Verdrijf dien Koest """•Abdijsiroop Gemengd Nieuws. POSTER5© J[ Rugpij nNieren Pillen Groote inbraak te Voorburg. In het huls van den heer B. Wilton Voor «enige honderdduizenden gestolen. Bij de Inbraak in den nacht van 24 op 25 Octobor j.1. ten huize van den heer Wilton te Voorburg blijkt, naar het Corr. Bureau meldt, voor een waarde van eenige tonnen te zijn gestolen, voor het meerendeel effecten. Kon flinke slag geslagen. Omtrent de inbraak te Voorburg, waarbij blijkens de lange, indrukwekkende lijst van gestolen effecten de daders een flinken slag hebben geslagen, meldt de Haagsche corr. van hot „Hsbl." nog het volgende: De daders hebben niet vee! moeite gehad den be geerden buit te bemachtigen. Immers In een welis waar afgesloten lade van een schrijfbureau van den heer des huizes lag dc sleutel van de brandkast. Met behulp hiervan was het als het ware kinderwerk om de brandkast te openen en de effocten, welke te zamen een hecle vracht vormden, mede tc nemen. De dieven achtten den inhoud van de brandkast blijkbaar vol doende, want al wat van waarde in huis was, zooals tafelzilver en sieraden, hebben zij onaangeroerd gelaten. De inbreker» hebben vrijwel geen spoor achtergelaten. Weliswaar is de buit aan effecton zeer groot, de waarde is echter niet in verhouding daarmede. Immers de inbrekers kwamen slechts in het bezit van de mantels der effecten. De bijbehoorende eoupons zijn el ders. Intusschon vonden zij nog wat Fransch, Belgiseh en Engelseh bankpapier, alsmode eenige gouden tien tjes, welkg alles te zamen een waarde vertegenwoordi gen van ongeveer duizend gulden. De Voorburgsche politie heeft natuurlijk haar handen vol aan deze inbraak. Daarbij komon nog twee inbra ken, te Veur en te Voorschoten gepleegd, welke de politie met elkaar in verband brengt. Deze beide inbraken zijn onbetaekenend, vergeleken bij die, gepleegd ten huize van den heer Wilton te Voorburg. De Voorburgsche politie heeft zich met de Haagsche politie in verbinding gesteld, welke laatste eenige rechercheurs heeft aangeboden. Aangezien vrij wel geen sporen van braak zijn gevonden, wordt het vermoeden geuit dat de inbrekers goed met de situatie op de hoogte zijn geweest. Intusschen vernamen wij nog, dat de politie aan alle bankinstellingen in ons land een lijst heeft gezonden van de vermiste mantels der effecten, echter zonder vermelding der nummers. Deze zijn wel bekend. In bankkringen te 's-Gravenhage, waar wij hiernaar vroe gen, heeft dit wel groote verwondering gewekt. Stoomketel gesprongen. Aan boord van een sleepboot in de schut sluis tc A rul el. d« stukken met gewel dig* kracht op den wol geslingerd. De machinist nergens t« vinden. Te Andel, bij Dordrecht, is gistermiddag omstreeks drie uur in de schutsluis in de Maas van de sleep boot „Geert Jan", kapitein W. van Asperen, uit Dordrecht, toen de boot geschut werd, de ketel ge sprongen. De geheele ketel is op den wal terecht ge komen. Dit geschiedde met zulk een kraeht, dat groote stukken vier a vijfhonderd meter zijn weggeslingerd. De ruiten van de omliggende huizen, o.a. die van den sluiswachter, zijn alle gesprongen. Er is schade aange richt aan de sleepboot zelf en aan da schutsluis. De kapitein wist zich zwemmende te redden, nadat hij met grooto kracht was opgenomen en in het water was goslingerd, zoodat hij op den bodem van de sluis te rechtkwam. De machinist echter stond op een plaat boven de ketel en is met plaat en al weggeslingerd. De plaat Is tweehonderd meter verder gevonden, doch van den man is niets teruggezien. Alleen zijn pet vond men aan den wal. Hoewel de rivierpolitie uit Gorinchem en de mare chaussee den gehoelen middag hebben gedregd is nog niets gevonden. Of het lijk te water ligt of ergens op het land, is niet te zeggen. Op het oogenblik van de ontploffing lagen in de sluis drie sehepen, twee sloep