DRAISlflAvANVALKEMBURC'S-* e r LEVERTRA^D Uit onze Omgeving. LANGEND UK was, zagen zij geen kans een doelpunt aan de score toe te voegen. Kolhorn slaagde, niettegenstaande zij daar toe wel hardnekkige pogingen in het werk stelden, er niet in de eer te redden, zoodat het einde met een 30 overwinning voor D.E.S. kwam. De scheidsrechter leidde op een eigenaardige wijze. ALCMARIA—W.F.C. 1—1. Een voorwoord. De geschiedenis verhaalde ons steeds, dat Alcmaria na een ongunstig begin van de competitie, den thuis wedstrijd tegen W.F.C., steeds door een keurige presta tie danig vergoedde en somtijds door oen flinke «verwinning. Ook nu verkeerde Alcmaria in een zelf de positie en ook nu stonden de verwachtingen dien aangaande. Niet dat men vermeende, Alcmaria met flinke cijfers te zien winnen, in geen geval, want het Alcmaria van thans, is niet meer het Alcmaria van enkele jaren geleden. Dit neemt echter niet weg, dat een overwinning toch wel vernacht werd. Zij die Alcmaria's speelveld enkele dagen voor den wedstrijd in oogenschouvv hadden genomen, stonden Keer zeker aan allen twijfel onderhevig, of de wed strijd wel dan niet zou doorgaan. Het geheele Sport park binnen de renbaan en de nieuwe aangebrachte paddocks, vormt een kom, welke door een minder goed functioneerende draineering, over een zeer groot gedeelte blank stond, tot zelfs op sommige plaatsen van meer dan oen decimeter. Dat de bodem dan ook totaal „verzopen" was, spreekt van zelf. Dank zij krachtdadig optreden, was des Zondags middags 'het, hoofdterrein, al hoewel niet ideaal, dan toch bespeelbaar. Dat Alcmaria erg veel last van haar slechto speelvelden ondervindt, blijkt wel overduide lijk uit onderstaande gegevens. Op H September werd op beide terreinen één wed strijd gespeeld. Een later nog te spelen adspirantwed- strijd, moest door het onbespeelbaar zijn van 't bij terrein, op het hoofdterrein plaats vinden. Op 21 September had <le officieele opening van 't Sportpark plaats en gelukkig was slechts één thuiswedstrijd be paald, want ook toen verkeerde het biiterrein in een minder goeden toestand. Voor 28 September waren vijf thuiswedstrijden vastgesteld, ie spelen over twee terreinen. Slechts één wedstrijd kon doorgang vinden. Voor 5 October waren drie thuiswedstrijden vastge steld en ook toen kon slechts één wedstrijd worden ligespeeld. Den 12 October bracht al niet veel beters. 'Ook toen kon van de vijf vastgestelde thuiswedstrij den. één doorgang vinden en wat zal ons den 119 October brengen? En zulks, terwijl zelfs „Zaankan- ters" twee achter elkaar volgende wedstrijden op één terrein s;>e''en. Laat ze nu nog eens zeggen dat Alc maria over een eerste klasse inrichting beschikt. Om op de eerste regelen terug te komen, het speel- ,veld zag er dan ook kort voor den wedstrijd vrij goed uit, maar Pluvius gooide juist nog wat roet in 't eten door enkele minuten voor twee nog een flinke hoeveelheid theewater naar omlaag te storten, wat het „verzopen" terrein nu juist niet ten goede kwam. Men kon dan ook gedurende den wedstrijd steeds weer vermakelijke glij- en valpartijen waarnemen. Ook de verraderlijk vér doorschietende bal, bracht de meest ongewonschte situaties naar voren, soms met gevolg dat geheele voorhoeden en verdedigingen misten, tot dat beide keepers welike in prima conditie waren het gevaar bezworen. De wedstrijd. Als het weer droog geworden is, laat scheidsrech ter Luyken welke ook schijnbaar hinder van het natte terrein had om zes minuten over twee de elf tallen als volgt opstellen: