SchagerCourant Banketletters Firma K. ROL bij den BANKETBAKKER Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Het mond- en klauwzeermiddel „Matafto". Twee jeugdige Fransche misdadigers. Een ordelievend zelfmoordenaar. Sinds jaren is het beste adres voor BANKETLETTERS HOOGZIJDE - Tel. 70 - SCHAGEN Uit onze omgeving. HEERHUGOWAARD ANNA PAÜLOWNA Dinsdag 2 December 1930 73ste Jaargang. No. 8775 De Spaansche regeering annuleert de bestelling en verbreekt de relatie met den heer Van den Berg. Ten aanzien van het beroemde Matafto, aldus schrijft het „Hsfol." „dat vooral bekend is gewor den als het oanknoopingspunt van de „Nieuwe Rott. Courant" met den Ned. landbouw", zooals ir. Lou- wes, Zwolle het onlangs in zijn blad uitdrukte had bedoeld Rotterdamsch blad bij zijn campagne voor dat „middel" zich o.a. beroepen op een sterk aanbevelend attest van twee Duitschers, dr. Poep- pel en dr. Windisch te Berlijn, benevens op het feit dat de Spaansche regeering 96.000 doses van het „middel" bij den heer Van den Berg had besteld. Ten aanzien van het eerst genoemde argument heeft „Het Volk" een facsimile gereproduceert van een door genoemde twee onderteekende verklaring, ■waarin zij zich verbonden, onder aansprakelijkheid inet hun geheele vermogen, om géén ander mond- en klauwzeermiddel te zullen propageerenA bon entendeur salut! Thans meldt „Het Volk", dat de Spaansche regee ring 20.000 doses Matafto heeft afgenomen van den neer Van den Berg en deze heeft laten distribueeren en toedienen. Het resultaat was echter van dien aard, Idat de resteerende partij van 76.000 doses is afbesteld en dat de relatie met den heer Van den Berg is afge broken. De heer Van den Berg heeft, overeenkomstig de in Spanje geldende wetsbepalingen, bij de registratie het recept van zijn middel moeten deponeeren. „Het .Volk" heeft het opgevraagd en drukt het af: Nardus Stricta 20 Grs. (Borstelgras) Festica alpestri 20 Grs. (Zwengras) Cardo Santo 30 Grs. (Gezegende Distelkruid) Equisetum Salvage 40 Grs. (Paardestaart; sylvaticum). Frutto de Enebro 60 Grs. (Jeneverbes) Corteza de Quina Roja10 Grs. (Kinabast) Sulfuro de Magneso 3H Grs. (Magnesium Sulfide) Lactato de Hierro y2 Grs. (Melkzuur ijzeroxydule) Of de doldrieste reclame-campagne voor dit si nistere goedje thans eindelijk is afgeloopen? voegt het „Hsbl." hieraan toe. Een doodvonnis en levenslange dwang arbeid. Voor het Assizenhof van Versaiïles is een moord- proces behandeld tegen twee jeugdige roovers, die bleken een buitengewoon vereelt gemoed te bezitten. De beschuldigden waren twee Elzassers, de 21-jarige Eugénie Ditih en zijn 17-jarige minnares Georges Loos. In Januari van dit jaar waren zij na het ple gen van kleine diefstallen te Straatsburg, naar Pa rijs gekomen. Zij kochten een revolver en munitie en besloten in koelen bloede, hun ledige zakken te vullen door een taxi-chauffeur, een zekeren Peretto, te dooden en te berooven. Zij namen te St. Denis een taxi en verzochten Peretto hun de Strasbourgstraat af te rijden. Bij Malmaison lieten zij stilhouden, en tewijl Eugène Dieth de aandacht van den chauffeur vasthield door een twist te beginnen over het bedrag dat de meter registreerde, schoot Loos hem neer. De chauffeur, die slechts gewond werd, sprong van zijn kzitplaats en liep weg. Loos ging hem achterna en haalde hem in. Peretto viel op zijn knieën en smeekte Loos zijn leven te sparen ter wille van vrouw en kin deren. De aanvaller bleef voor deze smeekbede onge voelig en schoot den chauffeur dood, wiens zakken hij daarna kalm doorzocht totdat hij de portefeuille vond, die een bedrag van 24 gulden inhield. Een toe gesnelde gendarme slaagde er in, Loos fe overman nen. Loos werd ter dood veroordeeld. Eugène Dieth tot levenslangen dwangarbeid. Alles geregeld, alvorens zich van het