Raad Sint Fancras. GRAHAM'S AVONTUUR. Waarnaar men luistert Donderdagmiddag twee uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ten raadhuize onder voorzit terschap van den Ed.Echab. heer J. Kroonenburg, burge meester. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen worden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd en vastgesteld. De heer Lek merkt op in de vorige vergadering te hebben gesproken over de kleur der schoolbanken. De heer Van Kampen antwoordde toen dat de kleuren rood en groen goed zijn voor de oogen. Nu heb ik van een deskundige gehoord dat rood niet goed Is. De hoofd kleur der banken is rood. De heer Van Kampen antwoordt den heer Lek, dat hij heeft gezegd dat de banken rood en groen zijn. Maar de heer Lek is weer eens met bericht gekomen, zonder de banken te hebben gezien. De heer Lek zegt een paar jaar geleden de banken te hebben gezien en is hem later door iemand gezegd dat de kleur rood niet goed was. De heer Van Kampen: Je hebt het zeker weer buiten om gehoord. Dat je ze drie jaar geleden hebt gezien waren ze precies als nu en toen waren ze goed. Hierna raken de heeren Van Kampen en Lek in een twistgesprek waaraan de Voorzitter een einde maakt. De stemmingen vangen bij den heer Lek aan. Ingekomen stukken. Ingekomen is de koninklijke goedkeuring op het raads besluit waarbij deze gemeente voor de Fondsbelasting in de 3e klasse en voor de personeele belasting in de 7e klasse komt. Van den Minister van Onderwijs, K. W., bericht dat over 1029 tekort aan bijdrage in de salarissen van het onderwijzend personeel is ontvangen een bedrag van f 53.53. Zal nader worden vergoed. Van het nieuwbenoemde hoofd der school, den heer P. de Ruiter te Ursem, bericht dat hij zijn benoeming per 1 November aanneemt. Van de Volksuniversiteit te Alkmaar het verslag over 1929 met enkele programma's. Van het Prov. Waterleiding bedrijf jaarverslag 1929. Er is ln een vorige vergadering naar de financieele opzet van den telefoondienst geïnformeerd. Deze is als volgt: Door 4 gemeenten wordt ieder f 80 bijgedragen, de 2 veilingen geven ieder f 130, het Rijk f 260, „De Koop handel" f 90. Voorzitter deelt mede dat de molen van de Westbever- kaag defect is geraakt. Het raderwerk is hersteld, de kosten hebben f 90 a f 95 bedragen. De heer Snel heeft gevraagd naar vrij licht van den hoofdlijnwerker. Dit is in de gascommissie besproken en zal den lijnwerker vrij licht worden gegeven, met resti tutie van het teveel betaald. Na eenige bespreking wordt besloten 2 lantaarns bij te plaatsen op het Daalmeerpad. Hierna gaat de raad in comité ter bespreking der candidaten voor de onderwijzersvacature Kaptein. De voordracht is als volgt: 1. J. R. Noorman, Den Helder; 2. C. v. d. Tak, Westzaan; 3. W. J. de Groot, Wormer- veer. Na heropening wordt tot stemming overgegaan, waar bij de heer C. v. d. Tak met 6 stemmen tegen 1, wordt benoemd. De heer Noorman kreeg 1 stem. Zondag 2 November. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje o.l.v. S. S. Lantinga. Onder werp: „Broeibakken en Broeikassen"; 9.30 Postduiven- berichten; 9.35 Mededeelingen in Esperanto; 9.40 „Het bruisende leven der Grootstad", voor te dragen door Martien Beversluis. V.P.R.O. 10.30 Kerkuitzending uit de Remonstrantsche Kerk te Haarlem. Spreker: Dr. M. C. van Mourik Broekman. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12,30 Radio-Volksuniversiteit. Cursus: Vlaamsche Cultuur. Spreker: Emiel Hulle- broeck; 12.30—1.30 Middag-Concert door het AVRO- Octet; 1.304.00 Verslag door ooggetuigen van den voetbalwedstrijd Zwitserland-Holland, gespeeld ln het stadion „Letzigrund" te Zürich. (Deze uitzending zal waarschijnlijk geschieden op een golflengte van pl.rn. 1100 M.); 4.004.30 Boekenhalfuur; 4.305.00 Gramo foonmuziek. In de rustpoos: Sportuitslagen Vaz Dias. VARA 5.00 Gramofoonmuziek; 5.15 „De Eekhoorn-kooi", een spel voor de microfoon bewerkt door Martien Bever sluis. Op te voeren door het Groot Volkstooneel; 6.15 Vooravondconcert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.00 Gramofoonmuziek; 7.15 Vervolg Concert A.V.R.O. 8.00 Tijdsein en Nieuws- en Sportberichten Vaz Dias; 8.15—9.40 Studio-opvoering van de Tulnacte uit de Opera „Faust" van Ch. Gounod; daarna: 2e bedrijf van de Opera „Mignon" van A. Thomas; 9.4010.15 Radio- Tooneel. Studio-opvoering van „De Diamant van Kar dinaal de Mazarin"; 10.1511.00 Populair Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Halzen (1875 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Scheveningen. Voorganger: Ds. G. .O. Donner. KRO. 32.001.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.30 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.00—2.30 Literair Halfuurtje; 2.304.00 Concert door het K.R.O.- Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 4.00—5.00 Ziekenlof. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Kralingen. Voorganger: Ds. Joh. E. v. d. Valk. K.B.O. 7.458.10 Spreker: H. v. Lieshout Onderwerp: De zucht naar vergeestelijking bij het wordend geslacht; 8-15—10.40 Concert door „De Groninger Orkestvereeni- Ring"; 9.30 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 3 November. Hilversum (298 M.) VARA 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.B.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.B.A. 10.15 Voordracht door Rodie Mcdcnbach; 10.30 Zieken- uurtje; 11,80 Gramofoonmuziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbreking voor verzor gds van den zender; 2.15 Orgelspel door Johan Jong; 2-45 Nederlandsche schrijvers en dichters voor de mi crofoon: Eoris Robazki leest uit eigen werk; 3.30 In strumentaal Concert door Wllly Kater (viool), Johan Jong (orgel en piano); 4.30 Na schooltijd. Kadervertel lingen; 5.00 Vocaal Concert door Elise de Haas (zang); Voorzitter hoopt dat de raad in dezen een goede keuze heeft gedaan. Voorstel overname onderhoud Daalmeerpad van Boime. Van den arbiter in deze zaak, den Dijkgraaf van het Geestmerambacht is bericht Ingekomen, dat, alvorens uitspraak kan worden gedaan, het onderhoud aan de gemeente moet zijn. Van de Banne Is nu een schrijven ontvangen met verzoek het onderhoud over te willen nemen. Op voorstel van B. en W. wordt aldus besloten. Herhaald verzoek van Ged. Staten bijdrage kanalisatie. Van Ged. Van Ged. Staten verzoek, de toegestane bijdrage voor de kanalisatie van f 200 te verhoogen tot f 650. Dit betreft het kanaal AlkmaarKolhorn. Voorz. geeft de verhandelingen weer der verschillen de vergaderingen. In B. en W. is het ook van alle kan ten bezien. B. en W. hebben echter geen voorstel en laten het aan den raad hierin te beslissen. Voorzitter meent dat het een groot belang Is, vooral ook de werkverrui ming die er door ontstaat Doch als de malaise doorgaat zal de gemeente spoedig ln financieele moeilijkheden geraken. De heer Duijf acht de zaak genoeg besproken in da vorige vergaderingen en er zijn geen nieuwe gezichts punten. Het gaat voornamelijk om de kortere vaart naar den Omval. Spr. Is niet voor verhooging. Den heer Van Kampen heeft het bevreemd, dat er op de vergadering te Haarlem niemand tegen de kanalisa