Alomaria Vitrix: Oudes Kuiper Jonker Hoorn v. d. Vall Lengers Keppel Peereboam Homan Bos Hamsjra Kramer Schotvanger Bleeker Aten W. Lagerwaard J. Lagerwaard Duinmeijer Diets Jr. Diets Sr. Brouwer Rensen W.F.C. Uit bovenstaande blijkt dat Alcmaria In dezelfde opstelling van de vorige week speelt en de beide ge- tjbroeders Rootring nog missen, terwijl op de links bui tenplaats van W.F.C., Kramer, Sikkema heeft vervan gen. Alcmaria speelt eerst tegen wind en onderneemt :reeds dadelijk een aanval welke echter niets oplevert. Als na oen paar tegenaanvallen van W.F.C., Alcmaria ■wederom ten aanval is getrokken, schiet Homan juist [vlak naast. Alcmaria zit er flink op en schijnt goede [bedoelingen te hebben. Edoch, do W.F.C. verdediging met Rensen aan het hoofd, geeft echter niet thuis en [weet soms keurig den bal te retourneeren. Het wordt dan een gelijk opgaande strijd, ondahbroken door glij den valpartijen. Tijdens de Alcmaria-aanvallen zitten' [Homan en Diets Sr. elkander nogal eens dwars, tot dat de scheidsrechter hier ten slotte een einde aan .maakt. Ook de W.F.C.-voorwaartsen laten zich niet 'onbetuigd en ondernomen vele aanvallen, het binnen- trio schiet veel, doch slecht. Als er bijna een half uur gespeeld is, weet Homan bij een missen van Diets Sr., door te breken. Adem- IJooze stilte, doch alleen voor Rensen gekomen, ziet hij geen andere kans, dan den bal naar de inmiddels [toesnellenden Brouwer te plaatsen, waardoor een 'prachtkans om zeep wordt gebracht. Even later zien !we een goede ren van Keppel, een voorzet, doch de bal gaat vlak over. Nadat men eerst Oudes eens aan de tand heeft ge voeld, volgt een nieuwe Alcm.-aanval. Weer zien we •Diets Sr. missen en nogmaals wordt Homan de-kans van-den-dag geboden, welke wederom voor open doel door treuzelen en twijfelen verloren gaat. Bij een W.F.C.-aanval wordt laag ingeschoten en Oudes moet vallende redden. De toesnellende W.F.C.'ers maken het hem lastig en hij zag kans den voor open !doel staanden Jonker, don bal voor de voeten te [werpen. Stilte alom en Jonker redde, door vlak ;naast doel corner te trappen. Aan de hand van laatst genoemd feit, geven we doelman Oudes den goeden raad, den bal zelf maar corner te werken, dit voorkomt dergelijke hachelijke momenten. Als er nog acht minuten te spelen zijn, weet Alc maria een corner te forceeren. Hamstra plaatst keu rig hoog voor doel en Peereboam weet onberispelijk in te koppen, 10. Dit gaf de burgers moed, doch W.F.C. liet het er niet bij zitten en ai spoedig volgt een tegenaanval. Kramer zet laag voor, velen missen, totdat Bleeker juist naast schiet. Met onveranderden stand breekt de rust aan. Na rust pakt Alcmaria direct geweldig aan en eenige benauwde momenten ontstaan voor het W.- doel. Tijdens één dier aanvallen komt keeper Ren sen te vallen, een kluwen spelers voor den doelmond ,en 't doel ontkomt aan een ware doorboring. Er is ■tien minuten gespeeld en tijdens een W.F.C.-aanval ontstaat er een zwak moment in de Alcm. vordedi- jging, waaruit Schotvanger vrij gemakkelijk de par itijen op gelijken voet weet te brengen, 1—1. Nu is [het met Alcmaria gedaan, W.F.C. krijgt het beste [van het spel. De omzettilng IIoman-Bos, welke reeds eerder heeft plaats gehad, blijkt geen verbetering te zijn. Homan en Peereboom trekken zich steeds rneer terug, waardoor onze voorhoede bestaande uit drie spelers vrijwel gevaarloos wordt. De i W.F.C.