booten, waarender de „Geert Jan" en twee motor booten, benevens een vi3schers*chuit. Alle schepen werden door de kracht der ontploffing opgetild, zonder dat hierbij zich echter noemenswaardige beschadiging voordeed. Hoe groot de kracht van de ontploffing was, blijkt wel hieruit, dat van de sluis twee stukken gording van acht meter lengte werden afgerukt en een heel stuk verder werden teruggevonden. Ook een paal van het remmingswerk Is afgebroken en weggeslingerd. Geen huis in den omtrek Is gaaf gebleven. Hier zijn pannen afgerukt, daar ruiten verbrijzeld. De buiten ketel van de boot is met groote kracht door het remmingswerk 150 M. door de lucht gegaan en op het land terechtgekomen. Ontsnapte gevangenen. Een, die telefonisch voor genoten gastvrij heid dankte. Eenige weken geleden was in het ziekenhuis „St. Jo- annes de Deo" te Haarlem ter verpleging opgenomen een gedetineerde uit het Huis van Bewaring, die daar hij de aardigheid had gehad een lepel in te slikken geopereerd zou moeten worden. Omdat de man, een Duitscher, N. genaamd, zich tegen een operatie verzette, werd hij, na eenigen tijd in het ziekenhuis verpleegd te zijn, weer naar het huls van bewaring overgebracht. Doch zyn zonderlinge gewoonten scheen N. nog niet te hebben afgeleerd, want een paar dagen geleden, moest hij opnieuw in genoemd ziekenhuis worden opgenomen, omdat hij een partijtje spijkers naar binnen had gewerkt Dinsdag te half negen werd N. gebracht, doch te half twaalf bemerkte de ziekenbroeder, die de wacht had, dat de verpleegde reeds uit do ziekenzaal was verdweenen Bij onderzoek bleek, dat de man, wiens kleeding ach ter slot zaten, kleeren van een ander had weten te be machtigen, waarna hij zich naar beneden had begeven om door een schuifraam In de wachtkamer te ontvluch ten. I.ater heeft do Duitscher den broederoverste van b gesticht en den directeur van het Huig van Bewa:.. nog opgebeld om hen te bedanken voor hun gastvrijheid Naar vernomen wordt, is de man Woensdag te Lochem aangehouden. Aan drie rechercheurs ontsnapt. Maar tenslotte toch *p rijn plaats van bestemming aangekomen. Zooals bekend is Maandag de 18-jarige S. van V., die verdacht van een inbraak in de garage van T. aan den Coolsingel te Rotterdam, aldaar opgesloten zeu worden in het Huis van Bewaring, tijdens het transport van het politiebursau naar de Bergstraat ontsnapt. Donderdag middag zijn drie rechercheurs naar zijn woning aan de Leeuwenlaan gegaan om eén onderzoek in te stellen. Twee zijn naar boven gegaan en de derde is buiten blij ven staan. Inderdaad was van V. thuis. De rechercheurs i; repen hem beet, maar hij wist zich los te rukken en hij sprong pardoes door hst raam van de eerste verdie ping op straat, waar hij In de armen van den derden rechercheur terecht kwam. maar ook aan dezen wist hij to ontsnappen en hij ging er van door achtervolgd door de drie teleurgestelde politiemannen, bij wie zich al spoe dig een groote menigte belangstellenden voegde. Na kor ten tijd was van V. evenwel spoorloos verdwenen en hoe men ook zocht, nergens kon men hem ontdekken. Ten slotte gingen de drie rechercheurs met den kous op den kop naar het bureau terug. Onderweg zagen ze evenwel plotseling van V. op het Spul wandelen. Ze hebben hem toen gegrepen en vast kunnen houden, zoodat van V. thans eindelijk in het Huis van Bewaring is tereeht ge komen. In verband met den inbraak in de garage, waar toen een portefeuille met f 16000 is gestolen, is Inmiddels nog aangehouden de 45-jarige koopman M. B. M. Hij is op gesloten. TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Autobestuurder ramt zün eigen vrachtwagen Op den Kruisberg nabij Meerssen botsten een luxe- auto en een vrachtwagen tegen elkaar. De schok was zoo hevig, dat de beide auto's in elkaar drongen en to taal vernield werden. De voorwielen vloegen over den weg. De