Raad Winkel. Uit onze omgeving. Z IJ P E De gevaarlijke kruising bij de Stolpervlotbrug. LANGENDIJK ANNA PAULOWNA WINKEL CALLANTSOOG HEERHUGOWAARD HOOGWOUD OUDE N1ED0RP W1ER1NGEN ST. PANCRAS De heggen daar ter plaatse, die het uitzicht benemen, zullen tot 1 meter boven den grond gesnoeid worden. We lezen in de „Kampioen" het volgende: Aangezien was gebleken, dat de ontmoeting van den weg van Schagen naar Callantsoog met den Kanaalweg (bij de Schagervlotbrug) een zeer onoverzichtelijk punt oplevert door de aanwezigheid van heggen langs de brugwachterswoning, werd door den A.N.W.B. en de KNAC. aan den Rijks Waterstaat verzocht om verbetering in deze te willen bevorderen. Thans werd bericht ontvangen, dat de heggen tot 1 M boven den grond zullen worden gesnoeid en zullen worden gesnoeid gehouden. Door welwillende medewerking van den be trokken ingenieur van den Rijkswaterstaat zullen dus de ondervonden bezwaren worden opgeheven. ZIJPE, In de afgeloopen week zijn wederom 12 nieuwe ge vallen van mond- en klauwzeer aangegeven. De firma Stoutenbeek van Til te Hlllegom is voor nemens een dubbel woonhuis te doen bouwen aan den Roschweg nabij 't Zand. SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. E. de Vries, heeft Woensdag op de gehouden eind-examens te Den Haag het diploma Ziekenverpleging behaald. BUKGERBRUG. In de gisteren gehouden vergadering van molenmees- ters van den polder F., alhier is besloten den bestaan- den watermolen in genoemden polder te doen veranderen in een electrische bemaling. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 17 tot en met 23 October. Geboren: Alida Maria, dochter van Albertus Groot en Elisabeth Cornelia Schilder. P :i Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Mattheua Boekei, oud 31 jaar, arbeider te Koog aan de Zaan en Catharina Guurtrulda Borst, 27 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Willem Oele, 21 jaar, ar beider te Anna Paulowna en Cornelia Bakker, 18 jaar, zonder beroep te Zijpe. Johannes Pieter Pennekamp, 25 jaar, tuinder te Anna Paulowna en Adriana Bak ker, 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Nan Spaans, 30 j., slager te Schagen en Antje Kuit, 25 jaar, zonder be roep, te Zijpe. ZUIDSCHARWOUDE. De gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Maandag avond half 8. O.m. komt een voorstel van B. en W. in behandeling om 40 pet. reductie te geven op den huurprijs der gemeente-landerijen over het jaar 1930. Kanalisatie Westfriesland. Ged. Staten vragen den raad, de bijdrage voor het kanaal AlkmaarKolhorn te verhoogen van f 600 op f 1100. B. en W. stellen voor te verhoogen tot f 800. Onze plaatsgenoote, mej. M. A. Kos, leerling-verpleeg ster in het Burgerzickenhuis Linnaeusstraat, Amster dam, heeft met goed gevolg eind-examen afgelegd. VAN EWLJCKSLUIS. Met ingang van Zondag 26 October a.s. is aangesteld als arbeider-telegrafist aan het spoor-tramweg-station alhier, de heer G. A. Kok, thans in zelfde functie werk zaam te Zwaag. Men zal zich mogelijk nog herinneren, dat, toen vorig najaar de nieuwe verkeersbrug over het Balgzandka- naal in gebruik werd gesteld, de brug nog niet geheel gereed was, doch later zou worden voorzien van de bogen, welke het bruglichaam zouden moeten dragen. Tijdelijk was een onderbouw van zware houten palen, onderling door stevige kruisbalken verbonden, ge plaatst, waarboven dan nog een vulling van stophout was aangebracht, waarop de ongeveer 60 Meter lange vaste brug rustte. Voor ongeveer vier maanden terug nu werden de eerste voor den bouw der brugbogen benoodigde onder deden aangevoerd en werd met de hieraan verbonden werkzaamheden begonnen. Nadien