Abonnementsgelden. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. NIEUWE NIEDORP CALLANTSOOG S C H 0 0 R L. WIERINGEN LANGEND IJ K KOEGRAS Hooggeachte Redactie, In uw courant van Donderdag 9 October stond een stukje over „Kiezerslijst en tienjaarlijksche stem ming", geplaatst als bericht uit Julianadorp. Nu was Ide inhoud niet geheel juist en ook wekte de toon ervan den indruk, alsof de Kerkeraad aldaar „met regentengeest bezield", haar „zure" ambtsplichten yerzuimt. Laat mij namens dezen Kerkeraad even mogen mee- tieelen, dat de stemming over een eventueel kiescol lege eerst Maart 1931 plaats heeft en in onze verga dering reeds is besproken, zoodat het al te voorbarig zou zijn nu al bekend te maken, wat voorjaar 1931 moet geschieden. Hier is geen sprake van regenten- geest, integendeel, de Kerkeraad wil zooveel mogelijk de gemeente zelf laten spreken. Ook stond er, dat de voorbereiding reeds nu plaats vond, door de kiezerslijst te herzien. Dit gebeurt ech ter elk jaar, omdat alleen de menschen, die op deze lijst staan, aan de stemming voor Notabel mogen deelnemen en ook aan elke andere stemming, dus ook aan die in Maart 1931. Ons reglement luidt: „dat op deze lijst van stemgerechtigde leden eener gemeente Ider Ned. Herv. Kerk voorkomen zij, die door belijdenis of door indienen der attestatie als lidmaat zijn inge schreven, met dien verstande, dat deze belijdenis of dit inleveren der attestatie eerst een jaar moet zijn ge leden. Ik hoop eventueele onjuiste gedachten hierdoor te hebben bestreden. U voor het plaatsen dezer regels dankend, Namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Julianadorp: E. R. DAMSTé, Predikant-Voorzitter. 15 October 1930. tegen Rheupiatieh, Ischias, Spit, Influenza, Jicht, Griep, Spierpijn, Hoofd- en Zenuwpijn TÓGAL-tabletten bij alle apoth. en dros. f O.SO en f 2.Voor langere kuren in kliniekverpakking f 8.75 (veel voordeeliger in 't gebruik) Vergadering van de Middenstandsvereenjging op Dins dag 14 October in het lokaal „Prins Maurits" alhier. De heer C. v. d. Haagen, voorzitter, opent met wel kom en deelt mede, dat een verandering in de Bestuurs functies heeft plaats gehad. De heer Adr. Prins kon wegens zijn drukke werk zaamheden het secretariaat niet meer waarnemen en nu is onze waarnemende secretaris bereid gevonden deze functie over te nemen, waar wij aldus voorzitter de vereeniging geloof ik mee kunnen feliciteeren. De notulen der vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. Door den heer Keetman was een uitvoerig verslag gemaakt van de dit jaar gehouden festiviteiten, waaruit we willen moteeren, ten eerste de zeer gezellige samen werking van Bestuur en Commissie, gesteund door den eerevoorzitter, den weled. heer A. Visser. De gehouden harddraverij heeft een voordeelig saldo opgeleverd van f 75.67, welk bedrag ls geplaatst bij de Boerenleenbank, als fonds voor te houden draverijen. De zoo schitterend geslaagde tentoonstelling bracht een voordeelig saldo op van f 181.29. Verder werd een woord van dank gebracht aan die genen, die hebben medegewerkt ook In 't bijzonder aand e jogedames deze feesten te doen slagen. Mede een woord van dank aan het Gemeentebestuur, aan de Vereenigingen IJs- en Volksvermaak en Excelsior voor hunne medewerking. Ook werd nog even aangehaald, dat de festiviteiten toch ook zeer zeker in 't belang van 't algemeen zijn gehouden, gezien tler-o iitvangsten der belde feesten van f 1089.45 en uitgaven van f 832.49, waarvan ruim f 600 ls uitbetaald aan de burgers van Nieuwe Niedorp. En de heer Keetman beëindigt zijn verslag, ln dt hoop ln deze richting door te kunnen gaan om te helpen, de jeugd mede te ontwikkelen en nieuw leven te brengen ln onze gemeente, maar