WIERINGEN LANGENDIJK Z IJ P E ANNA PAULOWNA De eerste zeewaterturbine. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Marktberichten. Noodweer in Centraal Europa. Brutale straatroof in Den Haag. Een 19-jarig meisje aangerand. Spoorbrug bij De Vink verzakt. Vrachtauto over den kop geslagen. Het terrein van den voormallgen vuurtoren aan de lage Haukes, zal op 5 November a.s. door den ontvanger der Registratie en Domeinen te Den Helder in het openbaar bij inschrijving worden verkocht. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 'den 30en October 1930, des namiddags ten twee uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling der rekening en balans van de Zeegras-exploitatie over 192.91930. 4. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening over 1929. 5. Aanbieding van de begrooting der Zeegras-ex ploitatie voor 19301931 en van de gemeente voor 1931. 6. Praeadvies nopens het voorstel van den heer D. Oden tot tijdelijke wijziging van de bestemming der winst van de Zeegras-exploitatie. 7. Praeadvies nopens het verzoek van de Vereen, voor Christelijk Nat. Schoolonderwijs tot ver strekking van gelden voor vergrooting der te bouwen bijzondere lagere school te den Oever. 8. Voordracht tot het doen aanbrengen van eene bliksembeveiligingsinstallatie op het nieuwe schoolgebouw te Ilippolytushoef. 9. Voordracht tot vaststelling van een pensioens grondslag. 10. Voordracht tot toepassing van art. 4, tweede lid, lo, der Drankwet. 11. Voordracht tot onderhandsche verpachting van het grasgewas van het schoolterrein te Den Oever. 12. Voordracht tot aanleg van straat en rioleering op het schoolterrein te Den Oever. 13. Voordracht tot vaststelling eener verordening, houdende de voorwaarden, krachtens welke de ten publieken dienste bestemde gemeentegebou wen in gebruik kunnen worden gegeven. 14. Voordracht tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. 15. Benoeming van een lid der Commissie van toe zicht op het lager onderwijs. 16. Benoeming van een onderwijzeres aan de school te Hippolytushoef. 17. Benoeming van een onderwijzeres aan de school te Oosterland. 18. Benoeming van een onderwijzer aan de school te Oosterland. 19. Benoeming vnn een onderwijzer aan de school te Westerland. In het gezin van W. Pa thuis te de Haukes doet zich een geval van roodvonk voor. Hoewel nog niet druk, begint er toch handel te ontstaan in kool, welke uit de polders wordt aange voerd. Verschillen d tuinders toch hebben heel wei nig kool geteeld, zoodat zo wat wenschen bij te koopen. Ze zijn echter zeer voorzichtig, daar de vooruitzichten verre van gunstig zijn. We hoorden een prijs noemen van f 300 per spoorwagon, franco .wel. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat ons fanfarecorps „Kunst na Ar beid" een verzoek heeft gekregen,en dat heeft aan vaard, om eenige nummers te geven voor de A.V.R.O. Deze zullen worden afgewisseld door zangnummers van de zangvereeniging „Crescendo te Noordschar- woude. Dit jaar nemen geen meisjes aan het vervolgonder wijs deel. ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat zich voor den landbouw- boekhoudcursus, welke gehouden wordt in het schoollokaal alhier, 25 leerlingen hebben aangemeld. ST.-MAAKTENS VLOTBRUG. Maandagavond vergaderde „Nut en Genoegen" ln het lokaal van den heer A. Homan. De opkomst der leden was zeer gering. Met een woord van welkom opende de voorzitter de vergadering, waarna door den secretaris de notulen van de laatst gehouden feestelijke vergadering werden voor gelezen, Zonder op- of aanmerkingen werden deze voor goed geteekend. