Gemengd Nieuws. Geen algemeene mijnstaking in Engeland. Wagon met dynamiet ontploft. De ramp van de R 101. Enorme petroleumbrand te Brooklyn. Aardbeving in Burraa. Vlaamsche soldaten gestraft. De vliegtocht van Winifrid Spooner. Binnenlandsch Nieuws. Auto's te water. cftu(jlJLjn Tlideq Het doodelijk auto-ongeluk te Haarlem. Brandkast in een laantje gevonden. Plaatselijk Nieuws. Uitspraak der m ijmverkersafgevaardigden. Reuter seinde Donderdag uit Londen: De conferentie van mijnwerkersafgevaardigden ver wierp het voorstel tot het afkondigen van een algemeene werkstaking met 230.000 tegen 209.000 stemmen. De quaestie van de „spread over" verwezen naar de districtsfederaties. Nadat het voorstel inzake een nationale staking in de mijnindustrie was verworpen, heeft de Mijnwerkers- federatie in de heden door haar gehouden zitting de quaestie van de „speadover" (do werktijdenregeling) verder behandeld. De Federatie had verleden week Don derdag een veto tegen deaen „spead-over" uitgesproken. Dè federatie heeft, naar de Londensche corr. van het Hbl. verneemt, de kwestie verwezen naar de verschillen de districtsfederaties. Daarmede in in ieder geval de mogelijkheid geschapen, de voorl. overeenkomsten, op den grondslag waarvan de onderhandelingen voor een defipitieve overeenkomst moeten worden voortgezet, te doen handhaven, waardoor ten minste voor de aller naaste toekomst, {iet gevaar op een nieuwe verscherping van het conflict in den Engelschen kolenmijnbouw is ondervangen. 36 Dooden. Volgens een ..Associated Press"-bericht uit Rio de Ja- neiro in Brazilië is op het station Novo da Cunha. een wagon met dynamiet ontploft, die daar sedert het uit breken van de revolutie op een zijspoor stond. Er werden door de ontploffing, waarvan de oorzaak nog onbekend is, 36 personen gedood en drie gebouwen verwoest Onder de dooden bevinden zich commandant Freire en majoor Lerar, die bij de jongste revolutie een vooraan staande rol hebben gespeeld. Volgens een bericht van Donderdagavond, waren er op dat oogenblik 20 lijken geborgen. De zienswijze van dr. Eckener. Donderdag heeft dr. Eckener voor de commissie van Sir John Simon zijn zienswijze uiteengezet van de moge lijke oorzaak van.de ramp van het Engelsche luchtschip R. 101. Hij zeide, dat het verlies van gas in het voorste reservoir zeer waarschijnlijk het plotseling sterk voor over hellen van den neus van het luchtschip veroorzaakt had en dat de regen en storm, toen luitenant Irwin om de kracht van een mogeiijken schok te breken, het bevel tot langzaam werken der motoren gegeven had, op het luchtschip in die omstandigheden wel eenigen invloed kunnen hebben gehad. Tot het schip weer in horizontale positie hersteld zou zijn geweest, zou hij hetzelfde bevel gegeven hebber Het lekken van de gasreservoirs leek hem de eenigé plausibele oplossing van de oorzaak van de ramp. Commandant Booth van de R. 100, het zusterschip, gaf een enthousiaste verklaring over de capaciteiten van den commandant, Irwin, die volgens getuige volkomen voor zijn taak, en voor iedere taak op luchtvaartgebied berekend was geweest. Getuige was het in hoofdzaak met dr. Eckener eens, maar wees er op dat de betrekke lijk geringe schok dan nog het bijna onmiddellijk daarop volgende in brand vliegen van het geheele luchtschip niet verklaarde, Aan het in brand vliegen van de hermetisch gesloten benzine-tanks wilde get niet zonder meer ge- looven. Nadat Sir John in zeer hartelijke bewoordingen dr. Eckener bedankt had voor zijn overkomst en deskundige