Binnenlandsch Nieuws. Inbraak bij de Gooische stoomtram. Aan den dood ontsnapt. Noordhollands Provinciehuis. Trambotsing te Laren. Uit onze omgeving. WIER1NGEN LANGENDIJK BARSINGERHORN ANNA PAULOWNA HARENKARSPEL ST. PANCRAS HOOGWOUD CALLANTSOOG Z IJ P E WARMENHU1ZEN Vee'i animo was er ook niet voor bieten. De prijzen bleven laag. De meeste partijen werden verkocht voor f 1.40—2.90 per 100 Kg. Bijzonder laag waren ook de prijzen van peen. Het was een zeldzaamheid als voor groote peen f 2 kon wor den bedongen. Verder lagen de meeste prijzen dichter bij de f 1.50 dan bij de f 2. Kleine peen werd verkocht voor 1 0.701. Er werden deze week nog snijboonen aangevoerd. Ze werden verkocht voor f 2035.40. Rammenas bracht f 2.303.50 op. GEEN STRAFBARE FEITEN. Men meldt uit Apeldoorn: Het onderzoek door de justitie ingesteld heeft uitge wezen, dat aan notaris jhr. W. B. B. geen zoodanige fei ten kunnen worden ten laste gelegd, dat een strafrechte lijke vervolging gemotiveerd zou zijn, reden waarom jhr. B. B. weer op vrije voeten is gesteld. DE STAKING AAN DE CHAMOTTENFABRIEK TE GELDERMALSEN. Op werkwilligen geschoten Men schrijft uit Geldermalsen: In verband met de staking op de Chamottenfabriek alhier, worden dagelijks de werklieden uit de naburige gemeenten, met de A.T.O.-bussen, onder politie geleide, gehaald en thuis gebracht. Vrijdagavond reden op den Burenschen dijk wederom genoemde autobussen, toen van den overkant van de Linge revolverschoten werden gelost. De begeleidende rijkspolitie maakten van hun karabijnen gebruik en schoten terug. Van beide kanten werd niemand getroffen. De gehcele brandkast met een inhoud van f 500 meegenomen. In het kantoor van de Gooische Stoomtram op de Mauritskade te Amsterdam is ingebroken. Van een glas dn lood raam is een gedeelte weggesneden, waardoor een der inbrekers vermoedelijk in het kantoor is geko men. Deze heeft toen de klink waarmede de goederen loods is gesloten, verwijderd. Een kleine brandkast, die daar staat, is door de inbrekers meegenomen. In deze kast was een bedrag van ongeveer f 500 bene vens eenige boeken betreffende de administratie. In den regel is er veel minder aan geldswaarde in deze kast ge borgen, maar thans was juist een aantal abonnementen betaald vóór den eerste van de maand. Dc politie zoekt naar de tot nu toe onbekende daders. Een familie te Delft door gas bedwelmd. De gasleiding onder de vloer gebroken. Dc uit zeven personen bestaande familie v. B. wonende aan het Oostplantsoen, te Delft, is Zaterdag ternauwer nood aan den dood door gasverstikking ontsnapt. Toen mevrouw v. B. wakker werd, voelde ze zich zeer onwel. Ze had echter de tegenwoordigheid van geest di rect de ramen open te zetten. De overige huisgenooten, die allen min of meer be dwelmd waren, kwamen spoedig weer bij, zoodat het ge val zonder ongelukken is afgeloopen. Het is later ge bleken, dat de gasleiding onder den drempel van de voordeur was afgebroken en het ga9 door een gat van den muur de woning was binnengedrongen. Verbetering van de acoustiek in de Staten zaal. Bekend is, dat de acoustiek in de Statenzaal van het Gouvernementsgebouw te Haarlem slecht is. Het ge sprokene is zeer moeilijk te volgen. Indertijd is door prof. dr. A. D. Fokker een onder zoek ingesteld, hoe verbetering zou zijn aan te brengen. Thans wordt meegedeeld, dat die verbetering gezocht zal worden in het aanbrengen van „Celotex". Naast zijn isoleerend vermogen, bezit Celotex een bouw materiaal, vervaardigd uit suikerrietvezels, geluiddem pende eigenschappen, waardoor het mogelijk is, zoowel gehoorigheid te bestrijden, als weerkaatsing van gelui den te voorkomen en daardoor goede acoustiek