DOKTERS-KWESTIE TE OUDE NIEDORP. ALKMAAR FOSTER'sMAAGPMEN WIERINGEN Z IJ P E CALLANTSOOG HARENKARSPEL HOOGWOUD Een Geschenk BARS1NGERH0RN LANGENDIJK menten een geduchte aderlating had ondergaan, weer wat aan te vullen. Men kon merken, dat er al weer werkloosheid begint te komen, misschien ook worden er den laatsten tijd wat al te veel bazars gehouden. In ieder geval was het bezoek beide avonden niet heel groot, zoodat waar schijnlijk het doe} niet ten volle bereikt zal zijn. VAN KWIJCKSLUIS. Maandagmiddag, ongeveer 12 uur, heeft hier aan de brug over het Balgzandkanaal een aanvaring plaats ge had, die voor den betrokken schipper een aanzienlijke schade boteekent. Het geval heeft zich als volgt toegedragen: Een met schelpen geladen zeilkast met hulpmotor, schipper Groenhof van Hoogeveen, naderde de brug, vanwaar hij door den brugknecht, die met het verven der af- sluitboomen bezig was, werd opgemerkt. Waar gedu rende de voorafgaande uren sterk was gespuid, en dit spuien door het intreden van den vloed op dat oogen- bllk juist was afgeloopcn, waarna dan gedurende den eersten tijd steeds een sterke tegenstrooming ontstaat, had het schip meer vaart dan zoowel door den schip per als door den brugknecht verwacht was. Toen dan ook de brugknecht, na de afsluitboomen te hebben neergelaten, de brug omhoog liet draaien, was het vaartuig de brug reeds genaderd en vond de aanvaring plaats. De schipper, die van zijn kant had gezien, dat de afsluitboomen werden neergelaten, had niet zooals het betreffende voorschrift luidt, op 100 Meter afstand van de brug gestopt, doch was doorgevaren, verwach tende, dat inmiddels de brug wel open zou zijn. De reeds genoemde tegenstrooming, na het spuien inge treden, speelde hem echter parten, omdat het vaartuig ln de vernauwing van de sluis nog extra vaart bekwam Toen de schipper bemerkte, dat een aanvaring niet meer te vermijden zou zijn, heeft deze nog getracht het vaartuig te stoppen, door een anker achter uit te werpen. Dit anker kwam echter op den betonvloer te recht, waar het geen houvast kop vinden cn dus door slipte. Het gevolg was, dat eerst de stag, daarna de zijtakelage en tenslotte de mast werd afgevax-en, wel ke laatste met een zware slag naar beneden kwam, waarbij het bovengedeelte op den roef en het stuur rad terecht kwam en in die stukken viel. Ook het atuurx-ad was geheel vernield, terwijl de roef eveneens ernstig beschadigd bleek. De schipper, die aan het stuurrad stond, toen de aanvaring plaats had, kon nofe juist bijtijds ter zijde springen. Het schip, dat zich inmiddels nog steeds voortbewoog sleepte daarbij het uitgeworpen anker achter zich, dat, toen het den sluisvloer was gepasseerd, houvast vond in de naast dezen vloer liggende electrische kabels, waarbij drie kabels, n.1. één van de verlichting, één van de afsluiting en éen van het magazijn werden stukge trokken. De brug zelve leed geen schade. Nader vernemen wij nog, dat het schip verzekerd is, terwijl de schade hieraan, volgens opgave van den schipper, f 2000 zou bedragen. De schipper is, na de noodige voorzieningen te heb ben getrofen, met zijn vaartuig naar Haukes vertrok ken, waar de lading schelpen, bestemd voor de rijwiel paden in de Wieringermeer, zal worden gelost. Gipsafdrukken van de nieuwe wethouders. De gipskunstenaar Harms vervaardigt tegen een civiel prijsje, prachtig gelijkende gipsmaskers. IJ et stomste boerengezicht wordt alsdan geheel verinte- lectuallseerd. Uitnemend geslaagde proeven zijn ge ëtaleerd in de kolfbaan van café Centraal. Naar wij vernemen, zullen de fiscle-facies der 4 nieuwe wet houders Jan Westerhof, Fije Bonsema, Hiëronymus Klaver en Gerrit v. Slingerland, op