leven te benemen. Te Vaux bij Parijs heeft een 60-jarig koopman zelf moord gepleegd door zich op te hangen, aangezien hij door het echtscheidingsproces, waarin hij gewik keld was, een dezer dagen van zijn vrouw gescheiden zou worden. Hij pleegde den zelfmoord op den dag, dat de rechter de zaak zou behandelen, en regelde zelf voor zijn dood elle formaliteiten en bijzonderhe den. Hij regelde zijn begrafenis, liet mededeelingen van zijn overlijden drukken, die hij zelf aan zijn vrienden adresseerde, bestelde een kist en begaf zich naar den geestelijke ter plaatse om zijn begrafenis verder te regelen. Toen de katholieke geestelijke hem mededeelde, dat zelfmoordenaars uit de kerk worden uitgesloten en dus ook geen kerkelijke begrafenis kunnen krijgen, schreef de man eigenhandig op de gedrukte kaarten: „geen kerkelijke plechtigheid" Vervolgens begaf hij zich naar zijn slaapvertrek, waar hij zich ophing. ZANDSTORM TE BARCELONA. Een zandstorm uit de Sahara in Noord-Afrika heeft te Barcelona in Spanje de straten bedekt met een grijze zand massa. De scheepvaart op de Balearen moet wegens den storm gestaakt worden. Het water van de Ebro is tengevolge van den regen val der drie laatste dagen wel 3 meter gewassen, zoodat overstroomingen verwacht worden. In de ber gen is sneeuw gevallen. EEN VLIEGSTER VERDRONKEN? Reuter meldt uit Havanna dat Pense Miller, een Australische vliegster, die Vrijdagmorgen vandaar naar Miami in Florida was opgestegen, onder weg in zee gevallen en verdronken is. Vier vliegtuigen die opgestegen zijn om haar te zoeken zijn te Havana teruggekeerd zonder een spoor te hebben ontdekt Zaterdag werd uit Havana gemeld: Alle hoop op het vinden van mejuffrouw Miller is nu practisch opgegeven. De vliegster schijnt een voor gevoel van haar dood te hebben gehad, want vóór zij opsteeg zeide zij: „Er is iets dat mij zegt, dat ik een ongeluk ga krijgen". BETOOGINGEN TEGEN SOC-DEMOCRATEN. Een aanval op een auto met veertig per sonen. Zaterdagavond is te Coburg in Duitschland een soc.-democratischc vergadering gehouden, in ver band waarmede buiten het vergaderlokaal een groote menigte politieke tegenstanders was samenge stroomd. Tegen elf uur werd een uit Oslau-Xeustadt komen de vrachtauto, waarin deelnemers aan de vergade ring zaten, overvallen en met steenen en bierfles- schen bekogeld. De chauffeur werd hierdoor aan het hoofd gewond, waardoor hij het beheer over zijn stuur verloor. De auto reed daarop van een twee meter hooge glooiing af, sloeg over den kop, waardoor van de veertig inzittenden twee zwaar en verscheidene licht gewond werden. In verband met deze incidenten zijn drie personen gearresteerd. ONTPLOFFING IN EEN AMERIKAANSCHE MIJN. Uit Mc. Alcster (Oklahoma) wordt gemeld: In de 40 mijl van hier gelegen steenkoolmijn Haileyola, is een ontploffing geschied, waardoor 45 mijnwerkers op 450 meter opgesloten werden. Het reddingswerk is begonnen; tot nu toe zijn 13 dooden en 4 gewonden geborgen. BLOEDIGE FAMILIETWIST IN EEN FRANSCH DORP. Een ernstig bloedbad is eergisteravond aangericht in een kleine gemeente in de nabijheid van Ronnos. De burgemeester dezer plaats had eenige familiele den en vrienden te zijnen huize uitgenoodigd. Toen men de deur voor de bezoekers opende, kwamen twee familieleden binnen, elk met een dólk gewapend. Terwijl de een tot de aanwezigen „goeden avond" zei, stortte de ander zich op den burgemeester en verwondde hem doodclijk in de borst. Daarop keerde de moordenaar zich tot de vrouw, die hij levensge vaarlijk verwondde. Een ander familielid, die tus- schenbeide trachtte te komen, werd eveneens ernstig gewond. Eerst na een hevigen strijd gelukte het dc beide mannen te overmeesteren en aan de politie over te leveren. Na deze Inleiding gaf spr. een opsomming van de verschillende in de