inzittende van den luxe auto werd ernstig aan hoofd en knie verwond. Toen men van den schrik bekomen was, bleek de bestuurder van den luxe wagen, de heer J. uit Maas tricht zijn eigen vrachtauto te hebben geramd. die Uw ouden dag vergalt Met de jaren verzwakken oaze adem halingsorganen. Kom ze te hulp wanneer het ademen moeilijker gaat dan vroeger, I wanneer Gij vlugger benauwd zijt. Ge kunt al die ongemakken bestrijden. Ge behoeft niet te hoestem, niet te kuchen, geen wanhopige pogingen te doen dat moeilijk op te lossen slijm kwijt te raken. Neem dadelijk Abdijsiroop. Door de bijzondere samenstelling voor U een aan gewezen middel. Buitengewoon verzach tend, slijmoplossend en borstversterkend. 1 Beroemd bij Hoest, Bronchitis, Asthma. ..Voor de Borst" Alom verkrijgDaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 i Gebruik buitenshuls Abdijsiroop-Bonbons (60 cl.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop» <s"-ir-rn-wvi rm «run iwusie-wi' Tragische uitvaart in een Fransch dorp Kloppen uit de lijkkist Een angstwekkend drama heeft zich dezer dagen afge speeld tijdens een uitvaart in de St Martinuskerk te Pau, aldus de Parijsche corr. van de „Msb." Een 58-jarige vrouw was door een beroerte getroffen en, naar de geneesheer meende, overleden. Bij de uitvaart die Donderdag plaats had, meenden eohter enkele personen, die in de nabijheid van de baar waren gezeten, een gerucht te hooren, alsof er beweging was in de kist, doch ze durfden niet aanstonds van hun verbazing daarover blijk te geven en luisterden goed toe. Toen de kapelaan, die de H. Mis had opgedragen de absoute gaf, meende ook hy tot tweemaal toe geklop te hooren. Hij waarschuwde onmiddeliyk den begrafenis- commissaris. Men liet onmiddeliyk het deksel der kist losschroeven en tot grooto ontsteltenis zag men, dat het lykkleed was teruggeduwd, terwyl het lichaam meer op dat van een slapende dan op dat van een doode leek. De inderhaast gewaarschuwde geneesheer constateer de, dat de lippen haar roode kleur hadden teruggekre gen en dat het lichaam soepel was. Hy liet het lichaam onmiddeliyk door een ambulance naar huis vervoeren en diende twee inspuitingen toe, echter zonder zichtbaar resultaat. Zonder zich volstrekt te willen uitspreken, is de ge neesheer overtuigd, dat de omstanders en de kapelaan zich niet vergist hebben en dat het lichaam, in lethar- gischen toestand verkeerend, wellicht onder den Invloed van het vervoer gereageerd heeft. De geneeBheeren houden nu een nauwlettend toezicht, doch vreezen, dat de tyd, verloopen tusschen het ontwa ken en het bevrijden te lang is geweest om voortleven toe te laten. Er ls uitstel van ter aarde bestelling gelast, totdat zekere tcekenen van overlijden verkregen zy'n... De hopelooze verwarring van den echtgenoot en de dochter, die van de ontzettende ontdekking getuigen waren, laat zich moeilijk beschryven. ^"""«.ndrag van een Zwitssrsch vliegtuig. Do passagiers ongedeerd, de bemannlsig ge kwetst. Het Zwitsersche verkeersvliegtuig C. H. 161 een drie- motorige Fokker, dat Donderdag te ongeveer half tien van Schiphol vertrok met aan boord een bemanning be staande uit den piloot Berchthold, den tweeden piloot Sterle en den marconist Wagner met als passagier aan boord twee heeren uit den Haag en een Engelschman, moest tengevolge van een dichten mist een paar uur later by Essen een noodlanding maken. Door den nevel gedwongen daalde het toestel op een stuk land, waarbij met een der vleugels het dak van een schuur werd ge raakt, waardoor het toestel dat in de nabyheid van We: senburg was neergekomen, beschadigd werd. De passa giers bleven ongedeerd, maar de bemanning liep lichte verwondingen op. Berchthold werd gekwetst aan de schouderB, Sterle brak een arm, terwyl de marconist Wagner vrij ernstige snywonden opliep. DE WERKLOOSHEID IN DE VER. STATEN. Veel