RAAD VAN SCHAGEN. Radioprogramma John stond op. „Kom, ik moet nog eenige boodschap pen doen in de stad, maar apropos, Arthur, kom je van avond bij mij dineeren?" „Graag," zei Arthur, „om 7 uur ben ik bij je, Is dat goed?" John kuchte. „Tot zien dan; dag Mary, Ik mag zeker wel op de bruiloft komen, hè?" Mary deed alsof zij den sarcastischen toon niet op merkte, waarmede hij dit zei. Kaim gaf zij hem de hand ten afscheid, doch toen hij de kamer had verlaten, klem de zij zich angstig aan Arthur vast. „Ja mag vanavond niet bij hem gaan dineeren, Arthur. Ik wil het niet!" Verbaasd staarde haar verloofde haar aan. „Maar waar om niet, lieve kind, hij is toch mijn beste vriend? En je kunt er van verzekerd zijn, dat het menu goed is. Je weet, John beschikt over een ruime beurs!" „Ga niet, Arthur," hield het meisje aan. „Ik voel, dat John iets verkeerds met je voorheeft!" „Dwaasheid, Mary, heusch, je verbeeldt je maar wat. Ik zou John zwaar beleedigen, wanneer hij wist, dat ik hem zou wantrouwen." John zat in een der gemakkelijke fauteuils in zijn ge zellige en weelderig ingerichte zitkamer ,toen Arthur 's Avonds bij hem kwam voor het diner. De jongens praatten over verschillende onderwerpen en lieten zich het uitgebreide diner goed smaken. Toen het menu was afgewerkt rookten ze een sigaret, tot Arthur opstond, om zich naar zijn verloofde te begeven. „Aoh ja, dat is waar ook," zei John opeens", ik kan je op het oogenblik het geld niet leenen, waar je me om gevraagd hebt. Ik heb helaas mijn chequeboek niet bij de hand. Is morgen ook goed?" „Natuurlijk beste jongen", zei Arthur. „Ik vind het vervelend, dat ik je er om moest vragen, maar ik moet dezer dagen verschillende rekeningen betalen en toeval lig ben ik juist kort bij kas. Maar morgen is even goed, hoor." John was intusschen naar en klein kastje geloopen. Hij probeerde het met een sleutel te openen, doch het Vergadering van den Raad, op Dinsdag 28 October 1930, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Afwezig is de heer Overtoom, met kennisgeving, dat hij later zal verschijnen. Na opening volgt vaststelling der notulen. Mededeelingen van den Voorzitter. De Voorzitter deelt mede: 1. Wat het opladen van vee op de markt betreft, verklaren beide gemeente-veldwachters, dat zij er voortdurend op toezien, dat hierbij geen dierenmishan deling plaats heeft. 2. B. en W. hebben den gemcenteopzichter opge dragen 2 papiermanden te bestellen, één voor het Plantsoen en één voor den Muziektuin. 3. Den gemeente-opzichter is opgedragen, de ver deelkasten van het G.E.B. en het transformatorge- Sbouw te doen schoonmaken ten aanzien van de daar op geplakte papieren. Maandag is opnieuw opdracht gegeven tot reiniging van het transformatorgebouw. 4. Beide gemeenteveldwachters verklaren, dat zij voortdurend de kinderen die in het plantsoen bij het Oude Slot spelen, daaruit verwijderen. i. Ten aanzien van de kwestie met de Wed. Hoog land, hebben B. en W. andermaal een poging gedaan tot overeenstemming. Het wachten is thans op het antwoord van den gemachtigde van de betrokkene. Wat de laatste mededeeling betreft, deelt fle Voor zitter nog mede, dat de onderhandelingen met den gemachtigde zijn heropend. De heer Van Erp vraagt waarin de pogingen, om tot overeenstemlng £e komen, bestaan. De Voorzitter acht het oogenblik nog niet gekomen om mededeelingen te doen, staande de onderhandelin gen. De heer Leguit deelt mede, dat B. en W. hebben besloten om in de eerstvolgende vergadering van den raad, in comité deze kwestie te bespreken. De heer Van Erp neemt met deze laatste mededee ling genoegen. Van de Winkelweekcommissie kwam een dankbetui ging in voor de toegezegde subsidie en vry-stroom. Ingekomen stukken en adressen. Ingekomen zijn de volgende stukken: Dankbetuiging van den meteropnemer-incasseerder P. Bak, voor de verhooging van zijn salaris. Goedkeuring Ged. Staten van