SPORT. D 8 in den Ingezonden Stukken. openstelling yan het eerste poststation Wieringermeerpolder. Spr. vraagt zich dan af: hoe kan zoo een belangrijk besluit genomen worden, zonder hiermede de kiezers in kennis te stellen, n.1. een andersdenkende dokter in een sterk overwegende R.K gemeente. Men hoort daarover van buiten zeer veel, doch spr. noodigt de Raadsfractie uit de kiezers dienaangaande te willen Inlichten. Wethouder Bakker betuigt allereerst zijn tevredenheid over de manier waarop de Raadsfractie ter dier zake wordt uitgenoodlgd, hij acht dit zeer adrem, wij konden denken dat dit besluit verwondering en agitatie zou verwekken. Spr. verzoekt vervolgens alle gewenschte vragen te stellen. W. Kolman zegt dan: wat is de reden geweest, als men reeds bevreesd was voor agitatie, dat de kiezers niet van deze alleszins belangrijke aangelegenheid op de hoogte zijn gesteld? Voor tallooze onbenulligheden, wordt de kiesvereeniging in het geweer geroepen, doch neem aan dat men bij een vacature van een Burge meester de kiesvereeniging bijeen roept, dan zegt men: dit is belangrijk, doch bij een dokter acht ik dit veel belangrijker, overwegende het feit, dat ongeveer 60 van onze burgerij nimmer met onzen Burgemeester in contact is geweest, terwijl, wanneer wij een dokter krijgen, waarschijnlijk in een zeer kort tijdsbestek alle inwoners met hem in contact komen. Daarom is dit apr., om te beginnen, tamelijk onverklaarbaar. Wethouder Bakker zegt, dat in het verleden meer be langrijke besluiten zijn genomen, zonder daarin de kie zers te moeien, hoewel hij er zich zeer goed mee had kunnen vereenigen, wanneer in deze met de kiezers was geconfereerd, doch daarvoor was geen tijd, omdat de candidaat-dokter meer vacante plaatsen op het oog had. Kolkman meent, dat wethouder Bakker er zich wat goedkoop afmaakt, doch vermeent dat er nog wel tijd was geweest, hetgeen Wethouder Bakker ontkent. Jac, Jong Jz. vraagt: waarom is in deze een R.K. dokter gepasseerd? Wethouder Bakker deelt mede, dat getracht Is een R.K. te krijgen, wat niet gelukte. Ten laatste Is gead verteerd in het Handelsblad, De Telegraaf en De Maas bode, waarop zich 2 sollicitanten aanmeldden, n.1. een R.K. en een andersdenkende, Laatstgenoemde was een flinke persoonlijkheid, terwijl eerstgenoemde voor enkele jaren naar Indië zou moeten gaan, omreden deze op Rijkskosten had gestudeerd, wat weliswaar afgekocht kon worden doch f 6000 zou kosten, wat een onoverko melijk bezwaar werd geacht. Jac. Jong Jz. vraagt, of deze R.K. Brenninkmeijer heette, waarop de heer Bakker ontkennend antwoordde, hoewel deze naam reeds bij een eerdere poging om hier een dokter ter plaatse te krijgen, hem nog wel voor den geest staat, doch dit was niet bij deze gelegenheid. Jac. Jong zegt van officieele zijde te weten dat eene Dr. Brenninkmeijer die R.K, was, zich hier heeft willen vestigen, terwijl toen als eisch gesteld was, dat hij óf zelf een ambtwoning zou moeten laten bouwen, óf wel dat hij in het dorp Oude Niedorp zou moeten wonen in de Burgemeesterswoning, wat Jong een onmogelijken eisch noemt voor een R.K. dokter. Bovendien werd hem als eisch gesteld om de praktijk van dr. Maats, voor wat O. Niedorp betreft over te nemen voor f 5000. Spr. zal gaarne door de R.K Raadsfractie worden Ingelicht waar om of zulke onmogelijke eischen gesteld zijn. Hij kan zich op die manier best indenken, dat geen R.K. is te krijgen. Wethouder Bakker noemt dit geen onmogelijke eischen en meent dat dit gelijk gesteld mag worden met de eischen die men den nieuwen functionaris heeft gesteld wat door de vergadering op verschillende gronden een stemmig wordt bestreden, terwijl de drie overige raads leden te kennen geven, van deze geheele aangelegenheid niets