TWEEDE KAMER. Plaatselijk Nieuws. Brutale aanranding in de Schagerwaard. Brutale aanranding. Een nieuwe opstand op Formosa? Oklahoma door een tornado geteisterd.! Ter verkrijging van regeeringshi,ïp voor den landbouw. Schip op de Schelde gezonken. Vier inbraken in één nacht De stakingsbeweging in Spanje. J. BREEBAART Dz.t Marktberichten. Schagen, voorm. 10 uur, Da. Van Dijk. Afscheid. Sint Maarten, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Kruizinga. Winkel, geen dienst Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, de heer Frank. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Warmenihuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema, van Godlinze Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Jellema. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Veenhulzen, voorm. 10 uur, Ds. Nobel. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. Oude Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Baaien. Solo zang door Mevr. Van Baaien. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Hak, van Alkmaar. Collecte Ultw. Zending. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, Ds. Hoek, Doop. Hippolytuahoef. voorm 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2.30 uur, Preeklezen. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Cand. Jonker. Nam. 3 uur, Cand. R. van Maarn, van Loenen. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. van Maaren. Nam. 3 uur, Cand. Jonker. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam 7 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Callantsoog, voorm. 10 uur, de heer Schut, van Win schoten. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE te: Groet (zaal van K. Peijs), nam. 3 uur, Ds. J. J. Ruijs. MAANDAG 24 NOVEMBER. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE te: Groet (zaal van K. Pcijs). nam. 7 uur, de heer J. Dols, van Rotterdam, ex-R.K. Priester. In de zitting van Woensdag zette de Minister van Binnenlandsche Zaken zijn repliek voort. De regee ring ontwaart met voldoening, dat verschillende leden de groote moeilijkheden erkennen, waarvoor de rc- gcering staat bij de leniging van de nooden in den landbouw. Het kabinet is van zijn taak ten deze wel degelijk bewust. Welko middelen echter den lijden den landbouw zullen worden toegediend is slechts na rijp beraad te zee-gen. De behandeling van de vraag van den hoer Schokking, of het niet beter is een directeur-generaal van den landbouw te benoemen, stelt spr. uit tot de behandeling van de afd. land bouw van Hoofdstuk V, wanneer ook de benoeming van een landbouwconsulent in algemeencn dienst aan de orde zou zijn. Mot bijzonder genoegen heeft de regeering geluisterd naar allo sprekers, dio zich met haar plannen in zake den economischon voorlichtingsdienst i ngeno- rnicn hebben verklaard. Verschillende factoren, ook van historischen aard, kunnen het samenvoegen van den landbouw met andere belangrijke afdeclingen moeilijk maken. Zoolang de landbouw onder een an der departement ressorteert, is het onmogelijk den economischon voorlichtingsdienst op dezelfde wijze aan den landbouw dienstbaar te maken, als aan han del en nijverheid. Intusschen gaat de landbouw er met de economische voorlichting niet op achteruit. De samenstelling van den Economischen Raad wordt met veel zorg voorbereid. Wat de houding der S.D.A.P. en de mobilisatie be trof, verklaarde de minister dat do regeering niet uit het oog verliest, wat gezegd is in en buiten de Kamer, en zal daaruit haar conclusies trekken. Zij zal 's 1-ands wetten eerbiedigen en opvolging daarvan verlangen, en zij is overtuigd, dat zij daarbij den steun zal ontvangen van de groote meerderheid des volks. (Bravo's.) De