St. Nicolaas Cadeau POORTER'S Tapijt- en Meubelhandel JE ADRES Onze SIKI NICOLAASTAFEL FIRMA RUS, Voor een passend en blijvend IS Laagzijde B 36 SCHAGEN Opening v. d. Openb. Lagere School te Lutjewinkel. Luxe Doozen Chocoladeletters Bonbons enz., Geweldig tumult in Berlijn's gemeenteraad. De Indische postvluchten. Plaatselijk Nieuws. Waarnaar men luistert TELEFOON 87 Donderdagmiddag werd de school te Lutjewinkel na da verbouwing en uitbreiding officieel in gebruik ge nomen. Aanwezig waren: Burgemeester en Wethouders, alle leden van den Raad en de Sceretarls, de commissie van toezicht op het lager onderwijs; de oudercommissie voor de school te Lutjewinkel, de commissie tot wering van schoolverzuim voor de school te Lutjewinkel, het onder wijzend personeel, architect, uitvoerder en opzichter van dezen schoolbouw, en'voorts alle lawllngen voor wio deze opening een langverbeide gebeurtenis was. De bestaande school, is vergroot, door aanbouwing van een leslokaal en een gymnastieklokaal en met daarbij aansluitend speelterrein. Het geheel spreekt als een stuk degelijk, wel doordacht werk, waar elke plaats zoo prac- tisch mogelijk is benut. Het oude gedeelte is in aanslui ting aan het nieuwe, waar dit noodig bleek, ook herzien en zoo werd de geheele school voorzien van waterclo sets en de geheele gang gerestaureerd. Het nieuwe les lokaal in zijn bijzondere mooie schildering (wikkelwerk) en zijn groote lichtramen, is een en al leven en vrien delijkheid. Het nieuwe meubilair sluit zich volkomen bij het geheel aan. Het gymnastieklokaal is ruim en vlug opgetrokken eenvoud en degelijkheid heeft hier voorge zeten, en op de meest geschikte plaatsen zijn de te ge bruiken sportartikelen aangebracht Aan de zorg. zoowel voor de geestelijke als de lichamelijke ontwikkeling is alles besteed, en een geheel samengesteld, dat er mag zijn. De burgemeester het woord nemende heet de aanwe zige dames en heeren welkom en het doet hem een ge noegen dit te mogen doen in deze feestelijke omgeving. Toen voor eenigen tijd geleden een terrein werd aan gekocht voor sportterrein achter de bestaande school, dienstbaar voor het onderwijs in lichamelijke oefening, had men niet verwacht zoo spoedig te staan voor het verheugende feit, aan deze school te zien toegevoegd, een derde leslokaal, benevens een gymnastieklokaal, waar het leerlingenaantal van dien aard was, dat op een 3de leerkracht aanspraak kon worden gemaakt, daar zat aan vast het bouwen van een 3e lokaal en tegelijk hier mede werd ook gebouwd een gymnastieklokaal, zooa'.s die in 1936 aan alle scholen zullen moeten zijn. Spreker hoopte de bloei van Lutjewinkel zich te zien voortzetten en zoo, dat nog eens een 4e leerkracht wordt bereikt Met de 3e leerkracht kon echter reeds een be langrijke verbetering in het onderwijs intreden. Spreker is er trotsch op te kunnen neerschrijven in zijn memoires, dat tijdens zijn burgemeesterschap van Winkel, dit gebouw werd geopend. Een gebouw met In zulke frissche klueren, werkt opwekkend voor onderwij zers en leerlingen en de goed verzorgde omgeving zal ze ker zijn invloed op het onderwijs doen gelden. Voorts richt spreker een woord van dank tot den aannemer, den heer Boekei, die op zoo serieuse wijze het werk heeft uitgevoerd en een mooi stuk werk heeft tot stand ge bracht. Den architect, den heer Vis, wordt eveneens dank gebracht voor zijn werk en gefeliciteerd met 't feit, dat het hem gelukt is, een mooi geheel samen te stellen, en de heer Mok, opzichter, voor zijn goede zorgen, dat alles juist werd uitgevoerd. Bakkerij „DE ZEEUW". biedt U alle soorten van de bekende merken „Droste" en „Rademakers". Doet tijdig Uwe bestellingen. Tenslotte draagt spreker de school over aan het Hoofd