarom schrijft U niet, dat U, trots dat de Socité de (Galerij vanaf Mei 1929 geen Obl. Maatschappij meer :'js, U toch doorgaat met gelden voor deze stukken te incasseeren? De bewijzen zijn in mijn handen en ik zal daar ook gebruik van makeu. Waarom schryft U Vliet de reden alsdat mijn afrekening over Juli en /Augustus trekkende ging? Was de Bebo Mij. niet fail- Uiet. Dat was de reden. Waarom schrijft U niet eens over mijn gemaakte /becijfering in mijn vorig stukje? Omdat U wel weet ;dat U het publiek imponeert met millioenen op het fipapier. Waarom publiceert U niet de antwoorden ge geven in het Finantieel Weekblad voor den Fond senhandel No. 3299 en No. 3991. Verder wil ik het publiek nog dit zeggen: van de '„Lichtstraal" kunt U zich ver genoeg houden. De naam geeft zulks reeds duidelijk aan. Want zouden de oprichters daarin niet hebben willen vastleggen ('•dat zij binnen de straal van hun operatieterrein de beurzen „1 i c h t" zullen maken van het publiek. U mijnheer de Red., nogmaals dankend voor de Toegestane plaatsruimte, teeken ik, Achtend, J. DEN DAS. Ieder verstandig rooker Heeft GOMARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5.20 ets. FEUILLETON Vit het Engelsch van H. A. V a c h e l l. n Ze zouden juist op weg gaan naar de rotsen onder het condornest, toen er een buurman kwam aanga- loppeeren. Hazel hoorde toevallig een paar woorden die een electriseerende uitwerking schenen te heb ben. Boschbrand! zei George. lk moet gaan hel pen! Mag ik mee? Als je graag wilt! Het lijkt me vreeselijk interessant. Interessant? Als de passaat goed hard begint te waaien kan het vuur best heel Aguila verwoesten O! Iedereen zal er op uittrekken. Ik zal de buggy- inspannen. Toen ze even later over den weg snelden, zat George stil met gefronste wenkbrauwen en samen geperste lippen. De passaat was gaan waaien en nam steeds in kracht toe. Toen ze op den top van de waterscheiding waren gekomen, wees George met zijn zweep naar een verre rookkolom, die hoog de lucht insteeg en aan weers kanten waarvan lagere, zwarte rookmassas dreven. Dat zullen ze nooit kunnen blusschen, zei Hazel. Ze zullen wel een tegenvuur aansteken. Spoedig konden ze het geloei van de vlammen hoo- ren en' het kraken van het droge chaperal, dat door het vuur opgeslikt werd. Een heel eind verder, voor het front van het bosch bewoog zich een lange keten van mannen. George bond de buggy aan het hek langs den weg en hielp Hazel uitstappen. Dat zal me een veldslag wprdenj ^pompelde hij. SPART A-N IEDWS. SPARTA I—N.V.V. I 3—L Eindelijk dan toch heeft N.V.V. de meerderheid van Sparta moeten erkennen, en wel in een 31 nederlaag. Vele supporters en zelfs spelers van de lagere elftallen zullen dit niet gedacht hebben. Toch waren wij niet bang na het zien van den wedstrijd tegen Zeemacht. Zeer jammer was het dat Vlottes wegens omstandigheden niet mee kon doen, waarvoor Beerling van Sparta II inviel. In een vlug gespeelden wedstrijd is het Sparta mogen 'gelukken van N.V.V. te winnen. Voor de rust ging het spel vrijwel gelijk op en neer met N.V.V. iets in de meerderheid. Toch weet R. Rus uit een genomen corner van Lutjeharms met een keurig schot van verren afstand 10 te maken. De vreugde der Spartanen en supporters is kolossaal. Ze beginnen de Spartanen aan te moedigen. Het spel wordt nu ook vlugger wat het aanzien van den wedstrijd, dubbel en dwars waard is. Toch weet N.V.V. bij een keurige en vlugge aanval ge lijk te maken als keeper Prins al vallende, het schot houdt, wordt deze uit zijn handen geloopen 11. Maar de scheidsrechter had reeds gefloten, waarvoor? Ja, dat weten we niet en hij zelf ook wel waarschijnlijk niet. Maar hij telde en de stand was weer gelijk 11. Hier na ging de rust in. Na rust, waarin door talrijke supporters critiek werd uitgeoefend op den scheidsrechter, trapt N.V.V. af. Nu tegen wind en zon, wat een groote handicap is voor haar verdediging. Sparta is steeds in de meerderheid, doch weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Na ruim 30 minuten spelen weet onze Schlamilch van half veld te scoren. Met een prachtig boogschot, wat de N.V.V.