meer dan vyf millioen werkloozen de zen winter. Reuter seint uit Washington: Green, de voorzitter van de American Federation, ef Labor heeft verklaard dat het aantal werkloozen in de Ver. Staten dezen winter veel meer dan vijf millioen zal bedragen. Met inbegrip van hun gezinnen wordt dus een zesde deel der bevolking door nooddruft bedreigd. De mijnrampen in Duitschland. De oorzaak nog niet bekend. Volgens een mededeeling van den oppersten myn- raad te Aken hebben de deskundigen de oorzaak van de ontploffing op de myn Anna II nog niet definitief kunnen vaststellen. Men weet nog steeds niet, of de ontploffing aan de oppervlakte of in de myn is be gonnen. Op 360 meter diepte ryn groote verwoestingen aangericht. Onder het puin ligt ook nog een benzol locomotief. Een myngasontploffing in de afzonderiyke gang waar men intusschen is doorgedrongen, wordt uitgesloten geacht. Onder het puin liggen nog ver scheidene dooden. De schacht Eduard, waar het onge luk heeft plaats gehad, heeft twee ophaalinrichtingen, de één tot 360, de andere tot 460 meter. Beide stonden tydens de ontploffing stil. Van de beide liften zyn de bodems afgerukt en in de diepte gestort „Sprengkapseln" gevonden. Donderdagnamiddag werden de bewoners van Alsdorf plotseling in heftige beroering gebracht door het be richt dat kinderen in de puinen van het kantoorge bouw zoogenaamde „Sprengkapseln" gevonden hadden. De directie deelt op verzoek mede, dat haar van een dergeiyke vondst niets bekend is, dat men echter zeer wel rekening kan houden met de mogeiykheid, dat daar ter plaatse oefenpatronen gevonden werden, zooals deze voor leerlingmynwsrkers gebruikt werden en dat het dus ook mogeiyk is, dat deze in het kantoorgebouw bewaard werden. De advocaat-generaal, die een onderzoek instelt naar de oorzaak van de ramp en de ambtenaar van het openbaar ministerie, die zich daar ter plaatse beviydt, hebben de zaak in handen. Men moet eerst de uitspraak van het openbaar mi nisterie afwachten, alvorens men zich een oordeel over de beteekenis van deze vondst kan vormen. Te Saarbrücken nog drie dooden. Van de gewonden tengevolge van de ramp in de myn Maybach zijn er in het ziekenhuis heden drie over leden, zoodat het aantal dooden thans 98 bedraagt. Nog een doode te Alsdorf. In het ziekenhuis te Eschweiler is nog een mynwer- ker, die by de ramp te Alsdorf zwaar gewond werd, overleden. In het ziekenhuis bevinden zich thans nog vier zwaar gewonden. Een geheimzinnige geschiedenis. Moordaanslag op een fascistische spion. Zyn graf reeds gedolven. Havas doet het volgende verhaal: Dinsdagmiddag zagen voorgangers van het Fransche dorpje Marly-le-Roi een bewusteloozen man aan den weg liggen, die zware verwondingen aan zyn hoofd had. Na in het ziekenhuis te zyn bygekomen, kon de man vertellen, dat hy Cardi heette en tot een anti fascistische organisatie behoorde, wat door allerlei anti-fascistische brochures in zyn woning werd be vestigd, en dat hy het slachtoffer van een moordaan slag was geworden. Donderdagmiddag nu, ontving de commissaris van politie te Sartrouville de mededeeling, dat er daar in een villa een motor, welke diende voor het opopmpen van water, sinds den vorigen dag aan één stuk aan het loopen was, terwyl de bewoners van de villa overhaast waren vertrokken, zonder zelfs het huis te sluiten. De villa was bewoond goweest door twee Italia&nsche Zwitsers. »y onderzoek bleek in de villa de grootste wanorde te heerschen; in een der kamers lag een plas bloed op den vloer, onder een stoel lag een revolver; een koffer was gevuld met anti-fascisti sche paperassen. En in den kelder ontdekte de politie een versch gegraven kuil. Toen met in het ziekenhuis aan Cardi de foto's toon de van de beide Italiaansche Zwitsers, herkende hy daarin onmiddeliyk de mannen, die een aanslag op hem hadden gepleegd. Uit het onderzoek