C. de MOOR E Wist U wel? PolderWieringerwaard. Secretaris. gouden Broche, Café „Op 't Koekje", Texaco Motor Oils. Greep vaste Koemest Best Werkpaard ANNA PAULOWNA LANGEND IJ K Bezoekt dB Zaterdag?.vondmarkt. OUDE NIEDORP HEERHUGOWAARD WINKEL BARSINGERHORN HARENKARSPEL Liftkooi in eon kalimijn neergestort. De aardverschuiving te Ly on. Advertentiën. vast Werkman, Wacht- en Spreekkamer, De Beeren weder om beschikbaar. bruin Paard, 20 jonge gezonde Fokschapen, Gouden Texaco Oil. SCHAGERBRUG. Tandarts BRONKHORST Wij hebben rf-on givn re-dann !t. 'de vele verwijten on hopen, L.it deze ernstige grieven onderzocht zullen worden. Tenslotte besloot de heer Bosma met te zeggen, dat de drie bonden, Roomsche, Moderne.en Christelijke, gezamenlijk op moesten treden, tót verbetering van den toestand. Een afdeeling werd momentcel niet opgericht. Succes-nieuws. Programma voor a.s. Zondag: Succes INieuwe Niedorp I; Succes IIHelder 4; J.V.C. IISucces 4; Helder asp. bSucces asp. Vrijdag bracht Sinterklaas gelijk vorige jaren op zijn verjaardag een bezoek aan onze gemeente, 's Morgens ongeveer 11 uur kwam hij met zyn knecht aan de school te Westerland, waar do kinderen elk een pakje met ver rassingen werd uitgereikt.Van den kant der ouders was weinig belangstelling, daar men van gedachte was, dat de goede Sint Zaterdagmorgen zou komen. De kinderen werden evenwel toegesproken en zongen hun Sint Nico- laasliedje3 mooi. Des namiddags precies óm 2 uur werd de school te Hlppolytushoef bezocht. In elke klas bracht hij eenigen tijd door om de kinderen toe te spreken, en naar hun zingen te luisteren, want van zingen is Sin terklaas een groot liefhebber. Daarna moesten de zieke kinderen nog bezocht worden. Voor elk kind heeft Sinterklaas een zak met lekkers en een cadeautje achter gelaten, 't Was voor de kinderen een prettige middag en we zullen hopen, dat Sinterklaas die al een oud man is, nog lang leeft, opdat hij nog vele malen op zijn verjaardag de kinderen kan bezoeken om hen zoo'n aangenamen dag te bezorgen. Donderdagmiddag reed een auto, komende van Oude- sluis en rijdende in de richting Kleinesluis, in een der bochten, welke de weg daar, ongeveer tegenover den heer F. Metselaar heeft, in het Oude Veer. De bestuur der, de heer K, van Alkmaar, wist zich, waar het hier een open touctag-car betrof, spoedig te redden. De heer C.^le Mflor van Schagerbrug, met de ber ging belast, wist het voertuig al spoedig op het droge te brengen. Een aardig gezicht leverden daarbij de elec- trische lantaarns der auto op. die onder water voort durend bleven branden en waarvan de lichtbundels dui delijk waarneembaar waren. Naar ons werd medegedeeld, moet de heer K. zeer vlug gereden hebben en na in den bocht van den weg eerst rechts ter zijde van den weg te zijn geweest, door het omwerpen van het stuur links in 'n grinthoop terecht zijn gekomen, waarna de auto opnieuw nadr rechts en in het Oude Veer schoot. Ned. Herv. Gom. In de Donderdagavond gehouden vergadering van Stem gerechtigden zijn de heeren G. J. Lovlnk, C. Kossen en M. C. de Graaf herbenoemd tot Gemachtigden In het Kiescollege. Sinterklaasfeest O.L.S. No. I. Donderdagmiddag, toen alle kinderen omstreeks 2 uur In de groote zaal van Veerburg verzameld waren met een „vol verwachting kloppend hart", bracht de goede Sint zijn jaarlijkcch bezoek. Wat is de Sint weci goed geweest dien middag. Hij had toch