Minister van Finantiën was daarna aan het woord en behandelt de salariskwestie. Spr. wijst er op, dat het indexcijfer is gedaald van 213.9 tot 155.2 sinds 1920. Deze daling, dio zich met vallen en opstaan heeft voltrokken, is gekomen tot een punt, als te voren nog niet werd bereikt. De vraag doet zich voor, of dit nu do juiste tijd is voor algemeene salarisverhooging, waarop toch weer een verlaging zou moeten volgen. Moeten wij dan tot een partieele wijziging komen? Sinds Januari 1920 is dat tweemaal gedaan, in De cember 1925 voor de eerste maal. In 1928 voor de twee de maal. In dit laatste geval werd aan het georgani seerd overleg de meest mogelijke vrijheid gegeven. Men kan, wat de verhouding betreft, bijna zeggen dat ze het maar voor het uitzoeken had. Er is wat de onderwijzers betreft, geen reden om te veronderstellen, dat juist te hunnen aanzien iikhot vaststellen van de verhoudingen in 1928 zou zijn mis getast. Tegen een eenzijdige herziening van de onder wijzers-salarissen heeft een lid der centrale commis sie een artikel geschreven, dat binnenkort zal wor den \gepubliceerd. Een versterkte positie in het geor ganiseerd overleg zou volgens spr. de debatten in de Kamer niet voorkomen. Men herinnert zich dat de onderwijzers in 1920 de eenigc groep vormden, die niet voldaan was. Hun teleurstelling was begrijpelijk en voor hen is 1920 geen sympathieke maatstaf. Daar om heeft spr. een vergelijking laten maken met 1914 in de drie grootste gemeenten van ons land. Daaruit blijkt, dat over de goheele linie de verhoo ging belangrijk uitgaat boven de stijging van het indexcijfer. Over de motie-Lingbeek, dio inmiddels ingrijpend gewijzigd is, daar het verband met de algemeene sa laris-herziening eruit geschrapt is, moet de regeering zich nader beraden. De motie-van den Tempel moet zij ontraden. Met de rede van den heer Nolcns kan spr. in het algemeen meegaan. De onderwijzers moeten op een of andere wijze in het G.O. worden ingeschakeld. Over een nieu we procedure in het G.O. wil spr. de centrale com missie hooren. De regeering wil gaarne overwegen de mogelijkheid van ccn periodieke herziening om de 5 jaar. Ook hier over zal zij de centrale commissie hooren en met haar advies ernstig rekening houden. Inzake de po sitie van do nrbeidscontracters zal voor 1 September 1931 ccn voorziening worden getroffen. Voor dat over de motie-Lingbeek wordt gestemd, wordt op voorstel van den heer Van der Waerden deze aangehouden en behandeling volgt bij Hoofd stuk VI. De motie-Van der Tempel wordt verworpeln met 58 togen 29 stemmen. Vóór s.d., v.d., comm. en de heer Floris Vos. Daarna zijn de verschillende Hoofdstukken der Be grooting aan de orde. De communisten kwamen op tegen het hooge inko men der Koningin. Bij stemming wordt dit hoofd stuk met 2 stemmen tegen aangenomen. De Middelenwet wordt aangenomen met 2 commu nisten tegen. Daarna volgt Hoofdstuk X, Arbeid, Handel en Nij verheid, waarbij de heer Kupers de werkloosheid be spreekt en zich keert tegen loonsverlaging. Mej. Suze Groeneweg bepleit een vacantieregeling voor jeugdige arbeiders, terwijl bij de verdere bespre kingen tal van andere wenschen werden kenbaar ge maakt Mevr. v. Italië van Embden wil meer inspectrices, wier levenspositie wordt verbeterd. Zij wil tevens moederloon, opdat de vrouwen kunnen thuis blijven. De heer Smcenk kan als middel tot bestrijding der werkeloosheid geen verdere verkorting van den ar beidstijd aanvaarden. Spr. juicht uitbreiding van de toepassing der arbeidswet toe. Mej. Meijer (r.k.) wil het aantal inspectrices en op zichteressen bij de Arbeidsinspectie zeer spoedig uit breiden. De heer Bakker komt op tegen allerlei maatrege len die de productiekosten