SchagerCourant Raad Zijpe. Derde Blad. HET MEISJE UIT DE STAD. DE ZON VAN ASTURIE. Woensdag 29 October 1930 73ste Jaargang. No. 8756 Vergadering op Dinsdag 28 October 1930, des mor gens 10 uur. Afwezig de heer Van der Oord. Voorzitter de heer Jb. de Moor, Burgemeester, secretaris de heer De Boer. Na opening der vergadering volgt de vaststelling der notulen. Voorzitter deelt mee, dat verschillende raadsbe sluiten betreffende de gemeentebegrooting 1930 en de wijzigingen daarvan door Ged. Staten zijn goed gekeurd. Zoo ook het besluit tot onderhandsche verhuring van de onderwijzerswoning te Petten. Van Ged. Staten is ook bericht ontvangen, dat ver schillende belastingverordeningen goedgekeurd zijn door de Kroon. Voorzitter deelt mee, dat de geneeskundigen de heeren Schmidt en Oterdoom de verklaring hebben afgelegd dat zij de bepalingen der instructie aan vaarden. zulks ingevolge art. 14 der instructie voor de geneeskundigen en de vroedvrouw belast met de armenpraktijk. Meegedeeld wordt dat Ged. Staten hunne beslis sing van de schenking van een gedeelte sloot van den molenmeester van den polder H hebben ver daagd. Er is een schrijven ingekomen dat de heer Jb. Nannes zijn benoeming aanneemt tot lid der com missie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling. De heer Correljé bericht het aannemen van zijn benoeming tot 3en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De beëediging heeft 25 Sept. jl. voor de Ar- rond. Rechtbank plaats gehad. Het verslag van het Prov. Waterleidingbedrijf over 1929 zal circuleeren. Het laatste proces-verbaal van kasverificatie wees aan dat in kas was en moest zijn fll89.84H. Het saldo op postrekening was f 455.06 en belegd bij de Coöp. Zuivelbank was f9883.23. Straatvarlichting. B. en W. stellen voor, een lichtpunt bij te plaatsen a. aan den Schagerweg te Schagerbrug, b. aan den Verlengden Boschweg te 't Zand. Twee adressen van de bewoners aan beide wegen worden gelezen. Allen voor. Volgt vaststelling van verschillende pensioen grondslagen. Aansluiting waterleiding. B. en W. stellen voor: a. Om ten behoeve van de aansluiting van den Verlengden Burgerweg aan het buizennet der Prov. Waterleiding een bijdrage te stellen van f 36.40 per jaar. b. Om hen te machtigen tot het teekenen der verklaringen, waarbij de gemeente zich verbindt tot het verleenen van bedoelde bijdrage en de garanties. Allen voor. Subsidieverleening. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de afd. „Oudesluis" van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonies. B. en W. stellen voor, aan genoemde afdeeling voor 1930 een subsidie te verleenen van f0.50 per dag per kind, in deze gemeente woonachtig, dat door haar tusschenkomst naar een der koloniehuizen van genoemd genootschap wordt uitgezonden, tot een maximum van f 41. 'tZand heeft ook indertijd dit bedrag gekregen en 'daar maar 1 kind is uitgezonden, is de begrootings- post voldoende. Allen voor. Benoeming. Voor benoeming personeel voor de bediening van de centrale verwarming in de o. 1. school te Scha gerbrug en Petten dragen B. en W. voor Jb. Stins te Schagerbrug en voor Petten de benoeming aan te hou den. Allen vooor. Belooning Gem.