-verdediging is het terrein dan ook geheel [meester en weten iedere Alcmaria-aanval te onder- fdrukken. Nog zal Homan het eens met een ver schot [probeeren, doch Rensen is op zijn post. Nog zien we [eenmaal Kuiper op beslist schitterende wijze red- fding brengen, benevens een verre voorzet van Ham- [stra door Keppel vink naast schieten. Dan komt het [einde en hebben beide partijen de punten eerlijk ge- pdeeld. Scheidsrechter Luijken was er nog wel eens naast,- Nabeschouwing. Vu des en Kuiper hebben schitterend verdedigd en laatstgenoemde heeft heel wat aanvallen onschade lijk gemaakt» Jonker was beter dan in den vorigen T LEEUWARDEN thuiswedstrijd, het wegwerken is echter voor verbe tering vatbaar. Ook de middenlinie was vrij goed. Hoorn speelde beter dan wij voorheen van hem za gen, meermalen zagen wij hem den bal plaatsen naar de linksbinnenplaats, waar Homan na rust echter steeds absent was. Oh ellendige W.-forma- tie. v. d. Vall speelde een verdienstelijke partij, al leen nog wat meer links leeren, dan zal 't wel gaan. Lengers is op de linkshalfplaats wel thuis. In de voorhoede was Hamstra weer de man. Doordat voor namelijk na de rust de binnenspelers zich buiten gewoon ver terug trokken, ging van deze linie niet veel kracht uit. Ook net afgeven op de buitenspelers was buitengewoon slordig. En dan denk je nog eens aan de vleugels Doeschct-Bos en Reitsma-Mulders van weleer. O, schoon en roemrijk verleden, toen zag je tenminste voetbal! Buiten het binnentrio wat zeer slecht schoot kan W.F.C. een goede ploeg genoemd worden. Zij stonden technisch boven het Alcmaria van dezen middag en namen geen afwachtende houding aan. V.V.A. IIAlcmaria II 5—0. De Alcmaria reserve's kwamen met de kous óp den kop thuis. Ook hier was de W.-formatie, inclu sief een ongelukkige cloelverdcdiger de hoofdoorzaak. West-Frisia 4—Alcmaria 5, 1—1. Alcmaria 5 kwam met één winstpunt uit het verre Oosten terug. Inmiddels geen onverdienstelijk resultaat. Nieuwe Niedorp 2Alcmaria 6, 020. Alcmaria 6 zal in verband met haar sensationeele wedstrijden in de vorige competitie tegen Schagen 3, in Schagen zeker geen onbekende zijn. Inmiddels promoveerde zij vanwege het kampioenschap naar de derde klasse C. Zondag jl. ging zij op het goede pad voort en nu was tijdens den tweeden uitwedstrijd N. Niedorp II aan de beurt. De gastlieoren lieten zich maar liefst met 200 conserveeren. We zullen de E.C. het voor stel doen deze voorhoede maar in het eerste elftal te laten ombouwen. Bergen I—West-Frisia IH. 5—2. liet was des Zondagsavonds feest in Bergen, omdat het le elftal van B.S.V. eindelijk eens gewonnen had. Nu er één schaap over den dam is volgen er zeker meerdere. Vrone I—S.H.T.O., 6-4. Vrone heeft haar tweede wedstrijd, na een neder laag, tot een overwinning gebracht. EJD.O. verrast Blauvv-Wit. Go Aiioad we derom geslagen. Pluvius en Velocitas!..» Ook Willem II sneuvelt. K.N.VJB.-overzicht van 12 October. Dat de venijnige buitjes, die we bier om een uur of een te doorstaan hadden, nog zooveel invloed op den gang van zaken gehad zouden hebben, nee, daaraan was ons de gedachte niet opgekomen. Zoo mocht Velo- citas alweer niet het genoegen smaken om te spelen, en het betrof nog wel een klinkende match tegen Veen- dam. We begrijpen ook eigenlijk niet dat de Groning- sche wielerbaan was afgekeurd, terwijl het Stadspark bespeelbaar was. Om evenwel tot het bespreken der resultaten over Jte gaan, enkele verrassingen zijn niet uitgebleven. Enfin, dit vormt nog steeds -het aantrekkelijke der voetballerij. AFDEELING L Teekening begint er dan toch nu wel een beetje in te komen. Ajax en Z.F.C. zijn bezig zich iets van de