genoemde industrie vervaardigde meststoffen, besprak hun speciale eigenschappen en voor welke gevallen zij in het bijzonder geschikt zijn. Kalksalpeter IG bevat 15.5 stikstof en on geveer 28 kalk. overeenkomend met ongeveer 50 9ó koolzure kalk. De werking der stikstof Is zeer snel, die van de kalk dikwijls opvallend, aangezien Kalk salpeter IG den grond niet verkorst, doch een gunsti- gen invloed op de structuur van den grond heeft. Kalksalpeter IG is vooral geschikt voor de over bemesting in alle gevallen, waarbij een zeer snelle stik stofwerking noodzakelijk Is. Verder hebben de ln de laatste jaren genomen proeven geleerd, dat vrijwel alte gewassen, als gras, aardappelen, voederbleten, suiker bieten en granen zich met Kalksalpeter IG uitstekend ontwikkelen. Vooral in verband met de gunstige uitkomsten bij vergelijkende proeven en herhaalde aanbevelingen door vooraanstaande personen op bemestingsgebied, moet de practijk meer en meer tot het gebruik van deze goed koop? salpetermest overgaan. De uitstrooibaarheid is thans uitstekend, daar Kalksalpeter voortaan in een stofvrijen vorm geleverd kan worden en zoowel met de hand als met de machine zeer gemakkelijk kan worden uitgestrooid. Kalkammonsalpe t e r I G, de nieuwe stikstof- mest, bevat 20.5 stikstof, waarvan ongeveer de helft salpeterstikstof Is, die snel werkt en ongeveer de helft ammoniakstikstof is, die aanhoudend werkt. Bovendien bevat het ongeveer 35 koolzure kalk. Kalkammon- salpeter IG wordt in een buitengewoon goed strool- baren vorm.n.l als stofvrije, kleine parels, met licht groene kleur geleverd. De stikstofwerking is zoowel snel als aanhoudend en daarom zeer zeker, aangezien twee verschillende stik- stofvormen (salpeter en ammoniak) tegelijkertijd gege ven worden. Kalkammonsalpeter IG is dan ook zoowel geschikt voor de voorjaars- als voor de overbemesting bij alle gewassen, ook op het grasland. Ureum BASF neemt door zijn hoog stikstofge halte (46 een bijzondere plaats in. Het is een witte meststof, die uitsluitend voedingsstoffen bevat. Evenals Kalkammonsalpeter IG werkt het snel en langdurig. In plaats van 600 K.G. Kalksalpeter IG, behoeft men slechts 200 K.G. Ureum BASF uit te strooien, zoodat op vervoer en uitstrooien bespaard wordt. Toch kan het gemakkelijk verdeeld worden, aangezien het licht Méér wintereieren v»n z eer fijnen imeak door BERTELS' „KUNSTKORREL" Volledig dagranUoen, nieb bijvoeren I verkrijgbaar, proel 5 Kilo 1 1.20, po»twitiel. Octrooi in 10 Staten. Let op Loodje en Label, er zijn namaakzel». BERTELS" OUEFABRIEKEN N.V„ afd. KUNSTKORREL, Adam In onze St. Nicolaas Etalage hebben wij weer een buitengewoon fijne sorteering: LUXE DOOZEN BONBONS - RINGERS CHOCOLADELETTERS - FI GUREN en MARSEPEIN. Bestel bij ons Uw Taarten, Hammen en Amandelharten. Wij raden U ten zeerste aan vroegtijdig te bestellen. In het lokaal van den heer Rus werd een open bare vergadering gehouden, waarin voor den Bond van Landpaohters in Nederland door den heer Rinze- ma van Woerden, beantwoord werd de vraag: „De Pachtwet een Pachtersbelang?" Als voorzitter der vergadering fungeerde de heer A. Druif. De opkomst was gering; later kwamen nog eenige bezoekers der geëindigde vergadering van „Burger plicht". Waar de spr. in deze omgeving reeds meermalen optrad, kunnen we volstaan met ten aanzien der ge houden rede te verwijzen naar reeds verschenen ver slagen. In eerste instantie werd aan het debat deelgeno men door den heer A. Blauw en burgemeester Van Slooten, in tweede instantie ook door den heer P. Kostelijk. Voor toetreding tot een te stichten afdeeling van den Bond bleek onder de aanwezigen niet veel animo te bestaan. Luchtstiks tof meststoffen en Invloed van de bemesting op den kostprgs der producten. Deze onderwerpen behandelde Ir. M. de Vos, verte