Raad Warmenhuizen. pOSTER'C Plaatselijk Nieuws. Tot opheffing van de openbare school te Schoorldam wordt met 4 tegen 3 stemmen besloten. Steeds weer één echte ASPIRIN W aarschuwingen X RugpijnNieren Pillen Geen w0/- ^oarWybe,v piel noodigr geoordeeld, dit te verklaren, al was hij de cenige die het kon en ook wel zal weten. Tenslotte maakt uw verslag nog melding van een mededeeiing omtrent vergoeding voor de bediening der straatverlichting; daarvan blijft niets anders over dan liet simpele geval, dat ik voor eeriige dagen bij ecu bezoek aan de secretarie den heer secretaris het verzoek deed, te zijner tijd eens te willen nagaan, of in het een of ander contract daarvan iets voorkwam, hetgeen de heer Loggers me toezegde te willen doen. In geen geval klopt dus de zinsnede, dat ik beweer, dat het een of ander het geval is; juist omdat ik 't niet weet, heb ik er naar gevraagd; hoe. nu een dergelijke vraag, den secretaris mondeling en onder 4 oogen ge daan, opeens kan uitweeken tot een foutieve openbare mededeeiing, gaat boven mijn begrip. Mijnheer de Redacteur, met uw goedvinden neem ik meteen de gelegenheid te haat, allo stroomverbruikers in het laagspanninggebied Barsingcrhorn er aan te herinneren, dat alle soorten mcdedeelingen of klach ten schriftelijk aan mijn adres kunnen worden inge diend, opdat ik voor tijdige behandeling of doorgeving kan zorgen. Met beleefden dank voor plaatsing verblijf ik, A. C. BOL. Vertegenwoordiger P.E.N. Barsingerhorn, October 1930. RAAD SCHAGEN. Aanvullings-agenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Schagen, op Dinsdag 28 Octobcr 1930. Benoeming Hoofd U.L.O.-school. Schagen, 21 October 1930. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. THEATER ROYAL. In het theater Royal draait deze week het tweede en laatste spannende deel van het filmwerk „De Apache uit den Rattenkelder". Dit deel is zoo noodig nog sensa- tioneeler dan het eerste gedeelte, waarin de talrijke be zoekers kennis gemaakt hebben met Jack Cllfford, een jonge millionair, bekend sportman en pretmaker. Door zijn tallooze avonturen, geraakt hij in een moeilijk par ket, waarbij hij niet minder dan van een moord beticht wordt Hij heeft echter allerminst schuld aan dezen misdaad en het tweede deel laat ons thans zien, hoe hij terwijl hij zelf den waren dader tracht te vinden, daar bij de ontdekking doet dat zijn vriend, de bekende de tective O'Bryon, met den moordenaar onder één hoedje speelt. Nog voordat hij hem ontmaskeren kan, vindt hij in zijn tijdelijk verblijf in een beruchte inbrekersbuurt een oude vrouw, die zich als een betooverend jong meis je ontpopt Hij herkent in haar iijn geheime briefschrijf ster weer. die hem nu eindelijk haar wederwaardigheden onthult. Zij is de sedert twee jaren vermiste Alice Ho- gan. De man. die zich sedert dezen tijd voor den groot- industriëele Hogan. haar oom uitgeeft, is haar oom niet, maar een beruchte gemecne schurk, die samen mét. O'Bryon, haar vader en oom vermoord heeft en nu haar vervolgt om in het bezit van haar vermogen te komen. Zij was voor hun moorddadige plannen gevlucht en had in de onderwereld der inbrekersbende veel nood en el lende gezien, die zij met behulp van Clifford naar beste krachten te verhelpen zocht. Zij vroeg hem nu haar een laatste maal te helpen. Hij moest haar het pakje met haar papieren, die tn handen van Hogan en O'Bryon waren, terugbezorgen. Zijn moed en tegenwoordigheid van geest stellen hem in staat de papieren te bemachtigen en de belde schur ken aan de politie over te leveren. Als Clifford in zijn tijdelijk verblijf terugkomt, vindt hij Alice er niet meer. Vol onrust zoekt hij haar in Wang Fu's kroeg, wordt daar als de gevreesde „Uil" herkend en moet vluchten. Hij komt juist ter rechter tijd om Alice uit de handen van twee apachen, die haar overvallen hadden, te red den cn ijlt met haar naar zijn tijdelijk verblijf. De opge wonden menigte echter, steekt het huis in brand, omdat zij in den „Uil" een misdadiger ziet. Tevergeefsch zoekt de toegesnelde O'Tool hen van de onschuld van den „Uil" te overtuigen en treurig moet hij zien, hoe zijn vriend in de vlammen omkomt. Cllfford en Alice waren echter rtoor een ondergrond- sche gang ontkomen en gaan thans een gelukkige toe komst tegemoet Als tweede hoofdnummer geeft het theater Royal het buitengewoon amusante filmwerk: „Studentenhaver", met Mary Brian en Sharles Rogers in de hoofdrollen. Vergadering van den Raad op Donderdag 23 Octo bcr 1930, des middags 3 uur. Voorzitter de lieer H. N'olet, burgemeester, secretaris de heer H. G. Rijs. De Raad is voltallig. Dc Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen onder dankzegging aan den secretaris worden vastgesteld. Ingekomen stukken. n. Een beschikking van Ged. Staten van 8 Oct. j.lM No. 110, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het besluit van den Raad tot het aangaan van eene goldlcening ad f35.000.omdat de termijn van af lossing op 40 jaren is bepaald. Voorgesteld wordt door B. en W. den termijn van aflossing te bepalen op 25 jaren, overeenkomstig de beschikking van Ged. Staten. De Voorzitter erkent de juistheid van het oordeel van Ged. Staten, dat de aflossing van de 2 aange bouwde lokalen der meisjesschool dient te zijn ge schied gelijk met de aflossing van het hoofdgebouw. De heer Slot oordeelt dat dit tenminste een argu ment is. Dat geen motieven werden genoemd is oor zaak geweest dat de Raad zich tegen het voorstel van Ged. Staten verklaarde. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. b. Het jaarverslag en de rekening over 1929 van den Vleeschkeuringsdicnst, kring Schoorl. Het saldo be draagt f25.30. Deze stukken zullen circuleeren. Mededeel in gen. Tot tijdelijk onderwijzer aan "de O. li school te Schoorldam, is met ingang van 20 October 1930 be* komen talrijke soorfen namaak van ASPIRIN in den handel, dio soms met de echlo ASPIRIN-TABLETTEN slechts den tabletvorm gemeen heb ben, en vaak zonder uitwerking, ja zeifs schadelijk zijn. Het is daarom noodzakelijk,steeds voor oogen te houden, dat er slechts bestaat. Het onfeilbare kenmerk der echte ASPIRIN-TABLETTEN is het op elke tablet ingestempel- de BAYER- KRUIS. Bovendien draagt cck de verpakking het WBAYER- KRUIS en den bekenden ORANJE BAND. Prijs 75 ets. noemd de heer J. H. van den Berg te Egmond aan Zee. Het aantal leerlingen voor deh cursus Voortgezet La ger Onderwijs te Warmenhuizen o. I. school bedraagt 12, de R.K. Jongensschool 13, de Bijzondere School te Krabbendam 12. In den loop van den cursustijd zal nog eens worden nagegaan, of het vereischte aantal leerlingen aanwezig is. Door Ged. Staten is goedgekeurd het gcldleenings- besluit voor f23000. Ce openbare lagere school te Schoorldam. Opnieuw wordt aan de orde gesteld het voorstel van B. en W. tot opheffing van de school te Schoorl dam. Over dit voorstel hebben vorig maal de stem men gestaakt. De heer Molenaar vraagt verlof over dit punt nog iets te mogen zeggen en wanneer besloten is de be sprekingen te heropenen, komt de heer Molenaar op tegen de bewering van den heer Slot, als zouden de voorstanders van opheffing der school eerder de toe zegging hebben gedaan tot handhaving der school te zullen medewerken. Dc heer Slot heeft zooveel te ken nen gegeven als zouden die leden zich thans schuldig maken aan woordbreuk, maar al zal spr. niet betwis ten dat een dergelijke toezegging is gedaan, hij herin nert zich er niets meer van. Wel is indertijd gezegd dat het moeilijk is een school op te heffen om een onderwijzer weg te krijgen. Maar al was een dergelijke toezegging gedaan, dan zou dit nog niet insluiten dat als in de toekomst de omstandigheden zich wijzig den, men dan nog verplicht was de school te hand haven. Wat de zaak zelf betreft, spr. is het met de berekening van de bezuiniging niet geheel met B. en W. eens, maar vast staat toch, dat in de nabije toe komst opheffing een kleine bezuiniging beteekent. Spr. wijst