- keeper niet kon zien door het scherpe zonlicht, ver dwijnt de bal in den linkerbovenhoek.Onder 'n uitbundig gejuich van het talrijk opgekomen publiek neemt N.V.V. ten tweede male middenuit. Steeds komt Sparta voor het N.V.V. doel terug. Het N.V.V. doel ontkomt ternauwer- noot aan een paar doorboringen. 8 Minuten voor het eind scoort Lutjeharms met een keihard schot no. 3 Nu is Sparta niet meer te houden, steeds wordt het N.- doel belegerd, maar door goede verdediging der N.V.V. - back's komt er geen verandering in den stand. Het was een mooie wedstrijd en dubbel het aanzien waard. Sparta IIHelder 4 27. Wat we van S. II niet verwacht hadden is geschied. Ze hebben maar eventjes verloren met 72. De wed strijd hebben we niet kunnen bijwonen, maar van be- voede zijde vernamen we het volgende: In een door Helder'aardig gespeelden wedstrijd is het hun mogen gelukken van Schagen II te winnen met 7-2. Wel is dit een gefiatteerde uitslag tenminste wat we vernamen. Zoo zijn er maar eventjes 5 buitenspelgoals gemaakt. De andere 2 komen voor rekening van den keeper. Re- sumeerende heeft S. II dezen wedstrijd kunnen winnen, als... en dat is misschien wel een feit waar veel critiek op uitgeoefend kan worden. De keeper van Sparta had beter moeten zijn, en tevens ook de scheidsrechter. Deze fluitist, zooals we hem gevoegelijk kunnen noemen, kon er totaal niets van. De naam klinkt ons eenigszins ver dacht in de ooren, „Luit". Een bekende man van Geel-Wit, nu Helderaanhanger. Dus is het wel aan te nemen dat de man het niet wou zien of hij kon er niets van. Het laatste zullen we maar aannemen. Het ergste is echter dat Sparta 2 haar derde nederlaag slikte, zij het dan ook, dat ze met 6 invallers speelde. Sparta 3—Petten I 0—7. Petten, die in alle linies sterker was, heeft dezen wed strijd verdiend gewonnen. Over den wedstrijd willen we zwijgen. Wel moet ons van het hart waarom de N.H.V.B. die klasse niet splitst. D.E.S. uit Barsingerhorn is even zwaar. We zien dan ook die ontmoeting met 'belangstel ling tegemoet. Het zal om het kampioenschap wel gaan tusschen deze twee elftallen. Of Sparta 3 moet steeds volledig uikomen, dan geven wij hun ook een klein kansje. Maar dat zal wel een droom van ons wezen. Sparta A—Helder A 2—13. In een aardig gespeelden wedstrijd heeft het Sparta A- elftal de meerderheid moeten erkennen van Helder A. De Helderspelertjes speelden keurig. Als a.s. eerste elf talspelers is het voor Helder een genot hun A-tjes te zien spelen. Helder kan met een gerust hart die a.s. kampioenen als reserve's boeken. Want menige speler van Helder had reeds den leeftijd van 16 jaar. Het andere jaar dus krijgen we de verspreiding weer, zooals die bij iedere ver- eeniging voorkomt. Zoo ook bij Sparta. Bij Sparta was de eenigste speler die op hetzelfde peil speelde „Dekker- tje". Een spelertje wat wel in S. 3 mee zal kunnen ko men. ANNA PAULOWNA. In alle opzichten was 't een slechte dag voor B.K.C. 't Eerste, dat z'n derde competitie-match tegen Zee macht, op eigen terrein speelde, was niet bij machte van dit, bij toeval zeer sterke team te slaan. Alhoewel B.K.C. voor rust een tijd zeer sterk In de meerder heid is geweest, gingen de Zeemacht-spelers met een Hij nam zijn plaats in den keten in, gewapend met een natten aardappelzak en een flinken voorraad lu cifers. Hazel keek toe. Het tegenvuur brandde traag tegen den Westen wind op. Het probeerde met den wind mee te bran den, en nu was het werk van eiken man om dat te helpen voorkomen, want een tegenvuur dat aan de controle ontsnapt, kan dikwijls