tie was. Wat betreft de gelijkstelling der boezems, de mensehen die de plannen gemaakt hebben, zijn geen kleine jongens. Die zullen daa rvvel aan hebben gedacht Spr. merkt op, dat de dijk van de Ringvaart ook zeer slecht Is. Er komt veel water door. De heer Slyker vraagt naar de voordeelen der kana lisatie. Voorzitter antwoordt dat er door den aanleg van flin kere wegen en waterwegen een soepeler en grooter ver keer komt. Dat is toch een voordeel voor de Streek. De heer Slljker: Koedijk ligt toch ook aan een ka naal. Merkt men daar iets van vooruitgang! Voorzitter: Dat zit hem in do centralisatie. Het cen trale punt hier is Broek op Langendijk. De heer Lek zegt, dat Rijk en Provincie 5/6 bijdragen Dat is toch ook een teeken, dat er voordeel ln wordt gezien. De werkverruiming is ook van groot belang. Als de malaise aanhoudt, wat spr. niet hoopt, zouden er toch tuinders hier vandaan, daar aan den slag kunnen. Spr. is het met voorzitter eens, dat goede wegen en ka nalen goed is voor de streek. Hij vindt het bedrag niet zoo erg hoog voor zoo'n belangrijke zaak. De heer Muurllng zegt dat er wel wat voor te zeggen is, doch ziet nog niet in, dat de kanalisatie zoo noodza kelijk is. Spr. is er nog niet voor. De heer Snel staat op hetzelfde standpunt. Hij ziet er geen ander voordeel in, dan dat de firma Eecen groote booten naar hier zou kunnen laten komen Het geld is beter te besteden aan noodlijdende tuinders. Spr. zou zelfs de f 200 nog terug willen nemen als het mogelijk was. Wij hebben er geen halve cent profijt van. Hier is geld noodig. De heer Koelemeij merkt op,dat het wel zal uit maken in de vracht of er met groote of met kleine schuiten wordt gevaren. Voorzitter antwoordt den heer Snel, dat het niet alleen in het belang van mijnheer Eecen is. De door vaart achter Oudorp om, ls dat niets waard? Twintig jaar geleden ls daar al over vergaderd. Toen kwam het 5.30 Vooravond-concert door het VARA-Mandoline- Ensemble; 6.00 Lezing door Is. Santcroos: „De Brand beveiliging eener groote stod (EI); 6.30 Vervolg Concert; 7.00 Concert door het versterkte VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.30 Lezing door Ir. Felix Orrt: „Ve getarisme"; 8.00 Vervolg concert VARA-Orkest; 8.45 Concert door Lida van der MeerScager (zang); 9.15 Vervolg Concert VARA-Orkest; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Populair Concert; 10.45 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.ILV. 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert. K.R.O. 9.3010.30 Uitzending van de Requiem-Mis uit de Kerk St Thomas van Aquino te Amsterdam. N.C.ILV. 10.3011.00 Korte Ziekendienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen; 11.30—12.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politieberichten; 12.30—1.45 92e Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk aan den Kloveniersburgwal te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.002.35 Uitzending voor Scholen; 2.353.15 Causerie over: „De kamerplanten in deze maand", door A. J. Herwig; 3.454.00 Gramo foonmuziek; 4.00—5.00 Ziekenuurtje; 5.00—6.00 Concert; 6.307.00 Friesch Dichtwerk door Mevr. Feddema Hoogland; 7.007.45 Christelijk Phllosophische Cursus; 7.458.00 Politieberichten; 8.008.30 Bestuursmededee- lingen door Mr. A. v. d. Deure; 8.3010.30 Concert door de Stafmuzlek van het 6e Regiment Infanterie te Breda, o.l.v. Louis de Morée. Soliste: Mevr. Co v. d. Mark (sopraan); 10.3010.40 Persberichten Vaz Dias; 10.4011.30 Gramofoonplaten. Dinsdag 4 November. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01— 2.00 Concert door het Klein Strijk-Orkest van de Am- sterdamsche Orkest-Vereeniglng. Zang-voordracht door Jan van Duuren (bariton); 2.002.30 Halfuurtje voor de vrouw; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw—van Rees; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.30— 5.30 Kinderuurtje; 5.307.00 Concert door de Haarlem- sche Orkest-Vereeniging; 7.007.30 Engelsche los voor beginners; 7.30—8.00 Radio-Volks-Unlvereiteit. Muziek- Cursus; 8.00 Tijdsein; 8.018.20 Kamermuziek door het Concertgebouw-Trio; 8.208.5Q Concert door het Om roep-Orkest o.l.v. Nico Treep;8.509.10 Voortzetting Kamermuziek; 9.10—9.30 Voortzetting concert door het Omroep-Orkest; 9.3010.00 Halfuurtje Vlaamsche Leut door Frans Lamoen; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.15—11.00 Voortzetting concert door het Omroep orkest; 11.00 Studio-uitzending van muziekfragmenten uit de musiceerende film „King of Jazz"; 12.00 Sluiting. Halzen (1875 M.) KRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek; 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunchmuziek door het KH.O.-trio; 1.45 2.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.00 3.30 Knipcursus; 5.00—6.C0 Gramofoonplaten; 6.006.15 Nieuwsberichten ln het Esperanto; 6.156.45 Gramo foonmuziek; 6.457.15 Cursus ln Schriftverbetering; 7.15—7.45 Spreker: Vltal Haesaert Onderwerp: De Vol kenbond en de Groot-Nederlandsche Gedachte; 7.45 K00 Politieberichten; 8.0011.00 Concert door het K.R. O.-O.-kest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.0012.00 Vroolijke gramofoonplaten. te duur. Men voelt trouwens meer voor dit gedeelte dan voor het geheele kanaal. De werkverschaffing is ook wat waard. Met f 650.doet men in de gemeente niet veel. We zitten diep ln de put. De nadeelen moeten tegenover de voordeelen worden geplaatst. Na nog eenige besprekingen ln tweede Instantie, stelt de heer Van Kampen voor, het bedrag met f 100 te verhoogen, welk voorstel door den heer Snel onder steund, doch wordt met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Lek, Van Kampen en Koelemeij, verworpen. Adros van de Landarbeidersbond, afd. Sint Panera s. Van bovengenoemd en bond verzoek om: lo. als er werk is, de georganiseerde werkloozen vóór de onge organiseerden te stellen; 2o. een toeslag van de ge meente te mogen ontvangen bij werkloosheid, boven de bondsuitkeering. Het eerste b? reeds !*3rder besloten en het tweede is niet door Ged. Staten goedgekeurd. Op voorstel van den Voorzitter voor kennisgeving aangenomen. De heer Lek vindt het al te kras om de ongeorgani seerden uit te sluiten. Voorzitter: Dat wordt ook niet gedaan. De heer Koelemeij vraagt of, als er georganiseerden van bulten de gemeente te krijgen zijn voor minder geld, deze dan worden aangenomen. Een van die ge organiseerden heeft dat ook gedaan. Spr. heeft zich er zeer over geërgerd. Voorzitter antwoordt, dat we alleen met de gemeen te te maken hebben, niet met particulieren. Bij de gemeente zal dit dan ook niet gebeuren. Landhuur. Naar aanleiding van een adres van landhuurders, stellen B. en W. voor, de landhuur voor 1930 met 40 te verlagen. Deze daad ls voor de gemeente alleszins te rechtvaardigen. De heer Lek zegt, ook zoo'n. idee te hebben gahad. Hij waardeert het voorstel en zal voorstemmen, even als de heer Muurling. Aldus zonder hoofdelijke stemming besloten. Verzoek diverse tuinbouwers om steun In hun bedrijf. Van 8 kleine tuinbouwers is een verzoek om steun in hun bedrijf te verkrijgen Ingekomen. Dit ls bijna ondoenlijk. Op zoo'n manier zal er aan de gemeente financiering gauw een eind komen. Het is geen uitzon dering, het wordt een algemeene toestand. In Ged. Staten is besloten om voor 70 garant te zijn voor de noodlijdende tuinders; Aan de gemeenten zal ver zocht worden, voor 30 <?c garant tc zijn. Aan de adres santen zal worden bericht, dat men ln dezen op al- geheele medewerking van den raad kan rekenen. De heer Lek vraagt, als er broodgebrek is, of de gemeente dan ingrijpt. Voorzitter: Dat Is er nog niet. We moeten de zaak niet vooruitloopen. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. wordt de vergoeding voor de volkstelling op 12% ct. per Inwoner gesteld. Als lei der der tellers wordt de ambtenaar ter secretarie be noemd. Aan den A.N.WJ3. wordt een subsidie van f 5 ver leend. Hierna sluit de voorzitter onder dankzegging voor de aangename samenwerking de vergadering. Verschillende berichten. HET GEVAL VAN STRAATROOF IN DEN HAAG. De derde verdachte is bekond en wordt opgespoord. Inzake den straatroof dezer dagen gepleegd in de St. Jacobs tra at, kan worden medegedeeld, dat de beide verdachten II. G. en J. D. gister zijn overge bracht naar het Huis van Bewaring. Zij ontkennen iets met het geval te maken te hebben. Het slacht offer, de 72-jarige man, heeft hen echter pertinent herkend en ook zijn beiden herkend door den chauf feur, die in een garage het geval heeft gadegesla gen en door een bewoonster van perceel 12 in de St. Jacobstraat, voor wier huis de overval geschied de. Een dezer medeplichtigen wordt nog door de po litie gezocht. Men weet echter wie het is. n.1. de 28- jarige E. G. C., van beroep loopknecht. Waarschijn lijk loopt hij in Amsterdam of Rotterdam rond. Blijkbaar zijn er niet vier maar drie personen be trokken geweest bij dezen straatroof. De moord te Bennekom. Jan Hoek in looger beroep voor het Arn- hemsche Gerechtshof. De behandeling tot 8 Nov. geschorst. Donderdagmorgen is voor het Arnhemsche Ge rechtshof behandeld de zaak van Jan Hoek, die in appèl was gekomen tegen een vonnis van de Arn hemsche Rochtbank, gewezen 24 Juni 1930, waarbij hij wegens moord werd veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Men zal zich herinneren dat op 27 Februari j.1. een gruwelijke aanslag is gepleegd op twee jonge ver pleegsters, die in de buurt van Bennekom een wande ling maakten. De beide meisjes, de 21-jarige Tine Ko- perberg uit Arnhem, wandelde met haar collega, de 21-jarige mej. Boerwinkel uit Utrecht, op den Beukel- derweg in de omgeving van Bennekom langs den spoorbaan Arnhem-Ede, toen zij werden aangespro ken door een manspersoon, die de meisjes onder be dreiging met een dolk dwong om met hem het bosch in te gaan. Daar gekomen heeft hij op mej. K. ge weld gepleegd, waarbij hij haar met een langen dolk verschillende steken in rug en polsen toebracht, aan welke verwondingen het slachtoffer ter plaatse na eenige oogenblikken door verbloeding is overleden. Ook mej. Boerwinkel, die haar collega trachtte te be vrijden, bracht hij verwondingen aan polsen en han den toe, waarna hij op het hulpgeschrei van het meis je de vlucht nam. Na een onderzoek van eenige dagen is verdachte door de Edensche politie gearresteerd en hoewel hij pertinent ontkende, oogenblikkelijk door mej. B. herkend als de dader. Het verder onderzoek en vooral het deskundige onderzoek van den politie deskundige dr. Hesselink uit Arnhem, leverde spoedig nog tal van aanwijzingen togen verdachte op, die echter pertinent bleef en ook nu nog steeds blijft ont kennen. Ook nu weer voor het Arnhemsche Gerechtshof