Schager Courant I 1 De Competitie-wedstrijden. Derde Blad. =3 SPORT BT" VAN ZONDAG Spanning in de tweede klasse. HET MEISJE UIT DE STAD. Het Nederlandsche elftal gekozen. H.R.C. I—Hollandia I. 1-1. Dinsdag 28 Ociober 1930 73sle Jaargang. No. 8755 Voetbal. Ajax loopt in; Z.F.C. verliest een punt Blauw Wit laat een veer tegen K.F.C. P.E.C., N.O.A.D., P.S.V. en Velocitas strui kelen niet. Spanning in onze tweede klasse. K.N.V.B.-overzicht van 26 October. Aan terrein-afkeuringen zijn we gewend; het viel, «oover het de eerste klassers betreft, nogal mee. Het aantal bleef tot twee beperkt. AFDEELING I. Ondanks het niet mede spelen van Van Reenen, heb ben de Rood-Witte Amsterdammers, Ajax „the good ©ld" H.F.C. met 60 geslagen. Mede doordat H.F.C., de groote concurcent, in Schiedam tegen Hermes een punt verspeelde (het resultaat was n.1. 66 gelijk spel) staan ze er even goed voor als de Zaankanters, al hebben deze een wedstrijd méér gewonnen. Het mag V.U.C. als een goede prestatie aangerekend worden om in IJmuiden tegen Stormvogels gelijk te spelen (44). 't Gooi, kon 't in Dordrecht tegen D.F.C. niet tot een overwinning brengen. Met 32 keerden de Hilversummers huistoe. Excelsior's terrein werd af gekeurd, zoodat H.B.S. niet behoefde te komen. H.F.C. staat onderaan met 2 punten uit 4 wedstrijdep; score 29. De stand is: Z.F.C. 6 4 2 0 16—11 10 Ajax 5 3 2 0 14—2 8 D.F.C. 6 3 2 1 9—8 8 Tengevolge van den wedstrijd ZwitserlandNederland die a.s. Zondag te Zürich wordt gespeeld, gaat de wed strijd Z.F.C.Ajax helaas niet door. 2e klasse A. Vorige week konden we van de prachtige resultaten van onze tweede klassers getuigen. Ook thans zijn we niet ontevreden. West-Frisia won thuis van D.E.C. (20) en blijft als eenige ongeslagene de leiders op de bleien volgen. Z.V.V.T.O.G. werd wegens terrein- afkeuring afgelast. A.F.C. nam nu de gelegenheid te baat om een punt uit te loopen en door van W.F.C. te winnen (32) hebben ze dan ook de eerste plaats ingenomen. Het Alkmaarsche Sportpark werd natuur lijk (men leze hieromtrent het oordeel van onzen cor respondent te Alkmaar over 't sportpark!) afgekeurd. De belangrijke match tegen Zeeburgia vond zoodoende geen doorgang. H.R.C.Hollandia eindigde in een 11 gelijk spel, waarmee Hollandia ruimschoots haar deel kreeg. In zooverre is dit resultaat voor beiden geluk kig, daar ze elk een punt op de hekkesluiter uitliepen. De stand is hier. A.F.C. 5 4 0 1 139 8 West-Frisia 4 3 1 0 16—5 7 Z.V.V. 5 3 1 1 12—8 7 Hollandia 5 2 1 2 10—10 5 Zeeburgia 4 2 0 2 16—7 4 Alcmaria 5 1 2 2 11—13 4 D.E.C. 6 1 2 3 9—12 4 W.F.C. 5 1 2 2 9—13 4 H.R.C. 5 1 2 2 7—13 4 T.O.G. 4 0 1 3 5—19 1 FEUILLETON Vil het Engelsch van E. A. 7 ach ell. De dageraad begon aan te breken, toen de auto door Aguila stoof. De zon was nog achter den horizon, maar reeds verschenen er zilveren strepen achter de toppen van het kustgebergte. De frissche morgenwind verkoelde S&mantha's verhit gezicht en voorhoofd. Binnen enkele minuten zouden ze de vallei bereiken. Ze zagen de lichten van het huis. Er was licht in Hazel's kamer en in de woonkamer. Toen de auto •tilstond, kwam George de stoep afgerend. Ben jij daar, Samantle? Hoe is het met Hazel? Ze leeft nog! Ik heb den dokter meegebracht, George! Terwijl zjj sprak was de dokter uit de auto gespron gen. George