-Opzlchter. Voorstel van B. en W. om de belooning van den gemeente-opzichter voor buitengewone werken met 1 te verhoogen en te bepalen op 3 van de aan- neemsom. Allen voor. FEUILLETON Uit het Engelsch van E. A. V a c h e l l. 22. Je zult den vos moeten terughalen, George. Ze beschreef hem de plek waar ze het brave dier achtergelaten had en ging weer terug naar de keuken. De dokter verklaarde dat hij weer terugging naar Ro- blar. Hij had gedaan wat hij kon. Voor hij wegging peperde hp George's wonde plekken nog eens goed in. Die juffrouw Goodrich, begon hij scherp, dat is een stadsmeisje, niet? Ja. Ik kan niet zeggen dat ze me bijzonder aanstaat Als hij de opmerking vier en twintig uur geleden had gemaakt, was George hem te lijf gegaan. Nu zei hij on derdanig: Waarom niet. dokter? Ze is uw loge en naar ik hoop een betalende en ze *iet er lief uit, maar er zit geen fut in. George gaf geen antwoord. Toen de dokter weg was, Pog hij weer in huis en liep de trap op. Juffrouw sPragge kwam uit Hazel's kamer. George fluisterde heesch: Heeft Hazel nog naar me gevraagd? Neen mijn jongen! Zal Ut naar haar toe gaan? Wel ze heeft het vreeeelijk op haar maag. Je moet «aar wat laten bekomen, George! Dan zal ik den vos maar gaan halen! Hij maakte zijn karweitjes af en zadelde toen een paard. Toen hij in Aguila kwam, was het dorpje in rep en roer. Mevrouw Bungard had het nieuws van den slan genbeet verspreid en de dokter had de berichten beves tigd. toen hij er door was gereden en had nog eenige bijzonderheden er aan toe gevoegd. Wat heb ik je gezegd? vroeg zij en knipoogde ver goed met de oogen, heb ik niet gezegd dat Samantha e allerbeste van de bovenste plank was en dat ik niets btadswichten op heb? Nu is het bewezen, dat ik ge- >Jk heb gehad. Wat voor den duivel, had ze midden in n nacht in jouw kamer te maken? Snuffelend in je Begrooting Armbestuur. Wordt behandeld de begrooting van het Algemeen Armbestuur met evenals vorig jaar een subsidie dor gemeente van f26000. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f35853.90. Ongewijzigd vastgesteld. De heer Doorn informeede nog of de post f500 voor begrafenisrechten niet te hoog was geraamd, daar de inwoners van het Tehuis toch in het begra fenisfonds waren. De heer Smit, armvoogd, zegt dat niet allen in het fonds zijn. Het bedrag is wellicht niet noodig, maar als 't vastloopt dient er geld te zijn. Gemeentebegrooting. Volgt behandeling der begrooting, die artikelsge- wijze wordt behandeld. B. en W. doen daarbij de volgende voorstellen: a. den leden van stembureaus voortaan presentie geld toe te kennen en wel van f5.per lid per dag; Dit bedrag werd steeds uitbetaald, maar niet voor Petten en nu moet bij de vereeniging der beide ge meenten het voor 't geheel worden vastgesteld. Allen voor. b. de gemeente met ingang van 1 Januari 1931 te doen inschrijven als buitengewoon lid van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, door het verleenen van een jaarlijksche bijdrage van 125.—; De heer Doorn juicht dit voorstel toe, een groot gemak als de wegwijzers voor de menschen zijn. Allen voor. c. de bij raadsbesluit van 4 November 1929 aan de afd. „Oudesluis" van de Ned. Vereen, tot afschaf fing van alcoholhoudenden drank verleende sub sidie in te trekken (wegens opheffing van die afdeeling) en tot wederopzeggens toe een subsi die van f 10.per jaar te verleenen aan de Noordholl. Propaganda Commissie van den Alg. Nederl. Geheelonthoudersbond; Allen voor. d. aan de muziekvereeniging „Concordia" te Oude sluis tot wederopzeggens toe een subsidie te ver leenen van f30.per jaar; Deze subsidie werd reeds verleend, maar B. en W. willen dat nu bepalen tot wederopzeggings toe. Allen voor. e. de jaarwedde van den correspondent der arbeids bemiddeling voor het zuidelijk gedeelte der ge meente met ingang van 1 Januari 1931 met f35. .te verhoogen en te bepalen op f85.