tevens onzen Middenstand te doen groeien en bloeien en diegene die hun medewer king weigerden, uit antipathie voor den Middenstand, te hebben overtuigd, dat wij niet alleen werken voor den Middenstand, maar ook wel terdege in het alge meen belang. De Voorzitter dankt den heer Keetman voor zijn keurig verslag, nogmaals dankend voor de vele opof feringen door hem aan de feesten besteed en biedt hem namens de vereeniging als aandenken onzer eerste festiviteiten, een electrische bureaulamp aan, in de hoop nog vele jaren deze functie te kunnen en willen waar nemen. De heer Keetman, zelf tegenstander van betalende functies, wil deze mooie attentie als aandenken gaarne aanvaarden en dankt nogmaals allen voor hunne ge zellige medewerking. Onze eere-voorzitter had bericht gedaan tot zijn spijt deze vergadering niet te kunnen bijwonen en voorzitter beloven, de dingen niet te overhaasten en te wachten tot zij hem een welwillend leeken zou geven. Het kwelde hem nog erger te merken dat Wilbur iemand het hoofd van de sohouders en het hart uit het lijf kon praten. Zelfs in kleine dingen liet het geluk hem in de steek. Drie nachten achter elkaar was hij opgebleven om een hert te vangen. Vannacht wou hü het weer probeeren. De vreemde overtuiging kwam in hem op dat hij, als hij den bok kreeg, Hazel ook zou krijgen. En dan waren de ratelslangen ook moeilijker te vangen. Hij had nu ze ven prachtstukken, exemplaren met groote ratels, maar hij moest er nog zes hebben om het beloofde aantal vol te maken. Toen Wilbur wegreed, ging George met zijn zak en gevorkten stok de heuvels in en liet Hazel bij de vrou wen achter. Om lastige vragen te ontloopen sloop hy do achterdeur uit, maar ongelukkigerwijze had Hazel een glimp van hom gezien en ze werd weer verteerd door nieuwsgierigheid. Er was toch wel Iets geheimzinnigs aan George's zwerftochten. Ze probeerde Samantha uit te hooren, maar ze kon evengoed geprobeerd hebben water uit de Arizenawoestenij te halen. Samantha's kort: „Weet ik het?" m&akte haar dol. Hazel gooide het over een anderen boeg: Heb je geluisterd naar wat meneer Stocker over Spragge's hoeve gezegd heeft? Dat er in het algemeen gesproken hier niet zoo veel meer te doen is! Heeft meneer Stocker dat gezegd? Samantha's toon was scherp geworden. Je hebt zelf gehoord wat hij zei, toen hij je tante en George zijn compliment maakte dat ze hier letterlijk let wel alles uitgehaald hebben, wat er te halen viel. Wat heb jij daarbij gedacht? Dat hij een beetje met de stroopkwast liep! Stocker is de eerlijkheid zelf. Hij meende precies wat hij zei en hij heeft gelijk. Met zijn inzicht en zijn scherpen kijk op zaken heeft hij dadelijk gezien dat het scheppende werk hier afgeloopen is. Een eoht werkza me, ondernemende man kan in jullie vallei geen vol doend arbeidsveld meer vinden voor de ontplooiing van zijn gaven! Je bent van plan George hier van Spragge's hoeve weg te lokken! viel Samantha woedend uit. Omdat ik George's oprechte vriendin ben, zou ik hem graag tot zijn volle grootte zien (groeien. Ik vind het eenvoudig sclymdei schandelijk! Laten we er toch kalm over praten. Dat kan ik niet. Ik kan er heelemaal met jou niet over praten. Ik heb heelemaal geen woorden er voor, al leen maar gedndftten en gevoelens. Als jij George uit Spragge's vallei weglokt, ben je slecht en dom boven- dienl spreekt eenlge waardeerende woorden aan het adres van zijn Edele, voor allen steun, dien wij geregeld van hem hebben ontvangen. Als laatste punt op de agenda wordt besproken de te houden cursussen. De cursus houtsnijwerk en car- tonnage kan eerstdaags beginnen met 14 en 12 leer lingen. Als leiders houtsnijwerk stellen zich wederom beschikbaar de heeren C. v. d. Haagen en J. Faus. De cartonnagecursus zal worden verzorgd door mej. T. Keetman, onderwijzeres te Zwaag. Besloten werd ook den cursus Boekhouden (bij ge noegzame deelname) te laten doorgaan en dan voor iederen cursus disponibel te stellen een bedrag van f 25 uit de kas. Door den secretaris zal aan het gemeentebestuur ge vraagd worden, gebruik te mogen maken van een schoollokaal, evenals vorig jaar. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter de vergadering met een woord van dank aan den schel denden secretaris in de hoop, dat deze evengoed een ijverig bestuurslid zal zijn. Voor den cursus in het nuttig handwerken hébben zich tot op heden acht leerlingen aangemeld. Ter secretarie dezer gemeente is wederom aangifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer bij den veehouder R. C. K. Voor een klein, doch zeer belangstellend gehoor, trad Dinsdagavond in de Roode Leeuw de heer A. C. Bos te Egmond aan zee op om op uitnoodiging van de afdeeling Schoorl van het Centraal Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies, een causerie te houden over 't nut en 't wezen van de verpleging in koloniehul zen voor het zwakke kind. Vooral waar in ons land op de zindelijkheid van het lichaam en op de hygiënische levensvoorwaarden nog veel te weinig wordt gelet, is de verzorging in de koloniehuizen van zoo veel belang. Licht, lucht, beweging in de vrije natuur en goede voe ding gedurende enkele weken, zijn voor 't verdere leven van 't kind van groot nut. Ze krijgen in de jeugdperiode als 't ware een duw ln de goede richting en de nawer king daarvan is nog jaren te bespeuren; 't helpt 't kind als 't ware heel vaak over het critieke punt heen. Op een zeer duidelijke wijze deed spreker uitkomen dat ook de zwakke kinderen uit het overigens zoo gezonde, school, een weldaad wordt bewezen, wanneer ze eenigen tijd in staat worden gesteld om te vertoeven in een streek waar de lucht weer een andere is als hier; b.v. in een der koloniehuizen in het Geldersche. Na de causerie een film, en wel een zeer goede film welke ons aanschouwelijk deed kennismaken met de ver pleging zoowel in de boschhuizen als in de zeehuizen, en zoowel in den zomer als in den winter, en 't was op- Die visch is muf, kellner. En eergisteren zei u, dat ze lekker was! 't Is toch van dezelfde visch, mijnheer (London Opinion). Terwijl ze sprak was ze opgesprongen. Hazel was ook overeind gekomen, heel bleek en bevend, maar ze kreeg gauw haar zelfbeheersching terug. Mot een flauw glim lachje en een nauw merkbaar schouderophalen bewoog ze zich naar de voordeur met het voornemen zich terug te trekken. Neen, dat niet gaan! zei Samantha kortaf. Laat me er alsjeblieft door! Ik vind dat je heel lomp geweest bent, maar ik kan wel wat door de vingers zien. Je bent nog niet klaar! zei Saamntha. Ik ga tante Amalia roepen! Voordat Hazel kon tegenstribbelen had Samantha al geroepen met krachtige, luide stem. Ze hoorde juffrouw Spragge's zwaren stap ln de gang, de deur ging open en daar was ze. Een oogenblik keek ze van -het eene meisje naar het andere, toen begon Samantha: Hazel wil George hier Weglokken. Ik heb het haar voor de voeten gegooid en ze heeft het toegegeven. Ik vond dat u moest weten dat ik tegen Hazel gezegd heb dat ze slecht en dom is. Zoo, zei moeder Spragge, heb je dat? Ik denk dat je vergeten was dat Hazel onze gast is. Het hindert niet. juffrouw Spragge, murmelde Ha zel. Ja, dat hindert wel, tenminste als je het gemeend hebt. Heb je het gemeend? Dit gedeelte hier is te klein voor George. Als je hem weg kon lokken, zou je dat dan doen? Ja Denk je dat je mijn zoon beter kent dan ik? Hazel antwoordde niet. Juffrouw Spragge ging op haar gemak voort: Ik heb dat al een paar