toelichtingen, zeide hij dat hij tevens van de gelegenheid gebruik wilde maken om twee geruchten, die niet be daren wilden, van deze plaats tegen te spreken. Het eer ste was, dat er één slachtoffer, en wel een vrouw, méér zou zijn geweest dan de officieele opgaaf vermeld had. Die vrouw was inderdaad vijftien minuten voor het ver trek nog aan boord van de R. 101 geweest en zij had onder de laatsten behoord» die het luchtschip verlaten hadden. Die vrouw was mej. Spooner en het verheugde spr. dat hij haar gelukwenschen kon dat zij het er le vend af heeft gebracht in de Syrrheensche Zee. (Zie het bericht elders in dit nummer over de Engelsche vliegster) Het tweede gerucht had feitelijk nooit op mogen dui ken. Het bewees de lichtvaardigheid waarmee bij zulke -pen naar oorzaken gezocht werd. Het was. dat de manning en vooral de hoogere officieren, bij het ver trek zoo niet onder den invloed van sterken drank, dan toch in elk geval niet volkomen nuchter zouden zijn geweest. Spr. achtte het voldoende te constateeren, dat van dezen vuigen laster geen woord waar was. De brandende olie baant zich overal een weg Uit New-York wordt gemeld, dat door de ontploffing van een tank met 100.000 gallons ruwe petroleum een brand ontstond, die ook 8 met terpentijn gevulde tanks aantastte, terwijl er groot gevaar bestaat, dat nog 25 tanks met een gezamenlijken inhoud van ongeveer 300.000 gallons ruwe petroleum eveneens in brand zullen gera ken. Do brandweer spant al haar krachten in, om dit ge- Vaar te bezweren. Een V.D.-bericht uit New York meldt nog nader: In de groote olie-opslagplaatsen van de Standard Oil Company te Brooklyn bij New York is tegen midder nacht door tot nog toe onbekende oorzaak een groote 10.000 ton ruwe olie bevattende tank geëxplodeerd. Het vuur breidde zich met groote snelheid uit en tastte de in de nabijheid staande tank aan met het ge volg, dat zeven andere olietanks en acht terpentijntanks ontploften. Tengevolge van de groote hitte en de rookontwikke ling kon de brandweer zich slechts bepalen tot het met groote moeite beschermen van de overige tanks. De brandende olie vloog voor een deel in de Inch Ri- ver en tastte twee tankbooten en een drijvende brand spuit aan, die door de vlammen grootendecls werden vernield. Slachtoffers zijn tot nog toe niet te betreuren. Er be staat groot gevaar, dat de gashouder van de gasfabriek van Brooklyn, die zich in de nabijheid bevindt, tenge volge van het vuur en de hitte ontploft Door de politie ■worden de huizen in de omgeving dan ook ontruimd. Vroeg in den morgen ontplofte een nieuwe olietank met een inhoud van 50.000 gallon ruwe olie. Verschillende brandweerlieden werden door vallend gesteente gewond. De geheel New-Yorksche brandweer neemt aan het blusschingswerk deel. Schade van 1 millioen dollar Nader wordt gemeld dat de brand op het opslagterrein der Standard Oil te% Brooklyn tot zijn haard beperkt kon worden, nadat tevoren nog acht petroleumtnnks waren ontploft De aangerichte schade wordt in totaal op een millioen dailor geschat RHEUMATIEK BELETTE HAAR TE WERKEN. Opmerkelijke genezing van een 60-jarige onderwijzeres. Rheumatiek kan de dagelijksche werkzaamheden tot een foltering maken! Zoowel 't werk voor het levensonderhoud als de huiselijke plichten gaan ach teruit, als het urinezuur U begint te kwellen. Ook een muziekleerares moest dit ondervinden: „De laatste tien jaar nam ik dagelijks Kruschen Salts, ik leed aan rheumatiek, wat mijn onderwijs bemoeilijkte. Waarschijnlijk was hardlijvigheid de oorzaak. Wanneer