DE HAAS. SPORT. LANGEND IJ K WINKEL De kanalisatie van West-Friesland. De tien besten van de wereld. Bomaanslagen op dokters te Beu'hen. De ontsnapping uit de strafgevangenis te Sclieveningen. ▼oorjaar fancy fair te houden, waarvan de haten zullen dienen tot aanschaffing van nieuwe unifor men, de thans in gebruik zijnde zijn zeer slordig. De heer Th. Rasc'i stelde voor in de zomermaan den wat meer concerten te geven, minstens twee in de maand, Ook zou hij gaarne de muziektent ge plaatst zien en zoo mogelijk in de kom van het dorp. Aan een en anrler zal zooveel mogelijk de aan dacht worden geschonken. Zoo mogelijk zal plaats gezocht worden bij de oude school. Na nog eenige huishoudelijke zaken besproken te hebben, sluit voorzitter met dank de vergadering. Op Zondag 9 Nov. a s, zal de zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier, directeur de heer Hovenier, een kerkconcert geven in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef met medewerking van mevr. Vetter-Hendriks, alhier. Op Donderdag 9 Ostoner zullen de cursussen van „Bouwat" een aanvang nemen in de oude school te Hlppolytushoef. ZÜÏDSCHARWOUDE. In de alhier gehouden jaarvergadering van de veree- higlng Damlust, ln café De Roode Leeuw, deelde de voorzitter de heer W. C. Bouman, na zijn openingswoord mee, dat het ledental statlonnair bleef, en dat getracht wordt oen ontmoeting te houden met de club te Obdam en te Den Helder. De secretaris, de heer Mechielse, bracht een opgewekt jaarverslag uit en legde de vergadering een door hem opgemaakte klasse-indeeling volgens de gespeelde par- tijen voor, welke wérd goedgekeurd. De penningmeester, de heer P. van der Welle, deed re kening en verantwoording waaruit bleek, dat er een klein nadeelig saldo was. Als vierde béatuurslid werd gekozen de heer W. Kui per. Daarna volgde sluiting en werd de eerste oefenings avond Ingezet. Voor het volgen van het onderwijs voor schoolvrije Jeugd aan de o.l. school te Lutjewinkel, hebben zich een twaalftal leerlingen aangemeld, zoodat een cursus zal wordon gegeven. Met de werkzaamheden van don aanleg voor electri- ficatle der gomcente, beginnen de bestaande bedrijven van smeden en loodgieters zich meer en meer toe te log gen op- en het installeeren voor - hulsaansluitingen en wat daarmede verband houdt, terwijl ook van buiten de noodlge belangstelling daarvoor bestaat.Zoo o.a. kondigt de firma De Geus en Leguit de vestiging van een bu reau voor electroteehnlsche installaties aan, welk bureau zal wordon gevestigd ln het vroegere filiaal van de coö peratie alhier. Bij het in een perceel brengen van den electrlschen kachel, welke wordt gebracht in een kastje en bevestigd met verwarmde pek, had een der monteurs het ongeluk de massa hocte pek over zijn handen te krijgen, en zich 2oodanig te branden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stollen. in den aanhet genoemde heeren groot bezwaar had den, ook al omdat het een paar jaar geleden opge richte, door de betronken personen niet ge- wenschte hoogheemraadschap voor Hollands Noor derkwartier groote kosten oplegt. Men meent dus, vooral in dezen moeilijken tijd, reeds zwaar genoeg te zijn belast, zoodot elke vermeerdering aan lasten moet worden afgewezen. N. R. Crt. MET EN PANDERVLIEGTUIG NAAR INDIë. De heer J. van Tijen, die met een Pandersportvliegtuig de eerste Nederiandscho solo-vlucht met commercieele doeleinden naar Nederlandsch-Indië zal maken, vertrekt vanochtend met zijn vliegtuig van Schiphol. De eerste etappe gaat naar Berlijn, waar de heer Yan Tijen 'a mid dags hoopt te arriveeren. Tel. DE 2ÜS-M.