genwoordiger van het Land- en Tuinbouwbureau der I. G Farbenindustrle Aktiengesellschaft op de afdee- lingsvergadexing van de Holl. Mij. van Landbouw. Beide lezingen werden afgewisseld door heel mooie films. In een korte inleiding vertelde spr., dat men na 1913 begonnen is met de bereiding van stikstofmeststoffen, waarbij de stikstof, die in de lucht aanwezig is, als grondstof wordt gebruikt. Voor de bereiding is verder nog in hoofdzaak water noodig en daar lucht en water in onbeperkte hoeveelheid ten dienste staan, kan de prijs van het product laag zijn en behoeft men niet bang te wezen, dat men eenmaal gebrek zal krijgen aan stikstofmeststoffen. Men heeft berekend, dat uit de luchtkolom, die boven een oppervlakte van 1 H.A. staat 4 a 5 millioen baal meststof gefabriceerd kan worden, zoodat we ook nog niet direct bevreesd be hoeven te zijn, dat er wel voldoende meststoffen ge maakt kunnen worden, maar er voor ons zelf geen lucht meer over zou blijven. De industrie heeft zich ln die mate ontwikeld, dat thans elke seconde 1 baal dus 100 K.G. kunstmest vervaardigd wordt is en voor 100 K.G. een groote zak noodig zou zijn. Ureum BASF is vooral geschikt voor de bemesting van het hooi- en weiland in den zomer na het maaien en afweiden. Leunasalpeter BASF (Ammonsulfaatsalpeter) bevat 26 stikstof, waarvan ongeveer bi snelwerkende salpeterstikstof is en ongeveer bi bestaat uit ammoniak stikstof, die aanhoudend werkt Evenals Kalkammon salpeter IG kan Leunasalpeter BASF zoowel voor de voorjaar»- als voor de overbemesting gebruikt worden, dus voor grasland, aardappelen, bleten en haver in het voorjaar bij het zaaien of poten en eveneens voor de overbemesting vatt winterrogge en bieten. De salpeterstikstof in Leunasalpeter BASF wordt tegen een zéér lagen prijs geleverd. Nltrophoska IG is de volledige meststof der I.G. Farbenindustrie Aktiengesellschaft. Deze wordt in meerdere soorten gefabriceerd, die door hun goede sa menstelling uitstekend voldaan hebben. Voor Nederland zal vermoedelijk die soort van het meeste belang zijn, die 16.5 stikstof, 16.5 fosfor- zuur en 21.5 kali bevat Naast deze soort die stik stof, fosforzuur en kali in een verhouding van onge veer 1:1: 11/3 bevat kunnen in Nederland boven dien gebruikt worden: Nitrophoska IG 15:11:26.5 (met een verhouding van 1 1%) en Nitrophoska IG 15.5:15.5:19 (met een verhouding van 1:1:1%). Alle soorten bevatten de stikstof voor ongeveer 1/3 als salpeterstikstof, die aan kali gebonden is en voor ongeveer 2/3 als ammoniakstikstof; het fosforzuur is aan ammoniak gebonden. De verbinding van fosfor zuur met ammoniak is, zooals bij proeven bleek, zeer gemakkelijk oplosbaar, waardoor ook het fosforzuur zeer snel door de gewassen opgenomen kan worden. Nitrophoska IG 15:11:26.5 met 15 stikstof, 11 fosforzuur en 26.5 kali is meer voor de bemesting van kali-arme gronden geschikt en voor gewassen, die veel kali noodig hebben als bieten, aardappelen enz. Nitrophoska IG 15.5:15.5:19, met 15.5 stikstof, 15.5 fosforzuur en 19 kali, Is practisch geheel vrij van chloor, zoodat deze bij die gewassen gebruikt kan worden, die zelfs voor kleine hoeveelheden chloor ge voelig zijn. Aan het gebruik van Nitrophoska IG zijn verschil lende voordeelen verbonden, waarvan er hier twee ge noemd worden: le. Nitrophoska IG heeft een zekere werking, daar het de gewassen van de drie voornaamste planten- voedende stoffen voorziet: stikstof, fosforzuur en kali in een zeer gemakkelijk opneembaren vorm en in een goede verhouding. Wordt het in de Juiste hoeveelheid en op het juiste tijdstip gebruikt, zoo kunnen alle voedingsstoffen tot volledige uitwerking komen. 