Bokswedstrijd Paolino—Garnera. Vliegtuig tusschen kinderen neergestort. Geen algemeene werkstaking in Engeland. Familie-veete uitgevochten. De vliegtocht van den heer Van Tijen. die de leiding nam, doch ook deze bleef niet lang de baas. S. maakte weer gelijk. Beide doelen verkeer den om beurten in gevaar. Het was W.W. die opnieuw de leiding nam. Ook nu weer gelukt het S. gelijk te maken. De strijd ging telkens om de leiding en toen het 5 minuten voor einde 44 stond, dacht ieder dat het gedaan was. Toch gelukte het Succes in de laatste 5 minuten de leiding te veroveren en won met 54. De echeidsrechter van 't Veer voldeed uitstekend. Het tweede elftal was op bezoek bij Oudesluis I. Dit was een gewichtigen strijd: het ging n.1. om de boven ste plaats. Scheidsrechter Tichelaar had de leiding en liet kwart over tweeën beginnen. S. nam spoedig de leiding en even daarna wist Kroon no. 2 in het net ■te deponeeren. Oudesluis, niet ontmoedigd, pakte flink aan en wist voor de rust den achterstand terug te brengen op 21. Na de rust wasj Oudesluis het meest aanvallend en wisten na 10 minuten spelen gelijk te maken. Succes scheen eenigszins overbluft, doch de verdediging was op zijn post en sloeg de Oudesluis-aanvallen alle af. Er moest nog ongeveer 10 minuten worden gespeeld en het begon er voor S. slecht uit te zien. Aangemoedigd door de supporters, ondernamen ze weer een aanval en het gelukte den S. midvoor met een harden schuiver de leiding te nemen. Na eenige gevaarlijke aanvallen van Oudesluis, blaast scheidsrechter einde en Succes heeft door deze overwining zich op de bovenste plaats ge werkt Succes 4 kreeg bezoek van J.V.C. 2. Scheidsrechter Van Dam van Den Helder liet om 12 uur beginnen. J.V.C. leek in den begine de sterkste en hnad al spoedig een 2O-voorsprong, doch dè S.-ers wisten voor rust de leiding te nemen met 43. Na rust lieten de S.-ers den J.V.C.-lteeper nog tweemaal visschen, zoodat ook deze Wonnen met 63. Het was voor Succes een besten dag. AARTSWOUD. Aartswoud I ging naar Kolhorn en speelde daar een apannenden wedstrijd om een reeds eerder uitgeloofde medaille. Ze kwamen thuis met de overwinning, 10. Thuis werd niet gespeeld door terrein-afkeuring. OUD KARSPEL. D.T.S. I—Rivalen I, 0—1. Vitesse 2—D.T.S. 2, O-J. Berkhout 2D.T.S., 07. SPARTA Sparta III verloor thuis tegen D.E.S. I met 62. Sparta b verloor eveneens van B.K.C. a met 51. NIEUWE NTEDORP. H.R.C. IIIN. NIEDORP I, 0—3. Nieuwe Niedorp verraste vriend en vijand door een ónvcrwachtte 3(^verwinning op H.R.C. III, en af doende revanche nam voor den 43-nederlaag van 19 October op eigen terrein. Toen de wedstrijd een kwar tier oud was, had N.V.V. reeds een 3O-voorsprong, •waarhij een keurig door Jo Faus benutte penalty. H.R.C. verloor echter geenszins den moed en heeft tot het einde gezwoegd om tenminste de eer te red den, maar niets baatte. Was het niet door slecht schie ten, anders wel doordat het achtertrio van N.V.V. de zen middag ongenaakbaar was. Goed was het, dat scheidsrechter Jonker de teugels een beetje strak ihield, anders had de wedstrijd wel eens in ruwheid Ikunnen ontaarden. De volgende week alweer een ult- westrijd, dan speelt N.N. I tegen Succes I. Helder c 4 4 0 0 25— 3 8 H.R.C. c 6 3 0 3 22—10 6 B.K.C. a 2 2 0 0 28— 1 4 H.R.C. d 4 2 0 2 15—10 4 Helder d 3 1 0 2 5—20 2 Helder e 4 0 0 4 0—48 0 N.H.V.B. 1. C: B.K.C. 1—Sparta 1 3—1; Zeemacht 1—Helder 3 B2; Succes 1Wieringerwaard 1 54; H.R.C. 3Nieu we Niedorp 1 03. 