af te weten. J. Bakker Jr. vraagt, wat de heer Jong officieel noemt. Jac. Jong zegt, dat bij de sollicitatie Brenninkmeijer •en deskundige is gevraagd om voorlichting bij deze be proeving om een dokter te krijgen, dat deze ook met Dr. B. hier is geweest en dat die deskundige hem dit ver telde. J. Bakker Jr.: De Raadsfractie heeft geen tijd gehad om daarover met dé belanghebbende te spreken, doch het is mij onverklaarbaar dat er wel tijd was om zoo spoedig mogelijk op een alleszins ongewenscht punt in onze gemeente een groot oud huis te koopen voor f 9000, inplaats van dan maar een woning in het centrum der gemeente te zetten, al was dat dan ook geweest voor b.v. 1 13000. Wethouder Bakker zegt, dat men dan ook zeker wel geageerd zou hebben, wanneer voor een nieuwe woning een dergelijk hoog bedrag was gevoteerd. Jac. Jong zegt dat degene die een beetje logisch denkt, niet anders kan zeggen dan dat deze aangelegenheid er op de vlugst mogelijke manier is doorgejakkerd en vreest dat de raadsleden om den tuin geleid zijn. J. Bakker Jr. meent dat wij nu niet den goeden weg opgaan en zou bij het punt: waarom dat huis en waarom zoo vlug een benoeming willen blijven. J. H. Schiebroek vraagt waarom moet de praktijk van Dr. Maats worden overgenomen? Het ware z.1. beter ge weest te wachten tot dr. Maats zijn praktijk neer zou leggen. Wat nu gebeurd is kan z.i. altfld voor elkaar ko men, daarvoor is geen spoedvergadering noodlg. Wethouder Bakker zegt, dat het overnemen van praktijken in die gevallen gebruikelijk schijnt en het zou voor een nieuwen functionaris zonder dat ook niet meevallen, omdat Dr. Maats een geziene dokter is in onze omgeving. J. B. Implnk zegt, dat het overnemen van diens prak tijk ook in de gegeven omstandigheid weinig zou kunnen helpen omdat hij en velen met hem zich van niemand een dokter laten opdringen. J. H. Verlaan zegt, wanneer stil was afgewacht tot Dr. Maats zijn ontslag nam en hier een R.K. dokter was ge komen, dan hadden wij van geen enkele dokterspraktijk eenigen last ondervonden. J. H. Schiebroek zegt, dat Tromp voor ongeveer 3 jaar terug ook al over een R.K dokter sprak, doch toen ook van Dr. Maats en het overnemen daarvan reeds werd - geopperd. Jac. Jong zegt: Voor een katholieken dokter is hier veel perspectief, tenminste als men hem niet plaatst in een onmogelijken hoek. Spr. toonde met klem en op verschillende principieele gronden aan, wat het zeggen wil, vooral in de hedendaagsche maatschappij, waar de katholieke moraal wordt belaagd, om dan in een katho liek centrum te kunnen roemen op een R.K geneesheer. Nu worden onze gezinnen weer overgeleverd aan een andersdenkende. Spr. heeft voor enkelen nog wel res pect en heeft niets ten laste van Dr. Maats, doch een beslissing als deze in een overwegend katholieke omge ving noemt hij in-treurig. J. Llgthart, raadslid, zegt, dat hem en andere raadsle den niets bekend is van voorwaarden, eerder aan een R.K. sollicitant gesteld. Omdat wij geen katholiek kon den krijgen zijn wij in dezen te rade gegaan met den ZeerEerw. heer Pastoor die zich met deze benoeming kon vereenigen. P. Wijnker vraagt: was het nu zoo noodig om direct een te benoemen? G. Groen vraagt: is deze keuze zoo buitengewoon ge lukkig? Wethotider Bakker zegt, wij hadden nu de gelegenheid, en de benoemde zal zijn praktijk niet verwaarloozen en er zeker rekening mee houden dat zijn meeste clientèle R.K zijn. W. Goudsblom zegt: Als katholiek raadslid moet men zich streng aan het principe houden, en dat had hier zonder bezwaar gekund, omdat gevoeglijk gewacht had kunnen worden. J. H. Verlaan vermoedt dat de verkoop van het huls meer spoed vorderde dan wel de doktersbenoeming. J. Wit. raadslid, zegt, tijdelijk de eenige tegenstander te