te ver krijgen. Na overleg tusschen Rijksgebouwendienst, Rijksbouw meester en Provinciale Griffie, is besloten, dat in het koepeldak van de vergaderzaal een bekleeding van celotex zal worden aangebracht. Het werk zal worden uitgevoerd tusschen de winter- en zomervergadering. De gobelins, die in de zaal komen te hangen, zullen echter ook dan nog niet klaar zijn, zoodat ook dan nog niet met volkomen zekerheid zal kunnen beoordeeld worden, of de acoustiek in de zaal voldoende is of niet. Uit dit alles blijkt, dat het provinciehuis voorloopig nog niet klaar is en dat er ook van een officieele ope ning voorloopig nog geen sprake zal zijn. De wagens een halven meter in elkaar geschoven. Vier passagiers licht ge wond, de beide bestuurders vrij ernstige verwondingen opgeloopen. Zaterdagmiddag heeft te Laren op den Hilversum- ichenweg bij het St. Jans kerkhof een vrij ernstige trambotsing plaats gehad in een bocht bij de wissel plaats waar geen uitzicht is. De wagens schoven en halven meter in elkaar en werden gedeeltelijk uil de rails gelicht. De tram van Hilversum was nage noeg vel; in de Larcnsche zaten 10 menschen. Er ontstond een paniek onder de passagiers, doch het bleek tamelijk goed te zijn afgeloopen. Vier passa giers uit elke tram twee hadden lichte schram men opgeloopen, doch de twee bestuurders kregen vrij ernstige verwondingen, al konden zij na in het ziekenhuis te zijn verbonden, huiswaarts keeren. De wagens werden door locomotieven van de Gooi- Eche tramwegmaatschappij weggehaald. Het verkeer ondervond geruimen tijd vertraging. De botsing is ontstaan omdat de bestuurder van de tram die uit Hilversum kwam meende dat de tram uit Laren al gepasseerd was (tusschen Hilver sum en het St. Jans kerkhof ligt geen dubbel spoor). Deze was echter 5 minuten te laat uit Laren ver trokken. De inspecteur van het vervoerwezen, de heer van Capelle, die toevallig in het Gooi vertoefde, was spoedig te Laren en heeft verschillende verhooren afgenomen. EEN NIJLPAARD-BABY IN ARTIS. Moeder en kind gezond. Het nijlpaard Betsy heeft Artls verblijd met «en jong Moeder en kind zijn goed gezond. Verleden jaar Novem ber schonk Betsy ook een jong het leven, nadat ze acht jaar lang geen jongen had gehad. Vóór dien tijd heeft zij niet minder dan veertien kinderen gehad. Zaterdagavond trad in het Tehuis voor Zuiderzaewer- kers op de heer J. Groenendijk van Den Helder, die de onderwerpen behandelde: „Het Atheïsme. Gelooft ge in het bestaan van God?" Onder matige belangstelling, ook al mede een gevolg van de ongunstige weersgesteldheid, wordt de vergade ring op de gebruikelijke wijze geopend, waarop de spre ker het woord verkrijgt. Deze schetst ons dan de groote gevaren van ongeloof, revolutie en den gloeienden haat tegen al wat gods dienstig is, de heiligste tradities worden in het slijk ge sleurd en bespot, er is alom een afval en ongodsdienstig heid waar te nemen, niet hier alleen, maar overal over het gansche rond der aarde. Communisme, anarchisme en Socialisme zweepen de massa op, en prediken de klas senstrijd, en al wat op godsdienst lijkt uit te roeien en uit te bannen. Dit komt meer en meer tot uiting op de volksvergaderingen, die een antigodsdienstig karakter dragen. Ben groote rol spelen hierbij de Atheisten, de z.g. godloochenaars, die ook hier te lande propaganda voeren, om te trachten meer en meer hun goddelooze ideën in te voeren en te verbreiden. En bij velen vinden zij een geopend oor. Het wettig gezag te ondermijnen. Het kan niet anders of de zedelijke en moreele gevaren die er uit voort vloeien zijn groot. De huwelijksbanden worden los gemaakt, het vrije huwelijk verdedigd, de z.g. vrije