2 C: Texel 2—B.K.C. 2 6—1; D.O.S.K.O. 1—Succes 2 2-3; J.V.C. 1—Helder 4 2—2; 3 D: Sparta 3—D.E.S. 1 2—6; Petten 1—DOSKO 2 7—1 4 D: Helder 6—H.R.C. 5 (geen scheidsrechter); Wie ringerwaard 2—B.K.C. 3 40. Adspiranten K: Helder bHelder a 214; H.R.C. b HRC a 2—3; E: BKS a—Sparta b 5—1; Helder d— Helder c (niet doorgegaan)Helder eH.R.C. c 011. OVERZICHT. Alle kampioenscandidaten hebben thans vier verlies- punten. H.R.C. 3 werd thuis door Nieuwe Niedorp ge klopt, wat een zeer goede prestatie van de laatsten is, die nu in eens ook in strijd om de bovenste plaats be- trokken zijn. Ook Sparta verloor twee punten; ze verlo- jren n.1. met 3--1 van B.IC.C., dat zichzelf van de laatste plaatst afbracht en de Schagenaars een zeer gevoelige slag toedienden. Vooralsnog lijkt ons de kans van Sparta zeer twijfelachtig. Acht punten uit zes wedstrijden is toch niet zoo fraai. Texel zag ongetwijfeld deze gang van za ken met genoegen aan. Hun kansên zijn aanmerkelijk gestegen. Succes sloeg Wieringerwaard en viel ons mee i(54). Zonder nog de positie der blauwzwarten fraai te .noemen, begint het te verbeteren. Al met al ls Helder 3, jdat op 't Ankerpark met 52 van Zeemacht verloor on- 'deraan gekomen. De stand is: H.R.C. 3 7 5 0 2 18—11 10 Texel 7 4 2 1 22—13 10 Nieuwe Niedorp 7 4 1 2 27—16 9 Sparta 6 4 0 2 17—10 8 Wieringerwaard 6 3 0 3 2425 6 Zeemacht 7 2 14 1719 5 Succes 7 2 1 4 17—23 5 B.K.C. 6 2 0 4 14—17 4 Helder 3 7 1 1 5 16—38 3 2e Klasse. De groote strijd is gestreden! eigen terrein met 32 klop gehad behaalde in sterkste formatie (ook een 61 overwinning op B.K.C. 2) te vijf goals!). Helder 4 speelde J.V.C. gelijk (2—2) De stand is: D.O.S.K.O. heeft op van Succes 2. Texel 2 H. Ran speelde mee!) (genoemde Ran maak te Julianadorp tegen Succes 2 6 6 0 0 28—11 10*) D.O.S.K.O. 6 4 1 1 28—11 9 H.R.C. 4 7 4 0 3 17—23 8 Texel 2 6 2 2 2 22—19 6 J.V.C.- 7 2 1 4 1520 5 Sparta 2 7- 2 1 4 14—26 5 Helder 4 5 1 1 3 14—16 3 B.K.C. 2 6 1 0 5 11—23 2 Succes 2 heeft twee verliespunten. 3e Klasse. Petten handhaafde zich tegen D.O.S.K.O. 2 (71), ter wijl Sparta 3 zich niet onverdienstelijk hield tegen D.E.S. (26). De stand is: Petten 5 5 0 0 38—3 10 Succes 3 2 2 0 0 7—1 4 D.E.S. 3 2 0 1 10—7 4 D.O.S.K.O. 2 2 10 1 6—7 2 Sparta 3 5 1 0 4 6—33 2 Kolhorn 5 0 0 5 3 3—20 0 4e Klasse D: Wieringerwaard 2 nam revanche op de verleden week tegen B.K.C. 3 geleden nederlaag (40). Helder 6H.R.C. 5 werd niet gespeeld. Adspiranten. Helder a won met groote cijfers van Helder b (142), H.R.C. a had meer moeite met H.R.C. b. Dank zij de welwillene (lees: gedwongen) medewerking van de kee per van laatstgenoemd elftal won a met 32. In de laag ste afdceling won BKC. ten tweeden male. Sparta b,dat een vrij aardig debuut maakte werd met 51 geslagen. Helder e verloor met 110 van H.R.C. c. Tenslotte moe ten v/e nog vermelden dat de wedstrijd Helder bH.R.C. b (1—3) niet geldt, daar hij nog voor de oude indeeling werd gespeeld; de standen zijn hierdoor: H.R.C. a 6 5 1 0 25—7 11 Helder a 4 3 1 0 37—9 7 H.R.C. b 3 1 0 2 9—9 2 Sparta a 4 1 0 3 10—22 2 Helder b 4 1 0 3 7—23 2 Succes a 3 0 0 3 1—19 0 Afdeeling L: K.N.V.B. Se Klasse A. Kinheim heeft Zondag op eigen terrein met 32 van K.V.V. verloren. Evenwel werd geprotesteerd, daar een in de laatste seconde gemiste strafschop rechtmatig had moeten worden overgenomen daar de K.V.V.