SchagerCourant Raad Oude Niedorp. Radioprogramma Tweede Blad. DE NOORDERMARKTBOND. Gorge/ droocfi Uit onze omgeving. NIEUWE NIEDORP WIERINGEN BARSINGERHOR N HARENKARSPEL LANGENDIJK WIERINGERWAARD I Woensdag 18 November 1930 73ste Jaargang. No. 8767 Spoedelschende vergadering van den Raad der gemeen te Oude Niedorp op Maandag 17 Januari des namiddags te 7 ure. Aanwezig zijn de leden: J. Bakker Jz., C. de Boer, D. Kriller, G. Liefhebber, J. Ligthart en J. Wit. Afwezig het lid Jb. van Zoonen. Voorzitter B. J. F. Meijer, Burgemeester-secretaris. De Voorzitter heet de leden welkom, opent de verga dering, en stelt voor, de vaststelling der notulen van de vorige vergadering te verdagen tot de eerstvolgende raadsvergadering. Spr. zegt dat deze spoedeischende ver gadering is bijeengeroepen ter behandeling van het punt: „de vestiging in de gemeente van een geneesheer". De heer J. Wit vraagt of het niet gewenscht is om over de huisvesting van een dokter in besloten vergade ring te beraadslagen. De Voorzitter eveneens van oordeel dat zulks ge wenscht is, sluit de openbare vergadering om over te gaan in comité. Na geruimen tijd wordt de vergadering door den Voor ster geopend. Spr. stelt thans aan de orde het eenige agendapunt (vestiging van een geneesheer in de gemeen te). Ter toelichting van dit punt, zegt spr., dat het in verband met verschillende omstandigheden Is gebleken dat het gewenscht is, spoedige vestiging van een genees heer in de gemeente te bevorderen. Dienovereenkomstig heeft het gemeentebestuur pogingen aangewend met het resultaat, dat de heer C. Postma arts te Amsterdam zien bereid heeft verklaard om zich in de gemeente als ge neeskundige te vestigen, mits hem zoo noodig tegen vol doening van een huursom van hoogstens f 600 's jaars eene voor de uitoefening van zijn artspraktijk geschikte woning zal worden verschaft, en hij tegen een jaarlijks toe te kennen belooning worde aangesteld als genees heer belast met de armenpraktijk, vaccinatie en dood- schouw in de gemeente. Spr. zegt dat de eerste boven genoemde voorwaarde moeilijkheden voor het gemeente bestuur opleverde. Immers er is ten aanzien van een geschikte dokterswoning vrijwel geen keuze. De bouw van een nieuw woonhuis dat aan bijzondere eischen moet voldoen, wat ruimte en indeeling betreft, ondervindt uit hoofde der daaraan verbonden financieele gevolgen en het risico daaraan verbonden in deze minder gunstige tijdsomstondigheden ernstige bezwaren. Boven dien kan een nieuwe woning niet tijdig worden betrok ken, zoo de dokter zich 1 Januari a.s. wil vestigen. Na overleg heeft de burgemeester der gemeente zich bereid verklaard zijn woonhuis met bijbehoorend erf, sier- en moestuin aan de gemeente te verkoopen. De heer G. Liefhebber vraagt of de moestuin achter de Woning thans voor 3 jaren is verhuurd. De Voorzitter antwoordt, dat bedoelde huur loopt^van, Kerstmis 1930 tot Kerstmis 1031. Na dien tijd kan de gemeente dezen tuin opniéuw verhuren en komen de baten hierna voor de gemeente, zoodat de gemeente deze huur int, boven de huur van het woonhuis. Niemand meer het woord verlangende vraagt de Voor zitter of de Raad zich met de volgende voorstellen kan vereenigen: 1. van B. J. F. Meijer, burgemeester der gemeente te koopen diens woonhuis met erf en bijbehoorenden sier en moestuin (groot 33.07 A.); 2. C. Postma, arts te Amsterdam, Ingaande 1 Januari 1931 aan te stellen als geneeskundige belast met armen praktijk, vaccinatie en doodschouw op een belooning van f 600 's jaars; 3. het eerder genoemd woonhuis met erf, sier- en moes tuin aan voornoemden geneesheer te verhuren