op de waarschijnlijkheid spoedig te worden verplicht voor vak i terreinen en lokalen disponibel te moeten hebben en dat zou dan ook voor Schoorldam het gevai zijn. De ouderdom varr school en onderwij- zerswoniing zijn wactoren die t.a.v. bezuiniging mee spreken. Over de verbetering van het o'.derwijs wordt verschillend geoordeeld en het is wel eigenaardig, dat de voorstanders van het bijzonder onderwijs in de op heffing der school een verbetering van het openbaar onderwijs zien, terwijl de voorstanders van instand houding der school dat niet zien. Het door den heer Slot genoemde spreekwoord, als de vos de passie preekt, gaat naar spr.'s oordeel niet op, want in dozen Raad is ten aanzien van het openbaar onderwijs nooit een bekrompen standpunt ingenomen. Men kan evengoed do belangen van liet openbaar onderwijs voorstaan al is men geen voorstander. Spr. kan zich indenken dat de ouders te Schoorldam de school wil len handhaven en spr. verwacht dat als die wensch te Schoorldam niet bestond, er in dezen Raad wel geen verschil van gevoelen was. Dat de opheffing ten nadeele van de handelsondernemingen te Schoorldam zou zijn, betwijfelt spr. S<tfioorldam heeft reeds jaren een school cn ligt al jaren aan een primairen weg, zonder dat dit den bloei heeft bevorderd. De splitsing in het onderwijs is er eenmaal en centralisatie van het openbaar onderwijs zal meer en meer het gevolg er van zijn. Het gevaar dat door opheffing der school "Schoorldam zich meer tot Schoorl da: tot Warmen huizen aangetrokken zal gevoelen, is misschien denk beeldig, want een dergelijke buitenwijk heeft weinig contact met de centrum-gemeente. Schoorldam heeft van verlichting enz. evengoed geprofiteerd. Het be zwaar van den grootcn afstand zal meer gelden voor de uoders dan voor de kinderen, want die gaan spelenuerwijs naar de school. Maar als het zoo ver komt, dat kinderen van Schoorldam naar de school te Warmenhuizen moeten, dan zou spr. zoo moge lijk op kosten der gemeente die kinderen vervoerd wil len zien. De heer Slot vraagt naar notulen van de comité- vergaderingen, maar notulen van comitévergaderin gen worden er niet gemaakt. Door den Secretaris wordt gezegd, dat de Raad zich indertijd niet heeft uitgesproken als de heer Slot naar voren brengt. Wel heeft burgemeester Burger in dien vorm zijn meening naar voren gebracht. De heer Slot weet het vrij zeker, de kwestie der opheffing was toen reeds in een ver stadium. De heer Swan herinnert zich dat Burgemeester Burger toen zelfs had gezegd dat op de medewer king van 2 leden van Ged. Staten was te rekenen. De Secretaris dacht dat dit betrof de medewerking tot opheffing. De heer Slot wijst er op, dat er wel meer quaes- ties zijn geweest en toen was aangedrongen op het maken van notulen van comitévergaderingen. Comitévergaderingen of onder-onsjes. De Voorzitter heeft die besprekingen na een open bare vergadering altijd beschouwd als onder-onsjes ten niet als formeele comitévergaderingen. De heer Molenaar wijst, er op, dat van een zoo be langrijk onderwerp als hier wordt bedoeld, je toch wel iets bijblijft en spr. wijst er op, dat de heer Slot het in de voorvergadering niet naar voren heeft ge bracht. De heer Slot had gedacht, dat de billijkheid van den wensch der bewoners van Schoorldam bij den heer Molenaar den doorslag wel zou geven. Zij zijn nu de dupe van een kleine bezuiniging. Bij andere splitsing is niet gevraagd of het een bezuiniging zou beteekenen en aan die meerdere uitgaaf hebben ook de bewoners van Schoorldam meebetaald. Spr. wijst er dan verder op, dat de f 409 bezuiniging door B. en W. genoemd, z.i. moet worden teruggebracht, omdat verlichting en verwarming voor vervolgonderwijs er onder is begrepen, tot een bedrag van f50. omdat het te benoemen hoofd bijdraagt in de inkomstenbe lasting ad f 150 en wanneer clan tenslotte het be middelingsvoorstel van den heer Molenaar, vervoer der schoolkinderen, werd aangenomen, dan zou het bezuinigingsmotief