ik van mijn stoel opstond, kraak ten mijn knieën en soms had ik zelfs moeite om op te staan. Het trappenloopen was een kwelling voor me. Ofschoon ik op een kouden kleigrond woonde, was ik spoedig verlost van de zware rheumatische pijnen, hoewel ik reeds 60 jaar ben." L. J. C. De rheumatiek is een gevolg van het gevaarlijke lichaamsgift, bekend als urinezuur. Als U de scherp- kantige kristallen van urinezuur onder de mikros- koop zien kon, zoudt U de scherpe pijnen ervan be grijpen! En als U dan kon zien, hoe Kruschen Salts de scherpe hoeken van deze kristallen afrondt en ze ten slotte geheel oplost zult U toegeven, dat deze weten schappelijke behandeling Uw rheumatiek moet ge nezen! Kruschen Salts verhoogt de werking der or ganen, zoodat ieder spoor van schadelijke zuren uit Uw organisme verdreven wordt. Kruschen Salts houdt U van binnen zuiver en schoon! En U onder gaat naar lichaam en geest deze zuiverende kracht. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. 18400 ZES MAN OMGEKOMEN. Bü een myninstorting. Aneta seint uit Bandjesmasin: De heer Hoogendoorn, employé van de Steenkolenmijn TaJokbajoer, is met vijf mijnwerkers levend begraven onder een koleninstorting. Tweehonderd koelies werkten een uur lang alvorens zij de zes lijken vonden. DE SNELHEID DER BELGISCHE TREINEN. Op de spoorlijnen BrusselOostende en Brussel-Aar len, worden thans proefritten gehouden met nieuwe locomotieven en wagens, welke bestemd zijn om. aan de internationale treinen in deze beide richtingen, een groo- tere snelheid te verzekeren. De afstand Brussel (Noord) Oostende (Kaai) 122 K.M. bedragend, werd reeds af gelegd in 98 minuten, wat echter nog niet voldoende wordt geacht HET SKELET VAN EEN MAMMOET. In Noord-Frankrijk. Grondwerkers hebben in de nabijheid van Rijsel in Noord-Frankrijk een belangrijke ontdekking gedaan. Ongeveer vijf meter onder den grond legden zij het ske let van een mammoet bloot, dat in zijn soort schijnt te kunnen gelden als een pracht-exemplaar. De beide slagtanden zijn ongeveer twee meter lang en de hoektanden hebben de grootte van een flinken bak steen. Toen de arbeiders den kop hadden blootgelegd, werden wetenschappelijke deskundigen bij de belangrij ke historische vondst gehaald. Zij namen de leiding van de verdere werkzaamheden om het geheele gevaarte bo ven den grond te brengen op zich. Groote schade, vele slachtoffers. Uit Rangoon in Britsch Indië wordt gemeld, dat een aardbeving in Burma groote schade heeft aangericht. Talrijke huizen zijn ingestort, bruggen en spoorwegen vernield. Er zouden vele dooden te betreuren zijn en ook het aantal gewonden zou groot zün. Te Pya, op 250 K.M afstand van Rangoon, heeft de aadrbeving een grooten brand veroorzaakt. De sneltrein MandalayRangoon is ver over tijd en, aangezien men te Rangoon nog geen berichten heeft ont vangen, vreest men, dat de trein, tengevolge van de aardbeving is verongelukt Volgens een nader Reuter-berlcht uit Rangoon zijn bij de aardbeving in Birma 36 menschen omgekomen. Talrijke huizen zijn door de aardbeving Ingestort, bruggen zijn vernield en spoorwegen onbruikbaar ge maakt. Te Poetsjang is het spoorwegverkeer in twee richtingen gestremd In een andere plaats ls door de aardbeving brand ontstaan. Voorts is een goederentrein omvergeworpen, doch niemand werd hierbij gewond en voorzoover bekend zijn ook bij andere spoorwegonge vallen geen dooden te betreuren. De sneltrein Manda lay—Rangoon is echter ver over tijd en men heeft geen bericht over hem ontvangen, zoodat te dezen