zooveel lekkers gestuurd! En tusschen de tractaties en alles wat er meer te genieten was, is er gezongen dat het een lust was. Laten we ook niet vergeten te vertellen, dat zooveel kindertjes bij Sinterklaas moesten komen en veel handjes werden, gegeven. Een enkele vermaning hier en daar, maar niemand behoefde toch in den zak. Zwarte Piet was juist erg- vriendelijk voor de kinderen en heeft voor hen gestrooid. Jongens, wat is er gegraibbeld! Ook van de films is genoten, de lach was niet van de lucht. Maar overal komt een eind aan en ongeveer 5 uur moest de Sint toch vertrekken. Hij was moe en had zijn midagslaapje gemist door de reis naar de Kleine- sluis. Eerst echter dankte de burgemeester den goeden bisschop voor al het moois en het lekkers en tevens meester 't Hart en de andere onderwijzers en onder wijzeressen voor alle zorgen en toebereidselen, die zij getroffen hadden Hij hoopte, dat nog vele jaren eon feestmiddag zoo goed van stapel zou loopen, De heer Brugman, voorzitter der oudercommissie, dankte na mens de ouders, die ook genoten hadden, met hun kin deren. Na een woord van dank door don heer 't Hart aan alle medewerkeden werden de pakjes uitgedeeld en ging elk ongeveer half zes zijn weegs! Bij beschikking van den minister van financiën ls aan de gemeente Ana Pauowna een voorschot uit 's rijks kas verleend tot een maximum van f 7175, ter uitbe taling van het door twee landarbeiders benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatsje, VAN EWIJCKSLUIS. Met do visscherij in het Amstelmeer gaat het niet naar wensch. Hadden de visschers gehoopt, dat dezen winter mogelijk nog wel wat met de botvisscherij zou kunnen worden verdiend, de enorme hoeveelheid krab ben in bedoeld meer achtergebleven, maakt deze vis scherij daar thans onmogelijk. Niet alleen worden de rotten door de krabben zeer gehavend, maar boven dien wordt door het groote aantal het geheele net bij elkaar getrokken, zoodat er geen „zak" meer in achter blijft, zoodat de vangst onmogelijk wordt. Alleen in het Balgzandkanaal, waar minder krabben voorkomen, wordt thans nog eenige visscherij uitge oefend. BRKEZAND. Sinterklaas te Broezand. Al had de Sint Donderdag door zijn bezoek aan de Kleinesluis een drukken dag gehad, Vrijdagmiddag kwam hij toch weer een groote schaar kinderen ge lukkig maken in de zaal van den heer Jb. Borst, waar de leerlingen van de O.L.-school n en de bewaarschool verzameld waren. Met „Hij komt, hij komt" werd Sint Nicolaas ontvan gen en onder het zingen van „Hoor hoe de wind waait" naar den gemakkelijken stoel geleld, die voor den ouden heer klaar stond. Natuurlijk vergezelde Piet hem. De zwarte knecht week niet van zijn zijde, of het moest zijn om do allerkleinsten zelf te tracteeren, die bijzon-, der in de gunst van Sinterklaas en zijn knecht stonden Dat verdienden ze ook, want die kindertjes hebben toch zoo lief gezongen! Maar de anderen ook hoor! Veel oude, doch ook enkele minder bekende Sinterklaas versjes schalden door de zaal en heel mooi was het driestemmige „Zie de maan schijnt", van de hoogste klas. Sinterklaas was dan ook erg tevreden. En n'et alleen om dat goede zingen.'Neen,— de Sint had zijn groote boek met aa'nteekeningon bij zioh, waarin alles opgeteeliend wordt, wat hij cn Piet hooren en zien «n toen hij die aanteekeningen nakeek, bleken er maar weinig kinderen een berisping te verdienen. Veel lekkers had