der school, met den wensch, dat hij en 't onderwijzend personeel nog een reeks van jaren hier aangenaam mo gen werken, tot heil der jeugd, en de resultaten van dien aard moge zijn, dat het later voor hen steeds een aange name herinnering zal zijn, te kunnen verklaren aan deze school te Lutjewinkel te hebben gewerkt Van de leer lingen verwacht spreker dat de prettige inrichting en de goed verzorgde omgeving een aansporing zal zijn. voortdurend hun best te doen. Het hoofd der school, de heer Mulder, herinnert er aan, wat er in het laatste jaar, al aan de school Is veran derd en hoe reeds de leerlingen der le en 2e klasse hun kerden naar het oogenblik waarop zij hun nieuw lokaal zullen betrekken. Spr. schetst de offers, welke het ge meentebestuur van Winkel, zich heeft getroost om dit alles zoo te maken, en waar straks de zorg om het zoo mooi te houden aan hen is overgedragen, zal ook voor een groot deel door de leerlingen daarvoor gezorgd moe ten worden (instemming van al de kinderen). De heer Mulder dankt mede namens het onderwijzend personeel voor de mooie school die zij hebben gekregen en voor de groote belangstelling, welke het bestuur der ge meente heeft voor alles, wat het onderwijs ten goede kan komen. De heer Span, hoofd der school te Winkel, deelt tnede, dat de voorzitter van de Commissie van toe licht op het.Lager Onderwijs verhinderd is hier aan wezig te zijn en hem heeft verzocht hier iets namens de Commissie te zeggen. Spr doet dit met genoegen en zegt dat de Commissie het bijzonder op prijs stelt, dat zoo'n groote verbetering In het onderwijs is ingetreden en ook te Lutjewinkel kon worden bereikt, het getal leerkrachten van 2 op 3 te zien gebracht. Moge de L.O.-wet deze verandering al voorschrijven, het zou niet iooveel efect hebben gesorteerd, als het niet was uitgevoeni door een gemeentebestuur, dat het onderwijs een zoo warm hart toedraagt, waardoor de wijze van uitvoering boven allen lof verheven is. De Commissie zegt daarvoor hartelijk dank. Als «preker vervolgens nog een Woord richt tot zijn collega's, dan is het om hun te feliciteeren met de ver kregen school en met de gelegenheid om in zoo'n op gewekte, goed verzorgde omgeving te mogen werken. Bij de moeilijke taak der onderwijzers kan niet an ders of zoo'n omgeving moet daar aan tegemoet ko men en verlichting brengen in hun taak, aan de jeugd mede tegeven, zooveel mogelijk ten bate van hun ver der leven. De heer S. Vis, architect, dankte voor de waardee- rende woorden tot de uitvoerders en hem gericht. Er is zeker veel voorbereidend werk moeten worden verricht en dc plannen moesten nog wel eens worden gewijzigd, doch cr is een goed geheel uit geboren en spreker is er dankbaar voor, dat de opdracht hiertoe aan hem is gegeven De heer De Veer, voorzitter der Oudercommissie, brengt in herinnering, hoe reeds jaren is gepoogd om te Lutjcwinkel een derde leerkracht en als gevolg daarvan een derde leslokaal te krijgen. De derde leer kracht gelukte reeds, en vandaag den dag wordt ver vuld de lang gekoesterde wensch en wordt in gebruik genomen ook het derde lokaal. De school met gymnastieklokaal en sportterrein vol doet aan hooge eischen en we zijn daar dankbaar voor. Waar de Burgemeester zoo juist de school in zijn tegenwoordlgen toestand aan het onderwijs heeft over gedragen, wenscht spreker den wensch uit te spreken, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren de vruchten van dit werk te mogen gadeslaan. Inmiddels worden aan de kinderen eenige versnape ringen rondgediend en door de zorg van de onderwij zers is ook door hen een programma opgesteld, want ook zij wilden wat doen bij deze feestelijke opening. Met genoegen werd geluisterd naar het zingen van de kleinsten en het zeggen van een gedichtje door de grooteren en het vormen van een groepje, voorstellen de alle vakken welke aan de school worden onder wezen, door de grootste leerlingen. 