-GOLF. Naar wij vernemen heeft de Zweedsche regeering op een telegrafisch verzoek van het hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Gravenhage geantwoord, dat binnen enkele dagen het storende Zweedsche station Fallum van deze golf zal verdwijnen. De 298 M. golf wordt voorts gestoord door eenige te- lefonie-zenders, o.a. een Fransch station. Ook deze zijn aangeschreven. Van deze stations heeft men echter nog geen antwoord ontvangen. POSTVLUCHTDIENST OP NED.-ENDIë. Volgens het bij de K.L.M, ontvangen berioht is het tweede postvliegtuig naar Indië gisteren te Karatsji aan gekomen. Aan boord is alles wel. Heden wordt de tocht voorgezet Morgen vertrekt het derde postvliegtuig van Schiphol naar Ned. Indië. Aangezien Vrijdag a.s. het eerste retour vliegtuig zijn tocht naar Nederland zal aanvangen, is hiermede de veertiendaagsche luchtpostdienst op Indië een feit geworden. De dienst zal nu verder regelmatig elke veertien dagen heen en weer worden onderhouden. VALSCHE BANKBILJETTEN. De gemeentepolitie te Renkum heeft twee personen aangehouden, die een valsch bankbiljet van f 10 hadden uitgegeven. De arrestatie geschiedde op aanwijzing van een caféhouder. De aangehoudenen hadden bij dezen caféhouder een flinke vertering gemaakt, en zoowel de bezoekers als den caféhouder getracteerd. Toen zij daarna betaalden met een biljet van f 10, spoedde de caféhouder zich naar het postkantoor, waar men hem zeide, dat hét biljet valsch was. De café houder ging het tweetal achterna en een agent kon tenslotte de beide mannen arresteeron. Een van hen zag nog kans een portomonnaie weg te werpen, doch eenige voorbijgangers hadden dit gezien. Er bleken nog eenige valsohe briefjes van tien gulden in te zitten. Ze zijn naar Öostcrbeok overgebracht, waar zij aan een voorloopig verhoor werden onderworpen. Het betreft hier een 44-Jarig hotelhouder en een 32-jarige steen drukker, beiden afkomstig uit Dordrecht. DE PHOHI-STUDIO'S. Bier drinken is niet gezond, zeggen ze Rooken is niet gezond, zeggen zcVeel vleesch eten is niet gezond, zeggen ze! Als het zoo doorgaat, zou je er naar gaan verlangen om eens echt ziek te worden. KONING ALEERT EN KONINGIN ELISABETH NAAR ENGELAND. V.D. verneemt uit Brussel: Koning Albert en koningin Elizabeth der Belgeh, vertrokken gisteren naar Engeland, waar zij eenige dagen zullen doorbrengen. Op <le Fransche kust. Het aantal slachtoffers van de jongste stormramp aan de Fransche kust is nog steeds niet vastgesteld kunnen worden. In Etel (Bretagne) ontbraken bij het onlangs gehouden apel nog tien schepen met een be manning van 65 koppen. Te Douarbenez worden nog dertien man als vermist opgegeven. WERVELSTORM TEISTERT HET DAL VAN DE ISèRE. Volgens berichten uit Lyon, is bet dal van do Isère door een wervelwind ernstig geteisterd. In drie minu ten tijds werd een materieelo schade van ongeveer 10 mïllioen francs aangericht. Daken werden afge rukt, huizen stortten in en telegrafische en andere vorbindingen werden totaal verbroken. In een dorp stortte de kerktoren in. Eon jongeman werd gedood. Talloozc boomen werden ontworteld. Ilct treinverkeer met Grcnobie en Lyon is gestremd, daar de rails be dekt zijn met omgevallen telegraafpalen en boomen. OP