(pensioens grondslag eveneens f85. Allen voor. De heer Blom acht post 171 geraamd op f 60 voor de leesbibliotheken te laag. Voor zulk een bedrag is niets aan te koopen, nl. f 10 voor elke school. Spr. wil f25 voor elke school. Meegedeeld wordt dat uit dezen post steeds zeer weinig is geput, maar dat dit niet wil zeggen dat er voo? ♦at doel niet meer is uitgegeven. Dat is be kostigd uit andere posten. Nagegaan zal worden of verandering volgend jaar noodig is. Post 173, betaling wegens over een vorigen dienst te veel genoten vergoeding van het Rijk krachtens art. 56 der L. O. wet 1920, wordt f 1712.59 hooger ge raamd, door wijziging der betrekkelijke voorschrif ten. De ontvangstpost stijgt echter met hetzelfde be drag. Bij de behandeling der ontvangsten doen B. en W. de volgende voorstellen: f. van het batig slot van den gewonen dienst van de gemeenterekening van Zijpe over het jaar 1929, groot 124156.07^, een bedrag van f 12000.over te schrijven op den dienst 1930; g. 50 opcenten te heffen op de hoofdsom der vermo gensbelasting; h. 40 opcenten te heffen op de hoofdsom der ge- meentefondsbclasting. Al deze voorstellen worden met algemeene stem men aangenomen. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f214407.97. De Secretaris deelt nog mee, dat deze begrooting zeer gunstig wordt beïnvloed door de overgang van de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gpmeen- ten. Deze nieuwe regeling vangt aan 1 Mei 1931 en de uitkeering van het Rijk van de Gemeentefondsbe lasting begint 1 Mei en heeft over 3 kwartalen plaats, dus over 9 maanden, terwijl de wet feitelijk over 8 maanden werkt. De uitkeering van de grondbelasting reikt over een vol jaar, terwijl de opbrengst der oude Gem. Inkomstenbelasting nog over 4 maanden loopt. Spr. licht dat met de volgende cijfers toe. De Gem. Ink. Bel over die 4 maanden brengt f 27.400, dat is er in 1932 en volgende jaren niet meer. De ontvang sten in 1932 zijn echter hooger, omdat dan de volle bijdrage voor de salarissen van Burgemeester en Secretaris wordt ontvangen, wat nu maar voor drie vierde het geval is. Dat scheelt f750.—. De uitkee ring per inwoner krijgt men over 1932 voor een vol jaar, nu maar voor 3 kwartalen, scheelt f 12500.—. De opcenten op de vermogensbelasting beloopen particuliere aangelegenheden, hè? Je bent een ouwe kletskous, viel George woedend uit Toen maakte 'n eigenaardig gevoel zich van hem meester Stap voor stap trok hij over den weg dien Samantha was gegaan. Hij floot tusschen de tanden, toen hij bij de geul kwam, waar hij echter niet overheen sprong, maar die hij lagerop kruiste. Daarna kwam hij bij het ravijn, maar hij moest afstijgen voor hij vijftig meter had gereden. Hij kon slechts langzaam vooruit komen en hij moest zijn paard bij den teugel leiden, terwijl het dier elk oogenblik weigerde verder te gaan, toen het pad smaller en meer afgebrokkeld werd. Tot het angstige dier het tenslotte vertikte nog één stap te doen en hem met zulk een kracht terug trok, dat geen overreding hielp. George moest omkeeren, naar den ingang van het ravijn teruggaan en daar zijn paard aan een boom vastbinden. Het zweet stroom de hem van het voorhoofd, lang voordat hij den over-; kant had bereikt, Terwijl hij het wegwischte mompelde hij: Dat heeft zij gedaan... voor mij! Die gedachte vervulde hem nog steeds toen hij weer bij den vos kwam, die begon te hinniken, toen hij zijn meester zag. Het omtrekken van het ravijn duurde twee uur. En hij had nog een heelen tijd noodig