voor f 600 's jaars. De Raad vereenigt zich eenparig zonder hoofdelijke ■temming met deze voorstellen. De heer Bakker het woord vragende, zegt gaarne zijn stem te willen motiveeren. Spr. zegt dat hij namens de R.K raadsfractie wil verklaren, dat deze aangelegenheid grondig en van alle kanten is bekeken. Er waren wel al lerlei bezwaren, zelfs van dien aard. dat de fractie eerst niet eenstemmig was, maar tenslotte is men toch alge meen tot het inzicht gekomen na rijp beraad en bespre kingen, dat de eenige kans om een dokter in de gemeente te krijgen is, om de voorstellen aan te nemen. Dit is van zoo groot belang dat de fractie over enkele principieele en finantieele bezwaren heen is gestapt Spr. vertrouwt dat deze kwestie in het algemeen belang is opgelost. De Voorzitter spreekt de hoop uit dat de aanneming van deze voorstellen zal blijken te zijn in het belang der gemeente en dat de toekomst zal uitmaken, dat deze Raad goed heeft gezien, en dat dit besluit juist is ge weest. Baar niemand meer het woord verlangt wordt de openbare vergadering gesloten. Maandagavond vergaderde het Bondsbestuur in café „Spoorzicht". Met kennisgeving van verhindering waren afwezig 'de bestuursleden: P. Mecreboer, C. de Boer, J. Bakker, J. de Boer en N. Oudeman. Voor aanvang der vergadering werden door den tccrctaris uitgereikt de voor elke vereeniging benoo- Ügde inventarisatie-biljetten. Na opening der vergadering en lezing der notu len, kwamen de ingekomen stukken aan de orde. De secretaris stelde de vergadering in kennis met bet rapport betreffende de proeven, welke door „Een dracht" en „Tuinbonwbelang" waren genomen voor bet verkrijgen' ecner betere soort roodc bewaarkool. Uit de daarop gevolgde tamelijk breedvoerige be spreking bleek, dat de vergadering veel gevoelde voor M streven van betere producten. Geoordeeld werd, «at aan den Rijkstuinbouwconsulent door rijk en pro vincie een hooger bedrag ter beschikking gesteld diende te worden, teneinde daaruit dergelijke proeven voor een goed doel te kunnen bestrijden. In een vergadering van den Vierbond zal deze zaak nader worden besproken. De heer Hazeloop heeft toegezegd, in een Vierbonds vergadering de zaak nader toe te lichten. Besloten *erd ook den heer Malekote.tot het bijwonen dier ver gadering uit te noodigen. Ingekomen was voorts de koninklijke goedkeuring op de gewijzigde Bondsstatuten, welke door Mr. Nie- möller in de gewenschte redactie zijn samengesteld. Besloten werd den heer N. hiervoor dank te zeg gen en een hedrag toe te kennen namens den N.M.B. en de betrokken verecnigingen. Hoewel besloten was zegelkosten hooger dan f *25 voor rekening van den N.M.B. te nemen, deelde de voorzitter van „Nieuwlcvcn" mee, zijne vereeniging in overweging te geven, die hoogere kosten voor eigen rekening te nemen, aangezien ze door eigen verzuim zijn veroorzaakt. Uit een ingekomen schrijven der Prov. Commissie bleek, dat voorstellen voor de najaarsvergadering in gediend hadden moeten worden vóór 0 November. Voor indienen van voorstellen is dus dc tijd verstre ken; bij de rondvraag zal nu ter sprake worden ge bracht, de willekeurige houding van enkele aange sloten vereenigingen met betrekking tot genomen be sluiten; herinnerd werd aan de aardappelsorteering en het vormen van een fonds met betrekking tot dc aardappelziekte. Gevraagd werd, of er al iets bekend is omtrent het toegezegde rapport met betrekking tot de sociale- verzekeringen, waarop werd meegedeeld, dat dit ter vergadering van de Prov. Commissie zal worden uit gebracht. Met betrekking tot een ingekomen voorstel bij de Prov. Commissie