zijn geweest, doch zich tenslotte ook bij de meerder heid heeft neergelegd. F. Jong Cz., zegt, dat de inlichtingen welke op de des betreffende vragen door de raadsfractie tot heden 'zijn verstrekt, geen enkel doorslaand motief brachten, wat spr. ten zeerste tegenvalt, het is natuurlijk mogelijk, dat ih geheime zitting het zwijgen over een of andere aan gelegenheid is opgelegd, wat spr. wil eerbiedigen, maar dan ook gaarne zou vernemen of zulks het geval is. Spr. wil in het midden laten, of het gewenscht is over deze zaak al dan niet met de kiezers te confereeren, hoewel hij zich bij het idee best kan aansluiten. Dat er geen tijd was om zulks te doen, moet 6pr. ontkennen, omdat 17 November is vergaderd en op 9 November al bekend was dat deze aangelegenheid werd voorbereid, terwijl toen de raadsfractie cr in meerderheid niet voor gevoelde, waarom spr. vermoed had, dat nadien belangrijke argu menten den doorslag zouden hebben gegeven. Doch te vergeefs is op mededeeling hiervan gewacht. Gesteld dat geen R.K medicus in onze gemeente is te krijgen en als eenigste uitweg een andersdenkende wordt benoemd, dan nóg is m.i. een ernstige fout begaan met den koop van het huis, omdat het dorp Oude Niedorp hoelemaal geen standplaats is voor een dokter. Het volk woont hier, dus volgens mijn meening is de dokterspraktijk in aanvang al ten doode gedoemd, omdat het zoo goed als zeker een praktijk zal worden zonder patiënten. Temeer daar hier toch reeds een krachtig verzet heerscht, met als gevolg, dat de dokter een fllnken strop oploopt en de gemeente een olifant cadeau krijgt in den vorm van een huis, wat voor niemand anders geschikt is als voor een dokter of burgemeester. Niemand uwer zal vermeoden dat onze tegenwoordige burgemeester hier zijn leven zal slijten, zijn Edel-Achtb. zal zeker trachten (en ook niet ten onrechte) om promotie te maken. Moeten wtj nu de gelegenheid scheppen, dat terwijl wij reeds jaar en dag voor alles en nog wat van het eind van de gemeente moeten waar raadhuis en secretarie staat, dat de ge meente daar op den koop toe, nog wordt opgescheept met een groot huis was is en blijft een fiasco? Eerlijk gezegd, ik had van een R.K. raadsfractie verwacht dat zij niet zou medewerken om dezen ongewenschten toestand te versterken, doch het dan veel voortreffelijker geacht, in het algemeen belang, om voor enkele duizenden guldens meer dan hier een ambtswoning voor een dokter te plaatsen. Ik hoop hiermede voldoende te hebben aan getoond, dat de situatie der R.K raadsfractie zonder meer gegronde motieven niet te rechtvaardigen is. Daarna volgden nog verschillende besprekingen, welke meestal herhalingen waren van reeds eerder geopperde zaken. M. de Graaf geeft nog als zijn meening te kennen, dat een dokterswoning juist geen villa b.ehoeft te zijn, dit kan men ook in aanvang wel eens met een nieuw huis van ongeveer f 6000 probeeren, en later aanbouwen; hetzelfde hoeft men ook in Limmen gedaan. F. C. Jong zegtd an vervolgens dat 't bij hem evenals bij meerderen zoo goed als zeker Is, dat èn de dokter èn de gemeente hier een strop halen, wat toch moeilijk verdedigbaar is. Spr. heeft de laatste dagen zijn oor tamelijk te luisteren gelegd en weet wel, dat Nieuwe Niedorp ook niet stil zit en waar de zaak zoo staat, zou spr. tot elkaar willen komen. Hq vertrouwt, ge- De tocht erheen! Reeds eerder hebben we in ons blad melding ge maakt van de stichting van een poststation in den Wieringermeerpolder, n.1. bij Sluis I, ongeveer een vijf tal kilometers verwijderd van De Haukes op Wierlngen. En waar dit poststation het eerste zou zijn, dat in den nieuwen Wieringermeerpolder zou worden opengesteld, en te verwachten was dat dit met ecnig ceremonieel zou geschieden, zijn we er