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat, vooral door de hooge uitgaven van den laatsten Nuts- avend, er een klein tekort was ontstaan. De bescheiden van den penningmeester waren ln de bestuursvergadering reeds nagezien en in orde bevon den, en ontving dank voor zijn accuraat beheer. De bibliothecaris deed mededeeling, dat er door 34 lezer3 282 boeken gelezen waren. De bibliotheek is thans ook weder geopend en er kan ten allen tijde geruild worden. Er was een saldo van f 10.92, hetwelk weer bestemd is voor aankoop van nieuwe boeken. Den bibliothecaris, den heer W. Jongsma, werd dank gebracht voor zijn net beheer der boeken. Volgt vaststelling van de Nutsavonden. Dit punt werd onderworpen aan een langdurige discussie, niet wat betreft den datum, als wel de vraag: moet het „Nut" doorgaan, zooals te voren, dus twee avonden, of dat er een andere regeling moest getroffen worden, of dat er komst der leden laat op Zaterdagavond veel te wen schen over. Na lange bespreking werd eindelijk het voorstel van den heer J. Keuris met 1 stem meerderheid aangenomen. Dit voorstel was, om alleen des Zaterdags de kaarten geldig te doen zijn, terwijl de Zondagavond alleen toegankelijk is tegen entrée De leden gelieven hiervan dus goede nota te nemen. De datums werden vastgesteld cp Zaterdag 29 Nov. en Zondag 30 Nov., wat nog nader per advertentie in dit blad wordt hekend gemaakt. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen en door allen weder aangenomen. De rondvraag leverde geen nieuws en met dank voor de aangename besprekingen, en hopende op een ieders medewerking, sloot voorzitter de vergadering. BREEZAND. Bloembollenveiling. Dinsdag 28 October, 's morgens half elf, hield de Coop. Bloembollcnveilingsvereenlging ,,Breezand" G.A. een Gladiolen- en Plantgoedveiling. Plantgoed. Enkele vroege tulpen: Johan f 24 per Hh. Dubbele vroege tulpen: Schoonoord f 17 per 0.65 H.L., Murlllo f 23 per H.L. Enkele late tulpen: La Mervellle f 7, Inglesc. Yellow, f 12, Moonlight f 15, Gesn. Lutea f 10, alles per H.L. Darwin Tulpen: Bartlgon f 39, Farnc. Sanders f 10, Massachusets f 8, Francis King f 10, Prof. Rauwen- hoff f 18. Prinses Elisabeth f 16, Mey Pink f 6, Will. Pitt f 17—32. Le Nótre f 16. alles per H.L. H. I. Imperator f 20 per H.L. 11 November weer veiling. ANNA PAULOWNA. B K.C I was, jammer genoeg, tot een vrijen Zondag gedoemd, daar Sparta's terrein was afgekeurd. B.K.C. 2 weerde zich uitstekend in den Helder. M. van Teulingen Hz., H. Blom en een Heldcr-speler maakten samen 3 goals, waartegen Helder 4 er maar 2 stelde. De eerste overwinning, en zoo we hopen, niet de laatste Is binnen! Meteen wordt door goede doelcijfers de zesde plaats in- WETENSCHAP EN TECHNIEK Een geslaagde prcef met weinig practische waarde. Aan de kust van Havana heeft de Fransche na tuurkundige George Claude met zijn collega Paul Boucherot sinds jaar en dag gewerkt aan een merk waardige en kostbare proef. Na veel tegenslag is die proef eindelijk gelukt en kan hij de warmte van het zeewater benutten om een stoomturbine aan te drij ven; deze stoomturbine drijft een- generator aan en de generator levert de stroom voor 40 gloeilampen elk van 500 Watt. Hiermee is een utopie tot werkelijkheid geworden, liet spreekt dus vanzelf, dat het publiek geestdriftig is en dadelijk plannen maakt, b.v. dat reusachtige oceaancentrales de heele wereld kosteloos van elec- trisch licht zullen voorzien. Die fantasie is werke lijk te mooi om w'aar te zijn. Claude heeft zeer zeker een hoogst belangrijke proef gedaan, doch er zullen nog wel verscheidene tientallen van jaren verloopen. voordat ook de practische toepassing mogelijk wordt. Hoe werkt nu deze oceaancentrale? Door de warmte van den Golfstroom om te zetten in electri- sche energie en wel als volgt: George Claude, de Fransche uitvinder, die uit de Oceaan energie wil halen. Aan de oppervlakte der zee heerscht een tempera tuur van ongeveer 30 graden Celsius; op een paar honderd meter diepte bedraagt deze temperatuur slechts 10 ft 15 graden. Claude heeft nu een ijzeren buis van 2 K.M. lengte dwars op de kust in zee laten vallen; de buis komt tot ong'eveer 200 M. diepte. Deze buis en de oceaan vormen nu „communicee- rende vaten" en door den druk, die op de dieper