anderen af te zonderen. Die Rood-wltte Amsterdammers slaagden er thuis In met 40 van 't Gooi te winnen. Bij' de Hilversummers deed de bekende „Vogel" mee, een speler, die twee jaar geleden een tijdje met Ajax heeft meegedaan als mid- voor en toen in den kampioenswedstrijd tegen N.O.A.D. 4 goals maakte en nadien geen stap meer deed! Z.F.C. won in een zeer lastigen uitwedstrijd met 10 van Ex celsior, een prestatie die de Zaankanters hopelijk aan zal sporen op dezelfde wijze door te gaan. Stormvogels en H.F.C. speelden te IJmuiden tegen elkaar. Merk waardig genoeg, twee ploegen met zeer sterke achter hoedes en min of meer middelmatige voorhoedes. De cijfers (10 in 't voordeel van Stormvogels) wijzen ons er op, dat die van de IJmuidenaren Iets sterker was. Van der Meulen en Wamsteker hebben zich evenwel uitstekend geweerd. Zoo hield v. d. Meulen ook een strafschop, doch door snel toeloopen wist een der Stormvogels te scoren! H.D.V.S. speelde gelijk tegen D.F.C. (1—1). Eerst in de laatste minuut maakten de Schiedammers den ge lijkmaker. De stand is: Z.F.C. 4 3 Ajax 3 2 D.F.C. 4 2 2e Klasse. Een echte verrassing Is toon zeker wel de 32-zege die D.E.C. op eigen terrein tegen Zeeburgia behaalde, de reeds als kampioen gedoodverfde club. Voor de spanning is zooiets wel aantrekkelijk en misschien in spireert het vele a.s. middelmoot-clubs om ook eens een gooi naar de bovenste plaats te wagen, nu Zee burgia n iet onverslaanbaar blijkt. Alcmaria behaalde haar tweede punt. Thuis speelde ze n.1. tegen W.F.C. gelijk. H.R.C., zonder P Goudswaard en Kaptein, verloor van Z.V.V. in Zaandam. West-Frisia hield onze Noorde lijke Noord-Hollandsche eer nog 't best hoog door met 81 van T.O.G. te winnen alhoewel de 2—1-nederlaag van Hollandia tegen 't sterke A.F.C. ook niet onver, dienstelijk Is. De stand luidt: Z.V.V. 4 3 1 0 11-4 7 A.F.C. 3 3 0 0 10—4 6 Zeeburgia 3 2 0 1 15—3 4 D.E.C. 4 1 2 1 7—7 4 West-Fri6ia 2 1 1 0 10—3 3 Hollandia 3 1 0 2 6—7 2 W.F.C. 3 0 2 1 3—9 2 Alcmaria 4 0 2 2 5—11 2 H.R.C. 3 0 1 2 3—12 1 T.O.G. 3 0 1 2 3—13 1 2de Klasse B. Ook hier sneuvelde er een die men een opmarsch linea recta naar 't kampioenschap had toegedacht. Haarlem leed n.1. een 21-nederlaag tegen Zand- voort. Hercules won met 31 van Baarn. Haar stad- genoote Velox klopte V.V.A. met 41. Bloemendaal— B.F.C. werd 2—4. Spartaan—D.W.S. 0-2! 3o Klasse A. K.V.V. dat met 8 punten uit 4 wedstrijden, aan 't hoofd gaat, klopte Watergraafsmeer met 21. Helder blijft mooi volgen: Oosterpark was nu het slachtoffer met 32. KinheimAmstel had toch wel de record score (152). Ook K. heeft 8 punten, doch behaald uit 5 wedstrijden. Helder moet Zondag a.s. naar Amstel en hoopt al op een flinke zege. Nu, we hopen het voor hem. MeteoorD.S.V. 24 en Oranje ZwartHortus 33 sluiten de rij. J 4e Klasse. Vrone herstelde zich door op eigen terrein S.L.T.O. met 64 te kloppen. D.T.S. evenwel sneuvelde met 41 tegen de oud-derde-klasser Ahrend's V.C. Over enkele weken krijgen we VroneD.T.S. L AFDEELING II. E.D.O., dat zich in haar eerste wedstrijden reeds als een robuste, stevige ploeg had laten zien wist zoowaar aan het sterke Blauw Wit weerstand te bieden. Verder ging 't nog: de mannen van Gerritse verloren met 10; waardoor ze dus voor 't eerst geslagen zijn. Feijenoord heeft nu ineens de achterstand ingehaald, daar ze met 40 van Hilversum won. K.F.C. won haar thuismatch tegen V.S.V. met 4—3. Goed zoo Koogers! R.C.H. liet haar supporters genieten van een 70 overwinning op H.V.V. De Racers zijn du8 van plan uit een ander vaatje te tappen. Sparta sloeg in Den Haag A.D.O., een wei- verwachte uitslag. Tegen Blauw Wit had Sparta zich reeds als zeer sterk doen gelden, toen ontbrak evenwel het schot. Tap c.s. slikten een 21 nederlaag, die overi gens zeer eervol is. AFDEELING III. Go Ahead's tweede nederlaag! Tu-bantia sloeg de kam pioen met 43. Een tegenvaller voor de~ Deventenaren. P.E.C. ging op de Ingeslagen weg voort en thans bengelt Heracles' scalp aan de Groen Witte gordel (24). A.G.