verkoogen. Rationalisatie der arbeidsinspectie is noodig. De heer Drop diingt aan op een onderzoek naar de arbeidstoestanden in de kunstzijde-industrie. Overleg met de arbeidersorganisaties over de nood zakelijkheid der overwerkvergunningen blijft spr. noodzakelijk achten. Wat de filiaalhouders betreft, vraagt spr. hoe hij met de jurisprudentie, volgens welke deze vallen on der het werktijdenbesluit van winkeliers, kan rijmen een beslissing van de Arbeidsinspectie te Amster dam van 3 September 1030, waarbij bepaald werd dat een filiaalhouder met minder dan drie bedienden niet viel onder het werktijdenbesluit. Mevrouw Bakker-Nort komt op tegon het „wegbo- schermen" van vrouwen uit de fabrieken en dringt eveneens aan op uitbreiding van het aantal arbeids- inspectrices, alsmede op toepassing van de Arbeids wet op kellner3 en meisjes in lunchrooms e.d., als mede op apothekersassistenten. De heer dr. Vos acht de vermeerdering van het personeel der Arbeidsinspectie in strijd met de pas sage in de Troonrede over de versobering; de mi nister stelle zijn sociale taak niet boven zijn econo mische taak. Verlaging der loonen zou ons beter in staat stellen om met het buitenland te concurreeren. Kunnen de lasten, die de overheid op het kleinbe drijf heeft gelegd, niet de oorzaak zijn, dat de klein handelsprijzen niet voldoende dalen? De heer Van der Meijs verklaart zich in het alge meen tegen het tweeploegenstelsel voor jeugdige per- soonen. Donderdagmiddag voortzetting der vergadering. EEN VOORBEELD TER NAVOLGING. Bij het Bestuur van het Witte Kruis alhier, is van een der leden een schrijven ingekomen, waarin niet alleen dank werd gebracht voor het gebruik van materiaal ten behoeve van een zieke huisgenoot, maar waaraan ook een geklelijkcn gift was toegevoegd. Een voorbeeld van dankbaarheid dat navolging ver dient. VERKIEZING NOTABELEN. Wegens periodiek aftreden van de heeren K. Hoog- schagen, P. Hopman, P. Lap en C. Marees, die niet her kiesbaar waren, had Maandagavond de verkiezing plaats van vier notabelen voor de Ned. Herv. Gemeente alhier. De uitslag der stemming was dat gekozen werden de heeren P. Stammes Jbz., T. Wonder, Jb. de Veer en M. Kant. HUIS VERKOCHT. Het burgerwoonhuis aan de Spoorlaan, eigendom van en bewoond door den heer J. Krans, is uit de hand verkocht aan den heer K. Slik te Barsingerhorn, die zich in onze gemeente zal vestigen. BOUWLUST. De heer J Krans is voornemens een nieuw burger^ woonhuis te doen bouwen op het bouwterrein aan het zuideinde van de Spoorlaan, welk terrein toebehoort aan de familie Reijnink te Zeist. Familie-aangelegen heden zijn evenwel ooi-zaak dat nog niet tot bouwen kan worden overgegaan en veroorzaken tevens, dat nog een zestal terrein-aanvragen niet is afgewikkeld. GEMEENTE SCHAGEN. Gehuwd: Adrianus Matheus van der Paauw, oud 30 jaar, metselaar te Schoonhoven en Gcertruida Huiberts, oud 30 laar, zonder beroep, wonende te Schagen. Theodorüs Breeuwer, oud 26 jaar, harbier, wonende te Amsterdam, en Agnes van Lint, oud 20 jaar', zonder beroep, wonende te Schagen. POLITIE. Verloren: een blauwe vulpen. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld. 15-jarige jongen dcor twee mannen opge wacht en van zijn paard gesleurd. Gisteravond heeft in de Schagerwaard een bru tale aanranding plaats gehad. De 15-jarige zoon van den heer S. uit de Woudmeer kwam te paard, zoo als eiken avond, uit de avondschool te Schagen en was op weg naar huis. Op den driesprong gekomen, waar men rechts af naar Dirkshorn gaat en links naar station Schagerwaard, werd hij opgewacht door twee mannen, die zijn paard vastgrepen. Je geld of je leven, klonk het door de stilte van den avond. En of de knaap nu al beweerde dat hij geen