Sint al vooruit gestuurd en behalvt dit, werd er ten slotte ook nog een cadeautje mee naar huis gegeven. Meester De Vries was zeker de tolk van allen, van de jeugd en van de ouders, die er getuigen van waren, hoe hun kinderen genoten, toen hij Sinterklaas en Plet bedankte en den wensch uitsprak, dat zij volgend jaar Breezand weer zouden komen bezoeken. Van de meeste tuinbouwvereenigingen is de uitkomst ier kooltolUng reeds bekend. Vast is daarbij komen to jtann, dat de voorraad roode kool veel geringer is dan verleden jrar, n.1. maar ruim de helft. Ook is de hoe veelheid Decnsche witte kool veel geringer. Daarente gen is er meer gele kool. A'les by elkaar genomon, kan morden gezegd, dat dc uitkomsten vrijwel overeenstem den met de vei-wachtingen. Het is er ECHT gezellig In verband met de renteverlaging, die de Centrale Raiffaisenbank te Utrecht mót 1 Januari a.s. invoert, wordt door de Coop. Boerenleenbanken alhier ook een andere rentestandaard voor deposito's en voorschotten Ingevoerd. Waar de rentevoet op 't oogenblik heel wat lager is geworden kan het niet uitblijven of ook de Boe renleenbanken moeten tot verlaging overgaan. R.K. Coop. Boerenleenbank. Gedurende de maand November werd aan spaargeld ingebracht een bedrag van f 6268, terugbetaald f 17743.51, aan voorschotten terugbetaald f 1170 en verstrekt f 340L VEENHUIZEN. De Veenhuizer jeugd schijnt bij Sint Nicolaas in een goed blaadje te staAn, daar hij Vrijdagnamiddag weder, vergezeld van zijn trouwen satelliet, Zwarte Plet, een bezoek aan de school bracht. Nadat den grazen bisschop een paar liederen waren toegezongen, en het hoofd der school, de heer Van IJsselstein, den kindervriend een hartelijk woord van welkom had toegesproken, en Sint Nicolaas de aanwe zige grooten en kleinen had begroet, begon het eigen lijke feest Ruim werden de kinderen onthaald op cho colademelk, speculaas en andere lekkernijen, terwijl uit den bekenden zak voor ieder een mooi cadeau te voor schijn kwam, hetwelk met een woord van lof of soms met een ernstige vermaning werd uitgereikt Een aardig intermezzo vormde wel een keurig dans liedje, uitgevoerd door een zestal In 't wit gekleede meisjes van de hoogste klassen. Deze attractie, dans melodie en tekst was geheel door den leider ervan, den heer Van IJsselstein, samengesteld. De gracleuse dans der meisjes oogstte veel bijval en werd op verzoek nog eens herhaald. Voegen wjj hierbij, dat de graJbbelmand aan de kinde ren vele aardige verrassingen bracht en dat ieder kind nog met een groot chocoladehart en een ohocolade- popje naar huis trok, dan kunnen wij met voldoening vaststellen, dat het feest weer uitstekend geslaagd is. Een woord van dank aan alle ouders en kindervrien den, die door een ruime bijdrage zoo'n mooi feest mo gelijk maakten, is hier wel op zijn plaats. Door het P.W.N. ls na gehouden onderhandsche aan besteding aan de N.V. U.A.B.E.G. te Utrecht opgedragen het leggen van diverse buisleldingen ln de gemeenten Winkel, Nieuwe Niedorp en Barsingerhorn. Van de voor deze gemeente aangewezen dienstplich tigen der lichting 1931 zullen worden ingelijfd: op 2 Fe bruari 1931, C. de Betue bij het 4e Halfregimene 1 Reg. Huzaren te Milligen; op 24 Febr. '31 P. Mul bij de Zee macht te Den Helder. Het leggen van de electrlsche kabels en het maken van hulsaanslultingen wordt met kracht voortgezet, aan gezien het P.E.N. er alles op zet om