- O.V.V. bleek niet sterk genoeg om Wageningen boven op de Wagenlngsche berg het hoofd te bieden. De club van Van der Heiden won met 21. Evenals Go Ahead hebben de Apeldoorners reeds 4 verliespunten, RoburZ.A.C. was een wedstrijd, die ons iets wijzer gemaakt zou kunnen hebben omtrent de bezetting van de laatste plaats. De 32 overwinning van Elfring c.s. boezemt toch ook niet te veel vertrouwen in aangaande Robur's kracht, waarvan men, zooals we reeds meer schreven, bij den A.R.O.L. zoo'n goede indruk had ge kregen. 't Jonge Vitesse elftal slaagde er ook thuis niet in te winnen. Toch is de 53 nederlaag tegen Enschede niet onverdienstelijk. Naar de „Courant" nog meldt, miste Kluin tweemaal een strafschop! AFDEELING IV. De reus is gevallen! Voor het eerst na maanden is 't een Zuidelijke club gelukt van Willem II te winnen. Het was N.O.A.D., dat de groote Tilburgsche derby in haar voordeel deed eindigen. Met klinkende cijfers, 4—0, werden de kampioenen ingemaakt Van klinkend gespro ken, hiervoor zorgde P.S.V. even. De Philips-menschen klopten hun stadgenooten. Eindhoven, met 90. V. d. Broek benutte 2 strafschoppen en maakte verder nog 2 goals. N.A.C. sloeg L.O.N.G.A. met 6—3. Arm Longa! M.V.V. liet zich zoowaar een punt afsnoepen door de Vallc (11). M.V.V. miste nog een strafschop. De plaat selijke strijd WilhelminaB.V.V. eindigde in 't voordeel der Kanaries (Wilhelmino). Door met 2—1 te winnen haalden ze twee kostbare punten binnen. AFDEELING V. Oh, dat Velocitas. Wat jammer, dat die, nu nog niet speelt. Want nu kunnen we de eerste maanden absoluut nog geen zuivere stand krijgen. De meeste clubs hebben n.1. al 3 wedstrijden achter den rug. 't Aloude Be Quick speelde tegen het nog oudere Achilles in de Drentsdhe hoofdstad en kwam met een 30 overwinning terug. Leeuwarden won de plaatselijke match tegen Fri3ih met 91. Friesland werd in Groningen met 60 door 't toch ook niet sterke G.V.A.V. geklopt. M.S.C. veroverde de Meppeler hegemonie door van Alcides te winnen 42. N.H.V.B. Texel's groote overwinning op Wieringerwaard trekt zeker wel de aandacht (7—1). Zeer zeker zijn ze tot de sterksten dezer afdeeling te rekenen. Sparta schijnt de aanmoedigingen van 't officieel orgaan (20-jarig bestaan en kampioen N.H.V.B.) in daden te willen omzetten. Thans werd Nieuwe Niedorp met 31 geklopt. Ook H.R.C. 3 zal men tot de gegadigden voor de eerste plaats moeten rekenen. Van een heel goed spelend Helder 3 werd met 3—1 gewonnen. B.K.C. kon 't tegen Zeemacht niet bolwerken. Do Zeelui wonnen in sterkste formatie met 21 2 D. Dat J.V.C. zich thuis met 4—2 door Texel 2 zou laten afschepen, hadden we niet gedacht. Een goede dag dus wel voor Texel. Helder 4 sloeg Sparta 2 met 72, wat ons van Helder erg meevalt. D.O.S.K.O. 1 klopte in een eigenaardige match (de reserve-scheidsrechter zou vol gens onze zegslieden, weinig kijk op buitenspel gehad hebben) H.R.C. 4 met 101. Succes 2 drukte z'n meer derheid tegen B.K.C. 2 in een flinke zege (40) uit. D.O.S.K.O. en Succes hebben de leiding. 