de wijziging der be- drijfsbegrooting van het gasbedrijf; van Ged. Staten een afschrift van het Kon. besluit betreffende do clas sificatie der gemeente voor de personeelc belasting, in de 7e klasse; goedkeuring Ged. Staten van het raads besluit tot ruiling van grond met G. Anneveld; idem goedkeuring wijziging begrooting dienst 1929. Bericht van do Commissie van Uitvoering in don Keuringskring Barsingerhorn, dat accoord wordt ge gaan met het stroomleveringstarief. Blijkens rapport van het verificatiebureau waren kas en administratie van de eierveiling op 8 Sept. j.1. in orde. Ook bij de controle van de administraties van het gas- en electriciteitsbedrijf, over het eerste halfjaar 1930, werden de administraties in goede orde bevon den', terwijl de proefbalansen per 30 Juni 1930 in over eenstemming met boekon en bescheiden bleken te zijn. Per 15 September werden kns en boeken van den gemeenteontvanger gecontroleerd en werden daarbij een paar abusicvclijke boekingen geconstateerd, die blijkens verklaring van den ontvanger waren begaan op drukke oogenblikken. Het verschil van f 139.30 is voorloopig afzonderlijk gehouden. De aansluiting van Grootewal aan het P.W.N. Inzake de nict-rcndabcle uitbreiding naar Groote wal, wordt door het P.W.N. medegedeeld, dat door een 5-tal bewoners 10-jarige meter-abonnementen afge sloten zijn, tot een bedrag van f 198 per jaar, terwijl door 3 bewoners de formulieren niet werden ondertee kend, tot een bedrag van f 42. Een en ander heeft tot gevolg dat de jaarlijksrhe bijdrage oor dq provincie zal zijn f 100.10, voor de gemeente f98. Naar aanleiding van dezen brief stellen B. en W. voor, tot aansluiting van de wijk Grootewal over te gaan. De weigerachtige eigenaren kunnen op grond van de bepalingen der Bouwverordening tot aansluiting worden verplicht Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Dé heer Bakker vraagt B. en W., al datgene te doen. wat tot bespoediging kan dienen, opdat zoo mogelijk nog dezen winter de aansluiting tot stand komt. De Voorzitter zegt, dat daartegen niet het minste be zwaar is. De héér Kooij vraagt of de buizen er wel zullen zijn, te Barsingerhorn wacht men al zoo lang. Den Voorzitter is dit niet bekend, maar op spoed zal worden aangedrongen. Opgave kosten vuilnis-ophaling in de buitenwijken. Naar aanleiding van een omtrent dit punt in een vorige raadsvergadering gedane vraag, loggen B. en W. over een berekening van kosten voor het ophalen van vuilnis in dq buitenwijken. lukte hem niet. „Vervelend", sprak hij, „nou heb ik de sleutel niet bij de hand. Heb je misschien even een zak mesje voor me?" Arthur overhandigde hem het gevraagde en spoedig was het kastje geopend. De punt van het lemmetje was evenwel in het slot achtergebleven. Uit het kastje haal de hy'een étui. Hij opende het. Op wit fluweel schitterde een prachtige diamant. „Voor Mary," zei hij zacht, „als huwelijkscadeau!" „Arthur was een oogenblik sprakeloos van bewonde ring. „De zon van Asturië" riep hij uit, „Neen John, dat is te veel." „Hier, pak aan", zei de ander, hem eenigszins driftig het étui in de handen duwend", en maak er haar geluk kig mee.' Toen Mary het prachtig cadeau in ontvangst nam was zij dolblij. Zij geloofde niet meer aan haar angstig voor gevoel, tot zij op harde wijze daaraan werd herinnerd. Den volgenden dag toch las zij in de courant, dat haar verloofde gearresteerd was wegens diefstal. Zij kon haar oogen niet gelooven. Maar op het politiebureau deelde men haar mede, dat John hem had aangeklaagd wegens diefstal van een kostbaar diamant. In het slot van het kastje had de politie een stuk lemmet gevonden dat af komstig was van Arthur's zakmes. Op deze aanwijzing en op wat John had medegedeeld, was Arthur gearres teerd. Zij begreep. Maar tevens stond haar besluit vast. Zij spoedde zich naar John en vertelde hem openhartig, dat ze wist, dat hij met haar verloofde