kosten der ge meente op deze origineele wijze worden vereeuwigd. Het behouden van hun hooge positie wordt in ieder geval tot aan de plechtige uitreiking gegarandeerd. (Nadruk, verboden.) Dat was niet voor den Bakker. Vrijdagmiddag werd Bakker Ranshuizcn uit de Nieuwpoortslaan, die behoorlijk rechts van den weg zijn broodwagen langs den Ken nemerstraatweg voort duwde, van achter aangereden door een luxe wagen, bestuurd door zekeren heer B. L. J. uit Amsterdam. De bakkerskar werd slechts licht beschadigd, doch de bakker zelf had een zoodanigen knauw gekregen, dat hij door den geneeskundigen dienst per brancard naar het St. Elisabethsgesticht moest worden ver voerd. Het bleek alstoen dat hij eenigc ribbebreuken had bekomen en ook inwendig was gekwetst, aange zien hij bloed opgaf. Zijn toestand is thans zeer verbeterd en geeft kans op spoedig ontslag. De mate van schuld van den automobilist wordt in middels op het politiebureau uitgezocht. Dit is het refrein van des ambtenaars lied: Al wat gemakkelijk is, dient den mensch... niet. Alle klachten over de overdreven en hinderlijke controle op de wegenbelasting, hebben tot dusver nog geen bal uitgewerkt. De vorige week toch werd een plaatselijk genees heer, wiens auto van een speciaal kenmerk is voor zien, niet minder dan 3 maal aangehouden door di verse ambtenaren! Wanneer zal nu aan deze overdreven, door de hoo- gere autoriteiten aangemoedigde dicnstkloppcrij eens 'n eind komen een het zooveel eenvoudiger Belgische systeem worden ingevoerd? Ds. Westra ernstig ongesteld. Met leedwezen moeten wij melden, dat de predi kant der Doopsgezinde 'gemeente in het Stcd. Zieken huis is opgenomen cn aldaar een ernstige operatie heeft ondergaan. De toestand is nog zorgelijk, maar men hoopt van harte op het volledig herstel van de zen algemeen geachten voorganger, die uitblinkt door de gave des woords en vele meerdere goede eigenschappen. JEen kleuter die nog niet wegwijs was. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur werd de 8-,jarige II. Teeling, wonende alhier, aangereden op de Oude gracht door een wielrijder, genaamd J. S., eveneens wonende te Alkmaar. Bedoeld kind liep plotseling den weg over, met het bovenomschreven gevolg. Het bleek daarbij een hoofdwond te hebben gekregen, welke door de politie is verbonden. Waar het kind evenwel neigingen tot braken vertoonde, is alsnog geneesheer gewaarschuwd. Van het Carlton-hotel naar den gasthof zum braune bohn. Zekere W. d. O., die alhier op een logement verbleef en in het Politicblad stond gesignaleerd, is alhier aangehouden en naar het Huis van Bewaring over gebracht, teneinde zijn 15 dagen hechtenisstraf te ondergaan. Een schadepostje buiten de begrooting. Zondagavond omstreeks G. 55 uur, werden M. N. A. O en A. II. G., heiden wonende alhier, rijdende per rijwiel op den Kennemerstraatweg, aangereden door een auto, waarvan de bestuurder nog onbekend is. Het rijwiel van O., werd vernield, zijn kleeding be schadigd. Een nader onderzoek wordt door de po litic ingesteld. Dat moeten harde appelen geweest zijn! In don nacht van gisteren, omstreeks 12.45 uur, werd do politie telefonisch medcdccling gedaan, dat in de winkelzaak van V. en D., aan de Laat, een ruit was vernield. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat twee personen, waarvan een genaamd is K., wo nende alhier en de andere een Duitscher zou zijn, bij ccn aldaar wonende fruitkoopman, appelen hadden gestolen cn niet een dezer vruchten de ruit hebben vernield. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. OTERLEEK. De vriendelijke kippenjatter. Visite kaartje achtergelaten! In een der nachten van de afgeloopen week, wer den bij een ingezetene alhier niet minder dan 40 kippen gemist, wel'k pluimgedierte spoorloos verdwe nen was. Echter vond do politie, die onmiddellijk een onderzoek instelde, ter plaatse een veilingsbriefje, ten name van den heer Piet O., een niet geheel onbekend persoon, welke vondst, benevens nog ecnige andere bedenkelijke omstandigheden, aanleiding hebben ge geven, Piet voorloopig in vei'zekerde bewaring te stellen, in do verwachting dat de aanwezigheid van bedoeld veilingsbriefje op een plaats, waar 40 kippen worden vermist, voldoende kan worden opgehelderd. Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Poster's Maagpil- len het middel bij uit nemendheid. Zij pur- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een flacon bij de hand. Alom oerkrijgbaar óf 0.65 p. flacon. Bij de Zondag na den kerkdienst gehouden verkie zing van een notabel der Ned. Horv. Gom. te Hip polytushoef c.a., is de heer S. Russelman, welke af tredend was, herkozen. In een gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Horv. Kerk te Hippolytushoef c.a., werd tot Ouderling herkozen de heer S. J. Mulder en tot diaken herkozen de heer Jb. Dekker. Beide heeren namen hunne benoeming weder aan. Het kiescollege der Herv. Gemeente te Ooster- land c.a. heeft. j.1. Zondag den heer M. Ileijblok her benoemd tot diaken en de heer D. Verfaille te Vatrop benoemd tot ouderling in de plaats van den heer S. Rotgans, die wegens hoogen. leeftijd niet meer herbe noemd wenschte te worden. Voor de afd. Wieringen van het instituut voor Arbeidsontwikkeling, heeft mej. Glazer Zondagmor gen in de oude school te Hippoytushoef gesproken over „Proza en Poëzie van dezen tijd". De aanwezi gen konden hun tijd niet beter besteed hebben. Op onderhoudende wijze werd over het onderwerp ge sproken, en ook over de beteekenis er van. Ook werd een boekbespi'cking gehouden van verschillende schrijvers, o.a. Hcijermans e.d. Deze Zondagmorgen- bijeenkomst kan gerust als buitengewoon goed ge slaagd genoemd worden, en was een succes voor de afdeeling. Uitvoering „Apollo". De muziekvereeniging „Apollo", dir. de heer J. Bruul, gaf Zaterdag- en Zondagavond in de zaal van den heer Jui-rie Lont een uitvoering. De traditie getrouw, was de Zaterdagavond be stemd voor de jongelui, terwijl Zondagavond de ouderen de gelegenheid hadden de uitvoering bij te wonen. Beide malen was de zaal geheel „uitverkocht", wat wel pleit voor de belangstelling die nog steeds voor „Apollo" bestaat. Het programma bestond voor de pauze uit eenige muzieknummers, welke tot groote voldoening van de aanwezigen werden uitgevoerd. Na de pauze werd de aandacht gevraagd voor het vroolijke spel in drie bedrijven, getiteld: „Truusje Meier". Ook dit gedeelte van het programma viel goed in den smaak van de aanwezigen en hadden de medespeelsters en spelers na elk bedrijf een har telijk applaus in ontvangst te nemen. Een gezellig bal hield de vele aanwezigen iederen avond nog eenigen tijd bijeen en vormde een waardig slot van deze goed geslaagde uitvoeringen, waarop „Apollo" met voldoening kan terugzien. Zaterdag gaf de R.K. volksbond afd. Wieringen een feestavond voor zijn leden in café S. Veerdig te Hippo lytushoef. De zaal was flink bezet. Op gebruikelijke wijze werd deze avond door den G.A. geopend en deelde in, de openingsrede mede, dat voor het eerst een tooneel- stuk zou worden opgevoerd door dames en heeren. Ho pende dat alles goed zou van stapel loopen, want de re gisseur had deze keer een moeilijke taak te verrichten werd verder verzocht het bondslied te zingen. Daarna werd met de opvoering van het stuk „De Lij densweg" in 3 -bedrijven, begonnen. Het spel werd aan dachtig gevolgd en na ieder bedrijf hadden de medewer kenden een dankbaar applaus in ontvangst te nemen. De G. A. bedankte de medewerkenden en den regisseur voor al het goede op dezen avond gepresteerd. De tooneelclub heeft getoond, dat er met goede wil en studeeren nog wel wat te bereiken is. We zullen hopen dat ze zoo zullen doorgaan. De Centrale Bond van Transportarbeiders afd. Wie ringen, hield Zaterdagavond in de zaal van Jb. Bruul te Hippolytushoef een propaganda-feestavond. Voor een matig bezette zaal, sprak de heer Laan, over het onder werp: „Naar nieuwe tijden".