3 D. D.E.S. klopte Kolhorn op eigen terrein (3—0) De sterk te van K. valt ons, afgaande op den uitslag, mee. Petten bleek te sterk voor Sparta 3 (60). Deze nieuwe club schijnt nogal iets van plan! B.K.C. 3 had niet veel succes met haar reisje naar Succes 3. Met 10—1 werd verloren We zijn benieuwd hoe het splijtmes van den N.H.V.B, deze 11 derde klassers zal verdeelen. Naar verluidt komt ook Succes 4 er nog bij. Wieringerwaard 2J.V.C. 2 werd vriendschappelijk gespeeld, daar de scheidsrechter er niet was. Adspiranten. Zooals we reeds voorspelden, Helder a zou tegen Sparta a wel eens anders spelen dan tegen H.R.C. a Met 132 konden Dekker c.s. naar Schagen terug. B.K.C. a heeft z'n verzoek om naar afd. I te worden overge plaatst, eindelijk Ingewilligd gezien. De match Helder r B.K.C. a wordt dus ongeldig verklaard. In de Helder c, d, e. en H.R.C. c d en e zullen de geelzwartjes betere tegenstanders vinden. Reserveklassen K.N.V.B. O.S.V. 2—Helder 2 2—0; H.R.C. 2—Ajax 3 1—4; V.V.A. 2Alcmaria 2 50; Hollandia 2Meervogels 2 23; V.V.A. 3—West-Frisia 2 1—3. Programma K.N.V.B. Zondag a.s. AmstelHelder; D.T.S.J.O.S.; Alcmaria 2—H.R.C.2; Helder 2Oosterpark 2; Ajax 4Alcmaria 3; H.R.C. A.F.C.T.O.G.AlsmariaZeeburgia—West-Frisia; Hol landia—D.E.C.Z.F.C.—Stormvogels. „Sportkroniek." WIE RINGEN. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes III haar eerste competitie wedstrijd tegen B.K.C. III. Om 12 uur liet scheidsrechter Tichelaar boginnon en al spoedig bleelt S. de sterkste. De linksbuiten van S. opende de score en gaf S. de leiding. Spoedig daar na werd no. 2 in hot net gedeponeerd. Voor rust was de stand al 50 voor S. Na de rust dezelfde vertooning. B.K.C. III was lang niet opgewassen tegen S. III. Doch even voor het einde wist ze het doel toch te vinden, toen was de stand 91. Nog eenmaal wist S. den keeper het na kijken te geven, zoodat ze wonnen met 101. Om 2 uur kwam S. II—B.K.C. II in het veld. Scheids rechter v. d. Hof had hier de leiding, die ook goed vol deed. S. wint den toss en B. brengi. d ni bal aan het rollen. Het was een mooie vlugge wedstrijd met S. eenigszins in de meerderheid. Na 10 minuten gespeeld te hebben, geeft de S. midvoor zijn club met een goed schot de leiding. 1—0. B.K.C. niet ontmoedigd, werkt hard om gelijk te maken, doch de S. achterhoede is op haar post en zendt alles retour. De Succes-aanvallen zijn gevaarlijk en spoedig maakt D. Kooij er 2—0 van. B.K.C. geeft den moed niet op en speelt een goeden wedstrijd, doch kon het tegen S. niet bolwerken. Voordat de rust geblazen werd, heeft Gijzen den stand gebracht op 3—0. Na de thee is B.K.C. beter op dreef, toch kunnen zij het doel niet vinden, de kansen gaan allen verloren en ze spelen een verloren wedstrijd. Nog voor het einde komt weet D. Kooij nogmaals den B.K.C.-keeper het nakijken te geven, zoodat 't einde komt met een verdiende overwinning voor Succes II. Volgende week weer twee thuiswedstrijden voor het 2e en 3e elftal. Het tweede krijgt H.R.C. 4 op be zoek en Wieringerwaard II -is de gast van Succes II. Ons le elftal gaat op bezoek naar Zeemacht te Den Helder. We vernemen, dat in den a.s. winter weer een kolfmatch zal worden gehouden door eerste- en tweedeklasse-spelers uit de verschillende kolfcluba aan den Langendijk. We vernemen thans uit „Ons Weekblad", dat da plannen voor een te houden Langend ijker Revue in een zeer ver gevorderd stadium verkeeren, n.1. dat de revue thans gereed is, althans met de instudeering van dit grootscho werk kan worden begonnen. Wan< neer de toestand aan den Langcndijk