geld bij zich had, het mocht niet helpen, hij werd van het paard gesleurd en geheel doorzocht. De brutale aanranders konden echter geen geld vin den, weshalve zij zonder buit het horloge van den jongen hebben ze blijkbaar niet opgemerkt in het donker verdwenen. Doodelijk verschrikt rende de jongen weer naar Schagen terug, waar van het gebeurde aangifte werd gedaan bij de politie, eveneens geschiedde dit bij de rijkspolitie te Dirkshorn. Te Stompersgast nabij Dinteloord. Vee koopman beroofd. Toen Maandagavond de veekoopman S. van de* Mee berg uit Dinteloord in West-Noord-Brabant, van Ouden bosch naar huis reed, werd hy op den dijk van St Antoine nabij Stampersgat onverwacht door twee per sonen aangevallen en van de fiets getrokken. Al vech tende wist een der aanranders den veekoopman zijn portefeuille af te nemen en er mee aan den haal te gaan. Toen de tweede aanvaller de kans schoon zag. volgde hij zijn makker. V. d. Meeberg wilde zijn aan valler achterna rijden, doch door revolverschoten van de bandieten moest hij hiervan afzien. Telefonisch gaf hij uit Stampersgat kennis van de inranding aan de marechaussee van Oudenbosch welke terstond een on derzoek instelden. Dinsdag werden verschillende perso nen geboeid opgebracht in verband met deze zaak. Of men echter de daders te pakken heeft, is nog niet be kend en de marechaussee bewaart hieromtrent voor- loopig het stilzwijgen. De portefeuille welke ruim f 600 bevatte, werd later ledig op den dijk teruggevonden. Naar de Japansche bladen melden, zouden op het eiland Formosa nieuwe onlusten zijn uitgebroken. In de gebieden, waar den opstand onlangs de kop werd ingedrukt, hebben rebellen politiestations overvallen en verscheidene beambten gedood. De Japanscho regeering heeft onverwijld een vlieg tuig-eskader naar Formosa gedirigeerd om een straf expeditie te ondernemen. De Japansche verliezen zouden zeer talrijk zijn. 19 dooden en ongeveer 60 gewonden. Reuter seint uit Oklahoma: Een tornado, die gepaard ging met een hevigen re genval, heeft het stadje Bethany, in den Amerikaan- schen staat Oklahoma, geteisterd. Zeventien personen werden gedood, ca. zestig gewond en 200 huizen ver nield. Door den regen werd do hulpverleening zeer belommerd; het water staat meer den 30 c.M. hoog in do straten. De tornado heeft verder in het naburige Camel een school verwoest, waarbij twee kinderen werden ge dood en een onderwijzeres gewond. Nood maakt eendrachtig! Samenwerking tusschen arbeiders en boeren. Na uitvoerige besprekingen zijn de werkgeversorgani saties In het landbouwbedrijf met de drie nationale land- arbeidersbonden overeengekomen, samen te werken tot het verkrijgen van regeeringshulp voor den landbouw. Als basis van samenwerking zijn door beide partijen de volgende conclusies aanvaard: 1. Do besturen der werkgeversorganlstatles verplich ten zich. geen actie tot loonsverlaging te voeren, als worden verkregen: a. Maat regeelen tot steun van de tarwe- en suikerbie tenteelt. b. Maatregelen tot verbetering van de utikomsten van het veenkoloniale landbouwbedrijf. 2. De besturen van de werknemersorganisaties ver plichten zich geen actie te voeren tot loonsverhooging en verklaren zich bereid hun volle medewerking te verlee- nen tot het verkrijgen van: a. Maatregelen tot steun van de tarwe- en suikerbie tenteelt. b. Maatregelen tot verbetering van de uitkomsten van het veenkoloniale landbouw bedrijf, en om c. Met de werkgevers ernstig to overleggen over wat nog verder gedaan kan worden tot steun van den land bouw, speciaal voor de veenkoloniën. 