yoor het vaststellen van minimum prijzen, oordeelde men, dat dit, meer een zaak was voor bij een bepaald product betrokken veilingen, welke dan zoo mogelijk één lijn dienen te volgen. Ten aanzien van het aanvoeren der aardappelen in manden of bakken, werd geoordeeld, dat dit om hooge kosten moeilijk uitvoerbaar zal zijn voor het geheele seizoen, hoewel het althans voor de eerste seizoenmaand beslist noodig werd geacht. Naar aanleiding der medcdccling van de Prov. Commissie over het in Italië gekweekte bloemkool zaad, werd aan den heer Ootjers opgedragen het ge wenschte aan te vragen, hetgeen vóór 27 November dient te geschieden. Hierna werden door den voorzitter mededeelingen gedaan omtrent de conferentie met leden van Gcdep. Staten met betrekking tot de kanaalplannen, waar na door den heer Ootjers mededeeling werd gedaan der vergadering van Ged. Staten met B. en W. van betrokken gemeenten. Een discussie was hiervan het gevolg, waarbij bleek, dat men niet van mecning was veranderd, zoo dat geen voorstel tot bijdrage aan de algemeene ver gadering zal worden voorgelegd; gewezen werd hier bij o.a. ook od de zeer veranderde omstandigheden tengevolge van het sterk toenemend vervoer per auto.' Door den voorzitter werden eenige mededeelingen gedaan namens de bouwcommissie. Met betrekking tot den huur door den Betaal meester te betalen, werd besloten het bedrag van f750.'s jaars te handhaven, doch dat dan ook de verplichting voor den N.M.B. zal komen, hetgeen me de reeds bepaald was omtrent verwarming en het schoonhouden. In behandeling kwam vervolgens het ontwerp eener pensioensregeling, hetwelk aan de algemeene verga dering zal worden voorgelegd. De gehouden besprekingen gaven aanleiding tot nog enkele redactie-wijzigingen. Afgevaardigden naar de vergadering der Prov. Gomm. zullen worden aangewezen door de vereenigin gen 't Veld en Nieuwe Niedorp. De Vierbondsvergadcring zal worden aangevraagd op Zaterdag 13 December. Behalve de proeven vbor het winnen van een be tere roode bewaarkool, zal aan de orde worden ge steld het 1/4 korting aan den handel en het tegen gaan van uitvoer van minderwaardige producten, speciaal wat betreft kool en uien. Voor deze vergadering zullen afgevaardigden wor den aangewezen door „Tuinbouwbelang" en „Waar land en Omstreken". Door den heer Swager werd de vraag gesteld, of het niet wenschelijlc zou zijn een hoogere premie uit te loven voor een afdoend middel ter bestrijding van de draaihartigheid. De vergadering was van oordeel, dat nu eerst dien de te worden afgewacht het rapport van den Planten- ziektenkundigen clienst. Op voorstel, van den voorzitter werd .besloten ge durende-het winterseizoen** de bestuursvergaderin gen 's middags te houden; Door den heer C. van Langen werd gewezen ou het mislukken van den handel in slaboonen op de veU ling van den N.M.B.; autovrachten zijn vervoerd naar de veiling te Beverwijk. Door den heer Ootjers werd opgemerkt, dat de Commissie van Beheer hieraan reeds aandacht had geschonken; een betere regeling achtte ook spr. zeer gewenscht. Nog werd door den heer Wijn voorgesteld zonder bepaalde noodzaak geen andere werkzaamheden aan den keurmeester op te dragen, daar deze z.i. zooveel mogelijk op de laadplaats en bij het laden aanwezig dient te zijn. Hiermee zal rekening worden gehouden. Hierna sluiting der vergadering. Donderdag 20 October. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—9.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.012.00 Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Am sterdam. fatermezzo: Optreden van Van Dijk's origl- neele Volendammers; 2.002.30 Halfuur voor de Vrouw: A. D. Hildebrand leest fragmenten uit werken van Felix Timmermans; 2.303.