ge legen waterlaag wordt uitgeoefend, wordt het koude water door de buis naar de oppervlakte gedreven. Claude kan dus in elke gewonschte hoeveelheid be schikken over twee soorten water, die onderling 15 ft 20 graden in temperatuur verschillen. De twee bassins met koud en warm water worden nu overdekt door twee luchtdichte halve bollen, die door een buis met elkaar in verbinding staan. Deze halve bollen worden luchtledig gemaakt. De natuur kunde leert ons, dat het kookpunt van een vloeistof afhankelijk is van temperatuur en luchtdruk. Bij normalen luchtdruk kookt water bij 100 graden Cel sius, bij lageren luchtdruk echter bij 30 graden of nog minder. Op een bepaald oogenblik zullen de hal ve bollen zoover luchtledig zijn gemaakt, dat het warme water begin te koken, waarbij het koude wa- Het biiizensysleem, waarvan Claude bij zijn proeven op Cuba gebruik maakte. ter als condensator werkt, m.a.w. de van het andere bassin afkomende stoom aantrekt en weer vloeibaar maakt. Daardoor begin de stoom zich in de buis tus- schen de halve bollen voort te bewegen en wel van het warme naar het koude bassin. De druk van de zen stoom bedraagt uit den aard der zaak slechts een fractie van een atmosfeer. In de verbindingsbuis heeft Claude een turbine voor lagen druk ingebouwd, die door den stoom in beweging wordt gezet en op haar beurt een dynamo drijft. De nadeelen van het proces liggen voor de hand: de resultaten staan in geen verhouding tot de on kosten. Claude heeft millioenen francs uitgegeven aan zijn experimenten en een toepassing op grooten schaal zou kapitalen kosten, die men nooit zou terug zien. Het temperatuurverschil, dat als krachtbron optreedt, is te gering, om er een winstgevend bedrijf op te kunnen baseeren. De gewone electrische cen trales leveren bij lagere kosten veel meer energie en zelfs daarbij heeft -men dikwijls betwijfeld of de on kosten goedgemaakt worden. Een Duitsche uitvinder, Brauer genaamd, heeft ook een ontwerp, dat op temperatuurverschil geba seerd is. Hij wil, inplaats van het warme zeewater van Claude, vloeibaar koolzuur laten verdampen. Het kookpunt van koolzuur ligt bij 25 graden Celsius en bij die temperatuur ontwikkelt het dezelfde druk als stoom van 100 graden. Brauer wil nu een vat vloeibaar koolzuur door de golven laten omspoelen, waardoor het natuurlijk gaat verdampen. De opstij gende koolzuurrtampen worden door een buis naai de turbine geleid en kunnen daarna in een ander vat weer vloeibaar gemaakt worden. De onkosten zijn ongeveer gelijk als bij het experiment van Clau de, doch de voortgebrachte energie zou belangrijk grooter zijn. Door gebrek aan geld is Brauer echter niet in de gelegenheid, de practische bruikbaarheid van zijn idee te bewijzen, terwijl de onkosten in geen geval door de geleverde energie worden goed gemaakt. Beide experimenten hebben bovendien het nadeel dat zij in tropische zeeën worden toegepast, dus op grooten afstand van de landen, die het meeste behoef te aan electriciteit hebben. Toch is het te hopen, dat op de eene of andere wijze electriciteit zal kun nen worden gevormd uit de onuitputtelijke energie bronnen, waarover wij feitelijk beschikken (winJ, zon. eb en vloed) want de tegenwoordige bereidings methode uit olie of steenkool is een roofbouw, die op een bepaald tijdstip niet verder voortgezet kan worden door de uitputting der vindplaatsen. KAPt. C. L. DOORMAN. (Nadruk verboden.) genomen. Het derde was vrij. De oorspronkelijk vastge stelde wedstrijd B.K.C. 3—D.O.S.K.O. 2 werd wegens overplaatsing van D. afgelost. Do adspiranten weerden zich dapper. Alhoewel de te genstander, Helder c, zeer zwak was en met negen man speelde wisten onze jongens het tot 23 goals te brengen, voorwaar een prestatie in 2 keer een half uur tijd. De makers waren: J. de Schipper 9, A. de Graaf 7, M. Bak ker en N. Keizer elk 3 en N. van Wees 1. A.s. Zondag speelt alleen het eerste n.1. thuis tegen Succes 1. SVe rekenen op een flink aantal toeschouwers. Steunt de vereeniging door Uw belangstelling. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 28 October. UITSPRAKEN VAN 14 OCTOBER. Adrlaan U., voorwaardelijke gevangenisstraf. Geen uit spraak. Hendrik B.. voorheen te Bergen, thans buitenslands vertoevend, dooden van een kip en wederspannigheid, f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Gerrit Jan K., Egmond aan Zee, thans ln voorarrest, diefstal in dienstbetrekking. Uitspraak 4 Nov. MEDEMBLIK, 28 Out. Witte kool f 0.60—0.70, per 100 Kg., bloemkool f 10.50 14.50 per 100 stuks, kroten f 1532 per 1000 Kg. WARMENHUIZEN, 28 Oct Roode kool le kw. f 1.20—1.70, witte kool f 0.80—1.10, uien f 2.20, grove uien f 1.70, Schotsche muizen f 3.30, grove f 2.90, drielingen f 3.50 per 100 ^g. Aanvoer: 5400 Kg. roode kool, 27800 Kg. witte kool, 2400 Kg. uien, 3700 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 28 Oct. Schotsche muizen f 3.403.60, groote f 2.903.40, R. duken f 2.102.40, drielingen f 4.104.80, uien f 2.40 2.70, drielingen f 1.40—1.60, grove f 2.60—2.70, gele nep f 2.304.20, peen f 1.60, roode kool f 1.10—3.70, witte kool f 0.801.20, gele kool f 1.303.40, per 100 Kg., bloemkool f 4.90—8.90 per 100 stuks. Aanvoer: 9000 Kg. aardappelen, 9600 Kg. uien, 1100 Kg. peen, 25600 Kg. roode kool, 21000 Kg. witte kool, 6200 Kg. gele kool, 3200 stuks bloemkool. PURMEREND, 28 Oct Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: fabriekskaas f 39, boerenkaas f 41, Goudsche kaas f 38.50, per 50 Kg., in totaal 25000 Kg., 950 Kg. bo ter f 1.50—2.10. Vee. 710 Runderen, w.o. 460 vette f 11.16, per Kg.. 236 melk- en geldekoeien f 190390, handel matig, 27 paarden f 100200, handel stug, 14 kalveren f 1.101.40, handel vlug, 186 nuchtere kalveren slacht f 1342, fok 1226, handel stug, 344 vette varkens, voor de zouterij 5254 cent, voor de slacht 5658 cent per Kg., handel matig, 65 magere varkens f 22—37, handel stug. 249 big gen f 1622, handel stug, 1012 schapen f 2845, handel •lug, 70 bokken, kipeieren f 9.7510.75, eendeieren f 6.25 piepkuikens f 0.50—3.25, 458 ganzen f 4.505. EIERVEILING, PURMEREND, 28 Oct. Aangevoerd 11267 kipeieren a f 911.20, 1900 stuks kipeleren b f 6.80—S.40, 2327 stuks eendeieren a 1 6.80. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. PURMEREND. 28 Oct. Aanvoer: 26022 eendeieren f 6.907.10, 34486 kipeieren 70—80 Kg. f 12, 65—66 Kg. f 11—11.50, 63—64 Kg. f 10.90 —11.30, 60—62 Kg. f 10.70—11.10, 58—59 Kg. f 10.60—10.90, 56—57 Kg. f 10.20—10.70, 53—55 Kg. f 8.80—10, 50—52 Kg. f 7.90—8.50, 45—49 Kg. f 7.20—8. Oude kippen f 0.852.25, oude banen f 11.70, jonge hanen f 11.75 per stuk. AMSTERDAM, 28 October 1930. (Bericht van den mak. Jac Knoop) Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.754.50, id. blauwen f 3.754.50, id. bl. eigenheimers f 3.25—3.50, id. eigenheimers f 3 3.20, id. blauwe poters f 22.50, id. bonte poters f 2 2.50, id. Bevelanders f 2.502.60, Vlaamsche zand-indu- stries f 2.402.60, id. id. eigenheimers f 2.803, LJpol- der eigenheimers f 33.20, id. blauwe eigenheimers f 3,25—3,50, id Beevlanders f 2,60—2,7, Noord-Holl- blauwe f 2.502.75, Hillegommer zandaardappelen f 2.80 —3.50, Drentsche eigenheimers f 2.10—3.50, Flakkeesche eigenheimers f 3.203.30, Spuische eigenheimers f 3.30 3.40, Friesche blauwe borgers f 33.10 per H.L. Verschillende berichten. Hoog water In Silezlë. Geweldige water massa's storten zich over het land uit. Sommige dorpen bieden een vreeselyk beeld van verwoesting. De laatste dagen heeft in Centraal Europa een ont zettend noodweer gewoed, gepaard gaande met een ge weldigen regenval, tengevolge waarvan uitgestrekte landstreken onder water staan. Vooral in Zuid-Oost- Duitschland, in Silezië, hebben de overstroomingen den omvang van een ramp aangenomen. Te Görlitz staan verscheidene straten blank. Nabij Freystadt staan Streidelsdorf, Louisdorf en Teichhof geheel onder