heelemaal vervallen. De heer De Groot wijst er op. dat vooral den door slag geeft dat bij opheffing van de school te Schoorl- dam de school te Warmenhuizen veilig is, wat oimi derde leerkracht betreft. Anders zou ook te War menhuizen een chaos otnstnan. De heer Molenaar zegt, dat als hij voor handhaving der school was, het motief daartoe zou zijn het ge voelsargument. Maar spr. heeft Schoorldammers ge hoord, die ook niet zoo voer een éénklassige school waren. Verzet tegen opheffing van een dergelijke in stelling zal altijd blijven bestaan. Tenslotte komt bet voorstel van de meerderheid van B. en W. om de o; cnhare school ie Schoorldam met ingang van 1 Mei 1931 op te heffen, in stem ming en wordt dit voorstel aangenomen met 4 tegen 3 slemmen. Tegen stemden de heeren Swan, Slot en Van Rijn. Uitkeering aan de bijzondere school Krabbendam. te Voorgesteld wordt de uitkeering ingevolge art. 101 aan de Ged. School te Krabbendam vast te stellen over 1927 op f 576.36 en de totale uitkeering over 1925'26 cn '27 op f 1913.42. Wordt goedgevonden. De begrooting voor 1931. Aan de orde komt de vaststelling van de begroo ting voor 1931. Namens de begrootingscommissie rapporteert de heer Slot dat over het algemeen weinig viel te be zuinigen. De commissie heeft bezwaar tegen de ver goeding die voor de volkstelling zal worden gegeven, welke vergoeding neerkomt volgens verklaring van den secretaris op f 10 per dag. De commissie wijst er op dat de personen die met deze telling worden be last, evengoed vanwege rijk of gemeente uit hoofde van hun betrekkingen worden betaald en een toe slag daarop van f 10 per dag wordt te hoog geacht. De Voorzitter wijst op het vele werk aan de volks telling verbonden, werk dat in hoofdzaak wel buiten den gewonen diensttijd moet worden gedaan en volgens spr. is het ook geen aangenaam werk, overal in- en uitloopen, praatjes te wachten dat je het niet goed doet, enz. De heer Molenaar denkt dat als je een advertentie plaatste, je veel gegadigden zou krijgen voor t 10 .per dag en de heer Slot zegt dat er hier weinig werkloo- zen zijn, maar anders was het daar wel wat voor. De Voorzitter heeft alle respect voor die categorie menschen, maar als het werk gebeurde door menschen die niet vlot met de pen kunnen omgaan, zou de volks telling in gevaar komen. Het resultaat van de besprekingen is, dat inplaats van totaal 20 cent per telling, de belooning op 15 cent per telling wordt bepaald, van welk bedrag het rijk de helft betaalt. De commissie vraagt inlichting over den post f 1300 voor onderhoud brug aan het Noordeinde. De Voorzitter zegt dat hieronder ook zijn begrepen de kosten voor hekken en vernieuwing ervan. De post is niet voldoende gespecificeerd, maar uit den post zal niet worden geput voor de raad is ingelicht. Meerdere leden der commissie achtten het gewenscht eens 'te praten over het vervolg-onderwijs, omdat er leden waren, die oordeelden dat dit onderwijs niet meer zoo noodig was, nu het 7e leerjaar is ingevoerd. De Voorzitter zegt dat ook B. en W. dit hebben over wogen, maar gezien het aantal leerlingen, dat zich dit jaar voor het vervolgonderwijs heeft opgegeven, heb ben B. en W. den post op de begrooting geplaatst. In den loop van het jaar zal nagegaan worden of het aantal leerlingen het onderwijs blijft volgen en als het aantal belangrijk afbrokkelt, dan is van B. cn W. een voorstel te verwachten, den cursus op te heffen. Let er op of uw urine te donker of te licht van kleur is. of gij zeer vaak of zeer weinig aandrang tot loozing hebt, of uw water bewolkt is, bezinksel of zand bevat, en een branderige pijn veroorzaakt. Ook rug pijn, hoofdpijn, duizeligheid, rheuma- tische pijnen en een gejaagd, vermoeid gevoel kunnen u waarschuwen. Het zijn waarschuwingen der na tuur, dat er iets niet in orde is, en dat uw nieren en blaas verzwakt kunnen zijn. Beproef zonder uitstel Posters Rugpijn Nieren Pillen, die uw verzwakte organen blijkens de ervaring van zoovelen weder kunnen versterken en uw leven weder tot een lust kunnen misken. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking f 1.75 p. flacon. De heer Molenaar is altijd een groot voorstander van dit onderwijs geweest, het is z.i. meer waard dan het 7e leerjaar, maar nu dat 7e leerjaar eenmaal is inge voerd en het vervolg-onderwijs groote kosten vordert, verdient het overweging om voor volgend jaar onder de oogen te zien of met dit onderwijs zal worden voort gegaan. De Voorzitter belooft ,dat B. en W. een waakzaam oog zullen houden. Do heer Slot zegt geen voorstander van afschaffing te zijn, maar het bedrag dat er mee gemoeid is, is van dien aard, dat de commissie zich heeft afgevraagd of ais bezuiniging noodzakelijk blijkt, het misschien hier kan gebeuren. De heer Slot deelt verder als rapporteur mede, dat een klein gedeelte der commissie voor een jaar de proef wilde nemen met het drukken van de notulen. De kosten zouden op ongeveer f 100 komen. Misschien dat er velen zich op abonneeren en dit de kosten zou dekken. De heer Molenaar is overtuigd dat het In de praktijk zeer goed zou voldoen, maar f 100 is een belangrijk bedrag, terwijl voor salaris secretaris en ambtenaar ter secretarie al voldoende wordt betaald. De Voorzitter zegt dat zijn eenlgste bezwaar ook is de f 100 en spr. betwijfelt of er veel abonnementen zul len worden genomen. Een das verwent Uw hals. Neem Wybert. Het beste afweermiddel tegen verkoudheid en besmetting. De heer De Groot is er op oogenblik niet voor en de heer Swan wijst er op, dat steeds gezocht wordt naar bezuiniging en men dan deze nieuwe uitgaaf niet moet doen. Het voorstel-Slot t( f het nemen van de proef, wordt i verworpen met 5 tegen 2 stemmen, voor stemden de heeren Slot en Van Rijn. Adressen. Een verzoek van de N.H. Propaganda-Commissie van den Ned. Geheelonthoudersbond wordt afgewezen, mede omdat het werken van deze jonge vereeniging niet bekend is en met het oog op de bezuiniging. De afdeeling Noordholland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren verzoekt een nieuwe salarisrege ling voor den ambtenaar ter secretarie en wel een aan- vangsalaris van f 1200 en vijf 1-jaarlijksche verhoogin gen ad f 1C\ B. en W. vinden op de secretarie dezer gemeente een eerste klas ambtenaar niet noodig en willen daarom niet op het verzoek ingaan. De tegenwoordige ambte naar dcet zijn best om een betere plaats te krijgen en de Voorzitter wenscht hem bij die poging alle succes toe. Als blijk van waardeering voor den ijver en toe wijding en studielust, willen B. en W. echter een ver hooging van f 100 toekennen. De heer Slot zegt dat ook de commissie oordeelde, dat hier een volwaardige kracht niet noodig is. De se cretaris moet meer iemand hebben voor boodschap pen doen en om te typen. De heer De Groot zegt dat verleden jaar een ver hooging van f 200 is toegekend en nu weer f 100, het wordt spr. te duur. De heer Swan zegt dat de betrokken persoon een neef van hem is, maar men kent spr. voldoende om te weten, dat hij de zaak objectief zal beoordeelen. En spr. wijst er dan op dat de ambtenaar hier alle dagen zit, nog steeds studeert en f 1200 dan een matige beta ling is. Een stoker aan de gasfabriek zoo van den akker verdient meer. De heer Molenaar onderschrijft dat alles, maar het is bij spr. twijfelachtig of een volwaardige ambtenaar noo dig is. De gemeente kan er niet de dupe van worden dat de arbeidsmarkt overvoerd schijnt te zijn. Het voorstel van B. en W. f 100 verhooging wordt verworpen, alleen de heer Swan stemde voor. Door den heer; Slot wordt het wenschelijk geacht, dat mededeeiing wordt gedaan van verschillende vaststaan de posten, omdat de ingezetenen er zich wel over zullen verwonderen, dat bij een begrooting van ruim f 115.000 niets te bezuinigen valt. De heer Swan wijst er op dat de begrooting voor de ingezetenen ter inzage ligt De Voorzitter noemt nu diverse posten op, straatver lichting f 3022.12, verpelgingskosten