een middag, toen meneer Jansen juist van kantoor was thuisgekomen, werd cr gebeld. De heer des huizes stond op en deed zelf open. „Alsublieft, deze haas is voor u", fen voordat do verblufte heer Jansen tijd had, iets te zeggen, stond hij reeds met een groote haas achter de door den. postbode weer gesloten voordeur. „Ik begrijp er niets van", mompelde meneer Jan sen, Kanaalstraat 18 te Het moest dan toch wel voor hem bosternd zijn. Een pracht-haas! Wacht eens, hij herinnerde zich plotseling het bestaan van een. neef te die daar een baantje op de secretarie had. Aardig, aardig toch van hem. Nou daar zullen ze aan smullen. „Lize!", riep hij tot z'n dochter, die juist van eenige boodschappen thuis kwam, „wat denk je, dat we van middag eten?" „Nou, ik denk die runderlapjes, die we vanochtend van den slager hebben gekregen", zei Lize, een blo zende brunette van 35, met een vriendelijk gezicht en vroolijke stem. „Runderlapjes", smaalde meneer Jansen, „kun je begrijpen, nee kind, we eten haas", en hij vertelde haar van de verrassing van de lang-vergeten neef. Eenige uren löter zaten ze te smullen van het mal- sche boutje, onder veel uitroepen van dat het „zalig'* en zoo „vreeselijk aardig" was van neef en dat ze hem dadelijk na het,eten zouden schrijven. Met een vergenoegd gezicht wandelde meneer Jan sen, Kanaalstraat 28, van de SboS naar huis. Hij was jarig en kon niet anders zeggen, dan d-at z'n geboorte dag in alle opzichten naar waardigheid was gevierd. Op de soos had hij een extra bittertje genomen êh nu vanmiddag zou zijn dag hét hoogtepunt bereiken, hij zou haas eten, een mooie groote haas, die hij al 4 da gen te voren besteld had. De lokkende advertentie van een poelier al da-ar, die bekend stond om z*n uit stekend wild, had hem reeds dagen lang niet met rust gelaten en toen het tegen z'n verjaardag liep, had hij besloten, zichzelf maar eens flink te tractee- ren. Ilij had z'n hospita opgedragen om voor 'h goede hoeveelheid sla niet mayonnaise, ook een van z'n lievelingskostjes, te zorgen en ook had hij een fleSCh fijne, witte Bordeaux besteld, om aan het geheel no-g meer waardigheid te geven. Meneer Jansen was eén verstokt vrijgezel en verkneukelde zich van pret bij do gedachte, dat dit nu allemaal voor hem alleen was en hij niet met vrouw én kinderen behoefde te dée- len. „Wel, ziet hij er mooi uit?" vroeg hij met een ver trouwelijk lachje aan z'n hospita, die hem in de gang 'tegemoet kwam. „Er is hog niets gekomen, meneer", was het ont stellende antwoord. „Niets gekomen", donderde hij» „maar ik heb dien haas 4 dagen geleden besteld en hu is hij er nog niet", en nijdig stapte hij de zitkamer binnen, waar alles keurig gedekt stond, Alleen de haas ont brak en die bleef ontbreken, zopdat meneer Jansen tenslotte z'n servet ontknoopte en met het overschot je van den biefstuk van den vorigen dag, alles opat, wat daar eerst zoo verleidelijk had gestaan. De te leurstelling was wel groot! Intusschen had meneer Jansen, Kanaalstraat 18, oen schrijven ontvangen van z'n neef, die zeide, van. niets te weten. Het was een duistere geschiedenis, die echter door het postkantoor werd opgehelderd, töèn bij informatie aan het licht kwam, dat de haas in plaats van op 28 op IS was bezorgd. De teleurgestel de hazen-liefhebber stapte resoluut naar no. 18, met rekening. Hij sprak daar z'n naamgenoot en eindig de z'n tragisch verhaal met de medodeeling, dat