herkende hem en kneep zijn hand bijna fijn. Goddank, dat u gekomen bent! Nu zal ze er wel doorheen komen. Het liggen wachten op u, met het idee dat wij er toch niets aan konden doen, was haast te veel voor haar. Wij hebben haar om zoo te zeggen vol met whiskey gegoten. Breng me dadelijk bij haar. De twee mannen klommen de krakende trap op. Sa- oiantha bleef beneden. Ze kon juffrouw Spragge's diepe «tem beneden hooren. En toen kwamen George's voet- «tappen de trap weer af. Ze ging in de schaduw zitten en keerde het licht den rug toe. George kwam binnen en deed de deur dicht Hij bleef naast haar staan en Keek haar onderzoekend aan, want hij herkende de blouse niet. Hij begon onhandig: Moe heeft me verteld wat je gedaan hebt, Sa mantha. De wond uitgezogen! Dat is de moeite niet! Ik zou zeggen van wel! Ik ben zoowat 'n half uur nadat Jij weg gegaan was, teruggekomen. Waar ben je 2© klasse B. 't Aloude Hercules, de club der Buitenwegs. slaagde er in een doelpuntenrijken wedstrijd in, op eigen ter rein van 't geduchte Haarlem te winnen. Met 53 verloren de rood-broeken, die dus niet zonder slag of stoot kampioen zullen kunnen worden, en incasseer den hun tweede nederlaag. Van D.W.S. gaat tegen- woorden veel kracht uit. Ze slaagden er nu in om Zandvoort in eigen home hier struikelden reeds vele kampioenen! met 41 te slaan. Thans nemen ze de 2e plaats in. Ook Velox geeft het nog niet op. Met 31 sloegen deze Utrechtenaren Bloemendaal. Spar taan ontsprong voorloopig het gevaar der laatste plaats door met 21 van V.V.A. te winnen. Baarn en B.F.C. deelden de punten (00). 't Valt op, dat men hier veel beter opschiet dan in 2A. Zijn de Noord-Hollandsche terreinen soms slechter. Bij den aanmerkelijken achter stand van 2A op 2B zou men zulks wel kunnen con- cludeeren. De stand is: Hercules 7 5 11 17—12 11 D.W.S. 6 5 0 1 20—8 10 Haarlem 7 5 0 2 21—11 10 Velox 7 5 0 2 24—14 10 Spartaan 6 2 1 3 79 5 B.F C. 7 2 14 11—16 5 Baarn 6 1 2. 3 815 4 Zandvoort 7 1 2 4 917 4 Bloemendaal 7 115 12—22 3 3e klasse. Alleen KinheimWatergraafsmeer is doorgegaan. Uitslag 5—2. Stand: Kinheim 7 6 0 1 37—19 12 K.V.V. 5 5 0 0 18—4 10 Helder 5 4 0 1 10—9 8 AFDEELING II. K.F.C. heeft Blauw-Wit op haar „klei-veldje" heel wat moeite bezorgd Door taaie volharding der Koogers brachten de Zebra's 't niet verder dan 11. Een kolfje naar de hand van Feijenoord, dat èn hierdoor èn door 't niet spelen van Sparta èn door bovendien zelf van R.C.H. te winnen (21) zich steviger op de tweede plaats nestelde. Nochtans behoudt Blauw—Wit de kop, dank zij een meer gespeelden wedstrijd. A.D.O. won met 10, een magere overwinning, van V.S.V., die club van „Nekkie" de Koning. De Velser- oorders mogen wel terdege oppassen in deze zware af- deeling. Mede doordat E.D.O. met 31 in 't Hilversum- sche Sportpark van Hilversum won, staan ze leelijk onderaan. De stand is hier: Blauw-Wit 6 4 11 12—4 9 Feijenoord 5 4 0 1 14—6 8 Sparta 4 3 0 1 12—5 6 A.D.O. 5 3 0 2 10—8 6 K.F.C. 6 2 2 2 13—13 6 AFDEELING III. Faalden de F.E.C.'ers verleden week in 't Oostelijke elftal volkomen, in hun club schijnen ze dit niet te doen. Met 70 werd Vitesse er op eigen terrein inge maakt. Tevens werden de Zwollenaren een handje ge holpen door Go Ahead, dat Enschedé thuis haar eer ste nederlaag toebracht (20). 