een gemeene streek had uitgehaald. Eerst trachtte hij te ontkennen, maar tegenover haar eerlijken blik kon hij zijn leugens niet lang volhouden. „Je kunt nog veel goed maken, John, als je nu dadelijk naar de politie gaat en de waarheid bekend maakt", sprak Mary. De jonge man was daartoe onmiddellijk bereid. Nog dien zelfden avond werd Arthur vrijgelaten en was John op reis naar een verre bestemming. (Nadruk verboden). JAN PARDONA. Blijktns mededeeling van den gemeente-opzichter is er een gegadigde, die het vuil voor f 4.50 per route wil ophalen. Het College stelt voor bij wijze van proef het opha len gedurende 3 maanden te doen plaats hebben. De buitenwijken zijn verdeeld in 7 districten, welke in de vt leende volgorde kunnen worden bewerkt: 1. Snevert, Lutkewallerweg, Lolleburgerweg, Groote wal; 2. Bonkelaarswcg, Tjallewal, Molenweg; 3. Tolke; 4. Chrisjeswerf, Valkoogerdijk, Burghornerwcg, Ge- meeneweg. 5. Oudendijk, Lagedijk, Halen; 6. Nes, Nesdijk. 7. Burenweg, Wadweg, Westfrieschedijk, Kcins, Las- schoten, Schoenmakersweg, Groeneweg, Trapweg. De kosten zullen bedragen pl.m. f4.50 per route. Worden de buitenwijken nu 4 maal per jaar bewerkt, dan bedragen de kosten f 126. De heer De Vries vindt het eigenaardig, dat de proef slechts 3 maanden genomen zou worden. Dan wordt in elke route de vuilnis eenmaal opgehaald en heeft men geen ondervinding. Spr. zou de proef voor één jaar willen nemen. De heer Van Nuland Is het met deze opmerking eens, het is een nieuwe zaak en dan heeft men by één keer geen ervaring. Spr. vraagt voorts of de dienst niet door de gemeente-werklieden kan worden gedaan, opdat geen onnoodige kosten worden veroorzaakt. De Voorzitter deelt mede, dat heel moeilijk gemeente werklieden en ook het paard is te missen en de kosten van de gegadigden zijn niet duur. De heer Van Nuland dacht dat heel gemakkelijk de auto was te gebruiken, het gaat niet om het ophalen van huisvuil, maar van doozen, blikken, enz. De heer Leguit deelt mede, dat Donderdags niemand van het personeel is te missen en de andere dagen is de auto voor de tonnen, voor zandrijden, enz. noodlg. De aangegeven wijze, is wel de goedkoopste oplossing. De heer De Vries vindt f 4.50 wel zoo laag, dat het voor hem de vraag is of het gedurende de proef voor dien prijs zal worden gedaan. Spr. zou het werk voor loopig buiten het gewone personeel willen houden. De heer Kooij zegt, langen tijd buiten te hebben ge woond, maar nooit de behoefte aan een dergelyken op haaldienst te hebben gevoeld. Is daar nu zoo'n aan drang voor gekomen, dat die uitgaaf voor een jaar moet worden gedaan? De Voorzitter heeft ook wel buiten gewoond en wel ondervonden hoe lastig het is, dat die vaste stoffen niet worden opgehaald. En de bewoners der buitenwy- ken betalen toch ook aan onze belasting. De heer Van Erp hoort van de opemrking van den heer Kooy op. Spr. wyst op de Nes, Lagedijk enz., waar de verschillende voorwerpen in de slooten worden geworpen, omdat men er geen weg mee weet. Het doet spr. genoegen, dat B. en W. de proef willen nemen, aan den wensch van velen zal dan tegemoet worden gekomen en voor de bevordering van de volksgezond heid is het zeer noodzakeiyk. De Voorzitter wijst er op, dat men anders van aller lei in de slooten werpt, al moet hy erkennen, dat dit ook wel in de kom gebeurt, wat groote onzin is, omdat tweemaal per week de boel wordt opgehaald. De heer Gorter wil, als er mee volstaan kan worden, 4 maal per jaar ophalen, tegenover de buitenwijken kunnen we ons niet onhouden die uitgaaf te doen. De heer Leguit heeft geen bezwaar de proef voor een jaar te nemen, maar is bang dat de gegadigde zijn aanbod geen jaar gestand zal blyven. De heer Van Erp houdt zijn hart vast, want vreest nu dat het aanbod geen 3 maanden gestand zal blijven. De heer Schoorl wil de proef 'dan een half jaar ne men, een heel jaar -vindt spr. niet noodlg. De