kranzinnigen f 6000, openbaar onderwijs f 15296 (het rijk betaalt voor salaris sen hiervan tefug f 10260), bijzonder onderwijs f 7123. De heer Molenaar wijst op de voortdurende stijging van bijdragen voor middelbaar- en nijverheidsonderwijs en wil opnieuw een poging zien aangewend om te be reiken dat de ouders die de kosten zelf kunnen betalen dat ook doen. De Voorzitter wijst op de progressieve heffing der schoolgelden, de kosten van dit onderwijs zijn niet door de betrokken ouders te betalen. De heer Swan wil, dat de enkelen die het dan wel kun nen betalen, het ook zullen doen. Besloten wordt dat B. en W. zich nogmaals tot de Vereeniging van Ned. Gemeenten zal wenden. Goedgevonden wordt dat de gemeente inzake de ge meentefondsbelasting wordt gerangschikt in de derde klas. De begrooting van het tuinbouwbedrijf sluit met een geraamde verliespost van f 500 en de heer Molenaar wijst er op dat het bedrijf onder ongunstige omstandig heden heeft gewerkt en dit dan ook verklaart waarom dit met zooveel enthousiasme opgezette bedrijf met eenig verlies werkt. Alle aflossingen moeten evengoed gebeuren en als een particulier het bedrijf had uitge oefend zou er zeker geen groot verlies zijn geleden. Bij de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur komt opnieuw in behandeling het verzoek om de jaarwedde voor administrateur en armvoogden op totaal f 400 te bepalen en niet, zooals door den raad was besloten op f 300. Ook nu weer krijgen we vrijwel dezèlfde motleven te hooren die vorig maal naar voren werden gebracht en het resultaat is, dat met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Swan en De Groot wordt besloten den post op f 300 te handhaven. De gemeentelijke subsidie zal f 1000 bedragen. De begrooting sluit in totaal op een bedrag van f 9475. De begrooting van het gasbedrijf vermeldt een ge raamd winstsaldo van t 1269.30. De heer Slot wenscht in bespreking te brengen het minderheidsvoorstel tot herziening van de salarissen der fitters. De Voorzitter zegt dat B. en W. dachten dat die zaak was afgehandeld, doordat in de voorlaatste vergadering een adres van de 2 bonden voor kennisgeving was aan genomen. Maar de begrooting wordt behandeld en dus kan de post besproken worden. De heer Slot oordeelt dat men goede krachten aan het bedrijf moet binden en daarom wil spr. de salarissen der fitters bepalen op: aanvangsalaris f 28 per week met 4 wteejaarlijksche verhoogingen van f 1 per week. De heer Van Rijn ondersteunt» het voorstel. De heer Molenaar zegt dat 't salaris thans Is f 28 met kindertoeslag, wat in de praktijk neerkomt op een sala ris van f 30 per week. Spr. vindt geen aanleiding om op het genomen besluit terug te komen. Spr. wijst op de groote werkloosheid en op de loonen die algemeen gel den. De Voorzitter is het met de redeneering van den heer Molenaar eens. Ook de heer Swan vindt de thans geldende salarissen voldoende, maar de heer Slot vindt ze voor ee* vakman niet overdreven. De heer Molenaar wijst op de emolumenten, die ge noten worden. Het voorstel-Slot wordt verworpen met 5 tegen 2 stem men, voor stemden de heeren Slot en Van Rijn. De begrootingen van de gemeente, gasbedrijf, tuin bouwbedrijf en armbestuur worden vervolgens vastge steld, waarna de Voorzitter de commissies dank zegt voor den verrichtten arbeid. De rondvraag De heer Slot informeert naar de kosten van aanleg van electriciteit in de gemeentewoningen. De Voorzitter zegt dat de opgave spoedig is te ver wachten. De heer Van Rijn vraagt of den Voorzitter bekend is dat geen verankering is aangebracht aan de schoeiing langs den spoordijk. De Voorzitter zal het met den opzichter bespreken. Het was gewenscht geoordeeld het gat te stoppen, het onderhoud behoort aan de spoorwegmaatschappij. De heer Nannis dacht dat de schoeiing voldoende sterk was, maar de heer Van Rijn vreest dat de zaak weldra voor-over zal vallen. Hierna volgt sluiting.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2