't Was voor de rood gelen ook noodig om niet geheel en al uit de running te geraken. Z.A.C. veroverde thuis 't eerste punt tegen Tubantia (22). Heracles won regelmatig van Wage- ningen (42) en A.G.O.V.V. klopte tenslotte Rubur met 41. De stand is: P.E.C. 5 5 0 0 25—4 10 Enschedé 5 3 11 15—9 7 Go Ahead 5 3 0 2 15—13 6 Heracles 4 2 11 10—9 5 den dokter uit Roblar tegengekomen? In Roblar! In Roblar? Je bent toch niet naar Roblar geweest? Ja zeker! Maar hoe dan? Langs het afsnijpad! Hij overstelpte haar met vragen, waarop zij maar heel spaarzaam antwoordde, terwijl ze oppaste dat haar gezicht in het duister bleef. Maar zijn onder vinding deelde zich langzamerhand aan haar mee; ze begon zich nu pas te realiseeren wat ze eigenlijk ge daan had en wel een geweldig uithoudingsvermogen ze aan den dag had gelegd. Met een plotselinge glimp zag ze zichzelf, zooals hij haar zag. Toen ze klaar was met vertellen, riep hij: Samanthie, sta eens op en laat mij eens naar je kijken. Ze gehoora'amde. Het licht van de lamp viel op haar opgezet en ge striemd gezicht Niet alleen door de manzanitakken was ze gehavend, maar ook door de cactus met zijn venijnige stekels George stiet een kreunende zucht uit O, goeie God! Ik geloof dat ik eruit zie om kleine kinderen naar bed te Jagen, zei ze met een geforceerden glimlach. En dat heb je allemaal voor haar overgehad! Ze keek hem recht in de oogen. Ik deed het voor jou, George! HOOFDSTUK XV. Wilbur en Hazel. George keek tot op den bodem van Samantha's ziel. Toen draaide hij zich op de hielen om en ging het huis uit Op de waranda bleef hij wachten tot de dokter terug zou komen. Het was vijf uur en weldra hoorde hij ook Samantha in de keuken beginnen met de toebereidselen voor het ontbijt. Opgewonden rende hij binnen en riep: Ga toch naar bed, Samantha. Neen, daar heb ik niets geen zin in! Maar ben je dan niet bek-af? Misschien zou jij de koeien wel willen melken? Hij knikte en ging langzaam weer terug. Hij had niet veel zin om haar alleen te laten, maar hij was zich heel goed bewust dat hij nooit de juiste woorden zou kunnen vinden die hij tegen haar zeggen moest. Hij was tegen drie uur uit de heuvels teruggekeerd zonder wild en buiten adem, omdat hij licht in huis had ge zien en begreep dat er iets gebeurd moeét zijn. Hazel was toen al onder den invloed van de whisky, die juffrouw Spragge haar in groote hoeveelheden had AFDEELING IV. 't Schijnt een euvel, dat de provinciale oud-kampi oenen bij 't behalen van den eere-titel meekrijgen om het volgende seizoen te gaan knoeien. Naast Go Ahead lijdt Willem aan 't zelfde. Deze Tilburgenaren lieten zich nu met 74 in eigen hol door Eindhoven kloppen, 't zelfde Eindhoven dat veertien dagen geleden met 90 van P.S.V. verloor! Voorloopig beteekent dit, dat de strijd om de leiding tusschen N.O.A.D., P.S.V. en N.A.C. zal gaan. al liet laatstgenoemde wederom een veer; ze speelde n.1. tegen B.V.V. gelijk (33). P.S.V. behaalde een magere 21-zege op Wilhelmina, terwijl M.V.V. met 40 N.O.A.D.'s slachtoffer werd. Longa zorgde voor de verrassing, door in Valkenswaard van de Valken te winnen (1-2), een resultaat, wat hun gelijk doet staan met Wilhelmina. De stand is: N.O.A.D. P.S.V. N.AC. 5 1 0 25—8 4 1 0 28-*8 2 2 0 15-11 11 AFDEELING V. Velocitas vervolgde haar opmarsch naar boven door een 41-overwinning op het leidende Leeuwarden. Naast Velocitas doet ook Be Quick het goed. Met 20 gingen de niewelingen er aan. Last not least won ook G.V.