heer Gorter wijst er echter op, dat byv. in den schoonmaaktijd en met St. Nicolaas een andere toe stand zal bestaan dan in de overige tijdvakken en daarom is een proef van één jaar gewenscht. Het voorstel-De Vries, een proef voor één jaar, wordt siangenomen, tegen stemde de heer Kooy. Verzoek van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren, betreffende de beveiliging van vee bil brand in stallen. Naar aanleiding van dit verzoek deelen Burgem. en Weth. mede, dat zij met het oog op de inwendige in richting der Noordhollafidsche boerderijen, het on doenlijk ach'.en den Raad een voorstel te doen, een bepaling, als door de Vereeniging bedoeld, in de bouw verordening op te nemen. Op grond hiervan stellen zij voor op het adres afwij zend te beschikken. Aan aannemers en architecten is een rapport van de Vereeniging uitgereikt geworden. De heer Kooy acht het van groot belang dat by nieuwbouw aan enkele wenschen gevolg wordt gegeven als, het naar bulten openslaan van staldeuren, een breedte der staldeuren van 1.20 meter, en het door een grendel losmaken van al het vee. De Voorzitter acht dat ook zeer wenschelyk, doch door den bouwvorm van de Noordhollandsche boerderijen is het zoo moeilijk. De heer Van Ryswijk onderschryft de meening van den heer Kooij, en spr. verwacht dat die verbeteringen geen meerdere kosten zullen erlangen. De Voorzitter zegt dat B. en W. hun voorstel dan te rugnemen en de kwestie naedr in studie zullen nemen. Verkoop bouwterrein. Van den heer IL-Willemse is het verzoek ingekomen om een perceel bouwterrein, gelegen ten zuiden van het plantsoen Oude Slot, ter grootte van pl.m. 275 M2., voor f 6.per M2. te mogen koopen. B. en W. stellen voor op dit verzoek in te gaan. De heer Gorter kan voorloopig niet meegaan met het advies van B. en W. en oordeelt dat B. en W. op het verkeerde pad zijn. De gemeente heeft 2 strooken bouw rijp doen maken en het gevraagde perceel ligt bulten dezen bouwrijpen grond. Hoe komen B. en W. aan den prijs die hier bedongen wordt? Als dit perceel wordt verkocht, zit daar aan vast dat tot bestraten en rioleering moet worden overgegaan en spr. acht dat tijdstip nog niet aangebroken. De Voorzitter zegt ook de opmerking in de vergadering van B. en W. te hebben gemaakt dat er 2 straten zijn aangelegd en spr. heeft gevraagd waarom daar nu niet wordt gebouwd. B. en W. hebben zich voorgesteld alleen tot bedoeld perceel een trottoir aan te leggen. De heer Gorter kan zich nog wel met het voorstel van B. en W. vereenigen, mits de raad dan dispensatie ver leent van de voorwaarde dat het perceel binnen een jaar bebouwd moet worden. Hoe moet het anders met de afwatering. De heer Van Nuland onderschrijft de meening van den heer Gorter evenwel niet, waar deze dispensatie wil verleenen. In de naaste toekomst hebben we geen be hoefte aan meerderen bouwrijpen grond. De heer Lookman wil pogingen by den heer Willemse zien aangewend om op een ander perceel te bouwen. De heer Schoorl zegt, dat bekend ls dat door de depressie, de verkoop van grond stagneert en als wy nu weigeren grond te verkoopen, we ons eigen standje be derven. Door den administrateur is medegedeeld dat hy al zijn best heeft gedaan om den heer Willemse te bewe gen een ander perceel te nemen. Het riool ligt dicht bij het te bouwen perceel zoodat het met kleine kosten is aan te trekken en ook de kosten van een trottoir be hoeven niet hoog te zijn. Er is ook een aanvraag van een andere gegadigde en ook van dat perceel kan het trottoir dan worden verlengd. We behoeven dus geen voortgang te maken met het bouwrijp maken van grond. Spr. zou het niet verstandig vinden dezen grondverkoop tegen te houden. Wat de prys betreft, een definitieve be rekening is niet gemaakt, maar de kosten van de bouw- rijpmaking van dit gedeelte zal wel binnen de grenzen blijven van de kosten van bouwrijp maken der twee andere