hij „de haas niet had gegeten en dus de rekening ooi niet wenscht.e tè betalen". „Maar meneer, moet ik iets betalen, dat ik niet be steld heb?", was het antwoord. „Maar meneer, moet ik iets betalen, dat ik niet g<y noten heb?" De tussohenkomst van juffrouw Lize h acht de op gewonden gemoederen wat tot rust. Zij wist er wel wat op, als de heeren het verschil nu eens wilden deelen en meneer Jansen dan vanmiddag hen kwafii helpen de zalm op te eten, die ze juist gehaald had. Dat viel in goede -aarde. Meneer Jansen van no. 28 wandelde vergenoegd naar huis, in het vooruitzicht van een heerlijk smulpartijtje en niet minder van den heelen avond te genieten van dat aardige vrouw tje, want nog nooit had hij zoo'n verstandig vróuw- mcnsch ontmoet. Zoo gebeurde het, d-at meneer Jansen van no. 28 dien midd-ag de gast was van meneer Jansen van no. 18, dat hij nog vele malen do gast zou zijn, dat hij z'n stijve manieren wat af ging leggen en aan het einde van het jaar de bruidegom was van de vroo lijke Lize. En de hoofdschotel van hun bruiloftsmaal was een h-aas (Nadruk verboden.) Ahrends V. C. I—D.T.S. I 4—1. Ook de 2o wedstrijd van D.T.S. is op een nderlaag uit- geloopen. Ook nu is weer gebleken, evenals in den wed strijd tegen Zaandijk, dat de voorhoede niet voor haar taak berekend was. De forach, doch fair spelende A.- backs hadden absoluut geen moeite do diverse D.-aan- vallen af te slaan. Laten wij hopen, dat hierin spoedig verandering moge komen. Het verrassende aanvalspel van weleer !s helaas thans ver te zoeken. En toch deed het eerste kwartier der wedstrijd het beste hopen. Laten wij echter de zaak niet vooruitloopen. Over den wedstrijd het volgende: Van Dijk wint de toss en laat A. tegen wind in af trappen. De eerste aanvallen loopen echter op niets uit. Dan komt de D.-voorhoede in actie. Goed gesteund door de halflinie wordt menigen aanval ondernomen. Doch veel verder dan de backs komt zij voorloopig nog niet Bij een algemoene aanval wordt het leder mooi aan. Eecen doorgegeven, die zich geen oogenblik bedenkt om met een prachtschot den A.-kecper het nakijken te ge ven ft—0 voor D.) Toen kwam er echter kentering ln den strijd. Als de rechtsbinnen der gastheeren er snel met den bal vandoor gaat, wordt hij op het laatste oogen blik gehinderd, door Van Dijk en tot groote verbazing van vriend en vijand kent de scheidsrechter penalty toe. Deze wordt onberispelijk in een doolpunt omgezet 1—1. Deze straf was wel wat zwaar. Het poohdulveltjo liet ook nu niet lang op zich wachten, want als een bal voor het D.-doel wordt weggewerkt, Is van Dijk zoo onge lukkig om den bal recht tegen een D .-speler aan te schieten en de bal rolt in het verlaten doel, 21 voor A. De D.-voorhoede staat nu machteloos. Eenige schoten is het eenige wat in deze periode door den A.-keeper ver werkt wordt. Even voor de rust onderneemt de snelle A.-reehtsbuiten een ren en via de paal ls het dorde doel punt geboren. Rust treedt in met 3—1 voor Ahrends. Na de rust is D. eenigen tijd In de meerderheid, maar tot doelpunten komt het niet. Een omzetting in de voor hoede baat ook al niet. A. Is gelukkiger en met eon m.1. houdbaar schot is Slikker, die te laat uitviel vcor de vierde en laatste maal gepasseerd. Tot doelpunten komt het nu niet meer en als de scheidsrechter het eindsignaal blaast, heeft D. zijn tweede nederlaag te slikken gekregen. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. I had Zondag J.l. bezoek van H.R.C. 4 van Den Heldor. Direct na don aftrap had D. al spoedig succes als de D.-midvcor den bal in het H.-docl depo neert, terwijl spoedig de linksbinnen den stand op 20 brengt. H. komt echter tot de rust aan toe flink opzet- Verschillende berichten. Een vergadering te Alkmaar. Een bij drage afgewezen. Men schrijft uit Alkmaar: Heemraden en hoofdingelanden van den polder Hot Ambacht van Westfrieslnnd genaamd Geestmer Ambacht hebben te dezer stede een vergadering ge houden ter besproking van de vraag of zal worden bijgedragen tot de kosten van de voorgenomen ka nalisatie van Westfi-k sland, waarmee, naar velen hopen, eerlang een begin kan worden gemaakt, nu vorschillonde gemeontobesturen en andere colleges de gevraagde bijdragen hebben toegestaan. Of het daartoe nu wel zoo vlot zal komen, is twijfelachtig, gezien het besluit dat, in bovengenoemde vergadering ts gevallen. De heeren waren nl. van meening, dat dc bijdrage niet kon worden verleend. Als motieven daarvoor werden aangevoerd: 1. De gcmoonligging van gonc.emd Ambacht met Scher merboezem hehoorende onder 't groote waterschap van de Uitwaterende Sluizen in Ivennemerland en Westfrieslnnd. Daardoor zou een verslechting ont staan in de waterafvlociing van het Ambacht, om dat de zgn. Uitwaterenoe Sluizen, groot 68.000 H.A., geen stoomgemaal heeft, dat het water onmiddellijk in 2eo kan brongen, wat al zeer bedroevend wordt genoemd, gezien do groote schade, die ontstaat door te hooge waterstanden. Het water moet op de meest vlugge manier kunnen worden weggewerkt, een elsch waaraan alle betrokken waterschapsbesturen behooren mee te werxen. 2. Indien ook het zgn. Ambacht zou bijdragen in do kosten der kanalisatie, zouden de landbezitters in dat gebied op vijf wijzen betalen, nl.: door de bij dragen van: a. het rijk, b. de provincie, c. „Uitwa terende Sluizen", d. de gemeente, e. Geestmer Am bacht. Rn al deze bijdragen zouden veertig jaren achtercon moeten worden betaald, iets waartegen de Eerste houwdegen: Als een soldaat genoeg krijgt van het vechten, moet-ie gaan trouwen. Tweede houwdegen: Nee, vriend; als-ie genoeg krijgt van den vrede, moet-ie gaan trouwen! (Jud2c*) Een niet Juist berioht. „Het Volk" meldt: Eenige dagen geleden deelden wij mede, dat als ge volg van besprekingen tusschen de directie van dón Phohl-zender en het hoofdbestuur van P.T.T. ln de betrokken kringen de heropening van den Indië-zendêr zeer spoedig wordt verwacht. In aansluiting op dit be richt vernemen wij thans, dat de vroegere studio's in het perceel Keizersgracht 732 te Amsterdam weer door de directie van den Phohl-zender voor den duur van een half Jaar zyn gehuurd. Bij informatie bij de directie van den Phohl-zender, is ons geblekon, dat dit berioht geheel en al onjuist ls. De waarheid dienaangaande komt neer op het volgende: Er zijn tusschen de directie van den Phohizender en het hoofdbestuur dor P.T.T. te 's-Gravenihage, geen besprekingen gehouden over een heropening van den Indië-zender, gelijk „Het Volk" reeds eerder meende te moeten aankondigen. Het verband, dat de redactie legt tusschen haar be richt over een heropening en het huren der vroegere studio's, is ook al niet juist Wèl zijn deze studio's weer ingehuurd, doch alleen, omdat de huur afliep en men op eventueele gebeurte nissen voorbereid wcnschte to zijn, d.w.z. dat men niet zonder