3. Indien do besturen van werkgevers- en werknemers organisaties er niet in slagen, de leden ertoe te brengen geen loonactie te voeren verplichten zij zich aan de leden voor to stellen de loonsbepaling te doen geschieden by arbitrale uitspraak. De samenwerking zal tot gevolg hebben, dat allereerst met kracht zal worden geyverd voor een maalgebod als bedoeld ln het ontwerp-Tarwewet voor steun voor de suikerbietenteelt, voor steun voor de aardappelmeelln- dustrie en voor verlaging van spoorvrachten. Tot dit doel zullen besprekingen worden aangevraagd met Ka merfracties van de verschillende politieke partyen en met do Staatscommissie-Lovink. Staande de vergadering werd besloten een adres tot de Tweede Kamer te richten, met verzoek tot aanne ming van het ingediende wetsontwerp tot steun aan de tarweteelt Verscheidene menschen verdronken. Naar uit Antwerpen gemeld wordt, heeft daar gis teravond omstreeks half zes op de Antwcrpsche reede voor de Rijnkade een ernstige aanvaring plaats ge had. De Engclsche vrachtboot „Continental", geladen met stcencn en komend van Terhagen, kwam in aan varing met een kolenboot, do „Hebble", die uit zee kwam. De botsing was geweldig en de „Continental" zonk oogenblikkelijk. De rivierloods die in een roei boot ter plaatse was, kon drie man redden, n.1. den bovenrivierloods, den kapitein en een lid der beman ning. De bovenloods werd ter verzorging naar hc. loodswezen vervoerd. Men vreest, dat zeven tot negen personen zijn verdronken. Het schip is midden in het vaarwater gezonken; mast cn schouw steken nog bo ven het water uit. Men heeft boeien om het wrak ge legd. Te Castricom. Een bult van 1400. Gisternacht is ingebroken in het café-restaurant „De Rustende Jager" te Castricum. Van de voordeur is een spiegelruit ingedrukt, waarna de dader of da ders zich toegang hebben verschaft tot een kamertje achter de restauratiezaal. Uit een gesloten bureau, dat de nachtelijke bezoe kers hebben geopend, is een bedrag van ongeveer f400 gestolen, welk geld zich bevond respectievelijk in een geldkistje en een los geldzakje. Overigens wordt niets vermist. De tweede inbraak is gepleegd bij den dominéé. Aan de achterzijde van de pastorie is een ruit inge drukt en een raam opengeschoven; er wordt echter niets vermist. De derde en vierde inbraak van dezen nacht gol den respectievelijk het woonhuis en het winkelpand van de firma Heideman. Ook hier hebben de daders zich toegang verschaft door aan de achterzijde een ruit in te drukken. In het woonhuis werden verschillende vertrekken on derste boven gehaald; echter wordt noch hier, noch in den winkel iets vermist. Een bijzondere omstandigheid is, dat de eigenaar van „De Rustende Jager" na drie uur naar bed is gegaan, zoodat de inbraak in zijn zaak na dien tijd moet zijn gepleegd. Hij heeft echter niets gehoord van het indrukken van de zware spiegelruit in de voordeur. Het vermoe den is gewettigd, dat ook de drie andere inbraken door dezelfde personen zijn gepleegd. De politie te Madrid op alles voorbereid. Dinsdagnacht heeft de politie te Madrid mededcc- lingcn ontvangen, dat de communisten zouden trach ten dc staking in de hoofdstad opnieuw te doen uit breken. In verband hiermede werden tevens weer ge ruchten over putsch-pogingen opgevangen. De poli tie heeft daarop alle beschikbare krachten en de ma rechaussee uit de omliggende provincies gemobili seerd en houdt thans al deze troepen gereed. Madrid maakt den indruk van een belegerde stad. Bij dc toe gangswegen tot Madrid worden alle automobielen, vrachtwagens, enz., onderzocht, of zij ook wapens be vatten. In de voorsteden worden zelfs de voetgangers op wapens gefouilleerd. Tot nu toe is de rust in de hoofdstad echter niet verstoord. Ondanks het optimisme, dat Dinsdagavond te Bar- cclona heersehte, is de staking Woensdag blijven voortduren. Alleen enkele tram- en autobuslijncn