heeft men geleidelijk den bovenbouw zien verrijzen en thans zijn de beide groote vlakke bogen, onderling door zware ijzeren dwarsbalken verbonden, gereed. Méér dan 150 ton ijzer is hiervoor noodig geweest. Maandag 20 October wer den de laatste nagels ingeklonken, terwijl Dinsdag de stoppingen onder het bruggedek zijn verwijderd. De brug kwam hierdoor op de in de steunpunten aange- biachte draagstoelen te rusten. Voor men tot het weg nemen der stoppingen overging, werden op verschillen de plaatsen aan de brug-bogen kleine, uiterst gevoelige apparaatjes aangebracht, welke moesten dienen voor het meten der moleculaire spanningen, welke naar ver wacht mocht worden, in het inwendige van het ijzer zouden optreden, wanneer het gewicht der brug, het welk eveneens ongeveer 150 ton bedraagt, van den on derbouw op de boven-constructie zou worden over gebracht. Blijkbaar hebben de hier bedoelde spannings metingen tot een bevredigend resultaat geleid, want de werkzaamheden, welke door „Werkspoor" werden ver richt, zijn, behoudens het nog uit te voeren schilder werk, aan de brugbogen, afgeloopen. Door de firma J. de Vries te Heemstede, zullen nu nog de trottoirs ter zijde van het vaste bruggedeelte worden gereed gemaakt. Hieraan zijn de werkzaamhe den bereids reeds aangevangen. Daarna rest dan nog het trekken der palen, waarop de vaste brug tot heden heeft gerust en het uitdiepen der dan vrijkomende breede doorvaartwijdte. Voor deze laatste werken dient echter nog een aannemer te wor den aangewezen. Wat betreft de soliditeit van den bedoelden onder bouw, wordt door sommigen gemeend, dat het geluk kig mag worden geacht, dat deze onderbouw den brug niet al te lang heeft behoeven te dragen. In het in de onmiddellijke nabijheid liggende Amstelmeer werd n.1. in den afgeloopen zomer veel paalworm aangetroffen. Zouden deze ook den bedoelden onderbouw hebben aan getast, dan had dit, wanneer de brug er bijvoorbeeld nog eens een jaar langer op was blijven rusten, wel eens ernstige gevolgen na zich kunnen sleepen. Begrij pelijk is dus. dat er met belangstelling naar wordt uit gezien. hoe de palen zich onder den waterlijn hebben gehouden. Met den aanleg van den primalren weg Niedorper Ver laatAartswoud worden reeds de eerste stappen gedaan door in de gemeenton waarin deze weg zal gaan, een zakelijke beschrijving van het plan van den verkeersweg in verband met de onteigeningswet, ter inzage te leggen Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bij zonderheden. Zaterdagavond hoopt de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer in Hotel „Duinzicht" haar twaalf en half jarig bestaan feestelijk te herdenken. Het programma voor den avond vermeldt o.m. de opvoering van 2 too- neelstukjes, uitgevoerd door de tooneelvereeniging „Nieuw Leven", zang en rhytmische dansen van de zang vereeniging „Zanglust", voordrachten enz., afgewisseld door dansmuziek, Na afloop bestaat er gelegenheid tot dansen. We twijfelen er niet aan of de vereeniging zal op waardige wijze haar Jubileum vieren. De Commissaris der Koningin in deze provincie is voornemens zijn vierjaarlijksch bezoek aan deze gemeen te te brengen op Maandag 3 November a.s. Aan de aannemers Leegwater en Hittema alhier is op gedragen het bouwen van een Ambachtsschool te Edam, voor een bedrag van f 125290. We vernemen, dat het op 9 Januari a.s. 25 jaar geleden zal zijn, dat de heer J. Breebaart Dz., als burgemeester dezer gemeente werd geinstalleerd. De Commissaris der Koningin in deze provincie is voornemens om deze gemeente een bezoek te brengen op 4 November a.s., des voorm. te 9% ure. Gedurende het derde kwartaal waren er in het veefonds te