bleef verdachte pertinent ontkennen, zich aan het ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Na behandeling met gesloten deuren, werd deze om 3.40 geschorst op verzoek van de verdediging en wel tot 6 Nov. a.s., des middags te twee uur, teneinde dan nog drie getuigen décharge te hooren. DE BESTRATING VAN LONDEN. Rubberbedekking geen volstrekt succes. Reuter seint uit Londen: In antwoord op een vraag in een vergadering van den gemeenteraad van de City van Londen deelde de voorzitter van de stratencommissie mede, dat de proefneming met rubberbedekking in dc straten der City geen volstrekt succes was gebleken, doch hij koesterde de hoop, dat alsnog een of andere vorm van rubberplaveisel zou worden gevonden, waarme de men verdere proeven kon nemen. Wat betreft het voorstel om rubber te leggen rondom de St. Pauls Kathedraal ter voorkoming van vibreering, zeide de voorzitter, dat op het oogenblik de prijzen dat niet toelieten. DE rijzige conférencier, die in een onberispelijke smoking gestoken was, had een doordringen de stem, die tot in de uiterste hoeken der danszaal te hooren was. Honneur aux dames. Binnen enkele minuten was de parketvloer vol dan sende paren, en de tafeltjes daar om heen stonden alléén, met hun kostbare last aan kristal en veelkleu rige dranken. Graham zat in een hoek van de zaal. Hij was hier als een onbekende komen binnen vallen, omdat het te vroeg in den avond was, om aan 't werk te gaan. Hij was juist aan een groote roman bezig, waaraan hij naar gewoonte 's avonds laat en *s nachts werkte. Voor hij naar huis ging, was hij in deze dancing nog iets gaan drinken. Zijn blikken zwierven door de zaal on bleven rustig op een tafeltje aan het andere einde der zaal, op een meisje, dat alleen zat. Graham zag, dat zij van het soort was, dat mannen gaarne Jen. Ze had een over vloed van donkerblond haar en een prettig gelaat. Graham was juist bezig zich erover te verbazen, dat zij niemand ten dans had gevraagd, toen het meisje opstond. Zij kwam in zijn richting, Voor zijn tafeltje bleef zij staan, boog. Graham schrok op. Danst U? Ze had een donkervollo stem, die den schrijver ver warde. Meermalen had hij meisjes als zij in een zijner boe ken laten optreden, maar in het dagelijksche leven maakte hij ze alleen op een afstand mee. Met onzekere stem zei hij: Ik ben bang, dat ik heel slecht dans. Dat wil ik riskeeren, verklaarde het meisje, en als het zoo is, heb ik alleen mezelf maar iets te verwij ten, want ik ben u komen vragen. Maar ik ben er niet op gekleed mij zoo op 'n dans vloer te begeven. Ik ben bang, dat u er straks spijt van hebt. Het best zou zijn, als u mij maar rustig in mijn hoekje liet zitten. Neen, verklaarde zij, ik ben er opzettelijk voor blij ven zitten en ik wil met u dansen. Maar waarom! Dat zult u straks hooren als wij dansen, gaat u dus maar mee. Graham stond op. Even later dansten zij op de mu ziek van een negerband. Het licht viel vanuit de kro nen aan het plafond op heur haar en legde er een bijzondere glans over. Graham vond, dat er een bijzondere bekoring van haar uitging. Maar toch wilde hij een verklaring van haar gedrag. Waarom danst u eigelijk met mij? Er zijn hier ge noeg anderen, die een jong meisje als u meer moesten aantrekken. Ik kan niet op een knap uiterlijk bogen, ik ben al op leeftijd, ik ben slecht gekleed, en ik kan niet dansen, allemaal dingen, die tegen mij plei ten. Ze keek op en droigde hem schalks met den wijs vinger. U bent anders dan de anderen, zei ze zacht op een toon, die Graham door de ziel ging. O, ze zijn