gister, Maandag 1 Decem ber, vergezeld van onzen plaatselijken fotograaf, op uitgetrokken, om dit voor ons nieuwe oord te bezoe ken en om onze lezers mededeeling te kunnen doen van dit historisch gebeuren. De tocht naar De Haukes is dank zij ons Fordje en niettegenstaande de meer dan slechte wegen, spoedig volbracht. Maar dan is het ook zaak, dat we eerst polshoogte ne.nen en informeeren op welke wijze de in wording zijnde Sluis I het gemakkelijkst en ook het spoedigst is te bereiken. Een vijftal kilometers te loo- pen, op een niet bepaald gemakkelijk pad, wordt ons ontraden en wel is over een groot gedeelte van den af te leggen afstand een fiets „mede te nemen", maar betwijfeld werd of we wel steeds op de fiets zouden kunnen zitten, Ja, er werd met vrij groote zekerheid voorspeld, dat we een groot gedeelte naast de flets zouden moeten loopen. Maar, zoo heette het ironisch, dan heeft U toch de fiets mee. Gaat U met één van de bootjes, die straks naar Sluis I gaan en waarvan ook autoriteiten gebruik zouden maken, aldus luidde ten slotte de ons beter aanstaande raadgeving van een derde en met bekwamen spoed begaven we ons op weg naar de nieuwe sluis te Haukes. waar in een van de kanalen in den Wieringermeerpolder een tweetal motor bootjes lagen, met bestemming Sluis I. Het wachten Is op den Ingenieur der Zuiderzeewerken, aldus deelde ons de schipper méde, de ingenieur, die met autoritei ten naar het nieuwe poststation zou gaan. We waren dus wel op de juiste plaats aangekomen en het wachten was .nu op het gezelschap dat de reis naar „de binnenlanden", zij het dan de rand ervan, van den Wieringermeerpolder, zou aanvaarden. Wel werd ons geduld op de proef gesteld, maar te ongeveer kwart over twaalven, kwam het lang verbeide gezelschap aan. Onder leiding van den heer van Oppen, ingenieur bij de Zuiderzeewerken, bleken de heeren L. C. Kolff, burgemeester van Wierlngen, Ir. Roebroek, lid van de voorlooplge directie van den Wieringermeerpolder, F. Smit, adjunct-inspecteur bij de Ned. Posterijen to Haarlem, met hunne dames bij de openstelling van het nieuwe poststation aanwezig te zullen zijn. Ook de heer J. C. Tengbergen, inspecteur van den Volksbond tegen drankmisbruik, afdeeling Zuiderzeewerken, sloot zich bij de dames en heeren aan, terwijl ook nog aan een twee tal fotograven vergunning werd verleend de reis mee te maken. Met twee motorbootjes ging het dus SluiB I-waarts en kregen we gelegenheid een blik te slaan op de bewon dering afdwingende werken, die reeds zijn uitgevoerd of in uitvoering zijn. Het kanaal dat vóór de droogmaking reeds was gebaggerd, bleek In uitstekenden staat te zijn en heeft naar schatting de niet-onbeduidende breedte van 3035 meter. Wel zal hier en daar nog verdere uit dieping noodig zijn, en worden de oevers aan beide kan ten „bijgewerkt", maar overigens is het kanaal uitste kend bevaarbaar. BU Sluis I. In een half uurtje brengt de schipper ons met zijn bootje waar we moeten wezen, en liggen we aan een primitief steigertje om ons over een klei- en waterachtig terrein naar het cantine gebouw van Sluis I te begeven. In het cantinegebouw n.1. is het nieuwe poststation on dergebracht, de vlag wappert, en een bordje wijst ons waar het nieuwe postkantoor zich bevindt. Reeds in de verte «ntwaren we een bekend gezicht, immers de heer H. de Nijs, adjunct-commies bij de Posterijen, standplaats Schagen, is hier tijdelijk geplaatst om den statloah'-Jder te instrueeren. Even kennis gemaakt met den station- houder, den heer L. Theunisse, die tevens cantinehouder is, en dan het nieuwe cantinegebouw, dat een gezellig interieur blijkt te bezitten, binnengestapt om autoritle- ten af te wachten. Wel was voor het gebruiken van de lunch de tafel reeds gedekt, maar