-keeper zich bewoog. Kinheim protesteerde en de na afloop genomen strafschop werd benut Bij een gunstige beslis sing (de scheidsrechter geeft toe dat de keeper zich bewoog) eindigt d-e match in 33. De stand is: K.V.V. 7 7 0 0 23—7 14 Helder 7 6 or 1 30—13 12 Kinheim 8 6 0 2 39—22 12 4e Klasse. SwlftJ.O.S (3—2), S.L.T.O.Ahrends 1—6 en D.T.S. Rivalen 02 waren hier de uitslagen. De stand ls hier: Swlft 8 4 3 1 22—10 11 Zaandijk 6 4 11 17—9 9 Ahrends 6 4 0 2 18—10 8 Rivalen 5 3 11 9—7 7 Uitgeest 5 3 0 2 16—10 6 J.O.S. 5 2 12 13—12 5 D.T.S. 7 2 0 5 16—27 4 Vrone 4 1 0 3 12—20 2 S.L.T.O. 8 0 2 6 12—28 2 UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Een Alkmaarsche verrassing vanuit Amsterdam. Ongelooflijk groot weerklonk de 04 mededeeling, die Vaz Dias voor de Alkmaarsche belanghebbenden door het luchtruim „slingerde"! De vriendschappe lijke wedstrijd van een tweetal weken geleden, had wel is waar reeds eenig vertrouwen ontboezemd, maar .vriendschappelijk" is en blijft toch maar vriendschappelijk. En had niet destijds A.F.C. in haar 6—2 overwinning te Alkmaar, niet voldoende blijk gegeven er te kunnen zijn? Doordat D.E.C. op be zoek moest bij W.F.C. en H.R.C. in eigen huis West- Frisia ontving, waren toch zeker 90 der Alkmaar sche sportliefhebbers de meening toegedaan, dat er in de staart van 2A, dezen Zondag geen verandering zou komen. Edoch, D.E.C. en H.R.C. hebben aan deze minder prettige verwachting voldaan maar Alcmaria koos het zekere voor het onzekere. Was het dan ook wonder dat men de radio-grafische uitslag nauwe lijks durfde gelooven? Over den wedstrijd hoorden we nog de volgende bijzonderheden. De A.F.C.-ers vielen reeds spoedig ge weldig aan, doch in laatste instantie was doelman Oudes in ongenaakbaren vorm. Dit gaf de overige Alcmarianen moed en zij gingen tot snelle tegenaan vallen over. Indri was de productieve man, vormde met Bos een goede vleugel, en zorgde voor een twee tal goede doelpunten. Ook na de rust was A.F.C. bij na een kwartier steeds in den aanval, doch ook nu wist de A.-verdediging van geen wijken. Alcmaria nam steeds meer het spel in handen en Hamstra maakte er met een tweetal doelpunten 04 van. Nu a.s. Zondag de big-match Alcmaria—H.R.C., waarin Alcmaria voldoende gelegenheid krijgt, te kunnen aantoonen dat het haar volkomen ernst is, dat zij in de onderste regionen niet thuis behoort. Als ook nu de weersgesteldheid maar niet absent blijft. Alcmaria 2Blauw Wit 3. (21) Eindelijk was er dan eens een wedstrijd, begunstigd door prachtig herfstweer. En de reserve's van Alcm. en B. Wit zorgden voor een aantrekkelijke en spannende partij. Aantrekkelijk, doordat meerdere male* keurige staaltjes voetbal werden ten beste ge geven en spannend, omdat BI. Wit togen het einde nog trachtte een gelijk spel te forceeren. Dc A.