dagen geleden vermoed. Hazel zei beleefd: Ik zou liever over deze kwestie met Samantha en u niet willen spreken. Dat zal toch moeten. We zullen die zaak nu maar eens grondig onderhanden nemen! - Twee tegen een. Samantha, ga jij maar naar de keuken; toen lk Je heb hooren roepen heb ik de pan met jam van de kachel genomen, ga jij die er maar weer opzetten. Samantha aarzelde, maar gehoorzaamde toch. Toen ze den drempel overstapte, vuurde ze haar laatste schot af: Gast of niet, Hazel Goodrich, maar je bent met het werk van den duivel bezig. Wordt vervolgd. merkelijk hoe weldadig de winterverpleging vooral ook was, zelfs in de zeehuizen. Geen beter propaganda voor het zwakke kind denkbaar, dan deze film. De avond was leerrijk en nuttig en zal ook in school zijn propaganda wel hebben gedaan. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld dat de zen winter alhier een cursus zal worden gehouden in de wereldtaal „Esperanto". Reeds 15 personen heb ben zich opgegeven aan den cursus deel te nemen. De leiding is in handen van de heeren H. Schouw- vlieger en L. Bos. Gevraagd zal worden aan het ge meentebestuur een schoollokaal ter beschikking te krijgen voor leslokaal. Boerderij verbrand. Woensdagmiddag omstreeks 3 uur is brand ont staan in de groote boerderij van den veehouder J. Doves aan de Ivlieftstraat te Hippolytushoef. De brand greep zoo snel om zich heen dat in minder dan geen tijd de geheele boerderij in vlammen was gehuld. De brandweer werd al dadelijk gewaarschuwd, welke de motorspuit bij den brandput in den Koogerweg opstelde en al spoedig werd met drie stralen water gegeven. Het geheel met riet bedekte dak was toen al reeds afgebrand en de brand had toen ook reeds de woonkamers verwoest. Niets kon worden gered en ook zoo goed als niets kon bespaard blijven. Het huis, wat in de bebouwde kom staat, stond gelukkig geheel vrij van de belendende perceelen, zoodat deze ook geen schade beliepen. Alleen de verf van de wo ning van bakker Kaptein werd geschroeid. Te onge veer 4 uur was men den brand meester, doch de groote voorraad hooi, welke in het huis was gebor gen, brandde door, zoodat dit uit elkander moest worden getrokken, en zoo gebluscht. Huis met huis raad en inboedel, zoomede hooi e.d. waren tegen brandschade verzekerd, doch een groote hoeveelheid gedorscht graan, welke mede verbrandde, was niet verzekerd. Üp het terrein van den brand waren be halve de brandmeesters ook burgemeester en wet houders aanwezig, zoo ook een groote menschenme- nigte, welke het schouwspel gadesloegen. De oor zaak van den brand is onbekend. DEN OEVER. Bevordering. De rijksveldwachter Van Duinen alhier is bevor derd tot Brigadier-titulair. Beurtgangers Zuiderzeewater. Naar wij nog nader vernemen, zullen de beurtgan gers van de M.U.Z. met ingang van Vrijdag a.s. we derom over v. Ewijcksluis naar huis gaan. NOORDSCHARWOUDE. De Wereldbibliotheektentoonstelling:. Daartoe door de W. B. in de gelegenheid gesteld, werd vanwege de afdeelingen Instituut voor Arbeiders Ont wikkeling en Volksonderwijs Dinsdagavond een tentoon stelling gehouden in „Concordia". Deze tentoonstelling ls wel een succes geweest, daar een talrijk publiek aanwezig was. Keurig uitgestald lagen daar op tafels de nieuwe se rie romans, een verzameling schilderijen, werken op ge bied van taal en letterkunde enz., in het kort gezegd: voor elk wat wils, zooals het spreekwoord is van de Mij. voor Goede en Goedkoope Lectuur. Dat het hiermede ernst was, kwam tot uiting ln de aan lederen bezoeker uitgereikte cadeau-bon, waarvoor men tegen betaling van slechts f 1.50 niet minder dan 4 boeken van een bepaalde serie kon krijgen. Op een abon nement naar vrije keuze werd voor de leden van de hier boven genoemde organisatie een korting verleend van vijf gulden, op een eigen keuze uit W.