voor de lunch zou. me de ten gerieve van de pers-fotograven de opening van het station geschieden. Op verzoek van Ingenieur van Op pen verklaart Mevrouw Kolff zich bereid om het aange brachte lint door te knippen en wanneer dit heeft plaats gehad Is het kantoor voor het publiek opengesteld. Voor de ingang van het postkantoor wordt een foto van de dames en heeren genomen, ja, zelfs een filmopname blijft niet achterwege. Aan tafel heet de heer Ir. van Oppen de dames en heeren welkom, en spreekt er zijn genoegen over uit dat men tegenwoordig heeft willen zijn bij de openstelling van het eetste poststation in den Wieringer meerpolder. hoord de vele besprekingen, dat de raadsfractie hem niet ten kwade zal duiden, dat hij ten algemeene nutte het voorstel doet, om namens de R.K Kiesvereeniging den benoemden dokter in te lichten, omdat hij dan overtuigd is, dat deze zijn benoeming niet zal aannemen waardoor de geheele situatie in vrede en in het belang van beide partijen kan worden opgelost. Want als het mis loopt, rijn wij toch degenen, die het gelag moeten betalen. Th. v. Baar zegt het onverantwoordelijk te vinden om een dokter die ter plaatse niet bekend is, een strop te bezorgen en sluit zich bij Jong gaarne aan. Na eenige bespreking wordt het voorstel-Jong in stemming gebracht met als uitslag, dat zich er 29 voor verklaarden, 1 blanco, terwijl de raadsfractie zich buiten stemming hield. J. Ligthart meent, dat hierover met den ZeerEerw. heer Pastoor gesproken dient te worden. F. C. Jong zegt, dat, wanneer men het gewenscht acht, dat hij zulks als voorsteller van dit pian gaarne zou doen, onder voorwaarde, dat nog een paar leden meegaan. Besloten wordt dat de Voorzitter en Secre taris der Kiesvereeniging en F. Jong Cz. deze zaak èn met den Pastoor èn met den gekozene zullen bespreken. By de daarop volgende rondvraag drukte de heer J. H. Schiebroek de wenschelijkheid uit, dat wanneer eventueel weer aan een doktersbenoeming gedacht wordt, men alles In het werk zal stellen om zoo mo gelijk een Katholiek te krijgen. J. Wit, raadslid, zegt, dat de raadsfractie dan wel uit geheel andere personen kan bestaan en in deze dus geen toezegging kan worden gedaan. J. H. Schiebroek zegt, wie dan ook, ik hoop dat men dan diligent zij. F. Jong Cz. vermoedt, dat dan wel overleg zal wor den gepleegd. H. de Boer klaagt er over, dat de abonementskosten wegens lichtvoorziening vanwege het P.E.N. om de twee maanden wordt geind, wat moeilijkheden oplevert, om dat dan de bedragen vaak hoog worden, waarom spr. medewerking vraagt, dit om de maand op te laten halen. Besloten wordt dat vanwege de Kiesvereeniging via B. en W. een verzoek in die richting aan het P.E.N. zal worden gedaan. Wethouder Bakker zou een onderzoek op prijs stellen betreffende de voorwaarden destijds aan den genoem den Dr. Brenninkmeijer gesteld. Algemeen is men dit eens, omdat men het onverantwoordelijk acht, dat reeds voorwaarden gesteld worden, zonder dat de raadsleden Iets van de situatie afweten. Besloten wordt, dat de R.K Raadsfractie bij den Burgemeester in deze zal informeeren en het bestuur der Kiesvereeniging bij Dr. Brenninkmeijer. De Voorzitter dankt voor de aangename wqze van vergaderen en sluit met den Christelijken Groet Burgemeester Kolff dankt den heer Van Oppen voor de gelegenheid, zijn vrouw en hem geboden om b\j deze openstelling tegenwoordig te zyn en namens Mevr. Kolff dankt spr. voor de opdracht, het station door het door knippen van het lint officieel te openen. Wat goede samenwerking vermag! Als de inwendige mensch in versterekt, neemt de heer F. Smit, adjunct-inspecteur bij de posterijen het woord, om mede te deelen, dat zeer tot zijn leedwezen de heer Haanschoten, inspecteur bij de