-ver dediging wilde hier echter niets van weten en greep resoluut niet. Een minuut voor einde was het gevaar nog niet geweken, toen n.1. BI. Wit een vrije trap juist buiten het strafschopgebied kreeg te benutten. Doelman v. d. Horst wist het schot volgens de rege len der kunst te verwerken. Naast den doelman wa ren ook de beide backs in goeden vorm, terwijl ook nu weer de kant-halfs goeden steun verleenden. Met de voorhoede wilde het ook nu nog niet erg vlotten. Ook bij het goed spelende BI. Wit-elftal viel de voor hoede, v.n.1. het binnentrio, niet bijster op. De spil, Slingerland, een oud-eerste elftalier, was een onver moeibare werker. Over den wedstrijd het volgende. Als aanvoerder Bos de toss heeft gewonnen, stellen beide elftallen zich als volgt op: Alcmaria 2. v. d. Horst. Schokker Jb. Roozendaal Hoorn de Grand Michels Keppel A. Rootring Th. Bos van Dijk Deetman Hageman de Lange Möhlman Listilka Schelvis Philips Slingerland Muusterman Groendijk Lemmers De Vries Blauw Wit 3. Hett spel golft vlug van doel tot doel, waarbij Alcm. iets in de meerderheid is. Gedurende de A.- aanvallen, waarbij het spel weer eens te kort wordt gehouden, weet de BI. Wit-verdediging steeds vol doende in te grijpen. Dan plotseling weer een BI. Wit- uitval, v. d. Horst tracht trappende te redden, doch mist, waardoor BI. Wit gemakkelijk de leiding kan nemen. Dit is het teeken voor Alcm. om beter op haar tellen te passen en het duurt niet lang als Bos met een prachtig schot de partijen op gelijken voet stelt, I1. Toch weet Alcm. nog voor de rust de leiding te nemen. Als Deetman laag voorzet, ziet een der backs in zijn verwarring geen andere kans dan kei hard in eigen doel te schieten, 2—1. Na rust werkt BI. Wit hard voor den gelijkmaker, doch de Alcm. verdediging is weer in pracht-con- ditie. Toch had BI. Wit eenmaal bijna geluk als v. d. Horst reeds is gepasseerd, weet Hoorn op fraaie wijze te redden. Nog appeleeren eenige BI. Wit spelers hef tig voor een vermeend handsgeval, doch scheidsrech ter Kok die goed voldeed gaf te kennen dit niet te hebben gezien en laat door spelen. Nogmaals spant BI. Wit alle krachten in en het einde nadert onder zeer groote spanning. Vlak voor het einde nog de reeds genoemde vrije schop, totdat de fluit te ken nen geeft, dat Alcm. dezen wedstrijd heeft gewonnen. Deze overwinning is tevens een fraai succes voor de A.-reserve's, die thuis beter blijken te spelen dan uit. Misschien ten voordeele van het publiek. Q.S.C. 2—Alcmaria 3 (1—1). In Wormcrveer moest Alcm. 3 zich met een gelijk spel tevreden stellen. Naar we vernamen was het hier een wedstrijd van gemiste kansen, doch vooral van Alcmaria-zijdc. Voortaan het doel der te genpartij wat grooter laten maken, misschien dat het dan gaat. Alcmaria 4—Q.S.C. 3 (3—1). Alcmaria 4 heeft zich na haar jongste nederlaag vol komen weten te rehabiliteeren. In deze afdeeling wordt uiterst zwaar om de leiding gestreden, wat onderstaande stand dan ook laat zien. Doordat Schoorl I in Castricum van C.S.V. met 03 wist te winnen, K.V.V. 3 op eigen terrein van W.R.C. I met II0, terwijl WF.C. 4 op eigen terrein Zaanlandia 2 met 120 conserveerde, ziet de stand er als volgt uit. 2e klasse A: K.V.V. 3 7 3 3 1 9 22—8 W.F.C. 4 5 3 2 8 20—1 Alcmaria 4 5 3 1 1 7 178 Uitgeest 2 6 3 1 2 7 16—13 C.S.V. 1 8 3 1 4 7 17—23 Q.S.C. 3 5 2 1 2 5 12—9 Schoorl 1 6 2 4 4 11—11 Zaanlandia 2 2 1 1 1 113 W.R.C. I 4 4 5—32 Dat er nog heel wat gegadigden zijn voor de bo venste