wel charmant, al de dansers, die hier langs ons gaan on ze zien er stuk voor stuk keurig verzorgd uit, van hun onberispelijke scheiding tot hun glanzende lak schoenen. Maar daar houdt ook alles mee op. Ze zweeg. Na een pau2e ging ze verder: Vanaf het moment, dat u binnen kwam, wist ik, dat u niet was zooals zij. U bent een dichter, een schrijver, een romantisch mensch, dat weet ik, dat voel ik. In Graham's hoofd bonsde het. De dans was ten einde. Het is hier benauwd, zei Graham, zullen we wat in het park gaan wandelen. Het meisje stemde toe. Graham rokende af en ze wandelden een half uur in het park. De maan scho mi on het was voor den schrijver een verukkelijke idylle. Hij schreef dien avond niet verdc. aan zijn roman— Gewonnen, Dolly, gewonnen, zei het slanke jong- mensch, terwijl hij met een langzaam „jb zijn si garet aanstak. Je hebt dien havcloozcn man op eon voorbeeldige manier de deur uitgcloodst. En hij heeft onze consumptie betaald, nietwaar. Ja, het is verve lend, dat we zoo krap zitten. JIM CORNER. De overstroommgsramp in Silezië. De omgeving van Ratibar staat geheel blank De stad steekt er als een eiland bovenuit Volgens een bericht ln de „Lokal Anzeiger" van Don derdag houden de overstroomingen In Opper-Silezië aan. De omgeving van Ratlbor staat geheel blank en de stad rijst als een eiland uit een groot meer op. Alle toegangs wegen naar de stad zijn onbruikbaar; alle akkers en velden staan blank, sommige zelfs tot 3 4 meter. Van sommige boomsn ziet men slechts de toppen. Ook de promenade ln de stad staat onder water. De suikerfa briek heeft den arbeid moeten staken, omdat het water de machinekamers is binnengedrongen. Aan de gewassen is groote schade berokkend. Uit Kreuzenort en Raschkau worden twee dooden ge meld. De kolonie Wellendorf en de plaatsjes Schichowitz Leng en Sawade worden ernstig bedreigd. Het water staat daar ln alle hulzen en de inwoners moesten met bootjes in veiligheid worden gebracht. Ook in het dis trict Cosel zijn talrijke dorpen overstroomd. Ook te Glelwitz is het water op eenige plaatsen do huizen bin nengedrongen, Gelijke berichten komen uit Laband, Quaghammer en Tost Ook ln Oost Opper-Silezie zijn alle rivieren sterk gewassen. De vlsscherijbedrijven daar hebben sterk te lijden. Het ls overal hetzelfde troostelooze beeld. Een vluchteling in de wolken. Om aan zijn schuldeischers te ontkomen. V.D. verneemt uit Oslo; Voor de eerste maal ziet de politie zich gesteld voor de moeilijke taak, een vluchteling op te sporen, die zich in den letterlijken zin des woords, ln de wolken verborgen houdt Het is de bekende Noorsche ingenieur-vlieger Hel- lesen, op wiens bezittingen door zijn schuldeischers beslag is gelegd. Het eenig actief, waar hij over be schikte, bleek zijn vliegmachine te zijn, waarmee hij echter kans zag uit Drontheim te ontkomen. De ad vocaten zijner schuldeischers hebben opsporing van den vlieger verzocht. Hij is eenige malen aan de Westkust gesignaleerd, maar houdt zich letterlijk in de wolken verborgen. De crediteuren maken zich ta melijk ongerust over de mogelijkheid om nog iets van hun geld terug te zien, aangezien het vliegtuig dat een belangrijk bedrag vertegenwoordigt, niet verzekerd is. AARDSCHOKKEN IN CALIFORNI6. Gofcouwen vrij ernstig beschadigd. V.D. verneemt uit New York: Te Redding in Californië zijn hevige aardschok ken waargenomen. Een aantel gebouwen werd vrij ernstig beschadigd, terwijl vele huizen op hun grondvesten schudden, waardoor sommige murea scheuren gingen vertoonen-

Schager Courant | 1930 | | pagina 15