posterijen, door een Uchto ongesteldheid verhinderd was deze opening bij te wonen Dat was de oorzaak dat spr thans de vereerende taak had, bij de openstelling van dit eerste poststation in den Wieringermeerpolder tegenwoordig te zijn. Spr. deelt mede, hoe het Staatsbedrijf P.T.T. van alle betrokken autoriteiten groote medewerking had onder vonden, hoe dit het geval was met de besprekingen, die werden gevoerd met burgemeester Kolff Als liepen de verlangens en wenschen niet altijd parallel, dit had geen invloed op de goede verstandhouding. Later is gekomen de samenwerking met Zuiderzeewerken ran wier hoofd alhier stond ingenieur Van Oppen. Ook ue postale samenwerking, nj. met Den Oever was steeds innig. De kennismaking met den heer Tengbergen is nog van zeer recenten datum en ook hier bleek de samenwerking volkomen te zijn. En last not least noemt spr den heer Roebroek, ld van de voorloopige directie van den Wieringermeerplder. Het was in het begin van October dat deze directie zich tot de P.T.T. wendde over de vestiging van post-, telegraaf-, telefoonstations en dat gelijktijdig de inspecteur van het staatsbedrijf zich met deze kwestie bezighield. Deze coïncidentie hoeft tot vruchtbare samenwerking geleld en het kan als eenig In de annalen van het postwezen worden ver meld, dat men op 13 November vergaderde, de heer Haanschoten met zijn bekende voortvarendheid op 15 November zijn rapporten inleverde en In den avond van 17 November telefonisch bericht ontving, dat de voor waarden en bepalingen waren goedgevonden. Dit mooie resultaat was door de volmaakte samenwerking bereikt Met prijzenswaardigen ijver heeft verder de directeur van het postkantoor te Den Helder zorg gedragen dat alles wat noodig was tijdig in het poststation tegen woordig was. Spr. wijster vorder op hoe pers en publiek met stij gende belangstelling bet werken in en liet in cul tuur brengen van dezen nieuwen polder volgen. Ook het bericht dat op 1 December het eerste poststation in den Wieringermeerpolder zou worden geopend, is door de geheele perg als een nieuwo étappe gesti puleerd. Spr. herinnert aan een geestig gedicht in Haarlems Dagblad en hoe de bekende teekenaar Louis Ramaekers de gebeurtenis belangrijk genoeg achtto om een teekening er voor te maken. Spr. hoopt en vertrouwt dat de vestiging van telegraaf- en telefoonstations even voorspoedig moge gaan als met het poststation hel geval is geweest. Het is spr. een genoegen dit eerste poststation in den Wieringer meerpolder officieel te mogen openen en spr. doet dat met te herhalen het onderschrift van de teeke- ning van den heer Louis Ramaekers, n.1. met een „hiep, hiep, hoera!" En spr. verzoekt dan den heer Roebroek om den eersten stempelafdruk voorzien van den naam „Wieringermeer" te willen afstem pelen. De heer Roebroek zegt, dat alvorens daartoe over te gaan, hij een enkel woord wil zeggen. Als lid van het directorium van den Wieringermeerpolder is het hem een groot genoegen den heeren in den polder te mogen verwelkomen. Spr. wijst op de groote taak die in den polder is te vervullen en roemt de groote medewerking die oorzaak was dat de eerste kennis making er een van aangenamen aard was en waar bij reeds een paar weken na die eerste kennismaking dit eerste poststation kan worden geopend. Wel is het een zeer klein aandeel van wat gesticht moet wor den, doch dat doet niet ter zake. Het is het begin van een sociaal-economisch milieu, dat verder uit gebouwd moet worden. Spr. had den heer Haan schoten vandaag gaarne voor dio medewerking dank willen betuigen en het spijt hem den heer Haanscho ten vandaag hier te moeten missen. Het verheugt spr. den heer burgemeester van Wieringen met zijn vrouw bij deze opening tegenwoordig te zien. Tot he den