wat gunstige^ zal zijn, wordt in Februari gehoopt de revue met suei ces in Concordia te kunnen opvoeren. Over goed mal teriaal kan worden beschikt, n.1. over goede zangera tooneclspelers, danseres, musici etc. De instudeering van balletten, strijkorkest en koren begint reeds zoo spoedig mogelijk, omdat het werk daaraan zeer groot is. In totaal zul'en circa 60 pen sonen aan de Revue meewerken, veruceld over orkest, koren, balletten, solisten, enz. ZUIDSCHARWOUBE. De R.K. Kiesvereoniging hield haar jaarvergadering in! café Rijper, welke slechts matig bezocht was. Na opening en notulen gaf de penningmeester re^ koning en verantwoording. De rekening sloot met een batig saldo van f37.51. Besprekingen werden gevoerd over het de vorigq maal toegepaste stelsel van candidaten stellen vooj den gemeenteraad. Enkele bezwaren werden geuit toi gen het vetdrukken van de namen der aftredende^ Besloten werd het oude stelsel echter ook voor de a.a candidaatstelling toe te passen. De voorzitter breekt verslag uit van de centrale ven gade ring te Alkmaar. De rondvraag leverde geen belangrijke op en werd hierna de vergadering gesloten. Het Bestuur van de Winkeliersvereniging R.I.O.Q alhier heeft de functies als volgt verdeeld: W. Luijt ting, voorzitter, J. Schoenmaker Pz., penningmeester Jb. Kraakman Wz., secretaris en J. Jonker, lid. NOORDSCHARWOUDE. Woensdagmiddag 22 October a.s. om 3 uur, is er gei legenheid tot kostelooze inenting in de U.L.O.-school, Door de afdeeling Langendijk van den Jongelieden- Geheelonthoudersbond werd Zondagmiddag een bijeen komst gehouden in „Concordia". Als spr. trad op de heer J. Wouda, die in een ko<rte uiteenzetting de beginselen van den bond weergaf. De middag werd opgeluisterd door muziek, zang en gezelschapsspelen. Vele jongeren waren aanwezig, zoodat verwacht mag worden, dat dit voor de afdeeling wel resultaten zal opleveren. BROEK OF LANGENDIJK. Alhier is den tuinbouwcursus aangevangen met 17 leerlingen. Leider is de heer Mallekote van Noord- scharwoude, LANGENDIJK. De laatste bloembollenveiling is hier gehouden voor, dit jaar. De vraag, of de veiling, die een jaar geleden door de Langendijker Groenten Centrale, met mede.' werking van de afdeeling Langendijk en omstreken' van Bloembollencultuur, is opgericht, heeft bewezen,; in een gevoelde behoefte te voorzien, is niet zoo maar; te beantwoorden. Was de veiling er niet geweest,; ongetwijfeld hadden de bollenkweekers evenveel of meer geld voor hun bollen gemaakt. Immers, dan' waren ze aangewezen geweest op andere veilingen,' waar vooral de groote koopman komt en waar dus uit den aard der zaak meer vraag was en alzoo hoo' gere prijzen konden worden bedongen. We vernamen! van enkele kweekers, die met een gedeelte van hun bollen naar elders zijn geweest, dat zij daar tegen betere prijzen hebben verkocht dan aan de I-ungen»' dijker veiling mogelijk zou zijn geweest. Ook deze veiling zal de kinderjaren moeten doormaken en het| spreekt vanzelf, dat in een streek, waar de bloembol* teelt nog in haar kinderschoenen staat, niet plotse- ling een marlet voor het product is te sti. hten, waar men den polsslag van den handel stevig voelt klop pen. Daarvoor is eenige tijd*noodig en bovendien de> medewerking van hen, die bij een veiling te midden' der telers gebaat zijn. De schade zal ook hier wel voor de baet uitgaan, maar het wil ons toeschijnen, datJ waar de bollenteelt, als gevolg van de bijzonder slech te financieele uitkomsten der laatste 2 jaar in den' tuinbouw, op meer intensieve wijze