't Was een feestdag vcor de kinderen en een dag van beteekenis voor de grooteren, en vooral te Lutje winkel, waar dit de vervulling was van een wensch, welke nog voor korte jaren, als ijdel werd gedacht. Do communistische fractie met geweld nlt de zaal verwijderd. De Donderdagavond gehouden zitting van den Ber- lijnschen gemeenteraad is de rumoerigste geweest, die in dit college ooit heeft plaats gehad. Onmiddellijk na de opening van de bijeenkomst deed de voorzitter voor lezing van den brief van den regeeringscommissaris, waardoor de raad in kennis werd gesteld van de be noeming van twee staatscommissarissen voor de stad Berlijn. De communist Kasper begon daarop met de voorlezing van een vlammend protest tegen deze be noemingen, maar de voorzitter zag zich na korten tijd genoodzaakt Kasper het woord te ontnemen, daar de verklaring een aaneenschakeling van beleedigingen aan het adres van alle mogelijke autoriteiten bleek te zijn. terwijl tevens de bevolking in deze verklaring werd aangespoord het betalen van belasting te staken. De houding van den voorzitter lokte weliswaar geweldig tumult uit, maar na korten tjjd kwamen de gemoede ren weder tot bedaren. De poppen gingen spoedig we der aan het dansen, toen de meerderheid van den raad zich uitsprak tegen de onmiddellijke behandeling van een communistisch voorstel, strekkend tot het uitkee- ren van een wlntertoeslag aan de noodlijdende bevol king. Ditmaal waren het voornamelijk de tribune bezoekers, die te keer gingen, zoodat de voorzitter de politie last gaf tot ontruiming van de tribune. Intus- sohen werd de zitting geschorst. Na heropening van de zitting begon het kabaal opnieuw. De voorzitter sloot ten einde raad de heele communistische fractie uit de zitting uit Daar de .communistische raadsleden echter weigerden vrijwillig heen te gaan, moesten ze met ge weld uit de zaal worden verwijderd. Nadat de zitting opnieuw was geopend, verklaarde de woordvoerder der nationaal socialisten dat zijn fractie in dit parlement en in deze omstandigheden niet langer kon medewer ken. De nationaal-sociallsten verlieten daarop de zaal. Tijdens het tumult in de vergaderzaal hadden com munistische werkloozen in de vestibule van het stad huis barricades opgericht. Deze betoogers moesten door de politie met geweld uit het gebouw worden verwij derd; hierbij werden vijf agenten gewond, tenslotte was de rust weder hersteld. Zondag 30 November. Hilversum (298 M.) V.A.RA. 8.50 Actueele mededeelingen van Nederlandsche Voet balbonden; 9.00 Tulnbouwhalfuurtje door S. S. Lan- tinga. Onderwerp: Varens. 9.25 Mededeelingen in Es peranto; 9.40 S. Franke leest uit eigen werk. V.P.R.O. Kerkuitzending uit de Remonstrantsche Kerk te Utrecht. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.0112.30 Rodio-Volks-Unlversiteit. Cur sus: ..Film en Filmkunst"; 12.302.00 Middag-concert door het AVRO-Octet; 2.00— 2.30 Boekenhalfuur; 2.30— 4.00 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Uitzending van de Bach-Matinee door het Concert gebouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengellterg; 4.004.15 Gramofoonmuzlek; 4 154.45 Concert door het Water- landsch Fanfarecorps; 4.455.00 Sportberichten van Vaz Dias. V.A.RA. 5.00 Kinderuurtje. De familie Mulder; 6.00 Vooravond concert door het VA-RA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.35 Voordracht door Willem van Cappellen; 6.45 Ver volg Concert; 7.20 Voordracht; 7.30 Vervolg Concert. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.15—9.30 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.009.30 Gramofoonmuziek; 9.3010.20 Studio- opvoering van „Het Geheim van Suzanne", zangspel ln één bedrijf; 10.2010.30 Syncopatlons op 2 vleugels; 10.3011.00 Vervolg Concert Omroep-Orkest; 11.00 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 9.50 Kerkdienst uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. C. F. Westerraann. K.R.O. 12.0012.15 Toespraak van den Voorzitter van den K.R.O.; 12.15—1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- Sextet; 1302.00 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.002.30 Lezing over: Aischylos in het Nederlandsch; 2.304.15 Middagconcert door de „Schola Cantorum" o.l.v. Hubert Cuypers; 4.15—5.00 Ziekenlof. N.C.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Sassenheim. Voorganger: Ds. P. D. Kuiper. K.B.O. 7.4510.05 Operette „Das Land des Lachels", Roman tisch Operette in 3 bedrijven van Franz Lehar. (Uit zending uit Langenberg. Koor en Orkest van den West-Daiitschen Omroep); 10.05—10.40 Lezing: „Klblhi, een nieuwe Miseie in het Vicariaat van Loango"; 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 1 December. Hilversum (298 M V.A.BA. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Huil Orlcand; 10.30 Ziekenuur- tje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septet; 145 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Vocaal en instrumentaal concert; 2.45 Annie Salomons leest uit eigen werk; 3.30 vervolg vceaal en Instrumentaal concert: 4.80 Kindervertellin gen; 5.00 Vcoravondconcert door het VARA-Orkest; 6.00 Lezing door R. Douma. Onderwerp: De Barneveld- sche kip; 6.30 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. EEN WEG. DIE WEG IS. :Ten gevolge van de hooge zeeën in de laatste dagen Is de zoogenaamde Wagenweg te Egmond aan Zee ge heel weggeslagen. Men is reeds druk bezig om een nieu wen weg te leggen, die ten Zuiden van het Hotel Welge legen zal komen. Donderdagmorgen te kwart voor zeven vetrok van Schiphol het zesde postvliegtuig de PH— AGR. naar Nederlandsch-Indië. De bemanning bestaat uit de vliegers Beekman en Blaak en den mécanicien Na- ber. Behalve familieleden en kennissen van de beman ning was ook ditmaal de directeur van de K.L.M., de heer Plesman, aanwezig om afscheid te nemen. Het vliegtuig heeft 191 K.G. post en 21 K.G. goede ren aan boord. Hugo de Groot; 7.00 „Doe het veilig", serie Veiligheids- kwartiertjes o.l.v. ir. R. A. Gorter; 7.30 Concert door het VARA-Mandoline-cnsemble o.l.v. Joh. B. Kok; 8.00 Voordracht door Willem van Cappellen; 8.30 Muziek van dezen tijd door het VARA-Orkest; 9.30 Voordracht door Adolf Bouwmeester. Fragment uit „Van het Wes telijk Front geen Nieuws" door Erich Maria Remarque; 10.00 Een reis door Europa van het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 11.00 Persberichten Va* Dias; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.15—9.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zieken- dienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur; 11.3012.30 Gramofoonmuziek; 12.0012.15 Politieberichten; 12.30— I.45 Orgelconcert uit de HersL Evang. Lulh. Kerk te Amsterdam door J. H. van Eek; 1.452.00 Gramofoon muziek; 2.00—2.35 Uilzending voor scholen; 2.35—3.15 Causerie over: „De kamerplanten in deze maand" door A. J. Herwig; 3.153.45 Cursus knippen en stofversie- ren; 3.454.00 Gramofoonmuziek; 4.005.C0 Ziekenuur- tje; 5.006.30 Concert voor viool, cello en piano; 6.80 6.40 Gramofoonmuziek; 6.40G.55 Lezing over; „Ver beter uw radio-ontvangst"; 6.557.00 Gramofoonmuziek; 7.007.45 Cursus verbetering van het Gezang in huis, door Jac. Ph. Caro; 7.458.00 Politieberichten; 8.00 8.80 Concert door het Ohr. Radio.Orkest; 8.309.30 Ge deeltelijke uitzending van don Herdenkingsavond van het 10-jarig bestaan van den Kring van Burgerwachten „De Oude Maas"; 9.3010.