- A.V. n.1. van Achilles met 32 in Assen, zoodat het voor Groningen met recht een succes dag was. Alcides zorgde voor 't Drentsche succes, door met 21 van 't sterke Veendam te winnen. FrisiaFriesland werd afgelast. De stand is thans: Be Quick Leeuwarden Veendam G.V.A.V. Velocitas 1 0 1 2 0 2 1 3 0 0 10—4 25—13 15—7 15—19 Na den wedstrijd tegen Fulham, een club uit de derde divisie der Engelsche Voetbalcompetitie, die nota bene nog met 30 werd verloren, is ons Ned. Elftal samengesteld voor het „uitstapje" naar Zwitserland, waar men en passant even een nederlaag zal moeten slikken tegen het Zwitsersche elftal. De Technische Commissie, aangespoord door 't maandenlange gecri- tiseer, besloot eens een radicale wijziging in te voeren, een verandering van het beginsel, om steeds die oudjes maar te handhaven. Dit heeft ongetwijfeld z'n goede zijde, maar het kan te ver gaan en dit duiden we de T. C. ditmaal euvel. Vergelijken we het gekozen elftal met dat hetwelk den strijd tegen de Engelsche prof-club aanbond, dan zijn alleen Rep, Gerritse en Van Reenen vervangen. De laatste moest men, jammer genoeg, noodgedwongen vervangen wegens een leelijke enkelblessure. Rep achtte men te zwak voor 't Ned. Elftal, zoodat men (gelukkig maar!) z'n toevlucht tot Kools genomen heeft. Gerrit se was wel in z'n gewone doen, maar hem kleven nog maar steeds dezelfde fouten aan, zoodat men als nood sprong, bij gebrek aan beter, de alleen door enkele sportperiodieken en dagbladen bekend geworden Adam. een Hagenaar die te Zürich in Zwitserland studeert en daar uitstekend voldoet als rechtsbuiten in een der sterkste clubs van Zwitserland, gekozen heeft. We hopen, dat deze speler de eer van z'n vaderland wil opnemen, al zal hij o.a. tegen z'n clubgenooten moeten spelen. De keeper, linkshalf, linksbinnen en linksbui ten zijn n.1. van z'n vereeniging, de „Grasshoppers". We schreven over een noodgedwongen invaller voor Van Reenen. Men heeft deze kwestie gemeend te kunnen oplossen door hier Groenendijk, een jonge speler, die heel verdienstelijk als rechtsbinnen in Feijenoord uit komt, zonder nochtans uit te blinken, te plaatsen. Al hoewel we de veranderingen in beginsel goedkeuren, moet ons van 't hart, dat hier een „oude rot" als Tap nog wel dienst had kunnen doen. Het elftal is dus zoo: V. d. Meulen (H.F.C.) De Bruijn (H.D.V.S.) Van Kol (Ajax. aanv.) Kools (N.A.C.)W. G. Andriessen (Ajax) V. Heel (Feijenoord) Adam (Grasshoppers, Zurich); Lagendaal (Xerxes); Groenendijk (Feijenoord); Mulders (Ajax); Van Nelle (D.H.C.) Reserves: Odijk (Hollandiaan); Wanders (Wagenin- gen); Entjes (Heracles); Van Everdingen (Fortuna). Ons oordeel over 't overige deel is als volgt: De achter hoede juichen wij toe. 