liefde. Dit verderfelijk stelsel wordt in Frank rijk toegepast, daar hebt ge de praktijk, het langzaam uitsterven der menschheid, niettegenstaande er in dit land groote premies uitgekeerd worden voor groote ge zinnen. Mensehen die in hun jeugd de christelijke belij denis waren toegedaan, zijn nu volslagen atheisten ge worden, die zich lieten meeslepen door fanatieke, dweep zuchtige drijvers. Ziedaar het wegzinken der massa. Ont roerend en schokkend zijn de berichten die uit Rusland ons worden medegedeeld. Aan de hand van een boekje deed spr. aan zijn gehoor ontzettende mededeelingen, die alle beschrijvingen te boven gaan. Het graan wordt uitgevoerd terwijl het broodnoodig in Rusland moet blijven, daar het Russi sche volk omkomt van honger en ellende; de kinderen sterven als ratten op de straat; het gevolg is dat er ge moord, geplunderd en gebrandstieht wordt op schrikba rende wijze. Bij .duizenden loopen bedelaars langs de straat, de jeugd wordt aan de ouders ontrukt en in staatsinrichtingen ondergebracht. Voor de christenen in Rusland is het een hel; wilt ge voorbeelden? De kin deren mogen in geen enkel opzicht spreken over gods dienst, en als hun vaders en moeders naar de kerk gaan. schrijven de kinderen het op om hen aan te klagen bij de overheid. Den kerken die nog bestaan, worden ondra gelijk zware belastingen opgelegd, om do diensten stel selmatig onmogelijk te maken. Een kerkvorst die gere geld zijn kerkelijke plichten vervulde, eem eerwaarde grijsaard, werd terwijl hij ter kerk ging, naar een af zonderlijke straat g-elokt en aldaar verraderlijk gedood. Ook zijn de feestdagen afgeschaft, en verwisseld met communistische benamingen. Ja, men past reeds de hon ger toe om de christenen te bewegen afstand van hun geloof te doen, dus geen godsdienst, anders geen brood meer. Er is een vereeniging in de Russische heilstaat, de goddelooze genaamd, die evenals de beruchte Gepoe, alles wat zich tegen de Atheisten verzet zonder pardon doodschiet en als verraders onschadelijk maakt. Welk een heilstaat, alwaar ook de Atheisten hier te lande, de leden van den dageraad, naar watertanden. Wij hebben eên korte beschrijving gegeven van hoe het schrikbewind in Rusland het helleleven daar haar scepter zwaait Het speet spr. dat er geen atheisten waren opgekomen ter vergadering om te komen debatteeren; hij daagt hun uit te komen, ja spreker tart hun te komen om hun af schuwelijk beginsel te verdedigen. Spr. hoopte op een nader vast te stellen datum, te Hippolytushoef een spreekbeurt te vervullen, over hetzelfde onderwerp en dwingt de Atheisten als dan op de vergadering te ko men. Het is spreker's innerlijke overtuiging om voor den naam en de zaak der Heeren uit te komen. Luther zeide in den Rijksdag te Worms: „hier sta ik, God helpe mij, ik kan niet anders", dit waren ook zijn gevoelens. Tenslotte verdedigde spr. het bestaan van een heiligen God, tegenover het stelsel der Atheisten. God spreekt tot ons in de natuur, alles wisselt zich af. In het bijzen der als ge naar buiten treedt als het donker wordt, en ge die duizenden sterren ziet schitteren aan het firma ment, een machtig schouwspel, als het dondert en blik semt, dan beeft het menschdom in zijn nietigheid. Als de aardbeving de aarde doet schudden en beven en alles vernielt en verwoest, als in één oogenblik, denkt ge dan Atheist, dat achter dat^alles geen God bestuurt? Gij da geraadsmannen, gij kunt menschen vervolgen en ver drukken, maar de godsdienst kun ge nooit uitroeien. Omdat God de teugels in handen houdt en de eindbeslis sing bij Hem is. Deze met stille aandacht gevolgde rede werd met het zingen van het Lutherlied besloten, waarop de