2e. Met één meststof, op één tijdstip uitgestrooid, wordt een volledige bemesting met stikstof, fosforzuur en kali gegeven, waardoor de bemesting veel gemakke lijker en eenvoudiger wordt Door een film werd ons nu een kijkje gegeven op het geweldige bedrijf, waarin deze luchtstikstofmeststoffen worden vervaardigd. Daarna begon de heer De Vos aan zijn tweede inleiding „De Invloed van de bemesting op den kostprijs der pro ducten", waarvan we hieronder ook een resume laten volgen. Spreker ving aan met de opmerking dat de prijsdaling der landbouwproducten, die reeds na den oogst 19241925 begon, zich ln het afgeloopen jaar ln zoo'n versterkte mate heeft voortgezet, dat de kostprijs der producten, in de meeste gevallen hooger is dan de prijs, die de land bouwer ervoor kan verkrijgen. Alleen de producten der veehouderij maken hierop nog een gunstige utizondering. Zoodoende is thans de goede verhouding tusschen ver koopsprijs der landbouwproducten en hun kostprijs, ver broken. Aangezien het helaas buiten de macht van den landbouwer ligt den verkoopsprijs van zijn producten to verbeteren, is het noodzakelijk te trachten den kostprijs te verlagen. Er dient daarom thans zorgvuldig nagegaan te wor den, hoe de verschillende maatregelen, die op het bedrijf genomen worden, den kostprijs beïnvloe denalle maatregelen moeten erop gericht zijn een marktwaardig en goedkoop product te kunnen afleveren, dus een product met een zoo laag mogelijken kostprijs. Al behooren do kunstmeststoffen in vergelijking met vóór den oorlog tot de allergoedkoopste productiemidde len (de prijs der synthetische luchtstikstofmeststoffen bedraagt thans slechts ongeveer 3/5 van den vooroor- Icgschen prijs), toch moet men zich ook bij gebruik hier van afvragen, in hoeverre deze grondstoffen den kost- prijs beïnvloeden. Aan de hand van een voorbeeld werd dit voor den in- vloed van een stikstofbemesting nagegaan. Er werd vast gesteld. dat een oordeelkundige stikstofbemesting den kostprijs verlaagt en dus in deze tijden meer dan ooit den onontbeerlijk middel is om de producten tegen een lagen kostprijs to winnen. De landbouwers, die zich dus afvragen, of het gebruik van stikstof bij lage verkoopsprijzen nog loonend is, moe ten steeds bedenken dat hun kostprijs van een product veel hooger zal worden, wanneer van de stikstofbemes ting zou worden afgezien. De vaste kosten van zaaizaad, verpleging van het gewas, oogst enz., blijven immers én bij een hooge én bij een lage opbrengst steeds ongeveer hetzelfde. Weliswaar zou men op het tijdstip der stik stofbemesting een klein bedrag uitsparen, maar deze bezuiniging wreekt zich bij den oogst wel zeer sterk. De opbrengst, en daarmede ook het aantal te oogsten kilo- grammen, Is dan veel lager. De kostprijs, omgerekend per 1000 K.G., is daardoor bij de lage opbrengst veel hoo ger dan wanneer men zich door een doelmatige bemes ting van een goeden oogst verzekerd. Tegenover de klei ne besparing op de uitgaven, staat bij verkoop dus een I bedrag, dat veel hooger is dan dat, wat voor de stikstof bemesting noodig is. Als voorbeeld werd genomen de invloed, die al of niet bemesten met stikstof heeft bij de bietenteelt, onder de omstandigheden,die voor onzen polder gelden.Berekende men bij een bemesting de opbrengst per H.A. op 40000 K.G., dan kwam spr. tot een gemiddelden kostprijs van f 485 (gemiddelde prijs om dat pacht en transportkosten sterk kunnen varieeren). Per 1000 K.G. kosten de bleten I dan aan den verbouwer zelf f 485 40 is pl.m. 12.10. Past men de stikstofbemesting niet toe, dan zal de op- I brengst slechts 34000 K.G. per H.A. bedragen. Door uit- i sparing van het bedrag voor deze meststof en minder, arbeidsloon (uitstrooien) zal de kostprijs nu f 449 zijn; doch uitgerekend per 10Ö0 K.G. is de prijs nu gestegen tot f 449 34 is f 13.20. Bij een suikerbietenprijs van f 13 zou men dus nog een winst maken van 40 keer( f 13 f 12.10) is 40 keer f 0.90 