^ Overigens werden voor drachten cn goede muziek gegeven, zoodat de aanwezi gen buiten het nuttige ook het aangename van den avond medemaakten. Voor de met 1 Jan. a.s. vacant komende betrekking van hoofd der O. L. school te Westerland hebben zich twee sollicitanten aangemeld. Onder het vee van den heer S. Russelrtian, Póelweg, is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. In het gezin van J. P. S. tc Westerland heeft zich een geval van roodvonk en in het gezin van P. v. G., eveneens te Westerland, een van diphterie voorgedaan. Voor rekening van den heer J. de Smit te Van Ewijck- sluis zal door den aannemer C. Wisse uit Anna Pau- lowna aan den Westerlanderweg (Kcrkebuurt) een woon huis met garage worden gebouwd. De heer H. de Jong heeft zijn benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het lager onderwijs aange nomen. Naar wij vernemen, heeft het gemeentebestuur een uitnoodiigng ontvangen om met enkele foto's en illustra ties of andere artikelen, te exposeeren op de South Flo- rida Fair, een tentoonstelling, die gehouden wordt van 3 tot en met 14 Februari 1931 te Tampa in Florida (Vereenlgde Staten). DEN OEVER. Men zij gewaarschuwd. Wij bemerkten dezer dagen dat een hond achter schapen aanjaagde en de politie er aan te pas kwam om erger te voorkomen, Iloudera van honden worden cr nog eens aan herinnerd dat het ten strengste ver boden is hun beesten los langs den openbaren weg te laten loopen. Ontslag bij de Zuid/erzeewerkcn. Van het personeel dat voor de Amsterdamsche Ballast Maatschappij in den Sluisput werkzaam is, is dezer dagen wederom een aantal ontslagen. Van de ruim 350 menschen welke 'daar' eenigen tijd gele den werkten, zijn er nu nog maar ongeveer 100 over, Dansclub „Spes-Salutus". Bovenstaande dansvereeniging kondigt tegen a.s. Woensdagavond in de zaal van den heer Wemmen- hove een „gezellige" avond voor haar leden en be langstellenden aan. Voor de noodige variaties op de zen avond is bereids gezorgd en twijfelen wij niet of „Spes-Salutus" zal wederom een succesvollen avond kunnen boeken. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. Ongetwijfeld ten gevolge van het bij uitstek mooie weer was er Zondag jl. wederom veel bezoek aan de Zuiderzeewerken. Een groot aantal belangstellen den kwam per auto de werken in oogenschouw ne men. Beëindiging der werkzaamheden. Het werk van de Amsterdamsche Ballast Maat schappij loopt zoo zachtjes aan ten einde. Wij zagen dat men reeds begonnen is met opruimen van de verschillende materialen, welke op het werkterrein verspreid liggen, en het egaliseeren van het tei*rein. T ZAND. J.1. Zondagavond gaf de „Noorder-Bioscoop" van v. Abeele van Noordscharwoude voor een volle zaal bij den heer Schrielten een voorstelling. Als eerste num mers voor het hoofdnummer „Het Bloedschlp" kregen wij gymnastiek-oefeningen, zoowel met normale snel heid uitgevoerd, z.g. langzaamwerkende alsmede teeken film, voorstellend een wielerwedstrijd. Beide nummers behoorden tot het komisch genre. Hierna het sensatio- neel-dramatisch hoofdnummer in 8 acten. Voor de pauze werden hiervan 4 en daarna de andere 4 bedrijven