studio's 20U zitten, als er op de een of andere wijze weer eens zou kunnen uitgezonden worden. KINGSFORD SMITH TE ALLAHABAD. Kingsford Smith vloog van Karatsji naar Allahabad, welke plaats hij in reoordtijd (5% dag na het verlaten van Londen) bereikte. Kingsford Smith heeft op het oogenblik een grooten voorsprong op den recordtijd van Hinkler, die in 15% dag van Londen naar Australië vloog. Ook luit. Hill, die vandaag Rangoon met bestemming Singapore verliet, is op Hinkler's tijd voor. Kingsford Smith verklaarde, dat de reis tot nu toe een pleziertochtje voor hem is geweest on dat hij het traject Londen-Australië in 10% dag hoopt af te leggen. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. De Seine is sedert eenigen tijd onafgebroken geste gen en het niveau staat nu reeds meer dan 2 M. boven den normalen stand. De Marnc en de Yonne zijn nog steeds wassende. Ook in andere Fransche de partementen zijn de rivieren in vele gevallen buiten de oevers getreden. In de omgeving van Verdun moesten enkele dorpen ontruimd worden, als gevolg van de overstrooming van de Maas. In sommige dor pen hebben dc overstroomingen onrustbarende afme tingen aangenomen, als sinds 1S79 niet is voorgeko men. Ook voor de athletiek worden tegenwoordig we reldranglijsten samengesteld en sedert enkele jaren trekken die van M. Iloy (Munchen) de aandacht. Voor hink-stap-sprong is geen opgave gemaakt, doch wel prijkt Nederland voor het eerst op deze eere- lijst doordat Berger zoowel onder de 10 beste loopers op de 100 als op de 200 meter gerangschikt is. Op de 100 meter komen 5 Amerikanen voor, 1 Canadees, 2 Duitschers, 1 Hongaar en 1 Nederlander. Berger staat hier op de negende plaats achter Lammees, waar na zijn overwinning op dezen Duitscher te Bochum stellig geen. aanleiding toe is. Op de 200 meter kom»n on^er de beste tien de na men'voor van 7 Amerikanen en van de Europeanen Kornig (Duitschland!, Geerliug (Duilschland) en Berger. Hier is aan Berger de zevende plaats toege dacht. De veronderstelling is niet gewaagd, dat. de plaats van Bez'ger hooger zou zijn als de door hem "gemaakte tijden (waur men op afgegaan is) verkre gen waren in krachtmetingen mot de loopers van klasse met wie hij op deze eerelijst geplaatst is. EEN GIFTMENGSTER? Voor de rechtbank te Augsburg is het proces begon nen tegen dc 53-jarige gescheiden vrouw Lutzenber- ;;or, die beschuldigd wordt haar ouders niet vergif uit denkweg to hebben geruimd en bovendien to hebben getracht haar vier kinderen te vergiftigen. De verdachte, die zeven maanden in voorloopigc hechtenis zit, ontkent elke schuld. Uit Berlijn, 14 October, Bij dr. Spieoker, een geneesheer tcBuethen, die des kundige is voor het gerechtshof van Oppersilezië, werd heden een postpakket bezorgd. Mevrouw Spiecker, die het pakket in ontvangst nam, bracht het naar de ka mer van haar man, waar ook het vierjarig dochtertje ver toefde. Toen dr. Spiecker het pakket opende, ontplofte dit. Het heele vertrek was terstond vol rook. De drie personen, die zich in de kamer bevonden werden slechts licht gewond, hoewel de ontploffing zeer hevig was. Het 10 c.M. dikke blad van een tafel is b.v. geheel verbrij zeld. Politieke motieven schijnen bij dezen aanslag geen rol te hebben gespeeld. Vermoedelijk heeft iemand, die tengevolge van verklaringen van dr. Spiecker door de rechtbank is veroordeeld, het postpakket aan den dokter gezonden. Een zelfde