Zijdewind verzekerd 351 runderen, voor een totaal bedrag van f 80560.De omslag werd be paald op f 0.60 per f 100. DEN OEVER. Flmavond. Woensdagavond werd door de Vereeniging van M.U.Z. Personeel een filmavond gegeven voor haar leden en genoodigden in de zaal van de cantlne. De film was een uit 6 deelen bestaande opname van het bedrijf der Staatsmijnen in Limburg. De heer G. J. v. Wely, voorzitter van de V.V.M.P. heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bij zonder den heer de Clercq, stooktechnisoh-adviseur te Amsterdam, in wiens handen de explicatie van de film berustte. Allereerst hield de heer de Clercq een korte inleiding, waarna met het vertoonen van de film werd begonnen. Deze in alle opzichten prachtig geslaagde film, gaf een goed inzicht van de wijze waarop in onze kolen mijnen de kolen voor industrie en huisbrand worden gewonnen. Een groot deel van de film is diep onder den grond (pl.m. 560 M.) opgenomen en gaf een dui delijk beeld van de moeilijkheden welke aan het win nen van kolen verbonden zijn. Doch ook datgene wat „boven den grond" geschiedt als het transport enz. werd prachtig in beeld gebracht. De voortreffelijke toelichting van den heer de Clercq verhoogde de waarde van deze film nog in sterke mate. Aan het einde der vertooning was het spontane ap plaus der aanwezigen wel het bewijs, dat men genoten had. De heer v. Wely sprak tot slot nog een kort woord van dank, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Jeugdbond voor Onthouding. De J.V.O. zal Zondag in het gebouw „de Vonk" een huishoudelijke vergadering houden. De mandolineclub alhier, heeft Donderdagavond in de zaai van den heer J. Lont de rij der winteruitvoeringen geopend. Voor dezen avond had men den hier in den omtrek algemeen bekenden humorist Daan Pool geën gageerd, wiens goede reputatie er zeker veel toe bijge dragen heeft dat de zaal geheel bezet was. Ter toelich ting diene nog dat de mandolineclub welke vroeger on der „het nut" ressorteerde, zich daarvan sinds eenigen tijd heeft losgemaakt en thans een zelfstandige vereeni ging is geworden. De nieuwe Voorzitter, de heer V. Bakker Dzn., opende dezen avond met een kort woord van welkom tot de aan wezigen en Daan Pool, terwijl hij zijn voldoening over uitsprak dat tegen de verwachtingen in zoovelen geko men waren. Nadat hij allen een genoeglijken avond had toegewenscht, werd door de Mandolineclub onder lei ding van den heer S. Bruul met de afwerking van het programma begonnen. Het orkestje speelde een 4-tal nieuwe ingestudeerde nummers die allen zeer in den smaak vielen. Een warm applaus viel dan ook de dames en den dirigent na elk nummer ten deel. Na de pauze was het woord aan Daan Pool. Als altijd had deze een gevarieerd programma, waarin ernst en luim elkander afwisselden. Met zijn eigen decors had hij het tooneel een mooie aanblik gegeven. Al zijn nummers vielen in heel goede aarde bij de aanwezigen en menigmaal werd hij ong eens teruggeroe pen. Mooi van inhoud was zijn nummer „De Muur". Al hoewel zeer moeilijk te vertolken wist Daan Pool dat lang niet onverdienstelijk te doen. Op aller verzoek gaf hij tot slot nog: „Hannes naar de Schager Landbouw tentoonstelling". Met zijn echt Westfriesch dialect wat niemand hem verbeteren kan, komt hij wel op zijn hoog tepunt Men heeft tranen om hem gelachen, de echte gezegdes en uitdrukkingen zooals men ze alleen in Noord- Holland vindt, ze waren eenig. Geen wonder dan ook dat hem een ware ovatie ten deel viel. Na afloop van zijn programma bracht hij nog een woord van dank aan allen die hem bij zijn optreden behulpzaam waren geweest, terwijl hij speciaal zijn be wondering uitsprak