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.004.30 Gramofoonmuziek; i.30 5.30 Ziekenuurtje door Mevr. Ant van Dijk, met me dewerking van W. J. Nijenhuis (Friesche voordrachten); 5.307.00 Concert door het Orkest van het Asta-Theater te 's-Gravenhage. In de rustpoos: Sportpraatje door H. Hollander; 7.007.30 Engelsche les voor gevorderden; 7.308.00 Radio-Volks-Unlversiteit. Cursus: „Malaise"; 8.00 Tijdsein; 8.018.30 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 8.309.10 Aansluiting van den Stads schouwburg te Amsterdam. Uitzending van de tweede acte van „Iphigénie en Tauride", opera gegeven onder auspiciën van de Wagner-Vcreenlging; 9.109.40 Lezing door Dr. J. A. Vollgraff over Christiaan Huygcns; 9.40 10.00 Voortzetting Concert door het Omroep-Orkest; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.1010.30 Dans muziek; 10.3011.00 Uitzending van de 4e acte van de opera „Iphigénie en Taöride"; 11.00—12.00 Uitzending van muziekfragmenten uit de klankflim „Everbody Happy"; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het NCRV-Dameskoor; 10.30 11.00 Korte ZIekendienst KR. O. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01 12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Trio; 1.452.00 Gramofoonplaten. N.C.R.V. 2.002.45 Gramofoonmuziek; 2.453.45 Cursus fraaie handwerken; 3.454.00 Gramofoonmuziek; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.006.30 Kamermuziek door Trio „Arti"; 6.30—6.45 Cursus Knippen en Stofversieren; 6.457.00 Gramofoonmuziek; 7.00—7.30 Cursus Malcisch; 7.30 7.45 Politieberichten; 7.4510.30 Uitzending van de Evangelisatiesamenkomst van de Stadsevangelisatie te Deventer; 10.30—10.40 Persberichten Vaz Dias; 10.40— 11.30 Gramofoonplaten. met Wybert. Dat kunt U overal onbemerkt doen. Wybert weert verkoudheid en besmetting cn verkwikt Uw stembanden. In oririn. dooien 25, 45 en 65 cu. A.s. Zondag zal „Kunst na Arbeid" een uitvoering geven met het bekende tooneelwerk van Inte Onsman: „Het licht in den nacht". Het stuk speelt in een klein fabrieksplaatsje in Duitschland bij het uitbreken en tijdens den oorlog. Het geeft een aangrijpend beeld van de ellende door den oorlog veroorzaakt. Naar men ons meedeelt, bestaat er groote belangstelling voor dit stuk. Het is dan ook ten zeerste aanbevelenswaardig, de kaarten direct te koo pen, die bij alle leden verkrijgbaar zijn. Intussohen staat het publiek ongetwijfeld een mooie avond te waohten. Men zie de advertentie in dit blad. Met de j.1. gehouden verkiezing voor de Banne Nieuwe Niedorp werden herkozen de heer P. Pluister tot Hoofdingeland en de heer Jb. de Vries Hz. tot lid van het dagelijksch bestuur. Zoo men ons mededeelde zal in de cantine bij sluis I in den Wieringermeerpolder een kantoortje worden inge richt voor den postdienst. Voor de betrekking van kaasmaker aan de kaasfa- brlek „Nooit Gedacht" te Hippoiytushoef hebben zich 25 sollicitanten aangemeld. DEN OEVER. Spert yd. Met ingang van 17 November 3930 is de z.g. „Spertijd" bij de Zuiderzeewerken weer ingevoerd en wordt in de uren van 4 tot 6.30 n.m. het stroomverbruik tot het hoogst noodige beperkt. Dientengevolge is het werkter rein en ook de weg naar den Oever in een geheim zinnige duisternis gehuld gedurende die periode. Soirée-Dansant© V.V.M.P. Wij vernemen nog, dat de Vereeniging van M.U.Z.