pakket is bezorgd bij dr. Wilhelm, den leider van het mijnwerkerszlckenhuis te Bcuthen. Dit pakket ontplofte eveneens, toen het geopend werd, maar ook hierbij werd gelukkig niemand gewond. oZnder kuip van buiten af. Omtrent de ontsnapping van twee gevangenen uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen welke twee uitbrekers echter den volgenden dag, zooals we gister reeds meldden, onder de gemeente Valkenburg door de Leidsche politie alweer zijn aangehouden, verneemt de Ilaagsche corr. van de „Tel." nog de volgende bijzonderheden: Hoewel Maslanka en Verwyen, de uit de bijzon dere strafgevangenis ontsnapte gevangenen, bij het verhoor, dat hun Maandagavond door de politie is afgenomen, vrij gesloten waren, hebben zij toch ver klaard hoe zij ontvlucht zijn. inderdaad hebben zij een spijl van het raam doorgezaagd, zooals vermoed werd. Daarna zijn zij door de opening, die 22—32 c.M. groot was, gekropen, zoodat zij op het dak van de gang naast de cel terechtkwamen. I-Iier hebben zij zich van den muur af laten zakken. Op hun weg naar do vrijheid ontmoetten zij echter nog den hoo- gen buitenmuur. Op zijn hand heeft hij den ander „opgegevon", waarna de tvveode langs het lichaam van den eersten, die aan den rand van don muur hing, omhoog is geklommen. Op dezelfde wijze heb ben zij zich aan de buitenzijde laten zakken. Daar zij den weg niet kenden, zijn zij aan het dwalen ge raakt. In een hooiberg zij weten zelfs niet waar hebben zij een deel van den nacht doorgebracht, tot dat zij door den boer vorjaagd werden. De boer gaf hun nog een stuk brood en lucifers mee. Door weilanden en over slooton zijn zij verder ge dwaald, totdat zij, zooals zij verklaren, plotseling den politieauto op zich zagen toekomen. Hoe zij aan de metaalzaag gekomen zijn, wenschon zij niet to zeg gen. Toen aan Verwyen gevraagd werd waarom hij ontvlucht washij had slechts twaalf dagen to goed antwoordde hij „om vrij te zijn". Uit de gebeurte nissen blijkt, dat de ontvluchten goenerlei hulp van buiten hebben goh-ad. Gisteravond acht uur zijn zij weer naar dc gevangenis teruggebracht. Te Wassenaar hebben de ontvluchte gevangenen op den Schouwweg een bezoek gebracht aan den provisie kelder van den heer J., waarvan het raampje open stond. Hieruit ontvreemdden zij een brood en een stuk kaas. Vervolgens gingen zij naar het dorp Wassenaar zelf en brachten daar in een kruidenierswinkel aan den Achterweg oen bezoek. Een van hen is n.1. door een hooggelegen tuimelraam geklommen on maakte zioh meester van het in do toonbanklade aanwezige geld, benevens een flesch limonade, reepen chocolade, pe permunt enz. Na op deze wijze gofourageerd te hebben, begaven de beide heeren zich weder op weg en kozen een nachtleger in eon hooiberg van den landbouwer v. d. K. aan den Rijksstraatweg te DE Haag. Toen de knecht dos middags op den hooiberg moest wezen, bemerkte hij tot zijn grooten schrik een paar kerels in gevangeniakleeren. Deze vroegen hem echter aan niemand iets te zeggen, waaraan de knecht ge- daehtenloos heeft voldaan. Even later is het tweetal den polder ingevlucht. Zij werden toen gesignaleerd door menzchen, die daar aan het werk waren. Kort daarop'zijn zij gegrepen. Dit uitstapje zal nog wel gevolgen voor de heeren heb ben in den vorm van een langeren straftijd. Twee personen aangehouden. DE SLACHTOFFERS VAN DEN STORM.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6