om thuis te komen, want hij maakte een groote boog om Aguila heen, omdat hij geen zin had in een nieuwe ontmoeting met de nieuwsgierige dorpelingen. Het was bijna middag toen hij weer op de hoeve kwam. Zijn moeder was in de keuken. Gaat het wat beter met Hazel? was zijn eerste vraag. O ja. Zeg George, heb je die buggy bij het hek zien staan? Ja. Van wie is die? Die Stocker is daarmee gekomen, even nadat jij weg was. Hij zit op het oogenblik bij Ha2el. Wel alle duivels, vloekte George. Toen Wilbur op dien gedenkwaardigen morgen wak ker werd, was hij meer dan gewoonlijk voldaan over zichzelf en zijn toekomst. Voor het oogenblik waren Adolf Geldenheimer en de toekomst één. Hij had de mogelijkheid en het nut van het herstel van den ouden Aguilasteiger aangetpond; en het was meer dan waar schijnlijk, dat de millionair, die eigenaar was van de groote boerderij, het geld voor een dergelijke onder neming zou willen verstrekken, wanneer tenminste Adolf en Wilbur hun ervaring zouden willen beschikbaar stellen. In één woord, een transactie van de soort waar van Wilbur zooveel hield. Zijn gedachten concentreer den zich hierop. Van tijd tot tijd dwaalden ze echter nu maar 85 in 1932 de volle 100 is f700 hooger. Van de gemeentefondsbelasting dit jaar volgend jaar het volle 3/3, scheelt f3333. Het meerdere is te zamen f 16280. Maar daar staat tegenover f27400 die men minder ontvangt, dus ten verschil van ruim f 11000. Dat is dan ook een der redenen dat B. en W. voorstellen om f 12000 van het voordeelig slot van 1929, groot f24000, te reserveeren voor den loopenden dienst voor 1930. Dat oefent dus bij de begrooting voor 1932 zijn goede invloed uit. Die f 12000 komen echter niet geheel daarvoor ten goede, omdat het vermenigvul- digingscijfer had moeten zijn 1.7. B. en W. hebben genomen 1.6, wat een nadeelig verschil maakt van f3500 op 1930. De heer Bruin brengt den secretaris een woord van dank voor de wijze waarop hij de gemeentebe grooting overzichtelijk heeft gemaakt. De memorie van toelichting zegt ons alles tot in de puntjes, zoo dat wij de begrooting wel en bloc hadden kunnen aannemen. (Applaus.) De heer Doorn is het hiermee eens. Spr. heeft ook niets aan te merken, maar moet toch zeggen, dat al heeft de nieuwe finantieele regeling van Rijk en Ge meenten zijn goeden invloed, het de burgerij wat ontlast, het spr. toch niet is meegevallen. Bij de re geling wordt het kapitaal beschermd en de gemid delde burgerij legt het loodje. Er wordt nu wel ge schermd met de opcenten op de vermogensbelasting, maar dat beteekent niemendal. Als men een kapi taal heeft van f35 a f40.000, betaalt men maar en kele guldens meer. En spr. meent, dat voor een inko men getrokken uit vermogen meer belasting kan en moet worden betaald, dan voor de inkomens uit handenarbeid verkregen. De vermogens worden te veel ontzien. Spr. vraagt, of de opcenten op de Gem. fondsbelasting ook progressief kunnen worden ge heven. Secretaris licht in, dat geheven worden 40 opcen ten op de Gem. fóndsbelasting. Gaan wij boven de 40, (jan moeten wij de opcenten op de geb. eigendom men der grondbelasting verhoogen. Er is de be voegdheid om progressief te heffen. De heer v. d. Sluijs is het in groote lijnen met den heer Doorn eens. Wat hij verder zegt is echter niet geheel juist. Spr. licht toe, dat de gemeente er met de 40 opcenten op de Gem. fondsbelasting niet geheel kan komen. Twee wegen stonden er toen open: le. opcenten op de vermogensbelasting, 2e. de gem. fonds belasting brengen van de le in de 2e