staat te worden! beoefend, de voorwaarden aanwezig zijn voor den opbloei eener bloembollenveiling. De kweekers zelf zullen het nu, bij de verdere uitbreiding der teelt,- in de hand hebben, hun veiling een aantrekkings- punt voor den handel te doen zijn. Zij kunnen dit be reiken, althans trachten te bereiken, door al het ver handelbare goed aan eigen veiling te presenteeren en zoo mogelijk aan te schaffen soorten daar te lcoo- pen. De veiling moet, wat inrichting eit outillage betreft, weldra niet voor andere bloembollenveilingen onder doen, zoodat de voorwaarden alleszins aanwezig kun nen worden geacht voor en gezonde ontplooiing eert ontwikkeling. Allicht dat een stimuleerende factor voor een hoogere vlucht der veiling nog zou gelegen kunnen zijn in een eenigszins anderen organisatie vorm, waarbij de eigenlijke bollenkweekers meer de leiding hadden, terwijl dit nu niet het geval is, daar h priori het Bestuur der Langendijker Groenten Cern trale niet bestaat uit leden, waarvan er worden ge kozen, omdat ze kweeker zijn. Moge de toekomst in- tusschen leeren, dat de bloembollencultuur hier mefc toenemend succes kan worden, uitgeoefend, wat dart meteen de zekerheid inhoudt, dat de veiling in een. noodzakelijke behoefte voorziet. NOORDSCHARWOUDE. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Zaterdagavond werd in Concordia de openingsavond in dit seizoen gegeven van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Een viij talrijk publiek was opgeko men. Te ongeveer 8 uur werd de bijeenkomst geopend door den voorzitter, den heer J. v. d. Abeele, die er zijn. tevredenheid over uitsprak, dat ondanks den slechten toestand in deze omgeving, nog zoo velen waren op gekomen. Gezien het succes van den violist, den heer Boris Lensky, hier den vorigen keer genoten, meende men goed te doen, dezen gevierden vlolist nogmaals uit te noodigen. De heer W. J. Smit was wederom bereid den violist te begeleiden. Verder had men gemeend den voordrachtkunstenaar, den heer Emllle Kellenaers van Leiden te moeten uitnoodigen, welke hier nog niet be kend was. Als spreker zou optreden de heer W. v. d. Vall van Alkmaar, welke hier geen onbekende is. Spr. hoopt dat de aanwezigen niet teleurgesteld zullen wor den. Spr. gaf hierna een overzicht van het uit te voe ren winterprogramma, wat wel vele mooie avonden zal beloven. In de toekomst is men ook van plan cursus sen in talen te organlseeren. Voor dit alles is veel geld noodig, zoodat men gemeend heeft zich tot de Langen dijker gemeenten te moeten wenden met verzoek om Bubsidie. Door de gemeente Oudkarspel is reeds f 25. toegestaan. Voorts doet spr. nog mededeeling over den stand van het petitionnement aan den Langendijk, waaruit blijkt, dat 2476 handteekeningen zijn verworven, waarvan 99 op de lijsten van de vereeniging Kerk en Vrede, Spr, zegt een woord van dank tot de Redactie van de Schager Courant, in welk blad steeds verschil lende opwekkingen zijn gepubliceerd om het petitionne ment te teekenen. Hierna geeft spr. het woord aan den heer v. d. Vall, die begon met te zeggen dat een feest rede, In den tegenwoordigen slechten tijd, waarin voor al de Tuinbouw veel te strijden heeft, niet op zijn plaats is. Spr. geeft een terugblik op den tijd dat er gestreden werd voor den 8-urendag, die eindelijk be reikt Is, ondanks de vele overwerkvergunningen welke tegenwoordig verleend worden. Door de tegenstanders Is de vraag gesteld, wat de arbeiders met hun vrijen 1 0 7—4 7 1 0 8—2 5 1 1 6—6 5

Schager Courant | 1930 | | pagina 6