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest; 9.4510.C0 Causerie on inleiding door M. v. d. Hilst over het Kerstoratorium van Hubert Cuypers; pl.m. 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.45 II.30 Gramofoonmuziek. Dinsdag 2 December. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—9.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend concert door het AVRO-Kwintet; 12.C0 Tijdsein; 12.01— 2.00 Concert door de Haarlemsche Orkest-Vereeniging. o.l.v. Eduard van Belnum; 2.002.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 2.30—3.C0 Rustpoos vcor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knipcursus; 4.004.30 Klassieke Gramofoonmuziek; 4.305.30 Kindcruurtje door Mevr. Ant. van Dijk; 5.30—7.00 Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Amsterdam, o.l.v. Max Tak; 7.007.30 Engelachc les voor beginners; 7.308.00 Radio- Vol ks-Uni versite it. Muzlek-Cursus; 8.00 Tijdsein. Daar na: 3tudio-opvoering van Muciek-Fregmenten uit „Jong Heidelberg", operette in drie bedrijven van Carl Mlllöcker; 9.3010.00 Optreden van Koos Speenhoff; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.1510.45 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 10.45—11.15 Kamermuziek door het Conccrtgebcuw-trio; 11.1512.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.0112.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; 3.00—3.30 Knipcursus; 3.305.00 Verzorging van den zender; 5.00 -3.39 Gramcfconmuziek; 6.30—6.45 Radio Verbonds- kv/a: .iertje; 6.457.15 Cursus Schriftverbetering; 7.15— 7.45 Spreker: Mr. V. G. G. M. Dubois. Onderwerp: „Heb ben de Boerenleenbanken wel reden van bestaan?"; V.4S8.00 Politieberichten; 8.008.15 Concert door het IkR.O.-Orkest; 8.158.30 W. Nlcuwenhuls over radio hoorspelen: 8.3C-2 C0 Opvoering van het Radlo-hocrspel „Mijnramp"; 9.CC— 915 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 9.15—11.00 Verveig Concert; 11.00—12.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. THEATER ROYAL. De film „Zwervers", die deze week ln theater Royal draait, is de geschiedenis van een Jongon landlooper. Jim, cn van een jong meisje, welke laatste door Jim gehol pen wordt om te ontvluchten, nadat zij een misdaad be gaan had. Het wordt echter ontdekt dat Nancy. haar stiefvader vermoord heeft, want hierin bestond haar mis daad. Tenslotte komen de twee al voortvluchtende in een kamp van landloopers terecht, waar Arkansas Snake cn Oklahoma Jim beiden trachten heer en meester te spe len. Nancy, wier portret allerwege door de politie var- spreid is, wordt door Snake herkend en nu wordt tus- schcn hem en Oklahoma Jim gestreden om het bezit van het meisje. Do bende springt op een passeerenden goederentrein na eer3t slag te hebben geleverd met een aantal detec tives, die Nancy op het spoor zijn. Er is echter nog een detective op de locomotief, maar Oklahoma slaagt erin de achterste goederenwagens los te haken, en tot stilstand te brengen. De meeste zwervers verspreiden zich ln alle richtingen, maar Jim. Nancy, en een reusachtige neger, die een zieken man verzorgt, blijven achter. Terwijl de neger op weg is om eten te ha len, sterft de zieke man. Oklahoma komt terug met een Ford en een stel meisjeskleeren voor Nancy, omdat de detectives zoeken naar een meisje in jongenskleeren. Oklahoma tracht een scheiding teweeg te brengen tusschen Jim en Nancy, door hen beiden afzonderlijk te bepraten, maar beiden weigeren. Hü dreigt Jim neer te zullen schieten, maar Nancy plaatst zich voor den jongen, en zegt dat Oklahoma haar dan ook moet dio den. Deze kijkt zeer verbaasd naar het tweetal. HU be sluit