klasse. Als dit laatste geschiedde, zouden echter de kleine inko mens zwaarder worden belast dan de groote inko mens. Inkomen f1000 le klasse met 40 opc. gem. fondsbelasting fl.40, 2e klasse f4.20. Bij f2000 wor den deze bedragen f25.20 en f 29.40. bij f5000 f 159.60 en f 165.20. Wei een bewijs dat het groote verschil was bij de heel kleine inkomens. En waar in onze gemeente het overgroote deel der belastingbetalenden een inkomen heeft van f 1000 tot f2000, vloeit toch daaruit voort dat de kleine inkomens dan zwaarder zouden worden belast. B. en W. hebben daarom ge nomen de 50 opcenten op de vermogensbelasting. Het Rijk heft er al 50 opcenten en nu de gemeente weer 50 opcenten. Als men nu 30000 gulden bezit en het inkomen daarvan aanneemt op f 1500, betaalt men f 14. dan 40 opcenten gem. fondsbelasting f 15, 50 opcenten Rijk is f15, 50 opcenten gem. te zamen f 44, terwijl men voorheen aan gem. inkomstenbel. f27.60 betaalde, dus f 18 ongeveer meer. W&ar is dat de grootere vermogens ontlast worden, de middelmatigen moeten echter weer betalen. De heer Doorn heeft geen aanmerkingen willen ma ken, alleen willen zeggen, dat deze regeling tusschen Rijk en Gemeenten hem niet bevredigd, omdat de kapitalen van beteekenis worden ontzien. De heer Van der Sluijs beaamt dit, maar daaraan is niets te veranderen en hebben wij ons daaraan aan te passen. De heer Nannis vestigt er de aandacht op, dat op deze begrooting geen post voorkomt uitkeering werke- loozen. Vorig jaar is hier toeslag gegeven aan geor- ganiseerden. Het is bekend dat zoowel Rijk als Pro vincie het op de oude manier niet wenschten te la ten doorgaan, maar meenden dat deze uitkecringcn vielen onder de Armenwet. Die opvatting heeft de georganiseerde menschen zeer getroffen. Wij kunnen die opvatting van Rijk en Provincie niet dcolen noch goedkeuren. De georganiseerde arbeider heeft alles gedaan om zichzelf buiten het Armbestuur te houden en nu geven Rijk en Provincie den georganiscerden arbeider een klap in 't gezicht. B. en W. hebben vergaderd met de hoofdbesturen der Katholieke cn Moderne bonden en ook daar vond men deze regeling lang niet goed. Maar men begreep zeer goed dat het gemeentebestuur er niets aan kon veranderen. Spr. noemt het een overheerschings- systeem van Rijk en Prov., en zegt dat als de be grooting van het Armbestuur niet toereikend is om te helpen, de Gemeente dat Armbestuur mag tege moetkomen. B. en W. willen alles doen om de werkeloosheid te bestrijden en zij doen dan ook een beroep op groote en kleine polders en particulieren, om van de subsidie die de gemeente weer zal geven, zoo ruim mogelijk gebruik te maken. De begrooting wordt nu met algemeene stemmen vastgesteld op f214407.97 in ontvangst en uitgaaf. af naar Hazel. De frissche lucht en de landelijke om geving hadden wonderen met haar teint verricht. „Wat een schitterende verschijning!" Hij stelde zich voor hoe zij zou „schitteren" aan het hoofd van zijn tafel, de schitering nog verhoogd door de diamanten die hij haar zou geven. Hij zag haar de honneurs waarnemen tegen over de degelijke mannen-van-zaken, zijn gasten en droomde hoe ze later de „beau monde" zou ontvangen. Zijn zonnige gedachten gaven hem de sensatie, dat hij in den zevenden hemel was, waaruit hij echter met een geweldige schok omlaag tuimelde door het binnentre den van Pat Henessey. De stadsjuf die bij Spragge's logeert, heeft een allerberoerdsten nacht gehad, deelde deze jobsbode mee. Wat is er met juffrouw Goodrich gebeurd? VToeg Wilbur ontsteld. Ze is