water, zoodat vele plaatsen geheel van de buitenwereld zijn afgesneden. Van Glogau uit tracht men de plaatsen weer te naderen. In het district Löwen- berg heeft het water gisteravond zijn hoogsten stand bereikt. De geweldige watermassa's voeren huisraad, drijfhout, doode dieren, enz. met zich mee. Het ge- heele dal van de Oder leek gistermorgen op een groot, lang meer, waarboven enkele boerderijen, als eenzame eilanden uitsteken. Het dorp Nieder-Gorisseifen bood gistermorgen een vreeselyk beeld van verwoesting. Vele gebouwen staan onder water en op het punt in te storten. De bewoners hebben in de bovenste verdiepingen van hun huizen een bangen, kouden nacht doorleefd. Het stuwmeer had gistermorgen om 10 uur een in houd van 37% miljoen M3. water. Per seconde komt er 320 M3. water bij, terwijl slechts 200 M3. afvloeit. Wanneer de regen zoo blijft voortduren, dan zal tegen den avond het stuwmeer vol zijn en gaan overloopen. Het meer kan ongeveer 50 miljoen M3. water bevatten. Op Saksisch gebied zijn te Nleder-Oderwltz, Mittel- herwigsdorf, Haii.ewaide, Gross-Scbönau, Soifhenners- dorf, enz. verscheidene wegen onbegaanbaar. De lagere verdiepingen van er.kele huizen staan onder water. De beides tuwmeeren van Marklissa en Goldentraum zfjn vol en looper. over. Te Ulbersdorf in het district Goldberg is het geheele dal van den Welchsel overstroomd Veleh ulzen moesten ontruimd worden. Het vee is naar hooger gelegen stre ken gebracht. De brug te Niederdorf Is geheel over stroomd. In het bergland van Waldenburch heeft de se dert Zondag onafgebroken neervallende sneeuw groote schade veroorzaakt. Verscheidene wegen zijn door sneeuw verstuivingen onbegaanbaar geworden, zoodat er met den sneeuwploeg gewerkt moet worden. Gistermorgen tegen half tien is te Alt-Beckern de groote dijk van de rivier de Katzbach doorgebroken. Met groote kracht stroomde het water het land in. Klein-Beckern staat geheel onder water. Naar uit Breslau wordt gemeld, is vooral aan den bo venloop van de Oder het water hoog. Uit het hoogge bergte wordt een hevige storm gemeld. Daar het tevens warmer is geworden, smelt de sneeuw al weer op de gebergten, hetgeen nieuwe overstroomingen veroorzaakt. Het noodweer in Turkye. Ï500 Daldoozen te Smyrna. Belga seint uit Konstantinopel: De overstroomingen te Smyrna namen het karakter van een catastrophe aan. Er zijn 70 lijken gevonden. Men zoekt nog naar andere slachtoffers. Er zijn 1500 men- schen dakloos. Er begint gebrek aan brood te komen. Onde man door jonge „kennissen" over vallen. Maandagmiddag, omstreeks 4 uur, op klaarlichten aag dus, heeft in het hartje van de stad een bru tale straatroof plaats gehad, waarvan een oude man geldelijk het slachtoffer is geworden. Op een bankje op de Amsterdamsche Veerkade zat Maandagmiddag de 72-jarige C. W. B. wat uit te rusten, toen hij gezelschap kreeg van vier jeugdige mannen, geen onbekenden van B., want hij had die vvel eens ontmoet in de Metropool, op de Gedempte Gracht, waar de oude heer bijna dagelijks een kopje koffie ging drinken. Hel was bekend, dat B. altijd zijn spaarduitjes bij zich droeg in een linnen zakje, dat hij in de Metropool nogal eens te voorschijn haal de en er dan mee geurde. Maandagmiddag, 4 uur, stapte hij van het bankje op en zeide hij, dat hij weer naar de Metropool ging. Zijn jeugdige vrienden ver gezelden hem. Zij liepen een zijstraat in en kwamen zoo in de St. Jacobstraat. Ter hoogte van perceel 12, vlak hij de Wagenstraat, werd de oude man door twee van de kerels beetgegrepen. De ëóne hield met beide handen den mond van den man dicht en de an dere haalde het linnen zakje met spaarpenningen uit den broekzak van het slachtoffer, dat ook nog een flinken slag op het hoofd kreeg. De twee anderen be moeiden zich met het geval niet. Een en ander is gezien door een chauffeur in een garage, maar da chauffeur verkeerde in de meening, dat het hier een vechtpartijtje betrof, zooals