plaats, blijkt wel overduidelijk. De nederlaag van C.S.V. op eigen terrein heeft ons wel eenigszins verrast. M.F.C. I—Alcmaria 5. (0-0). Alcmaria wist het in Medemblik tegen het sterke M.F.C. tot een bril-uitslag te houden. Een meeval ler voor Aiidijk I. K.V.V. juniores—Alcmaria juniores. (4—7). Ook de Alcm. Jun. lieten het bij die eene misstap en zorgden voor een overwinning. Alcmaria CVrone A. 05. Een nieuwe nederlaag, tot nu toe de grootste. Bergen 2Z.V.V, 4, 02. De Zaandammers toonden zich de sterksten. Bergen BAlkmaar A, 015. Steeds weer blijkt dat Alkmaar A adsp. te sterk voor deze afdeeling zijn. K.F.C. I—Feijenoord I, 1—6. De zeven minuten beslissing. Toen wij bovengenoemden wedstrijd in oogen- schouw zouden nemen, waren wij de meening toege daan, dat we hier een strijd zouden zien van techniek tegen enthousiasme. Dat de techniek zou zegevieren was een stil geheim, doch dat het enthousiasme zich door de techniek zou laten „overdonderen", hadden wij geenszins verwacht. En met ons toch zeker ook het K.F.C.-publiek niet. Het moet hun dan ook uiterst pijnlijk getroffen hebben te zien, hoe men na de rust met de blonde „Zaansche jongens" „speelde". De velen, die reeds tien minuten voor het einde het veld verlieten, konden zeker hun smart niet langer verbergen. Dat Feijenoord, na in zeven minuten tijds een 1—4 voorsprong te hebben behaald, een keurige partij voetbal demonstreerde, behoeft geen nader be toog. Prachtige staaltjes solo- en combinatiespel, po sitie kiezenkortom men kon met volle teugen genieten. Entoch had Feijenoord bij het ingaan van de rust, ook zelve zulk een groote overwinning niet ver wacht. Wel speelde zij, ook voor rust technisch stuk ken beter dan K.F.C., maar de harde werkers van de Zaan hadden het hun nu juist niet bepaald gemak kelijk gemaakt, daarbij kwam nog dat v. Malen meer ballen had verwerkt dan v. 't Hof, Toen zij na rust echter met een drietal goede doelpunten binnen de zeven minuten een 14 voorsprong had weten te be halen, speelde zij echter een gewonnen wedstrijd. Bul Jr. wist steeds resoluut in te grijpen en K.F.C. kreeg dan ook niet veel kans meer. Toch had K.F.C. met meer doordacht te werk gaan de nederlaag kun nen verkleinen. Zelfs kort voor het einde weet Bout hoorn nog een paar maal door te breken, doch in- plaats van overgeven aan Mol, schoot hij onbesuisd naast, terwijl men in de F.-voorhoede juist voor el kaar de kansen schiep. Over den wedstrijd nog het volgende. Om precies twee uur zien we onderstaande elftal len in het veld: K.F.C. v. 't Hof. Jb. Veen. W. Mol. J. Veen, Nieuwenhuis P. Timmer. Mensveen, Bouthoorn, Mol, Visser, Kruiver. Scheidsrechter Laarmans. Burg, flarendrecht, Groenendijk, Duijnhouwer, Hendriks. v. Heel, B. J. Paauwe, J. Paauwe. Web er, Bul Jr. v. Malen. Feijenoord. Reeds dadelijk worden door F. eenige keurige aan vallen opgezet, doch de stugge K.F.C.-verdediging weet krachtig in te grijpen. Gedachtig aan het spreek woord, dat de aanval de beste verdediging is, komt K.F.C. dan los en onderneemt eenige goede tegenaan vallen. Bij één dier aanvallen weet v. Malen juist een hard schot corner te werken. Als F. weer eens bij v. 't Hof op visite geweest is, volgt een nieuwe K.F.C.