slaags geraakt met een ratelslang. Gebeten? Op twee plaatsen! Lieve hemel. Daarop werd hem een opgesmukt en verward ver haal van de heele geschiedenis opgedischt, terwijl hij zich haastig aankleedde. Wilbur meende te begrijpen, dat Hazel door een half dozijn ratelslangen was aan gevallen, dat Samantha haar gered had na bovenmen- schelijke wonderen verricht te hebben en dat het hoogtepunt, teVens slot van de heele historie een trouw partij zou zijn. Wat voor een trouwpartij? Dat zult u toch zeker wel weten! Is die Juffer dan soms niet hier gekomen om met George te trou wen? Hijzelf had eigenlijk de wond moeten uitzuigen. Span oogénblikkelijk het rijtuig in. dat ik gisteren had! commandeerde Wilbur. Hij plakte zich een hoed op het hoofd, zonder zijn haar te borstelen. Daar hij bijna even weinig van ratelslangen afwist als Hazel, stelde hij zich de uitwerking van 't vergif op een teer meiske zeer overdreven voor. Aan flarden gebeten! Ongeschoren, ongewasschen. bleek van angst, begaf hij zich op weg naar Spragge's hoeve, met niets om den inwendigen mensch te versterken dan een slok whiskey. Samantha ontving Wilbur. Is ze dood? hijgde hij. Ze maakte het best. antwoordde Samantha. Vertel me er alles van! Dat kan ik niet, meneer Stocker. Hoe kwam het. dat ze werd gebeten? Dat weet ik niet; ik ben er niet bij geweest. Dat zult u haar zelf moeten vragen! Kan ik haar zien? Misschien wel. Hè, gaat u dat eens vragen! En als ik ook maar Belastingverordeningen, In verband met de hierboven aangenomen voorstel* len volgt de vaststelling: a. een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting; b. een verordening op de invordering van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting en verder de vaststelling van: a. een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemoentefondsbelasting; b. een verordening op de invordering van opeen* ten op de hoofdsom der gemeentefondshclasting. Al deze verordeningen worden ongewijzigd vastge* steld. Bij de rondvraag zegt de heer Bellis, dat hem nooit bereikt de portefeuille met de stukken en verslagen die circuleeren. Zal worden onderzocht. De heer Blom wijst op een riool in Petten bij het Raadhuis, dat verstopt is. Voorzitter zegt dat Roozing een boodschap zal krijgen. De heer Doorn vraagt naar een vuile sloot aan St. Maartensbrug enz. Voorzitter zegt dat B. en W. de toestand dadr niet goed hebben bevonden, maar aanstonds met de werkverschaffing in het euvel zullen voorzien. Spr. sluit daarna met dank voor de prettige wijze waarop de begrooting ditmaal is behandeld, iets wat in geen jaren is gebeurd. Naar aanleiding van de aangenomen belasting voorstellen, laten wij hieronder nog een staatje vol gen waarin een overzicht van de door belastingplich tigen (gehuwden met 2 kinderen) te betalen bedragen aan plaatselijke inkomstenbelasting onder de nog gel dende regeling of aan gemeentefondsbelasting met op* centen onder de nieuwe regeling (le klasse): li o O -3 iz E o M 5 111 4> P c O C 'g e- ©••Art je t» 0 re 3 w 2 S o 0 «J 5 c ÉO.5 ■o -O O CQ15 A J2 ca O 42 <U 2 0 N p Gem. stenbe 1930- f 1000 f200 f 800 f 1 f 1.40 f 4.— 11200 f200 f 1000 f 5 f 7.— f 12.— f1500 f240 f1260 f 10 f 14.