't Was de eenige en ook de beste oplossing. De halflinie draagt ook onze goedkeuring weg. Doch spillen als Andriessen zijn er meer. Huizinga Hil versum); De Boer (Blauw Wit), zijn er twee die den laatsten tijd het meest genoemd werden. Tevens achten we dezen speler, die volgens de Sportkroniek reeds 30 jaar is, wel iets te oud. Kools en Van Heel zullen zich wel weer weren. De voorhoede is geheel nieuw. Lagen daal op de rechtsbinnenplaats zal zeker geen succes zijn. Zoo'n uitblinker, zooals Tap in z'n tweede klastijd, is hij nooit geweest. Mulders was in den proefwedstrijd toegediend. Met een paar woorden vertelde juffrouw Spragge hem het ongeval. Hij kon niet veel anders dan stamelen: Wat had ze met mijn slangen te maken? Op die vraag antwoordde zijn moeder kortaf: Als zij beter is, zal zij je dat zelf wel eens vertellen Maar hij hoefde eigenlijk niets te vragen. Hij was slim genoeg om te raden wat er eigenlijk gebeurd was. De nieuwsgierigheid had haar gedreven om haar neus te steken in zijn zaken. Hij schortte zijn oordeel op, want hij voelde dat de straf de zonden ver had overtroffen. Juffrouw Spragge had hem echter gezegd dat Hazel er naar haar meening wel weer boven op zou komen. Haar laatste woorden voor ze weer naar de zieke te rugging, maakten diepen indruk op 'George: Samantha heeft het vergif uit de wond gezogen. Daarna was George zijn kamer binnengegaan, nadat zijn moeder hem met een ijzig stilzwijgen den sleutel had overhandigd, Zijn eerste gevoel was dat hij zijn slangen stuk voor stuk zou willen doodslaan. Met een kaars in de eene en een stok in de andere hand deed hij de deur open. Al6 hij ook maar een slang voor den aanval bereid had gevonden, dan zou hij ze zeker alle tien hebben afgemaakt. Maar de slangen waren wegge kropen in de hoeken en onder de meubels. Het hok was leeg. George stond midden in de kamer. Hij zag direct dat het deksel van de groene doos af was. Daar had Ha zel dus eerst in gegluurd. Toen ze niets had gevonden was ze zeker in het hok gaan kijken. Hij ging de kamer weer uit. Hij kon de slangen evengoed overdag afmaken of weer in het hok terug doen. Het verlangen om ze te dooden was voorbij. Hij voelde zich nu wonderlijk mat en onverschillig. Voor den allereersten keer bekeek hij zijn aangebedene critisch, zag hij verder dan haar aan trekkelijk uiterlijk en vergeleek hij haar met Samantha Als Hazel 'nu eens stierf...! Hij was overtugid dat ze zou blijven leven, want hij had een reusachtig vertrouwen in zijn moeders voorspel ling. En heel langzaam drong er iets tot zijn begrip door van de minachting die zijn moeder voor dat meisje dat hun gast was, voelde. Terwijl hij op den dokter zat te wachten, rookte hij veel pijpen en overlegde een menigte dingen in zijn hart. Hij werd bijna dol van het niets doen IL Er was zoowat een uur voorbij gegaan, toen de dokter weer beneden kwam. George keek angstig naar zijn ge laat Hoe is het met haar? vroeg hij. De dokter glimlachte geruststellend. Je behoeft niet bang meer te zijn. Maar met dat al was het op het kantje af. De tanden hebben juist een groote ader gemist De snelle hulp heeft haar gered. Er is nu nog wel zooveel vergif in haar lichaam, dat ze de beste der voorhoede, zoodat men van dezen speler wel iets goeds verwacht. Van Nelle heeft reeds eenmaal meegespeeld, enkele jaren geleden, doch z'n debuut was van korten duur; kort na den aanvang zag hij zich door een ernstige beenblessure genoodzaakt het voetballen er een klein jaar aan te geven. We hopen, dat de jongens de nationale eer goed op houden. Laat de nederlaag eervol zijn! K.N.V.B. en N.H.V.B.-programma, 2 Nov. D.T.S.S.L.T.O.Helder—K.W.H.R.C. 2—V.S.V. 2; Ajax 3—Blauw Wit 3; U.S.C. 2—Helder 2; Alcmaria 3— D.E.C. 3; Hollandia 2—West Frisia 2; W.F.C.H.R.C.; D.E.C.