voor mej. Brinkman, voor haar uit stekende begeleiding, hoewel zij dat op het „eerste ge zicht" had moeten doen. Op verzoek van den Voorzitter sprak de heer M. Bos- ker een slotwoord, waarna men nog een paar uurtjes gezellig bleef dansen. De mandolineclub kan op een uit stekend geslaagden avond terugzien. Op het terrein van de Amsterdamsche Ballast-Maat- schappij hebben we opgemerkt, dat er al veel rollend materiaal weggetransportcerd wordt naar andere wer ken, o.a. draglines, knijpers, betonmolens enz., die per scheepsgelegenheid verzonden worden en naar wij ver nemen is de Ballast-Maatschappij het uitvoeren van verschillende werken opgedragen, o.m. een groot werk te Antwerpen. Wij vernemen, dat de werkzaamheden van Werk spoor met 1 November gereed zullen zijn. De deuren zijn klaar en afgeleverd. Er is voorloopig hulpbewe- gingswerk aangebracht. In 1932 zullen de officieele machines geplaatst worden. WIE RINGEN. Succesnieuws. Programma voor a.s. Zondag: Succes I speelt thuis tegen Nieuwe Niedorp I; Succes Hl thuis tegen Petten I; J.V.C. IS. II; en W.WJIS IV Tot brievenbesteller voor den Wieringermeerpolder, kantoor Haukes is aangesteld de heer N. Rotgans Dz., en tot hulpbesteller is in diens plaats benoemd N. Kat Mz. Onze pi.-.^tsgenoote, mej. A. Lleuwen, thans onderwij-c-cs te Hilversum, is als zoodanig benoemd te Rotterdam. Vergadering van den Raad op Vrijdag 24 October 1930, des avonds kwart over zessen. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, secre taris de heer A. de Ridder. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen onveranderd worden vastgesteld. Mededeelingen, In de plaats van den heer J. A. Rietbergen, wiens ontslag 22 October 1930 is ingegaan, is tijdelijk be noemd de onderwijzeres mej. A. C. Jansen uit Wie- ringerwaard. Inmiddels hebben zich bij de 3e oproe ping 17 sollicitanten aangemeld en getracht wordt spoedig tot een benoeming te kunnen overgaan. Het onderwijs in de wiskunde aan de school voor L\ L. O. is tijdelijk opgedragen aan den heer K. Viersma, onderwijzer aan de U. L. O. school te Noord- schanvoude, waarvoor per middag dat onderwijs wordt geggeven 3 X *2.zal worden betaald. Overeenkomst opgezegd. Door de Banne Nieuwe Niedorp is opgezegd de over eenkomst van 7 April 18G9 en zulks met ingang van 1 November a.s. Hierbij werd overeengekomen dat de Banne Nieu we Niedorp zou onderhouden een gedeelte Ooievaars- weg gelegen in de gemeente Winkel en de gemeente Winkel het paadje vanaf D. Appel tot het klooster ge legen in de Banne Nieuwe Niedorp. Voorts onderhield de Banne Nieuwe Niedorp een ge deelte van den Niedorperweg vanaf de grensscheiding bij de Gasfabriek tot het damhek van G. Klare, welk deel is gelegen in de gemeente Winkel en zal ook dit onderhoud met 1 November a.s. staken. Het komt B. en W. billijk voor, dat ieder zijn eigen wegen onderhoudt en zullen vanaf 1 November a.s. zelf daarin voorzien. Aan de o. 1. school te Winkel hebben zich een 15- tal leerlingen aangemeld voor het volgen van een cursus voor schoolvrije jeugd en te Lutjewiinkel 12. Aan de beide scholen wordt derhalve een cursus ge geven, terwijl het geven van onderwijs daaraan te Winkel is opgedragen aan den heer M. J. Wolthuis en te Lutjewinkel aan den heer K. Mulder. Het Prov. Bestuur berichtte, dat op 4 November de Commissaris der Koningin de gemeente zal bezoeken. Den heer Van Wijk wordt mededeeling gedaan over het verbruik van gas door de straatverlichting, uit welke mededeeling het groote verschil in verlichting en het gasverbruik blijkt. De heer Dekker vraagt wat B. en W. inzake de va cature-Rietbergen denken te doen, spr. geeft de voor keur aan een