afgewerkt De inhoud van het stuk heeft zeker ieder voldaan, jammer dat de scherpte der beel den veelal wat te wenschen overliet, hoewel in zekere mate het rooken van het publiek hiervan de oorzaak was, daar de projectiestralen als 't ware door een blauwe mist naar het doek moesten dringen. De in stallatie werkte, op 'n paar kleine storingen na, goed. Druk bezocht bal volgde. Daar de heer T. Blokland zijne benoeming tot tel ler bij de a.s. volkstelling niet heeft aangenomen, is aangewezen tot teller in diens plaats de heer J. van Iperen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan M. S. de Wit voor een schuur; aan J. Vriesman voor een bergplaats, aan Jn. van Scheijen voor een kippenhok, aan A. Vries eveneens voor een kip penhok, aan Jb. Stammes voor eon boerderij. Zaterdagmiddag had alhier een oefening plaats van de reddingboot. De oefening verliep vlot. Mate rialen en bemanning waren in goede conditie. Vrijdag 28 November jl. trad voor de S.D.A.P. af deeling Tarenkarspel, in het lokaal van den heer D. Bruin op de heer W. van der Vall, lid van de Provinciale Staten, uit Alkmaar, met het onderwerp: „De crisis in den land- en tuinbouw". De opkomst was matig. De voorzitter, de heer. C. de Vries, opent te onge veer acht uur de vergadering, heet de aanwezigen en den geachten spreker van heden avond hartelijk wel kom. Zegt voorts dat 't hem bevreemdt zoo weinig tuinbouwers hier te zien. Je zou waarlijk hieruit op maken, dat de nood onder de tuinbouwers nog niet zoo groot os. Hij geeft hierna het woord aan den heer Van der Vall. Men kan al dadelijk merken, dat de spreker vrij goed met den land- en tuinbouw op de hoogte is, geeft de vergadering een goed overzicht van den uit voer yan de verschillende land- en tuinbouwproduc ten en zegt, dat onze uitvoer van groote beteekenis is. Meer en meer worden afzetgebieden gezocht, maar door de hooge invoerrechten van verschillende lan den wordt het voor onze tuinders moeilijk om een goeden prijs voor hun waar te maken. Nu is het de vraag om hierin verbetering te brengen en hoelang deze crisis zal duren. Wij weten het niet, door de ja ren heen zien wij verschillende crisissen, maar eene zooals deze is nog zelden voorgekomen. Schertsend voegt spreker hier aan toe dat hij deze crisissen be ziet in (le radioterm, waar men van korte en lange golven spreekt en dan zegt hij, staat deze crisis ze ker op de lange golf. Spreker gaat echter ten volle mee met den heer De Boer van Zuidscharwoude, die gezegd heeft dat de tuinders zich zelf moeten redden en dan geeft hij hier in overweging om in betere tijden wat af te zon deren voor de slechte tijden en dit te doen gezamen lijk door middel van een vereeniging, dan kan hier nog wel wat bereikt worden. Ook gaf spreker in over weging om de groenten die in het binnenland ge bruikt wordt, vooral in grootere plaatsen, deze in z.g.n. hallen te verkoopen en dat dan de IIoll. vrouw zelf haar groenten haalt. Want wat nu voor de groen ten gevangen wordt, terwijl de tuinders er niets voor vangen, is toch zeker sterk af te keuren. De tuinders moeten zich meer organiseeren om verbetering te krijgen. Op de vraag van den heer De Vries, wat spreker denkt over het wegenvraagstuk en of er van de Sta ten nog iets te verwachten is voor diegenen die zware onderhoud hebben en haast niet weten waar het van betaald moet worden. Spreker zegt, aange- izende Statenleden in het platteland zoo dun verte genwoordigd zijn, hier geen hoopvol antwoord op te kunnen geven. De heer Groot zegt de sociale wetten wel goed te keuren, maar zijns inziens worden hier te veel amb tenaren voor gebezigd. Doch de spr. zegt dat dit zit in de menschen zelf, als alle