had spr. nog niet het genoegen met burgemees ter Kolff kennis te maken. Dit gedeelte van den Wie ringermeerpolder behoort in Staatsrechterlijk ver band tot uwe gemeente en al heeft het geen bewo ners, het doet spr. genoegen te kunnen constateeren dat het toch de belangstelling van den burgemeester heeft. Ook den vertegenwoordiger der Zuiderzeewer ken, Ir. Van Oppen heet spr. welkom en spr. stelt het op hoogen prijs dat deze het gezelschap zoo vriendelijk en op hoffelijke wijze in dit gebouw, door de directie der Zuiderzeewerken gesticht, heeft wil len ontvangen. Spr. vertrouwt dat die goede samen werking ook bij het verdere werk m den polder mo ge blijken en dat daarmede datgene moge worden tot I and gebracht, wat het Nederlnndsche volk van deo Wieringermeerpolder verwacht. Spr. zal nu gaarne voldoen om eon stempelafdruk op het eerste post stuk, en dat gericht zal worden aan den Minister van Waterstaat, af te stempelen. De hoer L. C. Kolff, burgemeester, verzoekt echter eerst hartelijk dank te mogen botuigen voor de woor den dio tot hem zijn gesproken en eveneens voor de uitnoodiging om clezo openstelling bij te wonen. In de derde plaats betuigt spr. namens zijn vrouw, dank voor de vereerende opdracht om het station te mo gen openen door het doorknippen van het lint, welke opdracht op bijzonder hoogen prijs wordt gesteld. Wat de samenwerking betreft, tot nu heeft de gemeente nog niet met de voorloopige directie van den Wierin- germerepolder te maken gehad, maar spr. verklaart zich gaarne bereid zijn volle medewerking te ver- leenen, opdat deze polder even bloeiend worde als zooveel andere polders, dio zijn ontgonnen. Spr. wenscht de directie van den Wieringermeerpolder, P.T.T. en Zuiderzeewerken hartelijk geluk met de openstelling van dit eerste poststation. De eerste stempelafdruk. Door den heer Roebroek wordt daarna de post kaart aan den Minister van Waterstaat, in tegen woordigheid van de aanwezige dames en heeren af gestempeld en daarmede is de openstelling van het poststation een feit geworden. Ook de overige dames en heeren verzenden een rfaart, teneinde in het bezit te goraken van een post stuk voorzien van dit nieuwe stempel. En dan be geeft men zich weer naar de bootjes om nog voor het invallen van de duisternis thuis te kunnen zijn. Voorloopig zal tweemaal per dag de postverzending plaats hebben, ook wordt tweemaal post ontvangen, terwijl de bestelling ook twee maal per dag ge schiedt. Het poststation is opengesteld van 11.30—13 uur en van 17.30—19 uur. Mijnheer de Redacteur, Gelieve het volgende een klein* plaats te geven in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat, mijn dank. Naar aanleiding van het raadsvêrslag van j.l. Vrij dag 28 November der gemeente Wieringen, las ik tot mijn verwondering de opmerking van den heer P. Kooij over de grensscheiding van den Westerlan- derweg en wel voornamelijk bij Bern. Mostert. Nu zeg ik den heer Kooij in de eerste plaats dank voor zijne actieve opmerking over die grensscheiding. Ook ik vind liet gewenscht, dat eens wordt opgelost hoe of dat nu werkelijk zit. De heer Kooij spreekt hier over dolfsteenen dat die de juiste grens aangeven. Maar nu zijn met het verbrecden van den weg op Westerland in het jaar 1927 op verschillende plaat sen, o.a. ook bij mij, de dolfsteenen opgegraven en verplaatst. En nu vraag ik mij af, waar blijft ten slotte de ware scheiding. Ik denk dat de heer Kooij niet op de hoogte is van den toestand t.a.v. de grens scheiding of verkeerd is ingelicht. Met belangstelling zie ik uit, dat de heer Kooij er hij B. en W. op aan dringt, dat die zaak eens grondig van gemeentewege wordt onderzocht. Dan komt de zaak misschien nog eens in het reine en krijgt ieder wat hem toekomt. Dat lijkt