bijeen komst door den spreker met dankgebed besloten werd. De Eeperantocursus is Zondag aangevangen. In totaal hebben zich 26 deelnemers(sters) opgegeven, waarvan door het buitengewoon slechte weer slechts 12 op de eerste les aanwezig waren. De heer Schouwvlieger sprak op opgekomenen welkom toe en hoopte op groot succes. Tot leermeester is aangesteld de heer C. Govers uit Den Helder. Deze vond het aantal leerlingen, de plaats in aanmerking genomen, bevredigend. In het gebouw „Land in Zicht" was Vrijdagavond in verband met de kerkhervorming een bijeenkomst belegd, alwaar cand. inkensieper een gedachenisrede hield. Do talrijke bezoekers werden vergast op orgelmuziek van den heer Frank met vioolmuziek van den heer Schouw- stra, benevens Mevr. Schouwstra, die als sopraan mee zong. Vervolgens werd nog door een gemengd kwartet gezongen, w.o. het Lutherlied. Ten overvloede werden nog gezamelijk liederen ten ge- hoore gebracht. Waarop deze goedgeslaagde avond be sloten werd. Zaterdagmorgen werd mej. N. hij haar woning aan den Koningsweg, juist toen zij het erf afliep, aangere den door een luxe-auto, bestuurd door den heer L. te Westerland. Het ongeval liet zich ernstig aanzien. De dokter werd geraadpleegd en constateerde een been blessuur en schaafwonden, zoodat het onpeval naar omstandigheden nog goed afliep. Eenigen tijd rust zal echter noodzakelijk zijn. Zaterdagavond had in Hotel Lont te Hippolytushoef ten overstaan van Notaris Obreen een openbare ver- kooplng plaats van een boerenbehuizing met landerijen, ten verzoeke van den heer T. Kuit Jbz. te Noordburen. De uitslag was als volgt: Perceel 1, Hooiland „De Kleitel", 49 aren, f 480, aan C, Boersen. perceel 2, Hooiland, „Muuskezand", 55.70 aren, f 480, Jb. Keijzer Nz.; perceel 3, Bouwland „De Wurf", 69.10 aren, f 1055, aan C. Kinne; Perceol <1, Welland „De Ven", 1.09.12 H.A., en perceel 5, „De Batum en Geertjesweid", te zamen f 4256, aan P. Kuut Pz.; perceel 6, Welland „Kleine Batum", 19.40 aren, f 318, aan S. Rotgans Jz.; perceel 7, Weiland „De krocht bij het huls over den weg", 51.50 aren, en peroeel 10, Huls met ierplaat, ier kelder, varkensbeet, erf en aanbehooren, te zamen f 2900, aan Anne Kooij. Perceel 8, Hooiland „Arrekomp", 47.70 are, f 480, aan Tj. Buma; Perceel 9, Hooiland „Boske". 35.20 aren, f 155, aan Tj. Buma. Totaal opbrengst f 10214. DEN OEVER, Bezoek aan de Zuiderzeewerken. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, bracht Maandag j.1. een bezoek aan de Zuiderzeewerken. De Burgemeester van Wieringen vergezelde daarbij Zijn Hoogedelgestrenge. Circus KobertL Zaterdag en Zondag heeft het circus „Robertl" alhier voorstellingen gegeven. Na de vele loftuitingen die de komst van dit circus reeds vooraf waren gegaan en de onverdeeld goede recensies, die reeds in verschillende bladen hebben gestaan na het optreden te Hippolytus hoef, is het onnoodig over de kwaliteit ervan nog eens in bijzonderheden te treden. Wij kunnen er dan ook mede volstaan, door te zeggen, dat wij in onze verwach tingen voor de belangstelling voor dit curcus niet be schaamd zijn geworden. Zoowel Zaterdag als Zondag waren de voorstellingen geheel uitverkocht en moesten velen zelfs tot een „volgende keer" wachten en teleur gesteld huiswaarts gaan. Wij twijfelen niet of het cir cus „Roberti" zal na dit groote succes binnen afzien- baren tijd hied wel weer terugkeeren. ZUIBSCIIARWOUDE. Naar we vernemen zijn bij het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" bedenkingen gerezen om zonder meer gevolg te geven aan het verzoek van de A.V.R.O. om voor de Radio te concerteeren in stamenwerking met de gemeng de zangvereen. „Crescendo" te