schy'nt te biyken, dat Carci ln de villa de verwondingen heeft opgeloopen en dat de kuil in den kelder moest dienen om er zyn lyk in te bergen. Cardi, hoewel zwaar gekwetst, wist echter nog te ontsnappen en den weg op te snellen, waar hy bewusteloos werd gevonden. De politie -ver moedt, dat Cardi een fascistische spion is, die zich voor anti-fascist uitgaf, maar by de twee Zwitsers door de mand was gevallen. De toestand van Cardi moet bedenkeiyk zyn. Een complot in Griekenland. Bytyds verydeld. Moest Pangalos weer dictator worden. Het B.T.A. seint uit Athene: De politie alhier kwam te weten, dat een Fangalistlsch complot, bestaande uit ongeveer honderd vyftig samen zweerders, zou byeenkomen in een huis, dat buiten de stad ligt in de nabijheid van de kazerne. Troepen omsingelden het huis, maar op het zelfde oogenblik weerklonk een schot waarop het meerendeel der samenzweerders de wijk nam. De meening, dat Pangalos (de ex-dictator van Grie kenland) zich bevond onder degenen, die er in slaagden te ontkomen, is beslist ongegrond en gezocht. Het blad der oppositie, de „AthinaikI", tracht de be weging te rechtvaardigen, door er op te wyzen, dat de Grieksche officieren verontwaardigd zijln over het foit, dat Venlzelos alle elschen van Turkye Inwilligt en de parade der Kemalistische troepen te Angora bijwaont Deze bewering is, naar Hit officieuze bron wordt mede gedeeld, beslist onwaar, daar de groote meerderheid de politiek der regeering goedkeurt en haar getrouw blijft. Volgens een officieele bewering had do beweging gec- nerlel kans van slagen, daar sinds lang allerlei voor zorgsmaatregelen waren genomen. Men beweert, dat de samenzweerders van plan waren, Pangalos wederom als dictator uit te roepon. Naar het regeeringsblad „Hestia" en andere bladen melden, moesten de samenzweerders byeenkomen bij den Pangalist Sfikas, den vroegere directeur der posteryen. Doordat echter een soldaat, die in de nabyheid van de woning van Sfikas spionneerde, by vergissing een schot loste, gingen slechts dertig personen het huis van Sfikas binnen. Zij werden gearresteerd en zullen terecht staan wegens hoogverraad. Men zou besloten hebben generaal Pangalos te arres teeren. DE OVERSTROOMINGEN IN HET GEBIED VAN SMYRNA. Nieuwe stortregens. 134 lijken geborgen. Uit Smyrna wordt gemeld: Tengevolge van de stortregens, die sedert Woensdag zyn gevallen, is de toestand in het overstroomde gebied nog slechter geworden. Tweeduizend vyfhonderd families zijn dakloos. Zij werden voorloopig in mozUeeën, scholen en logementen ondergebracht. Totnogtoe werden 134 lij ken geborgen. De schade beloopt een bedrag ter waarde van 24 millioen gulden. Maak uw leven weder tot een lust! Pijn in de lendenen, die urine- 6toornissen, dat vermoeid, zenuwachtig en afgemat gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid, zij kunnen aan nierzwakte te wijten zijn. Wordt weer flink en wel door het gebruik van Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Dit betrouwbaar niermid del kan aan overwerkte nieren blijkens de ervaring van zoovelen juist die hulp verschaffen, welke zij noodig hebben en haar bijstaan om het bloed te zuiveren van de erin voorkomende onzuiverheden, die uw kwalen ver oorzaken. Begin nog heden met het gebruik. Verkrijgbaar bij alle drogisten enz. in glazen verpakking a £1.75 pi flacon. Engelseh vliegtuig neergestort. Drie inzittenden gedood, de overige ernstig gewond. Tydens dichten mtst is een vliegtuig van de Engelsche luchtvaartmaatschappy, dat van het Parijsche vliegveld, Le Bourget, ©p weg was naar Croydon, in Engeland neergestort op een veld, ongeveer 10 myi van Boulogne. Eén passagier en twee beambten vart d» maatschappij werden gedood. Twee andere passagiers werden gewond. De eigenlijke oorzaak is nog niet bekend. Volgens een N.T.A. bericht uit Parys bevonden zich 6 passagiers