mij beter toe dan onder politietoezicht het hek te verwijderen en er nog maar een strook grond bij to nemen. Want er is nog al eens over die kwestie in den Raad gesproken dat er op verschillende plaat sen dolfsteenen ontbraken. En dan ging dat maar op do roes recht toe recht ean, maar dat gaat mijns in ziens toch niet op. Als de heer Kooij do zaak wil onderzoeken en het blijkt dat mijn hek op gemeente grond staat, ben ik gaarne bereid om het te verwijde ren. Doch als het anders om is, als de gemeente van mij land heeft toegeëigend, dan zou ik ook gaarne daar mijn geld voor willen ontvangen. Met dank voor de plaatsing, BERN. MOSTERT. (Vervolg van 3de Blad.) VEENHUIZEN. Zondag jl. speelde de voetbalvereeniging L.V.C. al hier op het gemeentelijk sportterrein te Hoogwoud een vriendschappelijke wedstrijd tegen D.E.S. II te Sijbekarspel. Wij, die persoonlijk eenigen tijd aan wezig waren, kregen de overtuiging dat het ditmaal geen spannende strijd was, daar duidelijk bleek dat de voorhoede van D.E.S. 2 lang nfet tegen de ach terhoede van L.V.C. opgewassen was, terwijl de halflinie van L.V.C. ook slecht te doorbreken was, zoodat de strijd meestal het hevigst was nabij en voor het doel van D.E.S. 2. 't Is zeker wel aan het goede spel van de achterhoede van D.E.S. 2 te dan ken, dat de nederlaag van deze vereeniging niet groo- ter was en de stand 2—0 in het voordeel van L.V.C. was. Ons viel ook op, dat het samenspel van L.V.C. zeer vooruitgegaan was. OUDESLUIS. Zondag J.l. had alhier de belangrijke wedstrijd D.O.S.- K.O. I—Succes n plaats. S. pakt direct flink aan, en met succes, want zij weet al vrij spoedig een 2—0 voorsprong te bemachtigen. D. herstelt zich dan cn we krijgen een enthousiast en apannenden strfjd te zien, waarin D. even voor de rust de achterstand weet te verkleinen. Rust 21 voor S. Na do rust wederom dezelfde spannende strijd, doch eerst een kwartier voor het einde maakt D. gelijk, 22. S. gaf het echter niet op en even voor het einde maakt S. er 32 van ia haar voordeel, waarmee het einde kwam Door deze overwinning heeft S. n de leiding in deze afdeeling van D. overgenomen met 1 punt verschil. D.O.SKO. n speelde in Petten en verloor daar van het eerste el/tal met 71. a.s. Zondag ontvangt D.O.S.KO. I te Oudesluis J.V.C. I van Julianadorp. PETTEN. Petten IOudesluis 2 71. Als van oud3 was weer geen bondsscheldsrechter aanwezig, zoodat met onderling goedvinden de heer C. Vriesman zich welwillend met de leiding belastte. Het begin geeft een spannenden gelijk opgaanden strijd. Dan teekent zich een licht overwicht van P. af, dat dank zij het uitstekend werk van den D.- kceper, voorcest niet in punten wordt uitgedrukt. Uit een doelworsteling ontstaat tenslotte het eerste punt, weldra gevolgd door een tweede. Rust 20. Hierna wist P, een enkele keer op gelukkige wijze do score tot bovenge- noemden stand op te voeren. Ondanks deze uitslag maak te het spel van P. geen grootschon indruk, waaraan we gedeeltelijk A entoestand van het evld schuldl gweten, maar waarbij we toch ook de tekortkomingen der spe lers niet over 't hoofd zien. Onbeheerscht vaak en te weinig combineeren, waar dit eerste verelschte is, en sa menspel tot in 't peuterige (backstel) waar flinke, verre trappen geboden zijn. D. schijnt naast het voetballen zich toe te leggen op het debatteeren. 8CCCES-NEEUWS. Succes I kreeg Wieringerwaard I op bezoek. Om 2 uur b!aast scheidsrechter van 't Veen uit Wormerveer de elftallen ln 't veld. Succes had 2 invallers. Beide partijen kregen om beurten goodc kansen en S. gelukte het de leiding te nemen. Doch dit was van korten duur. want W.W. maakte spoedig gelijk. Tot rust bleef de ataad ongewijzigd. Na de thee was hot W.W,

Schager Courant | 1930 | | pagina 7