Noordscharwoude. Gaar ne zou K. n. A. aan het verzoek willen voldoen, doch dan op een Zondagmiddag en in samenwerking met „Ge mengd Koor" te dezer plaatse. Eerlang viert onze gemengde zangvereeniging „Ge mengd Koor" haar 30-jarig bestaan. De eerste openbare uitvoering zal in December wordt gehouden, terwijl het in de bedoeling ligt op bescheiden wijze dit heuglijk feit feestelijk te herdenken. Bij de Vrijdagavond gehouden stemming voor 2 nota belen werden de aftredende heeren K. Dijkhuizen en P. Keizer herkozen. In de vacature-Deugd (overleden) moet herstemming plaats hebben, tusschen de heeren J. Th. Kunnen en D. de Geus Jbz. NOORDSCHARWOUDE. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October 1930 ingelegd f 3766.33, terugbetaald f 5622.89. Het laatste door dat kantoor utigegeven boek je draagt het nummer 1596. Naar wij vernemen zal de heer van Gijn, Commies der belastingen alhier, met ingang van 1 December a,s. over geplaatst worden naar Wichen (Gelderland). De werkzaamheden voor een kantoor en opslagplaats der Ned. Spoorwegen (station dorp) zijn reeds begonnen BROEK OP LANGENDIJK. Door het schrikken voor een bakkerswagen, sprong Zaterdagmiddag een paard gespannen voor een wagen in het ijzeren hek van den brandstoffenhandelaar J. Hillen Behoudens een paar schrammen, welke het paard aan het lichaam bekwam, en een paar ingedrukte ruiten van de woning van Hillen, liep dit ongeval bijzonder goed af. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand October 1930. Geboren: Pieter, zoon van P. Dekker en van D. Glas; Cornelis Hubertus, zoon van J. Geluk en van J. W. den Dunnen; Trijntje, dochter van J. Kaas en van K. van der Sluis; Trijntje, Brechtje, dochter van P. van der Molen en van N. Pranger; Aldia, dochter van P. Glas en van G. Wit; Johanna Elisabeth, dochter van P. Slot en van B. Glas; Aagtje, dochter van C. de Groot en van A. Meurs. Getrouwd: A. Boon, oud 23 jaar, tuinbouwer en M. Balder, Oud 23 jaar. Overleden: Grietje de Ruiter, oud 61 jaar, echtgenoote van J. Maakal, wonende té Oudkarspel. GEMEENTE OUDKARSPEL. Geboren: Cornelis, zoon van Pieter Blom en Dieuwer- tje Vlam; Cor, zoon van Cornelis Langedijk en Geertje de Ruiter; Guurtruda, dochter van Johannes Put en Anna Baars. Gehuwd: Johannes Willem de Vries en Trijntje Plak- man; Nicolaas Gelder en Geertruida Elisabeth Wit. Overleden: Adrlanus Cornelis Kaag, oud twee jaren, zoon van W. Kaag en A. Groen; Grietje Maakalde Rui ter echtgenoote van J. Maakal. Ingekomen personen: J. Kostelijk van St Pancras; E. R. Falkema van Amsterdam; J. W. H. Labij van der Pol van Anna Paulowna; G. Nap van Baarn; T. H. B. Souer van Uitgeest; C. P. IJff en echtgenoote van St. Maarten. Vertrokken personen: T. Plakman naar Bergen (N.H.) J. Blokker naar Heiloo; A. P. Kager naar Hoorn; M. Tibma naar Metslawier (Friesland). Voor een vrij goed bezette zaal gaf „Houdt M-oed" Zondag haar eerste uitvoering v. d. seizoen. Nadat de heer Middelkoop met een opwekkend woord, waarin hij o.a. de aanwezigen aanspoorde lid te worden van den Bond voor Staatspensionneering, onder welks auspiciën „Houdt Moed" optreedt den avond geopend had, kon de uitvoering een aanvang nemen. Opgevoerd werd „Het Hanengevecht", blijspel in 3 bedrijven van D. H. Scheffer. We kunnen niet anders zeggen, dan dat we volop genoten hebben van de vertolking van dit aardige blijspel. Deels was dit de oorzaak van de goede keuze van het stuk, deels door het werkelijk goede spel van „Houdt Moed". De lachsalvo's van het publiek bewezen zulks. „Houdt Moed" kan dan ook op een uitstekende uit voering terugzien en heeft het seizoen, evenals vo rige jaren op veelbelovende wijze ingezet. We