menschen eerlijk en goed waren, hadden wij ook minder ambtenaren noo- dig. Voorts vraagt de heer De Vries, hoe of de spreker denkt over de nieuwe kanalen. Er zijn verschillende menschen die denken, wanneer het Geestmeram- macht zijn afwatering krijgt op Schermei-boezem, dit nooit zal gaan en bij regenval vortdurend voor hoog peil zal komen te staan. De heer Van der Vall zegt echter, het volle ver trouwen te hebben in onze ingenieurs, en waar die zeggen dat het wel kan, zal het zeker zoo zijn en gelooft hij niet dat het door particulieren anders be oordeeld kan worden. Te ongeveer half elf sluit voorzitter onder dank zegging aan den spreker voor dezen leerzamen avond, de vergadering. De jaarlijksche propagandavergadering door de afd. van den Bond voor Staatspensionneering is Zondag ge houden. Voor dezen avond was de tooneelvereenlging K.A.H.L. van Venhuizen overgekomen. Ze gaf haar suc cesstuk „De Koekoek", zooals het programma terecht vermeldde. De zaal was ei-vol en de spanning groot. Toen het doek opging heette de heer Veerman allen welkom en opende den avond. Over het optreden van bovengenoemde vereeniging kunnen we zeer kort zijn. Het mooie stuk werd in de puntjes voor het voetlicht gebracht en uitgevoerd. In een woord het was af. De heer Veerman dankte aan het slot dan ook de spe lers hartelijk en riep ze een tot weerziens toe. Dat het publiek genoot was-op de gezichten te lezen. Het was tijdens het spel stil ondanks de vele jongelui. Het was een mooien avond* dat altijd welkom is aan man, vrouw, jongen of meisje, is een doos of tube Purol. Tot tellers voor de a.s. Volkstelling zijn hier aangewe zen Mej. Van der Veen, en de heeren C. IJ. Bood, P. Voa en J. Koeten Jr. Tot leden der bioscoopcommissie zijn door B. en W. dezer gemeente benoemd de heeren J. J. Engel, G. G. Loggers en C. Wardenaar. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor een molen- meester van den Kaag en Hooglandspolder, werden als zoodanig herbenoemd voor den Kaagpolder de heer D. Blaauboer Jz. en voor den Hooglandspolder de heer K. Jonker. ZUIDSCHARWOUDE. Als leden van het Kiescollege zijn gekozen de hee ren A. Kout en Jb. Schoenmaker Pz. Onder groote belangstelling heeft de vereen. „Het Belang der Jeugd" uit Broek op Langendijk hier haar 30-jarig bestaan gevierd. Van verschillende zijde waren felicitaties en huldeblijken ingekomen. De avond en nacht werden gevuld met voordracht, muziek en zang. Het was reeds zeer laat, toen de groote schare van belangstellenden huiswaarts keer de. Belang der Jeugd mag met trots terugzien op dit 30-jarig herdenkingsfeest en alle vrienden van de openbare school zullen haar toewenschen den ijver en de kracht o-m voor de openbare school op de bres te blijven staan. BROEK OP LANGENDIJK Aan den tegenwoordlgen sluiswachter, A. ten Bruggen cate, is de sluis wederom verpacht voor de som van f 1450 per jaar. Bij de gehouden verkiezing van onderlingen en diakenen in de Geref. Kerk zijn tot ouderlingen geko zen de heeren C. Kok en H. Pasterkamp en tot diake nen Jb. Glas Az. en C. Kloosterboer. Vanwege de afdeeling van het Witte Kruis zal alhier ten lokale van den heer J. de Boer de Witte Krulsfilm vertoond worden. OUDKARSPEL. Op het drietal voor Predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn alphabetisch geplaatst Ds. Eikema te Godlinze, Ds. Reddingius te Hauwert en Ds. van Weel te Ried en Boer. Bij de gister, bij den heer C. Vis, gehouden kolfwed- strijden van den Langendijker IColfbond, waren de uitslagen als volgt: Klasse Al totaal 728 punten, waarvan de heer K. Quant 119 punten, O. Bakker 113 punten, S. Evers 134 punten, K. Kroon 106 punten, Jn. Schrieken 145 pun ten en