aan boord van het vliegtuig en zouden 2 pas sagiers en de mecanicien gedood zijn. De andere inzitten den werden zwaar gewond. Het toestel is volkomen ver nield. Volgens Reuter zyn er 3 menschen gedood en 3 gewond Arbeiders, die na het etensuur naar het werk terug keerden, hoorden het eerst van het ongeluk. Zij kwa men namelijk een der gewonden tegen, die zich van de plaats van het onheil moeizaam door den mist sleepte, om. den weg te bereiken en hulp te halen. De politie uit het plaatsje bracht de drie overlevenden naar hot *io- kenhuis en door de politie van Boulogne werd onmid deliyk een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ramp. Men veronderstelt, dat de vlieger getracht heeft een noodlanding te maken, doch ten gevolge van den mist tegen een kleinen heuvel is gebotst, waardoor het toestel over den kop ls geslagen. Er is gebleken, dat het vliegtuig, nadat het den grond raakte, nog 50 meter ver der is geschoven. Brand is echter niet uitgebroken. Ook een Fransch vliegtuig neergestort. Twee inzittenden gedood. Een Belga-telegrom uit Brussel meldt dat de Imp»rial Olrways te Parys mededeeling hebben ontvangen dat een der vliegtuigen by Neufchatel is neergestort. Een passa gier en een beambte der maatschappy werden gedood, twee andere passagiers en de piloot werden gewond. Het Berlijnsche metaalconflict opgeheven. Het werlc wordt hervat. V. D. verneemt uit Berlyn: By de Donderdag gehouden stemming heeft zich do meerderheid der Berlijnsche metaalbewerkers voor her vatting van den arbeid verklaard. Aan de stemming hebben 7327S arbeiders deelgenomen, van wie zich 40.431 vóór hervatting van den arbeid en 32.847 vóór voortzetting der staking verklaarden. Aan de stemming werd door de personeelen van Slie- mens, A.E.G. en andere groote bedrijven, die te zamen met meer dan 62000 man werken, niet deelgenomen, aan gezien de vertrouwenslieden dezer arbeiders zich, zooals werd gemeld, reeds Woensdag vóór hervatting van den arbeid hadden uitgesproken. Gister i8 het werk in vollen omvang hervat. Intelligentie is toch maar alles! Als «en projectiel uit een modern snelvuurkanon schiet meneer Treuzelaar uit de lift als een ge oliede bliksem raast hij door de hall van het hotel tierende sleurt hij zijn zeven handkoffers door „die duivelsche draaideuren en hijgend galoppeert hij over de straat, opgezweept door een onheilspel lende stem uit zijn binnenste: De trein! De trein! Alles liever, dan de trein te missen! Maar plotseling schiet hem het vreeselijke te binnen: „Duizend bommen myn kaartje!'' Hij had het gisteravond reeds uit voorzorg in het reis bureau gekocht; hij had het klaar gelegd om het niet te vergeten en nu 't is om uit je vel te bars ten! Opgewonden grypt en grabbelt meneer Treuze laar in alle zakkenJaszakken, colbertjasje binnenzakken buitenzakken borstzakje, vest zakken rechts links beneden boven, broek zakken links-rechts achterzakjeMaar niets te vinden! Dan moet het kaartje nog boven lig gen op zijn kamer En terwijl dit alles in een onderdeel van een se conde aan hem voorbijgaat, heeft hij zijn zeven kof fertjes reeds met eenige fiksche rukken door de schutsluizen van da draaideuren geloodst en stnnt Hij weer in de hall van het hotel, waar hij juist te gen de liftboy aanbotst. En in zijn groote opwinding keft meneer Treuzelaar tegen het jochie: „Snel ren als een hazewind naar kamer 534 en Kijk daar of mijn kaartje tweede klasse naar Ant werpen er soms ligt! Waarschijnlijk op de schrijftafel Maar vlug! Vlug! Vlug!" Als 'n raketten-auto gaat de jongen er van door Na anderhalve minuut, waarin meneer Treuzelaar s temperatuur onrustbarend gestepen is, komt hij ademloos naar beneden en brengt er uit: „Jawel meneer, het kaartje ligt precies waar U zei op de schryftafel!" En meneer Treuzelaar ontploft in atomen!

Schager Courant | 1930 | | pagina 14