—Alcmaria; West-Frisia—Hollandia; E.D.O.-K.FC. (Sportkroniek). 1 C: Texel 1Sparta 1; N. Niedorp 1Helder 3; Zee macht 1Wieringerwaard 1; B.K.C. 1Succes 1; 2 C: Hollandia 3D.T.S. 2; Vrone 2Alcmaria 5; 2 D: Suc ces 2—D.O.S.K.O. 1; Texel 2—Sparta 2; H.R.C. 4—J.V.C. 1; 3 D: Sparta 3Succe3 3: D.O.S.K.O. 2Kolhorn 1; Adspiranten K: Sparta aHelder b; Succes aH.R.C. b; Adsp. L: H.R.C. d—Helder d: Helder c—H.R.C. c. (Algemeen Sportblad) Het vermoeden dat we verleden week uitspraken, dat Helder 5 met Oudesluis 2 zou kunnen omwisselen is be waarheid geworden.. WEDSTRIJDEN UIT ONZE OMGEVING H.R.C. 3—WIERINGERWAARD I 6—1. Zoo heeft Wieringerwaard ook haar 2e uitwedstrijd verloren. Reeds spoedig na 't begin laat Jimmink een drietal schoten loopen. Aanvoerder Schenk oordeelde het noodig naar voren te gaan, terwijl Meni Schenk achter werd geplaatst. Dit bleek niet naar den zin van Schrö- dtr te zijn, die zeer onsportief het veld verliet om niet meer terug te keeren. H.R.C. voerde voor rust den stand tot 40 op. Na rust toen scheidsrechter Metselaar ook Verblauw verwijderde was W. nog met 9 man. Doch ge werkt hebben allen tot de laatste minuut. Toch maakte H.R.C. nog 2 doelpunten terwijl W. de eer redde. H.R.C. is een goede ploeg zonder uitvliegers, doch uitstekend samenspelend. Scheidsrechter Metselaar is een absoluut onvoldoend arbiter. Komaan, roodbroeken, volgende week weer uit naar Zeemacht, doch dan de tanden op elkaar dan hebben jullie misschien een kansje om daar gelijk te spelen. In een matig gespeelden wedstrijd hebben H.R.C. en Hollandia de punten gedeeld; het had echter niet veel gescheeld of de Hollandianen hadden de overwinning behaald, maar door een verkeerde beslissing van den scheidsrechter, ontging hun een zuiver doelpunt. H.R.C. viel geducht tegen. Wij hadden al eenigszins op een overwinning der roodjakken gerekend na den wedstrijd van den vorigen Zondag, waarin af en toe zeer goed gespeeld werd. Speciaal de voorhoede stelde teleur. H.R.C, kwam uit in de volgende opstelling: W. Goudswaardt Siersma De Wyn Stolk P. Goudswaardt Roobol Kaptein. Bakker. Beneker. Veldhuizen. B. Prins. Over de Racing-spelers het volgende: de verdediging was goed op dreef en was het beste deel der ploeg. W. Goudswaardt verdedigde zijn doel weer uitmuntend, ter wijl Siersma ook weer een sterke partij back speelde. De Wijn was aanmerkelijk beter dan wij van hem ge wend zijn. Zijn ingrijpen viel in het bijzonder op. Het wegwerken liet nog wel eens wat te wenschen over, maar alles met elkaar kan hij op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Ook de middenlinie was lang niet slecht Roo bol laat echter den vleugelspeler wel eens wat te vrij staan. De voorhoede viel zooals gezegd, zeer tegen. Was dit nu de zoo gevleesde Racing-aanval Ditmaal waren niet slechts de linksspelers vrij zwak, maar ook Kaptein, Beneker en Prins. Bij de laatste zullen de jaren langza merhand wel hun invloed doen gelden. Het vorige sei zoen had hij wel zijn hoogtepunt bereikt, maar hij is thans niet meer zoo snel. Ook Beneker speelde vaak laks en hij leed weer aan zijn oude euvel: te veel pingelem Ditzelfde was het geval met Kaptein, die steeds te lang wachtte met voorzetten en den bal dan kwijtraakte. Het is