nog gevaarlijker worden dan de oorspronkelijke brand. Reeds lag de kaalgebrande strook tusschen hen en den naderenden vloed van de ramp, maar die strook was zoo min lang als breed genoeg. George werkte als een razende en Hazel merkte dat hij de gevaarkansen ruimer nam dan de anderen, daar hij vertrouwde op zijn grootere kracht en vlug heid. Ze vroeg zich af of zij hem zou kunnen hel pen. Twee of drie andere vrouwen brachten den man nen nieuwe natte zakken en Hazel voegde zich bij hen. Ze doopte een zak in een emmer met water, liet het water er intrekken en bracht den druipenden zak naar George. De wind neemt toe, bromde hij. De rook van den oorspronkelijken brand dreef met den wind mee en er kwamen vonken mee. Deze vie len achter de vuurlinie in het droge gras. Pas op die vonken! schreeuwde George. Hazel gehoorzaamde, ademloos van opwinding. De strijdlust maakte zich steeds heviger van haar meester, naarmate de vijand dichterbij kwam. Ge lukkig was de brand tot het chaperalgras en de salie- struiken beperkt gebleven, die verwoed, maar lang zaam brandden. Langzamerhand werd het tooneel akelig grotesk. Tusschen het rookgordijn en de vlammen dansten vijftig mannen van het hoofd tot de voeten zwart. De gevaarlijke vonken, gevaarlijker dan de voort snellende vuurgolven, vielen dicht aan den anderen kant van het kaalgebrande stuk. Om die zoo spoedig mogelijk te dooven moest alle veerkracht van li chaam en geest ingespannen worden. Kledingstuk ken werden van het lijf gerukt en op de smeulende plekken gegooid, weer opgenomen en verderop op nieuw neergeworpen. Pat Honnesey kwam aanrijden met zijn wagentje. Hij was te oud om het vuur te helpen bevechten, maar hij mengde kannen met whiskey en water wel ke verfrisschende drank door de vrouwen naar de dorstige mannen gebracht werd, die door de vlam men c\p en neer dansten, u: \rt verdiende 21-overwinning huistoe. Dit elftal bezit uit stekende spelers, vooral de rechtsback en rechtshalf. B.K.C. was te gast bij Succes 2, en ook deze geelzwar ten konden het in hun nieuwe afdeeling niet bolwerken, alhoewel de Gebr. Pijnakker zich geducht verweerden. Met een 4O-nederlaag werd de thuisreis aanvaard. Het derde tenslotte bleek te licht voor Succes 3, dat over een kranig elftal blijkt te beschikken. Succes 3 won met 101. De adspiranten (a en b gecombineerd) sloe gen het schoolelftal van de R.K. lagere school alhier. A.s. Zondag is 't eerste vrij; het tweede speelt thuis tegen DOSKO. L Een spannende wedstrijd! HOE DE DUITSCHERS VOETBALLEN EN TRAINEN. Oninteressant zal 't zeker niet zijn als we eenige dingen aantippen uit het uitnemende stuk, dat onze bekende voetbal-cosmopoliet, de heer K. J. J. Lotsy, na z'n reis naar Duitschland-Hongarije, in de „Sportkro niek" schreef. Na den wedstrijd DuitschlandHonga rije had ik aldus de heer Lotsy aan 't diner ge legenheid óm eenigen tijd rustig met Nerz, de Duit- sche trainer, te praten. In April van elk jaar geeft Nerz drie vóórcursussen van een week. De spelers nemen vacantie en logeeren samen met Nerz in een kampeertent. De cursussen vinden in drie verschil lende deelen van Duitschland plaats. Aan eiken cursus nemen 30 spelers deel, zoodat jaarlijks in April 90 spelers onder de leiding van Nerz zijn geweest. De maximum leeftijd dezer spelers bedraagt 22 jaar! De dagindeeling dezer voorcurssussen is als volgt: eerst 1 uur loopen. dan 20 minuten gymnastiek en 2 uur baltechniek, 's Middags oefenwedstrijd tegen plaat selijke tlftallen. Daarna aan 't slot, 't zij aan tafel of 's avonds, gemoedelijk bij elkaar zittend, een uur theo rie. waarbij het spel van den middag wordt besproken. Na deze cursussen blijven de Technische Commissie en Nerz zoowel door eigen aanschouwing als door rap porten van de 7 districts-commissies op de hoogte van de 90 leerlingen. In Augustus worden dan de