te trachten om streeks Kerstmis stroom te kunnen leveren. Meerdere huiseigenaren zijn reeds met de installatle's gereed ge komen, om zoodra er stroom is, daarvan te provlteeren. De bouw der transformatiegebouwtjes wordt eveneens krachtig voortgezet, om omstreeks half December met de montage te kunnen beginnen. Een gerucht omtrent uitstel van de electrificatie, moet als onjuist worden be schouwd, als zijnde ter bevoegde plaatse onbekend. Ten overstaan van den notaris van Houweningen te Hoorn werd Donderdagavond openbaar verkocht het be zit van den heer J. Wit Pz., ter grootte van 3.35.25 H.A. voornamelijk bestaande uit bouwland én een klein per ceel bouwterrein, te Winkel en Nieuwe Niedorp. Kooper werd de heer P. Molenaar c.s. te Winkel, voor een totaal bedrag van f 5967. Vrijdagmiddag kwam Sint Nicolaas voor de kinderen geheel onverwacht de school bezoeken. Waren we ge wend, dat dit ln de laatste jaren op een avondfeest plaats had, dit jaar bleven de geruohten daarvan uit en in alle stilte was onverwachte komst voorbereid en wat was het een verrassing en wat een verschrikte gezich ten, zoo, in deze dagen, waarin zooveel gesproken wordt over St. NicolaAs, ineens die groote heilige man en ook niet te vergeten, de Zwarte Piet, voor je te zien staan. Over de schrik waren ze spoedig heen en lustig werd St. Nicolaas toegezongen. In het bezoek aan verschillende klassen onderhield de Sint zich met de leerlingen en Piet zorgde er voor dat er wat rondge deeld werd. De kleinere kinderen kregen bovendien nog wat mee naar huis, en gesterkt in hun geloof aan St Nicolaas en zijn knecht togen ze overgelukkig huis waarts. LUTJEWINKEL. Woensdagavond was de zaal van den heer Zeeman op de voorste rijen geheel bezet met schoolkinderen, ter wijl verder tot achter in de zaal, alles was bezet met be langstellende ouders en anderen om getuige te zijn van het St. Nicolaasfeest. Het was een gezellig feest dat half zeven begon en v/aar tot 8 uur door de kleinen van verschillende leef tijden aleraardlgste spelleltjes werden uitgevoerd en v -drachten met en zonder costumes werden gegeven natuurlijk afgewisseld door tractatie der kinderen. De yreugde steeg ten top, toen om 8 uur de Sint in eigen persoon verscheen, met Plet, zijn zwarte knecht. Alleraardigst werden de kleinen togesproken en geluk kig gemaakt met een cadeautje. Het was voor kinderen, ouders en belangstellenden een echt gezellige avond en een compliment aan de leer krachten der school, benevens de hun ter zijde staande commissie'is zeer zeker wel verdiend. KOLHORN. Woijsdagmiddag had een bioscoopvoorstelling plaats voor de schoolkinderen in de zaal van dé wed. Jonker. Cinema Kolhorn zorgde voor een ko misch programma, dat zeer in den smaak viel, ter wijl in de pauzen versnaperingen werden uitge deeld. Hoewel St. Nicolaas niet persoonlijk aanwe zig kon zijn en er met bescheiden middelen gewerkt werd, hebben de kinderen toch een zeer genoegelij- ken middag gehad. Tot voorzitter van den polder Woudmeer is be noemd de heer G. Schoorl Pz., in de plaats van den heer J. Stam Jz., die bedankt had. Voorts is in de vacature J. K. Slot, die periodiek moest aftreden, gekozen de heer K. Kostelijk te Noordscharwoude. DIRKSHORN. Vrijdagmiddag bracht Sinterklaas, vergezeld van Zwar te Piet, een bezoek aan do Openbare School alhier. Met gezang door de opgewonden jeugd ontvangen, nam de goede Sint