te hopen voor de roodjakken dat deze inzinking der voorhoede spoedig voorbij is. Er zal flink aangepakt moe ten worden om nog op een goeden plaats te eindigen, want 4 punten uit vijf wedstrijden (waaronder drie op eigen terrein waarin deze behaald werden) is maar een matig resultaat. Hollandia beschikt ook niet over een bijzonder sterk team. Dit bevat eenige jonge spelers, die lang niet tot de minsten behoorden en waarvan de vereeniging nog plezier kan beleven (o.a. de beide kanthalfs). De verde diging was goed, de keeper maakte een betrouwbaren indruk bij de weinige goede schoten die hij te verwerken kreeg. De backs waren trapvast. In de middenlinie viel de rechtshalf het meeste op. Ook linkshalf en spil wa ren niet slecht. In de voorhoede was de rechtsbuiten het gevaarlijkst; het eenige doelpunt der gasten werd uit een goede voorzet van dezen speler gescoord. De llnks- zich een paar dagen ziek zal voelen. Zeg, dat nichtje van je is een wereldwonder. Ze is over het afsnijpad gereden Dat weet ik! Dat heeft nog nooit iemand gedaan! Zeker! Ik zou voor geen geld dat ravijn bij dag oversteken Ht heele pad is afgebrokkeld. Samantha verscheen omgeven door de geur van ge bakken spek en koffie. Hoe gaat het met juffrouw Goodrich? Uitstekend. Ze was eigenlijk meer geschrokken dan bezeerd. Dat is mooi: Wilt u komen ontbijten? Heel graag. De dokter viel met smaak op het ontbijt aan. Terwijl hij at, praatte hij met Samantha. George ging naar bui ten om de koeien naar de omheining te drijven en ze daar te melken. Hij liep met rukken en slenterende pas sen en zijn gedachten gingen ook met rukken en spron gen van Hazel naar Samantha en weer terug. Hij bleef in zichzelf mompelen: Jongens nog aan toe! Jongens nog aan toe! Geestelijk was hij door elkaar geschud en gekneusd* De eerste verlammende schrik dat Hazel zou steiwen, zijn onmacht om iets te doen, dat alles was nu voorbij, maar deze nieuwe, onverklaarbare matheid bleef over en de overtuiging dat Hazel deze vallei moest haten, dat zij er na haar laatste ervaring nooit zou willen blijven wonen. Terwijl hij in het koele duister op een hert had zitten wachten, was hij het met zichzelf eens geworden. Hazel en hij zouden lager op een huls bou wen. En hij zou aan haar eerzuchtige verlangens tege moet komen, door den watertoevoer te regelen en misschien petroleum te boren. Zij wenschte dat hij „er kwam". Nu dan. om harentwil zou hy „er komen". Maar op zijn eigen manier en op de plaats hem door God aangewezen. En hij zou Hazel niet in de vallei opge sloten houden. Zij zou met haar eigen inkomen kunnen doen wat zij wilde. Geregelde reisjes naar Oakland, met hem, of zelfs zonder hem, zouden alles plezieriger en gemakkelijker maken voor het lieve kind. Maar wat er ook gebeurde, wat voor zachte dwang er ook op hem uitgeoefend zou worden, hij zou nooit zijn huis in zijn „vaderland" in den steek laten. Nu. onder het melken van Samantha's koeien, merk te hij dat hij nergens geen houvast meer voelde, een gevoel van onmacht begon hem te verteren. Hij had de sensatie van een wild dier in een val, de ijzeren beugels van den val oioegen vast om zijn hart en trok ken het in stukken. Toen h|j de melk naar de melk- kamer droeg, kwam Samantha hem tegemoet. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9