pl.m. 25 besten genoteerd en deze 25 gevoegd bij een 25-tal van de bestaande kweek van 't vorig jaar. Uit deze 50 nu wordt het Duitsche elftal samen gesteld HET BOEK "VOETBAL". Naar wij vernemen worden er al heel wat exemplaren van gekocht. Toch achten we het noodig nog eens op het boek te wijzen. Het kost slechts 1 gulden en is in eiken boekhandel te bestellen óf bij den K.N.V.B., Van de Spiegelstraat 21, Den Haag. Men doe er z'n voordeel mee! KEEPER EN STRAFSCHOP. Blijkens een mededeeling in 't officieele gedeelte van den K.N.V.B.; is thans ook hier de nieuwste bepaling van den International Board (de Internationale Voet balorganisatie) betreffende de strafschopregel overge nomen. Dat wil dus zeggen, dat de doelverdediger z'n voeten ni^t op den doellijn mag verplaatsen, zoolang de schop niet genomen is. PROGRAMMA N.H.V.B. VOOR A.S. ZONDAG. 1 C. Hejder 2Texel 1; Zeemacht 1Succes 1; N, Niedorp J.H.R.C. 3; Wieringerwaard 1Sparta 1. 2 C. Vrone 2—West-Frisia 4: Andijk 1—D.T.S. 2; 2 D: Texel 2—Helder 4; Sparta 2—J.V.C. 1; B.K.C. 2— DOSKO. 1: Succes 2-^H.R.C. 4. 3 D: Succes 3—Wie ringerwaard 2; J.V.C. 2Sparta 3; Kolhorn 1H.R.C. 5. Adspiranten: A: Schoorl aVrone a; K. H.R.C. a Succes a; L: BLR.C. cH.R.C. d; Helder cHelder d. „Algemeen Sportblad". HELDER I—OOSTERPARK I, 3—2. Na e goed gespeelden wedstrijd, die van het begin tot het einde buitengewoon spannend was, heeft Hel der Oosterpark haar eerste nederlaag toegebracht en de derde opeenvolgende overwinning behaald, iets wat sinds lang niet gebeurd is. De opstelling der withemden was als volgt: P. Meilink. Mulder. Bodenstaf. Spigt. H. de Boer. B. de Boer. W. Wieren. W. H. Reinders. J. Burger. L. de Jongh. D. Bak. Dit is hetzelfde elftal als waarmee tegen Hortus gespeeld is en het is wel het sterkste team dat Helder a/iijd mooi door Hazel bleef in de buurt van George om hem van versche zakken te voorzien. Ze zag dat hij het napje whiskey met water, dat een van de mannen hem aanreikte, weigerde. Het was alsof zijn verbazing wekkende energie de andere zwoegers tot hernieuw de krachtsinspaning aanspoorde. George, zei ze je zult nog den dood op den hals halen. Hij lachte. Een spottende vreugde scheen van zijn witte tanden en zijn blauwe oogen af te flitsen. We komen er door! Dat deden ze. De herinnering aan vorige overwin ningen gaf hun kracht; ieder van hen had zeker al wel twintig maal het vuur bevochten. De voorhoede van het vuur bereikte de kaalge brande strook, deed wanhopige pogingen om er ov°r heen te springen, herhaalde den aanval telkens en gaf het toen op. De slag was geleverd. De dorpelingen stonden in groepjes te praten en te lachen. Enkele mannen waren half naakt. De huid van sommigen van hen was erg verzengd. Uit de door gezwarte gezichten straalden de met bloed doorloo- pen oogen van het vuur der overwinning. Nu zal ik eens een flinke slok drinken, zei George. George heeft gewerkt als een tijger, merkte een der mannen op. George wendde zich naar Hazel. Wij hebben nog best den tijd om een flinke ka- beljouw te vangen. O, George! Ik meen het. Laten we maken dat we wegko men. Ach, je mooie jurk is naar de maan. Dat kan me niets schelen. Het was schitterend. Een uur later zaten ze kalmpjes op de rotsen te visschen, alsof er niets gebeurd was. De vloed speelde tusschen de rotsen; de meeuwen en aalschelvers do ken in het heldere water, de zon straalde uit een onbewolkten hemel. Vrede na den oorlog. In het Zuid-Westen hing een lichte nevel over het landschap, dat was alles wat Hazel nog aan den brand herinnerde. Die nevel verzachtte de scherpe contouren van de duinen tot een verrukkelijke wa zigheid. Het meisje luisterde naar het gedempte donderen van de groote golven buiten de branding en dacht aan de natuurkrachten die zich daarachter verborgen, de blinde krachten, die altijd gereed staan om te verwoesten