plaats in den voor hem gereserveerden leunstoel. De fraaie kleeding van Sinterklaas en van Piet werden door 100 paar oogen bewonderd. Nadat enkele leerlingen door den Sint in goed- of af keurenden zin waren toegesproken, ving klasgewijs het strooien van lekkers aan, wat natuurlijk aanleiding gaf tot groote vreugde. Tusschen de bedrijven door werden Sinterklaasversjes gezongen. Tot besluit ontvingen de leerlingen elk een flinke spe culaas, benevens een zakje met lekkers, om mee naar huls te nemen. Onder gejuich der dankbare kinderen ver lieten Sinterklaas en zijn knecht het lokaal. Een aangenaam uurtje is weder de jeugd door het personeel der school, gesteund door eenige welwillende burgers, bereid. Een woord van dank is hier wel op zijn plaats. VEEHANDEL. De veehandel met Belgie en Frankrijk is weder in vollen gang. In de week van 16 tot en met 22 November werden naar België 177 en naar Frankrijk 227 runderen verzonden, in de week daarvoor 939 runderen. HET KAMERLID VAN VUUREN. Het Tweede Kamerlid en lid van den Haagschen gemeenteraad, de heer A. C. A. van Vuuren, is Don derdagavond, toen hij op weg was naar de avondzit ting van de Tweede Kamer, door de gladheid op straat gevallen, zoodat hij niet kon opstaan. Een particulier heeft den heer Van Vuuren naar huis ge bracht, waar echter bleek, dat de val geen ernstige gevolgen heeft gehad. STERKE VORST IN FRIESLAND. Heerenveen rijdt reeds schaats. Het heeft in Friesland gedurende de laatste nach ten zeer sterk gevroren. De slooten zijn met een flinke ijslaag bedekt; op 'de ondergeloopcn landerijen aan de Dekamalaan te Heerenveen, werd Donderdagmiddag door de jeugd reeds druk schaats gereden. NA DE ST. NICOLAAS-VIERING. Jonge man verdronken. Donderdag wilde een drietal jongemannen, die te Middelburg „boeren Sint Nicolaas" hadden gehouden, met een heel klein bootje door de Domburgsche wa tergang naar hun woonplaats, Biggekerke terugkee- ren. Men was nog maar kort onderweg, toen het bootje water schepte en omsloeg, twee der inzittenden wisten den kant te bereiken, doch de derde, de 24- jarige D. L., ongehuwd arbeider, werd een paar uur later levenloos opgehaald. BESTRIJDING WERKLOOSHEID IN JAPAN. Een leening van 34 millioen Jen. Reuter seint uit Tokio: Het aantal werkloozen in Japan wordt officieel ge schat op 80.000, doch niet-officieele schattingen stel len het cijfer veel hooger. Het kabinet hechtte zijn goedkeuring aan een leening groot 34 millioen jen (1 jen is circa f 1.20) voor den aanleg van wegen en andere noodwerken. Twee dooden en vyf ernstig gewonden. V.D. verneemt uit Parijs: Een ernstig ongeval vond gistermorgen vroeg plaats in een kali-mijn bij Mulhouse. Van een zwaar geladen liftkooi brak de lcaibel met het gevolg, dat de kooi om laag stortte en groote blokken zandsteen ln de schacht terecht kwamen, onder welke een aantal arbeiders, die daar aan het werk waren, werd bedolven. Twee arbeiders werden gedood en vijf ernstig gewond. Eenige der ge wonden verkeerden in levensgevaar. GEDEPUTEERDE GERHARD. Een onjuist bericht. Naar aanleiding van het bericht dat de heer A. H. Gerhard aan het eind van de zittingsperiode zich niet meer verkiesbaar stellen zal als lid van Gedepu teerde Staten van Noordholland, heeft „Het Volk" zich tot den heer Gerhard gewend om inlichtingen. Deze verklaarde niet te begrijpen, hoe het bericht in de wereld kwam. „Wanneer", zoo zeide hij, „ik