- personeel er voor de a_s. Zaterdagavond te houden „Soiree Dansante" in geslaagd is. naast de van de radio en gramofoon bekende Louis Noiret nog te engageeren de vermaarde Illusionist Ben Alilibi. Vereeniging „Burgernut". De tweede bijeenkomst van het „Burgernut" in dit seizoen was niet druk bezocht, doch het was echt gezellig in café Dekker. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Middelkoop, de aanwezigen hartelijk welkom, de wensch uitsprekende, dat deze avond goed mag slagen, ondanks het feit, dat door ziekte enz., een paar een-acters ach terwege moesten blijven tot een volgende maal. De heer Joh. Westerman had de lezing op zich geno men en haxi daarvoor gekozen: „De twee Jantjes", een schets van Justus van Maurik Deze tamelijk lange le zing werd met aandacht gevolgd en viel een welver diend applaus ten'<decl.'Hierna werden eenige liederen gezongen met piano-begeleiding van den heer Koordes van' Sint Maarten. Vervolgens werd door drie dames en één heer ten tooneele gebracht: „Altijd Netjes", een aardig stukje, dat goed was ingestudeerd. En dan volgen diverse voor drachten, o.a. van de dames Venverlo, Van der Klooster en de heeren ""Westerman, Dekker, Anjema en Van der 'fclooster. afgewisseld door samenzang. Dan kregen we nog een voordracht door de dames Van der Klooster. Meijer en den heer Van der Kloos ter: „Aan 't verkeerde kantoor". Dit stukje werd even eens uitstekend voorgedragen en verwekte nogal hila riteit Met dit beknopte overzicht willen we voor ditmaal volstaan ,doch alles nog eens te samen vattende, mo gen we concludeeren, dat alle medewerkenden hun uiterste best hebben gedaan, om met iets goeds voor den dag te komen en wij twijfelen niet, of de volgende bijeenkomsten zal het bezoek grooter zijn, want wer kelijk, de medewerkenden verdienen dit ten volle. Toen te ongeveer half twaalf het officieele gedeelte was afgeloopen, volgde nog een gezellig dansje-toe, on der leiding van don heer KoordeS. En hiermede be hoorde deze Nutsavond ook weer tot het verleden. Algemeene veragdering van het Onderlinge Veefonds te Harenkarspel, gehouden op Dinsdag 16 November 1930, des voorm, 10 uur bij D. Bruin te Dirl^horn. Aan wezig 23 leden. De directeur, de heer N. Groot, opent de vergadering, heet de aanwezigen hartelijk welkom, hoopt dat de be sprekingen goed en zakelijk mogen zijn en verzoekt hierna den Boekhouder de notulen te lezen, die onver anderd worden goedgekeurd. Hierna wordt een overzicht van de rekening over het afgeloopen jaar voorgelezen, waaruft blijkt dat het aaptal verzekerde stuks vee zoo ongeveer stationnair blijft. De omslag bedroeg over de maand Nov. f 0.50, Dec. f 0.50. Jan. f 0.20, Febr. f 0.70, Maart f 1, April f 0.60, Mei f 0.70, Juni f 0.50, Juli f 0.40, Aug. f 0.20, Sept. f 0.30 tfn Oct. f 0.70, totaal f 6.30 per stuk. Het fonds had een verlies aan doode en afgekeurde van 37 stuks, met een totaal verlies van f 4 504.85'4. Hiervan waren gestorven of afgekeurd aan T.B.C. 10. Nierontsteking 2. zwelling keelklier 2, verlamming 1, baarmoeder-ontsteking 3, uier-ontsteking 4, darmaandoe ning 4, kankerkop 1 en ongeschikt 1. Betaald was aan rekeningen veeartsen f 164,30, rente boerenleenbank f 35.89. porto's en invorderingskosten f 25.901&, drukwerk f 14.70, vergaderlngskosten f 81.00, huur voor boet voor den veewagen f 20. salaris Directeur en Bestuursleden f 672.50. Aan huur van den veewagen was ontvangen f 16.50. Namens de commissie die de rekeningen hebben na gezien. verklaarde de heer J. Vijzelaar dat alles door hen is nagezien en in de beste orde bevonden. De Directeur dankt hierna de commissie voor haar moeite en den Boekhouder voor zijn goed beheer. Tot commissieleden voor het nazien der rekening over 19301931 werden aangewezen de heeren J. Vijze