en te verdelgen. George zei niet veel. Hij was teleurgesteld dat de op de been kan brengen en het ls o.l. in staat alle clubs uit deze afdeeling te verslaan. De verdediging wordt langzamerhand beter, nu de backs wat aan el kaar gewennen. Mulder mist lang niet zoo vaak meer als in het begin. De linksback was weer goed op dreef en met verre trappen zette hij herhaaldelijk de witte voorhoede aan het werk. Uitstekend werk verrichtte ook Meilink, die weer toonde een prima doelverdedi ger te zijn. In de middenlinie blonk de spil uit; hij heeft tallooze aanvallen onderbroken en zat vooral voor rust, toen Helder den wind in den rug had, zeer goed achter de voorhoede. Ook de kanthalfs speelden een behoorlijke partij. B. de Boer toonde weer. dat hij. beslist op de halfplaats thuishoort De rechtshalf was minder dan wij van hem gewend zijn, maar men kan nu eenmaal niet altijd even goed spelen. De witte voorhoede was zeer gevaarlijk, speciaal de linkervleu gel, waar De Jongh een schitterende partij voetbal speelde. Zulke rasvoetballers ziet men niet veel. Hij vormde met Bak, die evengoed linksbuiten als rechts buiten bleek te kunnen spelen, een uiterst gevaarlijke vleugel. Burger had weer eens last van zijn oude fout, n.1. te lang wachten met afgeven en hij raakte den bal hierdoor nogal eens kwijt, want de Amsterdammers rpeelden zeer snel. Reinders was ook goed. evenals Wieren, Wat de gasten betreft, hier was de rechtsback verreweg de beste speler en zijn duels met den linker vleugel een genot om te zien. Verder was de verdedi ging ook zeer goed. De middenlinie kan ook op een "oeden strijd terugzien, al kleefden er nogal eenlga fouten aan hun spel. Het aanvallend gedeelte van hun taak was niet sterk. De voorhoede was niet kwaad, maar 'n vergelijking met die der Heldersche, valt onge twijfeld in het voordeel der witten uit. Dit is dan ook de beslissende factor in dezen strijd geweest. Om half drie floot scheidsrechter Brussel het aan- vangssignaal en onmiddellijk ontwikkelt zich een zeer snel spel. De eerste aanval is voor Helder en bijna wordt er gescoord. Helder is, dank zij het windvoor- deel in de meerderheid. De keeper stopt een schot' vah Bak. Talrijke aanvallen worden ondernomen, doch de backs weten schieten veelal te beletten. Na onge veer tien minuten valt Helder weer gevaarlijk aan. De rechtsback werkt weg. de Helder spil vangt op en lost een geweldige knal op doel. De keeper tracht hem' nog te stoppen, maar het schot is te hard en Helder neemt dus. onder luid gejuich, de leiding (1O. Do thuisclub blijft sterker, maar Oosterpark zit ook niet stil en de Helder-verdediging krijgt 'nog heel wat te doen Meilink stopt een mooi schot van de rechtsbinnen. Dan valt Helder weer aan. H. de Boer plaatst mooi naar den rechtbuiten, welke voorzet. De rechtsback kopt voor de voeten van De Jongh, die inschiet, maar de keeper is op zijn post. Het doel der gasten verkeert steeds in gevaar, maar de backs houden zich goed. Na onge veer een half uur spelens krijgt Helder een strafschop wegens hands toegewezen en De Jong scoort hard en hoog (20). Kort hierna heeft Ooeterpark voor het eerst succes met een mooie schuiver van den rechtsbinnen (21). Helder zet er nu alles op om haar voorsprong te vergrooten. Burger mist een prachtige kans als hij vrijstaande den bal toe gespeeld krijgt. De keeper van Oosterpark heeft het nu nog druk. Kort voor halftime maken de withemden nog een doelpuntje (31). Na rust was Oosterpark in de meerderheid, verder be hield de strijd hetzelfde beeld als er voor. Helder spant nu alle krachten in en onderneemt goede aanvallen, maar de rechtsback zendt alles retour. Aanvankelijk heeft Meilink het nog niet druk, daar de backs en mid denlinie het meeste verwerken. Een Helder-aanval van links heeft bijna een resultaat. De keeper weet echter nog door uitloopen