opzichte groote bezorgdheid bestaat De aardbeving te De Bilt geregistreerd. Het Koninklijk Meteorologisch Instituut te De Bilt deelt mede: Woensdagavond om 19.04 uur. tijd van Greenwlch, werd aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt een zeer sterke aardbeving opgetekend, afstand 8400 K.M., oor sprong in de streek Neder-Burma Golf van Bengalen. Omdat zü Vlaamsche vlaggen hebben gegroet Vijf Vlaamsche oud-studenten, aldus wordt uit Brussel aan de N.R.Ct. gemeld, thans deel uitmakend van de school batte rij der Veldartillerie, te Gent, zijn door den kolonel van het le regiment veldartillerie zwaar ge straft geworden omdat zij, op 21 October dag der opening van de Vlaamsche Universiteit, den studentenoptocht, die, bij deze gelegenheid, door de straten van Gent, trok, hebben gadegeslagen en een of meer Vlaamsche vaandels hebben gegroet. In de motiveering der straffen, welke gaan van twaalf dagen kamerarrest tot twaalf dagen provoost en acht dagen militaire gevangenisstraf, met of zonder degradatie, wordt de optocht, een „anti-natio nale betooging" geheeten terwijl van de Vlaamsche vaan dels als van „activistische vaandels" wordt gesproken, hoewel alle getuigen toch kwamen verklaren, dat de thans gestrafte militairen alleen aan een studentenvlag en aan het vaandel der Vlaamsche oud-strijders den mili tairen groet brachten! In zee gevallen. Naar Reuter uit Rome meldt, ls Woensdagavond het vliegtuig, waarmee de Engelsche vliegster Wlnifred Spooner en de vlieger-officier, Edwards, op weg waren van Londen naar Kaapstad, in de Tyrrheensche Zee bij de kust van Calabrië in het water gestort Volgens een nader bericht speelde het ongeval zich bij Montebello af. De inzittenden zijn ternauwernood aan den dood ontsnapt en konden nog juist zwemmende het strand bereiken. Bijzonderheden vermelden, dat miss Spooner en haar metgezel Edwards Woensdagmiddag te Rome waren aangekomen, na den tocht van 1600 KM. in 10 uur en 20 minuten te hebben afgelegd. Na een oponthoud van slechts 244 uur. werd de tocht naar Benghazl In Tripoll voortgezet. Enkele uren, nadat zy was opgestegen, storte de kleine cendekker in de Tyrrheensche Zee neer. Beide inzittenden werden gewond, hoewel niet ernstig, en dobberden op hun machine in zee rond. In de hoop, dat voorbijvarende schepen hen zouden op pikken. Toen zij reeds eenigen tijd rondgedreven hadden en de vrees bestond, dat de machine zou gaan zinken, besloot miss Spooner, die minder ernstig gewond was dan haar metgezel, den 3 K.M. langen zwemtocht naar de kust te wagen en hulp voor Edwards te halen. In uitgeputten toestand bereikte zij land en met veel moeite kwam zij tot het nabijgelegen spoorwegstation, waar zij onmiddellijk een telegram zond aan haar broer, kapitein Spooner. zonder evenwel melding te maken van haar heldhaftigen zwemtocht. Intusschen werd Ed wards door voorbijvarende visschersschepen opgepikt en aan land gezet. Noodlottig ongeval te Delft, Eén doode Te Delft is Donderdagavond de 26-jarige heer Liem Ri In uit Lelden met zijn auto in de Provinciale vaart gereden, doordat de auto vermoedelijk ten gevolge van de gladheid van den weg ls geslipt. Met groote moeite werd de heer Liem en een dame, die naast hem zat, uit de onder water liggende auto gehaald. De heer Liem was echter reeds overleden. De dame was be wusteloos, doch de levensgeesten zullen waarschijnlijk nog opgewekt kunnen worden. Auto in de Ringvaart hij Haarlem. Vier inzittenden door jongens gered. Een auto met vier inzittenden is Donderdagavond in