gedeelten. Zonder verlies zal dit perceel wel voor genoemden prijs zijn te verkoopen, wel is de prys niet hoog, maar onder de huidige depressie ontraadt spr. ver hooging. We moeten blij zijn dat deze paar lichtpuntjes zich vertoonen. De heer De Vries vraagt wat de kosten van aanslui ting riool en het maken van trottoir ongeveer zullen kos ten. De heer Gorter had de berekening van die kosten by die stukken overgelegd willen zien. Spr. wyst op de mo gelijkheid dat een ander wel op een anderen hoek wil bouwen en vindt het zeer onverstandig om niet bouw rijpen grond te .verkoopen. De heer .Van Ryswyk wijst op de consequentie dat als een tweede reflectant 30 meter verder wil bouwen dan riool en trottoir doorgetrokken dienen te worden. Spr. geeft ernstig in overweging te trachten aan den heer Willemse bouwrijpen grond te verkoopen. De heer Van Nuland meent dat B. en W. ook in strijd zouden handelen met de bouwverordening, waar deze voorschrijft dat niet mag worden gebouwd dan aan een straat van zooveel meter breedte. De heer Van Erp wijst er op dat de begraoting van het grondbedrijf voor 1931 reeds een geraamd tekort van f 4400 vermeldt, en spr. maant dus voorzichtigheid aan De heer Schoorl zegt dat tevergeefs is gepoogd een ander terrein te verkoopen. Spr.. zou het geen bezwaar achten als er nog een gegadigde kwam, want dan zou blijken dat de tijd was aangebroken om ook het laatste gedeelte bouwrijp te maken. Een berekening hebben B. en W. niet gemaakt, omdat spr. zich op het standpunt stelde dat de raad blij was grond te verkoopen. De heer Gorter wenscht zich niet aan de ketting ge legd te willen zien; straks kan er wel iemand aan de Torenstraat willen bouwen, en wat dan? De heer Van Erp zegt dat de heer Schoorl hier wel met groot optimisme voor het grondbedrijf pleit en we moeten wel miserabel lekker met dezen verkoop zyn, maar in de eerste plaats dienen we toch rekening te houden met wat het de gemeente kost. De heer Van Ryswyk merkt op dat deze grondquaestie niet moet slaan in het teeken van dwarszitterij, maar gevraagd moet worden wat in het belang van de econo mie is. En deze grondverkoop zal dat niet zyn. De heer Bakker wil, ook waar gesproken is over een andere gegadigde, een kostenberekening van aansluiting riool en het leggen van een trottoir in de volgende ver gadering. Dat de gemeente het Heerenbosch heeft is eenmaal een feit, en thans moeten we met alle geoor loofde middelen trachten grond te verkoopen. B. en W. nemen hun voorstel terug en zullen in de volgende vergadering een kostenberekening overleggen. Verzoek om gratis electrischen stroom van de Buurivereenigingen „de Loet" en „de Molenstraat". Naar aanleiding van deze verzoeken, mondeling ge daan aan den Voorzitter van het College, stellen B. en W. voor, het gevraagde toe te staan, voor de Loet tot een maximum van f25 en voor de Molenstraat tot een maximum van f 30. Allen voor. De staangelden voor de Donderdagsche weekmarkt. Door den Ned. Bond van Marktkoopliedenvereeni- gingen werd verzocht om het marktgeld voor de Don derdagsche markt spoedig te verlagen en in overeen stemming te brengen met de marktgelden die in an dere gemeenten worden geheven. Het thans geheven marktgeld van 50 cent per M2. moet in geen cnlccle gemeente in ons land worden be taald, terwijl de markt te Schagcn toch niet tot de beste markten in ons land kan worden gerekend. Een marktgeld van 15 cent per M2. acht adressant een billijk bedrag. Door den marktmeester wordt geadviseerd het be drag op 25 ct. per M2. te stellen. Naar aanleiding van dit verzoek stellen B. en W. voor, gelet op de in andere gemeenten geheven wor dende staangelden en gehoord het advies van den Marktmeester, de stuangelden, thans bedragende f 0.50 per M2., met een minimum van f 1.te verlagen tot f0.25 per M2., niet een minimum van f0.50. Blijkens de uitkomsten over 't jaar 19291930, zal de verlaging