te redden. Als de helft van den tijd verstreken is. komt de tweede goal voor de bezoekei-3 (32). Even dreigt Helder te verslappen, doch onder de luide aanmoedigingen van haar aanhang herstelt zij zich weer» De spanning bereikt nu haar hoogtepunt. De Hel- der-aanvallen zijn gevaarlijk, maar niet zoo talrijk als die van Oosterpark. Onder geweldig enthousiasme sleept Helder tenslotte 4e overwinning uit het yuyLr..., Na afloop hoorden wij een der spelers van Oosterpnrk zeggen: „Als wij gewonnen hadden, waren wij hier niet' vandaan gekomen." Dit was wel meegevallen, want wij hebben Helder al dikwijls zien verliezen en de tegen standers konden altijd ongehinderd vertrekken, maar' het is wel een bewijs van het enthousiasme der toe schouwers. BARSINGERHORN. Zondag speelde D.E.S. haar tweeden competitiewed strijd tegen Kolhorn op eigen terrein. Direct na den af trap is het duidelijk, dat Kolhorn zal trachten de huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Het eerste gedeelte van den strijd zijn zij dan ook in de meerderheid, doch ver-* der dan de D.-hacks brengen zij het niet. Allengs weet D.E.S. het spel te verplaatsen en als ongeveer 20 min. gespeeld is, kopt de rechtsbinnen een voorzet onberispe-»[ lijk in het net 10. Het spel blijft echter aan beide zij-' den primitief. Inplaats van een meer open spel, naar do vleugels, wat op het gladde veld ongetwijfeld aanbeve ling verdiende, wordt met peuterig spel getracht succes te bereiken. Dit blijft evenwel voorloopig uit, totdat aan D.E.S. een penalty wordt toegekend, welke volgens de regelen der kunst in een doelpunt wordt omgezet, 204 Kort hierop scoort de linksbinnen uit een hoogen voor zet van links, welke de K.-keeper niet voldoende weg werkt nummer 3. Na de rust werd het spel er nog niet beter op en al hoewel D.E.S. het grootste gedeelte in de meerderheid visch niet beter beet. Er lag pas één kabeljauw op de rotsen. Plotseling zei hij: Ik heb zin om te gaan zwemmen. O, alsjeblieft niet! Waarom niet? Je kon best verdrinken. Wat een idéé! Ben je dien brand al heelemaal vergeten? Natuurlijk! Die is gebluscht! Ze antwoordde niet, maar inwendig was ze ver-' haasd over zijn onverschilligheid, over de kalmte waarmee hij voortdurend dreigende gevaren, die meer dan eens werkelijkheid werden, aanvaardde. Na «au langdurig stilzwijgen zei ze langzaam: Als er eens brand kwam op jouw hoeve. Dan zou er niet veel overblijven! Ben je goed verzekerd? O, heelemaal goed verzekerd is een menschi nu eenmaal nooit! —Lieve hemel! En bezorgt je dat geen slapelooze nachten? Hij haalde glimlachend de schouders op. Je moet nu eenmaal een zekere risico dragen! Daarna verdween hij achter een rots, al haar pro testen ten spijt, kleedde zich uit en sprong in zee. Ze keek naar zijn hoofd, een zwart stipje op de wijdo watervlakte en naar de blanke schouders, die af wisselend te voorschijn flitsten en weer onder doken. Hij zwom zoo ver weg tot zij er in het diepst va* haar ziel wee van weid. Ze dacht hij zichzelf: wat houd ik veel van hem. Als hij hier voor mijn oogen verdronk, zou ik stapelgek worden. Ze keek naar het hoofd, dat nu al bijna uit het gezicht was. Zijn geest zoowel als zijn lichaamskracht scheen haar zwakheid te accentureeren en ze begon opnieuw te twijfelen of zij de kracht zou hebben deze primitieven man te vormen naar het Oakiand- sche patroon. Zij stelde zich voor hoe het zou zijn, wanneer zij als George s vrouw en de moeder van zijn kinderen op de boerderij zou wonen, geheel opgaande in het leven van de hoeve, een voortdurende prooi van al lerlei angsten, die voor zulke vrouwen als Samantha en juffrouw Spragge niet schenen te bestaan. Ver scheurd door haar gevoelen bleef ze met de fijne handen gevouwen in <jea schoot zitten wachten tot George zou terugkomen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5