- aanval, die succes oplevert. Als van Wensveen scherp voorzet, mist Weber, waardoor Kruiver de ge boden kans weet te benutten, 10. Vreugde alom voor dit spoedige succes, doch behalve in het F.-kamp. Even later krijgt v. Malen een keurig schot van Nieuwenhuis te verwerken. Lang duurt de vreugde in het K.F.C.-kamp niet. Als Hendriks welke een keurige partij speelde weer eens hoog voorzet, komt de bal bij Burg. Hij retourneert den bal even eens hoog voor doel en Timmer heeft het ongeluk het leder in eigen doel te koppen, 11. Er is dan juist een kwartier gespeeld. Bij een paar nieuwe keurige F.-aanvallen staat Hendriks buitenspel. K.F.C. tracht opnieuw de leiding te nemen en eenmaal zien we Bul schitterend redden. Als Kruiver weer eens hard in schiet weet v. Malen juist corner te stompen. Dan volgt eenig solo- en combinatiespel van v. Heel en Barendrecht, wat een lust voor oogen is. Nieuwenhuis zwoegt hard, doch de F.-verdediging weet van geen wijken. De rust komt met onveranderden stand. Na rust geeft F. een overrompelend spel te zien en reeds na een enkele minuut weet Duijnhouwer door te breken en schiet den bal via de handen van v. 't Hof in het doel, 1—2. Nadat Bul op keurige wijze een bal heeft verwerkt, krijgt Duijnhouwer uit keurig com binatiespel een nieuwe kans en de stad is 1—3. Voor dat K.F.C. zijn bezinning herkregen heeft, volgt een nieuwe F.-aanval, Hendriks zet voor en Veen mist, De naar binnen zwenkende Burg weet met een keu rig hard schot den stand op 1—4 te brengen. In zeven minuten tijd heeft F. de overwinning tot een voldon gen feit gemaakt en laat een prachtig combinatie- en positiespel zien, Wel doet K.F.C. eenige tegenaanval len, doch de F.-verdediging geeft niet thuis. Uit een der F.-aanvallen zet Burg mooi voor en Ba- rendtrecht kopt vallende langs v. 't Hof in, 1-5. Nu schiet Wensveen eens tegen de lat, doch een nieuw F.- doelpunt van Groenendijks voet maakt aan alles een einde, 1—6. Zonder verandering in den stand fluit scheidsrechter Laarmans, welke goed voldeed, af. GYMNASTIEK. „D.O.K.E.V.", Breezand. De Gymnastiekvereniging D.O.K.E.V. hield Zondag middag personeele wedstrijden voor haar leden In de zaal van den heer Jb. Borst. Precies op tijd begonnen, werden zonder onderbre king de verschillende wedstrijden afgewerkt. Een druk ke middag voor de heeren C. Keijzer, Jb. Kaan Pz., H. Pennekamp en H. Delver, die de jury vormden, want geregeld werkten een paar groepen tegelijk, zoodat er voor hen maar heel weinig tijd tot rusten was. De woorden van dank aan hun adres bij het sluitings woord gesproken, waren dan ook wel verdiend. Den heer Delver, oud-voorzitter, was verzocht de prijzen uit te reiken. Hij was over den middag niet geheel voldaan, Immers de heeren-afdeeling had niet aan de wedstrijden deel genomen. Hij wekte hen op weer trouw de oefenings avonden te bezoeken, zoodat D.O.K.E.V. bij een vol gende gelegenheid ook weer met de heerenafdeellng goed voor den dag kon komen. De schenkers van medailles of bijdragen ln geld, werden evenals de heer Borst, die zijn zaal gratis be schikbaar stelde, bedankt en daarna de prijzen aan de volgende winnaars overhandigd. Dames I: le prijs KI. Vader 140% p. Ze won hier mede voor de tweede maal den wisselbeker, met het zelfde aantal punten als het vorig jaar. (Na drie keer winnen komt de beker definitief in bezit). 