mannelijke leerkracht. De Voorzitter deelt mede, dat bij B. en W., Inspec teur en H. d. S., 't voornemen bestaat een mannelijke leerkracht te benoemen. Naar aanleiding van de mededeelingen worden nog een paar inlichtingen gevraagd en verstrekt. Ingekomen stnkken. Een besluit van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, houdende goedkeuring der wijziging van de be grooting 1930. Een besluit als voren, houdende mededeeling der Koninklijke goedkeuring van de door den Raad vast gestelde classificatie voor de Personeele belasting. Een besluit als voren, houdende mededeeling der Ko ninklijke goedkeuring van de door den Raad vast gestelde verordening op de heffing van opcenten op de Vermogensbelasting en de Verordening op de hef fing van opcenten op de Gemeentefondsbelasting. Een dankbetuiging van G. H. Kistemaker voor het betalen van de bijdrage aan de Handelsschool te Alk maar vopr zijn zoon Jb. Kistemaker. Een dankbetuiging van C. de Graaf voor het beta len van zijn doktersrekening van zijn operatie in het Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar. Een procesverbaal van kasopname bij den Gemeen te-Ontvanger van 26 September 193C, waaruit blijkt, dat in kas was en moest zijn f 742.33^. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Bij de Boerenleenbank was gedeponeerd f33.805.46. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Verslagen 1929. De volgende verslagen zullen voor de leden ter in zage liggen: Dienst der arbeidsbemiddeling in het district Den Helder. Werkzaamheden der Commissie voor de Malaria bestrijding. Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordholland. Commissie tot voorlichting bij de beroepskeuze te Den Helder. Verslag vdn de vergadering der gascommissie van 4 October 1930. Verslag van de vergadering van den keuringsdienst voor vee en vleesch van 2 October 1930. Beter wordt geacht de verslagen nog eens te laten circuleeren en daar zal nog eens een proef mee worden genomen. Het verslag van de gascommissie-vergadering wordt gelezen. Den heer Van Wijk doet het genoegen dat het be sluit is genomen dat voor het personeel der gasfa briek een premicvrij pensioenregeling tot stand is ge komen en verder acht spr. het goed dat de menschen op de hoogte worden gebracht van de vastrechtrege ling, omdat velen nog niet weten welken kant zij heen moeten: gas of electrische stroom. Spr. deed hier een beroep op de pers. De verslaggever is evenwel van oordeel dat, als een bedrijf als de gemeenschappelijke gasfabriek van Win kel en Nieuwe Niedorp zijn tarieven wijzigt en het wordt noodig geoordeeld dat de afnemers daarmede in kennis worden gesteld, daarvoor nog wel andere we gen openstaan. Al valt natuurlijk niet te ontkennen dat de door den heer Van Wijk gedachte wijze onge twijfeld voor dat bedrijf de goedkoopste is. Begrooting 1931. In verband met de door de commissie bij het on derzoek der begrooting gestelde vragen, deelen B. *n W. mede, dat aan enkele bemerkingen van admi nistratieven aard werd tegemoet gekomen en voorts; 1. de inkoop van pensioenen geschiedt krachtens de inmiddels vervallen Pensioenwet voor de Gemeen te-Ambtenaren 1913, welke wet in werking is getre den 1 October 1913. De inkoop geschiedt in veertig jaren, telken jare een gelijk bedrag. »De verdeeling dier bijdrage was aanvankelijk genoemd in één be drag, doch als gevolg der wijziging van rekening en begrooting moest dit bedrag worden gesplitst en is daardoor de mogelijkheid ontstaan dat eenig verschil in enkele posten is ontstaan, doch tot zeer geringe proporties; 2. het woonwagenkamp op een afzonderlijke plaats te vestigen, heeft ook de aandacht van B. en W., doch de moeilijkheid een dergeli'ke plaats te verkrijgen moet niet worden onderschat; 3. de woninghuur van J. van Dijk is ongewijzigd gebleven, alleen bij raadsbesluit van 7 April 1930 is zijn pensioensgrondslag gewijzigd; 4. het voorstel inzake verhooging van het loon van den wegwerker N. Leijen met f2.