de gemeente Haarlemmermeer, dicht bü Haarlem, in de Ringvaart gereden. Met veel moeite konden de in zittenden worden gered. De auto kwam uit Hoofddorp en was op weg naar Haarlem. De bestuurder reed den dyk van de Ringvaart op met de bedoeling dezen te vol gen. Waarschyniyk i3 hy door den mist de koers kwijt geraakt.. Hy reed met volle vaart rechtuit inplaats van linksaf te slaan, met het gevolg dat zijn wagen in het diepe vaarwater terecht kwam en vrijwel geheel onder water verdween. Een aantal opgeschoten jongens, die een eindje verder stonden te praten, zagen het ongeval en begaven zich terstond in het ijskoude water. Het ge lukte hun de kap van deri auto open te snijden en de in zittenden, die angstige momenten hebben doorgemaakt, te bevrijden. Een juist passcerend geneesheer verleende de eerste hulp. Het bleek dat zy lichte verwondingen hadden opgeloopen, bovendien waren zij geheel ontdaan van schrik. Per huurauto zyn zy naar hun woningen vervoerd. Gebogen, pijnlijke lendenen, rheum.. in de ge wrichten en urinckvvalen behoeven niet beschouwd te worden als een natuurlijke last van den ouden dag. Opgewekte en levendige menschen op leeftijd toonden hoe zij door middel van Foster's Rugpijn Nieren Pillen bovengenoemde ellendige kwalen verdreven. Dit speciale niermiddel kan aan overwerkte nieren de opwekkende, versterkende hulp geven, die zij zoo dringend noodig hebben. Dan 1 lijven niet langer schadelijke onzuiverheden in he bloed achter en kan het gevaar van rheumatiek, i.-jhias, spit en gra veel. afgewend worden. Foster's Pillen kunnen zoowel door mannen als vrouwen veilig gebruikt worden. Zij bevatten geen schadelijke bestanddeelen. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flancon. Duizend gulden boete. De Haarlcmsche rechtbank deed Donderdagmorgen uitspraak in de zaak tegen een 60-jarigen fabrikant te Haarlem,wien ten laste gelegd was,dat hij zoo roekeloos gereden had, dat daarbij een inzittende passagier om het leven was gekomen. Het betrof hier het doodelyk ongeluk aan de Amster- damsche Poort te Haarlem, waarbij een 21-jarige jonge man omgekomen was. tengevolge van het bekenld raken der auto tusschen twee trams. De rechtbank veroordeelde den fabrikant tot f 1000 boete, subs. tien dagen hechtenis. De officier van Justitie had een maand voorwaardelijk gevangenisstraf geëlscht met een proeftyd van drie jaar Do achterkant opengescheurd. Afkomstig uit de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk Donderdagochtend heeft in een laantje van de buiten plaats van mevrouw van Eeten te Jaarsveld een opzich ter een brandkast gevonden, waarvan de achterzijde ge heel was opengescheurd. Deze opzichter waarschuwde den rijksveldwachter, die de brandkast terstond herken de als behoorende aan de kerkvoogdij van de Ned. Herv, Kerk. De brandkast was uit do consistoriekamer te Jaarsveld afkomstig. Verscheiden personen, die de bui tenplaats waren voorbijgekomen, hebben meegedeeld, dat het hun was opgevallen, dat "Woensdag de kast al In het land had gelegen, doch zij hadden niet precies kun nen onderscheiden wat het was en daarom -geen aan dacht er aan geschonken. De inbraak is dus in den nacht van Dinsdag op Woens dag of reeds een nacht vroeger geschied. De brandkast is van oud model, en ongeveer 1 meter hoog en 65 centi meter breed. Opmerkelijk ls. dat een paar maanden ge leden dezelfde brandkast door inbrekers is bewerkt. Toen was er ongeveer f 25 uit verdwenen. Aangezien destyds de Inbraak is geschied enkele dagen voor de te houden