zijn dan ook nieuwsgierig naar haar tweede uitvoering en, wanneer „Houdt Moed" op den ingeslagen weg voortgaat, gelooven we stellig, dat zij haar goeden naam, die zij reeds te midden harer zustervereni gingen in den omtrek verworven heeft, niet alleen zal behouden, maar ook zal versterken. Op de toonen van de uitstekende balmuziek van.de heeren Volten en Schut bleven de aanw«zigen nog langen tijd gezellig bijeen, om daarna ten zeerste vol daan huiswaarts te keeren. Loop der bevolking. Ingekomen: S. F. Lips en gezin uit Barsingerhorn; C. B. Sassen en gezin uit Sassenheim; T. Schoffel- meer uit Amsterdam; J. Semplonius uit Haskerland; C. W. van der Salm uit Zoeterwoude; J. Langes uit Wieringen; mej. G. Plagmeijer uit Leiden; A. Pen- nekamp-Bakker uit Zijpe; A. Uiterwijk uit Sleen; mej. C. C. E. van 't Noordende uit Texel; H. Jes uit Nieuwe Niedorp; mej. II. C. Janson uit Haarlem; T. C. Schoonheden en echtgenoote uit Den Helder; S. M. de Schipper uit Den Helder. Vertrokken; G. Leij naar Dokkum; J. W. H. Labij van der Pol naar Oudkarspel; H. J. Berksen naar Krommenie; J. W. Hulst naar Emmen. In de maand October werden door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend: aan E. Sloot haak, J. G. Logemann, N. Baap en J. Prins tot het bouwen van eon woonhuis; aan J. van der Plas en P. II. van Niekerk tot het bouwen van een woonhuis met werkplaats; aan H, Naastepad tot het bouwen van een woonhuis met garages; aan C. Wuis, J. Landman, J. van den Berg en wed. M. Huiberts tot het bouwen van een schuur. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze ge meente steeds uit. 4 nieuwe gevallen werden gecon stateerd en wel onder het vee van J. Bossen, Balg- weg, J. 't Hart, Grasweg, S. de Groot, Middenweg en J. van Duin, Meerweg. Politie. Verloren: Een wollen doek en een bronskleurige fietsjekker. Gevonden; Een motorhandschoen en een gymschoen. BREEZAND. Voor rekening en ten behoeve van den heer H. C. Brouwer zal aan den Zwarteweg een woonhuis wor den gebouwd. De heer J. W. M. v. d. Bosch, te Hille- gom is met den bouw belast. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Nicolaas Johannes, zoon van H. Oudejans en van G. C. G. C. Molenaar. Theo, zoon van P. E. Girmann en van T. van der Hoeven. Anthonius Ja- cobus, zoon van P. Swaerts en van A. de Smit. Pie ter, zoon vaji J. P. Bas, en van N. Kreijger. Ondertrouwd: Arie Smit, oud 25 jaar, tuinbouwer, wonende te Broek op Langendijk en Dieuwertje Mooij, oud 23 jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulowna. Getrouwd; Marinus Johannes Geense en Adriana van de Panne. Albert Tiel en Catharina Geertruida Smit. Overleden: Te Rotterdam: Neeltje Ruizeveld, oud G1 jaar. echtgenoot® van C. Huijsman. DIRKSHORN. Voor de alhier vanwege het Witte Kruis te houden. Moedercursus hebben zich bereids 15 deelneemsters op gegeven. Ter gelegenerttjd kan deze cursus dus worden gegeven. GEMEENTE HARENKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand October 1930. Geboren: Johannes, zoon van Jacobus Ligthart en Aagje Doodeman; Tjerk, zoon van Douwe Bosma en Janke Visser Gerardus Adrianus, zoon van Cornelis Bruin en Maria Bleeker; Emma, dochter van Johannes Tesselaar en Jans Doodeman; Greta Marie, dochter van Cornelis Smit en Jannetje Stins; Johanna Maria, dochter van Johannes Zuijdam en Maria Petronella Boekei; Jo hannes, zoon van Cornelis Smit en Elisabeth Smit; Wietske, dochter van Wiebe de Vries en Antje Wester; Joannes Pieter, zoon van Jacob Adrianus Levendig en Trijntje Koelemij. Johannes Nicolaas, zoon van Jacobus Johannes Spaans en Christina Marai te Buck; Nicolaas zoon van Jacob Karsten en Catharina Boon; Johannes Simon, zoon