2e prijs J. Geerligs 126% p.; 3e prijs G. den Das 118% p. Dames II: le prijs B. Blauboer, 30 p.; 2e prijs P. Schenk, 28% p.; 3e prijs T. Tuinman, 28 p.; 4e prijs M. Kranenburg, 27% p. Dames III: le prijs P. Hoogesteger, 20% p.; 2e prijs M. Geluk, 20 p.; 3e prijs C. Blom, 19% p. Jongens I: le prijs A. de Vries, 20% p., 2e prijs A. Tiel, 20% p. (1 en 2 na loting); 3e prijs J. v. d. Goes, 18% p.; 4e prijs K. Davids, 18 p. Jongens II: le prijs J. Hoogesteger, 19% p.; 2e prijs J. v. Eeten, 18% p.; 3e prijs J. Smit, 17 p.; 4e prijs D. Kaan, 17 p. 3 en 4 na loting); 5e prijs S. Liefhebber, 17 p.; 6e prijs M. Drijfhout, 17 p. (5 en 6 na loting). Meisjes I: le prijs M. Kouseband, 21% p. (Kwam hierdoor ook in 't bezit van den ecreprijs door Mej. KI. Vader beschikbaar gesteld). 2e prijs A. Schenk, 21 p.; 3e prijs A. Moor, 20% p.; 4e prijs A. Borst, 20% p. (3 en 4 na loting); 3e prijs A. Schenk, 19% p. Meisjes II: le prijs A. Groneman, 20% p.; 2e prijs M. Vader 20% p. (1 en 2 na loting); 3e prijs T. Hoog moed, 20 p.; 4e prijs A. Keuris, 19 pc 5e prijs C. v. Oeveren, 18% p., 6e prijs T. Harder 18% p., 7e prijs M. Rezel 18 p. (5, 6 en 7 na loting). Meisjes IH: le prijs C. Houtlosser, 22 p.; 2e prijs N. de Leeuw, 21% p.; 3e prijs M. de Beurs, 20% p.; 4e prijs A. Dekker, 16% p. De Italiaan wint na 10 ronden op punten. Zondag heeft te Barcelona in Spanje de ontmoeting plaats gehad tusschen den Spaanschen zwaargewicht kampioen, Paslino, en den befaamden Italiaanschen reus-bokser, Camera waarbij de laatste als overwinnaar uit den strijd te voorschijn is gekomen. De omstandigheden waaronder deze bokswedstrijd werd gestreden, waren merkwaardig „Amerikaansche". Het getal toeschouwers bedroeg 80 a 90.000; de reectte een kleine 400.000 gulden; voor de pers waren aan den ring 50 telefoontoestellen beschikbaar en een 200 jour nalisten, onder wien natuurlijk velen uit Italië en Span je, volgden voor hun bladen den strijd, die telkens het stadion deed schudden van de toejuichtingen en aan-,, moedigingen der pro-Carnera en pro-Paolinomenschen. De strijd zelf is niet zoo heel gecompliceerd geweest, noch biedt hij den kenner en minnaar van de ware bolcskust veel interessante problemen. Hij is geloopen, zooals bij deze twee boksers te verwachten was. Wij1 laten hieronder het beloop volgen: Tegen half vijf betraden de beide mannetjesputters den ring. Paolino, die ondanks zijn korte gedrongen gestalte toch nog ruim 93 K.G. weegt, is een aanko mende knaap vergeleken met Carnera, met zijn ruim 124 K.G. Carnera, wiens bokstalenten sedert zijn bezoek aan. Amerika veel zijn verbeterd, was den Spanjaard in iedere ronde verre baas, kon echter zijn volle kracht niet ontplooien gezien het feit, dat de Spaansche boks- bond hem handschoenen van 8% ounce had voorge schreven, die hem beletten zijn vuisten te ballen. Pao lino moest herhaaldelijk door den Engelschen scheids rechter Moss Deyoung gewaarschuwd worden, daar hij zijn tegenstander vast hield err met zijn hoofd stootte. Een menigte van 91.000 toeschouwers was toegestroomd De recette bedroeg 20.000 pond st. Paolino heeft zijn Spaanschen aanhang een groote teleurstelling bereid. Vier gedood en vier zwaar gewond. Uit Edmonton in Canada wordt gemeld, dat te