A. Eecen 111 punten. Allen leden van „Onder Vrienden" te Oudkarspel. „Vriendenkring" te Noordscharwoude behaalde to- taat 747 punten, waarvan de heer C. Langendijk Pz. 140, punten, C. Pranger 125 punten, G. Langedijk Pz. 102 punten, G. Hop 117 punten, T. Pranger 141 pun ten en T. Kostelijk 122 punten. „Op Maat" te Zuidscharwoude behaalde totaal 660 punten, waarvan de heer P. Molenaar 112 punten, P. Goet 139 punten, Jn. Reine 136 punten, Iv. de Boer 86 punten, P. Glas 85 punten en C. Berkhout 102 punten. In klasse A2 behaalde „Volharding" te Oudkarspel totaal 587 punten, waarvan de heer P. Kat 84 punten, P. Langedijk Cz. 127 punten, P. Gelder 93 punten, Jb. .Gelder 75 punten, C. Vlug 125 punten en P. Quant 83 punten. „Ons Genoegen" te Noordscharwoude behaalde 655 punten, waarvan de heer F. Muileboom 129 punten, Jb. Hopman 136 punten, A. Moeijes 94 punten, C. Balder 98 punten, Sj. Maakal 87 punten en P. Jes 111 punten. „Gezellig Samenzijn" te Zuidscharwoude behaalde totaal 710 punten, waarvan de heer G. Mettes 146 punten, W. Kraakman 117 punten, Jn. Zijp 111 pun ten, Jn. Bergen 122 punten, C. Kraakman 118 pun ten en Jb. Zijp 96 punten. NOORDSCHARWOUDE. De Oosterstraat zal wederom verlengd worden. Men is bezig de sloot te dempen. Behalve de in de vorige week gepleegde diefstal van zakken is in die week van den heer G. tot driemaal toe een quantum kool gestolen. Het wordt hier wel onveilig. Vrijdag 28 dezer, vergaderde de R.K. Kiesvereenjging „Eendracht maakt Macht" te Oude Niedorp, ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel. Aanwezig waren 34 leden. w.o. het voltallig bestuur, en de geheels R.K. Raadsfractie. De voorzitter de heer P. Wijnker, opende met een woord van welkom, speciaal aan de R.K. Raadsfractie. Spr. drukt zijn spijt uit, dat het getal leden met oog op de belangrijkheid der agenda niet grooter is, hoopt dat de te voeren besprekingen in het belang der vereeni ging zullen worden gevoerd en spreekt den Christelijken Groet uit. Nadat de notulen door den secretaris, den heer Q- Groen zijn gelezen, worden dezelve in dank voor da juiste samenstelling goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat voor het Dr. Schaepman- fonds in deze parochie is samengebracht een bedrag van f 477. Een verzoek vanuit dezelfde organisatie om alsnog te willen bijdragen in het z.g. f 10-stelsel, wordt voorloo pig met het oog op den toestand der kas afgewezen. Naar aanleiding eener binnengekomen agenda van wege den R.K Statenkleskring Sctaagen, wordt beslo ten om te trachten dat de vacature-Tromp, overleden, wederom vanuit onze vereeniging zal worden bezet en wordt na twee vrije stemmingen een herstemming ge houden tusschen de heeren J. H. Verlaan en P. van Trienen, waarbij eerstgenoemde gekozen wordt tot can- didaat met 19 stemmen, tegen 15 op P. v. Trienen, welke candidatuur de heer Verlaan desgevraagd ver klaart te aanvaarden. Tot leden van het adviseerend college in genoemden Statenkieskring worden bij acclamatie aangewezen de heeren P. v. Trienen en F. Jong Cz., hoewel eerstge noemde niet ter vergadering aanwezig kon zijn, deelde het bestuur met kennisgeving mede, dat hij deze be noeming aanvaardde, wat evenseens door den heer Jong wordt verklaard. Doktors-kwestie. Daarna is aan de orde punt 4 der agenda, waarbij aan de R.K. Raadsfractie inlichtingen worden 8®" vraagd, betreffende de benoeming van een dokter in onze gemeente. De Voorzitter zegt, dat deze benoeming een onaange name stemming heeft verwekt, speciaal onder onze R.K. Kiezers, v/aarom wij ons op aandrang verplicht gevoelden deze aangelegenheid aldus in behandeling te nemen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6