dat dat nu liefde moet zyn de liefde waar hij zoo dikwjjls van gehoord heeft, maar die hij nog ncoit heeft meegemaakt. Oklahoma zegt dat hij een beetje gaat slapen. N."i)cy en Jim sluipen weg, zooaio Oklahoma. die deed alsof hij vast in slaap was. venvacht had. Hij begrijpt dat da vluchtelingen niet veilig zijn tenzij hij erin slaagt de de tectives te bedriegen. Tot dat doel kleedt hy het lichaam van den dooden man in Nancy's kleeren. en plaatst het lijk op een met hout geladen wagon. Na deze met petro leum begoten teh ebben, steekt hij den wagen in brand, juist als de detectives terugkomen. Dezo z»Jn au» ge tuige van den dood van Nancy. ZIJ zien hoe Oklahoma van den wagen afklcutert. cn schieten hem neer. En terwijl Jim en Nancy. bovenop «cn Pullman gezeten, naar de Canadeescne grens toesnellen, stort Oklahoma van een hoogon rots. Evenals vorigo jaar geeft het theater Royal ook Zon dag weer een groot St. Nicolaasfeest voor dc kinderen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien wan op de markt van Donderdag grooter vergeleken bü de vorige week. Da handel ging wel, wat verkoopen betrof, maar de prijzen welke besteed werden, waren minder, voor een extra beest werd 53 ets. besteed voor een goed beest 50 ets, maar de gewone gang was 47 48 ets. Maar, werd er gezegd, het zijn ook echte hcrfstmarktcn. Verteld werd, dat het in Schagen beter ging dan te Purmerend; duur zijn nog beesten naar huls terug gegaan en hier werden ze allen verkocht Voor don tijd van 'k jaar waren er nogal geldekoeien aangevoerd; daarin is het echter een stille handel, on zoo was het ook met de kalfkoeien. De koelen zijn to duur om er veel handel in te doen. Anders, zeer weinig kalfkoeien komen er den laatsten tijd aan do markt, doch dit zal wel anders worden. Dc handel in vaarzen was stug, hetzelfde gezegde: ze zijn te duur; uit elkander gezet: kalfvaarzen 175-240 gld. gelde vaarzen 169239 gld. De handel in graskalvcren Is zoo goed als afgcloopcn, er was geen vraag naar. dus stug en heel wat minder in prijzen, als men nagaat, dat do markt voor 14 dagen terug het beste cn duurste graskalf werd verkocht voor 140 gld; nu was dat 110 gld., een groot verschil. Stieren waren er niet aangevoerd, weinig nuchtere kalveren aangevoerd, handel stug. Er waren net een paar extra beestjes aangevoerd en verkocht voor 42 en 4S gld, maar de gewone prijs was 1226 gld. Oude slachtschapen 2340 gld.. slechte handel. Vette schapen handel stug; zoo was het ook met do overhou- ders. De schapenhandel was weer niet gunstig genoeg voor do goedkoopc vetto varkens. Van bokken cn geiten geen bijzonders. De handel ln biggen en schrammen was natuurlijk zeer matig, de aanvoer was belangrijk. Met de vette varkens gaat hot al zeer slecht, wat de prijzen betreft, de handel was stug. voor deze prijzen is het slecht mesten; genoteerd 23—24'/i ets. Op den markt van den 4den September j.1. noteerden wy 34V2— 35Vi ets.; dat is een groot verschil. Vanaf genoemden datum is het zoo zoetjes aan naar beneden gegaan. Wij zullen maar hopen dat het nu stelselmatig weer zoo de hoogte In gaat: de tijd zal het leeren. Op de kippenmarkt bij 't oude, prijshoudend. Vermeld kan nog worden, dat er een kistje zeggen één kistje boter aangovoerd was en nog wel van Wierlngcn; de bo ter moet geweckt zijn beste kwaliteit en bracht op 65 ets per pond. Ondanks dat het Veulenmarkt was, was er weinig drukte op de markt. Dat is wel een heel groot verschil vergeleken bij vroeger jaren! HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Dc Lnndbouwvereeniging Hollands Noorderkwar tier, zal hare Najaarsvergadering op 10 December houden bij den heer C. Boontjes te Schagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 19