-B. boeken ter waarde van f 17.50. Zoo gewensch mocht men dit in 10 maandelijksche termijnen voldoen. Voor een leder die z'n geest wenscht te verrijken is dit een prachtig aanbod. Te 8 uur zou de lezing worden gehouden met lichtbeel den en teohnische wetenswaardigheden door den heer J. C. Winterink, lid van het hoofdbestuur der W.B. ver eeniging, over „het boek en zijn beteekenis". Voor dat hier toe werd overgegaan, werd door den voorzitter van het Instituut een woord van welkom ge richt tot de aanwezigen. Spr. gaf een korte uiteenzet ting van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, zoo als dit gevormd is uit S.D.A.P. en N.VV Het doel is cultureele ontwikkeling te brengen onder de arbeiders van alle richtingen buiten alle politiek om. Hierna verkreeg de heer Winterink het woord, die een korte uiteenzetting gaf over het ontstaan en de beteeke nis van het boek. Met lichtbeelden werd ons dé werking der machines voor het drukken, naaien .afsnijden en binden duidelijk gemaakt. Ook eenige handschriften van bekende auteurs kwa men op het boek geprojecteerd. Verder vertelde spr. over den groei van de W.-B. en de tegenwoordige werkwijze, ook weer verduidelijkt door lichtbeelden. Het wasf een mooie en leerrijke avond, die met alle aandacht werd gevolgd. Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat door de Fa. Keizer, drukkerij alhier, gelegenheid wordt gegeven de in de lezing genoemde machines te bezichtigen. Wij hopen, dat deze avond ook voor de W.-B. een suc ces mag worden, daar een Instelling als de W.-B. dit wel verdient Hulppost- en Telegraafkantoor. Omvang van het verkeer September 1930: Ontvangen expresse 23, verzonden aangeteekenden 42, ontvangen aangeteekenden 140, stortingen postcheque en giro 573, verzonden postwissels 114, ontvangen post wissels en cheques 150, belastingstortingen 133, totaal posthandelingen 1744, behandelde telegrammen 825, ver kochte postwaarden f 577.58, verkochte plak-, statistiek en rentezegels f 273.91, geldelijken omzet f 66707.70%, Totaal posthandelingen vanaf 1 Jan. 18276, totaal te legrammen vanaf 1 Jan. 16048, totaal verkochte post waarden vanaf 1 Jan. f 9787.39, totaal verkochte plak-, statistiek- en rentezegels vanaf 1 Jan. f 9053.35, totaal geldelijken omzet vanaf 1 Jan. f 873650.20. Dat de doorvaart bij de Mossclenbrug nog wel eens wat te wenschen overlaat kwam Dinsdagavond weer uit. toen sc-hipper Hoogschagen van Schagcn tamelijk aan den last zijnde met z'n schuit, geruimen tijd moest mar telen om er door te komen. De oorzaak is niet voldoende diepte van het vaarwater De afdeeling OudkarspelNoordscharwoude van den Bond voor Staatspensionneering zal dezen winter weer 2 propagandaavonden geven. Door de afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies, zijn de vo rige week 17 kinderen uitgezonden naar het Enuna-kin- derhuis te Wijk aan Zee. OUDKARSPEL. Voor den cursus in Bollenteelt hebben zich nog zoo veel deelnemers opgegeven, dat het aantal tot 60 is ge stegen, zoodat pogingen in het werk gesteld worden ei- een tweeden cursus bij te geven. De tuinbouwvereenigingen hebben hiermede dus wel succes. Het is tevens een bewijs dat de teelt van bollen hier zal toenemen. Een woord van dank aan hen, die hier het initiatief toe hebben genomen is wel op zijn plaata. Betaling 3e kwartaal 1930. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het derde kwartaal 1930, ten bedrage van I 1.80 (voor courant met Zondagsblad f2.53). vóór 1 November a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over fe laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datnm wordt beschikt met 10.