her kozen mocht worden als lid van Ged. Staten en ver volgens als lid van de Tweede Kamer, komt voor mij de vraag aan de orde voor welke van beide functies ik op grond van het cumulatiebesluit van het Gro ninger partijcongres zal bedanken, voor het lidmaat schap van Ged. Staten of voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Mijn voornemen is dan, om ten aanzion van het te nemen besluit overleg te plegen met de partij-instanties". Nog één slachtoffer niet gevonden. Acht vernielde auto's onder het puin. V. D. verneemt uit Lyon: Tusschen de puinhoopen. van Fourvière, de wijk te Lyon, die bij de aardstortingen het ergste heeft gele den, heeft men, in de Rue Tramassac, acht gedeelte lijk vernielde auto's gevonden, die onder het puin der ingestorte huizen bedolven lagen. Hoewel in den omtrek een sterke lijkenlucht hangt, heeft men in de nabijheid geen dooden kunnen vin den. Men zoekt nog steeds naar het lijk van een kanonnier van het 54e regiment artillerie, die sedert den noodlottigcn nacht is verdwenen. De inschrijvingen voor de steunvcrleening aan de slachtoffers hebben de 1.5000.000 francs overschreden. Dijkgraaf en Heemraden roepen sol licitanten op voor de betrekking van Sollicitaties in te zenden vóór 17 December 1930. Inlichtingen omtrent instructie enz. zijn te bekomen bij den Dijkgraaf. Gevraagd: een net Meisje, voor den dag, of dag en nacht, niet beneden 16 jaar, in klein gezin. H VAN DE POLL, Schagerbrug. Gevraagd met 1 Maart: best kunnende melken en ploegen, bij JOH. 'T HART, Grasweg, Anna Paulowna. Gevraagd: enkele uren per week (Donderdags). Br. met prijsopgave onder no. 651 Bureau Schager Courant. VERLOREN:Een nde van Schagerbrug via Stol pen, Burgerbrug naar Hazepolder. Terug te bezorgen tegen r u i m e be looning Schagerbrug E 1934 Mond. en klauwzeer is geweken. M. C. de GRAAF, Anna Paulowna. 50 pond Uien f 1.00 50 pond Wortelen i 0.75 afgehaald Menisbrug, Schagen. Thuis bezorgd 25 cent meer. F. en P. KAAIJ. TE KOOP: met twee w. a. v., mooie houding en gang in het tuig, mak in alle boe renwerk, ook maaimach., aan bek. op proef (5 jaar). Prijs f260. bij K. KOSTELIJK, Zuidscharwoude. Te Huur: Het bekende aan de Kleinesluis, Anna Paulowna. Te bevragen bij A. RAVEN aldaar. Huurbetaling per week. TE KOOP: bij C. KOSTER, 't Wad, Schagen. Laat Uw carter aftappen en ververschen met heldere Telefoon 93. Inderdaad iets fijns, is onze breede LEVERWORST. 10 ct. per ons, machinaal gesneden. DIRK RAAT, Schagen dat U eon keus kunt maken uit pl.m. 30 Europee- sche Omroepstations met het nieuwe Philips Ontvangtoestel, type 2534; dat wij U dit toestel leveren voor f 2.25 per week, luidspreker en bliksembeveiliger inbegrepen. dat, wanneer U reeds in het bezit bent van een luidspreker, dit slechts f 1.80 per week wordt; dat U een eigen toestel op den duur veel goed- kooper uitkomt, en veel meer genot ver schaft; dat U zich na verloop van een goed jaar een eigen bezit hebt verworven; dat het U niets kost wanneer RADIO- en ELEC- TRO-TECHNISCH BUREAU het toestel bij U aan huis komt demonstree- ren. aangeboden van den winter 1930-'31 ong. 50 M3. per maand. Brieven franco onder letter KG. Bur. Sclia- ger Courant. TE KOOP bij E. G. WONDER, Kreil, Wieringerwaard. MARKT - SCHAGEN tc consulteeren ALLE WERKDAGEN van 9.30—12 en 1.30—3 uur. Woensdags alben van 9-10 uur.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2