der staangelden, als in het voorstel aange geven, een vermindering van ontvangsten van f620. ten gevolge hebben. B. en W. zijn echter van mecning, dat de aanvra gen om plaats tengevolge van de verlaging zullen toenemen, waardoor het verschil in de ontvangsten tot geringer proporties zal worden teruggebracht. De Voorzitter deelt mede dat Zaterdagmorgen de heer Schmalz, voorzitter van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging, verzocht heeft dit verzoek aan te houden tot de volgende vergadering, om dat zyn vereeniging nog geen gelegenheid had gehad, deze kwestie te bespreken. Zoowel spr. als de belde wet houders vonden het goed het verzoek aan te houden, en spr. vraagt of de raad er zich ook mee kan vereenigen. De raad keurt dit goed. De raad vraagt of ook de marktmeester geen nader advies heeft uitgebracht. De Voorzitter zegt dat deze wei tot spr. gezegd had dit te willen doen, maar spr.' heeft toen opgemerkt, dat dit moeilijk ging omdat de stukken reeds klaar waren. Verzoek van het Bestuur der Noordhol landsche Propagandaeommissie van den Algemeenen Nederlandschen Gcheelont- houdersbottd om subsidie. B. en W. stellen voor op het adres afwijzend te be schikken, uit overweging, dat het drankmisbruik al hier niet van zoodanigen aard is, dat voor de bestrij ding daarvan een subsidie uit de gemeentekas zou zijn gewettigd. De heer Van Ryswyk acht het praq-advies van B. en W. ongelukkig gekozen, te kortzichtig omdat geen klein bedrag uitgetrokken wordt voor do drankbestrijding die toch voor het geheele menschdom veredelend werkt. Er moet niet uitsluitend worden gelet op het drankge bruik hier en in den omtrek. De Voorzitter zegt dat B. en W. spreken over het drankmisbruik alhier. De heer Van Ryswijk zegt dat het niet mooi is dat we over het drankmisbruik alhier tevreden zyn, maar het gaat hier om een klein bedrag. De heer Lookman: Gezien de zwarte lijst. De Voorzitter wyst op de vele aanvragen om subsidie of lid-worden, en als dat zoo doorgaat, wordt dat een belangrijke post. Wat de zwarte lijst betreft, er zijn hier een paar menschen die te veel dronken, maar in 't al gemeen is het gebruik hier zeer gunstig. De drankbe strijding is inderdaad veredelend als het maar niet wordt een algemeen drankgebod, want we zien aan Amerika, dat dit onedel werkt. De heer Gorter vindt het prae-advies ook niet erg ge lukkig gekozen. Ook spr. vindt de drankbestrijding een zeer veredelend werk, maar als de vereeniging slaagt, vreest ook spr. dat aangestuurd zal worden naar een algeheel drankgebod en spr. wenscht zich in dezen niet door een meerderheid de wil zien opgelegd. Spr. wil het recht behouden om drank te gebruiken, al maakt spr. er geen misbruik van. De heer Bakker wijst er op dat de bestrijding landelyk wordt gevoerd, en dat er slechts een kleine steun wordt gevraagd. Spr. wijst er verder op dat reeds door het worden van geheelonthouder sommigen in het rechte spoor worden gehouden, tot geluk van henzelf en hun gezin. Spr. stelt voor een subsidie van f 5 te geven. De heer De Vries onderschrijft dat met de drankbestry- ding een zegenrijk werk wordt verricht en spr. acht het alleszins gemotiveerd een kleine subsidie te verleenen. De heer Van Ryswyk stelt voor een subsidie van f 10 te verleenen. Beide voorstellen, zoowel dat van den heer Van Rys wyk als dat van den heer Bakker worden verworpen, te gen stemden de heeren Leguit, Kooy, Gorter, Van Nu land, Van Erp en Schoorl. De heer Overtoom komt ter vergadering. Op verzoek van den heer Van Nuland was tevoren besloten tot wyziging van de agenda, maar nu de heer Overtoom present is, wordt aan de orde gesteld de schoolbouw in het Heerenbosch, waarvoor wy verwyzen naar het 2e blad van dit nummer. Woensdag 29 October Hilversum (298 M.) V.A.ILA. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwyding. V.A.RA. 10.15 Orgelspel door Johan Jong; 10.45 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middag concert door het VARA-Septet; 1.30 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 „Maak het zelf" door Celine SchaakeVerkozen; 4.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen; 4.30 Orgelspel door Johan Jong, afgewisseld door gramofoonplaten; 5.45 Vooravondconcert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.30 Bouwkunst en Samenleving. Lezing door Jac. Bot; 7.00 Vervolg Concert; 7.20 Oorsprong, geschie denis en hedendaagsche stand der socialistische bewe ging, door W. H. Vliegen; 7.45 Korte toespraak "door G. Wiegertjes; 7.55 Gramofoonmuziek; 8.00 „Zeemans vrouwen", tooneelspel in 4 bedrijven van Herm. Bouber, op te voeren door „Het Groot Volkstooneel"; 10.00 Po pulair concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Grot; 11.00 Persberichten Vaz Dias; 11.15 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Ziekendienst; 11.0011.30 Gramofoonplaten; 11.3012.30 Harmonium-bespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Po litieberichten; 12.302.00 Middagconcert; 2.002.45 Con cert door Frits Meijerse (zang), Dirk Vos (viool), Mevr. H. HeldemanSmit (piano); 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink; 3.154.15 Vervolg Con cert; 4.155.00 Gramofoonmuziek; 5.006.00 Kinder uurtje; 6.006.45 Uurtje voor landbouwers: „Kalk in den landbouw"; 6.457.15 Lezing door Dr. G. Esselink: „Ons bestaan, een worsteling om het leven"; 7.157.45 Cursus Electrotechniek; 7.458.00 Politieberichten; 8.00 10.20 Uitzendavond. Spreker: J. C. Wirtz Cz. Onder werp: „De beteekenis van de lager-onderwys-novellen van Dr A. Kuyper". Concert door de Stafmuziek van het 6e Regiment Infanterie te Breda, o.l.v. Kapel meester Louis de Morée; 10.2010.30 Persberichten Vaz Dias; 10.3011.30 Gramofoonplaten. Donderdag 30 October. Hilversum (298 M.) A.V.R.O, 8.00 Tijdsein; 8.010.55 Gramofoonmuziek; 10.00 Tydsein; 10.0110.15 Morgenwyding; 10.3012.00 Ochtend-Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01—2.00 Con cert door het Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam. Xylophoon-voordracht door Ph. Spier; 2.00 —2.30 Halfuur voor de vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.004.30 Gramo foonmuziek; 4.305.30 Ziekenuurtje door Mevr. Ant v. Dyk; 5.306.00 Aansluiting van Restaurant „Zomer- zorg" te Leiden. Concert door de Kozakken-Kapel Jurl Jurin; 6.007.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v, Nico Treep, m.m.v. Joh. Lammen (bas); 7.007.30 En- gelsche les voor Gevorderden; 7.308.00 Radio-Volks- Universiteit. Cursus: Film en Filmkunst; 8.00 Tydsein; 8.018.15 Gramofoonmuziek; 8.15 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uitzending van het Abonnements-Concert door het Concertgebouw-Orkest In de rustpoos: Sportpraatje door H. Hollander; pl.m. 10.15 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.3010.40 Voordracht dor A. D. Hildebrand; 10.4010 50 Gramofoonmuziek; 10.50—11.00 Voordracht door A. D. Hildebrand; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek. N.C.R.V, 10.0010.30 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst K.R.O. 11.30—1200 Godsdienstig Halfuurtje; 12.00 Tydsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunchmuziek door het KLR.O.-trlo; 1.452.00 Gramofoonplaten N.C.R.V, 2.00—2.45 Gramofoonplaten; 2.453.45 Cursus fraaie handwerken; 3.454.00 Gramofoonmuziek; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.006.35 Concert door het Amster- damsch Vocaal Kwartet. In de pauze (5.456.00) lezing over „Het onverzorgde kind); 6.306.45 Cursus Knip pen en Stofversleren; 6.457.15 Esperanto; 7.157.45 Cursus Malelsch; 7.45—8 00 Politieberichten; 8.00—10.45 Propaganda-avond voor het werk van de Nederl. Christ. Radio-Vereeniging 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.45— 11.00 Gramofoonmuziek.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10