van Willem Stoop en Brigitta Burger. Ondertrouwd: Johannes Petrus Bakker en Maria Jan sen; Gerardus Petrus Posthuma en Naene Hoogstra; Mattheus Petrus Nicolaas Meijer en Anna Geertruida Houtman. Gehuwd: Cornelis Petrus Zonneveld en Geertruida Pankras; Johannes Bleeker en Cornelia Stam; Cornelis Groot en Gerritje Bregman; Arie Johannes van Rijswijk en Geertje Hoogland; Nicolaas Antonius Venniker en Guurtje Tesselaar; Cornelis de Groot en Geertruida Tijm; Cornelis Stam en Maria van Straaten; Johannes Petrus Bakker en Maria Jansen; Ge*ard Petrus Posthuma en Naene Hoogstra. Overleden: Antje Frensen, oud 79 jaren, echtgenoote van Willem Kok, eerder van Dirk Bulsman, weduwe; Johannes Hermanus Langedijk, oud 1 maand; Guurtje Schoen, oud 37 jaren, echtgenoote van Johannes Hooge- boom; Gerrit Stoóp, oud 47 jaren, echtgenoot van An na Gieling. GEMEENTE ST. PANCRAS. Ingesoherven gedurende de maand October 1930. Geboren: Pieter Cornelis, zoon van Cornelis Klooster boer en Maartje BaJder; Cornelis, zoon van Aldert de Wit en Aaltje KoedijkArie en Maartje, zoon o** dooht*r van Cornelis Vos en Aaltje Rens. Gehuwd en overleden: Geene. Uitslag van de gehouden stemming van notabelen. Her kozen Jb. Helder, H. van Scheijen en F. de Beurs. Zondagavond gaf de Kolhorner Bioscoop een filmvoor stelling in de zaal van Visser. De opkomst was niet groot doch het publiek was over het vertoonde zeer tevreden. Gezellig bal tot slot na. Zondagmiddag overkwam ,de auto bestuurd door bur gemeester Commandeur in het Noordeind een ongeluk. Vermoedelijk door den slechten weg slipte deze, kwam te gen een boom terecht en sloeg over den kop. Wonder mag het genoemd worden dat de drie inzittenden met de schrik vrij kwamen. Er was echter veel materieele schade. Wegens vertrek van het raadslid P. de Wit staat als le opvolger P. Hartog Cz. te Aartswoud. Loop der bevolking: Ingekomen: A. D. Posthuma en gezin van Oudorp. Vertrokken: M. Kooij naar Den Plelder en C. Kooi man naar Midwoud. Burgerlijke Stand over de maand October: Geboren: Wilhelmus Cornelis, zoon van P. J. Stroo- per en van N. Filmer. Overleden: Johannes Broers, oud 38 jaren, korporaal- telegTaflst, wonende te Den Helder. Pieter Kossen, we duwnaar van Neeltje Lanser, oud 65 jaar, zonder be roep. Jansje Wever, echtgenoote van A. Noordstrand, oud 36 jaren. Willem Kreijger, echtgenoot van E. Ko ning, oud 70 jaren, van beroep smid. Getrouwd: Adrlaan Vos, wonende te Callantsoog en Jantje Beikes, wonende te Onstwedde. Ondertrouwd: Jan Hoek en Trijntje ten Boekei, den wonende te Callantsoog. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 24 tot en met 30 Oct. 1930. Geboren: Gerrit, zoon van Wietsc Brouwer en Antje Jurriana Molenaar. Nelly Catharina, dochter van Jacob Eriks en Neeltje Rademaker. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Zondagmiddag heeft in het kerkgebouw alhier de verkiezing plaats gehad voor leden van het kiescol lege en notabel. Tot leden van het kiescollege zijn herkozen de hee ren M. Dalejiberg, C. de Groot Jbz., A. de Groot en P. Sevenhuijzen Hz., allen periodiek aftredend. Tot notabel is herkozen de heer P. Klant, eveneens periodiek aftredend. A.s. Zondagmiddag om 2 uur hoopt Ds. Zillingcr Molenaar in een herdenkingsdienst zijn 25-jarig ambtsjubileum te herdenken. Wc twijfelen niet, dat door het bezoek brengen aan den dienst en het uitsteken der vlaggen het niet aan belangstelling zal ontbreken. Aangezien de tijdsom standigheden, zijn er geen feestelijkheden aan ver bonden. Gelegenheid voor het in ontvangst nemen van feli citaties van 4—6 uur in rhet lokaal van den heer Slikker.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6