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuss, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 3e kwartaal 1930, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.33 Voor Het Nienwe Modeblad f 1-25 Voor Gracieuse f 2.15 Voor Panorama f2.60 Voor Het Leven i 2.50 DE ADMINISTRATIE. De houw van een woonhuis met schilderswerkplaats in de Friesche buurt te Koegras, voor den heer P. Kuit te Julianadorp, is opgedragen aan den timmerman S. van Scheijen aan de Kortevliet. Door het Bouwbureau en Aannemersbedrijf S. Th. Reeuwijk te BreezandSassenheim, zal voor den bloe mist P. A. de Groot op de boerenplaats „De Melkboer" aan de Kortevliet, welke ook voor de bloembollencul tuur in gebruik is genomen, een woonhuis enz. gebouwd worden. Bij de veehouders J. S. en. P. v. d. V. alhier heerscht ook het mond- en klauwzeer; het aantal ge vallen breidt zich gaandeweg uit. Opening van da Fancy-fair ten bate van de Chr. School. Woensdagmiddag om 3 uur is de Fancy-fair, die ge houden wordt ten bate van de Chr. school aan de Kortevliet, in tegenwoordigheid van vele belang stellenden, ook uit Den Helder, geopend. Zooals men reeds van vorige jaren zich zal herinneren, wordt deze fancy-fair altijd en ook nu weer georganiseerd door de Ger. Meisjesvereeniging- „Wees een Zegen", die het geheele jaar zich beijveren om allerhande handwerken en dergelijke artikelen te fahricperen, om als de tijd van de fancy-fair is aangebroken- deze zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen. Wij kunnen er dan tevens aan toevoegen, dat zij daar nu uitstekend in geslaagd is. Er is thans een expositie aanwezig die niet alleen gezien mag worden, maar die zeer zeker velen tot koopen zal dwingen en daar is het per slot van rekening dan toch ook om doen. Hoe grooter de voordeelige saldi is, hoe beter voor de school. Van bevriende zijde vernamen wij, dat hete vorige jaar een voordeelig saldo was verkregen van ruim f700. Het ligt dus nu maar aan de bezoekers om dit voor dit en volgende jaren excelsior te doen gaan, al is het natuurlijk heelemaal geen evangelie, dat dit waar zal zijn, omdat er nu zoo'n groote verscheiden heid van alle mogelijke artikelen aanwezig is. Wat er dan allemaal wel aanwezig is, zult u vragen. Wij zullen trachten dit eenigszins weer te geven. Dan is daar allereerst een stand met alle mogelijke parfu- meriën, boekwerken, sigaren, sigaretten en wat daar bij behoort, dan een stand met verpakte levens- en genotmiddelen, een groote stand met een keur van hand- en borduurwerken. Dat moeten de dames zelf maar eens gaan zien, dat kunnen wij hier wel schrij ven dat het er is, maar het oordeel daarover zullen we aan de dames overlaten, en die kunnen dan met een ook koopsters worden. Dan is er verder in een met planten en bloemen versierd lokaal de zoo on ontbeerlijke theetent, waar men, als men druk bij de andere zaken zijn best heeft gedaan, onder het genot van thee en koek, kan uitrusten en toch weer aan het goede doel medewerken. Wij zagen verder een inzending van 2 heusche konijnen, die zich nu juist in zoo'n groote drukte, niet erg thuis gevoelden, maar tenslotte went alles, zegt het spreekwoord. Voorts kon men het aloude koekhakken beproeven, raden naar den naam van een pop, eveneens hoeveel ha zelnoten er in een prachtige gevulde fruitmand ver borgen zaten en dan was er een kussen waarop de naam „Wees een Zegen" van spelden was aange bracht. Raadt maar eens hoeveel spelden daarvoor gebruikt zijn. Dan was daar het touwtjetrekken, sjoelbak, grabbelton, schiettent, een dito visch- en WAAR HET HART VOL VAN IS.... De aufomobllfsi (die de baby komt bewon deren): AJLraaniigst. En hoeveel kilometer loopt-ie per liter?

Schager Courant | 1930 | | pagina 2