re den en de restaurants en café's waren weer open. Dc politie en gendarmerie patrouillcorcn met karabij nen gewapend door de straten. Do voedselvoorziening geschiedt normaal. Door de straten rijden wagens met levensmiddelen. Het blijft rustig. In den omtrek van Barcelona wordt normaal gewerkt DIEPE VAL, Schilder in zorgweklrendcn toestand op genomen. Dinsdagmiddag is ln het gebouw van den R. K. Volksbond te Delft de 40-jarige schildersknecht W. V. van een 15 meter hooge stelling gevallen. In be- wusteloozen toestand werd hij naar het gasthuis ver voerd. Zijn toestand is haogst zorgwekkend. Woensdag 19 November is te Hoorn in de Zieken- inrichting aldaar overleden Burgemeester Breebaart van Hoogwoud, in den ouderdom van 60 jaar. Deze droeve tijding komt nog onverwachts, want wel was Burgemeester Breebaart ernstig ongosteM, sinds cenige weken, maar zoo zwaar werd de toe stand toch niet ingezien dat het einde zóó nabij zou zijn. In zijn gemeente Hoogwoud en ook ver daarbui ten was de heer Breebaart een bekende persoonlijk heid, wiens karaktereigenschappen zoowel als zijn kennis op gebied van gemeente- en polderadministra tie, algemeen geëerd werden. Met een grooten werklust bezield gaf hij zich aan zijn ambt en bijbetrekkingen met al de gaven waar over hij beschikte. Een goedhartig man zijnde, die geen rancune kende, tegenover niemand, ook al was de bejegening van anderen niet steeds vriendelijk, kwam hij de menschen steeds tegemoet en was hij altijd tot hulp en voorlichting bereid. Burgemeester Breebaart was daarom in zijn gemeente populair en wist men zyn persoon en zijn werk algemeen te waar- dceren. Op allerlei gebied heeft do overledene zich in het maatschappelijk leven newogen en. zijn talrijke functies bewezen dat het oude gezegde ook op hem van toepassing was: wie veel werk heeft, kon ook veel doen! Jan Breebaart werd 23 September 1870 te Winkel geboren. In de raadsvergadering van Hoogwoud van 11 No vember 1903 werd hij wegens voortdurende ongesteld heid van den secretaris, den heer W. Vetter, be noemd tot, waarnemend secretnriB en in de raads vergadering van 19 November 1908 volgde de mede- deeling dat de heer J. Breebaart i)z. benoemd was tot waarnemend gemeente-ontvanger en boekhou der van het Alg. Burgerlijk Armbestuur. Op 18 Januari volgde de definitieve benoeming tot Secretaris-Ontvanger en Boekhouder van het Alge meen Armbestuur van Hoogwoud, terwijl in 1904 op 1 Juli eervol ontslag uit deze laatste betrekking volg de. Op 22 November 1905 ging de heer C. Pijper als bur gemeester der gemeente Hoogwoud heen en richtte de heer Breebaart eenigc hartelijke woorden van af scheid tot hem. En het was in de raadsvergadering van 19 Januari 1906, dat do installatie van den heer Breebaart als Burgemeester volgde, waartoe H. M. de Koningin hem 9 Januari daaraan voorafgaande had benoemd. De overledene zou 9 Januari n.s. dus 25 jaar burge meester van Hoogwoud zijn geweest. 25 Januari 1906 word den heer J. Breebaart Dz. eer vol ontslag verleend als Gemeente-Ontvanger cn dc heer A. Rooker als waarnemend benoemd. Maar ook nog in tal van andere functies ontplooide de hoer Rrcobaart zijn werkkracht. Hij was Secretaris van do Bnnno Hoogwoud on Aartswoud, Sooretaris- Penningmcestcr van den Polder Waard en Groet, welke functie hij reeds meer dan 25 jaar vervulde. Verder was hij Hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland, genaamd De Vier Noordcr Koggen, Voorzitter van het Vakonderwijs te Hoogwoud, Voor zitter van dc Vorecniging van Waterschapsbclnngen en Verkeerswegen, terwijl hij ook in zijn gemeente het vercenigingslcven diende, waarvan zijn beschermheer schap van tooneelvereeniglhg en fanfarecorps en gymnastiekvereniging