Chlpe- wyan een vliegtuig, dat opgestegen was voor een korte oefenvlucht, van geringe hoogte omlaag gestort en te recht gekomen is te midden van een groep spelende kin deren. Vier kinderen werden op slag gedood en vier wer den zwaar gewond. De piloot en de waarnemer kwamen ongedeerd uit het beschadigde toestel. Watervliegtuig in Italië neergestort. Drie zwaar gewond. Uit Orbetello wordt gemeld: Het watervliegtuig Savola 55 is kort na den start neer* gestort. De benzinetank vatte vlam. De vier inzittenden konden zich weliswaar redden maar kregen zware brand wonden. De marconist is aan zijn verwondingen overleden Het toestel is verbrand. Alleen in Schotland 18 pet. van de mijnwer kers aan den arbeid. Volgens de berichten uit Londen, schijnt het onmid dellijke gevaar, voor een kolenstaking in Engeland thans niet meer te bestaan. Alleen in Schotland zouden de on derhandelingen tusschen de mijneigenaren en de mijn werkers zijn afgebroken, en waren daar gisteren 18 pet. van de arbeiders aan het werk gegaan. Ook de gister tusschen mijnwerkers en mijneigenaren van Schotland gevoerde onderhandelingen hebben tot geen resultaat geleid. De staking in Schotland zal du3 voortduren. Overigens zijn ook in Zuid-Wales zooals de laatste be richten lulden een aantal mijnwerkers tot staking over gegaan. Onder communistischen Invloed hebben pl.m. 2 a 3000 mijnwerkers het werk gestaakt. Drie man naar het ziekenhuis, een naar het cachet. Te Heerlerheide is Zaterdagavond laat zwaar ge vochten tusschen vier mannen uit Hoensbroek en Am- stenrade, tusschen wio reeds langen tijd een veete bestond. Na eerst in een café den boel in beroerinig te hebben gebracht, ging men naar buiten, waar het tot een vechtpartij kwam, waarbij gebruik werd ge maakt van revolvers en messen. Het gevolg was, dat drie personen nogal zwaar gewond werden en in het ziekenhuis te Heerlen moesten worden opgenomen. Eén van hen heeft een schot in den arm, de ander een steek in de keel en in de borst, en de derde snij- wonden aan het hoofd. De politie te Heerlen heeft de zaak in onderzoek. Messen en revolvers zijn in beslag genomen. De vierde deelnemer aan het gevecht werd gearresteerd en naar het chachot gebracht. Het bezoek, dat de verwanten van de gewonde per sonen in het hospitaal hebben gebracht, moest on der politietoezicht plaats vindei, daar zij elkaar in het ziekenhuis te lijf wilden. Reeds vele malen is het tusschen de beide families tot hevige vechtpartijen gekomen en bij een twist, die vroeger heeft plaats gehad, werd een hunner zwaar gewond, terwijl de dader vier maanden ge vangenisstraf moest ondergaan. Do solo-vlieger over zijn tocht. Vliegt niet terug. Aneta seint uit Batavia: De heer Van Tijen heeft zich vol lof uitgelaten over de zeer hartelijke ontvangst op' zijn heele route, ook door de Engelschen. De atmosfeer in het Taurusge- bergte was zeer koud. Hij vloog toen op 3600 M„ ter wijl het toestel ten hoogste 4000 M. kan halen. Van den Taurus af tot Victoria-Point had hij goed weer, doch vandaar tot Pakanbaroc slecht. Hij zal niet naar Holland terugvliegen, van Bandoeng zal het toe stel naar Holland worden teruggezonden. Hij zelf blijft enkele maanden voor zaken in Indië en Au stralië.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8