landbouwtentoonstelling, meende men. dat de dieven het op de financiën van de2e tentoonstelling hadden voor zien. De inbraak is toen niet opgehelderd. Thans wordt eveneens f 25 vermist. THEATER ROYAL. „De Vrouw in Vlammen", de film. die deze week in theater Royal draait is een spannende en sensationeele geschiedenis uit de groote wereld. Tijdens een vossenjacht, gegeven door graaf en gra vin Thalberg. stort een vliegtuig naar beneden, dat in brand vliegt, maar waarby gravin Clarissa neg juist op tyd komt om den piloot, Alexander Thurzo, uit het brandende vliegtuig te trekken. Deze gebeurtenis is oor zaak, dat de gravin en de geredde piloot groote gene genheid voor elkaar gaan opvatten, waaruit tenslotte een vurige liefde voortspruit. Ik ook Koffie, Moe? Ja kind, vanaf hccfen mag jij ook koffie, want we hebben nu Koffie Hag in huis. Je behoeft je dagelijksche portie melk niet meer met tegenzin naar binnen te werken. Je krijgt nu ook, evenals je nicht, Hag- Koffiemelk en je zult evenals zij spoedig meer willen hebben. Ik ben blij den dokter hierover geraad pleegd te hebben. Ook mij bekomt deze lekkere coffcïncvrije koffie veel beter en vader, die wegens zijn geprikkelde zenu wen en slechte nachtrust al lang geen koffie meer wil gebruiken, zal met Koffie Hag ingenomen zijn. Het is inderdaad zoo. Koffie Hag spaart hart en zenuwen. Wanneer Alexander, die op het slot verpleegd werd, weer geheel hersteld is, vlucht hij met de gravin, maar spoedig raken zü in financieele moeilijkheden. Alexander zit dan nacht aan nacht aan de speeltafel cn boos over het verlies, waarmee hy steeds speelt, koelt hu zyn woede op Clarlsse, als zij door en door vermoeid van haar werk als mannequin in een groot warenhu's thuis komt. en op zekeren morgen vond zU een briefje van hem, waarin hy haar mededeelde, dat hy ten koste van. alles geld moet hebben. Bedroefd begeeft zij zich naar het warenhuis waar haar echter een nieuwe te leurstelling wacht... daar de chef van wiens vrijpostig heid zy geenszins gediend was. haar. uit wraak haar werkkring moeilUk maakte... Alexander, die doelloos op straat rondslenterde trof een paar kennissen die hem modenamen naar het warenhuis, waar Clarisse werk zaam was. om eenige toiletten te passen. Toen Clarissa nu bemerkte wien zij de toiletjes moe3t toonen, weigerde zy en na herhaald aandringen scheurde zü in een vlaag van woede het toilet in stukken, zoodat zy op staanden voet ontslagen werd en moreel gebroken naar huis te rug keerde. Zonder dat Alexander er eenig vermoeden van heeft, brengen zyn vrienden hem In een auto naar zijn va- der's huis terug, waar hy met open armen ontvangen wordt en hem alles ook door zijn verloofde, vergeven wordt... Clarlsse echter die denkt, dat Alexander dien nacht wederom met spelen doorgebracht had, ontving den vol genden morgen een brief van haar advocaat, waarin haar werd medegedeeld, dat haar echtgenoot Graaf Thalberg, plotseling overleden is cn haar tot universeel erfgename benoemd heeft. Zij spoedde zich direct na ontvangst van dit schrijven naar haar advocaat en het gelukte haar de zen te bewegen haar oen groote som gelds ter beschik king te stellen die zü voor Alexander. ter voldoening zij ner speelschulden opneemt, In plaats van dezen kwam echter zyn vader, die haar uit naam van zijn zoon me dedeelt, dat zijn zoon iedere verhouding met haar als verbroken beschouwde. Na deze mededeellng zakt zij be wusteloos ineen... Nadat zy vele weken in een sanatorium tot herstel van haar gezondheid verpleegd was. keerde zü, moreel