— per week, meenen B. en W. te moeten handhaven; 5. het gevoelen der Commissie om het loon van de arbeiders bij het tonnenstelsel met f 1.per week te verhoogen, kunnen B. en W, deelen; 6. waar gesproken wordt van 'n boet bij J. Korff, is bedoeld een boet, gebouwd achter de woning van J. Korff, arbeider bij het tonnenstelsel in Winkel. De begrooting wordt wastgesteld als volgt: gewone dienst ontvangsten f 101.296.54, uitgaven f 101.296.54, saldo nihil; kapitaaldienst ontvangsten f26.302.12, uitgaven f26.302.12; saldo nihil. Op verzoeken om subsidie als volgt te beschikken cn in de begrooting op te nemen: Legwcdstrijd Bond van Pluimveehouders in Noord holland f 10.—; Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland f 15. Commissie voor de malariabestrijding in Noordhol land f 17.35; Noordholl. Vereen. Het Witte Kruis f25. Afd. „Winkel" van het Genootschap Kinder Vac.- kolonies f75. Zangvereeniging „West Frisia" f50. Gymnastiekvereniging „Sparta" f50. Winkels Harmonie f 100. Alg. Nederlandsche Geheelonthoudcrsbond f 10. Schager Handeldrijvende en Industrieele Midden standshond f 10.—; A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland f 25. Verzoek van de R.K. vereeniging „Moederschaps- zorg" te Heerlen. B. en W. stellen voor daarop afwij zend te beschikken. Aldus wordt besloten. Verzoek van N. Leijen, wegwerker te Winkel, om verhooging van zijn weekloon van f22.op f25. B. en W. stellen voor op het vezoek afwijzend te be schikken en zijn loon te bepalen met ingang van 1 Januari 1931 op f24.per week. De beraadslagingen. De heer Van Wijk wijst, op den slechten toestand voor de tuinbouw- en landbouwbevolking. Spr. wijst op de subsidiën aan de Vereeniging van Burge meesters en Secretarissen, Vereen, v. Ned. Gemeenten en spr. zou willen, dat de Raad zich tot die organisa ties wendde, om bij de regeering op steun aan den noodlijdenden tuinbouw en landbouw aan te dringen. Bij de regeering zit nog wel geld, dat blijkt uit het vlootplan. Ook het wegenonderhoud dient onder 't oog te wor den gezien, in deze gemeente zal wel gauw 3 a 4 dui zend gulden belasting voor de auto's worden opge bracht en spr. zou willen dat de onderhoudsplichtigen een bijdrage uit 'het Wegenfonds kregen. Spr. zou wil len dat daartoe pogingen werden aangewend. De Voorzitter merkt op dat deze zaken dus feite lijk niet de begrooting raken, maar spr. zal er straks even op antwoorden. Wat het loon van den wegwerker Leijen betreft, zegt de heer Kamp, dat Leijen verleden jaar verhooging heeft gehad en de levensstandaard niet is verhoogd. Spr. kan dan ook niet met het voorstel van B. en W. meegaan, maar wil een verhooging van f 1.— per week. De heer Dekker zegt, dat Leijen op f22 is benoemd cn geen verhooging sindsdien heeft genoten. Spr. vond dat een loon van f22 noodig was. Nu de wegwerker goed blijkt te voldoen, gaat spr. accoord met het voor stel van B. en W., met den minder goeden economi- schen toestand mogen we geen rekening houden. De heer Brugman zegt dat Leijen ook wel eens als leider optreedt en de functie het voorgestelde loon waard is. De Voorzitter bepleit aannemen van het voorstel van B. en W. De heer Van Wijk kan er zich niet mee vereenigen dat de een f 2 verhooging krijgt en de ander f 1. Het voorstel van B. en W. f2.verhooging, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Kamp, Van