laar, W. Broekhuizen en K Kant. Punt 4, verkiezing Commissarissen, periodiek aftred. de heeren N. Groot en P. Neefkes; beide heeren werden met algemeene stemmen herkozen en verklaarden die benoeming onder dankzegging voor het vertrouwen, we der aan te nemen. In de vacature van den heer Andr. Wink werd geko zen de heer A. Wink Cz., die verklaarde die benoeming aan te nemen. De verdeeling der wijken zal onderling nog worden uitgemaakt Punt 5, salaris bestuur wordt goedgevonden het on veranderd te laten. Rondvraag. De heer Komen zegt n let voor deze vergadering een convocatie te hebben ontvangen. Hem wordt echter gezegd, dat hij voor 1 Nov. geen koeien verzekerd had en de Boekhouder niet weet wie er na 1 Nov. hun vee in het fonds verzekeren. Wordt be sloten dit te ondervangen door de algeni. vergadering in de maand December te houden. Wordt goedgevonden. De heer J. Hagen vraagt of er vee gezeeld mag wor den in boomgaarden. Hij vindt zulks gevaarlijk. Zal door de commissarissen op gelet worden De heer F. Grootes zegt dat het hem spijt dat ons vee door het fonds in de wintermaanden niet door brandschade verzekerd wordt. Spr. zou ook gaarne wil len, dat het fonds aan diegenen die een koe door den. bliksem in de weide getroffen, en elders verzekerd is, een premie werd uitbetaald; hij zou dat zeer billijk vinden. Het voorstel kon echter geen meerderheid vin den, men vond dat wanneer men reeds 100 pet. uitbe taald kreeg uit de brandassurantie dit voldoende waa De heer Groen zou echter nog wel wat willen toe geven en wil dit: hij zou gaarne willen, dat het vee wat door het fonds door bliksemschade in de weide verze kerd is, hieronder ook werd begrepen, dat vee, dat reeds voor den eersten November op stal staat, aangezien men algemeen het vee vanaf 1 Nov. tot 1 Mei tegen brandschade verzekert. Hiertegen was geen bezwaar, zoodat het voorstel wordt aangenomen. De heer Neefkes zou het branden van het vee wederom algemeen willen toepassen, doch er waren zoovele be zwaren tegen, daar de veehouders er algemeen tegen waren, zoodat besloten werd dat voorloopig niet meer te doen. Men meeende dat de Commissarissen in het alge meen het verzekerde vee wel kennen en er dienaan gaande zoo gauw geen fraude mee kan plaats hebben. Niets meer aan de orde zijnde en daar de vergade ring eenlngszins bogon te verloopen, sluit de directeur onder dankzegging voor de aangename discussies do vergadering. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven van 1 October tot en met 15 November. Geboren: Theodorus Maria, zoon van Andreas* van Kleef en Johanna van Duin; Catharina Elisabeth, doch ter van Hendrik Kruijer en Grietje Zut; Adriana Nelly, dochter van Corneli3 ter Hofstede en Adraina Cornclia van Raamsdonk; Dirk, zoon van Dirk Schermerhorn cn Brechtje Muller; Rijer Johannes, zoon van Cnrnelis Ber gen en Agatha van der Ham; Arie, zoon van Nicolaas Twisker en Geertje de Geus; Cornelis Nanne. zoon van Hans Bosma en Neeltje Arends; Arend Albertus, zoon van Cornelis Jansen en EverdSna Willemina Peters; Martinus, zoon van Antonius Bernardus Beemsterboer en Aafje den Nijs. Ondertrouwd: Pieter Goudsblom, 23 jaar, onderwijzer te Alkmaar en Greta Maria de Bakker. 23 jaar; Elbcrt Vlug. 22 jaar, bloembol!enltweeker te Noordscharwouda en Reintje Schoenmaker. 