gebroken, naar de stad terug, verkoopt haar landgoed, en v/eet niet wat zij nu. nu zy niets meer bezit, niet al haar geld moet aanvangen. En zoo treft op zekeren dag Alexander haar. als hij met Lily een bruidsjapon wi lgaan koopen. Terwyl hij voor de etalage op Lily wacht, ziet hü Clarissa, die hy echter nooit vergeten kon. Hü loopt haar achterna, in het modehuis om haar te spreken en om vergeving te smeeken. Lily heeft ondertusschen een bruidsjapon aan getrokken en toen... toen... gebeurde het verschrlkkeiy- ke... In de haast en onvoorzichtigheid werdt een benzine bus omgegooid cn explodeert, zoodat in een ommezien het warenhuis in vuur en vlam staat. Een paniek maakte zich van de aanwezigen meester en Alexander wil ten koste van alles Clarissa redden. Doch wanneer hy denkt haar gevonden te hebben houdt hij in plaats Clarissa, Lily in de armen. Clarissa die dit ziet. beseft, dat nu, haar niets meer op deze aarde verbonden houdt en zoo geeft zü haar leven voor haar groote liefde. MA RKTO VERZICHT. Het was maar goed voor den handel in vette koeien dat er Donderdag j.I. weinig waren aangevoerd. De markt vlak voor St.-Nlcolaas ls er doorgaans weinig vraag naar vleesch,de menschen eten dan meer koek, vertelde een slager, maar hoe het zy* de koelen welke aangevoerd werden, werden goed verkocht; de prijzen en handel waren beter by de vorige week. Voor een extra-beest werd 55 ets. betaald; de gang van de goede koeien was 50 4 53 ets., voor dunne koelen 45 ets. De duurste werd verkocht voor f 442.50 van den heer Jb. de Veer alhier aan slager Korver te Den Helder. De prijzen van kalf- en geldekocien zyn nog hoog. vandaar zoo weinig handel daarin. Op de vraag aan een koopman, hoe het komt, dat deze handel zoo stug is, antwoordde deze: Ja, er schijnt wel geld onder die menschen te zitten, die juist dit vee noodig hebben, cca beroerde boel. Do handel in vaarzen was matig. Uit elkander gezet: geldevaarzen f 180f 220, Kalfvaarzen f 80f 235. Weinig graskalveren aangevoerd, die tyd raakt voor- loopig ook weer uit. De handel was heel goed. 1 Gras- kalf is er verkocht voor f 170 aaq Gebr. Kweldam, d!e er neg 2 bükochten voor f 150; dat^zijn prijzen, dcch het waar ook reuze-beesten. De nuchtere kalveren golden een gulden of vier hoo- ger bij de vorige week; de handel was vlug, dus dat gaat weer den goeden kant op. Paarden waren niet aangevoerd. Oude slachtschapen werden verkocht voor 34 en 42 gld., die handel was wel aan den stuggen kant In de marktberichten stond genoteerd: overhouders 2136 gld., doch 36 gld gold voor den dood. De overhouders voor de weide konden niet meer opbrengen dan 31 gld. voor de duursten; de*w handel was matig. De handel In vette schapen was stug. 144-jarige ram men golden 3645 gld.; ook aan den 6tuggen kant Alles gaat zoo naar elkaar uit: in de schapenwereld is het niet zoo best tegenwoordig. Genoteerd was voor biggen 1217 gld., maar later werd er voor een party 1844 gld. besteed: handel ma tig. Zoo was het ook met de schrammen, niet duur; toch werden ze alle verkocht. Er was een flinken aan voer. De vette varkens konden hoogop 24 ets. opbren gen, dat ls niet te veel; zoo'n lage noteering hebben we. bü ons weten, nog nooit genoteerd. Van bokken en geiten geen noteering. De oude kippen golden tot f 1.40 en hanen tot f 1.25. Kcnynen tot f 2.50, goede prijzen, de handel was dan ook heel goed. Boter geen noteering. Over 't geheel was er niet veel drukte en leven op de markt Het geleek al op een wintermarkt

Schager Courant | 1930 | | pagina 7