Wijk en Over. De heer Van Wijk betuigt zijn dank aan den samen steller der begrooting, maar verzoekt voortaan de me morie van toelichting een week eerder te mogen ont vangen. De Voorzitter belooft dit. De Voorzitter beantwoordt vervolgens de door den heer Van Wijk naar voren gebrachte opmerkingen. De zaken zijn in behandeling bij provinciale en rijksregee- ring en in de eerstvolgende Statenvergadering Korrit de toestand van den tuinbouw in behandeling (voor- stel-Polak). Spr. kan niet onderschrijven dat de kwestie behoort tot de bemoeiingen van de Vereen, v. Ned. Gemeenten, maar eerder tot die van provinciale en landsregeering. In de eerstvolgende vergadering zal spr. op dit punt terugkomen. De heer Van Wijk meent dat een provinciale steun niet voldoende kan helpen. Spr. blijft optreden van de Vereen, v. Ned. Gemeenten gewenscht achten. De Voorzitter zegt, dat bij Ged. Staten vrij groote zekerheid bestaat dat de regeering niet zal steunen. Spr. deelt dan voorts mede, dat door Statenleden er op is gewezen, dat steun voor het onderhoud van we gen, door den heer Van Wijk bedoeld, worde verleend. Verder doet spr. mededeelingen over wat in de pro vincie inzake wegenverbetering wordt gedaan. Door spr. en ander Statenleden is aangedrongen op de stich ting van een wegschap. Begrooting Algemeen Burgerlijk Armbestuur. De Commissie van onderzoek adviseert tot goedkeu ring; overeenkomstig dit advies wordt besloten en de begrooting goedgekeurd in ontvangst op f 12.353.18, in uitgaaf op f 12.353.18, saldo nihil. De gemeentelijke subsidie bedraagt f 6500, vorig jaar f7500. De heer Kamp wijst op de goed inrichting van het huis, de menschen zien er niet meer tegen op er heen te gaan, maar als er zieken mochten komen, zal er ge brek aan ruimte zijn. Spr. beveelt deze kwestie onder de aandacht van B. en W. aan. De Voorzitter belooft dat de Raad volgend maal het gebouw zal gaan bezichtigen. Begrooting Gasfabriek 1931. De Commissie van onderzoek adviseert tot goedkeu ring. Overeenkomstig dit advies wordt besloten en de be grooting goedgekeurd, gewone dienst in ontvangst op f 53962.24, in uitgaaf op f53962.24, saldo nihil; kapitaaldienst in'ontvangst op f23227—, in uitgaaf op f23227.saldo nihil. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting 1930. Plaatsing straatlantaarns. Ingekomen zijn: lo. Verzoek van Jur. van Raalte e.a. te Lutje winkel, om plaatsing van een straatlantaarn. Door genoemde adressanten wordt verzocht een lantaarn te plaatsen voor het perceel van Jur. van Raalte. B. en W. achten het wel noodzakelijk om door verplaatsing van een lantaarn en het aanbrengen van een nieuwe lantaarn wijziging in de straatver lichting te brengen, doch stellen voor, daarmede te wachten op de mogelijkheid om daarin door middel van electriciteit te voorzien. 2o. Verzoek van J. H. Puijk e.a. om een lantaarn te plaatsen op den Westfrieschen Dijk. Om redenen als voren genoemd, stellen B. en W. voor, ook dit verzoek aan te houden. Wat "het tweede verzoek betreft, dit moet wel wor den aangehouden, omdat de gasleiding niet zoo ver strekt Conform de voorstellen van B. en W. wordt besloten, maar de heer Kamp bepleit overleg met het gemeente bestuur van Nieuwe Niedorp. De Voorzitter zegt dat het nog niet de bedoeling van B. en W. is om tot electrische straatverlichting over te gaan, wellicht een paar uitloopers. Den heer Dekker doet het genoegen dat B. en W. hebben ingezien dat in beide gevallen geholpen noet worden. De heer Kamp onderschrijft dit Voor de kalanisatie. Van Ged. Staten kwam het verzoek tot verhooging der bijdrage voor de kanalisatie.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10