in die buurt nogal eens voorkomt. In ieder geval kreeg hij geenszins den in druk van een berooving met geweldpleging. Alle vier de onverlaten kozen het hazenpad. De oude man deed intusschen van het voorgevallene aangifte bij de politie, die onmiddellijk de' grensstations waarschuwde. Het slachtoffer had van zijn aanvaller een vaag signalement op kunnen geven. Gevolg van één en ander was, dat de maréchaussee te Roosen daal Zondagavond kon arresteeren den 22-jarigen zwerver J. D., gen onbekende van de politie, die ver dacht wordt bij de berooving te zijn geweest. Gister zou hij op transport gesteld worden naar Den Haag. Bovendien heeft de politie gisterochtend van zijn bed gelicht den 25-jarigen zeeman II. W. G., wonende te 's Gravenhage. Deze, die ook als een betrokkene wordt beschouwd, is in verzekerde bewaring gesteld. De twee anderen zijn nog zoek. Van het geroofde be drag is ongeveer 40 gulden terecht. Dit bedrag had de te Roosendaal gearresteerde D. nog in zijn bezit. De laatste had een kaartje naar Parijs geno De dader gearresteerd. Maandagavond omstreeks half tien heeft onder de gemeente Ridderkerk een brutale aanranding plaats gehad. De 19-jarige dochter van den majoor d. rijks- veldwacht aldaar, reed per fiets van Rotterdam door den polder huiswaarts. Op een eenzame plek geko men, bij den Kruisweg-Kievitsweg, werd zij ingehaald door een haar onbekend manspersoon, die, na haar gepasseerd te zijn, haar tegen den grond ter zijde van den weg wierp en niet nader te noemen handelingen- met haar trachtte te plegen. Eenige veldwachters die in den polder op surveil lance waren, hoorden hulpgeroep, en al spoedig von den zij het meisje geheel bespat met modder langs den weg liggen. Zij kon nog meedeel en, aangerand te zijn en de richting aangeven, in welke de dader.ver dwenen was. Daarna verloor zij het bewustzijn. Direct werd een achtervolging ingesteld, en spoedig zag men den dader over den Kievitsweg in de rich ting van Ridderkerk rijden. Daar hij niet dadcHjk op het geroep afstapte, werd hem een hond nagezonden, die hem tot staan bracht. Het bleek tc zijn de 22-jarige v. O., wonende te Slikkerveer, die onlangs wegens een zelfde feit tot 8 maanden voorwaardelijke gevangenis straf is veroordeeld. Van O. heeft bekend en is gister morgen naar Dordrecht overgebracht. Het meisje is, na tot bewustzijn te zijn gebracht, naar huis gevoerd; haar toestand is thans tamelijk goed. Het verkeer eenigen tijd gestremd geweest. Gistermiddag om 1 uur is. nadat de Pullman-trein de spoorbrug bij de Vink te Leiden was gepasseerd, deze li rug verzakt. Het geheele treinverkeer tusschen Am sterdam en Rotterdam over deze brug is gedurende een uur gestremd geweest. De reizigers moesten te voet over de brug passeeren, waar een gereedstaande trein hen verder bracht. Nader meldt men uit Leiden: Het treinverkeer over de Vinkbrug was gistermiddag tegen twee uur weer hersteld. De oorzaak is, dat eenige ijzeren steunpunten onder de brug, zgn. pummels waren weggeslagen. Nadat voorloopig eenige houten steunpunten onder de brug waren geplaatst en deze weer op haar normale hoog te was gebracht, kon het treinverkeer weer worden hervat. Vier gewonden. De chanüeur was dronken. Maandag omstreeks zeven uur is tusschen Uchelen en Iloenderloo een vrachtauto, bestuurd door een man uit Apeldoorn, van den weg afgereden en over den kop geslagen. Uit het onderzoek van de politie bleek, dat drie marktkooplui benevens een elfjarig jongetje zich in de auto bevonden. De drie kooplieden liepen slechts lichte verwondingen op. De toestand van den elfjarigen jongen was zeer ernstig. Behalve zware ileeschwonden, liep hij ook een gecompliceerdon arm- reuk op. De auto was totaal vernield. Tijdens 't on- 'erzoek kwam aan het licht, dat de chauffeur onder ten invloed van sterken drank verkeerde en dat hij inks van den weg had gereden. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8