het sprekend bewijs was. o Burgemeester Breebaart was een werker in den besten zin van het woord, een stoere figuur, maar een mensch met een vriendelijk gemoed en als zoo danig zal hij in velct* herinnering blijven voortleven! KETELONTPLOFFING. Stoker ernstig gewond. Gistermorgen om ongeveer half 7 heeft nan de scheepswerf van de machinefabriek „De Bieshosch' te Dordrecht een ernstig ongeval plaats gehad. De ke tel van de aldaar liggende sleepboot „Rhin" sprong namelijk plotseling uiteen, waarbij de stoker \Y. C. den B., zeer ernstige verwondingen opliep. De man is naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak vnn de ontploffing tast men nog in het duister, doch het onderzoek is in vollen gang- SCHAGEN, 20 Nov. 5 stuks paarden f 150—225, 49 gelde koeien (magere) f 235—325, 60 idem (vette) f 300-^470, 48 pinken f 140 —275, 51 graskalvcrcn f 80—120, 28 nuchtere kalveren f 18 —26, 50 idem vette 3642. 141 overhouders 28—35. 3 bokken en gelten 6—10, 7 varkens magere 20- 35. 47 idem vete per Kg. 48—51 cl. 168 biggen f 12—20, 23 konijnen 0.602.50, 87 kippen f 1—1.50. EIERVEILING SCHAGEN. 20 Nov. Aangeveerd zyn: 71 partijen 27315 stuks kipclercn. 5 partyen 580 stuks eendeieren. De prys liep van: kip- eieren f 8.70—9.70. kleine f 5.90-7.90, bruine f 9.20. eend- eieren f 5.205.30. De veiling duurt voort. WARMENHUIZEN. 19 Nov. Nep f 3.80, uien f 3 per 100 Kg. Aanvoer 400 Kg. nep, 1200 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE. 19 Nov. Gr. Schotsche muizen f 2.70, uien f 2.20—3.10, drielingen f 1—1.40, grove f 2.50—2.70, gele nep f 3.10—4. peen f 1.50 —1.80, rammenas t 1.40—1.50. roode kool f 35.40, witte kool f 0.801.20, gele kool f 1.60—2.10, D. witte kool t 1.80—2.20, per 100 Kg., witkrop f 0.300.40, bloemkool f 9.9016.80 per 100 stuks. Aanvoer: 200 Kg. aardappelen. 15000 Kg. uien, 4300 Kg. peen, 2500 Kg. rammenas, 35200 Kg. roode kool, 10800 Kg. witte kool, 3200 Kg. gele kool, 6600 Kg. D. witte kool, 800 stuks witkrop. 700 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK. 19 Nov. Bloemkool lecerf t 4.906.30, reuzen f 12.7018.20. 2# soort f 2.80—4.30, per 100 stuks, roode kool f 1.80- 5 5<V gele kool t 1.70—2.70. Deensche witte kool f 0.60—190^ uien grove f 2.40—3, uien f 2.40—3.20, drielingen f 1.39— 1.60, nep f 4, peen f 1.702, per 100 stuke, witkrop f 1 per 100 stuks. Aanvoer: 5300 stuks bloemkool, 29000 Kg. roode kool, 21000 Kg. gele kool, 19000 Kg. Deensche witte kool, 11500 Kg. uien. 2500 Kg. peen, 260 st. witkrop. AMSTERDAM. 19 Nov. Noordholl. blauwen f 2.50—2.60, Flakkceschc eigenhei mers f 3.203.30, per H.L., id. juin f 11.20. per 50 Kg. ld. eigenheimer poters f 2—2.20, Spuischc eigenheimers f 3.30—3.40, id. elgenh. poters f 2.25— 2.50. Zoeuwsche bon ten f 3.254, ld. blauwen f 3.254. id. bonte poters t S —2.10, blauwe poters f 2—2.10, IJpolder eigenheimer* f 2.80—3, ld. blauwe elgenh. f 2—2.50, Zceuweche Vlaand. industrie f 2.30—2.50, ld. eigenheimers f 3, Friesche bor- gers f 2.702.90, Drentache eigenheimers t 2.103.50 per H.L. AMSTERDAM. 19 Nov. Ter markt waren heden aangevoerd 215 vette kalveren le kw. f 1.06—1.18, 2e kw. f 0.94—1.04, 3e kw. f 0.86-0.94, per Kg. levend gewicht. 22 nuchtere kalveren f 1217, 700 varkens, vlceschvarkens 90110 Kg., 60—61 ct zware varkens 59—60 st., vette varkens 56—58 ct.f per Kg. slachtgewlcht ALKMAAR. 19 Nov. Op de heden gehouden Schoiveemarkt waren aange voerd 637 koelen (v. j. 735) en 117 kalveren (v. j. 123) Pryzen: melkkoeien f 250—400, gelde koeien l 180- 350, kaifvaarzen f 150250, gelde vaarzen f 120 -239, stler!cal- veren f 100150, graskalveren f 70140, Handel in koeien stug, ln kalveren goed.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7