is f 36. als bemesting is toege past: terwijl zonder bemesting de kostprijs, die dan im mers f 13.20 was, f 0.20 hooger Is dan den verkoopsprijs en dus 34 keer f 0.20 is f 6.80 verlies gemaakt zou worden Men zou ook kunnen zeggen, de stikstofbemesting kost 6 pet. van de totale uitgaven; de opbrengst wordt echter met pl.m. 20 pet. verhoogd; of bij een besparing van 6 I pet op de uitgaven (als geen stikstof wordt gegeven) dalen de Inkomsten 15 pet. Spr. meende hiermee aangetoond te hebben, dat het oordeelkundig gebruik van stikstofmest, dan ook tegen woordig niet alleen gewettigd, maar noodzakelijk is. Van groot gewicht is het evenwel, dat men deze geeft in een vorm, die bij een lagen prijs, tevens het beste bij gewas en bodem past De nieuwere luchtstikstofmesistoffen als kalksalpeter IG, Kalkammonsalpeter IG, Ureum BASF, Leunesalpeter BASF (Ammonsulfaatsalpeter) en Nitro- phoska IG. bieden in dit opzicht voldoende keus, zoo be sloot de heer De Vos zijn lezing. Hierop werden nog een tweetal films vertoond, die een beeld gaven van het verschil in groei en bloei van plan ten, die wel of niet met stikstofmeststoffen waren be- i handeld en die ons bekend maakten met de werkwijzen i op het landbouwproefstation der IG. Farbenindustrie, Buitengewoon mooi was de „vervlugde" weergave van het groeien en bloeien, waarvoor d© opnamen gemaakt waren om het half uur, zoowel bij dag als bij nacht, Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door verschillende heeren gebruik gemaakt. We zullen het I belangrijkste van de gegeven antwoorden in het kort meedeelen. De beer De Vos, had bij de bespreking van de kalk salpeter (zie boven) gewezen op het nut van deze mest stof bij gebruik op gronden die gemakkelijk dichtslibben (Wat hier na den watersnood ook wel zal voorkomen) De heer Rezelman, nu meende dat spr. die invloed wat te hoog aansloeg, daar de hoeveelheid kalk. die de structuurverbetering tot stand moet brengen, toch slechts gering Is. Dc heer De Vos gaf toe, dat de hoeveelheid kalk niet zoo groot was. Andere stikstofmeststoffen hebben ech ter de eigenschap de kalk die in den bodem aanwezig Is er uit te doen spoelen, terwijl men do kalksalpeter Juist kalk toevoegt. Dit moet op den duur toch wel merkbaar zijn. De heer Van Nuland vroeg, of er met dc meststoffen ook proeven waren genomen bij bloembollencultuur. Spreker antwoordde, dat het aantal genomen proeven niet zoo heel groot was. Op grond van proeven en ad viezen van Rijk8tuinbouwconsulenten, beval hij het voi- I gende aan: Men geve 700 a 800 K.G. per H.A. van de volledige mmt- j stof (Nitrophoska zie boven). Eén derde van deze lwL i veelheid in den herfst en tweederden vroeg in het voor- i jaar. Bij gebruik van enkelvoudige meststoffen geeft men fosforzuur en kali in den herfst en vult deze aan met 700 a 800 K.G. kalksalpeter I.G. of 500 a 700 kalkammon salpeter I.G., waarvan eveneens één derde ln den herfst en twee derden in het voorjaar gegeven dient te worden. De Voorzitter de heer C. D. Rezelman bracht in zijn slultlngswoord dank aan den heer De Vos voor zijn le zingen en sprak de hoop uit, datmen er in bedrijven voor- j deel uit zal trekken, zoodat het wat gemakkelijker valt do moeilijke tijden het hoofd te bieden. I r BHEEZAND. „Soll Deo Gloria". Vrijdag en Zaterdag gaf de Chr. Muziek-vereeniging i „Soli Deo Gloria" een concert ln de zaal van den heer Jb. Borst. Op belde avonden werd, na de gebruikelijke opening, een niet lang. doch goed uitgevoerd program ma ten gehoore gebracht Het concert mocht n.1. niet te lang duren, daar na afloop nog een bazar gehouden werd. Verschillende attracties hadden ten doel de be- I zoekers hun steentje te doen bijdragen om de kas der vereeniging, die door aanschafing van nieuwe instru-

Schager Courant | 1930 | | pagina 5