23 jaar. Getrouwd: Pieter Goudsblom en Greta Maria de Bak ker. Overleden: Trijntje Renses, 79 jaar, echtgenoote van Jacob Kliffen; Grietje Dil, 53 jaar, echtgenoote van Cor nelis Dobber; Antje Jongerling, 63 jaar, weduwe van Cornelis Kroon. Loop der bevolking. Ingeschreven: C. C. Jacet, van Roden. M. E. Wiggers, van St. Pancras; G. Groen van Bussum; A. A. Vader en A. Vader van HeerhugowaardD. Pellegrom van Hocn3- broek; N. Bruin van Harenkarspel: A. Hoogschagen van Schagen;'A. P. M. Proost van Arnhem; A. Schuffelen en zoon van Harenkarspel; J. M. Renaud van Curagao; T. van Dalfsen van Broek op Langendijk. Afgeschreven: C. Zut naar Harenkarspel: E. Kraak man naar Castricum; G. M. de Bakker naar Krommenie M. Kansen naar Alkmaar; K. J. Wijn naar Zijpe; G, Visser naar Schoorl. Voor het vervoer van de melk ten behoeve van de Coop. Zuivelfabriek „De Volharding" waren bij 't bestuur 8 inschrijvingsbiljetten. Het is gegund aan den heer A. P. Klinkenberg, Noord- einde te Graft voor 24 3/10 cent per 100 Liter. Het Bestuur van do afdeeling Witte Kruis, inzonder heid Voorzitter en Secretaris hebben de leden een zee? mooie en leerrijk avond bereid. Het was op hun initia tief dat alhier Maandag een tentoonstelling werd ge houden van voorwerpen zooals kunstweefwerk, raffia- voorwerpen, cartonnages. lampekappen enz., vervaardigd in de Nazorgwerkplaatsen van Maria-Oord te Gennep ten bate van deze inrichting. Het minder mooie weer was wel oorzaak dat de zaal niet geheel vol was. Toch waren ongeveer 150 personen aanwezig. De Voorzitter de heer Jb. Kaan Kz.. sprak dan ook In zijn openingswoord zijne voldoening uit over de flinke opkomst. Dit is bij gewone vergaderingen altijd zoo ge heel anders, wanneer dan behalve 't bestuur slechts een paar leden tegenwoordig zijn. Ondanks dat beeft hij toch 't Voorziterschap met genoegen aanvaard, omdat het hier betreft eene zoo nuttige en noodzakelijke instelling als Het Witte Kruis. Na een woord van welkom werd 't woord gegeven aan Mevr. Stiemens, die een inleiding zou geven over inrich ting en werking van Nazorg. Dc tentoongestelde voor werpen waren allemaal vervaardigd door herstellende T.B.C.-patienten. Na deze duidelijke uiteenzetting werd dit nog nader toegelicht met mooie lantaarnplaatjes, wel ke betrekking hadden op Nazorg. Sanatoriums enz. enz. De tentoonstelling was ook reeds des middags toegan kelijk gesteld. Vele dames waren ook toen reeds aan wezig en werd al aardig wat van 't een en ander gekocht wat natuurlijk ook de bedoeling was, want voor derge lijke mooie instellingen is veel geld noodig. Na de pauze kregen we eene vertooning vpn de Ne- derlandsche T.B.C.-film vervaardigd in opdracht van de Ned. Centrale vereen, tot bestrijding der tuberculose, getiteld „Achter de wolken schijnt de zon". In deze leerzame film wordt op duidelijke wijze weer gegeven 't ontstaan, genezen en voorkomen der t.b.c. Do hoofdpersoon is de schoenmaker v. d. Heuvel, die in een beginstadium van T.B.C. verkeert. Ook zijn doch tertje is er niet vrij van. Z e laten zich onderzoeken in een consultatiebureau, worden verpleegd in een sanato rium en komen later als geheel hersteld in den hulselij ken kring terug. De geheele film bespreken gaat niet, doch laten we zeggen, dat geen enkele afdeeling mag verzuimen deze film te laten vertoonen. Het is een schitterende film, die op duidelijke wijze wordt togclicht door den explicateur, den heer Geesink van Zwolle, die over een heldere en doordringende stem beschikt. De aanwezigen konden zich dan ook best vereenigen met het slotwoord van den Voorzitter, waarbij hartelijk dank werd gebracht voor hetgeen ons was geboden. Het was een genotvolle en lcerrlijke avond. ACTEER EN ZONDER TOESCHOUWER, (Passing: Show). Fi Ai-directeurActeren zonder toe schouwers heeft g:een doel. Artiest: Neen, en daarom kom ik hier om te solliciteeren.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5