— f 27.60 f2000 f340 f1660 f 18 f 25.20 f 61.56 f2500 f360 f2140 f 33 f 46.20 f 97.88 f3000 f400 f2600 f 48 i 67.20 f 136.60 f3500 f400 f3100 f 63 t 88.20- f 177.71 f4000 f400 f3600 f 78 1109.20 f220.91 f5000 f400 f4600 f114 f 159.60 f 313.31 Kort verhaal Bevend van opwinding atond de jonge man tegenover het meisje, dat hem met haar groote blauwe oogen uit dagend aankeek. „Wat. je hebt je verloofd?" riep hij wanhopig uit. „En je beloofde mij nog geen vijf maanden geleden dat je mij zoudt trouwen. Heb je je belofte nu al vergeten!" Mary aarzelde even. Ze vond het hard om hem da waarheid te zeggen, want ze wist, dat John hartstoch telijk veel van haar hield. Doch zij vermande zich en haar stem klonk rustig;toen zij vertelde van haar liefde voor Arthur, hoe deze haar nu sedert enkele maanden geheel vervulde. Zeker, ze had John beloofd hem te zul len trouwen, doch zij had er bijgevoegd, dat zij hem niet liefhad en meende, ook nooit te zullen kunnen lief hebben. „Maar toen ik Arthur ontmoette, John", besloot zij, „voelde ik. dat ik zonder hem niet zou kunnen leven Vergeef me John, dat ik je zoo teleurgesteld heb, maar ik kon niet anders. Wil je me gelukwenschen?" „Neen," sprak hij heesch, „dat is me niet mogelijk. Je hebt me ontzettend teleurgesteld. Ik vind het verschrik kelijk!" Mary opende haar mond om te antwoorden, toen de deur haastig werd geopend en Arthur binnentrad. Met een gedwongen glimlach ging John hem tegemoet en drukte hem de hand. „Ik hoorde juist van jp groot geluk, beste Jongen." zei hij. „Ik mag je zeker wel van hart© filiclteeren?" Arthur's oogen straalden van liefde en trots, toen hij zijn verloofde aankeek. „Ja, hoe vindt je het", riep hij opgetogen uit, „ik kan me nog maar niet begrijpen, dat je mij werkelijk wilt hebben, Mary..." „Malle jongen," zei het meisje zacht, „waarom kan j© dat niet begrijpen. Je weet toch immers, dat ik heel veel van je houd?" eenigszins van dienst kan zijn... Samantha verdween en kwam even later terug met de mededeeling: Juffrouw Goodrich zal u straks ontvangen. Dank u! mompelde hij. Hebt u al ontbeten? Ontbeten? Hoe zou ik dat hebben gekund. Zou u het nu kunnen? Een weifelende bevestiging bracht Samantha in ac tie en spoedig daarop kwam ze met een kop thee, een ei en wat beschuiten terug. Terwijl ze die dingen voor hem neerzette, zei hij korzelig: Die stomme Pat Hennessey heeft beweerd, dat juffrouw Goodrich hier in huis gebeten is, maar dat kan toch niet? Het is zoo. Hoe is dat nu mogelijk? Komen de slangen nachts in huis? George bewaart ze in een hok. Hij verkoopt ze. Ze zijn daarginds en ze wees op een dichte deur. En is er toen één ontsnapt? Ze zijn allemaal ontsnapt. George heeft ze nog niet alle weer te pakken. Hebt u soms zin in wat boonen met spek? Neen, dank u. Zijn er zijn er nu nog slangea los in deze kamer? Ik heb er nog niet naar gezocht! Ze ging. ironisch glimlachend, naar de keuken terug. Toen de zieke Wilbur's naam hoorde, hief ze het hoofd van de kussens pp. Ik zou meneer Stocker graag even zien, zei ze met merkwaardige levendigheid. Zal ik hem boven laten? vroeg Samantha met een blik op juffrouw Spragge. Binnen een half uurtje graag. Ik zal wel bericht sturen, als ik klaar ben. Juffrouw Spragge haalde de schouders op, terwijl Samantha de kamer uitging. Toen begonnen haar oogen te schitteren, want Hazel vroeg met lijdende stem om een handspiegel. Juffrouw Spragge die nooit in haar leven zoo'n meubelstuk had bezeten, bracht haar het gevraagde. Hazel bekeek zich aandachtig. Haar fijn gezichtje was bleek, bijna wasbleek, maar verder was ze er nog niet al te alecht aan toe na dien vreeselij- ken nacht Terwijl ze den spiegel aan juffrouw Spragge terug gaf, zei ze heel wat minder lijdend: Geeft u mij alstublieft mijn matinée. In de boven ste la van de tafel. Wordt vervolgd. i

Schager Courant | 1930 | | pagina 9